NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD HUWELIJK pro forma SPORT-AGENDA FEUILLETON Zeeland Magazine? allerhande objekten b 18 21 31 36 45 Blo. 4066 Donderdag 6 mei 1983 86e jaargang DRUK EN UITGAVE; DRUKKERIJ UARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,— per Jaar. Franko per post 35,— per Jaar. Advertenties 38 ct. per mm, BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Een verhaal uit de Haagse onderwereld door LENA SCHAGEN. Rosie maakt een uitnodigend gebaar. En even later zitten ze gedrieën in de voorkamer, waar Rosie de zware gor dijnen heeft opengeschoven, zodat een bleek winterzonnetje naar binnen kan komen. De kamer ziet er ineens ook wat vrolijker uit. „Wat verschaft me de eer van jullie bezoek?" vraagt ze. „Als je denkt, dat ik nog in het leven ben, vergissen jullie zich. Ik werk al maan den als dienster in een cafétaria in Rijs wijk." De mannen knikken. „Bij Peter van de Delftweg. We weten het, Rosie. We zijn over jou erg tevreden, want we weten eveneens, dat je luie Appie van je afgeschud hebt, nadat je een paar maanden opgeknapt had voor een be roving, he?" Rosie knikt en steekt een sigaret op. „Inderdaad, ik heb er mijn straf voor gehad en lering er uit getrokken. Ik dacht, dat ik dat nu wel heb bewezen." Nogmaals knikken de mannen. „Ja zeker, dat weten we allemaal. We heb ben respekt voor je, dat willen we echt erkennen. We komen dan ook beslist niet voor jou, Rosie. Vrouwen zoals jij, die in een stad als Den Haag opnieuw beginnen en zich staande weten te hou den, daar hebben wij echt bewondering voor." „Dank je voor het compliment, maar ik neem aan, dat jullie niet daarvoor hier gekomen zijn." „Nee, AproposIndertijd, toen Ap pie je beschermer was, had hij een vriend." „Sjors Hoogwerf." „Precies. Wel eens wat van hem ge hoord, de laatste tijd?" „Hij was één keer in de zaak in Rijs wijk. Waar ik dus werk. Om wat te eten en te drinken. Waren beiden verwon derd elkaar te zien en ik kreeg van Sjors de belofte, dat hij me niet aan Appie zou verraden. Want die is best in staat om opnieuw te proberen me on mogelijk te maken. Dat deed hij ook in mijn eerste baan, in Scheveningen." „We hebben zoiets gehoord van de zomer." „Overigens, Sjors zei, dat hij niet meer bevriend was met Appie en hem de laatste tijd nauwelijks meer zag." „Klopt. Je vroegere vriend heeft een paar weken vastgezeten. Verdacht van een roofoverval in Waddinxveen. Maar er waren jammer genoeg niet voldoende bewijzen, dus moesten we hem weer laten gaan." „O. Verwondert me overigens niets. Niks van gehoord trouwens, maar ja, ik kom niet meer in die kringen, he?" „Houden zo, Rosie. Dus Sjors kwam eten in Rijswijk, 's Morgens, 's middags, 's avonds. Hoe lang is dat geleden?" Nu moet ze echt nadenken. „Het was in de vooravond: een uur of half zes, denk ik. En hoe lang geledenGut, dat kan wel een paar maanden zijn. Op een dag in oktoberJa, ongeveer be gin oktober, vermoed ik." Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 30,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE „Daarna niet meer?" „Nee, hij is daarna niet meer geweest. Tenminste niet, als ik dienst had." De andere rechercheur vraagt: „Ook niet gisteravond?" Rosie fantaseert opstijgende verbazing „Waarom persé gisteravond, jongens? Waar zijn jullie eigenlijk op uit?" „Gisteravond is er een mislukte in braak gepleegd aan het Buitenhof. Door twee man. Eén hebben we kunnen grij pen: Daan Ketelmaker. Ken jij mis schien ook nog van vroeger. De ander wist ons net te ontglippeh. En weet je, wat nu het eigenaardige is, Rosie? Dat Sjors en Daan al heel wat keren samen op karwei geweest zijn. Met wisselend succes." „Op het Buitenhof?" Rosie kijkt de bezoekers ongelovig aan. „Wat is daar nou te halen? En daar loop je toch hard- stikke in de link, als je gaat proberen in te breken?" De beiden kijken elkaar even lachend aan. „Daarom is het ook mislukt, Rosie." „Er gaat me nu een lampie branden. Dus jullie zitten achter Sjors aan? Als mogelijk de andere verdachte?" Er wordt geknikt. „Zo is het, Rosie. Toevallig is hij niet bij jou hier terecht gekomen?" Rosie's vriendelijke blik bevriest ken nelijk. De bezoekers aankijkend, drukt ze haar sigaret uit en stelt een weer vraag: „Waarom uitgerekend bij mij? Willen de heren dat duidelijk maken?" „Omdat jij hem kent en hij jou. Ten slotte was hij jaren Appie's vriend en Appie jouw beschermer." „Laat dat woord „beschermer" maar weg, jongens. Dat zogenaamde bescher men ken ik nu onderhand wel. Goed, het was een stommiteit van me, dat ik me zo door Appie in de luren liet leggen. Maar het is me overigens nog niet dui delijk, waarom Sjors dan uitgerekend hierheen zou komen." „We proberen alle adressen, waarheen hij misschien gevlucht kan zijn, gelei delijk aan uit, snap je?" Ze komt overeind en maakt een uit nodigende beweging. „Als de heren wil len kijkenga je gang. Ik heb welis waar een tweepersoons bed, maar als jullie in de slaapkamer gaan kijken, zullen jullie kunnen vaststellen, dat het vannacht maar door één persoon is be slapen, namelijk door ondergetekende." Eén der mannen komt overeind. „Echt geen bezwaren, Rosie?" Ze opent even haar handen. „Ik pro beer een behoorlijk mens te blijven; ik heb dus niks te verbergen." De ander begint op zijn gemak een sigaret te rollen en vraagt: „Je hebt dus wel schik in die tent aan de Prinses Beatrixlaan in Rijswijk?" „Nou, en of. Een chef, die nooit aan je zit te plukken, dat is op zichzelf al de moeite waard." De man schiet in een lach. „Klopt. Hij heeft liever een vriendje en dat mag tegenwoordig. Niemand, die daar meer een kwaad woord over zegt. Ieder zijn meug, Rosie, maar ik heb dan toch liever zoiets als jij." Ze lacht. „Dank je voor het compli ment, maar ik geef me niet meer af met mannen. Sinds ik terug ben uit Rot terdam, is er nooit meer een met mij naar bed geweest." Hij knikt en steekt de gerolde sigaret in brand. „Alle respekt, Rosie. Er komt nog een tijd, dat we je niet meer bij de voornaam durven noemen. En juf frouw Faas gaan zeggen." Hoofdschuddend antwoordt ze: „Jullie mogen Rosie blijven zeggen. Maar als je weer eens achter iemand aan zit, kan ik je bij voorbaat wel zeggen, dat je die hier nooit zult vinden." „Dat begin ik nu ook te begrijpen. Maar ja, Rosie, we moeten alle moge lijkheden natrekken. Zo is nu eenmaal ons vak." „Ik weet niet eens, waar Sjors tegen woordig woont. Ik heb immers helemaal geen kontakt meer met de penose." „Bij tante Mie in de Zusterstraat. Maar die luizetent hebben we vannacht al ondersteboven gehaald." Rosie zit op hete kolen, maar laat niets merken. Ze snakt naar een nieuwe sigaret, maar durft er geen op te steken, omdat ze bang is, dat haar handen zullen beven. De enkele minuten, gedurende welke tijd de andere rechercheur weg blijft, lijken haar eeuwigheden. En in wendig slaakt ze een zucht van verlich ting, als hij terugkeert in de voorkamer. Beide mannen kijken elkaar aan, maar de binnengekomene schudt zijn hoofd. „Nee. Sorry, Rosie, voor de overlast," verontschuldigt deze rechercheur zich. De mannen staan klaar om te ver trekken en dan heeft Rosie een in haar ogen grandioze inval. „Zeg eens, jullie beweren nu wel, dat Daan het samen met Sjors deed ik zie hem er best voor aan, hoor, dat wel maar als ik me nu goed herinner, had hij indertijd al grote herrie met Daan, omdat-ie in de ogen van Sjors eigenlijk veel te stom was. Het is niet mijn zaak, maar zitten jullie niet op een verkeerd spoor?" „Hebben we al overwogen, Rosie," zegt de rechercheur, die aan het zoeken is geweest in de woning. „Maar waar is hij dan? Tante Mie zegt, dat hij al en kele dagen niet thuis geweest is." „Nou? Neem aan, dat jullie hem van daag of morgen tegen het lijf lopen. Als- ie niets op zijn geweten heeft, vertoont- ie zich wel weer een keer. Dan moet je toch altijd voldoende bewijzen tegen hem kunnen aanvoeren." „Inderdaad, Rosie, maar de hele ma nier van werken was echt de stijl van Sjors en Daan." „Misschien heeft Daan het wel afge keken en na de ruzie met Sjors aan het werk gegaan met een ander. Overigens, jullie hoeven tante Mie ook niet te ge loven, als ze beweert hem al enkele dagen niet gezien te hebben. Dat kan een paar weken zijn of nog langer." De rechercheurs hebben ineens be langstelling. „Hoezo?" „Hoe lang is het geleden, dat jullie Sjors zagen?" Ze kijken elkaar aan. „Geen idee, ze ker al in geen weken meer." „Als jullie nu eerst eens gaan onder zoeken, of-ie intussen niet uit andere hoofde ergens opgeborgen zit. Hij kan wel in de omgeving: Delft of Wassenaar of Leiden of waar dan ook een kraak gezet hebben en er in gevlogen zijn. Dan zit hij elders misschien al een poos ach ter slot en grendel." Opnieuw kijken ze elkaar aan en knik ken. „Je hebt gelijk, Rosie. Daar hebben we, eerlijk gezegd, nog niet eens aan gedacht. Zeg meidwat verdraaid jammer, dat jij nu niet bepaald zo'n leuk verleden hebt.... We zouden je best bij de recherche kunnen gebruiken. Dat koppie van jou is er pienter genoeg voor." En dit is het grootste compliment, dat Rosie tot nog toe ooit in haar leven heeft ontvangen. Hoofdstuk 5. Pas een uur later haalt Rosie de on derduiker uit zijn ietwat ongemakkelijke schuilplaats en dirigeert hem zo snel mogelijk het huis binnen. Hopelijk heeft niemand van de buren dit gezien. In de keuken wijst ze hem op brood en koffie. „Je zult wel trek hebben." Ze gaat zelf tegen het aanrecht aanleunen, als ze vervolgt: „Ze waren er wel van morgen, he? Koud om negen uur. Met z'n beiden. Ja, ze loeren op je en vinden het gek, dat ze je nergens kunnen vin den. Niet enkel gek, maar ook verdacht. Ik heb geprobeerd ze op een dwaalspoor te brengenZei, dat jij en Daan al maanden geleden ruzie met elkaar had den en dat het ook best mogelijk is, dat je ergens anders achter slot en grendel zit: Delft of LeidenIk denk, dat ze er in trappen. Ik zou me er maar geen zorgen meer over maken, want als Daan niet doorslaat, maken ze je niks. Ze hebben er enkel een vermoeden van, dat jij de andere man was, omdat de manier van werken helemaal jouw methode bleek te zijn geweest. Zorg dus maar voor een aannemelijk alibi en ze vangen voor wat jou betreft bot." De man begint opgelucht te eten. „Nie mand kan me trouwens gezien hebben, dat was onmogelijk. Nu ja, heel in de verte, van achteren. Maar het was hard- stikke donker." „Luister eensJe weet het met die russen nooit. Aan de binnenkant van de schuur zit een knip. Gaat de bel, dan smeer je 'm als de bliksem naar de schuur, doet de knip er op en kruip op het vlierinkje. En wacht, tot je een sein tje van mij krijgt, gesnopen?" Hij knikt en kijkt haar lachend aan. „Je bent toch maar zo'n vrouw, Rosie." En hij steekt even zijn duim op „Als die stomme Appie het anders aangepakt had en jou achteraf had laten delen in de poet, zat-ie nu niet in de merode." „Jo, ik was ziende blind en dolverliefd op die lamstraal en daar maakte hij op alle mogelijke manieren misbruik van. Nou, ik heb 't geweten: twee maanden voorarrest en vier maanden lik. Tel uit je winst, als je dan thuiskomt en er is nauwelijks een stuk brood in huis en twee maanden huurschuld, die ik overi gens al lang aangezuiverd heb." (Wordt vervolgd) In bemiddeling gevraagd: (huizen, bungalows, boerderijen, enz.) Inl.: Vastgoedburo, dhr. Wattel, De Bellink 13, 4374 EH Zoutelande, Telefoon 01186-1578. FIOM-NIEUWS Op dinsdagavond 17 mei zal de heer Eekman, hoofdbestuurslid van de Ne derlandse Bond Gepensioneerden, spre ken over de doelstelling en werkwijze van deze bond, en het nut ervan voor gepensioneerden. De heer Eekman is hiervoor uitgeno digd door de groep voor weduwen en weduwnaars, gestart in samenwerking met Fiom-Zeeland, die wekelijks bijeen komt op. de dinsdagavond in het gebouw van Jeugd en Gezin aan de Londense- kaai 39 te Middelburg. Een ieder die belangstelling heeft, is op deze avond van harte welkom, ook niet-groepsleden. Na de inleiding zal er gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. De avond start om half acht. Onkosten voor de koffie zijn 1,50 p.p. Meer) inlichtingen hierover kunt u krijgen bij Fiom-Zeeland, 01108-27311. VOETBAL Donderdag 5 mei: Bekercompetitie Heinkenszand 2 Bevelanders 1 (18.45 uur) Competitie: Bevelanders Al Serooskerke Al (18.45 uur) DFS Cl Colpl. Boys Cl (18.45 uur) DFS C2 Wissenkerke Cl (17.00 uur) Jong Ambon 3 Cortgene 1 (18.45 uur) Jong Ambon 4 Cortgene 2 (18.45 uur) Zaterdag 7 mei: Colpl. Boys 1 Kruiningen 1 (2.30 uur) Nieuwdorp 3 Colpl. Boys 3 (12.45 uur) Kruiningen Al Colpl. Boys Al 12.45 u Mevo Cl Colpl. Boys Cl (10.00 uur) Nieuwdorp Dl Colpl. Boys Dl (11 uur) Colpl. Boys El Bruse Boys E2 (11 u) Cadzand 1 Wissenkerke 1 (2.30 uur) Wissenkerke 2 Serooskerke 4 (2.30 u) VCK 5 Wissenkerke 3 (12.45 uur) SVD BI Wissenkerke BI (12.45 uur) Wissenkerke Cl Kloetinge C4 (11.00 u) Wissenkerke F Goes F (10.00 uur) Bevelanders 1 Hoedekenskerke 1 (2.30 uur) 's-Heer Arendskerke 3 Bevelanders 2 (2.30 uur) Bevelanders 3 Oostkapelle 4 (2.30 uur) Dames: Meeuwen Bevelanders (11 u) Bevelanders Al Domburg Al (2.30 u) Bevelanders Cl Meeuwen Cl (11.00 u) Bevelanders Dl Wolfaartsdijk Dl (10.00 uur) Oostkapelle El Bevelanders El (10 u) Bevelanders F Colpl. Boys F (10.00 u) Colpl. Boys 2 Kats 1 (2.30 uur) Zierikzee C3 Cortgene Cl (12.45 uur) Rillandia Dl Cortgene Dl (10.00 uur) Kloetinge F Cortgene F (10.00 uur) Zondag 8 mei: Heinkenszand 1 Cortgene 1 (2.30 uur) Zierikzee 3 Cortgene 2 (12.00 uur) Cortgene 3 Goes 5 (2.30 uur) VOLLEYBAL Zaterdag 7 mei: Heren le klas: EWC 3 Wiska (18 uur) Heren 2e klas: Bok 2 Wiska 2 (13.30 u) AUTO-RALLY Zaterdag 7 mei: Wedstrijd te Kamperland, terrein: aan de Spuidijk, aanvang 13.00 uur. Kruiswoordpuzzel no. 826 I1 2 3 4 5 I 7 8 9 ,0 I 12 14 15 16 17 19 20 I 22 23 24 25 2b 27 28 29 30 ,1 32 34 35 37 38 39 40 IA1 42 43 44 I 46 47 48 49 50 51 52 1 54 56 r 58 Horizontaal: 1. ouderwetse kinderver zorgster - 4. naaigerei - 6. smal stuk hout 8. groente - 9. houten gereedschap - 11. strandmeer - 13. reeds - 14. meteen - 16. deel van de dag (afk.) - 18. spoel - 20. plaats in Rusland - 21. vogel - 23. deel van Amerika (afk.) - 25. gebruik in kle ding - 26. prachtig - 28. kleur - 30. smak 31. plaats in Drente - 32. dwingeland 34. lange kant van een baksteen - 36. jongensnaam - 37. schaap - 39. godheid 41. beetje - 44. mep - 45. deel van een Franse ontkenning - 46. sierlijk - 50. voorzetsel - 51. inhoudsmaat - 53. sleep net - 55. water in Engeland - 56. ver voermiddel - 57. zangstem - 58. zout water. Verticaal: 2. kostbai'e stof - 3. advies 4. weekdier - 5. keukengerei - 7. rivier in Spanje - 8. manier van schrijven 9. voorschoot - 10. Neder-Duits (afk.) 11. oude maat - 12. lijfwacht - 13. vogel 15. plaats in Duitsland - 17. bijwoord 19. eet- en drinkgerei - 20. doel - 22. lekkernij - 23. bolgewas - 24. jongens naam - 25. welriekende gomhars - 27. op de wijze van - 29. vorm van eten 32. naam - 33. Eng. ontkenning - 34. zangnoot - 35. gevaarte - 36. schrijfbe hoefte - 38. deel van het hoofd - 40. vruchtennat - 42. - wintervoertuig - 43. bewijs van verdriet - 46. gast - 47. bij woord - 48. Eng. voorzetsel - 49. deel van het huis - 52. nieuwe wereldtaal 54. vlaktemaat. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 825 Horizontaal: 1. pastoor - 7. afbraak - 13. baron - 14. reaal - 15. ser - 18. tam 20. ezel - 22. gaaf - 25. ed - 27. amikaal 29. na - 30. lok - 32. as - 33. pe - 34. als 35. wak - 37. een - 39. nor - 41. al - 42. allen - 43. po - 45. air - 47. pit - 48. ham 50. rad - 52. ed - 54. va - 55. aai - 57. im 58. mongool - 61. un - 62. tent - 63. olst 65. bad - 66. tol - 68. salie - 70. negen 72. verkeer - 73. stralen. Verticaal: 2. ab - 3. sas - 4. tree - 5. oorzaak - 6. on - 8. fr - 9. betalen - 10. raaf - 11. aam - 12. al - 16. ali - 17. ega 19. Belg - 21. ems - 23. aap - 24. last 26. do - 28. koeling - 29. nl - 31. kwaad 34. aroma - 36. ali - 37. elp - 38. net 40. opa - 44. gril - 46. remedie - 48. halster - 49. lint - 51. am - 53. don 54. vol - 56. au - 59. nts - 60. ook - 62. talk - 64. toga - 65. bar - 67. lel - 68. se 69. ee - 70. nt - 71. ne.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 1