NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD HUWELIJK pro fori a SPORT-AGENDA FEUILLETON allerhande objekfen Zeeland Magazine? No. 4069 Donderdag 26 mei 1983 86e jaargang DBUX EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs ƒ20,— per Jaar. Franko per post 35,— per jaar. Advertenties 38 ct. per mm, exd. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Een verhaal uit de Haagse onderwereld door LENA SCHAGEN. „Als je dan niet van me houdt, wil je desondanks met me trouwen? Dat snap ik ergens niet." „Omdat ik je wil beschermen.Ver dorie, in de goede zin van het woord, begrijp dat dan! Je bent onschendbaar geworden op het moment, dat je „ja" gezegd hebt tegen de ambtenaar van de burgerlijke stand. Dan kan jou niks meer gebeuren! Er zitten voor jou, als je niet wilt, verder geen konsekwenties aan vast. Jij gaat je eigen gang zoals altijd, ik eveneens. Wil je me eens een keer in je bed, je zegt het maar. Op z'n tijd zal ik daar best voor te porren zijn. Voor het overige blijft het een huwelijk pro- forma. Voor de vorm. Voor het oog van de wereld." „Waanzin, Sjors. Ik wil mijn vrijheid niet kwijt en daar komt nog bij, dat ik jou niet aan me binden wil." „Je bent je vrijheid niet kwijt, suffie! Je doet precies, wat je zelf wilt of niet wilt. We verdelen in huis onze taken Ik kook, als jij door je diensten daartoe niet in staat bent, doe boodschappen, als dat nodig is en jij doet op je vrije dagen of als je vroege dienst hebt het huishoudelijk werk, dat meer geschikt is voor een vrouw. Dit alles schikken we wel tot beider tevredenheid. Ik ga verder ook mijn eigen gang en samen kunnen we het 's avonds gezellig hebben, als dat zo uitkomt. Net als de laatste tijd. We kunnen es een avond samen uitgaan, zodat iedereen goed kan zien, dat we getrouwd zijn. Maar als jij zegt: ik kan mezelf nu weer redden, donder morgen op, dan ga ik. Maar houd er dan reke ning mee, dat je kwetsbaar blijft." „Verdraaid, idioot, ik moet er eens goed over nadenken. Ergens zal er wel iets goeds in zitten, in dat plan van jou. En ik ben niet van steen, al heb ik een gloeiende pest gekregen aan alle soorten kerels. Behalve aan jou natuurlijk," voegt ze er haastig aan toe en lacht een beetje verlegen. „Jij bent de uitzonde- op de regel. Iets anders, meneer Hoog werf. Wat ben je eigenlijk van plan te gaan doen, als we eenmaal getrouwd zijn? Dat wil ik wel eens weten, want als jij weer gaat inbreken en men weet, dat je vastzit, ben ik opnieuw vogelvrij." Hij drinkt nadenkend uit het glas en zet het dan weer neer, waarna hij een zakdoek uit zijn zak haalt en zijn mond afveegt. „Zelfs dan niet, Rosie. Integen deel, dan ben je zeker veilig, want alle behoorlijke penose jongens gaan er dan op letten, dat niemand misbruik maakt van de gelegenheid jou weg te pikken, snap je? Dat doet men eenvoudig niet en degene, die toch 't hart heeft dat te proberen, al of niet met succes, kan er op rekenen, dat hij te eniger tijd ergens aan de rand van de stad in elkaar ge slagen teruggevonden wordt. In het gun stigste geval. Het kan ook gebeuren, dat men hem dagen, weken later uit de een of andere gore sloot in de omgeving opdregt met een mes in zijn rug. Want zulke dingen komen voor. Lees maar eens nauwkeurig de kranten. Overigens, ik heb mijn buik vol van het inbreken en ga proberen ergens weer een keuken baantje te krijgen. Assistent-kok bij voorbeeld. Als jij het kunt, je hele ver leden loslaten en opnieuw beginnen, moet ik dat ook kunnen, nietwaar? Of is dat enkel het privilege van de vrouw" Ze kijken elkaar aan en Rosie begint te lachen. „Ergens ben je een eigen aardige knul. Je hebt iets over je, dat me boeit. Vroeger al, toen je nog ka meraad was met Appie. Ik dacht toen wel eens: jullie zijn huizenhoge ver schillen. En toch konden jullie in de regel goed met elkaar overweg. Hoe kwam dat?" Hij haalt zijn schouders op en begint een shagje te rollen. „Dat had, denk ik, verschillende oorzaken. Hij verschafte menigeen nog wel eens waardevolle tips. Omdat hij overal kwam en zelf nooit zijn vinger wilde branden. Hij had een paar keer gezeten wegens medeplichtig heid en daarna had hij er genoeg van. Toen pikte hij een grietje op, jouw voor gangster en leefde zo als god in Frank rijk. Er was nog wat: als ik op zwart zaad zat, leende hij me vaak enkele joet jes. En omgekeerd was ook wel eens het geval. Tenminste later, toen hij zijn eer ste griet kwijt was. Man, man, wat was hij toen nijdig. Ze zijn met z'n drieën haar nog achteraan gegaan, in de rich ting Arnhem. Daar zal ze wel ergens zitten met die vent, die haar uit het leven haalde. Hij had poen en een snelle wagen. Vooral dit laatste was zijn geluk. Als ze haar en hem hadden ingehaald, zou het er lelijk voor hem uitgezien hebben. Daarom had ik zoveel bewon dering voor je, omdat jij het aandurfde hem te trotseren. Hem zelfs min of meer op straat te gooien." „Zal ik je vertellen en ik had maling aan al zijn dreigementen, want zodra hij me ook maar wat gedaan zou hebben, onverschillig op welke wijze, was ik naar het Monchyplein gegaan. Had ik hem alsnog aangegeven. Nou mogen jul lie zeggen, dat dit verraad is, maar hoe denk je er over, dat hij geen cent te makke meer had, toen ik vrij kwam? Bijna twintigduizend bracht die beroving op en ik rekende er steevast op, dat hij negenduizend voor mij bewaard zou hebben. Ja, kun je net denken: er was nauwelijks een stuk brood in huis en twee maanden huurschuld. Hoe denk je daar over? Je komt vrij na zes maanden in totaal opgeknapt te hebben. Je gab ber gedekt, zodat hij op vrije voeten kon blijven. Wat was mijn dank daarvoor? Hij heeft me niet één keer bezocht, al die weken nauwelijks aan me gedacht. Wou me diezelfde avond alweer meteen aan het werk hebben, omdat hij centen nodig had. Ik heb er al die weken in Rotterdam goed over nagedacht en daar al besloot ik ermee te stoppen. Goed, ik verdien nu veel minder dan vroeger, maar alles is nu voor mezelf. Ik hoef het met niemand te delen en dan is het toch allemaal honderd procent winst. Of niet soms?" Hij rookt en knikt. „Tja, hij had het er over, dat hij 's nachts bij jou naar binnen zou gaan en je keel zo lang dicht knijpen, tot je dood zou zijn. En het zo doen lijken, alsof een klant van jou het gedaan zou hebben. Maar ik ried 't hem af. Ik zei: Ze kennen jou en weten, dat je haar vriend bent geweest. En boven dien, dat ze je niet meer wil en uit het leven is. Je bent dus verdachte nummer één en zagen je net zo lang door tot je door de mand valt, daar hebben ze een handje van. Kost je minstens een jaar of tien, als het niet meer is. Hij had een heilige afschrik gekregen voor de bajes, dus zag hij er toch maar van af." Rosie huivert en voelt aan haar nek, maar die is gelukkig helemaal gaaf en de verwondingen op haar gezicht en handen, armen en benen zijn vrijwel allemaal zo goed als genezen. De pijn in haar borst vanwege de gekneusde ribben is ook aan het verdwijnen. Met een beetje geluk kan ze volgende week weer aan de slag. Desnoods eerst halve dagen. Ze krijgt onderhand genoeg van het nietsdoen. Omdat ze niet meer over zijn voorstel praat, zegt hij 's avonds, voor ze elk naar hun kamer zullen gaan: „Denk er maar eens goed over na. Ik ga morgen pro beren ergens een baan te krijgen. Ik weet bij voorbaat, dat de jongens me zullen uitlachen, maar dat zal me zwaar een zorg zijn. Zodra ik die baan heb en jij gaat akkoord met een pro forma hu welijk, tekenen we aan en trouwen. Ben jij voortaan veilig. Jammer, dat je niet kunt rijden, anders versierde ik wel een wagentje voor je." Rosie pakt haar tas en diept er een rood boekje uit, dat ze in de hoogte houdt. „En dit dan? Man, ik had op 19- jarige leeftijd al mijn rijbewijs. Toen ik veertien was, zat ik soms al achter het stuur van mijn vadei's auto." „Waar kom je eigenlijk vandaan, Ro sie? Je bent geen Haagse, he?" „Dat doet er niet toe. Thuis zijn ze er achter gekomen, dat ik in het leven was en nu willen ze niets meer van me weten. Het zij zo. Maar ik dacht bij me zelf wel eens: wie zelf zonder zonden is, mag het eerst de steen naar me gooien." „Komt misschien ook wel weer in orde, Rosie als ik een baan heb en we getrouwd zijn. We zullen dan in elk ge val daar bericht van sturen. Van ons huwelijk." „Daar praten we nog wel eens over," antwoordt de vrouw op korte toon, want ze wordt niet graag herinnerd aan het feit, dat ze nog broers en zusters heeft. En een vader en een moeder. Ergens in het oosten van het land. Dat doet soms pijn en daarom wil ze er 't liefst zo min mogelijk aan denken. Die avond nemen ze met een kus af scheid. Rosie zegt: „Dank je, voor alles, Sjors. Dit zal ik echt nooit vergeten." „Je weet 't nu, he? Ik wil altijd voor je zorgen. Op een bepaalde basis dan. Slaap er maar eens een nachtje over. Enneals je soms nog aan me twij felt, mag je me roepen, al is het midden in de nacht. Zal ik je het bewijs van het tegendeel geven. Reken maar!" Hoofdstuk 6. Het huwelijk van Rosette Sara Faas en George Jacob Hoogwerf wordt in alle eenvoud voltrokken. Enkel in het zaaltje, waar in Den Haag de goedkope huwe lijken worden gesloten. Aan de Ja va- straat. Waarom zullen we er zoveel poeha van maken? Dat kost allemaal geld en om het op deze manier over de balk te gooienNee, daar voelen ze niets voor. Dus zijn er enkel twee ge tuigen: Jannie Velder, de part-time col lega van Rosie. En een man, waarmee Sjors vroeger in Wassenaar samen werkte. Er is daarna een etentje in een restaurant in Leidschendam, waar het die middag rustig is, zodat ze gevieren een paar leuke uren hebben. Jannie, die deze dag vrij heeft genomen, stelt voor nog ergens een afzakkertje te pakken, een gelegenheid waar je ook kunt dan sen, maar Rosie heeft er geen zin in. In werkelijkheid is het voor haar een ver moeiende en enerverende dag, want ze heeft er goed tegen gezien. Dus gaat dat voor wat het pas getrouwde stel betreft, niet door. Maar als Jannie er zin in heeft en Peter uit Wassenaar eveneens, mogen ze samen hun gang gaan. Waar om niet? Die mogen er best een leuke avond van maken. Sjors drukt Jannie een briefje van honderd in de handen en knipoogt. „Drink er samen maar een paar op onze gezondheid," zegt hij en daarna verdwijnt hij met zijn vrouw. Nee, niet naar huis, naar de Schee persstraat. Rosie heeft kunnen praten als wijlen Brugman, maar Sjors bleef voor wat hun huwelijk betreft op één punt onvermurwbaar: een korte huwelijks reis. „Kun je in ieder geval later, als ik dood ben, zeggen, dat je met je kers verse man een huwelijksreis hebt ge maakt. Hoe lang die duurt, speelt geen rol. Maar dit gaat door. Overigens, ik ben straks je man en dan heb ik ook wel eens een keertje een stem in het kapittel." Achteraf heeft Rosie er nu geen spijt van, dat Sjors in dit opzicht heeft door- gedreven. Hij is enkele dagen voor hun huwelijk ineens aan komen rijden in een gebruikte auto. Een Opel, weliswaar ze ven jaar oud, maar motorisch goed en het exterieur ziét er nog redelijk uit. Rosie vertrouwde 't die enkele dagen voor hunhuwelijk af en toe niet erg. „Hoe kom jij ineens aan geld om een tweedehands wagen te kopen? Je deed het een week of drie geleden net voor komen, als of je zo ongeveer op zwart zaad zat?" Maar Sjors lacht haar wantrouwen weg: „Ben rechts en links m'n kennissen en zo rondgegaan met de pet. Had een bordje op m'n buik: voor mijn huwelijk minimum bijdrage: vijf joetjes. Nou en toen hebben ze er allemaal wat in ge daan. Voldoende om een autootje te ko pen en een huwelijksreisje te maken. Nou?" Rosie had op dat moment helemaal geen gevoel voor humor. „Maak jij dat de kat wijs, maar mij niet." (Wordt vervolgd) CONCERT VAN "APOLLO" Vrijdagavond 27 mei a.s. geeft bij gunstig weer de muziekvereniging „A- pollo" uit Wissenkerke een concert op de muziektent in de tuin van het be jaardentehuis „Vredestein" aan de West straat. Het concert begint om 19.30 uur. BIJZONDERE KERKDIENST TE WISSENKERKE Op zondagavond 29 mei a.s. om 7 uur is er in de Ned. Herv. Kerk te Wissen kerke een bijzondere kerkdienst. Mede werking wordt verleend door ds. J. Planle uit Dinxperlo en het jeugdkoor en combo „Joy" uit Zierikzee. PINKSTERTOERNOOIEN TENNISVERENIGING "SLAGVAST" TE KAMPERLAND Op maandag 23 mei (Tweede Pink sterdag) en op dinsdag 24 mei werden op de tennisbanen van tennisvereniging „Slagvast" tennistoernooien georgani seerd voor senioren en junioren. De op komst was zeer goed: 20 senioren en 11 junioren. Bij de senioren kwam ie dereen goed aan zijn tennistrekken. Men moest nl. minimaal 4 wedstrijden spe len. De uitslagen waren als volgt: Senioren, dames: 1. Dientje Harinck; 2. Sophie Visser; 3. Anita Balkenende. Heren: 1. Gerard Visser; 2. Arie Harinck; 3. Adrie Schrier. Junioren categorie I: 1. Berty v/d Heyde; 2. Gert-Jan Clement; 3. Marcel Filius. Categorie II: 1. Emmy Balkenende; 2. Peter Wisse; 3. Peter Kouwer. Kruiswoordpuzzel no. 829 Horizontaal: 1. knaagdier - 6. verlangen 10. bieding - 11. vogel - 14. watering 16. putemmer - 17. zoals de akten ge tuigen (Lat. afk.) - 18. de onbekende (afk.) - 19. cafébediende - 20. onder scheidingsteken - 23. eerwaarde heer (Lat. afk.) - 25. deel van de dag (afk.) 26. mil. opleidingsschool (afk.) - 27. zangnoot - 29. deel van een Fr. ontken ning - 30. maatstaf - 32. lidwoord - 33. klaar - 34. voorzetsel - 36. deel van een kledingstuk - 38. afgunst - 40. Europeaan 41. onmeetbaar getal - 42. treiter - 43. klein vertrek - 44. lengtemaat (afk.) 45. voeg - 47. vrucht - 49. feestkledij 51. ledemaat - 52. rivier in Italië - 53. Frans pers. vnw. - 54. eerste mens - 56. dubbelklank - 57. terzake (afk.) - 59. meisjesnaam - 61. administratieve troe pen (afk.) - 62. zangnoot - 64. land in Europa - 68. heldendicht - 70. pers. vnw. 71. zangnoot - 72. gekookte rijst - 74. deel van het lichaam - 75. lijdzaam 78. aanw. vnw. - 79. hijswerktuig - 80. gezwel. Horizontaal: 1. prent - 5. veter - 9. oud 10. rk - 12. du - 13. beo - 14. rg - 15. s'ejla - 17. kolf - 18. nu - 20. pistool 22. eregast - 25. origine - 28. aera - 29. eek - 30. noen - 31. donor - 33. tijger 35. zemel - 38. gesel - 41. pose - 42. are 43. aria - 45. markant - 47. mandril 50. niemand - 51. ag - 53. eden - 54. knal 55. Aa - 56. rit - 58. er - 59. oa - 60. sta 61. tsaar - 62. Laren. In bemiddeling gevraagd: (huizen, bungalows, boerderijen, enz.) Inl.: Vastgoedburo, dhr. Wattel, De Bellink 13, 4374 EH Zoutelande, Telefoon 01186-1578. VOETBAL Zaterdag 28 mei: 3e „Onder de Molen"-toernooi voor 1ste elftallen te Wissenkerke. Aanvang 10.00 uur, einde 16.30 uur. Deelnemende elf tallen: Excelsior 1, Dia 1, Apollo 1, Dau- wendaele 1, Flamingo's 1, GPC 1, Wis senkerke 1 en Walcheren 1. P.V. "DE BLAUWE DOFFER" TE KORTGENE Wedvlucht Compiegne op 21 mei 1983. Deelname 391 duiven. 1 H. Verburg zn 18.48.11 249.273 004.399 2 Gebr. v/d Maas 54.03 249.485 982.024 3 J. C. de Fouw 56.46 250.539 975.746 4 A. Abrahamse 58.28 249.297 961500 5 P. de Waal zn 19.02.19 252.910 964 135 6 J. J. Verwei 58.57 249.605 963.903 7 Gebr vd Maas 19.00.54 2 956.266 8 W. C. Leenpoel 02.27 247.679 943.739 9 M. van Belzen 10.48 247.096 912.440 10 G. Eikenhout 14.35 250.400 911.950 Verticaal: 1. etenbereider - 2. rivier in Duitsland - 3. keurmerk - 4. verdedi gingsorganisatie (afk.) - 5. pers. vnw. 6. vogel - 7. voorzetsel - 8. rivier in Duitsland - 9. ontkenning - 10. plaats in Utrecht - 12. vernissen - 13. gevaar 15. uitbouw - 20. afstandmaat (afk.) 21. deel van de dag (afk.) - 22. titel (afk.) 24. predikant - 25. geestig - 28. afgodisch 29. gewoon - 31. ambtshalve (Lat. afk.) 35. ondei-officier (afk.) - 37. ondiepte in zee - 39. dunne - 40. zelfkant - 46. als eerder (afk.) - 47. glaasje sterke drank 48. achterste deel - 50. Gode zij lof (Lat. afk.) - 51. zuivelprodukt - 55. plot selinge bezetenheid - 58. zijns inziens (afk.) - 60. Fr. pers. vnw. - 61. de sorrtma van (afk.) - 63. taaie lekkernij - 65. hoef dier - 66. luizeëi - 67. indisch rijtuigje 69. gegraven gat - 73. Eng. titel - 75. pers. vnw. - 76. uitroep van pijn - 77. bijwoord. Verticaal: 1. porie - 2. rug - 3. Ed - 4. trepaan - 5. vulling - 6. tb - 7. een 8. rouge - 11. klis - 12. door - 16. aster 17. kookt - 19. leed - 21. vier - 23. ra 24. grotesk - 26. goeierd - 27. nn - 32. oke - 34. ijle - 35. zorg - 36. meander 37. laten - 38. gemak - 39. sandaal 40. lire - 41. pa - 44. ai - 45. maart 46. nier - 48. anno - 49. liaan - 52. gis 55. Ate - 57. ta - 60. sr. Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 30,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE Oplossing kruiswoordpuzzel no. 828

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 1