NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD HUWELIJK pro fori SPORT-AGENDA FEUILLETON Zeeland Magazine? allerhande objekten Mo. 4075 Donderdag 8 ju& 1983 86e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs f 20,per jaar. Franko per post f 35,per jaar. Advertenties 38 ct. per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. 22 Een verhaal uit de Haagse onderwereld door LENA SCHAGEN. Nadat hij bij Rosie introk, nadat ze in elkaar geslagen was, haalde hij zijn be zittingen weg uit de Zusterstraat en borg het restant ringetjes en een han ger weg op de vliering in de schuur. Zodoende hadden Appie en zijn maat geen kans om ook dat in te pikken. Hier is een dankbare vrouw, want hij ziet wel in haar ogen, dat ze stom ver baasd is. Ze bekijkt nu ook het doosje en leest de naam van de Rijswijkse ju welier. „Jij met je Hemaje denkt tooh niet, dat ik achterlijk ben, he? Dit is eoht, zoveel verstand heb ik er wel van. Sjors, dat kan je wel een klein ka pitaaltje gekost hebben!" „Welnee, hoe kom je erbij? Ik koop zoiets in de Hema en ik heb een kennis, die dergelijke doosjes bedrukt. Nou, die zorgt, dat ik zo af en toe een doosje krijg; ik koop iets in een warenhuis, stop het in 't doosje en dan lijkt het wat meer, snap je?" Aal snapt meer dan Sjors denk. Van dat verhaaltje gelooft ze niets. De ring is ergens gestolen of hij heeft 't met doosje en al gevonden. Wat deet deze aardige jongen vent, voor hij aan de Leyweg kwam werken? Maar ze laat niets merken, houdt de ring om haar vinger en wipt op haar tenen om een kus op zijn wang te drukken. „Dank je wel, Sjors. Ergens is het te gek. Ik heb tenminste nog nooit zoiets moois ge had." „Al goed, al goed. Als je hem mooi vindt, heb ik er voldoening van. Nou, kom es op met de koffie, want daar heb ik wel trek in.. Een uurtje later is het buiten hele maal donker en Aal komt overeind om de zware overgordijnen te sluiten. „De mensen zijn in deze buurt niet bepaald nieuwsgierig, maar ik ben wel erg ge steld op m'n privacy," zegt ze- ter ver duidelijking. Dat ze hoopt straks met deze man, waarop ze in haar hart al verliefd is geworden, wat te kunnen vrijen, verzwijgt ze uiteraard. Ze weet trouwens nog niet precies, wat ze aan hem heeft. Bovendien is hij getrouwd, al praat hij nooit over zijn huwelijk of over zijn vrouw. Aal weet enkel, dat ze dienster in een cafetaria in Rijswijk is en dat het echtpaar Hoogwerf in de Schee persstraat woont. Sjors laat nooit veel los over zichzelf. In feite weet ze nau welijks wat van hem, terwijl ze zelf zo ongeveer haar hele levensloop heeft ver teld, als daartoe in stille kwartiertjes gelegenheid was. En zo weet Sjors dan ook, dat Aal een getrouwde dochter heeft, die met haar man in het West- land woont. Sjors schat Aal op ruim veertig, al ziet ze er nog redelijk jeug dig uit. Ze heeft een goed figuur, eigen lijk nog beter dan Rosie; die is de laatste tijd wat dikker, voller geworden, ze doet ook niets om het enigszins tegen te gaan. En dan is het niet te verwon deren. Maar Aal is slank, al staat ze wel op een paar stevige benen. Het wordt een leuke avond. De ka- Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 30,— per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE mer is groot en als ze samen de mas sieve tafel een eind opzij gezet hebben, kunnen ze dansen. Aal ligt dicht tegen hem aan en voelt haar hart sneller kloppen, als ze zijn arm om haar mid del voelt. En zijn gezicht tegen het hare. Sjors heeft al lang door, dat Aal verliefd op hem is en dat streelt zijn ijdelheid. Rosie en hij leven in feite langs elkaar heen, omdat die overeen komst tussen hen in staat. Ons huwe lijk is enkel pro forma. Met het oog op de vroegere kongsi, waartussen Rosie ook geleefd heeft. Nu men weet, dat Rosie de wettige vrouw is van Gladde Sjors, passen ze er wel voor op haar ook nog maar één haar te krenken. Dan krij gen ze met Sjors te doen en al lijkt hij zo op het eerste oog een bedaarde, leuke vent, als ze hem te na komen, haalt hij zijn mes te voorschijn. En daar hebben ze allemaal respect voor. Sjors denkt, terwijl ze dansen: ik zal wel gek zijn, als ik niet van deze ge legenheid gebruik maak. Als ze wat met me wil, kan ze me krijgen. Dus kust hij haar rustig, maar wel indringend, als ze haar hoofd opheft, als het wai'e uitno digend. Als ze stil staan en de armen om elkaar heen slaan, kust Sjors haar nog eens en dan laat de vrouw zich evenmin onbetuigd; wild drukt ze haar lippen op de zijne. Hoe lang ze zo gestaan hebben, weten ze geen van beiden later meer te ver tellen. Pas als de plaat afgedraaid is, gaan ze naar een bank en vallen er op neer. Ze voelt zijn handen over zich heengaan en er ontbrandt iets in de vrouw. Maar als hij de vrouw wil gaan ontkleden, zegt ze zacht: „Niet hier; mijn huurders lopen wel eens een enkele keer binnen. Kom, lieve jongen, mijn kamer is hier vlak naast Een hele poos later liggen ze naast el kaar. Sjors heeft een sigaret aangesto ken en ligt achterover, terwijl de vrouw zich dicht tegen hem aan vlijt, met haar hoofd op zijn borst. Op dit moment realiseert ze zich: deze man komt wat tekort bij zijn eigen vrouw. En wordt nog nieuwsgieriger naar Rosie Hoog werf, die ze nog nooit heeft gezien. Ze vraagt op zachte toon: „Als jeals je vannacht hier bij me bleef, zou je dan moeilijkheden krijgen met je vrouw? Heb je gezegd, dat je naar mij ging?" Hij schudt zijn hoofd. „Ik zei: wees niet ongerust, als ik nog niet thuis ben, als je van je werk komt. Dat ik naar een verjaardag ging." „En als je nu de hele nacht weg blijft?" De man lacht. „Ze zou het niet be merken. Misschien morgenochtend." „En dan? Ruzie?" Hij schudt zijn hoofd en het lijkt wel of hij zo'n veronderstelling enkel ver makelijk vindt. „Welnee, malle meid, wij maken geen ruzie. Rosie en ik, we laten elkaar helemaal vrij. Dat kwamen we overeen, toen we indertijd trouw den." Ze begrijpt het maar half. „Hoe be doel je: helemaal vrij., ook op sexueel gebied?" „Precies. We zijn in die dingen hele maal niet kinderachtig. Luister eens, dan vertel ik je in vertrouwen iets. Rosie had indertijd een vriend, maar op een gegeven ogenblik kreeg ze ge noeg van hem en maakte het uit. Hij heeft haar daarna verschillende keren lastig gevallen. Hij heeft haar een keer, samen met een vriend, opgewacht van haar werk in Rijswijk en toen half in elkaar geslagen." „Neeze komt half overeind en kijkt hem verschrikt aan. „Ja. Ik heb haar in die tijd verzorgd, want ze was die eerste dagen daarna eigenlijk volkomen hulpeloos. Ik moet er nog aan toevoegen, dat we elkaar al jaren kennen. Wel, toen ze zo ongeveer beter was, stelde ik voor samen te trouwen. Als hij eenmaal wist, dat Ro sie mijn wettige vrouw was geworden, zou hij het wel uit zijn hoofd laten haar nog eens lastig te vallen, want dan kreeg hij met mij aan de stok, snap je? Ik ben een erg vredelievend mens zolang ze me met rust laten. Maar als ze mij of mijn vrouw te na komen, rijg ik ze aan m'n mes. Zonder enige wroe ging. Die vent, die hem indertijd hielp Rosie dat pak slaag te geven, heb ik achterhaald. Hij heeft nu een keurig lid teken op de ene wang in de vorm van een kruis. Misschien heeft hij op zijn arm ook nog de overblijfselen van een lange jaap, maar dat zit onder zijn jas." Aal kruipt een eindje bij hem van daan en slaat een laken over haar tot nog toe blote lichaam. Hem bevreesd aankijkend. „Jasses, ben jij een messe trekker?" Hij schudt zijn hoofd. „Nee, dat ben ik niet. Ligt niet in mijn aard. Maar als men mij kwaad berokkend, ben ik wraakzuchtig. Dat is het enige. Enfin, Rosie stemde er in toe en dus gingen we trouwen. Verleden jaar. Maar zonder verdere verplichtingen. Als Rosie met een vent y^il uitgaan en mee wil nemen naar haar kamer, is dat haar zaak. Om gekeerd ben ik vrij om te doen en te laten wat ik wil met vrouwen. Ons hu welijk is enkel voor de vorm gesloten. Op deze wijze bescherm ik Rosie tegen iedere ongewenste toenadering, begrijp je?" Nee, Aal kan het nog altijd niet snap pen. Sjors is een gezonde jonge vent met normale verlangens. Ze weet er nu van mee te praten, want hun vereniging was een openbaring. Kun je dan al die tijd zonder meer langs elkaar heen le ven, zelfs al ben je getrouwd? Ze vraagt hem: hebben jullie dan nooit verlangen naar elkaar?" Hij grinnikt en trekt met zijn vrije arm de vrouw weer naar zich toe. „Nee. Dat was immers de afspraak voor we gingen trouwen? Geen sexueel verkeer met elkaar; ieder zijn eigen slaapkamer, zijn eigen leven. We financieren fifty - fifty ons huishouden en komen dus niets op dit gebied tekort. Ik kan mijn wagen aanhouden en Rosie zal wel sparen, denk ik. Ze verdient prima, dus houdt net zo goed over als ik." „Is ze lelijk? Heeft ze een slecht fi guur? Of is ze frigide?" „Rosie kan best met zichzelf voor de dag komen. Ze is niet bepaald knap, maar verre van lelijk. Misschien is ze enigszins frigide geworden na haar be levenissen met de vroegere vriend, wie zal het zeggen? welke man leert ooit de vrouw kennen in al haar diepste roer selen? Ik in ieder geval niet." Ze nestelt zich weer in zijn arm en zegt op zachte toon: „Als de toestand zo is, waarom blijf je vannacht dan niet bij me? We moeten beiden morgen ochtend om negen uur beginnen." Hij voelt haar hand over zijn lichaam gaan en dan kust hij de vrouw, telkens weer. Een antwoord hoeft hij verder niet te geven. Rosie Hoogwerf, geboren Faas, begint iets te merken. Sinds hij naar een ver jaardag is geweest, blijft hij wel eens vaker een hele nacht weg. Ze bemerkt dit aan verschillende kleinigheden. Als zij zelf late dienst heeft gehad en Sjors om negen uur de volgende ochtend moet beginnen, zet hij in de regel thee en eet een paar beschuiten. De thee staat dan op het lichtje in de keuken. Maar als hij de nacht weggebleven is, moet ze zelf thee zetten, als ze om een uur of elf uit bed komt. Voor haar staat het onder hand vast, dat Sjors een grietje heeft. Aanvankelijk veronderstelt ze, dat hij weer op het verkeerde pad was gegaan en dus op karwei. Waarbij ook wel eens een halve nacht gemoeid is. Maar Sjors heeft nu vast werk in die cafetaria aan de Leyweg, dus inbreken behoort op het ogenblik tot de verleden tijd. (Nadruk verboden). EXAMENS CHRISTELIJKE MAVO WISSENKERKE Na herkansing slaagde alsnog voor het MAVO-diploma Petra Dourleijn uit Wissenkerke. Omdat hiermede alle 30 kandidaten, die dit jaar aan de examens hebben deelgenomen, zijn geslaagd, werd ter gelegenheid van dit behaalde resultaat op 30 juni de vlag gehesen. Het is nl. traditie, dat de vlag in gaat, als alle kandidaten zijn geslaagd. RECREATIEDIENST TE GEERSDIJK Op zondag 10 juli wordt m.m.v. de interkerkelijke werkgroep bijzondere diensten te Geersdijk een recreatie- dienst gehouden in de Ger. Kerk. De dienst begint om 10 uur. Er is crèche voor de kinderen en na afloop koffiedrinken in de hal van de kerk. In deze dienst zal voorgaan ds. S. Tj. van der Hauw. Het thema is „Vluchten kan niet meer". Leo Geelhoed speelt trombone, en de orgelbegeleiding neemt Jan Nagelhout voor zijn rekening. Enkele kinderen verzorgen de lezing. FANCY-FAIR EN ROMMELMARKT APOLLO WISSENKERKE Op zaterdag 16 juli a.s. houdt de mu ziekvereniging Apollo te Wissenkerke weer haar jaarlijkse fancy-fair en rom melmarkt te Wissenkerke. Vanaf 9.00 uur kan men in de Ooststraat o.a. de volgende attrakties vinden: wafelkraam, ballengooien, schiettent, sjoelen, grabbel ton, hengelspel, lollies trekken, enve loppe trekken, knikkerspel, en dagver loting. Verder begint om 9.00 uur ook de rommelmarkt (met zeer veel artikelen), terwijl om 9.30 uur begonnen wordt met de verkoop bij opbod. 's Avonds is er dan in de Uitkomst verloting met het rad van avontuur met mooie prijzen. Tevens speelt dan de boe- renkapel van de muziekvereniging Onda uit Nieuw en St. Joosland. Indien het weer meewerkt belooft het wederom een gezellige en drukke dag te worden in Wissenkerke. EVENEMENTEN TE KAMPERLAND Woensdag 20 juli: Auto-puzzelrit. Vrijdag 22 en zaterdag 23 juli: Braderie in de Veerweg. Dinsdag 26 t.e.m. vrijdag 29 juli: Avond vierdaagse. Doordat onze Kroniekschrijver van een welverdiende vakantie aan het ge nieten is, zullen de eerstvolgende twee weken géén Kronieken verschijnen. Daarna hoopt hij weer elke week zijn plaats in te nemen. Wij vragen u enige clementie op te brengen. De uitgever. P.V. "DE BLAUWE DOFFER" TE KORTGENE Trainingsvlucht vanuit Soignies op 2 - 7. Deelname 601 jonge duiven. 1 A. Bouterse en Zn. 9.1.14 115.345 151 2 W. M. Bouwense 9.2.13 115.079 150 3 M. van Belzen 9.1.54 113.744 149 4 A. Bouterse en Zn. 9.3.11 2 148 5 W. M. Bouterse 9.3.28 2 147 Wedvlucht vanuit Orleans op 2-7-1983 Deelname 233 duiven. 1 L. de Fouw en Zn. 11.31.53 426.424 118 2 M. C. Clement 11.40.40 426.133 116 3 Gebr. Kesteloo 11.41.03 426.472 114 4 S. Branderhorst 11.45.41 426.220 112 5 L. de Fouw 11.46.25 2 110 WATERSPORT Zondag 10 juli. 4-uurs race voor plankzeilers H 4 bij de Schotsman, organisatie Zuid-West Zeven In bemiddeling gevraagd: (huizen, bungalows, boerderijen, enz.) Inl.: Vastgoedburo, dhr. Wattel, De Bellink 13, 4374 EH Zoutelande, Telefoon 01186-1578. Kruiswoordpuzzel no. 835 Horizontaal: 1. bedehuis - 4. vis - 7. roofdier - 13. meisjesnaam - 14. woon plaats - 16. geheel ontwikkeld insekt 17. hoofddeksel - 19. leidsman - 21. voorzetsel - 22. inhoudsmaat (afk.) - 23. cirkel - 25. gewicht (afk.) - 26. water in Utrecht - 28. vogel - 30. kindergroet 32. riv. in Azië - 33. mil. rang - 36. buiten dienst (afk.) - 37. hulpmiddel op schepen - 39. uitruster van schepen - 40. bergruimte - 42. leraar (afk.) - 43. land bouwwerktuig - 45. evenredig deel - 46. vogel - 48. draagvat - 50. bevel - 51. mil. rang - 52. het romeinse rijk (Lat. afk.) - 54. maanstand (afk.) - 55. kleding stuk - 57. wilde haver - 60. inhoudsmaat (afk.) - 62. deel v. Azië - 64. bijwoord 65. deel v. d. dag - 67. gebergte (Spaans) 69. vulkaaninhoud - 71. kussenovertrek 73. gesloten auto - 74. Bijb. naam - 75. edelsteen - 76. drank - 77. inwendig orgaan. Verticaal: 1. koudbloedig dier - 2. no bele - 3. vlug - 4. mil. rang - 5. strijd perk - 6. vis - 8. houding - 9. schijnge stalte v. d. maan (afk.) - 10. riv in Spanje - 11. edelgrootachtbaar (afk.) 12. gebogen - 15. heilige (afk.) - 18. pers. vnw. - 20. Fr. onb. vnw. - 24. rondhout 25. lijst - 27. slijk - 29. gevat - 30. mu ziekterm - 31. persbureau - 33. water in Brabant - 34. muziekterm - 35. baan v. balspel - 36. hoofddeksel - 38. Neder lander - 40. verbinding - 41. hemels we zen - 44. mil. rang - 47. deel v. e. schip 49. meterton (afk.) - 53. deel v. e. stad 55. bende - 56. selenium (afk.) - 58. wal- lekant - 59. strook grond langs de zee 60. lekkernij - 61. onmeetbaar getal - 62. oprolbaar zonnescherm (Ind) - 63. reeds 66. soort onderwijs (afk.) - 67. pl. in België - 68. verlaagde toon - 70. op de wijze van - 72. onder andere (afk.). Oplossing kruiswoordpuzzel no. 834 Horizontaal: 1. blaar - 5. die - 7. dosis 11. kraai - 13. toorn - 15. abt - 17. gla zuur - 19. ino - 21. vrede - 23. nijd 24. pekel - 26. eo - 27. vader - 29. pa 30. ol - 32. se - 33. os - 34. ba - 35. adem - 37. rr - 39. nn - 40. galm - 42. gerda - 43. adder - 44. deen - 46. rp 47. pe - 48. korf - 50. Ir - 51. ja - 53. ei - 54. no - 55. ca - 57. gevel - 61. bs - 63. anode - 66. let - 67. venijn 69. ido - 70. starter - 73. ane - 74. susan 76. emelt - 78. optie - 79. dor - 80. knoet. Verticaal: 1. brave - 2. akte - 3. ar - 4. rage - 5. diana - 6. etude - 7. dorp - 8. or - 9. snik - 10. stola - 12. al - 14. ou 16. brood - 18. zijde - 20. nepal - 22. dd 25 ea - 27. verdrag - 28. rondeel - 31. leger - 34. baron - 35. and - 36. men 38. rap - 39. nap - 40. gek - 41. muf - 45. eland - 49. robijn - 52. over - 55. cairo 56. ld - 58. eland - 59. etter - 60. te 62. snert - 64. oost - 65. esse - 67. vrek 68. nato - 71. ta - 72. em - 75. ui 68. nato - 71. ta - 72. em - 75. ui - 77. In.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 1