NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD HUWELIJK pro fori SPORT-AGENDA FEUILLETON Zeeland Magazine? allerhande objekten No. 4057 Donderdag 3 maart 1983 86e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,— per jaar. Franko per post 35.— per jaar. Advertenties 38 ct. per mm, exd. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Een verhaal uit de Haagse onderwereld door LENA SCHAGEN. Nee, dat is te link, tenminste voor lopig. Misschien doen er zich te zijner tijd betere kansen voor. Dan zal hij eerst moeten zorgen voor een water dicht alibi en als het om een moord gaat, zul je dat niet gemakkelijk vinden. Voorlopig dus maar zoete broodjes bak ken, dat is op het ogenblik wel het verstandigste. Hoewel hij wraak zweert voor de ondergane vernedering. Met een zucht komt hij overeind. „Geef maar een briefje en geld; haal ik wat te eten." „Je bent niet achterlijk, veronderstel ik? Brood, beleg, melk, aardappelen, groente en een behoorlijk stuk vlees. En sigaretten voor mij, met mondstuk. Je kent m'n merk. Voor vandaag kun je dan nog, wat mij betreft, hier in de kost blijven. Maar vanavond verdwijn je." Op dit laatste gaat hij niet in. Steekt enkel zijn hand uit en herhaalt: „Mon- nie." Ze lacht, omdat ze nu vrijwel zeker is van haar overwinning. „Betaal het maar van de tienduizend, die ik van je tegoed heb. Waarvoor ik zes maanden vakantie had. Is dat duidelijk?" De man zegt met toonloze stem: „Ik heb vrijwel geen geld meer; ik heb na tuurlijk helemaal op jou gerekend." „Dan heb je wel een grote vergissing gemaakt. Van mij krijg je geen cent. Dat beetje geld van de uitgaanskas zal ik de eerste dagen zelf nodig hebben. Jij hebt toch zoveel vrienden in de stad. Leen je daar maar een joetje." De man gaat zitten. „Ik sta hier en daar al in de schuld." Hij kijkt op zijn horloge. „Op deze tijd van de dag is er toch niemand te vinden." „Dan heb je gewoon pech gehad. Bijt je maar op een houtje. De vette jaren zijn voor jou ten einde, meneer. Vanaf vandaag zul je zelf aan moeten pakken." De man vliegt ineens op. „Hou je bek met je sarcastische opmerkingen, anders sla ik 'm dicht, begrepen?" Hij doet een paar passen in haar richting en Rosie weet nu, dat hij zich tot het uiterste getergd en vernederd voelt. Ondanks het feit, dat ze opnieuw weer wat bang is, want ze kent zijn kracht, antwoordt ze op kalme toon: „Doe me een lol en smeer 'm, ja? Je dreigementen laten me ijskoud. Je moest het eens proberenZit je voor de avond al op het Monchyplein. Enne voor ik het vergeet te zeggen: die tien duizend wil ik alsnog hebben; mij dunkt, dat ik dat geld wel verdiend heb, eer stens door jou te dekken, tweedens door mijn zes maanden verloren vrijheid. We zullen de rollen eens omkeren: minstens vierhonderd in de maand, te voldoen op de eerste. En nu kun je kiezen of delen: je gaat boodschappen doen en waar je het geld ervoor vandaan haalt, zal mij een zorg zijn.... Je hebt poen zat gehad, had je maar wat zuiniger moeten zijn. En anders mag je ver dwijnen. Voorgoed. Wees dan zo goed Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 27,50 per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE de voordeursleutel hier te laten, want ik houd niet van nachtelijke verrassin gen. Jouw kennende, ben je tot alles in staat Hoofdstuk 2. Tien minuten later hoort ze hem de deur uit gaan en als ze verstolen door het raam kijkt, ziet ze hem lopen. In de richting van de Herman Costerstraat Misschien gaat-ie naar de markt bij het Hobbemaplein. Of naar de city. Laten we niet al te vroeg hoera roepen. Want ik ken Appie lang genoeg om te weten, dat je van hem alles kunt verwachten. Hij is verschrikkelijk wraakzuchtig. Maar de eerste slag heb ik gewonnen, tenminste, dat ziet er wel naar uit. Als- ie geld heeft, komt-ie over een uurtje of zo wel met wat boodschappen terug. En anders moet ik maar afwachten. In geval van nood kan ik altijd wat halen in de cafetaria aan de overkant, want ik durf, zolang het slot niet is ver anderd, niet te lang van huis te blijven. Hij is in staat alles kort en klein te slaan in huis. Of het meest waardevolle weg te halen om te verkopen. Ik moet dus allereerst een timmerman hebben, die een ander slot in de voordeur kan maken. Voor alle zekerheid zal ik in de keuken de deursleutel er uit halen. Kan ik in geval van nood altijd nog achter binnenkomen. Want ik snap heus v/el, dat ik Appie niet zonder slag of stoot kwijt ben. Als hij ineens gekon- fronteerd wordt met het feit, dat hij zijn bron van inkomsten kwijt is, kan hij in paniek raken en wat doet hij dan? Een kat in 't nauw maakt rare spron gen. Hij heeft al eens een paar dagen vastgezeten, toen hij een griet in elkaar geslagen had, maar omdat ze niet durfde getuigen en ontkende, dat hij het was, die haar had mishandeld, moesten ze hem weer in vrijheid stellen. Met mij is het anders. Hij begrijpt donders goed, dat ik mijn mond niet zal houden, als hij me zó te na kwam, dat ik in een ziekenhuis moet worden opgelapt, zoals met Ine indertijd gebeurde. Die was na behandeling in het Rode Kruis-zieken- huis net een plakplaatje. Ben je dan klaar? En hem daarna nog in bescher ming nemen ook! Nu ja, zo gek zou ze een goed half jaar geleden misschien ook nog geweest zijn Rosie Faas komt overeind, tuurt voor alle zekerheid nog eens door het raam, maar ziet hem niet meer en gaat dan naar de gang. Daar bekijkt ze deur en slot en herinnert zich gelijk het nacht slot. Dat er altijd op gezeten heeft aan de binnenkant. Met de zware knip. Dat heeft hij er kennelijk af gehaald, de zware knip eveneens. Had hij er soms een voorgevoel van, dat ze wel eens in opstand zou durven komen tegen zijn eigenmachtige huuroverschrijving? In ieder geval nam hij geen risico. Linke jongen, die Appie, altijd al geweest. Vooral wat die portefeuille betrof. Dat was echt wel vakwerk. Die vent had nog geen tien sekonden zijn jas uit of de portefeuille was al verdwenen. On dertussen zij een biertje dronk met haar klant, hoorde ze Appie bijna onhoorbaar de deur uit gaan. Dat zat wel goed met 't geld. Ja, hij heeft er zich handig uit gedraaid met zijn alibi, dat hij de hele tijd had zitten kaarten aan het Schelde- plein in de tent van ome Ko! Zelf heeft ze alles hardnekkig ontkend, het geld is nooit gevonden en iedereen in de rechts zaal was ervan overtuigd, dat ik de por tefeuille op een of andere manier had doorgegeven aan Appie, dus moest ik hangen. Goed, ik heb mijn mond ge houden om hem te dekken. Uitgaande van de veronderstelling, dat er na mijn invrijheidstelling de helft van de poet, in casu tien groenen, op me zouden liggen wachten. Zo naïef was ik ver dorie ook nog! Maar meneer heeft de volle poet zich toegeëigend en als ik na zes maanden vrij ben en thuis kom, is er nauwelijks een half brood in huis! Wacht, die grendelBest mogelijk, dat hij het ding in de schuur heeft weggeborgen. De vrouw rept zich naar achteren, en passant de keukendeur sleutel bij zich stekend. En dan naar de schuur. Daar is een rommel van jewelste. Nooit wat aan gedaan al die maanden. Op zijn manier knutselde Appie af en toe, als hij zo'n bui had, maar veel bi- zonders kwam er feitelijk nooit tot stand, omdat zijn handen vrijwel overal verkeerd voor stonden. Het enige, wat hij uitstekend kon was: zijn hand op houden, zodat zij er geld in kon leggen. En een glas bier vasthouden. En roken, en drinken, en gokken. Hoe ben ik ei genlijk die vier jaren zo gek geweest om hem te gerieven Rosie rommelt in de laden en kijkt op de werkbank. Tot ze ineens de gren del ziet liggen. In een hoek op de grond. Natuurlijk zo maar een end heen ge smeten. Ze bukt zich en raapt het op. Nu nog vier schroeven en een schroe vendraaier. Es kijken, of ik dat kan vinden, want zo'n grendel er op zetten, kan ik ook. O ja, en dan moet ik ook dat stuk ijzer hebben, waar die grendel in past. Maar weer zoeken Rosie is een dik half uur bezig, maar dan zit de grendel weer op zijn oude plaats aan de voordeur en de huls, waarin hij past, eveneens. Rosie schuift de zware bout er in. Trekt dan aan de deur. Piekfijn in orde. Voorlopig de grendel er weer op en de achterdeur ook op slot. In de keuken haalt ze de pot met koffie weer tevoorschijn en warmt die op. Waarna ze zich een kop inschenkt en drinkt. En denkt: ik wou wel, dat ik een sigaret had. Wacht een idee! Ik laat de voordeur op slot en ga via de achterzijde langs de tuinen naar de straat. Eerst sigaretten en wat te bik ken, want als Appie het vertikt om boodschappen te halen, moet ik toch eten. Nog een geluk, dat ik geld van mezelf heb. Anders had ik vanavond meteen weer aan de slag moeten gaan om geld bijeen te krijgen en daar pas ik voortaan voor. Ze durft niet ver te gaan, dus doet ze haar inkopen in een paar buurtwinkels. Daar kent men haar, weet dat ze inder tijd veroordeeld is voor een beroving: een kleine twintigduizend en nooit meer boven water gekomen. Moeten wij bijna een jaar voor werken. Maar goed, dat ze haar in de kraag gegrepen hebben. Jammer voor haar bikker, want die ont sprong de dans, omdat die griet hem dekte. Snap je zulke meiden nou? Moet je toch ergens een afwijking hebben.. Maar men zegt niets, kijkt haar enkel aan en verstrekt de vrouw zwijgend het verlangde. Rosie betaalt en keert dan met haar bezit terug in huis. Bergt alles weg op een plek, waar Appie, zo hij al terugkomt, het niet een-twe-drie zal vinden. Want ze is niet van plan hem mee te laten eten, als hij zelf niet voor de bikkesement zorgdraagt. Had-ie maar wat zuiniger aan moeten doen in die maanden, dat ze in de bak zat. Voor haar was het al die weken ook geen vetpot. De dag verstrijkt langzaam. Om half vijf heeft ze de avondkrant in de bus. Zo, dus die heeft-ie aangehouden. Enfin, hebben we wat te lezen. Vanavond is er televisie. Eens even proberen, of hij het nog doet. Maar dat valt mee; het testbeeld komt duidelijk naar voren. Om zes uur maakt ze provisorisch een maal voor zich gereed. Ze heeft eieren en ham en maakt een uitsmijter. Heeft ze in ieder geval iets warms. Verder is er koffie en er zijn sigaretten; meer heeft ze vanavond niet nodig. De overgordij nen gaan dicht, want ze is niet van plan wie dan ook binnen te laten. Ze eet met smaak haar maal en rookt daarna een sigaret. Om kwart voor ze ven zet ze de televisie aan en is weldra verdiept in het programma. In de bajes was ook teevee, in de conversatiezaal, waar je 's avonds een paar uur mocht zitten, maar ze heeft er weinig gebruik van gemaakt. Hoe later het wordt, des te meer krijgt ze een onbestemd gevoel. Appie is om half twaalf die cohtend de deur uit gegaan en nu is het half elf in de avond. Hij heeft zich niet meer laten zien. Waarschijnlijk heeft hij geen cent meer, getuige de ruïne in de keuken, ijskast en broodtrommel. Uitgaande van de ge dachte: Als Rosie terug is, verdient die 't meteen wel weer. Aan me nooit niet. Dat is verleden tijd. Hij moet van ver rekt goede huize komen, als hij me ooit nog zo gek wil krijgen. Hij niet en een ander niet. Eens kijken, wie dit maal de langste adem heeft! Rosie Faas kijkt naar alle teevee programma's tot en met het laatste nieuws en dan is het kwart voor twaalf. Deze avond heeft er iemand twee keer gebeld, maar ze heeft er helemaal niet op gereageerd. Vast en zeker die tuinder uit het Westland, waar Appie het over had. Expres heeft ze zich niet laten zien, want stel je voor, dat ik bezwijk of dat hij probeert binnen te komen. Dan ga ik voor de bijl, want het is natuurlijk mooi gauw verdiend. Des te meer is ze voldaan, als ze die avond tegen middernacht nog eens extra de stevigheid van de grendel op de voor deur controleert en die op de keuken deur. (Wordt vervolgd) In bemiddeling gevraagd: (huizen, bungalows, boerderijen, enz.) Inl.: Vastgoedburo, dhr. Wattel, De Bellink 13, 4374 EH Zoutelande, Telefoon 01186 - 1578. PROJEKTIN DE OPENBARE LAGERE SCHOOL "DE VLIETE" De openbare school „De Vliete" heeft deze week een projektweek achter de rug. Een projekt rondom een tentoon stelling van werk van verschillende kunstenaars met als onderwerp „Ge wone dingen". Donderdag 3 maart van 7 tot 8 uur is de tentoonstelling op school te be kijken. Behalve werk van de kinderen en andere kunstenaars, wordt er ook werk van Eddy Reebergen getoond. Iedereen is van harte welkom. VOETBAL Zaterdag 5 maart: Apollo 1 Colpl. Boys 1 (2.30 uur) SSV 2 Colpl. Boys 2 (2.30 uur) Colpl. Boys 3 VCK 3 (2.30 uur) Colpl. Boys Al SSV Al (12.45 uur) Renesse Cl Colpl. Boys Cl (10.00 uur) Colpl. Boys C2 SKNWK C2 (11.00 u) Colpl. Boys Dl Wolfaartsdijk Dl (10 u) Colpl. Boys El Mevo El (11.00 uur) Robur F Colpl. Boys F (10.00 uur) Bevelanders 1 Cadzand 1 (2.30 uur) GPC 3 Bevelanders 2 (2.30 uur) VCK 5 Bevelanders 3 (12.45 uur) Bevelanders Al Serooskerke Al (12.45 uur) Bevelanders Cl Serooskerke Cl (11 u) Bevelanders Dl Volharding Dl (10 u) Noormannen El Bevelanders El (10 u) Bevelanders F SSV F (10.00 uur) Wissenkerke 2 Kloetinge 3 (2.30 uur) Wissenkerke 3 GPC 5 (12.45 uur) Mevo BI Wissenkerke BI (12.45 uur) Wissenkerke Cl Zierikzee C3 (11.00 u) Lewed. Boys Dl Wissenkerke Dl (10.00 uur) Veere El Wissenkerke El (11.00 uur) Wissenkerke F Heinkenszand F (10 u) Wolfaartsdijk 2 Kats 1 (2.30 uur) Robur C2 Cortgene Cl (11.00 uur) Goes F Cortgene F (11.00 uur) Zondag 6 maart: Dreischor 1 Cortgene 1 (2.30 uur) Hansw. Boys 2 Cortgene 2 (2.30 uur) Cortgene 3 Volharding 4 (2.30 uur) VOLLEYBAL Zaterdag 5 maart: Recreatie: PTT Wiska (8.50 uur in sporthal te Goes) Heren le klas: Ardito Wiska (14.45 u) Dames 2e klas: Wiska Marathon 4 (15.00 uur) BASKETBAL Zaterdag 5 maart: Dames: Sas Delta-C. (18.00 uur te Sas van Gent) BADMINTON Donderdag 3 maart: Uitwisseling van b.v. Wissenkerke tegen Lewedorp. BILJARTEN Vrijdag 4 maart: B.V. Ons Genoegen B.V. Luctor (20.00 uur in hotel De Kroon) Kruiswoordpuzzel no. 817 Horizontaal: 1. vragend vnw. - 4. bloei- wijze - 7. soort huis - 9. kleur - 11. schrijfbehoefte - 12. suf - 13. gelofte 15. meisjesnaam - 17. wapen - 19. Fr. onbep. vnw. - 20. verlangen - 23. smak 24. jongensnaam - 25. vernis - 27. wild dief - 28. boom - 29. zeepwater - 30. heidemeertje - 31. grote bijl - 32. ge wicht - 33. voorzetsel - 35. rivier in Nederland - 37. onvruchtbaar - 38. niets uitvoeren - 40. vlug - 42. in oprichting (afk.) - 43. inhoudsmaat - 44. plaats op Ameland - 46. Frans lidwoord - 47. be proeving - 51. wondvocht - 53. spoedig 54. schildersgerei - 56. godin - 57. meetk. figuur - 59. woede - 61. oever - 62. tam. Verticaal: 1. wijfjeshert - 2. geogr. aan duiding (afk.) - 3. meisjesnaam - 4. ledemaat - 5. anno (afk.) - 6. werkelijk 7. huid - 8. natuurgeest - 9. plakmiddel 10. zelfkant - 11. vaartuig - 14. hoog geplaatst geestelijke - 15. dierenverblijf 16. verhoogde toon - 17. soort bij - 18. propje, pluis - 21. hoogbejaard - 22. zangnoot - 23. huichelen - 26. metaal 28. elk - 33. misdaad - 34. deel van het kippenhok - 36. voertuig - 37. gezet 38. strik - 39. ontkenning - 41. voor zetsel - 43. dierengeluid - 45. krachtig 48. voormalig eiland in Nederland - 49. ijle stof - 50. lidwoord - 52. jongens naam - 54. vaas - 55. jongensnaam 58. uitroep - 60. onder anderen (afk.). Oplossing kruiswoordpuzzel no 816 Horizontaal: 1. de - 3. jaap - 7. kano 10. va - 12. och - 14. stoel - 16. engel 18. hart - 20. om - 21. st - 22. al - 23. ae 24. eros - 26. water - 29. schaap - 31. de - 32. ieder - 34. la - 35. stabiel 37. ea - 38. at - 40. lot - 42. tulp 44. ai - 46. ras - 47. don - 49. id - 50. blad - 53. lus - 55. ed - 57. ao - 58. andorra - 61. ab - 63. animo - 65. oa 66. alleen - 69. speer - 71. etui - 72. is 73. ha - 74. mo - 75. dm - 76. neef 78. serre - 80. crime - 82. iet - 84. in 85. krat - 86. rots - 87. 11. Verticaal: 1. do - 2. echec - 4. astra 5. at - 6. poos - 7. kl - 8. nettie - 9. on 10. vel - 11. al - 13. ha - 15. em - 17. gard - 19. reaal - 21. sa - 23. asla - 25. opstand - 26. web - 27. eelt - 28. krap 30. hl - 31. dan - 33. eelde - 36. idolaat 39. talon - 41. or - 43. ui - 45. ia - 48. nu - 50. baal - 51. damp - 52. ara 54. salie - 56. dons - 59. noemer - 60. oor 62. be - 64. isar - 67. lunet - 68. eifel 70. eo - 71. emir - 73. hen - 75. dr 77. ei - 78. si - 79. rk - 80. ot - 81. mo 83. tl.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 1