NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD HUWELIJK Illi'il pro forma SPORT-AGENDA mm zm~mzzz„ ZZZWZWZ FEUILLETON Zeeland Magazine? allerhande objekten No. 4060 Donderdag 24 maart 1983 86e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,— per jaar. Franko per post 35.— per jaar. Advertenties 38 ct. per mm, excl BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Een verhaal uit de Haagse onderwereld door LENA SCHAGEN. Hannie is degene, die ze moet bedie nen, en ze stevent met een vriendelijke lach op haar gezicht op het zestal toe, maar Appie wijst naar Rosie, die op een afstand staat toe te kijken ze heeft toevallig op dit moment maar enkele mensen in haar „afdeling" en zegt: „Die griet moet ons bedienen. Dat is nog een oude kennis van ons, niet Rosie?" Het gebeurt wel eens een enkele keer, dat een klant persé staat op bediening door een bepaald meisje en dat geeft nauwelijks problemen. De meisjes ver rekenen dat doorgaans onderling. Han nie haalt dus haar schouders op en kijkt naar Rosie, die nu rood is gewor den en beduidt haar, dat zij de mannen moet bedienen. Ze gaat er aarzelend heen. Iemand trekt haar meteen op zijn schoot en gaat met zijn handen over haar lichaam. Ro sie wringt zich los en slaat met het ser vet, dat ze in haar hand heeft, op de bikker. „Handen thuis," zegt ze op ge decideerde toon. Appie Mostert sust het konflikt en zegt: „Afblijven, jongens, want ze is nog altijd van mij. Natuurlijk heb ik de oudste rechten. Ze mag van avond met me mee naar mijn huis. Ja, we hebben samen nog wat in te halen, niet Rosie? Breng ons maar eens wat lekkers te eten, schat: patat met, de man een karbonade en wat te drinken. Zes bier, en een beetje rap, ja?" Rosie geeft met ingehouden woede de bestelling door aan de baas, die met zijn armen over elkaar staat toe te kijken. „Ken jij die bikkerd?" vraagt hij. En ze antwoordt: „Een paar. Stuk voor stuk boeven." Maar de patroon lacht. Misschien is hij al zoiets gewend en gaat dan naar de keuken om de bestellingen klaar te maken. Intussen brengt Rosie zes fles sen bier en glazen naar de tafel. „Fijne meid, die Rosie, he?" roept Ap pie met luide stem. „Heeft altijd een zwak voor me gehad, niet schat je? Van avond mag je bij me komen, hoor. Hoe laat ben je klaar? Uur of één? Kom ik je met mijn wagen halen. Maken we er een geweldige nacht van, nou?" Rosie zegt niets, maar haar gezicht spreekt boekdelen. En ze begrijpt nu: dit is een vooropgezet plan van het zes tal. Om haar hier in diskrediet te bren gen. Het is te hopen, dat ze het niet bonter maken. Ze houdt zich wel in. Het duurt enige tijd, want zes porties patat en zes karbonaden maak je niet in een paar minuten klaar. Bovendien zijn er meer klanten in het etablisse ment. Maar boven alles uit klinkt de stem van Appie Mostert, die zo bij stukjes en beetjes de doopceel licht van Rosie Faas. De heren zijn er kennelijk op uit haar hier onmogelijk te maken. In de hoop, dat ze op deze manier hun doel kunnen bereiken: dat ze weer voor haar bikker Albert gaat werken. De bazin, die helemaal niet van dit soort geschreeuw houdt, gaat met haar brede postuur naar de tafel, waaraan de Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 27,50 per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE zes mannen zitten en probeert op vrien delijke wijze de heren te kalmeren. Dit is evenwel olie op het vuur. Net als de baas met de bestelling uit de keuken komt, begint de bonje. Er was maar één vonkje nodig om de zaak te doen ont vlammen. De heren springen overeind, gooien de tafel om en Appie loopt in tussen resoluut naar Rosie, grijpt haar beet en zegt op korte toon: „Mee jij! Bij mij kun je wel tien keer zoveel verdie nen als in deze keléretent. De mannen staan gewoon te dringen om bij jou te mogen komen, begrepen?" Rosie probeert zich los te rukken, maar de man houdt haar met beide han den om de middel beet. Intussen heeft de baas het blad met de zes porties pa tat en karbonaden op het buffet gezet, vlak achter Rosie. Deze is nu door het dolle heen van verontwaardiging en de ondergane vernedering. Met een ruk pakt ze het blad met inhoud en slaat daarmee op het hoofd van Appie Mos tert. Met als gevolg, dat de patat en de mayonaise over zijn gezicht en kleren komen en een karbonade in zijn nek terecht komt. Hij geeft een schreeuw van pijn, zodat hij het meisje moet los laten, vloekt en probeert opnieuw Rosie te grijpen, maar nu vindt één der an dere bezoekers het welletjes. Hij heeft het hele toneel met stijgende veront waardiging zitten aankijken. Met een ruk komt hij overeind, haalt uit en geeft Appie Mostert zo'n dreun, dat hij finaal door de zaak zeilt en tegen een andere tafel terecht komt, die met zijn hele inhoud omvalt en een algemeen gegil tot gevolg heeft. De vrienden van Appie zagen het en werpen zich nu op deze man, maar hij blijkt een geoefende bok ser te zijn, bovendien lenig. De een na de ander geeft hij een dreun en als ze tot de conclusie komen, dat ze hier met een professional te maken hebben, haalt één van hen een mes tevoorschijn, wat opnieuw gegil ten gevolge heeft. Iemand heeft de moed een stoel naar de man met het mes te gooien, zodat het mes hem ontvalt en hij vloekend op de grond terecht komt. De bokser geeft de man nog een trap en dit blijkt voor de man nen voldoende te zijn om eieren voor hun geld te kiezen en te verdwijnen. Vloekend en dreigend, dat ze nog een keer terug zullen komen en hier dan de hele tent in elkaar zullen slaan. Bij al dit gedoe staat Rosie zelf bleek en bevend toe te kijken. De bokser pakt tenslotte Appie Mostert beet, die half bewusteloos is en sleept hem door de zaak naar de deur en smijt hem dan naar buiten. Waarna hij rustig terug keert in de zaak, zijn tafel overeind zet en erbij gaat zitten. „Dat is dat," zegt hij op kalme toon. „Iedereen een rondje voor mijn reke ning", zegt hij rondkijken naar de nog altijd ontstelde en verontwaardigde aan wezigen. „Laten we onze avond niet door een dergelijk incidentje bederven." Maar als om ver over één uur de an dere diensters zijn vertrokken, neemt de bazin Rosie even apart en vraagt: „Was jij soms in het leven, vóór je hier kwam werken?" Rosie moet het wel beamen, want wat zal het helpen, als ze ontkent? Wat Ap pie er in die korte tijd allemaal uitge kraamd heeft, liet aan duidelijkheid niets te wensen over. Dus knikt ze. „Stom, dat je ons dat niet meteen hebt verteld. Nou, zulke rotgeintjes kunnen we hier natuurlijk niet hebben. Jammer, want je deed het niet slecht. Kees, geef haar een meier. Het is ellendig voor jou, maar wij kunnen niet het risico lopen, dat ze hier telkens terug komen om de zaak op stelten te zetten. Zulke dingen hebben we hier nog nooit meegemaakt." Als de klok half twee slaat, staat Rosie op straat. Met honderd gulden als laat ste loon. En weet ze, dat ze hier niet meer terug hoeft te komen. Hoofdstuk 3. Twintig minuten later is ze vlakbij huis en wil ze de Scheppersstraat in rijden, maar ziet dadelijk in een flits, dat er drie mannen voor haar huis staan. En in één herkent ze Appie Mostert. Dus maakt ze meteen rechtsomkeert. En be grijpt: ik moet hier weg. Want ze zul len het me zuur blijven maken, omdat ik niet meer in het leven wil. Overal, waar ik ga werken, zullen ze me vroeg of laat ontdekken en dan begint het van voren af aan. Om te bewerkstelligen, dat ik zal worden ontslagen. Op deze manier willen ze me murw maken, pro beren me op de knieën te krijgen, maar ik denk er niet aan. Ik kan nu vechten en me verweren, dat weet Appie. Hij zal vanavond weinig plezier gehad heb ben van zijn stunt. Ik durf er wat om te verwedden, dat hij een paar brand wonden heeft opgelopen. En misschien een ontwrichte kaak van die bokser. Jeetje, wat kon die vent slaan! Besluiteloos rijdt ze weer weg. Steeds omkijkend, want ze heeft Appie's wagen zien staan en bang, dat hij straks de stad door zal gaan om haar te zoeken. Via de Schalkburgerstraat komt ze bij het Veluweplein en duikt hier het Zui derpark in. Al vindt ze het griezelig in het donkere park met al die bomen. Ze voelt zich hier toch veiliger, want het zal vast niet in Appie's hoofd op komen haar hier, in het park, te zoeken. Ergens, niet ver van het openlucht theater, ziet ze een zijpaadje met een bank. Ze zet haar fiets neer en gaat zitten. Nu weet ze dat ze doodop is, niet enkel van het werken, maar meer nog van alle doorgestane emoties. Want ze is die dag al om drie uur begonnen, omdat één der meisjes naar een receptie moest. In zulke gevallen help je elkaar. Rosie zoekt in haar tas naar sigaretten en steekt er een op. Geleidelijk aan kalmeert ze. Morgenvroeg, als het licht wordt, gaat ze via de achtertuin naar huis. En dan slapen. Want ze is doodmoe. Tegen zessen is ze aan de achterzijde van haar woning, nog altijd op haar hoede. De mogelijkheid, dat hij op ge welddadige wijze het huis is binnen gedrongen, sluit ze niet uit. Trots dit alles krijg ik steeds minder angst voor hem. Ik weet teveel van meneer Mos tert, dat zal hem hardstikke dwars zit ten, reken maar. Ze zet de fiets zó neer, dat ze in geval van nood meteen weer weg kan rijden. Pas daarna ontsluit ze voorzichtig haar keukendeur en luistert. Maar ze hoort niets. Ook niet als ze duidelijk hoorbaar de deur achter zich dichttrekt, maar voor alle zekerheid ook weer openzet. Het blijft stil. Rosie schept al haar moed bijeen en loopt naar de gang en de kamer. Die is nog net als ze hem de vorige middag heeft verlaten en op de mat onder de brievenbus ligt het avond blad. Het stelt haar al een heel eind geruster, maar voor alle zekerheid kon- troleert ze ook de andere kamer en haar slaapvertrek. Alsmede w.c. en gaat ten overvloede ook nog even kijken in het schuurtje. Niets verdachts te zien. De overgordijnen voor het raam in de voorkamer zijn dicht, want die sluit ze altijd zodra ze het huis verlaat. Voor zichtig kijkt ze door een kier in de straat. Die staat als altijd vol met auto's, maar ze ziet die van Appie er niet bij. Waarschijnlijk heeft hij genoeg gekregen van het wachten en is er vandoor ge gaan. Goed, hij heeft deze ronde ge wonnen, maar vraag niet tegen welke prijs. Het staat wel vast, dat meneer behoorlijk toegetakeld is. Net goed voor die lamstraal. Hoewel ze nu bijna omvalt van de slaap, bergt ze nu eerst haar fiets op en zet thee, snijdt wat brood en als de thee klaar is, eet ze en drinkt een paar kop pen vol. Rookt nog een sigaret en gaat dan een poosje op de bank in haar ka mer liggen. Als-ie overdag wat van plan is, hoor ik dat eerder hier dan in de slaapkamer. (Wordt vervolgd) NATUURMONUMENTEN ORGANISEERT FILMAVOND Op 29 maart a.s. organiseert het dis- trikt Zeeland van de Vereniging tot Be houd van natuurmonumenten in Neder land een filmavond voor leden en be langstellenden. De avond begint met een kort huis houdelijk gedeelte, waarin o.a. een nieuwe distriktsafgevaardigde zal wor den gekozen. Daarna houdt één van de medewerkers van natuurmonumenten een korte inleiding over de organisatie en de aktiviteiten van de vereniging. Vervolgens zal de film „Natuurbehoud. Noodzaak" worden vertoond. Deze film is onlangs in première gegaan en het betreft hier de tweede vertoning. De film geeft een beeld van het doel en de werkwijzen van een natuurbeheerder. Na deze film is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Na de pauze zal een tweede film worden vertoond: „De Veluwe.... na tuurlijk?" Deze geeft een filmimpressie van het Veluwemassief, met ruime aan dacht voor het dierenleven. De film is gemaakt door de filmgroep Nimrod en de tekst wordt gesproken door Bert Garthoff. De filmavond wordt gehouden in De Prins van Oranje, Nieuwstraat 14, Goes en begint om 20.00 uur. In bemiddeling gevraagd: (huizen, bungalows, boerderijen, enz.) Inl.: Vastgoedburo, dhr. Wattel, De Bellink 13, 4374 EH Zoutelande, Telefoon 01186 - 1578. VOORLICHTINGSMIDDAG VOOR OUDEREN TE KORTGENE Op maandag 28 maart a.s. om half drie 's middags zal er een voorlichtings middag voor ouderen gehouden worden in het gebouw aan de Kerkgang. Deze middag zal gaan over de biblio bus en wat de bibliotheek allemaal te bieden heeft. Zo worden er o.a. de lees- liniaal en het gesproken boek gedemon streerd. Vei'der worden er dia's vertoond van de bibliobus en van de bibliotheek in het algemeen. Deze middag wordt verzorgd door mevr. Harsvelt van de bibliobus. De toegang is gratis. VOETBAL Zaterdag 26 maart: Colpl. Boys 1 Duiveland 1 (2.30 uur) Colpl. Boys 2 Wolfaartsdijk 2 (2.30 u) Vlissingen 1 Colpl. Boys 3 (2.30 uur) Krabbendijke Al Colpl. Boys Al (12.45 uur) Colpl. Boys Cl DFS Cl (11.00 uur) Colpl. Boys C2 DFS C2 (11.00 uur) Colpl. Boys El Ouwerkerk El (11 u) Goes F Colpl. Boys F (10.00 uur) Wissenkerke 1 Bevelanders 1 (2.30 u) Oostkapelle 2 Wissenkerke 2 (2.30 u) Veere 5 Wissenkerke 3 (12.45 uur) Wissenkerke Cl Robur C2 (11.00 uur) SSV Dl Wissenkerke Dl (10.00 uur) Domburg El Wissenkerke El (11 uur) Wissenkerke F Cortgene F (10.00 uur) Bevelanders 2 Oostkapelle 3 (2.30 uur) Dames: Dauwendaele Bevelanders (10.00 uur) Noormannen Cl Bevelanders Cl (12.45 uur) Bevelanders Dl Colpl. Boys Dl (10 u) Bevelanders F Robur F (10.00 uur) Kats 1 Brouwershaven 2 (2.30 uur) Wemeldinge Dl Cortgene Dl (10 uur) Zondag 27 maart: Cortgene 1 Kwadendamme 1 (2.30 u) Cortgene 2 RCS 4 (12.30 uur) Cortgene 3 Goes 4 (12.30 uur) VOLLEYBAL Zaterdag 26 maart: Heren le klas: Wiska Savok (2.30 u) Dames 2e klas: Mytilus 4 Wiska 1 (16.30 uur) Dames 2e klas: Mytilus 5 Wiska 2 (14.15 uur) BASKETBAL Vrijdag 25 maart: Heren: B.V. Souburg 2 Delta-C. (19.00 uur te Souburg) Dames: Delta-C. 1 Valkenisse 4 (22.00 uur te Kapelle) Dames: Delta-C. 2 Bucket Borssele (22.00 uur te Kapelle) BILJARTEN Vrijdag 25 maart: B.V. De Boekanier B.V. Revanche (8 uur te Kamperland) Kruiswoordpuzzel no. 820 12 3 4 9 rP" M ITT 22 23 24 Bp 5 6 7 8 i2 HHp 125 26 27 36 J23~ IjBI30 32 |HH33 34 37 |H38 39 ■■42~" Mïï- ■BB4 51 52 HH53 I 15 56 5^BB58 61 147 48 49 154 Blbb 59 ■■60 ËT~ L_B Horizontaal: 1. knaagdier - 5. reptiel - 9. bestemming - 10. deel van de dag (afk.) 12. ambtshalve (Lat. afk.) - 13. deel van het oor - 14. tandarm zoogdier - 15. hard geluid - 17. enkelspel - 18. het zelfde (afk.) - 20. korrel - 22. meisjes naam - 25. Nederlands eiland - 28. wel 29. voordat - 30. klipgeit - 31. opbrengst 33. langzame - 35. por - 38. getreiter 41. eerste beginsel - 42. hoefdier - 43. dik stuk hout - 45. versterking - 47. draaiend persen - 50. kluizenaar - 51. als volgt (afk.) - 53. stuk - 54. soort stof 55. zogenaamd (afk.) - 56. nieuw (Lat.) 58. titel (afk.) - 59. selenium (afk.) - 60. bijwoord - 61. tap - 62. plant. Verticaal: 1. geluid - 2. vrouwelijk zoog dier - 3. deel van de bijbel (afk.) - 4. plaats in China - 5. werkgenoot - 6. wel willende lezer (Lat. afk.) - 7. danskoor 8. immer - 11. bericht - 12. gunstige be kendheid - 16. oogglas - 17. verdriet 19. gedroogde halmen - 21. gemanierde vrouw - 23. jongensnaam - 24. werk schema - 26. reptiel - 27. vervoerbedrijf (afk.) - 32. bedrag - 34. strafwerktuig 35. opschik - 36. omdraaien - 37. toe spraak - 38. zeker - 39. met een schop graven - 40. woede - 41. karaat (afk:) 44. Frans lidwoord - 45. rank - 46. muziekinstrument - 48. tocht - 49. deel van de vinger - 52. afgelegen - 55. groot water - 57. onder anderen (afk.) - 60. meterton (afk.). Oplossing kruiswoordpuzzel no. 819 Horizontaal: 1. gruis - 6. idool - 10. rei 11. mirakel - 14. rek - 16. eind - 17. re 18. a.m. - 19. adel - 20. venster - 23. em 25. s.a. - 26. kor - 27. ka - 29. om - 30. leep - 32. nu - 33. os - 34. drop - 36. eden - 38. mul - 40. Oder - 41. n.s. 42. lik - 43. koe - 44. dm - 45. tros 47. kol - 49. gnoe - 51. Bern - 52. ca 53. af - 54. doel - 56. ar - 57. Ko - 59. ruw - 61. o.a. - 62. la - 64. fantast - 68. olijk - 70. me - 71. ai - 72. lang - 74. nek 75. rendier - 78. Nes - 79. begin - 80. roest. Verticaal: 1. gei - 2. ring - 3. im - 4. sire 5. ja - 6. ieme - 7. dl - 8. orde - 9. lee 10. regel - 12. Renkum - 13. katrol - 15. klomp - 20. va - 21. so - 22. r.k. - 24. meester - 25. spelonk - 28. addenda - 29. oordeel - 31. Ed - 35. re - 37. nis - 39. ulo - 40. oog - 46. r.r. - 47. karnen 48. lawaai - 50. oo - 51. baron - 55. langs 58. of - 60. ut - 61. O.T. - 63. rijke 65. amen - 66. sier - 67. kans - 69. leb 73. net - 75. r.i. - 76. d.d. - 77. r.o.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 1