MODESHOW BIJOU BIJOU Geef,. V geld. Geef lucht Algemene bestuursvergadering van de beheerscommissie van dorpshuis „De Pompweie" TASJES TASJES Vanaf 4,-; 6,-." 8,-; 10,-; 12,-; 14,-; 16,-; enz. HELP DE POLEN DE WINTER DOOR Steun het Astma fbnds. Postgiro 55055.* Mèruhhe, beste vrienden, neemt de burhevoader van Kurtj een of scheid van z'n onderdaenen. Je kan dan die man un and hae heve vo a tun vertrekt. Dirom wouw uk deze weke toch wat schrieve over d'n ééste burher van Kurtjeen. Vee diengen zu julder a wè van die man wete, mè 'k weet zeker, da d'r un paer diengen bin, die a je nie wiste. De snelle Burhevoader. D'n Burhemééster hae Kurtjeen verlaete nae un korte ambtelukke tied. Un snelle Burhevoader op oalerlei hebied. Subsidie's kwaeme binnen van den Aag recht nae Kurtjeen in de schuuve. Dirom ze ök hevrohe of tun nie nog wat wil bluuve. Want nae zó'n snelle burhemééster zitte ze di noe dan. Van durpsvernieuwieng en vismijn wis tun oalus van. Nog sneller was tun voruhhe weke, toen hieng um nae z'n nieuwe stad. In Drimmelen en Made z'n lere kenne, di laehe ze heliek a plat. Want wat dee dien Burhemééster vo 't éést vlak bie z'n nieuwe stee. Ie ree deur ut rooi-je licht en un bekeurieng kreeg um mee. Dat wiste vlug de Drimmelaeren en netuurluk, je snap'tut wel. Ze riepe oalemaele: Wat is dien burhevoader snel. Dat is wat wij a wiste; ut is soms mè un schicht. A-je um verbie zie komme, soms sneller dan ut licht. In Drimmelen en Made komme ze d'r achter, want zö'n snelle Burhemééster is me wat. Deur rooi-je lichten en ard rie-je, mè subsidie's zat. 'k Wense um ut oalerbeste en 'k mééne dat oprecht. a want zó'n snelle Burhevoader kom nog wè in Rotterdam of zó terecht. j Eén tip nog vo de Drimmelaeren, neem wè un snel besluut. A de Burhevoader is anhekomme, Y doe dan de verkeerslichten uut. De bonnen strööme anders binnen en dat kom toch nie van pas. Y Want anders is ter in korte tied X un lehe hemééntekas. X A-je vo't éést in je nieuwe heméénte komt, beste vrienden, •j> en d'ééste kennusmaekieng is un bekeuring, dan kan d'r X volhens mien niks mi fout hae. MODEHUIS SLABBEKOORN Kortgene Telefoon 01108- 1279 Houdt vrijdag 22 april vrij voor onze modeshow in „De Korenbeurs". Kaarten alleen in voor-verkoop verkrijgbaar. Verbazend wat een leuke tasjes voor shopping, school en reisKortom voor alle gezellige dingen. In alle modellen. In linnen en kanvas. U moet vast eens komen kijken bij: BIJOU. Lange Delft 44 Middelburg. DE 'NIEUWE' ZAAK OP DE HOEK. POLEN,5398 Dit nummer geldt zowel voor bank als giro. Giften storten Ln.v. de 'Nederlandse Stichting Hulp Polen', Den Haag. Mè 'k dienke nie vo lange, Tijdens de algemene bestuursvergade ring van de beheerscommissie van het dorpshuis „De Pompweie" te Kortgene, op donderdag 3 maart had mevr. Wig mans er bezwaar tegen dat er geen mededeling is gedaan over het ophef fen van de verificatiecommissie, waarin ze was gekozen. En die ondertussen is opgeheven, zonder dat ze daarvan op de hoogte is gesteld. De voorzitter, dhr. M. Wisse, betreur de dat dit niet is gebeurd. Uitvoerig werd daarna gediscussieerd over het minder beschikbaar zijn van de ontmoetingsruimte in het dorpshuis. Dat is geen besluit van de beheers commissie, maar van het onderwijzend personeel. Dat betekent ook een derving van inkomsten. Met het hoofd van de school zal hierover een onderhoud plaatsvinden. Verder werd meegedeeld, dat een toe zegging van het Anjerfonds is gedaan in 1978, dat 5000,beschikbaar is voor verlichting van het toneel in het dorps huis. Die toezegging is echter nog steeds niet gehonoreerd. Van de zijde van liet Anjerfonds is toegezegd, dat dit alsnog zal gebeuren. Een verzoek van de afd. Kortgene van de A.N.B.O. om gebruik te mogen maken van het dorpshuis voor soos- middagen, was aanleiding om een aan tal mogelijkheden te bespreken. In de gemeenteraadsvergadering van 10 maart a.s. zullen suggesties dienaangaande worden gedaan. Ook het verzoek tot aanschaf van een biljart stuitte op moeilijkheden. Is het alleen voor de A.N.B.O. of kunnen er ook anderen gebruik van maken, zo vroeg een aantal leden zich af. De voor zitter zei, dat men er toch vanuit moet gaan, dat de beheerscommissie er is om „De Pompweie" zo economisch mo gelijk te runnen. Met het gemeentebestuur, de beheers commissie en het bestuur van de ANBO zal een onderhoud plaatsvinden, zo zei wethouder J. J. van Noort. Bij een stemming bleek tenslotte, dat er geen meerderheid was om een biljart aan te schaffen op kosten van het dorpshuis voor er meer duidelijkheid is. Hierna werd een brief behandeld van mevr. v. d. Mey, waarin die het vreemd vond, dat ze nadat ze in het dorpshuis als serveerster, op verzoek had gesolli citeerd, zonder bericht niet was aan genomen. Besloten werd hier alsnog bericht van te doen. Bij de rondvraag werd besloten om te gaan onderzoeken op welke wijze aandacht zal worden besteed aan het eerste lustrum van het dorpshuis. TONEELAVOND TE GEERSDIJK Óp vrijdagavond 18 maart a.s. orga niseert de jeugdvereniging te Geersdijk een toneelavond. Het toneelstuk getiteld „Het minnen- spel der maagden" is een plattelands komedie in drie bedrijven. Het wordt gespeeld door 8 personen, waaronder „3 dames", die op een boerderij wonen waar veel opwindende dingen gebeuren En die er dan ook alles voor doen om aan een man te komen, wat niet van een leien dakje gaat. Het toneelstuk wordt opgevoerd in het Drenthehuis. Het begint om 8 uur, maar de zaal is al open vanaf half acht. In de pauze is er een verloting. VOORLICHTINGSMIDDAG VOOR OUDEREN TE WISSENKERKE Op woensdag 23 maart a.s. zal er een voorlichtingsmiddag gehouden worden voor de ouderen van Wissenkerke. Op deze middag komen funktionaris- sen van de kruisvereniging Noord- en Z.-Beveland-west iets over hun werk zaamheden vertellen en laten zien. Zo zal een film gedraaid worden, is er een stand met folders en zullen hulpmid delen gedemonstreerd worden. Verder hoort u iets over de geschiedenis van het Kruiswerk en vertelt zr. Slabbe- koorn hoe een werkdag van een wijk verpleegster eruit kan zien. Deze middag begint om half drie in het Dorpshuis, de entree is gratis. De organisatie is in handen van Stichting Welzijn voor Ouderen. ZATERDAG TE KAMPERLAND P.T.T. BADMINTONTOERNOOI Aanstaande zaterdag 12 maart zal er in de gymnastiekzaal in Kamperland een badmintontoernooi gehouden worden voor alle leden van s.v. Slagvast Kam perland. Dit badmintontoernooi zal ge heel in het teken staan van de opening van het nieuwe postkantoor op 11 maart in Kamperland. De sportvereniging welke plm. 250 leden heeft kent drie takken van sport, n.l. tennis, tafeltennis en bad minton. Voor het badmintontoernooi hebben 28 leden (van verschillende tak ken) ingeschreven. Gezelligheid staat voorop, daar er waarschijnlijk niet op zo'n hoog spelniveau gerekend moet worden. De prijzen voor dit toernooi zijn be schikbaar gesteld door de P.T.T. en zullen door de direkteur van de P.T.T. worden uitgereikt om 18.15 uur in het clubhuis van s.v. Slagvast, Nieuwstraat 65d te Kamperland. Iedereen is hartelijk welkom om dit toernooi en/of de prijsuitreiking bij te wonen. Het toernooi begint om 9.00 uur en zal plm. 17.45 uur afgelopen zijn. STAATSSECRETARIS VAN ECON. ZAKEN SPREEKT OP 16 MAART IN "DE ROOMPOT" Het bestuur van het CDA, afdeling Wissenkerke, is er in geslaagd de staats secretaris van economische zaken, J. H. van Zijl, in Kamperland uit te nodigen. De staatssecretaris zal in de openbare vergadering, die in „De Roompot" te Kamperland wordt gehouden, uitvoerig van gedachten wisselen over de ontstane situatie in de economie. Omdat ieder een er belang bij heeft op de hoogte te worden gebracht hoe men in een eco nomisch slechte tijd het hoofd boven water kan houden, verwacht het orga niserende bestuur een vol huis. Er zal volop gelegenheid zijn voor discussie. Voorzitter I. A. de Regt zal deze avond leiden. Het begint om 19.30 uur. VOORLICHTINGSMIDDAG VOOR OUDEREN TE KAMPERLAND Op woensdag 23 maart a.s. zal de Stichting Welzijn voor Ouderen een voorlichtingsmiddag voor ouderen orga niseren. Hiervoor is dokter Hasken, arts te Kamperland, uitgenodigd. Hij zal deze middag iets vertellen over het medicijngebruik en eventueel misbruik ervan. Na de inleiding is er gelegenheid tot vragen stellen. De aanvang is om half drie in het dorpshuis. De entree is gratis. Burgerlijke stand WISSENKERKE Geboren: 2 februari: Marinus Jacob, z.v. L. van der Moere en J. J. de Vos. Ondertrouwd: 14 februari: Martinus Johannes Lodder, 21 jaar en Maria Wil- helmina Petronella Dronkers, 23 jaar. Getrouwd: 25 februari: Jan Huisson, 27 jaar en Jacoba Adriana Pieper, 22 jr. Overleden: 11 februari: Adrianus Spijkman, 99 jaar. KORTGENE Geboren: 12 februari: Maria Janna Magdalena, d.v. J. J. Kooman en M. J. M. Brouwer; 25 februari: Björn Pie- ter, z.v. F. F. Hamelink en E. M. Hoek van Dijke; 27 februari: Adriana Maria Dina, d.v. J. M. Geelhoed en M. J. Versluis. Ondertrouwd: 4 februari: M. M. de Bruijne en T. L. de Boo. Getrouwd: 4 februari: J. P. Harthoorn en G. M. C. Breure. Overleden: 4 februari: Johanna M. van Opzeeland, e.v. A. C. Holierhoek, oud 82 jaar; 10 februari: Jacobus Lems, e.v. S. J. Breure, oud 71 jaar; 10 februari: Adriaan Verburg, w.v. J. L. van Schaik, oud 87 jaar; 13 februari: Leuntje Hoi- genboom, w.v. A. Hoogesteger, oud 79 jaar; 16 februari: Pieternella C. de Waal, e.v. J. Sinke, oud 64 jaar; 18 februari: Izaak Boot, e.v. T. P. de Lange, oud 74 jaar. SIMAVI - KOLLEKTE Van 14 tot en met 20 maart a.s. wordt door Simavi een algemene vereniging voor direkte medische steun aan pro- jekten in ontwikkelingslanden de jaarlijkse inzamelingsaktie gehouden. Simavi staat voor een moeilijke op gave. Er is gelet op de slechte eko- nomische situatie in de ontwikkelings landen een sterke stijging te zien in de vraag naar hulpverlening. Maar, om dat het ook in Nederland slechter gaat, lopen de inkomsten van Simavi terug. In het afgelopen jaar steunde Simavi zo'n 130 projekten in tientallen verschil lende landen. Hiermee was een bedrag gemoeid van rond 3 miljoen gulden! Stuk voor stuk goede, kleinschalige, overzichtelijke en betaalbare projekten, gericht op het brengen van enige ver lichting in de nog steeds bestaande medische nood. Zonder UW steun, geen medische steun. Simavi - Haarlem, Antwoord nummer 145, gironummer 300100. HET WETEN WAARD Stempelinktvlekkcn bestrijkt u met gly cerine. Een uur laten intrekken en ver volgens naborstelen met pekelwater. Indien groene wol mat geworden is door het wassen, kunt u deze wol nawassen in water met azijn. Bier vlekken verwijdert u met zeep- spiritus. Vuile aquariumruiten worden weer hel der door wassen met azijn en zout. Wrijf de glazen stop van een fles of karaf eerst in met een beetje olie. De stop gaat dan niet vastzitten. Een cacaovlek in wol behandelt u alleen met water. Dus wassen en spoelen in koud water. Lymvlekken kunt u het best verwij deren met heet water. Lakleer blijft mooi als u dit schoon maakt met melk. Als de klep van de brievenbus blijft openstaan, olie dan de scharnieren. Geef kamerplanten liever regenwater in plaats van kalkhoudend leidingwater, dat vaak ook chloor bevat. Hang aan uw sleutelring een label met uw telefoonnummer. De eerlijke vinder zal u opbellen en de oneerlijke kan zonder nader adres niet bij u inbreken. Het dof geworden politoer van uw piano kunt u weer glanzend krijgen door dit te behandelen met een lapje met heel weinig slaolie. Als u geel geworden bloemkool kookt met een beetje melk, zal deze groente weer prachtig wit op tafel komen.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 2