NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD HUWELIJK Tu/eka pro forma SPORTAGENDA FEUILLETON Zeeland Magazine? allerhande objekten W)Verburg Ho. 4070 Donderdag 2 juni 1983 86e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107 -13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,per jaar. Franko per post 35,per jaar. Advertenties 38 ct. per mm. excl. BTW. Voor foqf" in advertenties per tflr*pon opgegeven, hmnwi vvij geen gfrantwnnnlplijlrlii'id dr«gwi Een verhaal uit de Haagse onderwereld door LENA SCHAGEN. „Meid, toen ze hoorden, wie de bruid was, dokten ze allemaal rooie en blauwe prenten! Ja, daar hadden ze wel een meier voor over, want Rosie Faas mo gen ze allemaal nog. En vinden het allemaal verstandig, dat je luie Appie op straat hebt gezet indertijd. Hebben er nog meer bewondering voor, omdat je er in geslaagd bent staande te blijven. Daar komt heel wat voor kijken. Heel wat! Ze zeiden allemaal tegen me: me neer Hoogwerf, wat hebt u daarmee een lot uit de loterij! Rosie had het niet beter kunnen treffen dan met u!" Al voelde Rosie zich enerzijds gevleid, aan de andere kant weet ze, dat hij dit allemaal uit zijn duim zuigt. Onder el kaar noemt men zich bij de voornamen: Sjors en Kees en Bas, maar natuurlijk nooit meneer Hoogwerf. Enfin, tenslotte kwam als verklaring voor de onver wachte „rijkdom": „Ik had overal nog wat geld uitstaan, dat ik geleend had. En dat heb ik nu in een paar dagen teruggehaald. Zodoende." „En daar hield jij natuurlijk nauw keurig boek van." Het komt op sarcas tische toon uit Rosie's mond. Hij lachte en wees naar zijn hoofd. „In mijn koppie!" Ze vroeg er verder niet naar en kwam zodoende ook niet te weten, dat Sjors in zijn eentje ergéns in een villa in Wassenaar een kraak had gepleegd, van wie de mensen met vakantie waren. Weliswaar overal met alarminstallaties, maar als het geen stille waren kon Sjors, vakman als hij was in dit stiel, deze wel onschadelijk ma ken. Dat leverde hem een kleine vijf duizend gulden aan geld op en een aantal siervoorwerpen, waarvoor hij in een mum van tijd een heler had gevonden, die hem er nog eens een paar duizend voor uitbetaalde, zodat Sjors in elk geval zijn huwelijk met voldoende handgeld kon beginnen. Die avond op hun trouwdag beland den ze in een klein hotelletje in een Brabants dorp. Sjors had naar het bui tenland gewild, maar Rosie heeft geen paspoort, dus werd het Hilvarenbeek. Rosie is benieuwd, wat hij van plan is. Natuurlijk, ze is nu wettig zijn vrouw, zijn echtegenote, dus zal het wel een tweepersoons kamer zijn, die Sjors voor vier dagen heeft gereserveerd. Ze schrij ven in de avond hun namen in het re gister en krijgen een vrouw mee, die de koffers naar boven draagt en de kamer voor hen opent. Sjors duwt haar een briefje van vijf in de handen en knipoogt. Meteen is de vrouw verdwenen Rosie kijkt intussen rond, als Sjors de deur achter de vrouw sluit. Er staan twee éénpersoons bedden: lits jumeaux. Elk met een dekbed. Er is een tafel met er rond twee fauteuils. In één ervan valt ze neer. „Jeetje, wat een dag," zegt ze. „Kan best merken, dat ik nog niet de oude ben." Sjors trekt zijn jas uit en knikt. „Weet ik. Daarom ga je lekker vier dagen pre cies doen, waar je zin in hebt. Alleen of Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 30,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE met mij samen. Om te genieten van alles, wat hier te genieten valt. We zijn niet ver van Tilburg vandaan, een be hoorlijke stad, waar je kunt winkelen, als je er zin in hebt. Je hebt zelf een rijbewijs, dus mijn wagen is ter be schikking, als je alleen wilt gaan." Ze haalt een pakje sigaretten uit haar tas en steekt er een op en ziet dan met enige verbazing, dat hij het interieur in de kamer aan het veranderen is. Hij heeft de nachtkastjes weggezet. Nu schuift hij één van de lits jumeaux een- eind opzij, plaatst dan beide nachtkastjes er tussen, schikt nog het een en ander, onder meer het vloerkleedje voor de bedden- en knikt dan tevreden. Er is nu een ruimte van circa anderhalve meter tussen beide bedden in. Rosie vraagt, stom verwonderd: „Waarom doe je dat?" Hij zet zijn handen in de zij en kijkt de vrouw diepzinnig aan. „Mevrouw Hoogwerf, geboren Faasmag ik u er op attenderen, dat we een huwelijk pro forma hebben gesloten? We zijn samen overeengekomen, dat er verder niets aan de feitelijke toestand verandert. Ik moest nu eenmaal een tweepersoons kamer re serveren als echtpaar Hoogwerf, maar dat houdt niet in, dat we tegen elkaar aan moeten slapen. In de tijd, dat jij je klaarmaakt voor de nacht, ga ik nog een rondje maken buiten de deur. Voor zover mogelijk behoud je in deze vier dagen ook je privacy. Nou? Tevreden zo?" Ze lacht en rookt. „Dat was toch niet nodig, knul. Maar goed, ergens heb je gelijk. Kun je nog wat te drinken be stellen?" „Allicht. Waarmee kan ik mevrouw blij maken?" „In de eerste plaats door op te houden met dat mevrouw. Ik heet Rosie en blijf Rosie. Voor jou tenminste. Verder wil ik klinken op ons huwelijk. Al heb ben we dat al gedaan in het restaurant in Leidschendam, ik wil het nu entre nous. Met jou. Haal voor mij maar bes sen; dat is het enige, waar ik een beetje tegen kan." „Doen we, meid. En niemand, die hier kan zeggen: zo is het genoeg. We drinken net zoveel samen als we willen." Het is al ver na middernacht, als Sjors zijn vrouw helpt uitkleden en tenslotte in haar bed legt. Ze is zwaar teut en praat met dubbele tong, als ze nog o- reert: „Als je het hart hebt vannacht van de bestaande toestand misbruik te maken, haal ik morgenochtend alle mes sen in de keuken weg en steek ze één voor één in je donderement, daar kun je staat op maken. Hoewel.... dat zul je dan niet overleven en aan een dooie echtgenoot heb ik ook niet veel. dus moet ik wat anders bedenken, maar wat is 't meest afdoende in zulke gevallen Ik heb er geen ervaring mee, zie je?" „Goed, goed," sust Sjors lachend. „Ga er eerst maar eens een nachtje over slapen. Ik ga naar die kant en blijf daar de hele nacht. Gerustgesteld? Maf ze dan." Hij buigt zich over de vrouw en drukt een kus op haar wang. Maar Ro sie is al begonnen haar roes uit te slapen De volgende morgen wordt ze met een verward gevoel wakker. Het vreemde interieur en de hoofdpijn doen haar een kreet slaken. Langzaam dringt het dan tot haar door, waar ze is, dat ze nu een gehuwde vrouw is en Sjors haar man. Ze draait zich om en kijkt naar het anderhalve meter van haar verwijderde andere ledikant, maar het is al leeg. Al ziet ze duidelijk, dat het wel beslapen is. Dan kijkt ze op haar horloge om te konstateren, dat het ruim half tien is. Half tien! Ze schrikt en komt half overeind. Jee, tot hoe laat kun je in dit hotel ont bijten? Nu ja, als ze er te laat voor is, eet ze wel ergens anders. Maar een kop koffie en dan zwart, heeft ze hard nodig. O jongens, wat heb ik een kater. Veel te veel gedronken gisteravond. Heel voorzichtig komt ze verder over eind en ziet de fles op de tafel staan. Er zit nog een bodempje in, dus hebben ze samen bijna een hele fles soldaat ge maakt gisteravond. Hoe heeft ze het voor elkaar gekregen! Maar ze hadden toch lol met elkaar? En hoe is het eigenlijk daarna gegaan? Zo te zien heeft hij in dat bed geslapen, maar Ze slaakt een diepe zucht. Ik was gis teravond natuurlijk stom-lazarus, want ik kan er immers helemaal niet tegen. Ze voelt nu frisse lucht en ziet, dat het raam op een kier staat. Maar de ver warming is ook aan. Waar is Sjors ge bleven? Zeker al aangekleed en gegeten. Ze besluit uit bed te komen. Zou hier ergens een badkamer zijn? Grote zin om een half uur in een lekker heet bad te liggen. Kom ik misschien een beetje bij. O, jongens, wat heb ik een haarpijn.. Als ze opgestaan is voelt ze aan haar hoofd. Wat een idioot ben ik eigenlijk om zoveel te drinken, terwijl ik weet, dat ik er helemaal niet tegen kan. Hoe is dat met Sjors? Die is in wezen toch ook geen zuiplap. Een paar flesjes bier 's avonds bij de televisie, meer vrijwel nooit. Rosie is nog niet tot een besluit geko men, als de deur heel voorzichtig open gaat. De vrouw bedekt met haar han den de half opengevallen nachtpon, maar slaakt een zucht van verlichting, als ze ziet, dat het Sjors is. Helemaal tot in de puntjes gekleed. Hij heeft nieuwe kleren gekocht, een paar dagen voor hun huwelijk. Als de man ziet, dat de vrouw uit bed is, knikt hij haar lachend toe. „Blijf maar hier, ik haal je ontbijt van beneden. Zeker een zwaar hoofd, he? Heb ik al rekening mee gehouden." Hij wijst naar het nachtkastje. „Er staat een glas water en twee tabletjes. Neem ze in; die helpen met een paar uur." Ze ziet het en neemt de tabletjes in. „Wat ben je vroeg?" „Ik heb al gegeten en buiten een wan deling gemaakt. Lekker fris, de zon schijnt en het weerbericht is ook goed. Ik ga je ontbijt halen." „Ja, wacht es, Sjorsik zou wel graag een warm bad willen. „Kan gebeuren. Doe een kimono om, neem handdoek en zeep en wat je verder nodig denkt te hebben mee, dan zal ik je de badkamer wijzen. Doe het kalm aan; we zijn op de huwelijksreis dus we hebben alle tijd van de wereld voor onszelf." Ze pakt, wat ze nodig heeft en kijkt naar de man, die bij de deur staat. Gaat dan naar hem toe en zegt lachend: „Goeie morgen, lieve vent." Zijn blikken lichten op. „Hai, Rosie! Je ziet er een beetje bezopen uit, maar als je straks een bad hebt genomen en je bent wat opgeknapt, voel je je weer helemaal de oude." Hij wil de deur opendoen, maar ze houdt hem tegen. „Zou je je wettige vrouw niet eens een ochtendkus geven?" Dat hoeft ze geen tweede keer te vragen. Het volgende ogenblik heeft hij zijn armen om haar heengeslagen en kust haar gezicht, haar hals, waar hij haar maar kan raken. Ze is zo over donderd, dat ze het over zich heen laat gaan en dan ontbrandt er een gevoel in haar, dat ze in lang niet gekend heeft. En protesteert niet, als hij haar ineens opheft en terug voert naar het bed, haar daar neerlegt en lachend zich gaat uit kleden. „Je twijfelde meermalen aan me, he?" zegt hij op zachte toon. „Ik zal je bewijzen, dat ik een man ben, hoor je? Een man! Jouw man!" Vier dagen genieten Sjors en Rosie van hun huwelijksreis, rijden tochtjes in de omgeving, gaan uitgebreid win kelen in Tilburg of zitten gewoon in hun hotelkamer vaak met de armen om elkaar heen. Maar op de laatste ochtend, als ze uitgeput naast elkaar liggen en de man een sigaret in haar mond ge stoken heeft en zelf een shagje gaat draaien, zegt Rosie ineens op besliste toon: „Dit lag eigenlijk voor de hand, deze explosie. Het hing als het ware al enige tijd in de lucht. Het was leuk en fijn, je bent een geweldige minnaar, maar ik heb je al gezegd, dat ik me beslist niet wil binden, in geen enkel opzicht. Dus als we terug zijn in Den Haag gaan we 's avonds elk weer naar onze eigen slaapkamers. Tenzij we bei den van mening zijn, dat we behoefte aan elkaar hebben. Maar reken er niet te vaak op, want ik ben in de jaren, dat ik in het leven was, eigenlijk voor dit alles grondig verpest. Appie heeft er ook nog het zijne toe bijgedragen. Hij was een sadist, als dat zo in zijn kraam te pas kwam; daar kan ik van meepra ten." Hij steekt zijn gemaakte sigaret aan en rookt even, knikkend. „Dat we ons eigen leven zouden blijven leven, zoals ons dat goeddunkt, hebben we van te voren goed afgesproken en ik zal me daaraan houden. Dat spreekt. Daarover hoef je je beslist geen zorgen te maken. Dit, wat we samen hebben beleefd in deze vier dagen, was fijn. Je bent in werkelijkheid een geweldige vrouw en ik kom steeds meer tot de slotsom, dat Appie een grote ezel is geweest." „Jo, die heeft geen gevoel en geen hart. Dat is de grootste egoïst, die er in Den Haag rondloopt. Wat ter wereld voert-ie tegenwoordig uit, als hij geen vrouw meer heeft, die voor hem tippelt" (Wordt vervolgd) In bemiddeling gevraagd: (huizen, bungalows, boerderijen, enz.) Inl.: Vastgoedburo, dhr. Wattel, De Bellink 13, 4374 EH Zoutelande, Telefoon 01186-1578. TONEELVOORSTELLING TE WISSENKERKE Op vrijdag 3 juni a.s. organiseert de V.O.O. in het Dorpshuis van Wissen- kerke een toneelvoorstelling voor alle kinderen vanaf plm. 6 jaar. (Maar ook volwassenen zijn van harte welkom). De aanvang is 19.00 uur. Opgevoerd wordt: „Rommeldebim bam bom", een toneelstuk in drie bedrijven. Dit toneelstuk wordt opge voerd door een groep volwassenen, ama teur-toneelspelers uit Wissenkerke. Toegangsbewijzen a 1,zijn ver krijgbaar bij: „Het Bonte Schaap" en aan de zaal. BADPAKKEN - BIKINI'S - ZWEM BROEKEN - HESJES - SHORTS - ENZ. Sport Schoenen Textiel Kortgene Telefoon 01108-1418 VOETBAL Donderdag 2 juni: Jubileumwedstrijd Bevelanders 2 Arnemuiden 2 (19.00 u) Vrijdag 3 juni: Jubileumwedstrijd: Bevelanders 1 Kloetinge 1 (19.15 uur) Zaterdag 4 juni: 4e „G. D. de Smit"-toernooi voor b- en c-junioren te Wissenkerke. Aanvang 10.00 uur, einde 16.00 uur. Deelnemers: Flakkee B en C; Dilettant B en C; DFS B en C; Kloetinge B en C; VCK BenC; Wissenkerke B en C. WATERSPORT Zaterdag 4 en zondag 5 juni: Bic-windsurf evenement te Wolphaarts- dijk, georganiseerd door w.s.v. Noord- Beveland. Zondag 5 juni: Onderlinge single-handed en damesrace op het Veerse Meer, georganiseerd door w.s.v. Wolphaartsdijk. Onderlinge zeilwedstrijden alle klassen te Oostwatering, georganiseerd door w.v. Arne, aanvang 10.30 uur. KOLLEKTEN De opbrengst van de kollekte van het Nat. Epilepsiefonds „De Macht van het Kleine" heeft in Colijnsplaat opgebracht 443,80. Te Kamperland heeft deze kollekte een bedrag opgebracht van 668,60. Kruiswoordpuzzel no. 830 Horizontaal: 1. mooie zwarte delfstof 4. niet raak - 7. deel van een jas - 9. plotselinge bezetenheid - 11. soort on derwijs (afk.) - 12. projektiel - 13. nieuw (in samenstellingen) - 15. leger - 17. reptiel - 19. jongensnaam - 20. wolpluisje 23. zangstem - 24. familielid - 25. zang- noot - 27. militair - 28. vertragings toestel - 29. deel van een schip - 30. onvruchtbaar - 31. beteuterd - 32. om slag - 33. koud - 35. deel van het dak 37. omroepvereniging (afk.) - 38. genot middel - 40. vlug - 42. anno (afk.) - 43. watering - 44. verbinding - 46. onmeet baar getal - 47. zware hamer - 51. op tocht - 53. vreemde munt - 54. half 56. drank - 57. afgod - 59. sierdek - 61. boom - 62. vis. Verticaal: 1. kleur - 2. dierengeluid - 3. deel van een boom - 4. dwaas - 5. voor zetsel - 6. sedert - 7. luchtvaartmaat schappij - 8. plakmiddel - 9. snijwerk- tuig - 10. gelofte - 11. soort voedsel 14. wallekant - 15. grote bijl - 16. godin 17. wilde haver - 18. mannelijk dier 21. gemeente-instelling - 22. gravin van Holland - 23. kleinigheid - 26. groot in aantal - 28. draaiend deel - 33. water plantje - 34. open plek in het ijs - 36. vlinder - 37. toiletartikel - 38. Soc. Econ. Raad (afk.) - 39. stapel - 41. kern 43. deel van het lichaam - 45. handvat 48. steen - 49. bron - 50. waterdiertje 52. uitroep - 54. grap - 55. familielid 58. herkauwer - 60. rondhout. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 829 Horizontaal: 1. konijn - 6. eisen - 10. bed - 11. kalkoen - 14. lee - 16. aker 17. ta - 18. nn - 19. ober - 20. kokarde 23. rd - 25. am - 26. kma - 27. mi 29. ne - 30. norm - 32. de - 33. af - 34. door - 36. mouw - 38. nijd - 40. Noor 41. pi - 42. sar - 43. cel - 44. mm - 45. naad - 47. bes - 49. gala - 51. been 52. Po - 53. tu - 54. Adam - 56. oe 57. tz - 59. Ria - 61. at - 62. la - 64. Ierland - 68. epos - 70. ze - 71. re 72. nasi - 74. rug - 75. gelaten - 78. die 79. takel - 80. tumor. Verticaal: 1. kok - 2. Oder - 3. ijk - 4. nato - 5. ik - 6. eend - 7. in - 8. Elbe 9. nee - 10. Baarn - 12. lakken - 13. onraad - 15. erker - 20. km - 21. am 22. em - 24. dominee - 25. amusant 28. idolaat - 29. normaal - 31. ro - 35. oo 37. wad - 39. ijle - 40. neg - 46. ae - 47. borrel - 48. staart - 50. ld - 51. boter 55. manie - 58. zi - 60. il - 61. ad - 63. noga - 65. ezel - 66. neet - 67. sado 69. put - 73. sir - 75. ge - 76. au - 77. nu.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 1