KRONIEK Raadsvergadering Kortgene Slagvast blijft goed volgen "■>- \s y> |jg®§||g g g&ggg? A-je zo us erhens komt, beste vrienden, en je ouw dan ók je'n oren hoed open, dan is ter best nog wat te beluustere. Un stuitje helee ek ök zö mè us zitte anore wat of ter zó heraeskaeld oort, luuster mè. Saemen spraek. Hoei-je morruhhe, 't is nie druk; af fijn, da's dan één heluk. Oe dat zö, bi-je nie lekker; 't wor trouwes oe langer oe hekker. Wirom, dat mö-je mien us vertelle; oor uk di noe de belle? Kiek, di ei-je Joane, wat zouw die mekere; z'ei wat an d'r rik, doe ze bewere. Hoei-je morruhhe Joane, ei jie't an je rik? Dan mó-je zeker om un prik. M'n broer ei dat ök hehad, ie lig noe a zeven weken plat. 'k Et hlad nie an m'n rik, ka-je behriepe; kreeg ut an m'n béén, toen m'n un endje liepe. Bel, bel, 'k zag je toch hoed lööpe, of doe-je mè wat praetjes verkööpe? Kiek, di komt Jewannus, da's toch wè vrééd; o, ie kom nie binnen, 't lag zeker herééd. Ze zehhe da tun't an z'n lever eit, mè volhens mien is't oal anstelleruheid. 'k Zag um histere nog in Hoes op de mart en a-je 't an je lever eit, lóóp je nie zo art. Ni-je, dat ei m'n zwaeher ök hekrehe, die ei ter lange van in't ziekenuus helehe. Jie mekeer zeker ök nog a Pleune, hae-je noe nog op Kamperland weune? Toe, ik mekere niks, da's a lank helee; ni-je, ik komme mee m'n dochter mee. O, af fijn, 'k za je us wat vertelle; mè, hosters, di haet de belle. Toen kon d'n éésten nae binnen komme; ut spreekure van d'n dokter was behonne. Un bitje overdreve, oor uk julder a zehhe, beste vrienden. Mè luustert, hè zelf mè us luustere. Voor de aanvang van de gemeente raadsvergadering op donderdag 10 mrt. te Kortgene, werden b. en w. en de raadsleden gefotografeerd omdat het de laatste vergadering was onder voorzit terschap van burgemeester J. L. D. van der lande in verband met diens vertrek naar Made - Drimmelen. Deze zei, bij de aanvang van de zitting, dat het de 70ste vergadering was en dat hij nim mer verstek moest laten gaan. Hij deelde mede, in een volgend agendapunt, dat per 1 mei a.s. een rij dend postkantoor op Kats zal worden ingezet en dat de opening van de open- bai"e basisschool te Colijnsplaat zal plaatsvinden op maandag 13 april om 14.00 uur door dhr. H. Verboom, in- spekteur van het kleuter en lager on derwijs. Naar aanleiding van de aanbesteding van het scholenkomplex te Kats, vroeg dhr. Dobbelaar of ook aannemers uit de gemeente Kortgene worden uitgeno digd op Wissenkerke als er daar iets moet worden aanbesteed. De aannemer uit Wissenkerke was wel uitgenodigd om in te schrijven naar de school op Kats. De burgemeester zei, dat de gemeente geen invloed heeft op het beleid van Wissenkerke, maar dat dit wel onder de aandacht van dat college is gebracht. Hij had goede hoop, dat in de toekomst ook aannemers uit onze gemeente op Wissenkerke zullen worden uitgenodigd. Overigens moet men ook niet vergeten, dat een aantal mensen uit de gemeente Kortgene werkzaam is bij Slotema. Bij het verlenen van eervol ontslag als ambtenaar van de burgelijke stand aan de burgemeester, vroeg dhr. Van Damme hoeveel huwelijken hij had ge sloten. Dat is een zeer gering aantal, aldus de burgemeester. In een volgend punt werd besloten het bezwaarschrift van projekt „Mensen zonder baan" van de agenda af te voe ren, omdat het bezwaarschrift was in getrokken. Het projekt had eerder be zwaar gemaakt tegen een te laag bedrag dat de gemeente voor het projekt be schikbaar stelde. De behandeling van een bezwaar schrift van Het Sociaal Centrum inzake het jaarprogramma specifiek welzijn '83 van de gemeente Kortgene, was voor dhr. Geelhoed aanleiding om op te mer ken, dat geen rekening wordt gehouden met de problemen op Noord-Beveland. Hij pleitte voor bindende afspraken en wil dat er een vuist wordt gemaakt tegen drastische bezuinigingen. Mevr. De Looff vindt, dat het voorstel voor ongegrond verklaring goed gefor muleerd en vond het een groot bezwaar, dat bezwaarschriften op 6 plaatsen wa ren ingediend. Een gezamenlijk be zwaarschrift moet toch mogelijk zijn. De burgemeester zei, dat het college een gewillig oor heeft voor éénmaal bezwaar. Het lijkt er op, dat daar ge hoor aan zal worden gegeven. De ver antwoordelijkheid blijft overigens wel bij de besturen. Kans op meer subsidie is uitgesloten. Nagegaan moet worden hoe men het meest efficiënt met de schaarse middelen kan werken. Het voorstel om het bezwaarschrift ontvan kelijk, maar ongegrond te verklaren, wordt aangenomen. Een voorstel om aan de motie van Arnemuiden, betreffende de werkne mers van de Maatschappij De Schelde en de bedrijven, behorende tot de KMS- groep, die op 10 januari 1983 aangeno men resolutie te ondersteunen, adhesie te betuigen, wordt door dhr. Dobbelaar van harte ondersteund. In verband met de steunverlening van 50 miljoen gulden door de PZEM aan de KMS, wil dhr. Blankenstijn duidelijkheid hoe hij moet handelen in de vergadering van 18 maart a.s. In het college van b. en w. zal hierover met hem overleg plaatsvinden. Dhr. De Smit vindt het bezwaarlijk, dat de gemeenten er eerst aan te pas komen als er moeilijkheden zijn. Nooit bij de bedrijfsvoering. De burgemeester vindt het aanvaard baar, dat dhr. Blankenstijn nader beraad wenst, eer hij „ja" zal zeggen. Het voorstel wordt met algemene stemmen aangenomen. Vervolgens wordt een voorstel tot overschrijding klokuren vakonderwijs G.L.O. 1983/1984 aangenomen. Een voorstel tot vaststelling geluids- hinderverordening gemeente Kortgene, was voor dhr. Blankenstijn aanleiding om zijn blijdschap hierover uit te spre ken. Het is hem echter niet duidelijk wat wordt bedoeld met „lichte inrich tingen, zware, drank- en horeca-inrich- tingen". Ook bij de overige vormen van geluidshinder wil hij meer duidelijkheid. Dhr. Van Damme vindt sommige ar tikelen te zwaar geschreven. Hiermee wordt de horeca te zwaar belast. Dhr. De Smit vindt het jammer, dat deze verordening noodzakelijk is. We moeten een handvat hebben, waar de politieverordening niet in voorziet. Dhr. Dobbelaar vraagt of dit alleen voor de bebouwde kom geldt. De burgemeester zei, dat de speel automaten tot de bevoegdheid van b. en w. behoren. Overigens staan er hier minder dan is toegestaan. Op andere plaatsen staan er tientallen. Op de cam ping staan er 6, maar de horeca moet volstaan met 2. Tot dhr. Van Damme zei hij, dat de verordening een produkt is van de WD-minister Ginjaar. Van Damme blijft het een zwaar punt vinden, al gaf hij toe dat ook WD-ers wel eens fouten maken. Wethouder Van der Weele wil een controle-apparaat om na te gaan of de horeca zich aan de regels van het spel houdt. Hij wil ter dege onderzoeken eer een vergunning wordt afgegeven. Tenslotte wordt besloten tot vaststel len van de verordening. De verordening en de wijziging van de algemene poli tieverordening treden in werking drie dagen na afkondiging Uitvoerig werd daarna gediscussieerd over een voorstel tot wijziging veror dening op de kampeerplaatsen en op de kampeermiddelen. Zo zei dhr. De Smit, dat de verboden zich blijven op hopen. Dhr. Dobbelaar vraagt of er op parkeerplaatsen gekampeerd mag wor den. Dat is niet het geval, aldus de burge meester. Het is voor kampeerders erg teleurstellend als ze van ver komen en dan het bordje „vol" aantreffen. Daarom is het zaak om wat meer mogelijkheden te scheppen. Eén beleid is noodzakelijk. Dhr. Dobbelaar vraagt of de gemeente verplicht is om de kampeerders op te vangen en te voorzien van o.a. drink water als er geen plaats is op de kam peerterreinen. Dhr. De Smit vindt, dat we met deze verordening het voor som mige kampeerders onmogelijk maken. Wethouder Van der Weele vindt voor uit bespreken hard nodig. Op eigen ri sico komen is zeer gevaarlijk. De bur gemeester vindt, dat we moeten oppas sen met aannemen van teleurgestelde kampeerders. Tenslotte vindt dhr. Van Damme deze verordening discrimine rend. Watersporters mogen veel meer dan landkampeerders. Een voorstel tot het in erfpacht ne men van grond ten behoeve van een fietspad langs het Veerse Meer vanaf de Krukweg tot de sluis Katseveer, vindt dhr. Huibregtse een uitstekend initiatief De toeristische aantrekkelijkheid van Noord-Beveland wordt hiermee ver hoogd. Ook de schoolgaande jeugd zal hiervan profiteren. Hoe staat het met de financiële kant? Ook dhr. De Smit is blij met dit voorstel. De financiële kant is nog niet rond. Wat het onderhoud betreft, daarover worden afspraken gemaakt. Er zal op worden aangedrongen, dat het spoedig gerealiseerd wordt. Een voorstel tot aankoop van de pan den Torendijk 16 en 20 was voor dhr. Geelhoed aanleiding om te informeren of een en ander niet te zwaar zal wor den voor de gemeente. Is er al kontakt opgenomen met andere eigenaren in die buurt. Dhr. De Smit hoopt, dat rente verlies kan worden opgevangen door verhuur. Dhr. Blankenstijn is blij met dit voorstel en hij maakt zich geen zorgen over renteverlies. En dhr. Van Damme vraagt hoe lang men hiermee kan doorgaan. De burgemeester zegt, dat alle eige naren zijn gevraagd of ze bereid zijn te verkopen en tegen taxatieprijs. De vraag- en taxatieprijzen zijn erg ver schillend. In verband met de dorps vernieuwing zou het ongeloofwaardig zijn om die kans voorbij te laten gaan. Het is niet de bedoeling om voor alle aanbiedingen groen licht te geven. Dhr. De Smit vraagt waar de priori teiten liggen. Na voldoende te zijn ge ïnformeerd, wordt het voorstel aange nomen en aan te kopen voor resp. 27.500,voor nr. 16 en 22.500,voor nummer 20. Bij een voorstel tot aankoop pand Kerkstraat 12 te Kats, in verband met realisering van de dorpsvernieuwings plannen, vond dhr. Geelhoed het van groot belang, dat een en ander het kleine beetje voorzieningen te Kats ten goede komt. Bij een voorstel tot financiële mede werking voor de ANBO te Kortgene, als ze gebruik gaan maken van het dorpshuis „De Pompweie" voor de soos- middagen, vond mevr. Heijers het juist om met een nader voorstel te komen. De grote tekorten in het dorpshuis geven daar aanleiding voor. Dhr. Blan kenstijn had liever gezien, dat met een afgerond voorstel was gekomen. Kan de Herv. Kerk niet tegemoet komen aan de wensen van de ANBO. Mevr. Van Oe veren vond het jammer, dat dit weer in de raad moet komen. Ze is het eens met het CDA, dat de tekorten zo klein mogelijk gehouden moeten worden. Er zijn overigens ge noeg biljarten in het dorp. Dhr. Dobbe laar gaat akkoord met het aanschaffen van een biljart. Dhr. Van Damme vindt, dat onderzocht moet worden wat de Stichting Welzijn voor Ouderen al heeft bereikt en of de uitgaven daaraan ge rechtvaardigd zijn. De burgemeester zegt, dat dit niet aan de orde is, al vindt hij, in tegenstelling met dhr. Van Damme, dat de Stichting voortreffelijk werk doet in bejaarden huizen. Wethouder Van Noort ziet geen problemen als er een biljart komt, maar niet ten koste van De Pompweie". Behalve de WD is ieder daarmee akkoord. Mevr. Van Oeveren heeft geen moeite met aktiviteiten in het dorpshuis door ouderen. Maar is tegen aanschaf van een biljart. Dhr. Dobbelaar zegt, dat het biljart zichzelf betaalt, door het vragen van een vergoeding door an deren, bij het gebruik. Overigens is niet iedereen in staat om in een café te gaan biljarten. Dhr. De Smit vindt, dat het niet via de beheerscommissie, maar via de gemeente moet gaan. Behalve de WD is iedereen van me ning, dat er een biljart moet komen op een nader te bepalen wijze. De WD is tegen het via de gemeente te doen. Er is een voorstel tot voorzieningen in het gemeentehuis, t.w. verhoging van het plafond in de kamer van de afdeling financiën en het veranderen van de trap in de hal. De totale kosten 21.417, Mevr. Van Oeveren is voor het eerste, maar tegen het tweede. Dhr. Blanken stijn vindt het jammer, dat dit niet goed is bekeken, toen er verbouwd werd vorig jaar. Dhr. De Smit is akkoord, maar dhr. Dobbelaar is met het eerste akkoord, maar niet met het tweede. Deze trap is er al van 1954 en moet nog even mee. Hoe is het mogelijk, dat het niet is gebeurd tijdens de verbou wing. De burgemeester deelt de mening van hen, die zeggen dat het had moeten ge beuren tijdens de verbouwing. Het is al jaren in discussie. Hij vindt het wen selijk, dat het nu wordt afgerond. Het is 30 jaar goed gegaan. Het zou spijtig zijn, als het een keer mis zou gaan. Wethouder Van der Weele vindt het ook van belang voor invaliden. Het is geen overbodige luxe om dit aan te passen. Het voorstel wordt aangenomen met 6 tegen 5. De PvdA (minus wethouder Van Noort) en de VVD zijn tegen. Een volgend voorstel behelst het in richten van het Julianaplein. Op het parkeerterrein met 29 parkeerplaatsen, dat al eerder was besloten, zal er nu plaats zijn voor 33 parkeervakken. Ver der is een trapveld opgevoerd en twee speelveldjes. Dhr. Huibregtse zei, dat de PvdA- fraktie bijzonder tevreden is met het voorstel. Bij de leefbaarheid van het dorp mag een goed speelterrein niet ontbreken. Grote inzet van de speeltuin vereniging is daarbij noodzakelijk. Ook mevr. Heijers gaat akkoord. Ze onder streept de noodzaak van zelfwerkzaam heid. In andere plaatsen kan dat ook. Dhr. Blankenstijn kan met het plan in stemmen. Dhr. Van Damme vraagt of er voldoende veiligheid is voor de schoolgaande jeugd. De burgemeester zegt, dat de spuikom niet geschikt was. Het college heeft het initiatief genomen voor een andere plaats. Hij kan geen toezegging geven als „Jantje Beton" wat terughoudend is. Bij de inrichting zal de veiligheid van de schoolgaande jeugd een belangrijke plaats innemen. Het voorstel wordt dan aangenomen. Een voorstel tot afwikkeling van de baggerkosten in de haven te Colijnsplaat over 1982 wordt uitvoerig besproken. Dhr. Dobbelaar vindt dat het principe besluit, dat het o.a. de gemeente geen geld mag kosten, gehandhaafd moet blijven. Hij is benieuwd hoe het zal lopen met het fonds. Zijn er verdere uitgaven, dan graag in de financiële commissie. Dhr. De Smit vindt het van groot be lang, dat het fonds, groot 800.000, er is. Hij hoopte dat met te treffen maatregelen de verzanding gestopt zal worden. Dhr. Blankenstijn is ook voor de regeling, evenals mevr. Van Oeveren, die zich met de kostenverdeling kan verenigen, in de hoop, dat het fonds op peil gehouden kan worden. De burgemeester vindt het een be roerde zaak. Door verschillende organi saties wordt gezocht naar middelen om verzanding tegen te gaan. Het fonds van 800.000,kan veel opvangen. Hij heeft met genoegen gekonstateerd, dat er al gemene instemming is met het voorstel. Bij de behandeling van een voorstel tot medewerking om het bedrijf Ver burg - Holland b.v. te Colijnsplaat te verplaatsen, zegt de burgemeester, dat een brief van G.S. is ontvangen, waarin ingestemd wordt met de gang van zaken bij het verplaatsen. De CDA-fraktie is kontent met deze beslissing. Het is ook in het belang van de dorpsvernieuwing, aldus dhr De Smit Dhr. Dobbelaar is blij, dat overeen stemming is bereikt. Het is ook van groot belang voor de bewoners in de buurt van de oude bedrijven. Mevr. Van Oeveren vindt het een felicitatie waard voor de burgemeester. Dat is ook de mening van dhr. Blankenstijn. Alle frakties vinden het een bekroning op het werk van de burgemeester. Ook het uitbreiden van werkgelegenheid is van groot belang. De burgemeester dankt voor de in stemming. We zijn ook dank verschul digd aan verschillende instanties voor de medewerking. Het is een bijzonder goede zaak voor alle partijen. Het be drijf heeft ook nog grote kosten, niet tegenstaande subsidie van rijk en pro vincie. Het is ook een felicitatie waard aan het adres van Verburg. De begrotingswijzigingen, n.a.v. geno men besluiten worden aangenomen met aantekening, dat de frakties van PvdA en WD tegen de uitgaafpost zijn voor de aanpassing van de trap in het ge meentehuis. Bij de rondvraag spreekt dhr. Blan kenstijn zijn afkeuring uit over de af werking van de rioleringswerkzaam heden in de Weststraat. De burgemees ter vindt het nodig, dat hier voortaan meer aandacht aan moet worden ge schonken. Dhr. Van Damme vraagt of het over schrijden van de rooilijn bij de ver bouwing van de RABO-bank in de Hoofdstraat niet in strijd is met de voorschriften. De burgemeester zei, dat de welzijns- commissie geen opmerkingen heeft ge maakt, ook niet over de rooilijn. Wet houder Van der Weele zei, dat conform de welzij nscommissie is gehandeld. Er zal worden onderzocht of er een misser is begaan. Hierna sluit de burgemeester de ver gadering, die hij als bijzonder plezierig heeft ervaren. TAFELTENNIS Door de wedstrijd tegen Kerkwerve 2 met 73 te winnen, is Slagvast opge klommen naar de tweede plaats in de 4e klasse E. De met spanning tegemoet geziene wedstrijd bleek achteraf een ge makkelijke prooi voor de Kamperlan- ders. Ditmaal was het Hans v/d Kraan, die met drie overwinningen de meeste punten voor Slagvast binnenhaalde. Ook Leen Sandee, die zich steeds be ter op z'n gemak voelt in deze klasse, deed met twee knappe overwinningen een flinke duit in 't zakje. Jaap Jongh Visscher moest onverwacht één partij laten schieten. Maar met zijn twee over winningen bleek Slagvast ruim afstand van het team uit Kerkwerve te kunnen nemen en zodoende achter Scaldina, de tweede plaats te bezetten. Maandag 7 maart werd een begin ge maakt met de return-wedstrijden. Hier door moest Slagvast naar Yerseke om daar het derde team van die plaats te bekampen. Gezien de stand op de rang lijst, mocht dit geen probleem opleveren voor Slagvast. Met een 37 overwin ning liet Slagvast er geen twijfel over bestaan, dat zij terecht op de tweede plaats staan. Simpel wonnen Hans v/d Kraan en Jaap Jongh Visscher hun partijen en samen ook de dubbel. Invaller Jos Breas komt nog wat wedstrijd-ritme te kort om nu al in deze klasse een rol van betekenis te spelen. Toch was het dezelfde speler, die het tweede team op donderdag 3 maart te gen Scaldina 3 uit Zierikzee, naar een overwinning leidde. Hij was het nl. die met drie overwinningen het grootste aandeel in de 46 zege had. Maar ook Philip Leendertse speelde een prima wedstrijd. Hij was het, die in de laatste partij, in drie games, zijn tweede en gelijk de overwinning voor Slagvast bin nenhaalde. Samen met Jos Breas won hij ook de dubbel en kunnen beiden terugzien op een goede wedstrijd. Jam mer was, dat René de Looff net dat beetje geluk miste om ook een partij in z'n voordeel te beslissen. Nu moest hij tot driemaal toe zijn tegenstanders feliciteren. Afgelopen maandag moest het tweede team het opnemen tegen Yerseke 4. Dit is een wedstrijd geworden, waar hoogte en dieptepunten in snel tempo elkaar opvolgden. Maar uiteindelijk was het toch Slagvast, zij het op het nippertje, die met 46 de punten binnenhaalde. Jos Breas (2x), Jan Leendertse (2x) en Philip Leendertse (lx) hielden de span ning er tot het laatst in. Door deze overwinning is ook dit team naar de 2e plaats in hun klasse opgeklommen. De jeugdteams speelden zaterdag 5 maart beide uit. Zo moest het eerste team naar het bovenaan staande tweede team van Oudelande. Ook nu weer was het Monique v/d Heyde, die drie par tijen wist te winnen. Maar omdat de anderen daar niets aan toe konden voe gen, werd het toch een 73 nederlaag. Het tweede jeugdteam moest in Bigge- kerke aantreden tegen Big Smash. Werd de thuiswedstrijd nog van hen gewon nen, nu moesten zij met twee nieuwe spelers met 64 het onderspit delven. In dit team was het Stefan Nagelhout, die met drie overwinningen de meeste punten binnenhaalde, terwijl nieuweling Herbert Keyzer ook verrassend een par tij wist te winnen. Standen senioren: 4e Klasse E. 1. Scaldina 1 6 12 2. Slagvast 1 6 10 Kerkwerve 2 Oudelande 2 M.Z. 15 Yerseke 3 5e Klasse. M.Z. 17 Slagvast 2 Scaldina 3 Yerseke 4 Oudelande 4 6—4 6 1 6 1 5 10 5—7 5—4 6—4 5—1 6 11 5—9 5—6 6—6 6—2 6—0 i 12 i 7 Standen jeugd. Eerste team: 1. Oudelande 2 2. Big Smash 1 3. Effect 10 4. Steen 1 5. Slagvast 1 6. Yerseke 2 Tweede team: 1. Yerseke 1 2. Wilno 7 3. Effect 9 6—6 4. Zand 7 6—5 5. Slagvast 2 6 4 6. Big Smash 2 6 2 Programma: Donderdag 17 maart: Slagvast M.Z. 15 (20.00 uur). Zaterdag 19 maart, aanvang 9.30 uur: Slagvast 1 Effect 10 (jeugd). Slagvast 2 Wilno 7 (jeugd). Woensdag 23 maart: Oudelande 4 Slagvast 2. VAKANTIEMARKT VOOR ALLEEN STAANDE OUDERS EN KINDEREN Woensdag 30 maart a.s. wordt van 15 tot 20 uur een vakantie-informatie markt gehouden voor alleenstaande ou ders en kinderen in het pand van Fiom- Zeeland, Loskade 17 in Middelburg. Met deze vakantiemarkt komt Fiom- Zeeland tegemoet aan de grote vraag van alleenstaande ouders naar infor matie over haalbare en .betaalbare va kantiemogelijkheden. Samen op vakantie. Centraal op deze vakantiemarkt staat het bieden van mogelijkheden voor het samen-op-vakantie-gaan en het organi seren van gezamenlijke aktiviteiten in de vakantieperiode. Dat kan zijn het samen met andere alleenstaande ouders huren van een vakantiehuisje, deelnemen aan een bus reis of samen gaan kamperen. De plan nen daarvoor kunnen belangstellenden op een nog te houden bijeenkomst uit werken. Kindervakanties. Voor veel alleenstaande ouders is de. vakantieperiode een verlengstuk van de dagelijkse dubbele zorg voor de kin deren. Daarom wordt op de vakantie markt ook veel aandacht geschonken- aan kindervakantie-mogelijkheden. Er is een veelheid van informatie en dokumentatie te verkrijgen over allerlei vakantiemogelijkheden, zoals groeps- en individuele reizen, kreatieve, sportieve- en edukatieve vakanties, kamperen en trektochten maken. Er is een gezellige koffiehoek, waar alleenstaande ouders elkaar kunnen ont moeten. De toegang is gratis. Voor meer informatie: Fiom-Zeeland, Loskade 17, 4331 HW Middelburg, Tel. 01180-27311.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 2