RabobankS VOORLICHTINGS-RUBRIEK Gemeente Wissenkerke KRONIEK VAN NOORQEEVELANQ Algemene vergadering van de Rabobank „Noord-Beveland" B.A. De Paesdaehen bin wee verbie, beste vrienden, en ök nie te verheten één april. Vele zu d'r wee vo 't lapje hehouwe weze, van de losse feter tot an de openstaende broek of sluutieng toe. Deze weke un wat onheweun verhael vo de Kroniek. Mé julder ut heiezen vin je d'r meschien iets in trug wat of herkenbaer is. Onheduld. Toen 't winter was docht uk an de lente mee z'n frisse kleuren dat wonderluk hebeuren. Mè toen de lente was anhekomme docht uk was de zeumer mè behonne mee de werme zonne want di was't om behonne. Mè toen de zeumer was anhebroke docht uk was de herfst noe mè ontslote mee z'n prachtuhhe kleuren en op't land de veuren. Mè toen de herfst d'r was docht uk at noe mè winter was. Zö'n onheduld m'n oalemaele, mè m'n doe d'r vo betaele. Want wie zei ter nie, wat was ut jaer toch vlug verbie. CeeBeé. Hierdoor roept de Coöperatieve Rabobank „Noord- Beveland" B.A. haar leden op tot het bijwonen van de algemene vergadering die gehouden wordt op woensdag 27 april 1983 om 20.00 uur in Dorpshuis „De Pompweie", Wilhelminastraat 2a, Kortgene. VERKORTE AGENDA Opening. Notulen vorige vergadering. Jaarrekening 1982. Verkiezing leden Bestuur en Raad van Toezicht. Mededelingen en rondvraag. De volledige agenda, de notulen van de vorige ver gadering alsmede de jaarrekening 1982 liggen vanaf heden op het hoofdkantoor van de bank voor de leden ter inzage. Het Bestuur. Redaktie: Gemeente-secretarie Wissenkerke, Voorstraat 31, 4491 EV Wissenkerke, Telefoon 01107 -16 55, toestel 24. VAN DE RIJKSPOLITIE Gedurende de afgelopen maanden zijn we op Noord-Beveland geplaagd met een groot aantal inbraken in woningen en bedrijven, e.d. Dat bracht nogal wat on rust teweeg. Door het aanhouden van een persoon zijn nu een groot deel van die inbraken tot een oplossing gebracht. VOORLICHTING Tot op heden werd voor het geven van gemeentelijke informatie gebruik gemaakt van een informatieblad. Dit blad verscheen, door diverse oorzaken, op zeer onregelmatige tijdstippen. Besloten is met ingang van heden voor het verstrekken van informatie gebruik te maken van het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad via de editie welke maandelijks huis-aan-huis wordt verspreid op Noord-Beveland. Hiermede hopen wij u in het vervolg van een nog betere (en aktuelere) voor lichting te kunnen voorzien. POSTALE DIENSTVERLENING TE GEERSDIJK Met ingang van 2 mei a.s. zal de kern Geersdijk worden opgenomen in de route van een rijdend postkantoor. Het kantoor is op maandag tot en met vrijdag te vinden in de Hoofdstraat (de parkeerplaats tegenover Drenthehuis) van 14.15 tot 14.45 uur. STICHTING ZEEUWS STUDIEFONDS Voor verdere studie verstrekt het Zeeuws Studiefonds renteloze voorschot ten. Voorwaarden zijn: 1. Bij voorkeur vóór 1 mei een- verzoek indienen. Definitieve sluitingsdatum is 1 september. 2. Niet voldoende financiële mogelijk heden van ouders of verzorgers. 3. In Zeeland woonachtig zijn. 4. Tevens een rijksstudietoelage aanvra gen. Inlichtingen verstrekt de direktie der school en tevens de Stichting Zeeuws Studiefonds, Dam 31, Postbus 407, 4330 AK Middelburg, Tel. 01180-3 30 24. WIJZIGINGEN IN "GIDS VOOR DE GEMEENTE WISSENKERKE" In de onlangs verspreide „Gids voor de gemeente Wissenkerke" verzoeken wij u de onderstaande wijzigingen aan te brengen: Bladzijde 2: Legestarieven en andere kosten Toeristenkaart B (voor minderjarigen) 13.60 Identiteitskaart C (alleen v. Beneluxlanden) 11.60 Bladzijde 4: P.T.T. Hulppostkantoor Kamperland, Sophiastraat 1, maandag t.e.m. vrijdag van 9.30 tot 12.00 uur en van 16.00 tot 17.30 uur. Als politie ben je dan blij, want hier door neem je een stuk onrust weg. Uit het onderzoek hebben wij een paar din gen geleerd, welke we graag doorgeven. Achteraf bleek ons, dat sommige men sen met voor ons van belang zijnde informatie rondliepen. Als wij eerder over die informatie hadden kunnen be schikken, hadden we mogelijk de dader eerder kunnen achterhalen. Weegt u het BRANDWEER WEDSTRIJD TE WISSEN KERKE Op zaterdag 16 april a.s. wordt te Wissenkerke een brandweerwedstrijd 2e klasse gehouden, waaraan de volgende 14 korpseen, in volgorde van starttijd, deelnemen: Wissenkerke, Kattendijke, Colijns- plaat, Kapelle, Nieuwdorp, Baarland, Borssele, Kortgene, Waarde, Goes, Telefoondistrict Goes, Rilland, 's-Gra venpolder en 's Heerenhoek. De wedstrijd begint om 9.00 uur en duurt tot 17.30 uur. ZWEMBAD WISSENKERKE In het openluchtzwembad te Wissen kerke, Julianastraat 24b, kan met in gang van 16 mei a.s. gezwommen wor den: van 16 mei tot en met 3 juli: maandag van 18.3020.00 uur dinsdag van 15.3017.00 uur en van 19.0020.00 uur woensdag van 13.0017.00 uur en van 18.0020.00 uur donderdag van 18.3020.00 uur vrijdag van 15.3017.00 uur en van 19.0020.00 uur zaterdag van 13.0017.00 uur zondag van 13.0017.00 uur van 4 juli tot en met 14 augustus: maandag tot en met vrijdag van 13.0017.00 uur en van 18.0020.00 uur zaterdag van 13.0017.00 uur zondag van 13.0017.00 uur van 15 augustus tot en met 17 september: Zie periode van 16 mei tot en met 3 juli. Abonnementen. Abonnementen en 10-badenkaarten kunnen tot en met 11 mei a.s. worden aangevraagd ter gemeente-secretarie. Vanaf 16 mei zijn deze kaarten uitslui tend te verkrijgen aan het loket van het zwembad, telefoon 01107-1887. Zwemlessen. Aanmelding voor zwemles diploma A en B uiterlijk 1 mei a.s. ter gemeente secretarie, telefoon 01107-1655. Aanvang lessen: 16 mei a.s. belang van informatie niet zelf af, maar geeft u het alstublieft aan ons door. Hoe gering informatie soms ook lijkt, het kan voor ons juist het ontbrekende stukje van de puzzel betekenen. Belt u daarom gerust als u denkt iets te weten. Wij praten er niet over hoe we aan infor matie komen en dat moet voor u een geruststelling zijn. In ieder geval stellen wij uw hulp bijzonder op prijs. Ook bleek ons, dat velen moeite heb ben om sieraden, schilderijen en derge lijke te omschrijven. Ons advies is dan ook: „Maak van uw kostbaarheden en dierbaarheden kleurenfoto's." Het ver gemakkelijkt vaak ook herkenning ach teraf (b.v. bij opkopers). Eventueel zou u ze ook van een merkje kunnen voorzien. Ook kunt u gratis registratiekaarten ha len op het politiebureau. De waarde van uw sieraden is iets waar u ook eens bij stil zou kunnen staan. Soms zijn daar erfstukken bij en die zijn natuurlijk nooit te vervangen. Wij geven u dan ook in overweging eens op een bank te gaan praten. Daar wor den ze stellig veiliger bewaard. Wanneer de zaak tenslotte is opgelost, maakt de onrust al heel snel plaats voor roddel. We staan al heel gauw klaar met ons oordeel. Laten we echter niet vergeten, dat de direkte omgeving daar mee ontzettend veel leed wordt aange daan. BURGERLIJKE STAND WISSENKERKE Geboren: 2 maart: Pieter Adriaan, z.v. L. P. v/d Weele en C. M. Fortuin; 19 maart: Niels, z.v. J. C. Bouterse en J. C. de Visser; 14 maart: Lindsay, d.v. H. J. Peet en C. J. L. Schouten. Ondertrouwd: 1 maart: Dingeman Si mon Dingemanse, 22 jaar en Dina Su sanna Imanse, 23 jaar; 4 maart: Jan Pieter van Gilst, 29 jaar en Jolanda Geelhoed, 19 jaar; 7 maart: Brian Fowlie, 30 jaar en Pieternella Maatje Hooger- heide, 35 jaar; 24 maart: Jacobus Maciel Willem Dieleman, 25 jaar en Hélène Eleonore de Meij, 24 jaar. Getrouwd: 25 maart: Johan Daniel Christiaans, 24 jaar en Suzanna Maria Boone, 20 jaar; 28 maart: Brian Fowlie, 30 jaar en Pieternella Maatje Hooger- heide, 35 jaar. Overleden: 18 maart: Leendert Beg- thel, 86 jaar. AGENDA RAADSVERGADERING OP 11 APRIL 1983. Op maandag 11 april a.s. vergadert de gemeenteraad van Wissenkerke in het gemeentehuis. De vergadering begint om half acht en is voor iedereen toeganke lijk. Onderstaand worden de onderwerpen genoemd waarover de gemeenteraad een beslissing moet nemen. Herziening grondprijzen bestemmings plannen „Wissenkerke Zuid-West" en „Kamperland II". De huidige grondprijzen voor ge noemde bestemmingsplannen date ren van februari 1981 waardoor nu weer een periodieke herziening nood zakelijk is. Aanschaf machines gemeentewerken. Voor het goed functioneren van de werkzaamheden bij gemeente werken is het wenselijk een aantal machines aan te schaffen, waaron der een motorcirkelmaaier, water- ballastrol en een compressor. Vernieuwde pompen rioolgemaal Schots man. De pompen van genoemd gemaal zijn zodanig versleten, dat reparatie redelijkerwijs niet meer mogelijk is. Vernieuwing van de twee pompen is derhalve noodzakelijk. Subsidieverzoeken van: Muziekvereniging Apollo te Wissen kerke t.b.v. aanschaf saxofoons. Badmintonvereniging Wissenkerke t.b.v. kosten opleiding trainers. Stichting Vliegveld Midden-Zeeland. Stichting Internationale Ronde van Midden-Zeeland t.b.v. wielerronde 1983. Verder zal o.a. nog aan de orde komen het vaststellen van de vergoeding per lokaal en per kleuter over 1982 t.b.v. de bijzondere kleuterscholen en wijzigingen van de begrotingen 1982 en 1983. OPENINGSTIJDEN GEMEENTE-SEKRETARIE Momenteel wordt er door een aantal bezoekers nog niet de hand gehouden aan de openingstijden van de secretarie, n.l. op werkdagen van 08.30 tot 12.00 uur. In het vervolg dient met genoemde tijden wél rekening te worden gehou den. Het bezoeken van de gemeente-se cretarie in de middaguren zal derhalve bij wijze van uitzondering mogelijk zijn, b.v. na afspraak. Tevens wordt de aandacht gevestigd op het feit, dat het voor de medewer kers ter secretarie mogelijk is geworden „variabel" te werken. Hierdoor kan het voorkomen, dat de secretarie na 16.00 uur niet meer telefonisch bereikbaar is. Hiermede kan in voorkomend geval re kening worden gehouden. NIEUWE GELUSDHINDERBEPALIN- GEN IN DE ALGEMENE POLITIE VERORDENING Op 1 januari 1980 is de Wet geluidhin der in werking getreden. Het hoofddoel van deze wet is de bescherming van het milieu en van de volksgezondheid tegen geluidhinder. Als we ons beperken tot bescherming van de volksgezondheid, dan zien we dat deze wet duidelijk in een behoefte voor ziet. Onderzoekingen hebben namelijk uitgewezen dat een te hoog geluidniveau schade kan toebrengen aan gezondheid en welzijn van de mens. Deze schadelijke effecten kunnen zijn: beschadiging van het gehoororgaan, beïnvloeding van het centrale zenuwstelsel, verstoring van rust en slaap en beïnvloeding van het zogenaamde vegetatieve zenuwstelsel, wat een minder goede werking van de spijsverteringsorganen tot gevolg heeft. Daarnaast raken de mensen steeds meer geprikkeld door de overmaat van geluid waaraan zij tegen hun wil en bij voortduring zijn blootgesteld: in hun woning, op straat, in hun vrije tijd en op hun werk. De Wet geluidhinder biedt een aantal instrumenten om de geluidhinder te be perken. Dit is in vele gevallen mogelijk door het treffen van maatregelen aan de bron van het geluid: het apparaat, de machine, de fabriek. Soms ook moeten aanvullende maatregelen voorkomen dat het geluid de mensen bereikt. De maatregelen die de Wet geluidhin der opsomt zijn: het vaststellen van ge luidszones langs wegen en industrieter reinen, het saneren van akoestisch slechte woon- en leefsituaties, geluids isolatie van woningen, het aanwijzen van stiltegebieden en tot slot het geven van regels voor recreatie-inrichtingen (voorheen de muziek vergunningen). Deze regels voor recreatie-inrichtin gen zijn voor vele mensen van belang. Iedereen woont tenslotte wel in de buurt van een café, restaurant, kantine of sportveld, of is er eigenaar of gebruiker van. Artikel 11 van de Wet geluidhinder verplicht de gemeenteraad in het be lang van het voorkomen en beperken van geluidhinder door horeca-inrichtin- gen en recreatie-inrichtingen regels te stellen. Op 18 januari 1983 heeft de gemeente raad deze regels opgenomen in de Al gemene Politieverordening, waarbij de oude geluidhinderbepalingen kwamen te vervallen. Deze aanpassing was nood zakelijk geworden door het in werking treden van het Besluit recreatie-inrich tingen Wet geluidhinder. Dit besluit geeft aan wat onder een recreatie-in richting moet worden verstaan. In de geluidhinderbepalingen worden vier verschillende gevallen onderschei den, te weten: 1. Aangewezen „zware" inrichtingen, welke in het algemeen qua geluid hinder als zwaar worden beschouwd: terreinen voor het oplaten van mo delvliegtuigen, crossterreinen, pret parken, sportstadions e.d. Voor deze inrichtingen is een permanent ver gunningsstelsel ingevoerd. Bij burgemeester en wethouders moet daartoe een schriftelijke ver gunningaanvraag worden ingediend. Deze vergunningaanvraag wordt bekend gemaakt via de krant, aan plakking via het gemeentelijk publi catiebord en een brief aan de di recte omwonenden. Gedurende een maand kunnen be langstellenden de aanvraag komen bekijken, terwijl iedereen tegen het verlenen van de vergunning bezwa ren in kan dienen bij burgemeester en wethouders. Binnen twee maanden na afloop van de termijn van inzage moeten burgemeester en wethouders een be slissing nemen op de aanvraag. 2. Aangewezen „lichtere" inrichtingen, welke in het algemeen geen geluid- overlast veroorzaken. Hieronder val len o.a. vergaderruimten, cafétaria's, dansscholen, sportscholen en sport hallen en muziekscholen en muziek- oefenlokalen. Voor deze inrichtingen is geen vergunning nodig. Ze moeten wel voldoen aan een aantal algemene re gels, die voornamelijk inhouden dat een bepaald geluidniveau niet mag worden overschreden. 3. Horeca-inrichtingen, waaronder al le inrichtingen vallen waar alcohol houdende dranken worden verkocht. Voor deze inrichtingen is eveneens een vergunning nodig. De procedure is hetzelfde als bij „zware." inrich tingen. 4. Overige gevallen van geluidhinder. Hieronder vallen alle vormen van geluidhinder die niet in een andere categorie zijn onder te brengen. Der gelijke gevallen moeten van geval tot geval worden bekeken. Alleen bij duidelijke geluidoverlast, voor welke handelingen goede alterna tieven zijn, zoals luidruchtige mu ziek in de vroege morgenuren, zal opgetreden moeten worden. Voor inrichtingen die vallen onder de Hinderwet is geen vergunning nodig. In de hinderwetvergunning zullen dan ge luidhinderbepalingen moeten worden opgenomen. Alle inrichtingen die vallen onder de geluidhinderbepalingen zullen worden geïnventariseerd. De eigenaar of ge bruiker van inrichtingen die een vergun ning aan moeten vragen zullen hiervan op de hoogte worden gesteld.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 2