sd Raadsvergadering Wissenkerke Gebroken puin i7LM£t?EF Een oud-eilandbewoner weet te vertellen Sturm en Dekker Op maandag 28 februari j.l. kwam de raad van de gemeente Wissenkerke in openbare vergadering bijeen. De heer Sandee was wegens vakantie afwezig. De matig bezochte publieke tribune hoorde dat de notulen van de vorige vergadering onveranderd werden goed gekeurd. Bij de ingekomen stukken lag een schrijven over de Schooltandverzorging. Mevr. Van Arkel wou hier inhoudelijk op ingaan, maar omdat de gemeentelijk vertegenwoordiger (dhr. Sandee) niet aanwezig was, verzocht zij om er een volgende vergadering op terug te ko men en het dan weer op de agenda te plaatsen. De voorzitter (burgemeester P. Wisse) zegde dit toe. De notulen van de sport- en cultuur commissie waren voor dhr. Hamelink aanleiding om nogmaals bezwaar tegen deze commissie te uiten. Zij was niet openbaar en deze zaken kwamen in de welzij nscommissie al aan de orde. Hij vond 1500,per jaar voor deze com missie een dubbele uitgave. Als het via welzijn loopt kost het niets. En hij sprak de hoop uit, dat het college dit nog eens zou willen overnemen. Overigens had hij gelezen, dat de voorzitter van de sport- en cultuurcommissie had ge zegd, dat men niet voornemens was tot opheffing. Was dit het standpunt van het huidige college? De voorzitter vond, dat men iets dat toch wel goed funktioneert niet moet opheffen. De notulen zijn openbaar. Hij wou later wel bekijken of dit in het welzijn kon worden opgenomen. Het is op dit moment een kleine adviescom missie en het huidige college heeft nog geen standpunt over opheffing. Maar hopen is in deze tijd een goede zaak, aldus de voorzitter. Het bedrag per leerling over 1983 bij het lager onderwijs werd vastgesteld. Hierbij vroeg dhr. Dieleman nog naar de maatregelen om de post verwarming omlaag te krijgen. Volgens de voorzitter was er prijsopgaaf gevraagd aan be drijven die daarin gespecialiseerd zijn. Het aantal uren vakonderwijs voor het schooljaar '83/'84 werd vastgesteld. Niet alles kwam voor rijksvergoeding in aanmerking en dit kostte de ge meente plm. 10.000, Voor een stukje grond langs het ha venkanaal te Kamperland (eigendom van dhr. W. Zwemer) werd een nieuwe erfpachtscanon bepaald van 1,60 per m2 De heer Hamelink vroeg alle terreinen op één datum te behandelen en het bedrag vast te stellen. Volgens de voor zitter onmogelijk omdat de datum van aankoop bepalend is. Maar men krijgt nog weinig van deze zaken omdat het aan het college gedelegeerd is. Enkele wijzigingen werden ingevoerd in de gemeenschappelijke regeling van de dienst gemeentewerken. Deze hadden betrekking op het milieu en de kosten beheersing van dit soort regelingen. Twee wijzigingen in de Algemene Po litieverordening betroffen het verbie den van barbecuen buiten daarvoor aangegeven plaatsen en het verbod van ieder vaartuig in de bepaalde zwemge- deelten in het Veerse Meer. Mevr. Van Arkel vroeg hoe je deze bepalingen aan de mensen duidelijk maakt. Dit gebeurde volgens de voor zitter via de folder van het Recreatie schap en diverse clubbladen. Een wijziging in de kampeer verorde ning van de gemeente was zuiver een juridische zaak. Een ontwerp-besluit werd genomen, welke aangaf de gebieden waar van toepassing was de wet agrarische grond- verkeer. Dit om bij elke ver- en aan koop van onroerend goed niet de grond kamer te behoeven in te schakelen. Een wijziging in de verordening van de afvalstoffenheffing en reinigings rechten bleek betrekking te hebben op sta-caravans, e.d. Voor de gemeente Wissenkerke eigenlijk niet van toepas sing, omdat de terreinen een eigen huis vuilophaaldienst hebben. In twee bestemmingsplannen werden wijzigingen aangebracht. Het eerste be trof de mogelijkheid om in het pand Veerweg 54 te Kamperland een bloe menwinkel te kunnen vestigen. In het tweede geval ging het om de aanbouw van een kamer aan een woning in de Julianastraat te Wissenkerke ten be hoeve van een gehandicapt kind. Mevr. Van Arkel vond de aanbouw aan deze woning ruimtelijk gezien een onding. En vroeg of er andere oplos singen voor dit gezin besproken waren. De sekretaris beaamde dat er naar an dere oplossingen gezocht was, o.a. een andere of nieuwe woning, maar dat dit financieel niet haalbaar bleek. De defintieve begroting 1983 van het bestuurlijk experiment welzijn leverde voor de gemeente Wissenkerke een voordeel op van 7542,Men stelde voor om dit naar 1984 te verschuiven voor aktiviteiten in dat jaar. De heer Hamelink bleek hier grote bezwaren tegen te hebben. Men had het geld over in 1983 en men moest dan ook naar een zinvolle bestemming in 1983 kijken voor dat geld. Men moest nu nog geen reservering voor 1984 gaan plegen, omdat 1983 pas begonnen was. De voorzitter daarentegen vond dit doorschuiven wel een goede zaak. Men zat dan gelijk met wat andere gemeen ten ook doen. Daarbij had men dit be drag over op de begroting, het kon best zijn dat de rekening er anders uitziet. Nadat de heer Van der Maas betoogt had het een goede zaak te vinden om te reserveren en wethouder De Nooijer stelde, dat alle jaarplannen al vastge steld waren, ging de heer Hamelink er schoorvoetend mee akkoord. Van de Stichting Jeugd en Gezin was een bezwaarschrift ontvangen tegen het niet-subsidiëren van deze instelling. Na overweging stelde het college voor om dan nu een bedrag van 724,20 daar voor beschikbaar te stellen. Volgens de heer Wisse was 1982 een moeilijk jaar voor dit soort instellingen omdat de provincie de uitvoering van het welzijn ook naar de gemeenten ging afschuiven en dat kost geld. Aan de andere kant kwam daar gelukkig ook meer samenwerking tot stand tussen de diverse instellingen. De voorzitter had toch wel waarde ring voor het provinciaal bestuur, want men wilde eerst helemaal niets geven aan Jeugd en Gezin. Nu had men be sloten om 10 jaar lang 25% van de kos ten voor hun rekening te nemen. En wat de gemeenten betreft; zij krijgen de middelen er voor om dit te betalen. De heer Hamelink stelde vast, dat de gemeente in 1983 toch moet gaan beta len, dus laten we dit kleine bedrag voor het jaar 1982 dan ook maar geven. Aan de orde kwamen twee bezwaar schriften tegen het jaarprogramma 1983 van het specifiek welzijn. Het eerste was een bezwaar van het Sociaal Cen trum tegen de voorgestelde korting op het subsidie-aandeel. Het tweede be zwaar kwam van de Goese operette vereniging tegen het helemaal niet sub sidiëren van hun instelling. De heer Hamelink had geen moeite met de voorstellen, maar pleitte in dit verband voor één dienst voor maat schappelijk werk in de regio. Dit was hard nodig voor het voortbestaan van Sociaal Centrum en Protestant Maat schappelijke Dienstverlening. Desnoods moest dit onder dwang van de gemeen ten opgelegd worden. De voorzitter sprak over een moeilijke procedure om samenwerking te gaan forceren. De heer C. J. Dieleman werd aan gewezen als plv. vertegenwoordiger in het algemeen bestuur van de Regionale Brandweerkring Noord- en Midden- Zeeland. Een dertiental begrotingswijzigingen passeerden hierna de raad. Daaruit bleek een batig saldo op de begroting van ruim 250.000, De voorzitter stelde hierna voor om adhesie te betuigen aan een motie van de gemeente Arnemuiden betreffende de problemen bij de Kon. Maatschappij „De Schelde". Voor de gemeente Wis senkerke kwam het wel niet zo hard aan, maar toch zijn er nog plm. 25 men sen uit onze gemeente daar werkzaam. De heren Hamelink en Wisse bleken het met de inhoud van de motie eens te zijn. Waarbij eerstgenoemde niet af kerig zou staan bij een financiële bij drage aan het steuncomité. Terwijl de heer Wisse vond dat dit bedrijf zo vlug mogelijk op eigen poten moest staan en weer een Zeeuws bedrijf werd. Bij de rondvraag vroeg de heer Re- mijnse naar de beveiliging van twee verkeerskruispunten in de gemeente. De voorzitter zei, dat een delegatie uit G.S. kwam kijken naar de kruising Hoveijn. Dit mede door initiatieven van de heer Hamelink. Op een tweede vraag van de heer Remijnse, antwoordde de voorzitter dat er gezocht wordt naar een nieuw terrein voor de mogelijkheid van crossen. Mevr. Van Arkel bleek genoeg prin cipiële argumenten te hebben om tijdens de raadsvergadering het roken te ver bieden. Toch wilde zij niet zo ver gaan om een rookverbod in het reglement van orde op te nemen. Wel vroeg zij het college om daar eerst eens gedachten over te ontwikkelen, welke in de prak tijk toch ook goed zou kunnen werken. De „shag-draaiende" voorzitter sprak over een landelijke regeling die daar voor op stapel staat. Maar hij wou dit toch eerst proberen of dit via een vriendelijk verzoek (b.v. alleen roken tijdens pauze of beperken) ook zou gaan. De laatste die gebruik maakte van de rondvraag was de heer Wisse. Deze in formeerde naar de uitvoering van de werken in de Veerweg. Volgens wethouder Uijl zijn de plan nen in een vergevorderd stadium en kon men spoedig beginnen. Op de gebruikelijke wijze werd door burgemeester P. Wisse hierna deze korte raadsvergadering gesloten. HENGELWEDSTRSJD TE COLIJNSPLAAT Afgelopen zaterdag ox'ganiseèrde de Noord-Bevelandse Hengelsportvereni ging haar eerste wedstrijd, meetellende voor het kampioenschap 1983, in de Oosterschelde bij Colijnsplaat. Mogelijk als gevolg van de lage tem peraturen van de laatste tijd, was de vangst niet geweldig. De 59 deelnemers aan deze wedstrijd vingen in totaal 150 vissen, waarvan 102 ondermaatse en 48 bovenmaatse, met een gewicht van 7515 gram. Na afloop van de wedstrijd werden de prijzen uitgereikt door de vice-voor zitter Van der Guchte in café Juliana. De uitslag was: 1. C. de Fouw, Colijnsplaat 900 pt. 3. C. v.d. Moere, Colijnsplaat 610 pt. 2. A. Schoe, Oostkapelle 650 pt. 4. J. Tazelaar, Kamperland 563 pt. 5. K. Begthel, Geersdijk 550 pt. 6. G. de Haan, Oost-Souburg 521 pt. 7. L. v.d. Berg, Kamperland 505 pt. 8. M. Zuidweg, Kamperland 498 pt. 9. A. Versluis, Colijnsplaat 495 pt. 10. L. Brouwer, Colijnsplaat 475 pt. 11. A. v.d. Kreeke, Kamperland 465 pt. 12. G. de Waard, Goes 424 pt. De volgende wedstrijd wordt gehou den op 26 maart a.s. van 12.3015.00 hur. Inschrijven in café Juliana te Co lijnsplaat, van 11.3012.00 uur. Soms ontmoet men in de naaste om geving iemand waarvan men niet di rect in de peiling heeft hoe deze in alle eenvoud en deugd toch zo bijzonder is, op welk gebied ook. Daar gaan soms jaren overheen om hier achter te komen. Velen herinneren zich nog Johan Heij- boer, de oudste zoon van wijlen deur waarder Heijboer te Kortgene? Op de lagere school was hij al een zéér vlotte leerling. In uitbundig spel zag hij geen brood. Liever ging hij iets bestuderen. Stond wel steeds open als vraagbaak voor zijn klasgenoten. Na de lagere school werd het voor hem HBS te Goes. Waar Johan in drie jaar tijd zijn vijfjarig diploma behaal de. Daarna werd het elektrotechniek aan de TH te Delft. Al ras was hij daar assistent van de professor. Nog herinner ik mij dat dit blad ver meldde: de heer J. P. Heijboer is te Delft, cum laude, in de kortst mogelijke studietijd geslaagd als elektrotechnisch ingenieur. Wij hadden er toen een Noord-Beve landse bijzonderheid bij! Doch Philips te Eindhoven besefte dit het beste. Want deze lag bij wijze van spreken op z'n knieën Johan te smeken toch bij hem in dienst te komen. Dit werd realiteit. Johan had alles om wetenschapsmens te worden. In de vakanties thuis zijnde vond men hem nog met een of ander wetenschappelijk boek in de hand. Ver kering liet hem steenkoud, hij bleef wars van bruiloften en partijen. Zo bleef hij na zijn studietijd te Delft, de eenvoudige jongen, die echt niet „naast" de realiteit van het dagelijks levensge- beuren stond, in wetenschappelijke dro men verzonken, maar echt kon genieten van de humor in sobere dingen. Zelf hoorde ik hem eens in de be slotenheid van een huiskamer te Kort gene zeggen: „Zodra ik met de trein onderweg naar huis Bergen op Zoom ben gepasseerd, voel ik mij opnieuw echt Zeeuw en gae Kurtjeens praete, a most 't mee de Koninginne weze!" Het was eens in de bus van Krijger, onderweg van Goes naar het Wolf aarts- dij kse veer, dat hij meestal in donker pak en even donkere jas, zwarte gleuf- hoed op het hoofd, had plaats genomen enkele zitplaatsen voor mij. Aan een halte aan de rand van Goes stapte een op z'n Zuid-Bevelands gekleed boertje binnen. Die na „goeie dag" en betaling aan de bestuurder, zijn gesprek hervatte met het buiten de bus gebleven op z'n Zuid-Be velands gekleed boerinnetje, als of tijdens zijn bezoek aan haar niet ge noeg gezegd had kunnen worden. Zo doende, achteruit lopend in het buspad, ging hij toen zitten, maar wel op de schoot van een al aanwezige dame op die plaats. Denkt u zich zo'n leuke situatie eens even in? Het boertje schrok echt en veerde, zo vlug zijn stramheid dit toeliet, weer overeind op zijn twee benen. Doch ir. J. P. Heijboer zat met zijn twee handen op zijn knieën te slaan en riep tussen twee lachbuien door, zonder zich van de overige buspassagiers iets aan te trekken: „Prachtig, prachtig, da's noe Zêêland op z'n best!" Hij was toen echt de zoon van een vader die ook van een lolletje kon ge nieten. Dit weten wij op Noord-Beve land maar al te goed. Daar was toen de menselijke dwaling, die tweede wereldoorlog wordt genoemd Het gerucht bereikte toen ook ons ei land dat ir. Heijboer door de Duitsers was „gepakt" en doodgeschoten In deel 7, tweede helft van „Het Ko ninkrijk der Nederlanden in de Twee de Wereldoorlog", door dr. L. de Jong, blz. 1082, lezen wij onder „Coördinatie der Illegaliteit?", wij citeren: Gelijk gezegd: de kern voor een mili tair gezagsapparaat had Six, chefstaf ordedienst (OD) weten op te bouwen. Natuurlijk speelden radiovex'bindingen daar een belangrijke rol in. Six had aanvankelijk de opbouw van die ver bindingen aan Jan Thijssen toever trouwd, maar had deze, zoals wij al in hoofdstuk 7 verhaalden, in december '43 ontslagen ontslagen op een mo ment waarop Thijssen, wat het radio werk betrof, eigenlijk machteloos was: de „Chef Technische Dienst" van zijn z.g. Radiodienst, de Zaandamse radio handelaar Hein van den Velde, had zich van hem los gemaakt en had zich recht streeks onder de bevelen van Six ge plaatst. Daarmee kreeg Six toegang tot de binnenlandse zenders die Thijssen in allerlei steden had laten plaatsen. Six liet de apparaten onderzoeken; ze wa ren volgens de man die zich daarmee belastte: ir. J. P. Heijboer, een deskun dige van de Philips-fabrieken, niet veel waard. Besloten werd 24 nieuwe appa raten te construeren en ook die taak nam ir. Heijboer met grote energie -ter hand. Six had gewenst dat men in die nieuwe apparaten over vier verschil lende frequenties zou beschikken zodat men, om het „uitpeilen" tegen te gaan, tijdens het zenden volgens een afgespro ken schema zou kunnen wisselen van frequentie. Helaas bleek Heijboer niet het materiaal te kunnen vinden dat voor die grotere apparaten nodig was de toestellen kregen slechts één frepuentie hetgeen Six betreurde. In elk geval be zat hij in de zomer van '44 dank zij de hulp van Heijboer, een nieuw binnen lands zendernet, dat practisch het ge hele land bestreek. Heijboer had aan elke zender een eigen aggregaat toege voegd, zodat de zender niet afhankelijk was van het electriciteitsnet. Voetnoot op blz. 1083: Heijboer zelf is begin '45 als OD-zendercommandant Amsterdam „uitgepeid" en in april '45 gefusileerd. Wij verwijlen even in gedachten bij dit oorlogsverleden van begin 1945. Be seffen dan misschien iets van het vre selijke moment toen dit zo veelbelovend leven voorgoed werd weggemaaid door het vuurpeloton van de toen voor ons zo bittere vijand. Niet één formule zal voor ons ooit ontwarren wat de laatste gedachten van deze nationale held zijn geweest. Eenmaal was hij een Kortgeense jon gen. Voor het vreselijke „waarom" past enkel het buigen van het hoofd. Alleen heb ik te Kortgene al eens ge zocht naar een straatnaam, vernoemd naar Ir. J. P. Heijboer. Omdat wij, naast de velen ook mede door hem, als over levenden xiit de beproeving van 1940 '45 mochten aanvangen met de weder opbouw van ons toen zo arm geteisterd landje aan de zee. Helaasvergeefs. Zou hier nog iets kunnen veranderen? P. C. Noordhoek. DISCUSSIEBIJEENKOMSTEN OVER ENERGIEBELEID IN KORTGENE Op dinsdag 22 en donderdag 31 maart wordt, in het 'kader van de Brede Maat schappelijke Discussie over energiebe leid, gediscussieex'd in: Dorpshuis De Pompweie, Bernhardstraat 2. De bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur. Tijdens de eerste bijeenkomst wordt voornamelijk informatie verstrekt over energie en energiebeleid; tijdens de tweede vindt de onderlinge discussie plaats. De deelnemers krijgen op de eerste bijeenkomst allemaal een vragen formulier uitgereikt, waarop zij hun me ning kunnen aangeven. Zij kunnen dit formulier naar huis meenemen en op de tweede bijeenkomst definitief invul len en inleveren. Hun mening wordt verwerkt in het eindx*apport dat eind 1983 aan regering en pariement zal worden aangeboden. Deze bijeenkomsten worden georgani seerd door de Stuurgroep Maatschappe lijke Discussie Energiebeleid. Informa tietelefoon 070-62 45 62. IN ELKE HOEVEELHEID. Vraag prijs en inlichtingen bij: BOUWMATERIALEN Noordweg 38, Oostkapelle, Tel. 01189-1340. BRILJANT - GOUD ZILVER - UURWERKEN St. Adriaanstraat 11 4461 JC Goes telefoon 01100-16924 BIJEENKOMST VAN STICHTING WELZIJN VOOR OUDEREN Onder auspiciën van de Stichting „Welzijn voor ouderen" heeft de ge meentesecretaris van Kortgene, de heer M. Meesen, op vrijdag 25 februari in het Nieuw-Zeelandhuis te Kats een inlei ding gehouden over het wel en wee van en rondom Kats in vroeger eeuwen. Voor een groot aantal belangstellenden gaf hij een goed gedocumenteerd over zicht over de periode van opgaan, blin ken en verzinken van dat dorp in het verleden. Hieruit bleek, dat Kats een aantal malen van de aardbodem is ver dwenen, vooral omdat de toenmalige machthebbers zich meer bezig hielden met elkaar te bestrijden, dan met het leggen van dijken. De ondergang van het dorp en omstreken was dan ook al tijd een gevolg van overstromingen. Eenmaal zijn daarbij alle inwoners verdronken. De geschiedenis is te verdelen in pe rioden en zeer beïnvloed door a. bedij king vóór het jaar 1000 door Noorse vol ken en zuidelijke kloosters, b. het be stuur door de graven van Vlaanderen, Holland en Zeeland en de vorstenhxii- zen van Beieren, Bourgondië en Oranje, c. de vertegenwoordigers van de graven als ambachtsheren, landheren over lan den, stadhouders en rentmeesters, d. oorlogen en twisten tussen vorsten, ede len, steden, gilden en de geestelijkheid, e. huwelijken tussen regerende huizen en verervingen. Verder dat de macht van graven en ambachtsheerlijkheden afnam na 1532, ten gunste van een centrale regering en andere overheidsinstituten. De ernstig ste momenten zullen altijd blijven: de rampen in 1530 en 1532, waarbij Noord- Beveland verdween, de totale ontred dering in de 18e eeuw tot en met de Franse overheersing tot 1813, de tweede wereldoorlog in zijn totaal genomen en de watersnoodramp van 1 februari 1953. Aldus de heer Meesen. Na de pauze werden enkele films ver toond van door hemzelf opgenomen beel den uit het dorpsleven van Kats en op namen van het vogel- en plantenleven in de omgeving van het dorp, door de heer Ant. de Fouw. Zowel het aandeel van de heer Meesen als dat van de heer De Fouw werd bijzonder op prijs ge steld. Door een medewerkster van de Stich ting, mevr. Jannie Blaas, werd de bij eenkomst geopend. De heer F. Klaassen dankte de medewerkers aan deze ge slaagde avond. Voor beiden had hij een geschenkenbon en bloemen. TAFELTENNIS VEEL SPANNING BIJ SLAGVAST In een uiterst spannende wedstrijd is Slagvast er in geslaagd j.l. donderdag de wedstrijd tegen Oudelande 2 met 6-4 te winnen. Pas in de laatste game was het Jaap Jongh Visscher die voor Slag- vast de volledige winst opeiste. Daar voor zorgde dezelfde speler er voor ook de eerste en zesde partij te winnen. Via 1-0 stond Slagvast na de dubbel met 1-3 achter. Hans van de Kraan bracht na de pauze de achterstand tot 2-3 terug, waarna Jaap Jongh Visscher voor 3-3 zorgde. Hierna was het weer de beurt aan Oudelande die Leen Sandee in drie games het nakijken gaf. Maar het was Hans van de Kraan die Slagvast weer naast Oudelande bracht 4-4. In de ne gende partij was het Leen Sandee die Slagvast, voor de tweede keer in deze wedstrijd, aan een voorsprong hielp 5-4. De laatste partij moest dus de beslissing brengen. Door de eerste game met liefst 4-21 te verliezen zorgde Jaap Jongh Visscher wel voor een heel spannend slot. Gelukkig wist hij zich knap te herstellen. Na een 21-15 zege in de twee de game was ook gelijk het verweer van zijn tegenstander gebroken. Met 21-9 in de laatste game behaalde hij en Slag vast toch een dik verdiende overwin ning. Voor het tweede team verliep de wed- stx-ijd tegen MZ 17 niet zo gunstig. In de strijd om de voorlopige eerste plaats werden zij met niet minder dan 8-2 naar het tweede plan terug verwezen. Alleen Jos Breas wist met twee overwinningen het verlies nog enigszins beperkt te houden. Ook de beide jeugdteams moesten met grote nedexdagen genoegen nemen. Zo moest het eerste team met 1-9 erkennen dat ook de jeugd van Biggekerke te sterk voor hen is. Monique van der Heijde zorgde er voor dat Slagvast met één overwinning toch nog de eer kon x-edden. Voor het tweede team was zelfs deze eer niet weggelegd. Met niet minder dan 0-10 leden zij een kansloze nederlaag tegen de jeugd uit Yerseke. Alleen als er meer gelegenheid komt om te trainen mogen we van hen betere prestaties verwachten. Met 90 minuten training voor de jeugd per week kom je zelfs in de tafeltennissport geen stap vooruit. Voor een vex'eniging die van een zaal afhankelijk is, is dit veel te weinig. Hopelijk kan de gemeente hier veran dering in aanbrengen, zodat ook deze sport zich kan ontplooien waar het recht op heeft. Niettemin zijn nieuwe leden van harte welkom. Vanaf 19.00 uur kunt u elke donderdagavond, in het gymlo kaal te Kamperland, bij ons terecht. Wij zijn er om u te ontvangen. Programma: Donderdag 3 maart: Slagvast 1 - Kerkwerve 2 (aanv. 20.00 u) Scaldina 3 - Slagvast 2 (aanv. 20.15 u) Zaterdag 5 maart: Oudelande 2 - Slagvast 1 (jeugd) Big Smash 2 - Slagvast 2 (jeugd)

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 4