NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD HUWELIJK pro fori a SPORTAGENDA FEUILLETON allerhande objekten Zeeland Magazine? No. 4058 Donderdag 10 maart 1983 86e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,— per jaar. Franko per post 35,per jaar. Advertenties 38 ct. per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Een verhaal uit de Haagse onderwereld door LENA SCHAGEN. Alle ramen zijn hermetisch gesloten. Nu ja, als hij met alle geweld wil bin nenkomen, vindt hij er toch wel wat op. Maar dan vecht ik me dood en ik schreeuw de hele straat bij elkaar, daar kan hij dan staat op maken! De klok heeft het middernachtelijk uur geslagen als in huis alle lichten zijn gedoofd. Ze ligt in haar slaapkamer op het grote bed en luistert. Omdat ze het helemaal niet vertrouwt. Appie is er de man niet naar om na het eerste treffen te capituleren; die heeft een regiment pijlen op zijn boog, als hij iets in zijn hoofd heeft. En weet zij, wat hij alsnog van plan is te doen? Dat hij meteen weg zal blijven, gelooft ze niet. Dat zou wel een wonder zijn. Tenzij hij intussen een andere griet gevonden heeft, die zo gek is om hem bij haar in huis te nemen. Aangenomen, dat er momenteel in de stad zo'n griet te vinden is. Appie kent er verscheidene en zij ook, maar voor zover ze zich kan herinneren, hebben ze allemaal een vriend. Er zijn er zelfs, die officieel getrouwd zijn. Pro forma natuurlijk, want dan wordt het voor de zedenpolitie heel wat moeilijker om ze te grijpen. Dan kunnen ze veel veiliger werken, al loopt de vrouw dan, als steeds weer, de grootste risico's. De bikker kan zich verschuilen achter de redenering: ik wist nergens van. Dat gelooft natuurlijk geen tuut, geen rus en geen rechter, maar bewijs eens het tegendeel. Ze heeft het in die weken aan de Noordsingel in Rotterdam goed over legd: we sluiten de zaak. De business is afgelopen en Appie moet zelf maar aan de kost zien te komen. Ze is niet meer van plan hem te onderhouden. Hij is een bodemloze put, altijd geweest. Maar nu heb ik de eerste ronde in ieder geval gewonnen. Appie is er van door gegaan en het ziet er niet naar uit, dat hij nu nog terugkeert. En is hij dat midden in de nacht van plan, dan zorgt de grendel er wel voor, dat hij niet langs de normale weg binnen kan ko men. Het duurt geruime tijd, voor de vrouw in slaap valt. Want nog altijd verwacht ze gerammel aan de deur of de bel Maar er gebeurt niets. Wel rijden er nog tot diep in de nacht auto's door de straat, maar ze hoort niets stoppen. Het is bijna half drie als de vermoeidheid zich eindelijk laat gelden. Het was een emotionele dag, alles bij elkaar genomen. Haar diepe, droomloze slaap duurt uren. Ze wordt op een gegeven moment met schrik wakker en constateert dan, dat het volle daglicht al achter de over gordijnen via de kieren naar binnen komt. Met een wip is ze uit bed en kijkt op het kleine klokje, dat Appie haar eens in een gulle bui heeft ge geven. Ze was er toen kinderlijk blij mee, maar weet nu, dat het een waren huisprul is, dat niet eens gerepareerd kan worden als het stuk is. Want bona fide klokkemakers verwaardigen zich 5 niet het zelfs maar in handen te nemen. Ze zien in één oogopslag, dat het een massa-artikel is, dat je voor een appel en een ei in warenhuizen kunt kopen. Maar het loopt nog steeds en tot haar verwondering vrij goed. Ze constateert, dat het half negen is. Pas dan realiseert ze zich, dat er de hele nacht niets is gebeurd, omdat ze niets heeft gehoord. Tenminste Ze slaat vlug een kimono om en loopt dan vanuit de achterkamer via de keu ken naar de gang, waar ze enkel het ochtendblad op de vloermat ziet liggen. Voorzover ze kan controleren is de gren del nog altijd op de voordeur en als ze met de krant naar de voorkamer loopt en daar rondspiedt, is er ook niets bizonders te bespeuren. Ze bukt zich om de gashaard wat omhoog te zetten, want het is kil vanmorgen. Dan opent ze de overgordijnen en kijkt naar buiten: een bewolkte lucht. De straat is nat, dus het heeft geregend. Dan gaat ze terug naar de keuken om water op te zetten voor de thee, laat dan het bad vollopen en gaat dan nog eens naar de kamer om even de krant door te neuzen. Weer een bank overval, nota bene gistermiddag in Delft Buit enige duizenden guldens, 't Is mooi, als je dat binnen een half uur kunt verdienen, maar de risico's zijn toch wel erg groot. Vooral als je een vuurwapen gebruikt. Gestel, de politie staat je bui ten op te wachten en schiet een sekonde eerder dan jijAllemaal linke soep. Nadat ze een bad genomen heeft en zich fatsoenlijk gekleed gelukkig heb ik een behoorlijke garderobe, al is het een en ander niet meer naar de laatste mode gaat ze ontbijten. En leest ondertussen de krant. Maar af en toe verdwalen haar gedachten naar Appie Mostert. Het is hardstikke verdacht, dat hij helemaal niets meer van zich heeft laten horen. Ze vertrouwt het nog altijd niet. Straks moet ze naar het woning bureau om te proberen uit te leggen, dat zij het huis heeft gehuurd en Albert Mostert zonder haar voorkennis en toe stemming het huurkontrakt op zijn naam heeft laten overschrijven. Dan is ze op z'n minst een paar uur weg. Appie weet, dat ze dit van plan is; wat zal hij uitvoeren tijdens haar afwezigheid? Goed, de voordeur blijft hermetisch ge sloten, maar de keukendeur is enkel op slot met do gewone sleutel. Er was er altijd maar één van, maar wie weet, heeft hij er een bij laten maken. Ze overlegt met zichzelf, als ze de ontbijtboel afwast. Om een uur of half elf moet ik er zijn, dat zal wel zo'n beetje de beste tijd zijn. Als hij staat te loeren, rekent hij er natuurlijk op, dat ik door de voordeur ga. Het beste is misschien, als ik nu meteen ga. Mij dunkt, om een uur of negen, half tien is dat bureau toch ook open? Vooruit, Rosie, er vandoor, want het is al door kwart over. En dan langs de achter tuinen, kan ik in de Schalkburgerstraat uitkomen en zo naar de Kempstraat lopen. Daar pak ik bus 25. Ja, dat doe ik. Op het woningbureau van de gemeen te is men niet bepaald genegen haar voetstoots te geloven. Rosie heeft rustig uiteengezet, dat het huis indertijd door haar is gehuurd, dat ze altijd prompt op de eerste van de maand haar huur betaalde en de verhogingen eveneens. En dat meneer Mostert tijdens haar af wezigheid men moet zelf maar uit vissen, waar ze gedurende die tijd ver toefde de huur op zijn naam heeft doen overschrijven. Zonder haar uit drukkelijke toestemming. „Gaat dat zo maar? U zegt nu zelf, dat dit niet zo één-twee-drie ongedaan gemaakt kan worden, die overname door meneer Mostert. Kon dat indertijd dan wel zo gemakkelijk op zijn naam worden overgeschreven? Het een met het ander combinerend is dat toch wel een beetje inkonsekwent en het riekt bovendien naar discriminatie, want hij is een man en ik een vrouw De man is nu een beetje geïmponeerd. Hij herinnert zich nu, dat er door de buurt al eens aanmerkingen gemaakt zijn over juffrouw Faas. Omdat ze 's avonds voor het raam zat om klanten te lokken. Er zit er al een in de Schee persstraat en één is al meer dan genoeg. Kan men er niet voor zorgen, dat die Rosie Faas weer verdwijnt? Dit is tegenwoordig niet zo gemak kelijk meer. Doet ze anders geen over last? Met luide muziek of zo of vecht partijen? Nee, helemaal niet. Enkel, dat ze daar in de straat het oudste beroep ter wereld uitoefent. Het spijt ons, maar dan is er niet veel aan te doen. U kunt de politie er op attenderen, maar die maakt er zich tegenwoordig ook niet meer druk over. Die heeft wel andere dingen aan haar hoofd dan een vrouwtje dat 's avonds enkele uren achter het raam zit. Dus liep de aktie om Rosie te doen verdwijnen, dood. De ambtenaar herinnert het zich, nu een jaar of vier geleden. Maar daarna zijn er nooit moeilijkheden geweest. Hij haalt de pa pieren en bekijkt die. Ja, in januari is de huur van het bewuste pand in de Scheepersstraat overgeschreven op naam van de heer Albert Mostert. Wie dit heeft gedaan, is hem niet bekend. Zelf was hij op die datum met vakantie in de wintersport. Eén van de andere collega's, maar welke? Overigens, de vrouw heeft gelijkdat is niet hele maal volgens de regelen van het spel gespeeld. „U wilt dus weer als huurster aan gemerkt worden?" vraagt hij. „Ja. En denkt u nu alstublieft niet, dat ik net als vroeger weer voor het raam ga zitten. Ik ga gewoon werken als ieder ander mens. U mag het nu wel weten: ik heb in de bak gezeten en ik heb er daarom genoeg van. Me neer Mostert was mijn vriend, als u be grijpt, wat ik bedoel. Maar hem heb ik al de deur uitgezet. Die komt er bij mij niet meer in. En dan is het toch gek, dat de huur op zijn naam blijft staan?" De man pleegt overleg met zijn chef, die er ook even bij komt en dan con stateert men, dat er intussen twee maan den huurschuld is. „Weet u daar van?" Nee, dat weet Rosie niet, al herinnert ze zich nu, dat Appie zei vergeten te hebben de huur te betalen, dus het klinkt haar niet vreemd in de oren. Ze begint te glimlachen en reageert ad rem: „Mooie gelegenheid om meneer Mostert de huur op te zeggen, he? En mij weer als huurster te noteren. Ik heb altijd trouw op tijd de huur betaald, gaat u het maar nakijken. En ik garandeer u, dat dit door mij net zoals vroeger weer gebeurt." De ambtenaar aarzelt. Rosie bemerkt, dat ze terrein wint en probeert nu de volle winst te behalen. „Als u geduld hebt," voegt ze er aan toe, „laten we zeggen: enkele weken, dan kunt u er op aan, dat ik zal beginnen die achter stallige twee maanden huur in te halen. Daar sta ik garant voor." „Hebt u dan al werk?" Ze lacht nog eens. „Meneer, ik ben gistermorgen ontslagen uit de Vrouwen gevangenis in Rotterdam; ik moet eerst een paar dagen wennen aan de herkre gen vrijheid. Maar ik ga vanavond al de advertenties napluizen. Ik ben van goede wil, meneer, daar kunt" u van opaan. Als u nu ook een handje helpt, blijf ik voortaan op het rechte pad.." De ambtenaar in kwestie is ook mens. Hij knikt en zegt: „Goed, ik zal kijken, wat ik voor u doen kan. Het is nu dinsdag, komt u vrijdagmorgen even terug, wilt u? Misschien heb ik het dan voor elkaar, dat u weer huurster wordt." Rosie schenkt hem haar liefste glim lach. „Fijn, meneer en bij voorbaat dank u wel voor uw medewerking!" En gaat daarna opgewekt de deur uit, de straat op, waar het weer is gaan regenen. Maar dit kan Rosie weinig schelen; ze voelt zich tien pond lichter door de toezegging van de ambtenaar. Eens kij ken, vriend Mostert, wie er straks hele maal aan het langste eind trekt Terug in huis konstateert ze tot haar grote geruststelling, dat tijdens haar af wezigheid niemand in huis is geweest. Al vertrouwt ze het nog niet helemaal. Appie is er nu eenmaal niet de man naar om met open vizier te vechten. Al kunnen we vaststellen, dat de tweede slag vrijdag misschien ook gewonnen is. Als de Haagse Courant om kwart voor vijf in de bus glijdt, gaat ze ermee naar de kamer en begint aan de per soneelsadvertenties. Ik moet het natuur lijk waar maken. Hopelijk heb ik vóór vrijdagmorgen een baan, zodat ik tegen die man van het woningbureau kan zeggen: Ik heb werk; dan en dan ga ik aan de slag. Als u me nou m'n huis weer teruggeeftIk garandeer u, dat niemand meer last van me zal hebben. Vakante plaatsen genoeg, maar voor de meeste banen moet je diploma's heb ben en die bezit ze niet. Weliswaar heeft ze een Mulo-diploma en kan ze typen, maar ze heeft van haar beide betrek kingen, voor ze in Den Haag kwam, geen getuigschriften. Om de eenvoudige reden, dat ze bij de eerste baas zelf is weggegaan en nooit meer iets van zich heeft laten horen en bij de tweede is ze ontslagen, omdat ze in haar werk uren probeerde wat bij te verdienen op de stoffige archiefzolder. (Wordt vervolgd) In bemiddeling gevraagd: (huizen, bungalows, boerderijen, enz.) Inl.: Vastgoedburo, dhr. Wattel, De Bellink 13, 4374 EH Zoutelande, Telefoon 01186 -1578. BRANDWEER-EXAMENS Van het korps uit Kamperland slaag den dezer dagen de heer A. van der Borst en M. Clement voor hulpverlener en voor pompbediende de heer L. de Vos. De examens werden te Middelburg gehouden. VOETBAL Zaterdag 12 maart: ZSC 1 Bevelanders 1 (2.30 uur) Bevelanders 3 Meeuwen 5 (12.45 uur) Dames: SVD Bevelanders (11.00 uur) Bevelanders Al Noormannen Al (12.45 uur) Bevelanders Cl Noormannen Cl (11.00 uur) Nieuwdorp Dl Bevelanders Dl (11 u) Bevelanders El Wissenkerke El (11.00 uur) Meeuwen 4 Wissenkerke 2 (12.45 uur) Serooskerke 7 Wissenkerke 3 (4.15 u) Zierikzee B2 Wissenkerke BI (12.45 u) Wissenkerke Cl DFS C2. (11.00 uur) Kruiswoordpuzzel no. 818 Horizontaal: 1. deel van het jaar - 4. sportartikel - 7. sedert - 10. te zwaar beladen - 13. voornemen - 14. oosterse jongensnaam - 16. mil. opleidingsschool (afk.) - 18. meisjesnaam - 20. eenheid van elektrische stroomsterkte - 22. trei ter - 23. beroep - 25. mooie zwarte delfstof - 26. het romeinse rijk (Lat. afk.) - 27. eikenschors - 28. boom - 29. vaartuig (afk.) - 30. op de wijze van 32. drank - 34. te zijner plaatse (Lat. afk.) - 36. grondig - 37. smaakstof - 38. tandarm zoogdier - 39. edelgrootacht- baar (afk.) - 41. staatsbedrijf (afk.) - 42. vlaktemaat (afk.) - 43. laatst leden (afk.) 45. vogel - 47. onmeetbaar getal - 48. drank - 49. lichtgeraakt - 50. ijzerhou dende aarde - 52. weidedieren - 53. gewicht - 54. windrichting (afk.) - 55. spijsverteringskanaal - 59. slot - 62. pad vinder - 65. wapen - 66. tot nader order (afk.) - 67. plaats in Italië. Horizontaal: 1. hoe - 4. aar - 7. villa 9. groen - 11. pen - 12. sloom - 13. eed 15. Hilda - 17. degen - 19. on - 20. eis 23. val - 24. Ko - 25. lak - 27. stroper 28. iep - 29. sop - 30. ven - 31. aks 32. ons - 33. met - 35. Lek - 37. dor 38. luieren - 40. rap - 42. i.o. - 43. mud 44. Nes - 46. Ie - 47. kruis - 51. etter 53. dra - 54. palet - 56. Eos - 57. kubus 59. toorn - 61. wal - 62. mak. Volharding Dl Wissenkerke Dl (10 u) Wissenkerke F Colpl. Boys F (10 uur) Kapelle Al Colpl. Boys Al (12.45 uur) DFS Cl Colpl. Boys Cl (11.00 uur) Colpl. Boys C2 Goes C2 (11.00 uur) Patrijzen Dl Colpl. Boys Dl (10 uur) Zierikzee E3 Colpl. Boys El (11 uur) SSV C2 Cortgene Cl (11.00 uur) Cortgene Dl SVD Dl (10.00 uur) SSV F Cortgene F (11.00 uur) Zondag 13 maart: Zierikzee 4 Cortgene 3 (12.30 uur) VOLLEYBAL Zaterdag 12 maart: Heren le klas: Wiska Even Kijken (14.00 uur) Dames 2e klas: De Klomp Wiska (18.00 uur) Heren 2e klas: Wiska 2 Dynamo '70 2 (15.30 uur) Deelname van Wiska aan minivolleybal- toernooi, georganiseerd door D.S.J. in sporthal „De Veerhoek" te Oostburg. Rekreatie: Vollust Wiska (8.50 uur in sporthal te Goes) BASKETBAL Vrijdag 11 maart: Heren: Delta-C. Valkenisse (20.00 uur te Colijnsplaat) Dames: Volharding 2 Delta-C. 2 (21.00 uur te Goes) BADMINTON Zaterdag 12 maart: B.v. Wissenkerke organiseert een toer nooi in „De Stenge" te Heinkenszand. BILJARTEN Vrijdag 11 maart: B.V. Ons Genoegen B.V. Revanche (8.00 uur te Kamperland) Verticaal: 1. richting - 2. speelgoed - 3. schortje - 4. de oudere (afk.) - 5. straat steen - 6. dierengeluid - 7. jongensnaam 8. meisjesnaam - 9. precies - 11. voeg woord - 12. zangnoot - 13. gelijk aan waarde - 15. woede - 17. plaats in Frankrijk - 18. plaats in Overijsel - 19. baardje - 21. wellicht - 23. voldoende tijd gelegen hebbende - 24. verroest 29. bevel - 30. groet - 31. oosterse titel 32. boom - 33. Europeaan - 35. bijbelse naam - 40. pijn doen - 44. verdriet 45. Alg. Transportonderneming (afk.) 46. indien - 47. gewicht - 48. deel van de dag - 51. edelsteen - 56. groet - 57. deel van het kippenhok - 58. titel (afk.) 59. voegwoord - 60. beetje - 61. Nederl. Radio-Unie (afk.) - 63. karaat (afk.) 64. windrichting (afk.). Verticaal: 1. hinde - 2. o.l. - 3. Els - 4. arm - 5. ao - 6. reëel - 7. vel - 8. alf 9. gom - 10. neg - 11. pinas - 14. deken 15. hol - 16. ais - 17. dar - 18. nop 21. stokoud - 22. sol - 23. veinzen - 26. koper - 28. ieder - 33. moord - 34. ren 36. kales - 37. dik - 38. lus - 39. nee 41. per - 43. miauw - 45. sterk - 48. Urk 49. gas - 50. het - 52. Ton - 54. pul 55. Tom - 58. ba - 60. oa. Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 27,50 per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE Oplossing kruiswoordpuzzel no 817

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 1