NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD HUWELIJK r I 1' r 1 i L j 1 l 1 1 r 1" 1 I 1 pro forma SPORT-AGENDA FEUILLETON Zeeland Magazine? allerhande objekten 16 39 33 53 69 71 No. 4065 Donderdag 28 april 1983 86e jaargang QHQK ER UITGAVE: DBUKKEBU MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 ƒ20,— per Jaar. Franko per post 35,— per Jaar. Advertenties 38 ct. per mm. exd. BTW. Voor Ju advertenties per opgegeven, fam*»»*» wij geen v^ranrwnnnTrlijVhi-iH dragen. Een verhaal uit de Haagse onderwereld door LENA SCHAGEN. Dit is een schop tegen het zere been. Op afgemeten toon antwoordt hij: „Hier komt over het algemeen behoorlijk pu bliek, in elk geval het betere." Rosie poseert nog eens haar pseudo- verwondering. „Gut, dat u het zegt. nooit zo opgemerkt, werkelijk niet. En fin, maak morgen een bordje: „Inbre kers en dergelijke lieden zijn hier on gewenst." En hang dat voor de deur, als u zich er aan ergert, dat Sjors hier komt eten." „Die man mag voor wat mij betreft hier elke dag komen om wat te verteren, maar daarom hoef jij nog niet zo ouwe- jongens-onder-elkaar te doen met hem." Rosie haalt uit haar tas een pakje sigaretten en steekt er een aan. Haar chef enige tijd aankijkend, vraagt ze: „Ooit iets op mijn werk aan te merken geweest, meneer?" Hij lacht even, hoofdschuddend. „Je weet wel beter. Van al de meisjes ben jij de meest korrekte." „Dank u. Ik doe wat me opgedragen wordt en dat houdt ook in, beleefd en vriendelijk zijn tegen de klanten. Dat is vóór de opening op de eerste dag ons voorgehouden. Ik probeer mijn werk dus zo goed mogelijk te verrichten, zon der onderscheid. Maar als ik een oude buurjongen hier binnen krijg, die ik in een eeuwige tijd niet gezien heb, kunt u het mij niet kwalijk nemen, als ik een paar extra woorden met hem wissel. Ik kreeg tenminste van hem een daalder overtip en dat is me hier nog nooit gebeurd." Rosie is uit haar humeur, als ze in de nacht de vier-en-een-halve kilometer aflegt tussen de Prinses Beatrixlaan in Rijswijk en de Scheepersstraat in Den Haag. Binnendoor, instinktmatig de drukke wegen vermijdend. Nog altijd vertrouwt ze het niet voor honderd pro cent, want al zegt Sjors nu wel in de zaak, dat hij Appie vrijwel niet meer ziet, ze waren toch altijd min of meer kameraden en hebben zelfs samen wel eens een inbraakje gepleegd, weliswaar verlinkt, waardoor Appie een jaar moest zitten. Maar goed, toch samengewerkt. En daarom is ze er nog niet helemaal gerust op. Er gaan weer enkele weken overheen en dan gebeurt het ineens. Rosie is er helemaal niet op verwacht, als ze op een nacht om over half twee de Schee persstraat bereikt en via de achtertuinen naar haar erf loopt en er een gedaante overeind komt. Ze heeft net 't hekje opengemaakt en loopt naar haar schuur tje om de fiets weg te bergen. Rosie geeft een gil, maar het volgende moment voelt ze een zware hand op haar mond en een stem, die zacht zegt: „Stil, Rosie, ik ben het: Sjors. Schreeuw alsjeblieft niet de hele buurt wakker. Ik doe je natuurlijk niks." Bij dit alles is haar fiets gevallen. De man laat haar mond los en bukt zich om de fiets weer op te rapen. Rosie haalt diep adem en slaakt dan een zucht. Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 30,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE „Gadsie, stuk ongein, je zou iemand de doodstuipen op het lijf jagen. Wat bete kent dit rotgeintje?" „Ssst!" sust hij nog eens. „Neem me in godsnaam mee naar binnen; de politie zit achter me aan; ik weet niemand an ders, waar ik heen kan gaan „Ja maarRosie is er helemaal niet over te spreken, al is hij honderd maal Sjors Hoogwerf. „Maar als ze nu bij mij komen en het huis willen onder zoeken?" „Heb je ergens geen schuilplaats?" Ze denkt na, onderwijl langzaam naar huis lopend. Met een sleutel opent ze de keukendeur en zegt: „Ga eerst maar mee naar binnen; hardstikke linke soep, als je om deze tijd buiten blijft. Ze kammen natuurlijk ook de tuinen uit. Doe geen licht aan." Even later zitten ze beiden in de don kere keuken. Rosie steekt een sigaret op en gooit het pakje naar de man aan de andere kant van de smalle keukentafel. „Wat heb je uitgevoerd?" „Een drankzaak aan het Buitenhof. We hadden alles van te voren goed ver kend, dagenlangwel vier weken. Die vent sluit 's avonds om acht uur zijn zaak en gaat dan naar huis. Woont in Wassenaar. Heeft een kleine brandkast ln een achtervertrek van de winkel. Er is een steegje tussen die zaak en een andere. Afgesloten, zodat je van de weg af niks kunt zien. We hadden een uit- schuifladdertje en konden zo op een hogere verdieping een ruit indrukken en binnenkomen. We dachten, dat we terdege alles hadden gecontroleerd, a- larminstallatie en zo. Voor alle zekerheid beneden alle stoppen losgedraaid en ge keken of er verder geen draden waren, maar we zagen niets. Dus namen we die kast en staan we klaar om 'm via het uitschuif laddert je naar beneden te dra gen, als we de politie-auto's horen aan komen. Wij er vandoor, via de achter kant. Via de Venestraat en de Spuistraat gingen we er vandoor. Daan hadden ze al gauw in zijn kraag, want die kan niet zo goed rennen. Ik zag kans ze van me af te schudden. Via allerlei achteraf- straatjes en tuinen ben ik hierheen ge vlucht in de hoop, dat je thuis zou zijn." „Ik had late dienst." „Dat veronderstelde ik, dus wachtte ik af." „Hoe lang zat je daar al bij het hek?" „Klein half uurtje, denk ik. Er schijnt een soort stil alarm in werking te zijn gegaan, want hoe kon men anders zo gauw met de politie op het Buitenhof zijn?" Misschien heeft iemand jullie gezien en het verdacht gevonden." „Nou, dat denk ik niet. We zijn in die dingen altijd hardstikke voorzich tig." „Goed, maar nu zit je er mee. Waar woon je de laatste tijd?" „Bij tante Mie in de Zusterstraat. Daar zullen ze wel uitgebreid aan het zoeken zijn." Rosie schrikt. „Verrek, dat is hier vlak achter." Hij knikt. „Ja, bij de 's-Gravenzande- laan." Ze denkt na. „Hoor es, Sjors, hard stikke aardig, dat je me niet aan Appie hebt verraden, maar ik kan je hier toch niet blijven verbergen? Als de russen er achter komen, ga ik ook weer voor schut „Je kunt altijd zeggen, dat je nergens van af weet." „Als jij midden in de nacht hier bent zeker? Ze weten allemaal, dat ik al een hele poos uit het leven ben." „Heb je niet ergens een geschikte schuilplaats? Al is het maar de eerste dagen. Gaan ze misschien van de ver onderstelling uit, dat ik Den Haag uit ben." „Heeft de politie je herkend?" „Weet ik niet. Dat hoor ik morgen of overmorgen wel, als ze bij tante Mie geweest zijn om me op te halen." „En als Daan nou es doorslaat?" De man schudt zijn hoofd. „Doet-ie niet. Ken jij Daan niet. Overigens, zou ik evenmin doen, al zou ik er een half jaar langer voor moeten zitten. Je bent toch nergens meer, als de jongens er achter komen, dat je iemand verloend hebt." Rosie kent de erecode van de Haagse onderwereld. Iedereen houdt zijn mond onder alle omstandigheden; je moet in dit opzicht zeker voor honderd procent op elkaar aan kunnen. Daarom ook heeft Rosie haar vroegere zogenaamde vriend nooit verraden. Dat doe je eenvoudig niet. Ze zegt: „Er zijn twee mogelijk heden: öf ze hebben je herkend en dan pakken ze je vroeg of laat toch; öf ze hebben enkel het vermoeden, dat je er bij betrokken was en dan moet je zorgen voor een alibi en hoe kom je daar zo gauw aan?" Hij begint te lachen. „Dat alibi kun jij me verschaffen. Als we samen naar bed gaan. Komen de russen, dan liggen we al van half tien af in bed bijvoor beeld." „Trekken ze na en komen ze er achter, dat ik om ruim één uur pas uit Rijswijk ben weggegaan. Overigensik ben geen temeier meer, wil je daaraan den ken?" „Jawel, Rosie, dat weet ik en ik heb er respekt voor, dat je je er zo doorslaat en kans zag Appie van je af te schudden. Nooit goed begrepen, hoe je dat gefikst hebt. Maar daar gaat het nu niet om. We kunnen toch zeggen, dat we al enige tijd samenwonen?" „Gebruik je verstand, SjorsIk was tot één uur in Rijswijk en waar blijft dan jouw zogenaamde alibi? Dan ben je nergens. Een alibi van lik-me-vessie. Je zult wat anders moeten bedenken." „Als ik dan in ieder geval vannacht maar hier mag blijven." Ze denkt na en drukt de nog niet he lemaal opgerookte sigaret uit in de as bak, die tussen hen in op het tafeltje staat. „Luister eens, Sjors, ik zet je na tuurlijk niet zo maar op straat. Al was het enkel omdat je me niet bij Appie hebt verraden. Voor wat hoort wat. Maar deze nacht zul je dan moeten door brengen in de schuur." „In de schuur? Met dit weer? Het is hardstikke koud buiten." „Dacht jij, dat ik dat niet gemerkt heb. Helemaal van Rijswijk af hierheen op de fiets? Nogal een lolletje. Maar als ze vannacht bij me aanbellen en ze willen mijn huis doorzoeken, vinden ze je en rijd ik mee. Ik wil niks meer met de politie te maken hebben, snap je? Ik probeer een ander leven te leiden, dus neem ik geen enkel risico. Er is in de schuur een klein zoldertje, dat vrijwel onzichtbaar is. Ik geef je wel een paar dekens mee, want die heb ik voldoende. Daar blijf je, tot ik je morgenochtend kom halen. Blijf hier nog even zitten, ga ik eerst aan de voorkant van de straat kijken en haal daarna dekens." Een kwartier later ligt Sjors Hoogwerf op een klein zoldertje op een soort ma tras onder drie dekens, die Rosie hem heeft meegegeven. Zo goed als mogelijk is, heeft de vrouw daarna het luik ge camoufleerd en gaat dan weer het huis binnen, na de schuur stevig afgesloten te hebben. En wacht dan met kloppend hart een half uurtje bij het raam aan de voor zijde, waar ze de straat kan overzien. Maar die lijkt verlaten, tenminste voor zover ze die vanuit haar gezichtshoek kan overzien. En wordt geleidelijk aan kalmer. Ze laat de gashaard langzaam branden en gaat dan naar de slaapka mer, maar als ze eindelijk in bed ligt, kan ze niet dadelijk de slaap te pakken krijgen. Nog een geluk, dat ik morgen vrij ben, denkt ze. Wat heb ik me tegen wil en dank een narigheid op de hals gehaald. Als de buren ontdekken, dat er weer een man bij mij in huis is, zul len ze er enkel het slechte van denken. De volgende morgen is het al over negenen, als ze met een schrik wakker wordt. Gelijk realiseert ze zich, dat Sjors op het zoldertje in de schuur verblijft. Hopelijk heeft de stakker het niet al te koud gehad. Ze zal zich maar snel aan kleden en hem uit zijn min of meer benarde positie bevrijden. Hij zal onder tussen ook wel honger hebben. Al over negenen! Rosie heeft net haar nachthemd uit, als er gebeld wordt. Snel trekt ze een ochtendjas aan en loopt naar voren. Door het deurrampje ziet ze twee man nen staan en begrijpt meteen: russen! Maar goed, dat ze Sjors vannacht naar het schuurtje gedirigeerd heeft. Stel je voor, dat ze hem in huis had gelaten Ze opent de deur en kijkt de mannen vragend aan. Die legitimeren zich: „Re cherche. Rosie Faas, he?" De vrouw zucht en trekt instinktmatig haar kimono dichter om zich heen. „Ja wel," antwoordt ze. „Wat is er aan de hand? Zo vroeg in de morgen?" Eén der mannen lacht. „Nou, vroeg.. We hebben er al een schaft op zitten, hoor!" „Maar jullie hebben vannacht waar schijnlijk ook niet tot één uur gewerkt, zoals ik." „Dat is zo. Mogen we even binnen komen voor een babbeltje? Buiten is het niet bepaald zomer, he?" (Wordt vervolgd) In bemiddeling gevraagd: (huizen, bungalows, boerderijen, enz.) Inl.: Vastgoedburo, dhr. Wattel, De Bellink 13, 4374 EH Zoutelande, Telefoon 01186-1578. LANDELIJKE FIETS- EN MOLENDAG OP ZATERDAG 7 MEI A.S. Ook op Noord-Beveland zijn een drie tal fietsroutes, georganiseerd door molen „De Onderneming" in samenwerking met de VVV en enkele warme bakkers op Noord-Beveland. De molen „De Onderneming" te Wis- senkerke zal de gehele dag malen en te bezichtigen zijn. Ook zal u daar een kopje koffie en een molenbroodje wor den aangeboden. Leest u volgende week de uitgebreide en nadere inlichtingen in dit blad of informeert u bij de VW. Hou 7 mei vrij en maak er een ge zellige molen-fietsdag van. 5 MEI CONCERT DOOR "E.M.M." IN DE TUIN VAN PENSIONTEHUIS "NOORD-BEVELAND" Op donderdag 5 mei geeft de Kon. Muziekvereniging „E.M.M." uit Kortgene een 5-mei-herdenkingsconcert op de tent op het gazon voor het Pensiontehuis „Noord-Beveland" te Kortgene. Ook tambours en majoretten werken aan dit programma mee. De aanvang is om half acht. OPNAME L.P. ZEELAND PLAT 4 IN WISSENKERKE Zoals reeds eerder gemeld, wordt de vierde L.P. met liedjes en Zeeuwse hu mor op vrijdag 29 april a.s. opgenomen in het Dorpshuis van Wissenkerke. Deze avond is gratis toegankelijk voor iedereen die deze opname wil meemaken. De avond begint om 8 uur. Nog enkele kaarten zijn beschikbaar. Deze kunnen worden afgehaald bij Kees van Boven, Voorstraat 30 in Wissen kerke, Telefoon 01107 -1514. VOETBAL Donderdag 28 april: Oostkapelle 2 Wissenkerke 2 (19.00 u) Veere 5 Wissenkerke 3 (19.00 uur) Zaterdag 30 april: Colpl. Boys 1 Duiveland 1 (2.30 uur) Colpl. Boys 2 Wolfaartsdijk 2 (2.30 u) Vlissingen 1 Colpl. Boys 3 (2.30 uur) Krabbendijke Al Colpl. Boys Al (12.45 uur) Colpl. Boys Cl DFS Cl (11.00 uur) Colpl. Boys C2 DFS C2 (11.00 uur) Wissenkerke 1 Bevelanders 1 (2.30 u) Bevelanders 2 Oostkapelle 3 (2.30 uur) Dames: Bevelanders Dauwendaele (10.00 uur) Noormannen Cl Bevelanders Cl (12.45 uur) Kats 1 Brouwershaven 2 (2.30 uur) Zondag 1 mei: Cortgene 1 Walcheren 2 (2.30 uur) Cortgene 2 Heinkenszand 2 (2.30 uur) Cortgene 3 Goes 4 (12.30 uur) Kruiswoordpuzzel no. 825 2 3 4 5 6 9 10 11 12 15 17 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 30 31 32 35 36 37 40 41 W3 44 45 46 48 49 50 51 52 54 55 57 58 59 60 61 sr 63 65 66 67 68 70 Horizontaal: 1. geestelijke - 7. sloop - 13. iemand van adel - 14. oude munt - 15. sociaal economische raad (afk.) - 18. mak 20. hoefdier - 22. ongeschonden - 25. jongensnaam - 27. vriendschappelijk 29. voorzetsel - 30. bosje haar - 32. spil 33. per expresse (afk.) - 34. indien - 35. open plek in het ijs - 37. lidwoord - 39. gevangenis - 41. reeds - 42. niemand uitgezonderd - 43. rivier in Italië - 45. houding - 47. kern - 48. vleesgerecht 50. wiel - 52. en dergelijke - 54. familie lid - 55. aanhaling - 57. in memoriam (afk.) - 58. aziaat - 61. Frans lidwoord 62. luchtig verblijf - 63. plaats in Over ijssel - 65. verfrissing - 66. speelgoed 68. plant - 70. telwoord - 72. omgang 73. licht uitschijnen. Verticaal: 2. jongensnaam - 3. sluis - 4. deel van een trap - 5. reden - 6. Frans onbep. voornaamwoord - 8. vreemde munt (afk.) - 9. schuld voldoen - 10. vogel - 11. oude vochtmaat - 12. reeds 16. sprookjesfiguur - 17. edelgrootacht- baar (afk.) - 19. Europeaan - 21. plaats in Duitsland - 23. vierhandig zoogdier - 24. hinder - 26. zangnoot - 28. het koelen 29. namelijk (afk.) - 31. boos - 34. geur 36. oosterse jongensnaam - 37. kostbare stof - 38. visgerei - 40. familielid - 44. nuk - 46. geneesmiddel - 48. deel van het paardetuig - 49. smalle strook - 51. deel van de dag (afk.) - 53. Spaanse titel 54. gevuld - 56. uitroep - 59. Nederlandse Televisie Stichting (afk.) - 60. alsmede 62. soort vet - 64. deel van ambtskleding 65. hevig - 67. deel van het oor - 68. selenium (afk.) - 69. water in Friesland 70. deel van de bijbel (afk.) - 71. deel van een Franse ontkenning. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 824 Horizontaal: 1. doel - 3. lasso - 8. aard 11. plataan - 13. at - 15. ga - 16. os 18. hl - 19. zwaar - 20. Eli - 22. nagel 23. Ee - 24. Stavanger - 27. te - 28. eh 30. ca - 31. ar - 32. ne - 34. de - 36. op 38. gala - 39. taboe - 40. stap - 41. na 42. ne - 43. re - 44. ai - 46. el - 47. ev 49. ao - 50. waterpolo - 55. lb - 57. staak 58. roe - 59. erker - 60. ts - 61. de 62. ea - 63. ko - 65. rendier - 71. rare 72. drent - 73. rand. Verticaal: 1. dwaze 5. stola - 6. sa - 7. 11. part - 12. none 17. sar - 18. hete 25. acetaat - 26. 32. notie - 33. ego 43. rots - 45. Ier - 49. aster - 50. wad - 53. leer - 54. ora 66. ed - 67. nr - 68 - 2. ed - 3. 11 - 4. Aa oa - 9. as - 10. dolle - 14. twee - 15. gas - 20. eva - 21. Ina Groenlo - 29. halte - 35. abt - 37. Spa 46. Epe - 48. vlek 51. aker - 52. ronde 56. brood - 64. sr in - 69. et - 70. ka.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 1