NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD HUWELIJK LüJ Geef.V geld. j Geef lucht pro fori a SPORT-AGENDA FEUILLETON Zeeland Magazine? allerhande objekten Steun het Astma fbnds. Postgiro55055 No. 4064 Donderdag 21 april 1983 86e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,— per jaar. Franko per post ƒ35,— per jaar. Advertenties 38 ct. per mm, excL BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen verantwoordelijkheid dragen. Een verhaal uit de Haagse onderwereld door LENA SCHAGEN. „Atijd in Den Haag gewoond?" „Nee. Ik kom oorspronkelijk uit Dui ven. Wel eens van gehoord? Bij Arnhem. Daar werkte ik bij Heek. Ze vroegen in de krant personeel en ik ging op mijn negentiende jaar solliciteren in Den Haag. En werd meteen aangenomen. Ik had natuurlijk een goed getuigschrift uit Arnhem". Duiven? Nee, Rosie moet bekennen, dat ze Nederland nauwelijks kent. Ze had er geen idee van waar het ligt. Jan- nie lacht even. „Duiven ligt tussen Arn hem en Zevenaar. Lekker rustig dorpje, maar ja, ik moest zo nodig naar het wes ten, naar de grote stad. Mijn ouders hebben me meermalen gewaarschuwd, maar ik wist het als negentienjarige im mers veel beter! Nou, ik ben het te weten gekomen". In de eerste weken, als Rosie aan het werk is in de nieuwe cafetaria, leeft ze als het ware op een vulkaan. Elke keer, als ze naar een mannelijke klant loopt, vreest ze, dat opeens Appie daar zal zit ten en haar voor schandaal zetten. Maar er gebeurt niets van dit alles en dat maakt haar juist zo angstig. Is dit een nieuwe methode van Appie? Soort ze nuwoorlog? Maar ze ziet hem evenmin posten. De eerste achttien dagen gaan voor bij, zonder dat er iets bijzonders gebeurt Rosie kan dan ook niet weten, dat Appie mee heeft gedaan aan een beroving van een postkantoor in de Rijnstreek. Met z'n vieren hebben ze 32.000 gulden be machtigd, maar pas nadat Appie's rech terhand Pier de gluiperd een schot uit een revolver heeft gelost, want de loket ambtenaar was eerst niet van plan ook maar één cent af te geven. Het heeft in de kranten gestaan, maar je leest vrijwel elke dag tegenwoordig over zulke over vallen, dus je wordt er een beetje im- muum voor. Achtduizend heeft het Ap pie opgebracht, zodat hij zijn schulden kon betalen en weer een paar centen voor 't grijpen had. Het aandeel van Ap pie in deze stunt was enkel achter het stuur zitten van een gestolen wagen, wegrijden en enkele kilometers verder overstappen in zijn eigen wagen. Van dit alles is en blijft Rosie onwe tend. Anders zou ze misschien niet meer zo op haar hoede zijn, want nog altijd vermijdt ze zich te laten zien in het cen trum van de stad. Op haar vrije dag doet ze in de regel haar inkopen, maar veel heeft ze voor zichzelf niet nodig, want tijdens haar werk krijgt ze koffie en brood, soep en een warme hap. Al naar gelang van haar dienst. De zaak loopt van het begin af aan uitstekend, want er is in wijde omgeving niet zoiets in Rijswijk. Er is vrijwel altijd publiek, Rosie heeft het wel de hele dag druk, vooral in de late dienst, maar ze ver dient een mooie cent en begint eens in de maand wat geld weg te brengen naar de bank. Sparen. Waarvoor, weet ze nog niet. Nee, niet voor een huwelijk, dat ziet ze helemaal niet zitten. Er zijn ook Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 30,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE in Rijswijk mannelijke klanten, die meer dan de gewone belangstelling aan de dag leggen, als ze door de knappe Rosie wor den bediend, maar ze hebben geen schijn van kans. Rosie heeft tot nog toe in haar leven nauwelijks iets prettigs met man nen ervaren. Enkel maar één verlangen hebben al die schooiers: haar zo gauw mogelijk in bed te krijgen, want daarom is het immers te doen? Rosie blijft be leefd en vriendelijk tegen iedere klant, man of vrouw, oud of jong, vlot of sjach- rijnig, maar daar blijft het dan ook bij. Elke vorm van toenadering wuift ze on verbiddelijk af. De enige, die zonder welke bijbedoeling dan ook vriendelijk tegen haar blijft, is de chef. Maar hij is dan ook van de verkeerde kant en woont met een vriendje een eindje over de Hoornbrug rechtsaf in de richting Delft aan de Delftweg. Een oud boerderijtje, een eindje van de weg af. Dat beiden in hun vrije tijd nog aan het moderniseren zijn. De chef heeft een kleine auto en een enkele keer is het vriendje ook wel eens in de zaak. Rosie heeft die eerste dag al, toen ze kwam solliciteren, in stinctmatig aangevoeld, dat ze voor deze man nooit iets te vrezen zou hebben. Het zal Rosie een zorg zijn, dat-ie liever een vriend heeft dan een vrouw. Ieder z'n meug, zullen we maar denken. In ieder geval is iedere vrouw veilig bij hem. Hij raakt zelfs nooit een van de vrouwelijke personeelsleden aan. Maar de restpraat me er niet van. Een enkele keer deelt Rosie een mep uit. Naar een klant, die handtastelijk wordt, want daar is ze beslist niet van gediend. De andere diensters laten zo iets nog wel eens lachend toe, want het kan immers schelen in de fooi. Zelfs Jan- nie wordt er niet koud of warm van, knipoogt enkel tegen de betrokkene, als die haar een kammeraadschappelijk tik je tegen haar achterwerk geeft en heeft dan dezelfde gedachte, want voor een dikkere fooi staat men wel iets toe. Na tuurlijk niet te gek. Geleidelijk aan gaat Rosie met meer plezier naar haar werk. Van Appie hoort of ziet ze niets meer en raakt er geleide lijk aan mee vertrouwd, dat hij haar he lemaal heeft losgelaten. Zal natuurlijk intussen wel een andere griet zo gek gekregen hebben om voor hem te wer ken en kan hij z'n luie leventje voort zetten. Ten koste van zijn vriendin. Schooiers zijn het allemaal. Drie maanden is Rosie al werkzaam in de nieuwe Rijswijkse cafetaria, als toevallig Sjors Hoogwerf binnenwipt om wat te eten. Hij zit te roken, als Rosie naar de man toeloopt en vriendelijk vraagt, wat ze voor hem doen kan. Een onderdeel van een seconde ontmoeten hun blikken elkaar. Rosie heeft het ge lukkig in deze weken geleerd zich zoveel mogelijk te beheersen en niet meer haar emoties te laten zien. Dus ook nu ver blikt of bloost ze niet. Ook niet, als hij zegt: „Da's even toevallig, Rosie Hoe maak jij het? Lang niet gezien". Natuurlijk is Rosie geschrokken, al laat ze er niets van merken, want ze ziet haar vredige wereldje opnieuw bedreigd Als Sjors dit doorgeeft aan Appie, is hij in een mum van tijd hier om kabaal te maken. En haar voor schut te zetten, zo dat de chef, de klanten en haar collega's alles over haar verleden te weten zullen komen. Maar ze laat totaal niets merken en herhaalt haar vraag: „Wat kan ik voor u doen?" Het opgewekte gezicht van de man verstrakt. „O. Nou, dus je wilt me niet meer kennen? Zoals je wilt. Een kar bonade graag, maar goed doorbakken. Bier hebben jullie niet, he? O, toch wel. Een biertje er dan bij". Rosie zegt: „Komt in orde. Ogenblik". Ze gaat naar het buffet om de bestelling door te geven, maar haar knieën knik ken. Ze keert naar zijn tafel terug met een onderlegger, bord, mes en vork. En brengt even later het glas bier. Pas dan buigt ze zich naar voren en fluistert: „Sjors, maak het me hier niet onmoge lijkAlsjeblieft Hij glimlacht even. „Ik ben niet meer zo dik met Appie. Trouwens, ik heb 'm in dagen niet gezien. Bevalt het werk je hier?" Ze knikt en schikt de onderlegger wat beter. „Goed. Heel goed, daarom juist. Wees es lief, Sjors, en houd je mond, ja?" Sjors Hoogwerf is diep in zijn hart niet ongeschikt. In werkelijkheid veracht hij souteneurs, omdat ze profiteren van hun zogenaamde vriendinnen en er een ge makkelijk lui leventje door kunnen lei den. Sjors zelf is een inbreker, welis waar een paar keer veroordeeld. Mis schien heeft hij bij elkaar een jaar of vier gezeten, maar hij was in het verle den altijd vriendelijk voor Rosie en aan de vechtpartij in de eerste zaak, waar zij werkte, in het Belgische Park, heeft hij niet meegedaan. Hij was in die da gen ondergedoken, omdat de politie hem zocht voor een mislukte inbraak. Maar hij is aan de andere kant te goedig en als hij op zwart zaad zit, leent hij wel eens wat van anderen, waaronder Ap pie, met wie hij een paar jaar bevriend is geweest. Dat lenen ging wel eens over en weer en als de ene hand de andere wast, worden ze beide schoon. Hij zegt enkel: „Ik houd mijn mond wel, want ik mocht je altijd. Oké?" Ze schenkt hem een lach en een knip oogje, niet vermoedende, dat dit sober- vriendelijke gebaar haar deze avond nog wat moeilijkheden zal geven. Een poos later eet Sjors Hoogwerf met smaak zijn karbonade, spoelt de rest weg met het bier en steekt dan een sigaret op, wat rondkijkend. Af en toe ontmoe ten hun blikken elkaar, tot hij de dien ster wenkt om te betalen. „Drie en een half", zegt Rosie als hij vraagt, hoeveel hij moet betalen. „Inclusief?" Hij kijkt haar vragend aan. Ze knikt. „Alles is hier inclusief". Hij legt een briefje van vijf gulden voor haar neer en zegt: „Laat de rest maar zitten. Ik kom nog wel eens aan wippen". „Maar dan wel alleen, he?" zegt ze op zachte toon, zich naar hem toebuigend en gelijk het briefje van vijf in haar por tefeuille wegbergend. De man lacht. „In ieder geval niet met iemand, die jou van vroeger kent", ant woordt hij, eveneens op zachte toon en dan verheldert haar blik weer enigszins. 's Avonds laat, als iedereen afgere kend heeft, en het andere meisje klaar staat om naar huis te gaan, zegt de chef: „Wacht even, voor je ook weggaat. Ik moet je namelijk nog wat vragen". Rosie is verbaasd, maar laat niets mér ken. Het andere meisje verlaat de zaak met een hand opstekend. Nu is enkel de kok in de keuken nog bezig, maar die zal ook zo wel weg gaan. De chef vraagt: „Kende je die man, die je van avond bediende?" Rosie begrijpt nog niet, waar hij heen wil en haalt daarom de schouders op. „Ik ken uiteraard verschillende vaste klanten, ja". „Hij is helemaal .geen klant. Ik heb hem hier nog nooit gezien, maar ik zag, dat je met hem sprak en een knipoogje gaf". „Nou, als we van alle knipoogjes reke ning en verantwoording moeten afleg gen na werktijd „Hij bestelde een karbonade en bier". „O die? Ja, die ken ik zo'n beetje van vroeger. We waren buurjongens", fan taseert Rosie er nog aan toe. Dan weet je dus, wie hij is?" „Allicht". „Hoe heet hij dan?" „Hoogwerf. Sjors Hoogwerf". De man knikt. „Inderdaad Sjors Hoog werf. Alias Linke Sjors. Ook wel de Gladde genoemd". Rosie speelt de verbaasde, als ze rea geert: „Gut, hoe weet u dat zo precies?" „Hij is een notoire inbreker!" roept de chef met verheffing van stem uit. „Zat al enige malen in de gevangenis en heeft nog nooit voor één cent produktief werk verricht in zijn leven. Tenminste, dat kunnen we gevoegelijk aannemen". „Zo? Hebben jullie soms samenge werkt?" meent Rosie droogjes te moeten vragen. Nu loopt de chef helemaal rood aan. „Wat denk je wel van me? Ik ben nooit van het rechte pad afgeraakt!" Enkel van het schuine pad, denkt Ro sie, maar ze slikt het in. Overigens is ze er helemaal niet van ondersteboven. „In breker dus. Nou? En wat dan nog? Die man komt toevallig hier binnen, bestelt een karbonade en een glas bierMag ie alsjeblieft, als-ie zich net zo behoor lijk gedraagt als iedere andere klant? Of had ik moeten zeggen: lazer de tent uit, want de chef heeft wat tegen je, omdat je een inbreker bent?" De man in kwestie schudt zijn hoofd. „Nee, natuurlijk niet. De kwestie is er zijn meer mensen, die hem kennen. Doe me in ieder geval een genoegen, wanneer hij nog eens komt om wat te gebruiken: doe niet zo familiair met hem Er zijn wel behoorlijker klanten, die een oogje op je hebben". „O. Nooit zo opgemerkt, want over 't algemeen heb ik het niet erg op mannen, begrijpt u? Maar Sjors is voor mij ten minste altijd een behoorlijke vent ge weest, al is-ie tienmaal inbreker. En dat kun je van alle mannen, die hier in de zaak komen, niet zeggen". (Wordt vervolgd). In bemiddeling gevraagd: (huizen, bungalows, boer der yen, enz.) Inl.: Vastgoedburo, dhr. Wattel, De Bellink 13, 4374 EH Zoutelande, Telefoon 01186-1578. VOETBAL Zaterdag 23 april: 's H.-Arendskerke 1 -Colpl. Boys 1 (2.30 uur) Bruse Boys 3 Colpl. Boys 2 (12.45 uur) Colpl. Boys 3 's H.-Arendskerke 3 (2.30 uur) Kruiswoordpuzzel no. 824 Horizontaal: 1. bestemming - 3. werp- strik - 8. karakter - 11. boom - 13. ad ministratietroepen (afk.) - 15. bevel - 16. herkauwer - 18. inhoudsmaat (afk.) - 19. log - 20. bijb. naam - 22. deel van de vinger - 23. water in Friesland - 24. pl. in Noorwegen - 27. voorzetsel - 28. uit roep - 30. ongeveer (afk.) - 31. slede 32. deel van een Franse ontkenning - 34. lidwoox-d - 36. voorzetsel - 38. feestkle ding - 39. verboden - 40. schrede - 41. voorzetsel - 42. noord-oost (Eng.) - 43. zangnoot - 44. tandarm zoogdier - 46. oude maat - 47. evenredige vertegen woordiging - 49. anno (afk.) - 50. soort sport - 55. loco-burgemeester (afk.) - 57. lange dunne stok - 58. strafwerktuig 59. uitbouw - 60. toets alleen (afk.) - 61. lidwoord - 62. en anderen (afk.) - 63. jongensnaam - 65. herkauwer - 71. vreemde - 72. Nederlander - 73. uiterste grens. Colpl. Boys Al Kapelle Al (12.45 uur) WIK Cl Colpl. Boys Cl (11.00 uur) Colpl. Boys C2 Wissenkerke Cl (11 u) Colpl. Boys Dl Volharding Dl (10 uur) Colpl. Boys El Ouwerkerk El (11 uur) Colpl. Boys F Cortgene F (10.00 uur) SSV 1 Wissenkerke 1 (2.30 uur) Wissenkerke 2 Meeuwen 4 (2.30 uur) Wissenkerke 3 Bevelanders 3 (12.45 u) Wissenkerke BI Apollo BI (12.45 uur) Wolfaartsdijk Dl Wissenkerke Dl (10.00 uur) Serooskerke El Wissenkerke El (10 u) Wissenkerke F Wolfaartsdijk F (10 u) Bevelanders 1 ZSC 1 (2.30 uur) Vlissingen 1 Bevelanders 2 (2.30 uur) Dames: Nieuwdorp Bevelanders (10.30 uur) Bevelanders Al Meeuwen Al (2.30 u) VCK Cl Bevelanders Cl (11.00 uur) Bevelanders Dl Borssele Dl (10 uur) Meeuwen El Bevelanders El (10 uur) Bevelanders F Kloetinge F (10.00 uur) Kats 1 's H.-Arendskerke 2 (2.30 uur) Goes C2 Cortgene Cl (12.45 uur) Kloetinge D4 Cortgene Dl (10.00 uur) Zondag 24 april: Cortgene 1 Zld. Sport 3 (2.30 uur) Cortgene 2 Renesse 2 (2.30 uur) Renesse 3 Cortgene 3 (12.00 uur) Woensdag 27 april: Colpl. Boys Dl SSV Dl (18.15 uur) VOLLEYBAL Zaterdag 23 april: Heren le klas: Mytilus 3 Wiska 1 (13.30 uur) Dames 2e klas: Wiska Sgravo (15.30 u) Heren 2e klas: Wiska 2 Ardito 2 (14.00 uur) BASKETBAL Vrydag 23 april: Heren: Mevo 1 Delta-C. 1 (16.30 uur te Zierikzee) Verticaal: 1. malle - 2. en dergelijke (afk) 3. laatst leden (afk.) - 4. water in Bra bant - 5. brede shawl - 6. N.V. (Fr.) 7. onder andere (afk.) - 9. spil - 10. gekke - 11. deel - 12. muziekterm - 14. telwoord - 15. ijle stof - 17. treiter - 18. zeer warme - 20. eerste vrouw - 21. meisjesnaam - 25. azijnzuurzout - 26. plaats in Gelderland - 29. stopplaats 32. begrip - 33. ik (Lat.) - 35. klooster voogd - 37. plaats in België - 43. steen massa - 45. Europeaan - 46. plaats in Gelderland - 48. smet - 49. bloem - 50. ondiepte in zee - 51. putemmer - 52. deel van een wedstrijd - 53. gelooide huid - 54. bid (Lat.) - 56. voedsel - 64. de oudere (afk.) - 66. jongensnaam - 67. nummer (afk.) - 68. voorzetsel - 69. Frans voegwoord - 70. vogel. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 823 Horizontaal: 1. staal - 4. kabel - 6. les 8. sar - 9. fiets - 11. Dante - 13. dr 14. karwats - 16. ga - 18. kaas - 20. dauw 21. snel - 23. alm - 25. krab - 26. scene 28. idool - 30. one - 31. Epe - 32. enter 34. eleve - 36. rede - 37. rib - 39. riem 41. mare - 44. glee - 45. ps - 46. kanteel 50. de - 51. treft - 53. anode - 55. eet 56. tor - 57. kluis - 58. danig. Verticaal: 2. Ali - 3. leek - 4. kans - 5. art - 7. stal - 8. sate - 9. frans - 10. sr 11. da - 12. egaal - 13. das - 15. wal 17. aub - 19. seconde - 20. droevig - 22. lente - 23. ae - 24. mi - 25. koper - 27. nee - 29. del - 32. eerst - 33. rr - 34. eb 35. Eelde - 36. rap - 38. iet - 40. mee 42. kaft - 43. vent - 46. Kees - 47. nt 48. ea - 49. lood - 52. rei - 54. dra.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 1