NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD HUWELIJK Geef,. W geld. Geef lucht. pro fori SPORT-AGENDA FEUILLETON Zeeland Magazine? Steun het Astma Fonds. Postgiro 55055. Leusden. allerhande objekten No. 4076 Donderdag 14 juii 1983 86e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,per jaar. Franko per post 35,per jaar. Advertenties 38 ct. per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. 23 Een verhaal uit de Haagse onderwereld door LENA SCHAGEN. Er is dus een vrouw in het spel, maar wie? En hoe is hij met haar in kennis gekomen? Toch niet eentje van lichte zeden? Het maakt haar onrustig, maar ze durft er hem niet naar te vragen. Ze zou het ook niet accepteren, als hij inlichtingen zou vragen over haar pri- véleven. Want nog altijd wijst Rosie elke poging tot toenadering van de andere sexe onvoorwaardelijk af. Ze heeft geen behoefte meer aan een man. Misschien heet dat abnormaal, het zij zo. Dan ben ik in de jaren, dat ik in het leven was, voorgoed bedorven voor een man. Is dat mogelijk en is dat blij vend? Op haar vrije dagen, als ze alleen thuis is en besluiteloos, wat te gaan doen, denkt ze er wel eens aan. Ik ben nu acht en twintig, maar een man, met wie ik iedere avond naar bed zou moe ten gaan, lokt me beslist niet aan. En een kind evenmin. Of toch wel? In de Rijswijkse cafetaria komt wel eens een moeder met een kinderwagen, waarin een baby van enkele maanden. Rosie kan nooit nalaten even in de wa gen te kijken. En is dan vertederd, want zo'n baby is toch wel leuk. Van z'n prilste jeugd af helemaal opvoeden en geleidelijk aan groter zien worden, dat moet toch iets machtigs zijn. Maar dan moet je ook verschrikkelijk veel van je man houden en tot nog toe is er maar eentje in mijn leven geweest, op wie ik dol verliefd was en die heeft me enkel geëxploiteerd. Die heeft me medeplichtig gemaakt aan een beroving en me daarvoor de kastanjes uit het vuur laten halen! Zes maanden lik: twee voorarrest en vier in de bak. Als ze hieraan weer terugdenkt is ze niet meer in staat tot objectieve be oordeling. En komt weer met haar oude standpunt op de proppen: alle mannen zijn schooiers. Er komen er in de ca fetaria, die met begerige blikken haar bekijken. Ze voelt intuïtief. Het maakt haar korzelig. Net of ze naakt is. Er zijn ook anderen, die vriendelijk en be leefd tegen haar zijn. Vaste klanten, met wie ze goed overweg kan, maar toch slaat ze steevast uitnodigingen om op een vrije avond eens mee uit te gaan, beslist af. De chef is immuum voor vrouwen en heeft een vriendje in zijn huis aan de Delftweg. De andere diens ters zeggen nooit wat, maar Rosie ver moedt, dat ze haar als een mietje be schouwen. Trots het feit, dat ze een ge trouwde vrouw is. De meesten van haar collega's kennen ook Sjors, want hij komt haar vaak genoeg met de auto halen. Vast een jaar of wat ouder, maar wel een man om op te vallen, vinden ze. En benijden Rosie. Maar Rosie laat nooit iets los over haar huwelijk. Het enige, wat ze een keer zei was: „We werken beiden: Sjors is kok in een cafetaria in Den Haag. We hebben beide wisseldiensten en daarom gebeurt het vaak genoeg, dat we elkaar nauwelijks zien, maar dat wis- Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 30,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE ten we voor we trouwden en we vinden het niet erg. In een modern huwelijk behoud je elk een zekere mate van vrij heid en dat vind ik het meest ideale. Daarom hebben we ook nooit ruzie met elkander. Kinderen willen we niet," fan taseert Rosie er nog bij om zodoende te suggereren, dat hun huwelijk een nor maal huwelijk is, „Maar ook dat hebben we van te voren afgesproken." En dit is zo ongeveer alles, wat men van Rosie Hoogwerf en haar man te weten is gekomen. Rosie is vast niet van plan in bijzonderheden te treden. Ten slotte heeft ze een verleden, dat niet bepaald geschikt is om mee te geuren of te pronken. Maar er gebeurt iets, dat voor Rosie minder prettig geacht kan worden, want Albert Mostert komt op een late najaarsdag voor de rechtbank wegen het wegslepen van Rosie's inboedel en van- daliseren van het binnenste van de wo ning, terwijl het echtpaar Hoogwerf op huwelijksi-eis was. Er zijn enkele getui gen gedagvaard, voornamelijk bewoners van de Scheepersstraat, die geen van al len bang uitgevallen zijn en Appie aan wijzen als degene, die op die bewuste decemberdag de woning heeft leegge haald. Samen met twee andere mannen. Wie die beiden waren, komt niet uit de doeken, want Albert ontkent in alle toonaarden. Waarom zou hij zoiets geks doen? Hij heeft immers een goed be drijf, waarin hij op eerlijke wijze zijn brood verdient? En de klap op de vuur pijl is, als hij verklaart die bewuste dag vrijwel helemaal doorgebracht te hebben in Hoek van Holland. Vraag het maar aan de beide getuigen a décharge, die hij heeft opgetrommeld. Dit loopt echter fa liekant uit voor de verdachte, omdat de officier beide getuigen a décharge de ernst van een meineed onder de neus drukt en verklaart niet te zullen dralen beide Hoekers ter zitting aan te laten houden wegens meineed. Zodat die aar zelend terugkrabbelen en nu verklaren het niet meer te weten, want het is al zo lang geleden. Daarmee Appie Mostert in zijn hemd laten staan. De officier is niet mals. Hij vraagt zes maanden gevangenisstraf. Er waren drie mannen bij betrokken, dus voor elk van hen twee maanden omdat Appie ze niet wil noemen. Daarom mag hij in zijn eentje die zes maanden overnemen. En de officier vraagt ditmaal bevel tot onmiddellijke inhechtenisneming. Dit laatste wordt na raadkamer door de rechtbank toegestaan. Dus Appie komt voorlopig niet terug in Club 76. On danks het briljante pleidooi van de ad- vokaat, die door Appie duur betaald is. De hele historie komt de dag daarna in geuren en kleuren in de Haagse kran ten. Een der kranten heeft een foto van het huis aan de Scheepersstraat met een foto van Rosie, die net thuiskomt. En de kranten verhelen niet, dat het weg slepen en in huis vernielen van alles, wat te vernielen was, een wraakneming genoemd kan worden, omdat mevrouw R.S.H. haar vroegere vriend en bescher mer op straat had gegooid, nadat zij vier maanden in de vrouwengevangenis had doorgebracht voor beroving van een klant. Een bedrag van bijna twintig duizend gulden, waarvan beklaagde M. verdacht werd, maar die toen wegens gebrek aan voldoende bewijzen vrijge sproken moest worden. Kortom: de hele doopceel van Rosie werd gelicht. Wel iswaar staan er enkel initialen: me vrouw R.H.S. Nu gehuwd met een ex- inbreker. Maar iedereen, die doordenkt, zal begrijpen, wie hiermee bedoeld wordt. Als de krant met de foto uitkomt, heeft Rosie er net haar vroege dienst op zitten en komt thuis. Pakt de krant en ziet in één oogopslag zichzelf er in staan, met het onderschrift: „Mevrouw R.H.S., die haar woning leeggeplunderd vond na haar huwelijksreis." Met stijgende ontzetting en veront waardiging leest ze het uitgebreide ver slag over de rechtszaak. Hoe ter wereld weten die verrekte persmuskieten dat allemaal nog? En is het nodig dit alles achteraf nog eens in de krant te zetten? Mag dat allemaal maar zo? Vooral die foto? Mag men zonder uitdrukkelijke toestemming een foto van haar publi ceren? Sjors Hoogwerf is aan het werk, als er gebeld wordt en de baas zegt dat zijn vrouw aan de telefoon is. En van haar verneemt hij, wat er deze avond alle maal in de krant staat over het roven van haar bezittingen tijdens hun huwe lijksreis. Dat Appie de vorige dag er voor heeft terrechtgestaan en een eis heeft van zes maanden. „Ja, het staat met foto en al vanavond in de krant. Bij mijn huis in de Scheepersstraat ja. Ik schaam me dood. Ik durf morgen niet meer naar mijn werk te gaan, Sjors. Iedereen herkent me immers van de foto uit de krant? mag dat zo maar?" Hoewel hij zelf ook wel een beetje geschrokken is, probeert hij de vrouw te sussen. „Kalm aan, Rosie, dit bepraten we vanavond samen op ons gemak. Ik heb 't verslag nog niet gelezen, al wist ik wel, dat hij een dezer dagen voor moest komen. Maar dat ze er zoveel drukte over zouden maken in de krant had ik niet verwacht. Maak je niet overstuur; de soep wordt nooit zo heet gegeten als ze wordt opgediend." Even later heeft Sjors zelf gelegen heid om de krant te pakken en het ver slag te lezen. Gelukkig staan enkel de initialen van Rosie onder de foto: me vrouw R.S.H. Maar elders staat, dat ze gehuwd is met een ex-inbreker en dat is natuurlijk erg onaardig. In de zaak heeft Sjors het te druk om er lang over na te denken, want het is vrijdag en veel mensen komen eten en drinken. Dus hij is hondsmoe, als om één uur de zaak dichtgaat, want hij heeft dit hele weekeind late dienst. Daarom is het al bijna half twee, als hij in de Scheepersstraat arriveert en net een klein plekje voor zijn wagen kan vinden. Rosie is nog op. Als Sjors in de ka mer komt en zich over haar buigt en een kus op haar wang drukt iets wat hij in lange tijd niet heeft gedaan ziet hij de asbak vol peuken. Ze heeft natuurlijk zo ongeveer aan één stuk zit ten roken. Dwaas kind, alsof dat wat helpt. Ze hebben die nacht een lang gesprek. Tenslotte besluit Sjors: „Blijf in ieder geval dit weekeind thuis. Ik bel morgen wel, dat je overstuur bent en niet tot werken in staat. Als ze het stuk in de krant gelezen hebben, zullen ze het be grijpen. Kom eerst wat tot jezelf en til er alsjeblieft niet te zwaar aari. Als ze hiervoor in de zaak je het leven zuur gaan maken, neem je toch zeker je ont slag! Jij met je capaciteiten kunt overal aan de slag en anders blijf je gewoon een poosje thuis. Als het nodig is, ver dien ik ze wel voor twee, hoor!" Rosie is een beetje gerustgesteld door de kalme woorden van haar man. Als een klein kind brengt hij haar naar de slaapkamer en helpt de vrouw uitkle den. Dekt haar toe en kust haar ten slotte nog een keer. „Nergens wat van aantrekken; dit gaat allemaal over." Maar de volgende dag, als Sjors aan de Ley weg arriveert, om zijn taak als kok-late-dienst te beginnen, moet hij wel spitsroede lopen. Het is duidelijk te zien, dat iedereen in de zaak begrepen heeft, wie die mevrouw R.S.H. is en wie de gewezen inbreker, waarmee ze ge trouwd is. Heet Sjors niet Hoogwerf? Juist dat is een H. Zijn vrouws voor naam begint met een R en iedereen weet, dat zijn vrouw Rosie heet. Zo, zo, dus onze geachte tweede kok was vroe ger inbreker van zijn stiel! De baas zelf lacht er enkel een beetje om. „Daarom had je natuurlijk geen ge tuigschrift, grapjas," zegt hij grinnikend en geeft de man een klap op de schou der. „Enfin, je verstaat je vak en je hebt me indertijd meteen uit de brand geholpen. Al ben je dan vroeger tien maal inbreker geweest, het zal mij een zorg zijn. Je was die avond een fidele kerel, die meteen zijn jas uittrok en naar de keuken liep om aan te pakken. Voor wat mij betreft, verandert er niets en de klanten weten toch niet, hoe mijn beide koks heten." Maar de diensters kijken Sjors met een schuin oog aan. Om maar niet te spreken van Peet. Die negeert hem dui delijk en ti'ekt zijn neus voor hem op. Spreekt ook niet meer met zijn collega. En als Aal een keer in de keuken komt met een bestelling, duwt ze hem iets in de zijzak van zijn koksjas en zegt op zachte toon: „Alsjeblieft, meneer de in breker, ik moet jouw gestolen spullen niet." Sjors blijft er uiterlijk onbewogen onder. Hij voelt de vijandige sfeer, maar is niet van plan zich er druk over te maken. Het pakje in zijn zak bevat na tuurlijk de ring, die hij haar enkele weken geleden ter gelegenheid van Aals verjaardag heeft gegeven. Even goeie vrienden; ik zal er vannacht geen oog minder om dicht doen. Wat een geluk, dat ik zo'n gemakkelijke natuur heb. Hoewelvan de krant is het een rot streek. Sjors Hoogwerf blijft die dag zijn werk in de keuken doen, al praat geen der diensters meer met hem dan enkel wat noodzakelijk is. Sjors haalt er zijn schouders over op. Dat slijt allemaal vanzelf en als het me begint te ver velen, zoek ik toch een andere baan! Ik heb hier tenminste de nodige routine onder de knie gekregen. O zo! Sjors heeft die zaterdag, voor hij zelf naar zijn werk ging, de cafetaria in Rijswijk gebeld en gezegd, dat Rosie in elk geval dit weekeind niet komt. Me neer zal wel begrijpen waarom Rosie op het moment niet tot werken in staat is. Maar tot zijn verbazing antwoordt de chef: „Nee, dat begrijp ik niet; wat is er dan voorgevallen?" Wordt vervolgd. FANCY-FAIR EN ROMMELMARKT APOLLO WISSENKERKE Op zaterdag 16 juli a.s. houdt de mu ziekvereniging Apollo te Wissenkerke weer haar jaarlijkse fancy-fair en rom melmarkt te Wissenkerke. Vanaf 9.00 uur kan men in de Ooststraat o.a. de volgende attrakties vinden: wafelkraam, ballengooien, schiettent, sjoelen, grabbel ton, hengelspel, lollies trekken, enve loppe trekken, knikkerspel, en dagver loting. Verder begint om 9.00 uur ook de rommelmarkt (met zeer veel artikelen), terwijl om 9.30 uur begonnen wordt met de verkoop bij opbod. 's Avonds is er dan in de Uitkomst verloting met het rad van avontuur met mooie prijzen. Tevens speelt dan de boe- renkapel van de muziekvereniging Onda uit Nieuw en St. Joosland. Indien het weer meewerkt belooft het wederom een gezellige en drukke dag te worden in Wissenkerke. WATERSPORT Zaterdag 16 juli 1983: Surf wedstrijden te Kamperland, 14.00 uur. Organisatie: W.V. Kamperland. In bemiddeling gevraagd: (huizen, bungalows, boerderijen, enz.) Inl.: Vastgoedburo, dhr. Wattel, De Bellink 13. 4374 EH Zoutelande, Telefoon 01186- 1578. Kruiswoordpuzzel no. 836 Horizontaal: 2. bouwland - 7. zuivel- produkt - 9. familielid - 10. beest - 12. keer - 13. hoofd v. e. moskee - 14. strik 16. gewicht - 17. droog (van wijnen) 18. vr. munt - 19. meisjesnaam - 20 vaartuig (afk.) - 22. voorzetsel - 24. vr. munt - 25. boom - 28. eens - 31. uitmun tend - 34. Gedeputeerde Staten (afk.) 35. water in Friesland - 36. puntdicht 41. insekt - 45. mil. opl. school (afk.) 46. familielid - 47. snij werktuig - 48. dierengeluid - 49. maanstand (afk.) - 50. vruchtje - 52. masker - 54. afgunst - 56. loterijbriefje - 57. stuk grond - 58. palm 60. massa - 61. oosterse titel - 63. lek kernij - 64. vertegenwoordiger. Verticaal: 1. mannelijk dier - 3. militair 4. jongensnaam - 5. uitgifte v. aandelen 6. gezichtseinder - 7. kledingstuk - 8. vruchtennat - 10. aanw. vnw. - 11. schoorsteenzwart - 15. teken - 17. aan spreektitel - 19. vogel - 21. zoon van Noach - 23. neerslag - 24. onder andere (afk.) - 26. onmeetbaar getal - 27. vogel 29. boom - 30. insekt - 32. kloosterlinge 33. ontkenning - 37. hetzelfde - 38. gods dienst (afk.) - 39. vriend (Fr.) - 40. deel v. d. week - 41. tevreden - 42. bosje haar - 43. ter herinnering (afk.) - 44. tweegevecht - 47. deel v. h. hoofd - 51. reinigingsmiddel - 53. toiletartikel - 55. schrijfbehoefte - 57. vrij - 59. deel v. h. dak - 62. pers. vnw. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 835 Horizontaal: 1. kerk - 4. aal - 7. panter. 13. ida - 14. adres - 16. imago - 17. kepi - 19. mentor - 21. aan - 22. kl - 23. kring - 25. kg - 26. eem - 28. ara - 30. da - 32. ob - 33. adjudant - 36. bd 37. radar - 39. reder - 40. lade - 42. Ir 43. eg - 45. rata - 46. arend - 48. emmer 50. ga - 51. sergant - 52. ri - 54. ek 55. hes - 57. oot - 60. dl - 62. korea 64. er - 65. uur - 67. sierra - 69. lava 71. sloop - 73. sedan - 74. lea - 75. topaas - 76. eel - 77. hart. I Verticaal: 1. kikker - 2. edele - 3. rap 4. admiraal - 5. arena - 6. leng - 8. air 9. nm - 10. taag - 11. ega - 12. rond 15. st - 18. ik - 20. on - 24. ra - 25. kader - 27. modder - 29. adrem - 30. dur - 31. aneta - 33. aa - 34. adagio 35. tra - 36. baret - 38. drent - 40. las 41. engel - 44. generaal - 47. dek - 49. mt - 53. straat - 55. horde - 56. se - 58. oever - 59. kust - 60. drop - 61. pi - 62. kree - 63. al - 66. ulo - 67. spa - 68. es - 70. ala - 72. oa.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 1