NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD HUWELIJK pro forma SPORT-AGENDA FEUILLETON Zeeland Magazine? allerhande objekten Ho. 4071 Donderdag 9 juni 1983 86e jaargang DBDX BI UITGAVE: DBUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKEBKE - TEL 01107-13 08 - GIBO 206882 20»— per faar. Franko per post ƒ35,—per Jaar. Advertenties 38 et per mm. cxrf. BTW. Toot fouten in advertenties pet opgegeven, kannen wi) geen enkele gwann*nnTHeii|Vhw'H dngw» Een verhaal uit de Haagse onderwereld door LENA SCHAGEN. Sjors spreidt zijn handen. „Geen idee. Ik heb 'm in weken niet gezien en de laatste keer, dat was, meen ik, begin november, zag-ie er helemaal verlopen uit. Zijn wagen had-ie toen ook al niet meer." „Ik zal er geen traan om laten, als-ie helemaal naar de bliksem gaat," zegt Rosie wraakzuchtig. De vijfde dag na hun huwelijk zijn ze weer terug in de Scheepersstraat. Als Sjors de voordeur heeft geopend, blijft hij stijf staan. Rosie, die achter hem aan komt en ook een koffer draagt, vraagt: „Wat is er?" Sjors laat de koffer vallen en loopt dan naar de voorkamer. De overgor dijnen zijn dicht en hij draait een licht knopje om, maar geen lamp gaat er branden. Het is half elf in de avond en pikkedonker buiten. Hij haalt zijn aan steker voor de dag en knipt die aan. Rosie is achter hem aan binnen gekomen en slaakt een kreet: de hele kamer is op de vloerbedekking en de gordijnen na leeggehaald. De man slaakt hartgrondig een vloek, probeert een lichtknopje in de gang, maar ook dat helpt niet. Rosie rent naai de keuken en opent daar de deur, kijkt even en wankelt. En schreeuwt: „Alles hebben ze me ontstolen, de lamstralen! Gebruik gemaakt van onze afwezigheid. Hoe kan dat nou? Wie kan deze rotstreek uitgehaald hebben?" Sjors is intussen neergeknield op de grond en maakt een koffer open. Daar uit haalt hij een zaklamp en beschijnt een sekonde later daarmee de gang, de voorkamer en de keuken, de grote slaap kamer en de kleine. Maar tijdens hun huwelijksreis heeft men het hele huis leeggehaald en wat men niet de moeite van het wegslepen waard achtte, heeft men in stukken geslagen. Nog geen stoel is er meer om op te zitten. Beiden staan verslagen te kijken. Alle lampen zijn ook meegenomen. Er is geen lichtpuntje overgebleven. Het enige, wat men heeft laten staan, is de ijskast en de wasmachine. Die waren de dieven waarschijnlijk te zwaar. Maar de ijskast is ontdooid en er liggen enkel wat half bedorven levensmiddelen in. En een fles zure melk. Dan begint Rosie te huilen. „Jij ook met je huwelijksreis! Kijk nu eens, wat er gebeurd is? Alles hebben ze wegge haaldAl mijn eigendommen, m'n boeken en platen! M'n mooie bankstel." Sjors slaat een arm om haar heen. „Stil maar, ik heb geld. Je krijgt van mij nieuwe spullen. Kom, we gaan vanavond naar een hotel. Daar ga je vannacht slapen en je maakt je nergens zorgen over. Dit kien ik wel uit. Ik heb mijn relaties, reken maar!" „Ga je dan niet naar de politie?" vraagt ze. In weerwil van alle ellende, waarmee ze plotseling gekonfronteerd worden en die na hun fijne huwelijksreis als een koude douche werkt, begint Sjors te Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 30,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE lachen. „Meen je dat? De politie? Geloof jij daar echt nog in? Hier in Den Haag? Ik had je wijzer gedacht. Als ons dit bijvoorbeeld in Hilvarenbeek was over komen, ja, dan was ik naar de politie gegaan, maar hier in Den Haag? Meid, houd er over op! Ze mogen mij niet en ze weten, dat jij in het leven bent ge weestVerwacht jij nu echt, dat ze zich voor ons druk zullen maken? Nee, laat mij dat maar opknappen. Morgen beginnen we ons huis opnieuw in te richten. Maak je geen zorgen, ik heb geld. En als ik tekort kom, leen ik het wel ergens. Ik zei je al: ik heb mijn relaties." Sjors moet zich veel moeite getroosten om Rosie zo ver te krijgen, dat ze met haar koffer naar een hotel gaat. In de auto van Sjors. Vindt een kamer en betaalt die voor haar en zegt tegen zijn vrouw, dat hij haar morgen in de loop van de ochtend komt ophalen. Daarna rijdt hij naar het centrum en loopt daar enkele kroegen af. Waar hij wat drinkt en voorzichtig zo rechts en links rondkijkt. En voelt dan een paar keer duidelijk aan, dat men er op de hoogte is van het gebeurde in de Schee persstraat. Een kastelein, die hij goed kent en. bij wie hij al jaren over de vloer komt, vraagt hij: „Wie heeft me dit rotgeintje geflikt, Frits?" De man doet net of hij niet begrijpt, wat Sjors Hoogwerf hiermee bedoelt. Maar Sjors wuift ongeduldig met zijn hand en buigt zich dieper naar de man: „Mij neem je niet in de boot, Frits. Ik kan best tegen een lolletje, maar dit is gewoonweg een rotstreek. Tenslotte hoor ik ook bij de penose, of niet soms?" „Jij had nooit met Rosie moeten trou wen, jongen; dat heeft kwaad bloed gezet." Hij knikt. „Dan weet ik wel uit welke hoek de wind waait. Dank je." Die nacht slaapt hij in het leegge haalde huis op de kale vloer. Maar heeft een mes bij de hand om op alle even tuele verrassingen voorbereid te zijn. Er gebeurt verder echter niets. Zodra het licht begint te worden, komt hij over eind en wast zich een beetje. Zelfs geen stukje zeep of handdoek is er meer in huis. Dat gaat geld kosten, bar veel geld, maar dat krijgt hij terug. Moet je eens opletten. Dat laat hij betalen. En goed ook! 's Morgens vraagt hij de buren links en rechts of ze'wat gezien hebben tijdens hun afwezigheid. Legt uit, dat hij met Rosie getrouwd is en ze een korte hu welijksreis hadden gemaakt. Heel voor zichtig en omslachtig krijgt Sjors een signalement van de „verhuizers", als hij met verschillende omwonenden gespro ken heeft. Komt tot de konklusie, dat Piet de gluiperd er in elk geval bij was. En Appie Mostert, want die kenden som mige buurtgenoten nog wel van vroeger. Sjors heeft overal verteld, dat Rosie nu zijn wettige vrouw is en vast niet van plan is haar weer terug te brengen in het leven. „Ze heeft een baan als dienster in een cafetaria in Rijswijk. Die houdt ze. Zelf ben ik kok van mijn vak," schept hij op, „en ik heb ook mijn werk. Maar eerst moet ons huis weer bewoonbaar ge maakt worden. Hebt u gezien, dat ze alles weggesleept hebben tijdens onze huwelijksreis? Komt u maar eens kijken, nog geen lamp, geen stukje zeep hebben ze achtergelaten." Verschillende buren gaan nieuwsgierig rondkijkend naar binnen en dan zijn de „och's" en „wat erg" niet van de lucht. Nu het volle daglicht in de vertrekken schijnt, kan men goed zien, dat het van dalen waren, die hier aan het werk zijn geweest. Vrijwel overal heeft men het behang stuk gescheurd. Het glas in de tussendeur tussen keuken en gang ligt in scherven. Overal is 't hetzelfde. Het kan niet anders, of ook de politie krijgt er lucht van. En de pers. Het is de Haagse Courant, die nog diezelfde avond een groot verslag en een paar foto's publiceert: „Huis leeggehaald tij dens huwelijksreis jonggehuwden. Waarschijnlijk wraakneming van vroe gere relatie." Op advies van Sjors blijft Rosie die dag nog in het hotel. Ze heeft een shock, kan niet verwerken, dat men alles haar ontstolen heeft. Dat ze. totaal niets meer bezit dan de kleren, die ze aan heeft en dat wat in de koffer zit. Dat ze mee genomen heeft op haar huwelijksreis. Een dokter is geweest en heeft haar een kalmeringsmiddel voorgeschreven, dat Sjors in een apotheek heeft gehaald. Zelf is hij vrijwel steeds in de Scheepers straat, want ook de politie stelt nu een onderzoek in en ondervraagt de om wonenden. Sjors betoogt er geen idee van te hebben, wie die gemene streek heeft uitgehaald en wil evenmin namen noemen. Maai^ de rechercheurs zijn niet van gisteren, kennen het klappen van de zweep ondei-hand en als ze hier en daar bizonderheden krijgen over de drie man nen, die op een gewone dag het huis leeggehaald hebben, weet de politie één ding zeker: Albert Mostert, de vroegere vriend en „beschermer" van Rosie Faas was er bij. Meerdere mensen hebben hem herkend. De ander is mógelijk Piet de gluiperd oftewel Piet Schonenberg. De derde man kan Bennie Staffen zijn, bijgenaamd de naald. Omdat hij zo dun is en een keer uit het w.c.-raampje in het politiebureau wist te kruipen. En kele buren en ook Sjors zelf worden uitgenodigd de volgende dag op het Monchyplein te komen kijken en blade ren in een paar mooie foto-albums. Of de zogenaamde verhuizers, zoals ze zich genoemd hebben, er tussen zitten. Sjors heeft zich verontschuldigd. Te lefonisch. Dat hij onverwacht verhinderd is. Maar hij werkt op zijn manier. Door het een met het ander te combinei-en komt hij te weten, dat Albert Mostert, bijgenaamd luie Appie, zowaar weer een griet .heeft, die voor hem peest. Nota bene nog wel in een betere buurt. En enkel per advertentie. Het heet heel deftig „Club 76", en wat daar voorvalt is wel te raden. Appie is blijkbaar van plan het ditmaal heel professioneel op te zetten, want als het goed loopt, moeten er nog een paar grieten bij komen. Het adres komt Sjors ook te weten: in de Vruchtenbuurt, de Vlierboomstraat. Dat is een heel goede wetenschap. Ook de politie kent Appie's nieuwe domicilie binnen enkele uren. Men haalt hem op en neemt hem mee naar het hoofdbureau, waar-men hem gaat door zagen. Ingebroken in december, he? In het huis van je vroegere griet. Ik? Ik kijk wel uit. Nee, zo stom is Appie Mos tert niet. Hij is Rosie Faas al lang ver geten. Die is toch getrouwd? Met die inbreker, Gladde Sjors? Je hoeft niet zo op hem af te geven, want vroeger waren jullie dikke vrienden. Nou, vrienden niet bepaaldWe deden wel eens zaken met elkaar. O ja, wat interessant: Luie Appie die zaken doet. De rechercheurs lachen breeduit. Da's op de vroege mor gen een goeie mop, jongens. Zullen we vandaag vast niet vergeten. Maar weer ernstig: Zeker door hem gestolen goe deren dooi'verkopen, he? Jij en zaken doenMan, je hebt misschien in je hele leven nog nooit voor één cent pro- duktief werk verricht, tenzij de keren, dat je fn de gevangenis zat. Maar dit maal ga je wel voor de bijl voor wat die verhuizing en vernielingen betreft in de woning van Rosie Faas, snuiter. Want er zijn bewoners van de Scheepersstraat, die je nog herkend hebben van vroeger, ondanks je baard en je snor. We bergen je op. Ho, ho, dat gaat zo maar niet. Willen de heren misschien vertellen op welke dag in december Rosie's huis is geplun derd? Dat weet jij net zo goed als wij: 15 december, woensdags. Appie lacht. Kan ik er nooit bij geweest zijn, vraag het maar aan mijn vriendin. Dat te- meiertje in de Vlierboomstraat zeker? Man, laat me op de vroege morgen niet iedere keer zo lachen, dat is niet goed voor m'n lever. Die Tonia is nu al als de dood voor je en zal wel de laatste zijn om je op te hangen. Maar wij heb ben vier getuigen pro en jij één contra. Man, je hebt nog geen mahoniehouten poot om op te staan. Tja, het is wel diefstal, braak en ver nieling, maar de officier beslist, dat hij in afwachting van zijn berechting op vrije voeten gesteld moet worden. Dus loopt Appie triomfantelijk de vijfde dag na zijn aanhouding weer in het centrum. En als hij een kroeg binnenloopt, is daar toevallig ook Sjors, die aan een tafel zit te praten met een paar oude bekenden. De man loopt met een triomfantelijke blik over zijn gezicht naar zijn vroegere vriend en zegt: „Ik had voldoende ge tuigen, die konden bevestigen, dat ik op 15 december niet eens in de stad was. Toevallig was ik die middag en avond in Hoek van Holland. Wat zeg je daar van?" „Ging je zeker pootje baaien, he? Stie- kum in het donker, want anders steken die platstiefels van je zo erg af. Overi gens geen haar op mijn hoofd, die ooit gedacht heeft, dat jij zoiets zou doen. Daar ben jij veel te schijterig voor. Je zou het in je broek doen van benauwd heid alleen al als je aan zo'n plan dacht. Nee, daar heb je kerels voor nodig." (Wordt vervolgd) In bemiddeling gevraagd: (huizen, bungalows, boerderijen, enz.) Inl.: Vastgoedburo, dhr. Wattel, De Bellink 13, 4374 EH Zoutelande, Telefoon 01186-1578. P.V. "DE BLAUWE DOFFER" TE KORTGENE Wedvlucht vanuit Orleans op 4 juni. Deelname 295 duiven. 1 J. Brouwer zn 12.33.22 429.663 2 idem 3 A. Bouterse zn 4 M. C. Clement 5 P. de Waal zn 6 J. M. Goulooze 7 J. Brouwer zn 8 J. C. de Fouw 9 J. J. Verwei 10 M. C. Clement 47.57 2 51.24 432.141 48.45 426.133 54.53 431.936 52.30 426.629 55.06 3 55.47 429.692 54.54 428.355 55.04 2 288.881 234.817 229.764 221.885 217.096 210.290 209.962 207.748 206.971 200.151 KONTAKTMIDDAG VOOR BORSTKANKERPATIENTEN De „After-care-groep" van Goes houdt op woensdag 15 juni de maandelijkse kontakmiddag voor vrouwen, die een borstoperatie of -amputatie hebben on dergaan. Op deze middag hopen we u dan wat badkleding en lingerie te tonen en wat kledingadviezen te geven. De bijeenkomst wordt gehouden in het gebouw van de P.M.D., Zonnebloem straat 53 te Goes. De aanvang is om 14.00 uur en de bijeenkomst wordt be ëindigd om 16.00 uur. In de maanden juli en augustus is er geen bijeenkomst. De eerstvolgende kon- taktmiddag is op woensdag 21 september VOETBAL Zaterdag 11 juni: Veteranentoernooi te Wissenkerke, aan- vang 13.00 uur, einde 17.00 uur. Deel nemers: Arnemuiden, Nieuwland, Zee land Sport, Wissenkerke, Wolphaarts- dijk, VCK, Zeelandia en ZSC. 4e „G. D. de Smit"-toernooi voor D-, E- en F-pupillen te Wissenkerke, aanvang 10.00 uur, einde 12.00 uur. Deelnemers: Bevelanders, Col. Boys, Cortgene en Wissenkerke. WATERSPORT Zaterdag 11 juni: Surf evenement te Wolphaartsdijk, ge organiseerd door w.s.v. Wolphaartsdijk. Zondag 12 juni: 3e ronde van het Veerse Meer voor plankzeilers H4 op het Veerse Meer, georganiseerd door Zuid-West Zeven. KLAVERJASSEN !N KORTGENE Op vrijdag 10 juni wordt in het dorps huis „De Pompweie" van Kortgene een j ubileum-kla ver j as wedstrij d georgani seerd. De naam zegt reeds waar het over' gaat. Een klaver jas wedstrijd waar van de baten ten goede zullen komen voor het aanstaande jubileum wat het dorpshuis te wachten staat. Voor de deelnemers staan mooie prijzen klaar. Inschrijven kan vanaf 19.00 uur, de wedstrijd zelf begint om 20.00 uur. Mocht u reeds van te voren willen in schrijven, dan kan dat ook. Dan ligt uw inschrijvingskaart bij binnenkomst klaar. Voor inschrijven vooraf: Telef. 01107-15 14. Kruiswoordpuzzel no. 831 Horizontaal: 1. hitte - 4. puistje - 7. lijst 10. origine - 13. levenslucht - 14. land bouwer - 16. plaats in Duitsland - 18. een zekere - 20. meisjesnaam - 22. pret 23. verdediger - 25. lidwoord - 26. voor zetsel -v 27. meisjesnaam - 28. voorzetsel 29. op deze wijze - 30. soort vaas - 32. nagerecht - 34. laatste nieuws (afk.) 36. brief - 37. kostbare steen - 38. en omstreken (afk.) - 39. verhoogde toon 41. vruchtennat - 42. eigen opname (afk.) 43. Frans lidwoord - 45. vogelgeluid - 47. deel van de dag (afk.) - 48. innerlijke drang - 49. soort pompoen - 50. onb. vnw. 52. uitroep - 53. voorzetsel - 54. bid (Lat.) 55. bloeiwijze - 59. rakel - 62. werktuig om vuur te maken - 65. deel van een piano - 66. vreemde munt - 67. elk. Verticaal: 1. deel van een gebouw - 2. godin - 3. vorm van doen - 4. naschrift (afk.) - 5. doorgang - 6. vreemde munt 7. tot nader order (afk.) - 8. leeftijd (Fr.) 9. slingerplant - 11. vreemde munt (afk.) 12. rivier in Siberië - 13. deel van de kachel - 15. oevergewas - 17. alleen handel - 18. een en ander (afk.) - 19. wandversiering - 21. hij die deelneemt 23. deurnis - 24. soort schoeisel - 29. groot water - 30. deel van Amerika (afk.) 31. plaats op Ameland - 32. waterdiertje 33. ampère (afk.) - 35. netto (afk.) - 40. breedheid - 44. zeevis - 45. luchtvaart onderneming (afk.) - 46. kloostervoogd 47. toestand van razernij - 48. wild - 51. dichterbij - 56. knaagdier - 57. Frans ondergrondse strijdkrachten (afk.) - 58. stannum (afk.) - 59. eenheid van kracht (afk.) - 60. uitroep - 61. vreemde munt 63. vaartuig (afk.) - 64. voegwoord. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 830 Horizontaal: 1. git - 4. mis - 7. kraag 9. manie - 11. blo - 12. kogel - 13. neo 15. armee - 17. adder - 19. ko - 20. nop 23. bas - 24. va - 25. sol - 27. soldaat 28. rem - 29. dek - 30. dor - 31. sip 32. map - 33. kil - 35. nok - 37. kro 38. sigaret - 40. rap - 4Ê. ao - 43. lee 44. las - 46. pi - 47. moker - 51. stoet 53. sen - 54. medio - 56. eel - 57. idool 59. sprei - 61. esp - 62. aal. Verticaal: 1. groen - 2. ia - 3. tak - 4. mal - 5. in - 6. sinds - 7. kim - 8. gom 9. mes - 10. eed - 11. brood - 14. oever 15. aks - 16. eos - 17. aat - 18. ram - 21. politie - 22. ada - 23. bagatel - 26. legio 28. rotor - 33. kroos - 34. wak - 36. kapel 37. kam - 38. ser - 39. tas - 41. pit - 43. lende - 45. steel - 48. kei - 49. wel - 50. vis - 52. oei - 54. mop - 55. opa - 58. os 60. ra.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 1