NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD HUWELIJK Geüudit pro fori a SPORTAGENDA ram a uitgave drukkerij uarhjsse te wissenkerke - tel 01107-13os - giro 206882 FEUILLETON Steun het Astma fonds. Postgiro 55055.,^ allerhande objekten Zeelajnd Magazine? Ho. 4073 Donderdag 23 juni 1983 86e jaargang IhuuiwininUpiQ» ƒ20,— per jan. fnmko per post ƒ35,— per Jaar. Advertenties 38 et per mm, exd. «TW. Vaar fouten ia advertenties per telefoon opgegeven, kunnen «rij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Een verhaal uit de Haagse onderwereld door LENA SCHAGEN. Sjors geeft de man dan een vuistslag, zodat Piet languit op de grond komt te liggen. Sjors kijkt Vlug om zich heen, maar er is geen levend wezen in wijde omgeving te bekennen. Hij raapt het mes van de man op en houdt dit nu boven zijn gezicht, terwijl hij met één been op zijn keel staat. „Eigenlijk moest ik dit diep in dat gemene hart van je steken, stuk misge boorte, maar ik heb geen zin om voor jou in de bak te komen. Maar ik zal je toch een goeie herinnering meegeven naar dat gore krot van je. Blijf vanaf vandaag ver uit de buurt van mijn huis en mijn vrouw, want anders zal ik je zo toetakelen, dat ome Ko aan het Schelde- plein je niet meer herkent." Gelijk haalt Sjors uit over de arm van het slachtoffer, die een gil uitstoot. Waarna Sjors het mes nog eens kriskras over het gezicht van Piet de gluiperd haalt. En het daarna een eind heen gooit. „Zo, mogen ze morgen raden, hoe jij aan dat mooie presentje komt. De nagels van mijn vrouw kende je al, nu weet je ook, hoe mijn nagels aanvoelen. Welte rusten." Zonder zich verder om zijn slachtoffer te bekommeren, dat kermend en vloe kend overeind probeert te komen, loopt Sjors terug naar zijn auto, start die en rijdt op z'n gemak naar huis. Kijkt of hier alles nog in orde is en gaat dan opnieuw naar 'buiten om zijn vrouw te halen. De volgende dag heeft Rosie vrij en besluit, als Sjors een poos naar het cen trum is gegaan, het bed van Sjors en van zichzelf te verschonen. In zijn kamer gekomen ziet ze zijn gewone werkpak, dat hij daags draagt: spijkerbroek, trui en leren vest. Eigenaardig, dat hij van daag wat anders aan heeft. Zou hij er gens werk hebben? Aan een tapkast of zo? Maar ze verdiept er zich niet verder in en besluit de hele kamer maar eens op te ruimen, want de slordigheid van Sjors gaat toch wel een beetje te ver. Ze pakt zijn kleren en wil die in de kast ophangen, maar doet een ontdek king. Loopt met de kleren naar het raam en konstateert, dat er bloed zit aan zijn trui en ook wat aan het leren vest. Ze schrikt er een beetje van. Op een stoel neerzakkend bekijkt ze nog eens de trui. Onmiskenbaar gestold of opgedroogd bloed. Wat heeft hij gis teren uitgevoerd? Gevochten? Maar ze heeft vanmorgen niets aan hem gemerkt, al heeft ze de man maar even gezien, omdat ze pas om elf uur uit bed is gekomen en de koffie gedronken, die Sjors had gezet. Nee, hij had geen zicht bare verwondingen aan handen of ge zicht. Van wie is dan dat bloed op zijn trui? En vest? Rosie vraagt 't hem op de man af, als hij om een uur of half twee thuis komt om te eten. Hij schrikt wel even en vraagt: „Hoe weet jij, dat ik bloed aan mijn trui had?" „En aan dat mooie vest. Ik heb die troep in je kamer opgeruimd, sloddervos. En je bed verschoond. Wat heb jij gis teren uitgehaald? Soms iemand aan/je mes geregen?" De man probeert het te bagatelliseren. „Zeg, waar zie je me voor aan? Ik ben geen slager! Ik had gisteravond ineens een bloedneus. O, dat is niet voor 't eerst, hoor, dat heb ik wel een enkele keer vaker. Helemaal niet gemerkt, dat het op m'n trui terecht is gekomen. Maar weet je, wat het gekke is met een bloedneus? Dat voel je nauwelijks. Zodoende. Ik was het er wel uit; maak je daar maar geen zorgen over." „Bloed geeft roestvlekken," antwoordt Rosie op afgemeten toon. „Heb ik pech gehad. Koop ik wel een andere trui. Die zullen er langer zijn dan ik. Overigensjij stond zo op je ponteneur voor wat je privacy betreft; bemoei ik me soms ook met jouw doen en laten?" „Daar is geen donder op aan te mer ken, Sjors Hoogwerf!" stuift ze op. „Je mag me ook „waarde echtgenoot" noemen," zegt hij onverstoorbaar. En voegt er aan toe: „Aan het mijne even min. Ik ben nog altijd een nette jongen. Net als jij een nette vrouw. O, wat zijn we verschrikkelijk nette mensen, geen voorbeeld van, want we raken elkaar bijna nooit aan. Of wel"soms?" Weer nieuwe verbazing bij Rosie. „Moet dat dan?" „Nee, helemaal niet, hoor! Hoe kom je er bij? We zijn toch zeker pro forma getrouwd?" „Nou, wat zeur je dan?" „Ik zeur niet, schat, maar jij zoekt er wat achter, als ik een paar bloedspatjes op m'n trui heb." „Wat je spatjes noemt. Doe me in ieder geval één lol en zorg ervoor, dat we gevrijwaard blijven van bezoek van rechercheurs of dergelijke lieden. Ik wil niks meer met ze te maken hebben, dat moet jij snappen." „Kindlief, ik doe niets, wat volgens politionele begrippen niet door de beugel kan. Op mijn woord." „Oké. Houden zo. Dan kunnen we ge zond oud worden." Hij haakt er meteen op in. „Hè ja, lekker, meid. Gaan we samen naar een bejaardencentrum. Het enige bezwaar is dan, dat we daar in een tweepersoons bed moeten duiken, maar dan ben ik niet meer gevaarlijk, hoor!" De vrouw gaat er niet verder op in, want ze proeft het sarcasme in zijn stem. En begint iets te begrijpen: hij heeft zin in me. Dat is een mogelijkheid, waar mee ik tot nog toe helemaal geen reke ning heb gehouden. Nu ja, die vier da gen in dat hotel, tijdens onze huwelijks reis, dat ging eigenlijk vanzelf. Maar de afspraak was klaar en duidelijk: geen samen slapen en wat daarbij doorgaans hoort. We zijn voor de vorm man en vrouw, waardoor ik veilig ben voor on verwachte overvallen, maar voor het overige blijven we onze eigen wegen gaan. En dat gaat tot nog toe goed. Of niet soms? Ik doe mijn werk en betaal de vijftig procent woon- en eetkosten. Hij draagt de andere helft bij en ik stel geen vragen omtrent de herkomst van zijn geld. Als hij er maar voor zorgt, dat er hier geen politie meer over de vloer komt. Sjors heeft nog altijd geld, dat staat voor Rosie wel vast. Ze snapt niet, hoe hij het zo lang volhoudt en is eigenlijk nieuwsgierig naar zijn business, maar wil er niet naar vragen. Ze heeft er im mers niets mee te maken! In werkelijkheid begint het geld bij Sjors Hoogwerf op te raken. Nu kan hij twee dingen doen: weer een inbraakje plegen, er zijn altijd wel een paar tip gevers in de zaak van Piet Vreeswijk. Of in een andere gelegenheid, waar hij wel eens een keer een biertje komt drinken. Dus dat is geen probleem. Maar dit brengt de nodige risico's met zich mee en hij wil net zo min als Rosie nog een keer de bak in. De andere mogelijk heid is: werk zoeken. Daartoe pluist hij de advertenties na in de Haagse Courant. Enkel als Rosie niet thuis is, anders begrijpt zij dadelijk, wat hij van plan is. Het moet voor haar een verrassing zijn. Het valt toch echt niet mee om een baan te krijgen. Af en toe vraagt men een kok, maar Sjors heeft geen papieren, dus soms vertrouwt men het niet erg. Pas weken later het is intussen al voorjaar geworden slaagt hij er in tijdelijk als kok in een cafétaria aan de Leyweg aan de slag te gaan. De ei genaar, die zelf niet zo bedreven is achter het fornuis, zit onthand, want zijn kok heeft op een late avond een auto ongeluk gehad en ligt in het ziekenhuis. In een toestand, die niet bepaald hoop gevend is voor wat betreft zijn verblijfs duur aldaar. Dat kan weken en weken duren, voor die weer in staat is om zijn stiel te hervatten. Een noodkreet in de krant doet Sjors in zijn auto stappen en binnen een kwartier is hij in de zaak. „Moeilijkheden?" vraagt hij. De baas vertelt, wat er is gebeurd, dat-ie verschrikkelijk omhoog zit en zijn klanten niet eens alles kan voorzetten, wat ze verlangen. Sjors ziet zijn kans en trekt zijn jas uit. „Zeg maar, wat ik moet doen. Ga ik meteen aan de slag." De man is stomverbaasd en er komt een blijde trek over zijn gezicht. „U meent het? Dat zou geweldig zijn, me neer „Sjors. Sjors Hoogwerf. Natuurlijk help ik u. Al ben ik nooit chef-kok geweest, ik versta het vak wel. Laten we maar eens gaan kijken in de keuken." Een poosje later weet Sjors, dat hier figuurlijk en bijna letterlijk voor hem de vuurproef geldt. Nu moet hij zich waar maken. Thuis een potje koken, als Rosie dienst heeft, is geen kunst. Het is huisvrouwenwerk, maar kok in een grote cafétariaZeg maar gerust restau rant, want hier kan men normaal van alles te eten krijgenDaar komt wel meer voor kijken. Er is in elk geval een kokshulp. Een vrouw, die meehelpt hem wegwijs te maken. Na een paar uur toegekeken te hebben, knikt ze tevreden. „Dat hebt u meer gedaan, dat zie ik zo. Fijn voor de baas, dat u hem meteen wilde helpen. Dat kom je niet veel meer tegen vandaag de dag." „Dank u wel," zegt Sjors met een spottende buiging. „Maar laat dat u en meneer maar weg. Ik heet Sjors." Ze lacht. „En ik Aal. Van Alida. Maar noem me geen Alie of Aaltje, want dan maak je me kwaad." Hij kijkt haar opmerkelijk aan. „Kun jij je kwaadmaken? Zie je helemaal niet naar uit. Overigens, voor mij ben je voortaan Aal. Afgesproken?" Ze drukken elkaar lachend de hand. „Oké, Sjors, we zullen het samen wel vinden." Om één uur is Sjors die eerste middag en avond klaar en moet dan als een sneltrein naar Rijswijk rijden om Rosie op te halen. Ze staat buiten te kijken, want de zaak is intussen al gesloten. „Ben je laat?" zegt ze, als hij het por tier heeft geopend en zij is ingestapt. Het is inderdaad laat, want de klok op het plein bij de zaak wijst bijna half twee. „Ik moest overwerken, schat," fanta seert hij. ,,'t Was vanavond erg druk. Zodoende." Ze kijkt hem verbaasd van terzijde aan. „Waar heb jij het over? Werk je dan?" „Ja, wat dacht jij dan wat ik deed? Inbreken? Merci, mij tegenwoordig te riskant met al die moderne elektronische alarminstallaties. Ik werk als kok in een cafétaria." Rosie staai-t hem met nog meer ver wondering aan. „Jee, is dat even een verrassing! Welke cafétaria?" De man achter het stuur trekt nu snel op. „Aan de Leyweg. Dicht bij de bios coop." Ze denkt na. „Ja, daar is zoiets, he? Ik ben er eens op een avond geweest, nadat we een film hadden gezien. Nooit gemerkt, dat jij werk had. Hoe kan dat eigenlijk? Als ik vrij was, was jij er ook vaak de halve dag." Hij lacht in het donker. „O, 't viel nogal eens samen met jouw werk. Ten slotte ben ik er part-time, maar nu de andere kok een vrij ernstig auto-ongeluk heeft gehad en in het ziekenhuis ligt, ben ik voorlopig voor hele dagen aan de slag. Hij is een prima baas en zo iemand kun je dan niet in de steek laten, wel?" Als ze enkele minuten later thuis zijn, kijkt Rosie de man ondex*zoekend aan. „Je ziet er hardstikke moe uit. Waarom belde je niet even naar ons? Had ik toch een taxi kunnen nemen?" „Hoor eens, Rosie, ik had beloofd je te komen halen, dus dan doe ik dat. Je moet altijd op me aan kunnen." Ze strijkt hem even langs de wang. „Dat weet ik, knul en daarom heb ik het met jou wel getroffen. Zo goed als ik me maar wensen kan. Ga gauw naar bed, jo, je bent doodmoe. Hoe laat moet je morgen beginnen?" „O, een uur of tien is vroeg genoeg, dus we kunnen beiden uitslapen." (Wordt vervolgd) Op het groepsbureau der Rijkspolitie te Kortgene, Bernhardstraat 20, zijn in lichtingen te verkrijgen omtrent de vol gende gevonden voorwerpen: 1 huissleutel; 1 autosleutel; 1 gele regen broek; 1 linker handschoen; 1 zilveren boercndasspeldje; 1 zwarte portemonnee met inhoud; 1 fietssleutel; 1 bril met bruin montuur; 1 huissleutel; 1 plastic buis van plm. 5 m lang; 1 groene trui; 1 strippenkaart; 1 zwarte herenfiets; 1 herenpolshorloge; 1 spaarkaart; 1 sportfiets; 1 herenfiets; 1 plastic zak, inhoud: klipper, mastverbreder, mast- voet, zwaard en zeillatten; 1 beige tas met speelgoed; 1 hamer en 1 doosje kopspijkertjes; 1 dames fiets; 1 bos auto sleutels; 1 zwaard en vin van surfplank. Kruiswoordpuzzel no. 833 Horizontaal: 1. gladde - 6. sierplant - 11. gebouw in Amsterdam (afk.) - 12. lig plaats van schepen - 14. meisjesnaam 16. vrucht van de kokospalm - 18. kort geleden - 20. deel van het hoofd - 21. telwoord - 22. bijbelse naam - 23. soort vleermuis - 28. aanzien - 29. stofmaat 30. lidwoord - 31. gast - 32. pel - 34. stijgtoestel - 36. laatst leden (afk.) - 37. plaats in Spanje - 38. bestaat - 39. tip 41. koud - 42. lust - 45. landbouwwerk tuig - 47. vogelprodukt - 49. bloei wij ze 51. deel van een servies - 54. lyrisch gedicht - 56. wiel - 57. gevangenis - 58. soort touw - 61. deel van een trap - 64. water in Utrecht - 65. krantenjongen 67. ontkenning - 68. tikt - 69. juiste gewicht. Horizontaal: 1. schande - 7. opstand 13. tel - 14. ork - 15. urn - 16. sir - 17. al 18. lea - 19. uil - 20. se - 22. nav - 24. dik - 26. lome - 29. kapok - 31. kalm 33. eiser - 35. tip - 36. natie - 37. sr 38. duo - 40. dom - 41. as - 42. invasie 43. or - 45. ans - 46. est - 48. tu - 50. voile - 52. wee - 54. tapir - 56. eems 57. rolde - 59. sont - 60. bel - 61. elp 63. so - 65. ban - 66. eli - 67. ac - 68. tee 70. ato - 72. eva - 73. inh - 74. ergeren 75. gegroet. In bemiddeling gevraagd: (huizen, bungalows, boerderijen, enz.) Inl.: Vastgoedburo, dhr. Wattel, De Bellink 13, 4374 EH Zoutelande, Telefoon 01186- 1578. WATERSPORT Zaterdag 25 juni. Onderlinge zeilwedstrijden alle klassen om 14.00 uur te Kamperland, organisatie w.v. Kamperland. Zaterdag 25 en zondag 26 juni. Zeilwedstrijden om de 6 in 1 de Nies- beker te Veere, org.: Marine w.v. Zondag 26 juni. Toertocht voor plankzeilers H 4 bij De Schotsman, organisatie Zuid-West Zeven WINKELBESTAND WISSENKERKE VERDER UITGEBREID Donderdag 23 juni openden Piet Geijs en Tonny Stokman aan de Voorstraat 11 te Wissenkerke een nieuwe broodwinkel. In de voormalige showroom van Meu- belhandel Van Halst werd een keurig winkelinterieur aangebracht, waar mo derne schappen en koelvitrines op een overzichtelijke wijze het gebodene tonen. Naast vele soorten brood wordt ook veel aandacht besteed aan klein-brood, luxe broodjes, cakes, gebak, koekjes en bonbons. Dit initiatief van beide ondernemers zal zeer zeker door de Wissenkerkse bevolking op prijs worden gesteld. Verticaal: 2. harde steensoort - 3. vier handig zoogdier - 4. deel van de mond 5. zangnoot - 7. kreet - 8. gravin van Holland - 9. uit eigen beweging - 10. bouwland - 12. menigte - 13. dieren verblijf - 15. plaats in Duitsland - 17. gestold vleesnat - 19. meisjesnaam - 23. keukengerei - 24. reeds - 25. voortrekker 26. jongensnaam - 27. betrekking - 31. telwoord - 32. deel van een gebouw - 33. pen of klamp - 35. klopje - 40. mening 43. kunststof - 44. muziekterm - 46. pers. vnw. - 47. voegwoord - 48. soort stof 50. bloeiwijze - 52. haven aan de Oostzee 53. ij shut - 55. Spaanse titel - 59. jon gensnaam - 60. imperium (afk.) - 62. Fr. lidwoord - 63. visgerei - 66. af standsmaat (afk.). Verticaal: 1. stalles - 2. cel - 3. hl - 4. noen - 5. draak - 6. ek - 7. ou - 8. pruik 9. snik - 10. as - 11. nis - 12. dreumes 21. ems - 23. vat - 24. dop - 25. mat 27. oir - 28. eed - 30. pinakel - 31. kam 32. lia - 34. ruine - 36. noest - 39. ons 40. die - 43. overste - 44. roe - 45. als 47. tas - 48. tin - 49. Utrecht - 51. imp 52. wol - 53. ede - 55. pon - 57. rente 58. eleve - 60. baar - 62. plag - 64. oer 67. ane - 69. eg - 71. on - 72. eg - 73. io. Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts f 30,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE Oplossing kruiswoordpuzzel no. 832

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 1