NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD HUWELIJK GccL.V gc|d. Geef lucht. 1 1 1 1 pro fori SPORTAGENDA FEUILLETON Zeeland Magazine? Steun het Astma fbnds. Postgiro 55055.,„ allerhande objekten 7 16 22 24 34 35 44 r No. 4077 Donderdag 21 juli 1983 86e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,per jaar. Franko per post 35,per jaar. Advertenties 38 et. per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wtf geen enkele verantwoordelijkheid dragen. 24 Een verhaal uit de Haagse onderwereld door LENA SCHAGEN. „Leest u geen kranten?" „Soms. Hoezo?" „De Haagse Courant van gisteren niet gelezen?" „Heb ik niet. Ik ben van huis uit katholiek. Thuis hadden we de Resi dentiebode en die heb ik nog. „O. Juist. Nou, in de Haagse Courant staat mijn vrouw afgebeeld als het slachtoffer bij de deur van onze woning in de Scheepersstraat. Die ze vorig jaar tijdens onze huwelijksreis leeggeroofd hebben. Een van de drie daders heeft gisteren terecht gestaan; hij was een vroegere vriend van mijn vrouw. En fin, ziet u maar een krant te krijgen, dan kunt u alles zelf lezen." „Is uw vrouw hierdoor zo overstuur, dat ze niet kan werken?" „Ja. Vindt u dat zo gek? Als er van alles gesuggereerd wordt en er halve waarheden en dito leugens over haar en mij worden gepubliceerd?" „O, is dat het geval. Nou, voor wat mij betreft is er niets aan de hand. Ik zit erg omhoog, als uw vrouw het hele weekend wegblijft, meneer. Kunt u uw vrouw niet alsnog bewegen te komen?" „Ik zal het proberen, maar ik betwij fel het." Rosie ligt nog in bed, als hij het re sultaat van het telefoongesprek met haar baas vertelt. Maar Rosie is niet van plan deze zaterdag te gaan werken. „Goed", zegt Sjors, „rust dan maar eens lekker uit. Misschien ben je er morgen wel weer toe is staat." Zondagsmorgens animeert Sjors zijn vrouw aan de slag te gaan en hoewel hij zelf tot over half twee die nacht heeft gewerkt, berengt hij haar om half tien in zijn wagen naar Rijswijk en wenst haar sterkte. „Trek je van nie mand wat aan, meid, het gaat allemaal vanzelf over." Aan de Ley weg blijft de verstandhou ding gespannen. Peet zegt geen woord meer tegen de tweede kok en de meis jes, die anders doorgaans met hun be stellingen binnenlopen, gebruiken nu weer het loket. Sjors vindt het allemaal kinderachtig, maar doet normaal zijn werk, al slaakt hij een zucht van ver lichting als om vier uur Peet verdwijnt en ook Aal naar huis gaat. Maandags heeft Sjors de hele dag vrij en die ochtend zoekt hij een advokaat op, die al eens voor hem gepleit heeft in een inbraakzaak. Laat de bewuste krant zien en vraagt of dat allemaal maar zo mag. Dat hij en zijn vrouw nu al maanden beiden werken en er niets op hun handel en wandel aan te mer ken is, maar dat hun beider positie door dergelijk geschrijf en vooral gepubli ceerde foto wel in gevaar dreigt te ko men. Vanwege de min of meer plotse ling opgetreden vijandige houding van de collega's. Zowel in Rijswijk als aan de Leyweg. De advokaat denkt na en moet toe geven, dat de verslaggever wel enigszins buiten zijn boekje is gegaan. Maar raadt Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 30,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE toch aan dit verder op z'n beloop te laten. „Als u dit opnieuw gaat opra kelen, zult u niet kunnen voorkomen, dat er weer over u beiden wordt ge publiceerd. Gestel: u stelt via mij een aanklacht in tegen de bewuste krant. Dan komt er zeker weer een berichtje in de krant: „Ex-inbreker dient aan klacht in tegen Haagse krant, enzo voort." De mens is sensatiezuchtig, dus iedereen leest dit. Ook uw collega's en die van uw vrouw. Stil dood laten bloe den, dat lijkt me onder de gegeven om standigheden het beste. Pas als u of uw vrouw de betrekking kwijt zou raken, kunnen we maatregelen nemen en een schadevergoeding claimen. Want ie mand, die vroeger van het rechte pad afweek, maar een nieuw leven is be gonnen, waarop niets is aan te merken, mag op een dergelijke wijze niet in de wielen gereden worden door dat ver leden nog eens publiekelijk op te ra kelen. Dat is in hoge mate onfatsoenlijk en dus laakbaar." Met dit advies staat Sjors een goed half uur later weer buiten. Maar de Wagenstraat is dichtbij en daarom loopt hij het bureau van de krant binnen. Vraagt de redaktie te spreken. Iemand van de redaktie? Ja, dat gaat zo maar niet. Waar gaat het over? Over die mooie foto van mijn vrouw in de krant van vrijdag. O, wil meneer er een afdruk van hebben? Dat kan. Kost twee gulden en vijftig cent. Ik wil er hele maal geen afdruk van hebben, ik wil de schrijver van dat verslag spreken. O, zit het zo.ik weet niet, of hij er momenteel is. Dan de chef maar. Ver dorie, er is toch zeker wel iemend van de stadsredaktie aanwezig? De juffrouw, die de man voor de balie te woord staat, begint bang te worden en gaat bellen. Na enige tijd komt er een baardige meneer in een vies, goor truitje een een spijkerbroek aanlopen. Stelt zich voor als Kordaan en steekt zijn hand uit. Maar Sjors negeert die hand en zegt: „Ik ben die meneer H, waarover u hebt geschreven, naar aan leiding van de rechtszaak tegen Albert Mostert. Ja, ik ben die ex-inbreker." De man reageert helemaal niet. Vraagt enkel. „O juist. En wat wilt u nu van me?" „Hoe komt u er eigenlijk toe om te schrijven, dat ik ex-inbreker ben?" De baardman lacht. „Dat is toch al gemeen bekend!" Sjors knikt bedachtzaam. „O, denkt u dat. Hoe zou u het vinden, als bijvoor beeld morgen in een andere krant staat: „De verslaggever van de Haagse Cou rant, meneer K, ex-souteneur, die het verslag schreef over de rechtszaak De baardman windt zich op: „bent u hier gekomen om mij te beledigen?" Sjors schudt zijn hoofd. „U draait de zaak om, meneer, want ik ben hier ge komen, omdat u mij beledigd hebt, Net zo min als ik u ex-souteneur mag noe men, mag u mij in de krant betitelen als ex-inbreker." „wel, meneer, als u denkt, dat ik u op deze wijze beledigd hebt, waarom gaat u dan niet naar de politie en dient u een aanklacht in?" „Meneer, ik ben vanochtend al bij mijn advokaat geweest. Wat ik wel of niet zal doen, hangt af van het verdere verloop. Want als mijn vrouw of ikzelf of wij beide door uw publicatie op straat komen te staan, kunt u er op rekenen, dat wij een civiele procedure tegen u aanhangig maken. Dan weet u dit al vast. En voor het overige zou ik zeggen: pas in de komende weken een beetje op voor uw gezondheid, want er lopen op het ogenblik in het centrum van onze goede stad heel wat mensen rond, bij wie uw artikeltje kwaad bloed heeft ge zet." De man zet zijn stekels op. „Is dit soms een dreigement? Dan kan ik u wel bij voorbaat verzekeren, dat ik er niet bang voor ben." Sjors heeft weer de overhand en lacht genadig. „Het is enkel een goeie raad. Ik ben in uw ogen immers ex-inbreker? Er zijn mensen in een bepaald milieu in Den Haag, die dit beschouwen als een soort verraad, begrijpt u? En verraad wordt in die kringen altijd gestraft. Weest u dus maar heel voorzichtig, vooral in de avond. Sterkte. Ik zou niet graag in uw schoenen staan, meneer de journalist." Sjors kijkt hem nog een keer van top tot teen aan en is even later weer bui ten. Ziet daarom niet het verschrikte gezicht van Kordaan, die hem nog na staart. Maar Sjors grinnikt inwendig, nu hij buiten de frisse lucht met wel behagen opsnuift. Wat een beroep, denkt hij. Om je brood te verdienen aan de ellende van andere mensen. Nu ja, eerst maar eens laten betijen. En daarna ovex-leggen, wat we verder met deze meneer Kordaan zullen doen. Rosie is weer aan het werk. Haar collega's kijken de vrouw wel onder zoekend aan, maar vermijden ook maar op het gebeurde en gepubliceerde te zinspelen. Natuurlijk hebben alle colle ga's van Rosie het verslag gelezen en haar op de foto herkend. Maar de chef heeft het personeel op de zaterdag, dat Rosie niet werkte, op het hart gedrukt er met geen woord over te spreken. Er aan toe voegende: „Jullie moeten wat in de kranten staat nooit alles letterlijk geloven. En zeker niet over rechtszaken. Meestal wordt het door de heren jour nalisten een beetje aangedikt. Dat is het vak nu eenmaal." En de chef kan het weten, want zijn vriendje is ook in de journalistiek, al vertelt hij dit er natuur lijk niet bij. Rosie heeft er dus nauwelijks enige last van. Misschien zijn de andere diensters wat meer teruggetrokken en praten ze minder met Rosie als eerder, voor het overige reilt en zeilt alles als elke andere dag. Enkel de kok grinnikt, als hij Rosie ziet. Maar zwijgt ook wij selijk, al dacht hij meteen, toen hij het verslag gelezen had: Altijd al veronder stelt, dat Rosie ze achter haar ellebogen had. Is dus een snolletje geweest. Sjors daarentegen heeft het moeilij ker. Met Peet staat hij momenteel op voet van oorlog en het wordt op een keer slaande ruzie in de keuken. Juist als de zaak vol zit met middagklanten, want het is kwart voor één en dan zijn doorgaans alle stoelen bezet en is het aanpakken geblazen in de keuken. Waarover de ruzie is ontstaan, kan Sjors zich later nauwelijks herinneren; er was immers enkel nog één vonkje nodig om het kruitvat in de lucht te laten vliegen. Peet is lenig en snel. Maar Sjors is zwaarder gebouwd en heeft in zijn jeugd een poosje gebokst en een judo-opleiding gehad. Dus Peet delft het onderspit, voor de baas, zelf geschrok ken door het plotselinge tumult in de keuken, kan ingrijpen. Hij snapt als hij het bebloede gezicht van de eerste kok ziet, dat de toestand zo niet kan blijven. Tegen Sjors zegt hij op kalme toon: „Ga voorlopig een paar dagen naar huis; ik zal me wel zien te redden. Je hoort van me. Dit kan zo niet door gaan." Even later is Sjors al buiten, zich niets aantrekkende van de verbaasde en vragende blikken der dienster^, die wij selijk maar niet naar de keuken zijn gegaan. Heeft Sjors ineens op staande voet ontslag? Wat is er voorgevallen in de keuken? Ze moeten er aanvankelijk naar raden, maar als ze een poos latei- het bepleisterde gezicht van Peet zien, begrijpen ze, dat er een robbertje ge vochten is tussen beide koks. Thuis gekomen, komt Sjors tot zich zelf. Hij neemt onderhand aan, dat dit wel zijn ontslag zal betekenen. Want Peet is toch altijd nog bekwamer in het koksvak. Tenslotte heeft hij de kok- school doorlopen en Sjors is wat bak ken, braden en koken betreft een auto didact. Hij heeft 't allemaal zichzelf ge leerd en zal er wel aanleg voor gehad hebben. Achteraf bekeken is dit mis schien wel de beste oplossing, want de aardigheid was er, sinds het stukje in de kranten, toch al af. Zelfs de diens ters hebben zich van hem afgetrokken. Met Aal aan het hoofd. Nooit gedacht, dat zij zo rechtlijnig zou denken. De volgende avond is de cafetaria houder van de Leyweg in de Scheepers straat. Man en vrouw zijn beiden thuis, want Rosie heeft deze week vroege dienst. Hij mag binnenkomen. De man draait er niet lang omheen, maar legt een envelop neer voor zijn ex-kok. „Het spijt me, dat het zo gelopen is. Om eer lijk te zijn, had ik je graag gehouden, Sjors, want ik zal toch nooit vergeten, dat jij me toen meteen hielp, toen ik plotseling onthand zat, maar de meis jes hebben ook al laten merken, dat ze niet gesticht zijn over het opgedoken verleden van je, als ik dat zo mag noe men. Persoonlijk zal het me een zorg zijn, dat weet je, maar ik vrees, dat de meiden meegaan, als ik Peet op straat zet. Peet heeft nu eenmaal altijd invloed op ze uitgeoefend. Ik verdenk hem ervan, dat hij ze ook bewerkt heeft in de hetze tegen jou. Enfin, hierin zit een extraatje om de pil te vergulden. En vanzelfsprekend een prima getuig schrift. Wordt vervolgd. WATERSPORT Zaterdag 23 juli. Surf wedstrijd te Kamperland, 14.00 uur, org. W.V. Kamperland. Zondag 24 juli. Club wedstrijd voor plankzeilers leden Z-W 7 op de Schotsman, org. Zuid-West Zeven. VOETBAL Camping-voetbaltoernooi te Wissen- kerke. In de week van 25 juli t.e.m. 29 juli wordt weer het traditionele camping voetbaltoernooi gehouden te Wissenker- ke op Noord-Beveland. Het toernooi wordt georganiseerd door de voetbalvereniging Wissenkerke, Alle campings van Noord-Beveland doen er aan mee. Er is een toernooi voor junioren en voor senioren. Deelnemers zijn: De Roompot, Anna Friso, Molenhoek, Schotsman, Paarde kreek, Geersdijk en Concordia/Wissen- kerke. De wedstrijden worden gespeeld op het gemeentelijk sportterein te Wissen kerke. De finales worden gespeeld op don derdag en vrijdagavond. Op vrijdagavond worden de finales om de 1ste en 2de plaats gespeeld bij de senioren en de junioren. Aanvang: Elke avond om plm. 18.30 uur tot plm. 21.00 uur. Toegang gra tis. In bemiddeling gevraagd: (huizen, bungalows, boerderijen, enz.) InL: Vastgoedburo, dhr. Wattel, De Bellink 13, 4374 EH Zoutelande, Telefoon 01186-1578. Kruiswoordpuzzel no. 837 1 2 3 4 5 6 15 8 9 10 11 12 13 17 18 21 23 25 27 28 30 32 33 35 37 38 39 40 41 4 5 46 48 49 50 51 53 54 55 59 61 63 64 55 66 67 68 74 69 1 70 71 72 73 75 77 78 R Horizontaal: 1. pl. in Nederland - 7. groente - 13. voetbalvereniging - 14. mil. rang - 16. behoeftig - 17. rangtel woord - 19. vochtig - 20. hofbediende 22. zoals de akten getuigen - 23. in houdsmaat - 25. lidwoord - 26. Bijb. naam - 28. vis - 29. tentoonst. geb. in A'dam - 31. wetering - 33. Fr. voeg woord - 34. kenspreuk - 35. wereldtaal 37. voegwoord - 38. rijkaard - 40. enkel voudige stof - 42. vod - 44. zie omme zijde (afk.) - 45. dichterbij komen - 48. getreiter - 50. landbouwwerktuig - 51. zwaar - 52. optocht - 54. water in Bra bant - 55. mal - 57. Bijb. naam - 59. koning (Fr.) - 50. mil opl. school - 61. voorzetsel - 63. deel v. d. keel - 65. rivi. in Italië - 66. rook produceren 69. stuk stof - 70. vervoermiddel - 72. pl. in Gelderland - 73. pronkkastje - 76. gesloten - 77. zenuwachtig - 78. maak sel. Verticaal: 1. pl. in Limburg - 2. groet 3. hoofdslagader - 4. bestemming - 5. evenredige vertegenwoordiging (afk.) - 6. massa mensen - 7. bloem - 8. heilige (afk.) - 9. schil - 10. pook - 11. meisjes naam - 12. uitstekend - 15. knaagdier 18. N.V. (Fr. afk.) - 21. de somma van (afk.) - 23. loterijbriefje - 24. spoorsta ven - 27. uitstalkastje - 28. zeehond 30. pl. in Drente - 32. zonder gezelschap 34. vrucht - 36. totale opbrengst - 39. bieding - 41. godin - 43. schrijfkosten 45. doen alsof iets niet bestaat - 46. cilinder - 47. wilddief - 48. lopend touw 49. vraagstuk - 53. wilde haver - 56. etui - 58. halswervel - 60. vervoermid del - 62. per expresse (afk.) - 64. web 65. onmeetbaar getal - 67. gedicht - 68. ontkenning - 70. sprookjesfiguur - 71. gesloten - 74. Fr. per. vnw - 75. zang- noot. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 836 Horizontaal: 2. akker - 7. kaas - 9. oom 10. dier - 12. maal - 13. imam - 14. lus - 16. ons - 17. sec - 18. sen - 19. an - 20. ss - 22. uit - 24. ore - 25. iep 28. eenmaal - 31. eminent - 34. gs - 35. ee - 36. epigram - 41. vlinder - 45. kma 46. oom - 47. mes - 48. ia - 49. Ik - 50. bes - 52. mom - 54. nijd - 56. lot - 57. land - 58. aren - 60. drom - 61. aga - 63. noga - 64. agent. Verticaal: 1. ram - 3. kolonel - 4. ko 5. emissie - 6. kim - 7. kous - 8. sap 10. dat - 11. roet - 15. sein - 17. sire 19. are - 21. sem - 23. regen - 24. oa 26. pi - 27. stern - 29. esp - 30. mug 32. non - 33. nee - 37. idem - 38. rk 39. ami - 40. maandag - 41. voldaan 42. lok - 43. im - 44. duel - 47. mond 51. soda - 53. kam - 55. pen - 57. los 59. nok - 62. ge.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 1