NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD HUWELIJK pro forma SPORT-AGENDA FEUILLETON Zeeland allerhande objekten Ho. 4078 Donderdag 28 Juli 1983 86e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs ƒ20,per jaar. Franko per post ƒ35,per jaar. Advertenties 38 ct. per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen w\j geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Een verhaal uit de Haagse onderwereld door LENA SCHAGEN. Sjors kijkt naar de envelop voor hem op de tafel, maar raakt hem niet aan. Hij zegt enkel: „Wat ik vroeger al of niet geweest ben, zullen we maar over zwijgen. En wat mijn vrouw voor haar huwelijk heeft gedaan, is haar zaak, niet de mijne. Omgekeerd interesseert het mijn vrouw niet, wat ik in het ver leden al of niet heb uitgehaald. Het onredelijke is, meneer, dat iemand die probeert uit de modder te komen en op eerlijke wijze zijn brood gaat ver dienen, op deze wijze en publiek in de kranten nog eens met zijn verleden wordt gekonfronteerd. Met als resultaat, dat men mij nu ontslag moet geven. U neem ik dit niet kwalijk, vast niet. Maar als u in de toekomst weer eens omhoog zit, hoeft u niet een tweede keer een beroep op mij te doen. Al gaf u me dan duizend gulden per uur, dan kwam ik nog niet." Sjors is bitter gestemd, als de man weer buiten is. Deze is kennelijk opge lucht, dat zijn missie betrekkelijk ge makkelijk is vervuld en loopt zo vlug mogelijk naar zijn wagen om terug te rijden naar zijn zaak. Rosie heeft er al die tijd zwijgend bij gezeten. In een hoek van het ver trek, bij het raam. De man is al lang verdwenen, als ze de stilte verbreekt en zegt: „Je hebt nu in elk geval een getuigschrift. Mij dunkt, nu zal het je niet moeilijk vallen ander werk te vinden." Maar Sjors antwoordt niet. Hij zint op wraak. Er zijn twee mensen, die schuldig zijn aan zijn ontslag. Tegen de één kan hij nu een civiele procedure aanhangig maken als hij wil, maar hij is van plan dit karwei op zijn eigen manier op te knappen. Hoofdstuk 9. Er gaan dagen overheen, waarop Ro sie weer normaal haar werk verricht. De problemen in Rijswijk zijn, zo die al bestonden, volkomen weggesleten. De verstandhouding is weer zo ongeveer als vanouds. Rosie is op haar manier hartelijk, want wat heb je aan lelijke gezichten tegen elkaar, als je elke dag met elkaar moet omgaan? Maar Sjors hangt weer als vanouds rond in het centrum. Voornamelijk in de zaak van Piet Vreeswijk. Ook hij heeft het verslag in de krant gelezen en begrepen, dat het voor Sjors en Rosie niet prettig geweest zal zijn. Als Sjors hem dan nog vertelt, dat hij er door ontslagen is bij zijn baas, omdat zijn collega-kok in het bedrijf niet meer met hem wil samenwerken, begrijpt de kastelein, waar Sjors heen wil. Op een rustige morgen wordt er lang en breed over gesproken tussen Piet en Sjors. Vijf briefjes van honderd gaan dan over uit de portefeuille van Sjors in handen van de kastelein. Op de eerste mei, als er een mooi zonnetje over de stad schijnt en hier Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktnaliteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 30,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE en daar rode vlaggen hangen, zit Sjors al vrij vroeg in de zaak van Piet Vrees wijk. En gaat kaarten. Tegen de middag belt hij even naar Rijswijk, want Rosie heeft reservedienst en zit er dan in het spitsuur. Zegt, dat hij van plan ver anderd is en in de zaak bij Piet Vrees wijk wel een stukje eet. Afspraak was, dat hij in de middag naar Rijswijk zou gaan. Voor de verandering daar weer eens zijn neus te laten zien. Rosie be grijpt niet, wat hem ineens bezielt om weg te blijven, maar moest het nood gedwongen accepteren. Dus blijft Sjors waar hij is, eet er en gaat afwisselend wat kaarten en biljarten. Tegen half vijf komen er twee mannen in de zaak en gaan aan de tapkast op een kruk zitten, bestellen bier en als Piet de ge vulde glazen neerzet, zegt één der man nen op gedempte toon: „Karwei ge klaard." Meer niet. Een poosje later brengt Piet een blad met borrels naar de tafel, waar Sjors weer zit te kaarten. En zegt zo langs zijn neus weg op zachte toon: „Kust veilig." Sjors reageert niet en blijft spelen. De mannen drinken nog een biertje aan de tapkast en verklaren dan, dat ze naar huis moeten, anders krijgen ze herrie met moeder. Ze betalen hun ver tering en willen vertrekken. De kaste lein haalt een brief tevoorschijn en zegt tegen één der mannen: „Post die even voor me, wil je?" „Komt in orde," zegt de betrokkene en steekt de brief in zijn jaszak. Even later zijn beide mannen verdwenen. Een kwartier later komt Sjors lang zaam overeind. Misschien niet helemaal broodnuchter. Maar dat is geen pro bleem, hij heeft die ochtend zijn wagen voor het huis laten staan. Geen zin om te rijden. Is lopend naar het centrum gegaan en keert dus ook lopend terug. Bij zijn woning wacht hem een ver rassing. Net als hij de sleutel in het slot wil steken, komen er twee mannen te voorschijn. „Recherche. Wil je even met ons meegaan, meneer Hoogwerf?" Grote verbazing bij de aangesprokene. „Wat krijgen we nou? Waarvoor?" „Och, dat kunnen we beter op het bureau bepraten, vind je ook niet? Daar hebben we een betere gelegenheid." Sjors steekt de sleutel weer in zijn zak en maakt een onschuldige beweging. „Zoals de heren willen. Ergens inge broken volgens mijn beproefde me thode?" „Je hoort het wel. Daar staat onze wagen, stap maar in." De rit naar het Monchyplein duurt, de vrij korte afstand in aanmerking nemende, lang. Want het is net zo on geveer het einde van het spitsuur en de verkeerskluwens komen langzamer hand los. Maar een dikke twintig minu ten later zit Sjors met beide recher cheurs op het bureau, afdeling recherche „Mogen we ook weten, wat je vandaag gedaan hebt en waar je was, tussen la ten we zeggen tien en vier uur?" Sjors wendt voor, dat hij er over na denkt en begint: „Gedaan heb ik niks, want ik ben werkloos, dankzij de kran- teberichten. Waar was ik vandaag? Laats es kijkenIk was zo tegen negen uur vanochtend bij Piet Vrees wijk. Daar heb ik gekaart en ook ge geten. Hoewel ik mijn vrouw beloofd had naar Rijswijk te gaan. Naar die cafétaria, waar zij werkt. Om daar te eten." „En waarom ging je niet?" „Och, het was net zo gezellig en ik had een beetje last van buikloop, zal ik maar zeggen. Op de ongelegenste momenten moest ik naar de w.c. Ome Piet zei: Blijf dan toch hier. En dat heb ik gedaan." „De hele dag?" „De hele dag. Ja, dat is te zeggen, tot een klein uurtje geleden. Toen ik naar huis ging en jullie me daar op vingen." „Dus je werkt niet meer in cafétaria Veerman aan de Leyweg?" Sjors grinnikt. „Wat betekent dit spelletje, jongens? Jullie weten donders goed, dat ik er al ruim veertien dagen weg ben. Ontslagen, omdat ik geknokt heb met m'n collega." „En waarom knokte je met hem?" „Hij wilde niet meer met me samen werken vanwege de publikaties in de kranten betreffende mijn verleden als ex-inbreker. Dat stond immers zo mooi in de kranten?" „Dat weten we, ja. Nou, we houden je voorlopig vast. Eerst eens dat alibi van je kontroleren." „Wat dat vasthouden betreft, dat neem ik niet. Zeer beslist niet! Is dat duidelijk? Ik ken dat spreekwoord: wee de wolf, die in een kwaad gerucht staat. Maar ik ben sinds mijn huwelijk met Rosie Faas een behoorlijk mens, die op eerlijke wijze tot voor veertien dagen zijn brood verdiende en vastbesloten me nergens meer in te laten, wat niet door de beugel kan. Dus ik protesteer tegen mijn aanhouding. Ik wil een bevel zien en anders ga ik mijn advokaat bellen." „Als wij dat toestaan tenminste." Sjors kijkt de beide mannen aan en nu is er een gemene trek over zijn gezicht gekomen. „Probeer dat eens, jongens. Dan zal het me een zorg zijn, als ik voor de tweede keer in de kranten kom. Maar dan schreeuw ik het van de daken, dat de Haagse recherche me onschuldig probeerde vast te houden. Vertel me eerst maar eens een keer, waarvan ik verdacht word. Het schijnt wel ernstig te zijn, anders zouden jullie me niet opgewacht hebben. Waar is er ingebro ken en wat is er vermist? Of is het soms een roofoverval geweest?" De rechercheurs kijken elkaar even aan met een blik van verstandhouding. „Ben je nu werkelijk zo dom of houd je je zo?" „Dom ben ik niet bepaald, dat kun nen jullie weten, want jullie kennen me langer dan vandaag. Misschien wil len de heren me nu eindelijk eens ver tellen, waarvan ik verdacht word? Mij dunkt, daar heb ik toch recht op." „Uw collega of ex-collega, als u wilt, die meneer Varneveld, Peter Varneveld, is vanmorgen om half elf op het dode stuk van de Leyweg bij de Noord weg in de gemeente Wateringen klem ge reden en door twee kerels in elkaar getimmerd. Als je interesse hebt voor zijn toestand mag je, als wij met je klaar zijn, hem bezoeken in het Dia- konessenhuis in Voorburg. Want daar heen hebben ze hem gebracht. En daar weet jij natuurlijk niets van, he?" Sjors schudt zijn hoofd. „Half elf? Zat ik bij Piet Vreeswijk te kaarten. Overi gens, hoe zou ik dat nu moeten weten?" „Jij bent door zijn toedoen ontslagen, nietwaar? Nadat je met hem in de keu ken van die cafétaria gevochten had." „Klopt. En?" De rechercheur glimlacht even. „Ik zou zeggen, dat je alle redenen had om wraak te nemen." Sjors knikt. „Mag ik u deze keer ge lijk geven?" Hij knikt nog eens. „In derdaad alle reden om wraak te nemen en om je eerlijk de waarheid te zeggen, heb ik er wel eens over gedacht het te doen. Op de een of andere manier. Maar dat is nu niet meer nodig, he? Anderen hebben het dus gedaan. Wel, wel. Nooit geweten, dat Peet zoveel vijanden had." „Waarom zou die man zoveel vijan den hebben?" „Omdat het zo'n aardige, leuke vent is! La me niet lachen. Ik neem aan, dat zelfs zijn moeder al een hekel aan hem had, toen-ie pas geboren was." „Dus je was er niet bij?" „Waarbij?" „Man, maak het niet zo moeilijk. Bij die kleunpartij in Wateringen." „Wat moet ik in Wateringen? Ik ben er in geen jaren geweest? Ik heb er niks te zoeken." „Je wist zeker ook niet, dat meneer Varneveld er woont?" „Jawel, in Wateringen. Maar z'n adres daar weet ik niet. Waarvoor zou ik? Ik interesseerde me nauwelijks voor die vent." Eén der rechercheurs kijkt de aange houdene enige tijd nadenkend aan. „Het ligt er naar mijn smaak allemaal een beetje te dik op, he? Die meneer Varne veld woont in Wateringen. Aan de Am bachtstraat. Als hij naar zijn werk gaat aan de Leyweg in Den Haag, rijdt hij de Noordweg af tot de Leyweg. Een meter of vijftig voor de Leyweg heb je aan de linkerkant een bosje. Daar heeft men hem klem gereden en is hij het bosje ingesleept en daar in elkaar ge slagen. Toevallig ontdekten spelende kinderen hem, anders had hij daar mis schien nog gelegen. Hij was bewusteloos en zat onder het bloed. Zijn horloge was ook kapot geslagen en zo zijn we te weten gekomen, dat het ongeveer om tien over half elf is gebeurd. En dat kan kloppen, want hij moest om elf uur in die cafétaria beginnen." „En daar zou ik dan bij geweest zijn?" Sjors wijst naar het telefoontoestel en zegt: „Bel Piet Vreeswijk op. Ik wacht wel. En hij zal ook wel weten met wie ik heb zitten kaarten en gebiljart. Ik ken al die lui niet; hij wel." (Wordt vervolgd) In bemiddeling gevraagd: (huizen, bungalows, boerderijen, enz.) InL: Vastgoedburo, dhr. Wattel, De Bellink 13, 4374 EH Zoutelande, Telefoon 01186-1578. HENGELWEDSTRIJD TE WISSENKERKE Afgelopen zaterdag organiseerde de Noord-Bevelandse hengelsportvereni ging in samenwerking met camping „De Roompot" een hengel wedstrijd aan de zeedijk bij de Sophiahaven te Wissen- kerke. Aan deze wedstrijd werd door 57 sportvissers deelgenomen, welke naast grote hoeveelheden wier ook nog 142 vissen vingen. Hiervan waren 139 vissen ondermaats en 3 vissen boven maats met een gewicht van 1880 gram. De uitslag van de wedstrijd was: 1. D. Slabbekoorn, Goes 1250 pnt. 2. G. Versluis, Kruiningen 880 pnt. 3. L. de Jonge, Goes 200 pnt. 4. A. v/d Kreeke, Kamperland 175 pnt. 5. E. Goudswaard, Kei'kwerve 175 pnt. 6. H. Deegens, Kapelle 150 pnt. 7. A. de Visser, Wilhelminad. 150 pnt. 8. P. Knorth, Bemmel 125 pnt. 9. H. v. d. Plas, Schijndel 125 pnt. 10. Mevr. Deegens, Kapelle 125 pnt. 11. W. Janssens, Eindhoven 100 pnt. 12. Mevr. Zwemer, Oudelande 100 pnt. De volgende wedstrijd van de Noord- Bevelandse H.S.V. wordt gehouden op 17 september 1983. Dit is een wedstrijd, welke niet meetelt voor het kampioen schap. Vissen van 11.0013.30 uur, in schrijven in café „Juliana" te Colijns- plaat van 10.0010.30 uur. WATERSPORT Zaterdag 30 juli: Jeugdwedstrijden voor plankzeilers van leden Z-W 7, plaats: De Schotsman, organisatie: Zuid-West Zeven. C0NC0URS-HIPPIQUE OP NOORD-BEVELAND Zaterdag 30 juli a.s. wordt in de Wissenkerkepolder te Wissenkerke op een perceel grasland van de heer A. H. van 't Westeinde een concours hippique gehouden, georganiseerd door de rij— vereniging en ponyclub Noord-Beveland Aan dit unieke gebeuren, dat open gesteld is voor alle rij verenigingen in de provincie Zeeland, zullen 280 paarden en pony's deelnemen in de dressuur- ringen. Met acht- en viertallen zal de afdelingsdressuur worden getoond en de individuele dressuur in de klassen L tot en met Z. Reeds in de voormiddag zullen de springwedstrijden aanvangen, waarvoor ongeveer 100 deelnemers zich hebben aangemeld. Dit veelal spektakulair op treden zal eveneens in de klassen L, M en Z worden uitgevoerd. Later op de dag zal de menkunst worden getoond door aangespannen combinaties, eveneens in hogere klassen. In alle categorieën zullen bekende Zeeuwse ruiters en amazones op het terrein verschijnen. Dit concours telt mee voor de Zeeuwse kampioenschap pen, die later gehouden zullen worden. De toegang naar het terrein wordt bewegwijzerd met Shell-bordjes vanaf de provinciale wegen. Het terrein ligt ten noorden van de Oostmolenweg en grenst aan de Zuiddijk. Kruiswoordpuzzel no. 838 Horizontaal: 1. Spaanse titel - 4. deel van de week - 9. boom - 11. steensoort 13. water in Friesland - 14. water in Brabant - 15. vruchtennat - 16. natuur- kundeterm - 17. door elkaar halen - 21. bestaat - 23. wachtwoord - 25. vorm van dreunen - 27. rang in het leger 28. waterstand - 30. getij - 31. gods dienst - 32. vertrek in een toren - 37. mannelijk zoogdier - 38. gode zij lof (Lat. afk.) - 39. dubbelklank - 40. bar 42. Frans onbep. vnw. - 43. lidwoord 44. staatsbedrijf - 45. op dit moment 46. vogel - 47. vogel - 49. familielid 51. heilige - 52. vrucht - 53. hondenras 59. Engels voorzetsel - 60. bekende motorraces - 61. jongensnaam - 62. wintervoertuig - 64. gerecht - 68. waar deloos iets - 71. vreemde munt - 72. prettig - 75. soort onderwijs - 76. dun 78. voorzetsel - 79. en anderen - 80. tijdperk - 82. boom - 83. afgeremd, opgehouden - 84. zijrivier van de Donau. Verticaal: 2. meisjesnaam - 3. deel van een Franse ontkenning - 5. land in Eu ropa - 6. nieuw (Engels) - 7. mannetjes bij - 8. vrucht - 9. en anderen - 10. geleedpotig dier - 12. kostbare stof - 15. soort soep - 16. graafwerktuig - 18. en omgekeerd - 19. reeds - 20. bijwoord 22. bevel - 24. zuivelprodukt - 26. klein kind - 29. eenheid van kracht - 30. rustend - 32. kleur, soort bruin - 33. leerling (Frans) - 34. jongensnaam - 35. interest - 36. glazen uitbouw - 37. kle dingstuk - 41. ijle stof - 48. lor - 50. ontvangdraad - 51. oude perzische titel 52. wegkant - 54. halfedelsteen - 55. Frans voegwoord - 56. zangnoot - 57. verlamde - 58. luchtmacht - 63. voor malig soort onderwijs - 65. jongensnaam 66. kindergroet - 67. Frans lidwoord 69. onder anderen - 70. geestdrift - 73. vluchtige stof - 74. nieuw (Latijns) - 77. voegwoord - 81. het Romeinse rijk (Lat. afk.). Oplossing kruiswoordpuzzel no. 837 Horizontaal: 1. haarlem - 7. asperge 13. edo - 14. overste - 16. arm - 17. eerst - 19. nat - 20. lakei - 22. ta - 23. liter - 25. de - 26. lea - 28. rog - 29. rai 31. lee - 33. et - 34. motto - 35. ido 37. en - 38. nabob - 40. element - 42. lor 44. zoz - 45. naderen - 48. gesar - 50. eg - 51. log - 52. stoet - 54. aa - 55. gek 57. lea - 59. roi - 60. kma - 61. op - 63. strot - 65. po - 66. roken - 69. lap - 70. fiets - 72. ede - 73. etagere - 76. toe 77. nerveus - 78. reedsel. Verticaal: 1. heerlen - 2. ade - 3. aorta 4. lot - 5. ev - 6. menigte - 7. aster 8. st - 9. pel - 10. rakel - 11. gre - 12. eminent - 15. rat - 18. sa - 21. ad - 23. lot - 24. rails - 27. etalage - 28. rob 30. ide - 32. eenzaam - 34. morel - 36. omzet - 39. bod - 41. eos - 43. leges 45. negeren - 46. rol - 47. stroper - 48. gei - 49. raadsel - 53. oot - 56. koker 58. atlas - 60. koets - 62. pe - 64. rag 65. pi - 67. ode - 68. nee - 70. fee 71. toe - 74. tu - 75. re.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 1