NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD HUWELIJK Gccf^W geld. Geef lucht pro forma SPORT-AGENDA FEUILLETON Zeeland Magazine? Steun het Astma fonds. Postgiro55055.^ allerhande objekten No. 4056 Donderdag 24 februari 1983 86e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,per Jaar. Franko per post 35,— per Jaar. Advertenties 38 ct. per mm, exd. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opaegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Een verhaal uit de Haagse onderwereld door LENA SCHAGEN. Nog altijd leest ze de krant en komt tot zichzelf. Zowaar heeft ze een klein berichtje gelezen. Over een inbraak, op de Uilebomen. Is daar nog wat te ha len? Ik dacht, dat alle huizen daar onderhand wel afgebroken waren. Ineens komt de man overeind en smoort een vloek. Ze hoort hem naar de keuken lopen en van die gelegenheid maakt ze snel gebruik om het geld uit haar tasportemonnee te halen en tussen haar kleren te verbergen. Als-ie 't hart heeft aan me te komen, krab ik 'm z'n ogen uit. In ieder geval vecht ik me dood Een paar minuten later is hij terug in de kamer. En kijkt met een niet veel goeds voorspellende blik de vrouw aan. „Waar is de rest van het brood?" vraagt hij. „Opgegeten, ik had honger." „En de koffie?" „Ook op. Je hebt slecht 't huishouden gedaan, want er is praktisch niets te eten in huis. Ga maar es gauw wat ha len. We moeten aardappelen hebben en groente en een stuk vlees, dan mag je als beloning vandaag nog meeëten. Nou, is dat niet een mooi aanbod? O ja, en vergeet niet brood en melk mee te nemen. En yoghurt. En nog wat brood beleg: kaas en worst." De man staat stomverbaasd te kijken. „Goeie mop," zegt hij, maar zijn trekken verharden. „Je denkt toch niet, dat ik zo gek zal zijn die rommel te halen?" „Rommel is het niet, meneer Mostert, maar eten. En zo gek ben jij, ja. Anders krijg je niks, begrepen? Je mag ook je boeltje pakken en er voorgoed vandoor gaan. Ik meen al gezegd te hebben, dat ik je niet meer lust. Ga je maar be klagen bij de jongens in het centrum. Ze zullen best weten van die twintig groenen, die je voor jezelf hebt gehou den, terwijl ik intussen zes maanden ervoor opknapte. Met als dank nul kom ma noppes pingping en idem dito met een sterretje wat eten en drinken be treft. Nou, komt er nog wat van? Een tas hangt aan de binnenkant van de gangkast. Als die er nog hangt." Appie Mostert trekt met zijn voet een stoel bij en gaat weer zitten. „Doe jij het; boodschappen doen is vrouwen werk. Ik zie me lopen met een tasje met boodschappen De vrouw geeft al geen antwoord meer, maar verdiept zich opnieuw in de krant. Ze is al minder bang dan enkele minuten geleden. Het duurt zo een hele poos. Af en toe kijkt de vrouw naar buiten, maar als er een man passert, die haar met meer dan gewone belangstel ling bekijkt, gaat haar blik langs hem heen en doet ze net of ze hem niet ziet. Nee, dit is voorgoed voorbij. In de lik hebben ze gezegd, dat ik in aanmerking kom voor bijstand, als ik kap met m'n ouwe stiel. En dat ben ik van plan. Maar eerst moet ik die kerel de deur uit hebben. Voorgoed. Hij is in staat, als ik naar buiten ga, me niet meer binnen te laten en waar moet ik dan heen? Dan Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 27,50 per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE is er binnen vier-en-twintig uur hier een ander, die mijn plaats aan het raam gaat innemen en mijn spullen als nieuw verworven eigendom beschouwt. Dus ik blijf voorlopig hier in huis. Al zal ik er een paar dagen honger voor moeten lijden. Zodra het mogelijk is, ga ik naar de gemeente en misschien krijg ik de mensen daar zo gek, dat ik in het ui terste geval een voorschotje krijg om een ander huis te huren. Als dat er al is Opeens zegt de man: „Nou, komt er nog wat van? Ik wil om half één brood eten, want vanmiddag moet ik weg." Ze wijst opnieuw naar de cafetaria. „Wat let je, meneer Mostert? Ga je gang, want als je niks wilt halen, krijg je ook niks. Ik kan, als het moet, wel een paar dagen vasten. Reken maar!" Met een ruk komt de man overeind en loopt dreigend op haar toe. „Als je nou niet als deHij uit een zware vloek, is rood aan gelopen en wil de vrouw bij de keel grijpen, maar ze slaat hem met de krant in het gezicht, zodat hij niets kan zien. Loopt naar een an dere hoek van het vertrek en pakt een stoel in haar handen. „Als je toch het hart hebt me aan te raken, schooier dat je daar staat, gooi ik de stoel door het raam en schreeuw de hele buurt bijeen. En zal ik mijn boekje over jou open doen, want je verhaaltjes over die zo genaamde liquidaties lap ik aan mijn laars. Ik heb je al gezegd: mij maak je niet meer bang. Donder op, bij me vandaan Albert Mostert, die in de rosse buurt bekend staat, dat hij iedere vrouw pre cies naar zijn hand kan zetten, is dit maal behoorlijk geschrokken. De felle rode plekken op haar wangen en de ogen, die als het ware vuur schieten van woede, doen hem instinctmatig een paar stappen terug doen. Al is hij niet van plan zo maar te capituleren. Enkel, hij constateert tot groeiende ergernis, dat Rosie Faas in die zes maanden lik heel wat is veranderd. Zoiets had hij helemaal niet vei'wacht. Integendeel. Hij grijnst enkel en zegt: „Dit is mijn huis; het staat zwart op wit op mijn naam als huurder, dus wat wil je eigenlijk klaar maken? Als ik wil, lazer ik je zo op straat en geen mens kan me daarvoor iets maken." Ze staat nog altijd met de stoel in haar hand bij het andere raam en knikt enkele malen. „Jawel, meneer de huur der: ik kan daar wat aan doen. Wat denk je wel, dat ik dan mijn mond houd? Ik heb je al gezegd, dat ik dan linea recta naar het Monchyplein ga. Gegarandeerd. Jij doet niets met je grote bek. Ook niet als ik morgen weer de woning op mijn naam heb laten overschrijven. Ik ga ze precies vertellen, hoe de vork in de steel zit, dat jij zonder mijn uitdrukkelijke toestemming het huis op jouw naam liet overschrijven en dan word ik weer de huurster. On danks jij er een nieuw slot in hebt laten zetten. Als jij soms denkt, dat ik dan niet binnen kan komen, vergis je je." Appie Mostert ziet nu duidelijk zijn bestaan bedreigd. Hij heeft het die zes maanden precies kunnen uitzingen met de negenduizend gulden, die hij overhad, nadat hij een nieuwe auto had gekocht. Negenduizend pietermannen is niet veel, als je er zes maanden mee moet doen. Daar maak je geen bokkesprongen van, als je het beter gewend bent. Maar hij leefde in de wetenschap, dat Rosie er toch weer een keer zou uit komen en dan waren alle zorgen voorbij. Rosie boorde de bron van inkomen wel op nieuw aan. Maar nuNee, dit heeft hij helemaal niet verwacht. Nu kan hij de eer aan zichzelf houden en zeggen: barst, zoek het verder alleen maar uit, en er vandoor gaan, maar hoe krijg je zo gauw weer een andere griet, die voor je wil werken? Je moet toch ook eten en drinken en een onderdak hebben? Daarom probeert hij het op een an dere manier en zegt op kalme toon: „Rosie, luister nu eens. Zet die stoel neer en ga zitten. We kunnen toch wel als verstandige mensen er over praten? Je bent een beetje over je toeren, merk ik. Ik snap best, dat die zes maanden bajes je niet in de kleren zijn gaan zitten. Dit was voor jou een geheel nieuwe gewaarwording. Neem desnoods een paar dagen vrij; ik poeier die vent vanavond wel af. Moet-ie een andere keer nog maar es terugkomen, he? Zul len we samen morgen een dagje uit gaan? Naar de bossen of zo? Of een filmJa, laten we vanavond eens fijn naar een film gaan, he? En daarna gaan we ergens nog wat drinken samen. Ben je morgen weer helemaal opgeknapt." Rosie staat nog altijd met de stoel in haar hand bij het raam, het zekere voor het onzekere nemend en antwoordt vast beraden: „Ik ben helemaal niet over m'n toeren, zo nuchter als maar mogelijk is en donders goed bij m'n positieven. Mijn besluit staat muurvast, meneer Mostert, je zult aan mij geen rooie cent meer verdienen. Hoe ik aan de kost wil ko men, is voortaan mijn zaak en niet meer de jouwe. En haal er geen vriendjes bij, want je kunt me dan laten toetakelen zoveel maar mogelijk is, jij gaat dan in ieder geval voor de bijl. Het zwaard van Damocles hangt als het ware boven je hoofd, meneer. De betekenis ervan zul je waarschijnlijk niet kennen, want veel meer dan vijf of zes jaar lagere school heb je niet gehad. Je betekent niets meer voor me. Als je mijn deel van het geld niet had verbrast nota bene niet enkel je eigen tienduizend, maar ook mijn aandeel; hoe versier je dat: twin tigduizend in enkele maanden en me het vandaag had gegeven, zou ik gezegd hebben: je valt me toch nog mee. We gaan samen overleggen, wat we in de toekomst kunnen doen. Maar nu? Nog geen aardappel, geen stukje vlees in huisom van de rest maar te zwij gen. Weet je wat jij in werkelijkheid bent? Een gemeen profiteurtje, te be roerd om te werken, een egoist in het kwadraat. Donder op, man. Hoe eerder je weggaat, hoe blijer ik zal zijn." De man keert terug naar zijn stoel en gaat zitten, opnieuw een sigaret draai end. „Je moet van verdraaid goeie huize komen, Roos, als je mij hier uit krijgt." „Mag ik je er even attent op maken, dat alles, wat hier in huis staat, van mij is? Dat jij in werkelijkheid hier nog geen stoel hebt? Bij wijze van spreken?" Hij lacht, maar er is een valse blik in zijn gezicht. „Het huurkontrakt is door mij getekend; ik ben dus huurder en wat hier in huis staat is eveneens van mij. Probeer jij daar maar eens verandering in aan te brengen." Ze zegt enkel nog: „Morgen ben ik bij de gemeente en eis ik mijn oude recht als huursters weer op. Tenslotte heb ik altijd prompt op tijd de huur betaald; kun jij dat ook zeggen?" Ze kijkt hem even aan en als de man blijft zwijgen, vervolgt ze: „Je weet nu, wat ik ga doen als jij me de voet blijft dwars zetten. Overigens, wat je ver haaltje betreft over jouw zogenaamde rechten op dit huurhuis en wat er in staatals ik morgenochtend uiteen zet, dat ik zes maanden heb opgeknapt en waarvoor, dat jij intussen het huur huis op jouw naam hebt laten over schrijven, zonder mij daarin te kennen en dat je bovendien gaat beweren, dat alle inboedel hier ook van jou is, be staat er alle kans, dat de recherche zich er opnieuw mee gaat bemoeien om eens heel precies het naadje van de kous te weten te komen. En of jij er dan zon der kleerscheuren van af komt, weet ik dan zo net nog niet. O nee, ik zal vast niets in jouw nadeel zeggen, als je mijn rechten respecteert en berust in de wetenschap, dat ik voor jou ver loren ben. Finaal. Mij kan overigens niets meer gebeuren, als de heren nog eens gaan snuffelen in die portefeuille zaak, nietwaar? Ik heb er twee maan den voorarrest en vier maanden bajes voor opgeknapt en in ons gezegende landje kan een mens nooit twee keer voor eenzelfde feit bestraft worden." Ze kijkt hem aan en knikt enkele malen. „Zo staan de zaken er momen teel voor, meneer Mostert, probeer jij daar maar eens verandering in aan te brengen zonder het risico, dat jij achter af toch nog opgepakt wordt voor die roof. Knoop dat maar eens goed in je oren. Zo, dat is dat. En als je vandaag hier nog wat te eten wilt hebben, zou ik maar als de wind boodschappen gaan doen. Ik doe het tenminste niet." Appie Mostert overweegt intussen zijn mogelijkheden. En die zijn er niet veel. Natuurlijk kan hij haar in alle hoeken van deze kamer slaan; dan is ze ner gens meer. Hij zou er niet de minste wroeging over hebben om haar nu de keel dicht te knijpen tot alle levens geesten uit haar lichaam zijn geweken. Een dode kan niets meer verraden, maar dat staat gelijk met zelfmoord. Grote kans, dat iemand gezien heeft, dat hij haar in Rotterdam bij de Vrou wengevangenis heeft opgepikt. Anderen kunnen gezien hebben, dat ze hier arri veerden. Bij de recherche weten ze, dat ik haar vriend ben en bij wie zullen ze dan het eerst navraag doen als Rosie de pijp uit is? Juist, bij ondergetekende. (Wordt vervolgd) In bemiddeling gevraagd: (huizen, bungalows, boerderijen, enz.) Inl.: Vastgoedburo, dhr. Wattel, De Bellink 13, 4374 EH Zoutelande, Telefoon 01186 - 1578. VOETBAL Zaterdag 26 februari: VCK 1 Colpl. Boys 1 (2.30 uur) Brouwershaven 2 Col. Boys 2 (2.30 u) Colpl. Boys 3 Veere 4 (2.30 uur) Colpl. Boys Al DFS Al (12.45 uur) Colpl. Boys Cl Bruse Boys Cl (11 u) DFS C2 Colpl. Boys C2 (11.00 uur) Colpl. Boys Dl Borssele Dl (10.00 uur) SKNWK El Colpl. Boys El (10.00 uur) Colpl. Boys F SSV F (10.00 uur) Hoedekenskerke 1 Wissenkerke 1 (2.30 uur) Wissenkerke 2 DFS 2 (2.30 uur) Wissenkerke 3 Veere 5 (12.45 uur) Robur C2 Wissenkerke Cl (11.00 uur) Wissenkerke Dl Patrijzen Dl (10 uur) Wissenkerke El Oostkapelle El (10 u) Bevelanders 1 Dauwendaele 1 (2.30 u) Borssele 2 Bevelanders 2 (2.30 uur) GPC 5 Bevelanders 3 (12.45 uur) Dames: Bevelanders Kwadendamme (11.00 uur) Bevelanders Al GPC Al (12.45 uur) Domburg Cl Bevelanders Cl (11.00 u) Bevelanders Dl SSV Dl (10.00 uur) Serooskerke El Bevelanders El (10 u) Bevelanders F Wissenkerke F (10 u) Kats 1 Duiveland 2 (2.30 uur) Cortgene Cl SKNWK C2 (11.00 uur) Wemeldinge D2 Cortgene Dl (10.00 u) Cortgene F Heinkenszand F (10.00 u) Zondag 27 februari: Noormannen 2 Cortgene 1 (2.30 uur) Kwadendamme 2 Cortgene 2 (2.30 u) Cortgene 3 Patrijzen 3 (2.30 uur) VOLLEYBAL Zaterdag 26 februari: Heren le klas: Wiska Kikkers (13.30 uur) Dames 2e klas: Sgravo Wiska (18 uur) Heren 2e klas: Wiska 2 Sgravo (15 u) Rekreatie: Prinsenhof Wiska (9.35 uur in sporthal te Goes) BASKETBAL Vrijdag 25 februari: Heren: Delta-C. Souburg 1 (20.00 uur te Colijnsplaat) Dames: Valkenisse 4 Delta-C. 2 (20.00 uur te Vlissingen) Kruiswoordpuzzel no. 816 Horizontaal: 1. lidwoord - 3. jongens naam - 7. vaartuig - 10. familielid - 12. uitroep - 14. zetel - 16. hemels wezen 18. inwendig orgaan - 20. voorzetsel 21. heilige (afk.) - 22. reeds - 23. als eerder (afk.) - 24. godheid - 26. vloeistof 29. zoogdier - 31. lidwoord - 32. elk 34. zangnoot - 35. vast - 37. en andex*en (afk.) - 38. Engels voorzetsel - 40. be stemming - 42. bloem - 44. tandarm zoogdier - 46. soort - 47. Spaanse titel 49. hetzelfde - 50. deel van een plant 53. strik - 55. jongensnaam - 57. anno (afk.) - 58. land in Europa - 61. jon gensnaam - 63. lust - 65. onder andere (afk.) - 66. zonder gezelschap - 69. wapen 71. koker - 72. bestaat - 73. vlaktemaat (afk.) - 74. soort onderwijs (afk.) - 75. lengtemaat (afk.) - 76. familielid - 78. uitbouw - 80. misdaad (Frans) - 82. beetje - 84. voorzetsel - 85. soort kist, verpakking - 86. steenmassa - 87. laatst leden (afk.). Verticaal: 1. zangnoot - 2. schaakterm 4. meisjesnaam - 5. Engels voorzetsel 6. enige tijd - 7. inhoudsmaat (afk.) 8. meisjesnaam - 9. Frans onbep. vnw. 10. huid - 11. reeds - 13. vlaktemaat (afk.) - 15. titel (afk.) - 17. strafwerktuig 19. munt - 21. N.V. (Frans) - 23. deel van de kachel - 25. rel - 26. fijn weefsel 27. verharde huid - 28. nauw - 30. in houdsmaat (afk.) - 31. in dat geval - 33. Nederlands vliegveld - 36. afgodisch 39. deel van een effekt - 41. goud (Fr.) 43. bolgewas - 45. dierengeluid - 48. bijwoord - 50. verpakking - 51. nevel 52. vogel - 54. kruid - 56. zachte veertjes 59. deel van een breuk - 60. deel van het hoofd - 62. dierengeluid - 64. zij rivier van de Donau - 67. oogglas - 68. gebergte in Duitsland - 70. eigen op name (afk.) - 71. oosterse titel - 73. vogel 75. titel (afk.) - 77. vogelprodukt - 78. zangnoot - 79. godsdienst (afk.) - 80. munt (afk.) - 81. soort onderwijs (afk.) 83. ten laatste (afk.). Oplossing kruiswoordpuzzel no. 815 Horizontaal: 1. stomp - 5. varken - 10. ara - 12. rap - 13. al - 14. oke - 15. laster - 17. olie - 19. sen - 21. ld - 22. iep 24. duit - 25. greet - 27. nav - 28. eet 30. eland - 32. sta - 34. eerst - 36. non 37. eo - 39. alg - 40. po - 41. sa - 43. neger - 44. on - 46. so - 48. lis - 50. ml 52. ons - 55. links - 57. ulo - 59. oeral 61. era - 62. lak - 64. delta - 66. drab 67. iet - 68. dg - 69. rei - 71. mees 73. arabie - 76. per - 78. ei - 79. aga 80. eer - 81. engels - 82. rekel. Verticaal: 1. sas - 4. pp - 5. val - 6 ekster - 9. nee - 16. torn - 17. op - 23. ets - 25. gans 29. esp - 31. lo - 38. one - 39. arm 46. sleur - 47. oir 53. na - 54. slager 58. ode - 60. etna - 67. is - 68. die 74. rak - 75. bel - 2. ore - alida - 7. 10. alleen - 18. euvel - - 26. ede 33. tegel - - 42. alk - - 49. islam - 56. nadien 63. abeel - 70. epe 77. rg - 79. marie ko - 8. 11. rad 20. netto - 27. na 35. ego 45. nora - 51. lol - 57. uk 65. etage 72. eis ar.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 1