IEK VAN «191 Ed L. Goulooze 25 jaar aan openbare lagere school te Colijnsplaat Serie orgelconcerten op Noord-Beveland diverse soorten nieuwe golfplaten Sturm en Dekker Installatie Stuurgroep Verenigingsakkommodatie Kats «.v Ut onderstaende verhael, beste vrienden, mo echt hebeurd weze, ek m'n laete vertelle. Wanneer en wi, dat wist de verteller mien 6k nie te zehhen. Mè je za mè Bram ête, urhanist weze en je n'ööhen nie open kunne ouwe. 't Urhul en de Urhanist. Bram was urhanist in de kerke, ie kon vrêêd hoed spele. Mè ut ergste was wè, da tun z'n eihe wè us dee vervele. A d'n domenie an't preken was, dan dee Bram mêêstal z'n öóhen dicht. Da kon netüurluk hemakkuluk, want ie zat toch nie in't zicht. 't Urhul stieng recht boven de preekstoel, dus Bram zat di wè hoed. En a tun most hae spele, haf d'n domenie un stamp mee z'n voet. Mè noe was't a un paer keer hebeurd, da Bram nie wakker was heworre. Dan most d'n domenie nae boven om Bram wakker te porre. Dat wier die hoei-je man netuurluk beu, Bram most mè us komme praete. D'n domenie oa d'r wat op hevonde, want zö konne zu't, nie laete. Kiek us ier Bram en luuster mè us hoed. 'Kè ier un touwe, da binde m'n an je voet. A-je noe mo hae spele, dan trek'uk di wè an. Je weet dan oe laete of't is, di wor je wè wakker van. Di zat Bram dan 's zondags mee un touwe an z'n bêên. Ie kon rustug snurke, dat oorde dan ök iederéén. Toen de preek was ofhelööpe, haf d'n domenie un flienke snok. Je kan herust van mien helöve, da Bram behoorluk schrok. 't Was un leven van jewelste, j 'oorde ók wat op de planken lcnalle. Want van schrik en konsternasie, was Bram van z'n bankje hevalle. Z'èë nog wè un vers hezonge, mè zonder urhul, wan't was nie pluus. Bram most mee un hebroke bêên direkt uut de kerke, nae't ziekenuus. De heer L. Goulooze, sedert april 1969 hoofd van de openbare lagere school te Colijnsplaat, werd per 1 februari 1958 benoemd als onderwijzer aan die school. Voordien was hij tijdelijk werkzaam geweest aan scholen in Westkapelle en Heinkenszand. In een bijeenkomst vrijdagmiddag in de ontmoetingsruimte van de school werd aan het 25-jarig jubileum aan dacht besteed te midden van collega's en alle andere medewerkenden aan de school en de scholen van de dorpen Kortgene en Kats. Verder waren aan wezig het voltallige college van burge meester en wethouders met echtgenotes, een paar medewerkers van de secretarie, de gehele oudercommissie, alsmede epi- ge oud-collega's. Burgemeester J. L. D. van der Linde feliciteerde namens het gemeentebe stuur. Spreker benadrukte de inzet van de heer Goulooze voor zijn school en het feit, dat deze met de tijd meeging en steeds inspeelt op nieuwe ontwikke lingen binnen het onderwijs. Hij heeft zelf meermalen bijdragen gegeven in lesboekjes, bijdragen die b.v. ook in Duitsland zijn benut. Het openbaar on derwijs is qua getal leerlingen in die 25 jaar nogal aan schommelingen on derhevig geweest, Dat getal is de laatste jaren groeiend en zeker, nu in de school een openbare kleuterschool is toege voegd sedert 1 januari 1983. Bijzonder veel werk is verricht in het kader van vernieuwingen en experi menten en om te komen tot het nu geheel nieuwe schoolgebouw, dat- op 22 maart a.s. officieel zal worden ge opend. De burgemeester ging in op het bezige karakter van Goulooze, zijn manier van mee laten praten door de medewerkers en de oudercommissie. Hij noemde Gou looze een echte Colijnsplatenaar, aldaar geboren en nooit aflatend om mee te helpen aan de behartiging van de plaat selijke belangen. Colijnsplaat mag trots op u zijn, aldus de burgemeester. Hij bedacht mevrouw Goulooze in zijn woorden door er op te wijzen, dat die nogal eens haar man moest delen met de school. Als compensatie bood hij haar bloemen aan. De heer Goulooze reikte hij ter onderstreping van zijn erkente lijkheid het fotoboek: Zeeland in Vogel vlucht uit. De heer W. P. van den Bogaardt, di- rekteur van de openbare mavo-school in Kortgene, roemde in een humorvol speech je eveneéns de inzet en betrok kenheid van de heer Goulooze en her innerde aan de grote veranderingen, die zich in 25 jaar voltrokken en zich nog steeds voltrekken. Hij bood een boeken- bon aan. De voorzitter van de oudercommissie, de heer A. G. Ebbens, deelde mee, dat de gehele dag op school een dag van festiviteiten was geweest. Hij prees de goede verstandhouding tussen Goulooze en de oudercommissie. Hij zei, dat dhr. Goulooze door zijn inbreng en inven tiviteit meermalen een. voorbeeld voor scholen elders is geweest. Eerder op de dag was door de kinderen een eigen gemaakt herinneringsboek aangeboden, terwijl aan het eind van de schooldag een toneelstuk van onderwijzers, ou ders en kinderen ter ere van de jubi laris was opgevoerd. De heer Goulooze sprak tenslotte een dankwoord. Hij wees eveneens op de veranderingen en op de belasting van het onderwijzend personeel. Doch hij vond, dat deze belasting minder zwaar was als je een gezamenlijke aanpak van alle collega's en ouders kon bereiken. Na het officiële deel, waarbij onder wijzer A. Verhulst de leiding had, bleef men nog geruime tijd bijeen en maakten de meesten gebruik van de gelegenheid de school te bezichtigen. Het echtpaar Goulooze mocht vele bloemen en kado's in ontvangst nemen. Burgerlijke etend KORTGENE Geboren: 9 jan.: Michel, z.v. I. J. Ribbens en M. A. C. Klaassen; 25 jan.: Martijn Pieter, z.v. P. Visch en W. Goedbloed. Overleden: 1 jan.: Johan C.'A. Varel, oud 80 jaar, e.v. C. van der Peijl; 3 jan.: Adriana Kramer, oud 87 jaar, w.v. T. de Fouw; 11 jan.: Neeltje C. Bakker, oud 80 jaar, w.v. A. J. Hendrikse; 21 jan.: Izaak van der Moere, oud 89 jaar, w.v. J. P. van der Weele. Te koop: vanaf 6,35 per m2, excl. BTW. BOUWMATERIALEN Noordweg 38, Oostkapelle, Tel. 01189-1340. HENGELWEDSTRIJD BIJ COLIJNSPLAAT Zaterdag 12 februari hield de Noord- Bevelandse hengelsportvereniging een wedstrijd in de Oosterschelde bij Co lijnsplaat. Aan deze wedstrijd werd door 43 leden deelgenomen, welke gezamen lijk 137 vissen vingen, waarvan 82 on dermaatse en 55 bovenmaatse, met een gewicht van 5235 gram. De uitslag was: 1. Ph. Leendertse, Kamperland 715 pnt. 2. F. van Dregt, Oud-Sabbinge 694 pnt. 3. S. v/d Guchte, Colijnsplaat 648 pnt. 4. C. v/d Moere, Colijnsplaat 620 pnt. 5. M. Zuidweg, Kamperland 556 pnt. 6. A. Versluis, Colijnsplaat 519 pnt. 7. L. v/d Berg, Kamperland 510 pnt. 8. I. Lamse, Colijnsplaat 479 pnt. 9. G. de Neef, Colijnsplaat 406 pnt. De volgende wedstrijd wordt gehou den op 26 februari 1983 te Colijnsplaat. Vissen van 13.3016.00 uur. Inschrijven van 12.3013.00 uur in café „Juliana" te Colijnsplaat. TAFELTENNIS VERLIES VOOR SLAGVAST Het eerste team van Slagvast heeft in Zierikzee na 11 overwinningen een flinke nederlaag geleden. Met 73 bleef Scaldina het team uit Kamperland ruim de baas. Het gedegradeerde team uit Zierikzee bracht met snel spel duidelijk aan het licht waar het de Kamperlan- ders aan ontbreekt. Dit is geen schande voor Slagvast, dat met dit team nog maar kort aan de kompetitie deelneemt. Wil men echter een rol van betekenis gaan spelen, dan valt er nog heel wat te doen in Kamperland. Alleen Jaap Jongh Visscher bleef met twee overwinningen in dit geweld ruim overeind. Hij is het ook, die zijn team genoten op een hoger peil zou kunnen brengen. Ook Hans van der Kraan wist weer een graantje voor Slagvast mee te pikken. In drie games wist hij één van z'n tegenstanders te verslaan. Leen Sandee had geen kijk op het spel van z'n tegenstanders en moest met drie nederlagen genoegen nemen. Voor het tweede team verliep de wed strijd tegen Oudelande 4 veel gunstiger. Zij wisten met 73 van hun tegen standers te winnen. Jos Breas (2x), Jan Leendertse (2x) en Rene de Looff (lx) zorgden ervoor dat. de punten in Kam perland bleven. Het tweede jeugdteam moesf afgelo pen zaterdag naar Vlissingen om de uitgestelde wedstrijd tegen Wilno 7 te spelen. Helaas konden zij ihet daar niet bolwerken en moesten zij met een 73 nederlaag huiswaarts keren. Hier was het Stefan Nagelhout die de gehele pro- duktie van Slagvast voor z'n rekening nam. Programma: Zaterdag 19 februari: Steen 1 Slagvast 1 (jeugd). Effect 9 Slagvast 2 (jeugd). ALGEMENE VERGADERING DORPSGEMEENSCHAP KATS Vrijdag 11 februari j.l. hield de dorps gemeenschap Kats in het Nieuw-Zee- landhuis te Kats, de algemene verga dering onder voorzitterschap van dhr. P. van der Maas. Naast 25 leden ver welkomde hij het voltallig college van b. en w. van Kortgene. In deze vergadering werden door de voorzitter en burgemeester J. L. D. van der Linde o.a. mededelingen gedaan over de bouw van 5 kleine woningen in het kader van de dorpsvernieuwing, ver moedelijk in de tweede helft van dit jaar. De uitbreiding van de lagere school wordt op 8 maart a.s. aanbesteed onder de 4 Noord-Bevelandse aannemers. Daarna wordt verder gewerkt aan de verbouw van het gymnastieklokaal tot verenigingsakkommodatie. Voor kosten van architekt en bouw is door het mi nisterie van W.V.C. een subsidie van 250.000,toegezegd. Ten aanzien van het beheer moet nog een regeling wor den getroffen. Over de door de P.T.T. voorgenomen opheffing van het postagentschap werd uitvoerig gediscussieerd. Als die plannen doorgaan, zal een rijdend postkantoor de dienstverlening overnemen. Getracht zal worden deze verarming in de voor zieningen van Kats zo lang mogelijk tegen te houden. Meegedeeld werd verder, dat de mo gelijkheden voor een bescheiden ver- blijfsrecreatie nabij het dorp, worden bestudeerd. Een voorstel om tegelijk met de ver betering van de Dorpsstraat de vroegere hoefstal (stravalje) te herbouwen, ont ving bijval. Daartoe zal de gemeente worden benaderd. Bij de bestuursverkiezing werden de heren P. van der Maas en J. Clement herkozen. Het idee van een serie orgelconcerten op Noord-Beveland is geboren na een samenwerking- van het interkerkelijk zangkoor „Harpe Davids" te Colijns plaat en de organist Frans van Tilburg. Dat was in 1981 te Colijnsplaat. We kregen het idee, dat er op Noord- Beveland op het gebied van orgelcon certen te weinig gebeurt. In aanmer king genomen dat er op zijn. minst toch twee mooie orgels staan in acceptabele en respectabele ruimten om te concer teren. Hiermee bedoelen wij dan de orgels te Kortgene en te Geersdijk (de Geref. Kerk). Na een gesprek met de kerkeraad van pie Geref. Kerk van Geersdijk bleek ook dit college al gauw enthousiast en stelde orgel en kerk beschikbaar voor het eerste concert van hopelijk een lange serie. Er is dus al gauw een concert in Geersdijk en wel op vrijdag 11 maart a.s., aanvang 8 uur. Toegangsprijs is f 2,50. En het is eigenlijk niet zo maar een orgelconcert, want An ja Bijl uit Mid delburg heeft met haar dwarsfluit een even groot aandeel als de organist. Uiteraard, met begeleiding op het kerk orgel door Frans van Tilburg. Gegevens van het orgel in de Geref. Kerk te Geersdijk. Het is van origine een 4 voets-ox-gel. Op 3 februari 1983 is in het gemeente- j huis van Kortgene de zgn. Stuurgroep 1 Verenigingsakkommodatie Kats geïn stalleerd, waarin zitting hebben verte genwoordigers van de rijksoverheid, de gemeentelijke overheid en het particu lier initiatief uit het dorp Kats. Zoals bekend zal het huidige gymnas tieklokaal te Kats worden verbouwd tot multi-funktionele akkommodatie, waarin tal van Katse verenigingen een onderkomen zullen vinden. Deze verbouw wordt mogelijk ge maakt door een investering van ge meentewege en een subsidie van de rijksoverheid ad 250.000,Dit laatste op titel van algemeen experimenteel akkommodatiebeleid, wat betekent een algemeen toepasbare verbetering c.q. vernieuwing in de minimum budgetsfeer met een voorbeeldfunktie voor eventuele andere projekten in kleine kernen. Me de in het kader van de dorpsvernieu wingsplannen werd dit subsidie beschik baar gesteld. De navolgende personen zijn verte genwoordigd in de Stuurgroep: Namens het Ministerie van W.V.C.de heer P. Verschuur; Namens het gemeentebestuur: burge meester J. L. D. van der Linde; wet houder J. J. van Noort en G. Noorthoek, ambtenaar welzijnszaken; Namens de Dienst Gemeentewerken: de heer A. Boogaardt, alsmede de nog aan te wijzen architekt. STICHTING 'EUROPA KINDERHULP' ZOEKT DRINGEND GASTGEZINNEN Weer staan we vlak voor onze va kanties, waarnaar iedex-een met verlan gen uitziet. Niet alleen in ons eigen land, maar ook buiten onze landsgrenzen. In Frankrijk, Engeland, Duitsland en Ne derland kijken kinderen hoopvol uit of er gastouders in Nederland zijn, die hen voor de vakantieperiode gedurende 3V2 week willen opvangen. De „Stichting Europa Kinderhulp", distrikt Zeeland komt wederom gast ouders tekort om elk kind een vreugde volle vakantie te geven. De - Stichting stelt zich ten doel om kinderen uit kans arme gezinnen door een vakantie even op adem te laten komen, alsook hun ouders. Meestal gaat het om kinderen, die geen vader of moeder hebben, of kinderen uit woonkazernes die geen speelruimte hebben of waarvan de ou ders noodlijden. De leeftijden van de „vakantie-kinderen" variëren van 6 tot 14 jaar. Wat is een gastgezin? U als gastouders nemen gedurende een periode van 31/» week een kind op in uw gezin. De bedoeling is dat het kind gewoon meedraait in het gezin. Belang rijk voor het kind en het gastgezin is, dat minstens één van de gastouders één van de talen spreekt, zodat het kind zich zeker makkelijker bij u thuisvoelt. Mocht er onverhoopt sprake zijn van ziekte of ongeval tijdens de vakantie, de kinderen zijn voor de gehele vakan tieperiode verzekerd. Kosten van het verblijf en voeding van het kind komen geheel voor rekening van de gastouders. Een niet gemakkelijke, maar een ont zettend dankbare taak, omdat deze kin deren deze vakantie broodnodig hebben. Tot nu toe hebben al veel gastouders zich aangemeld, echter we komen toch nog gastouders tekort, Een tekort aan gastouders betekent voor de desbetref fende kinderen een enorme teleurstel ling, hetgeen voorkomen kan worden door u zich op te geven als gastouders. Gebouwd door de fa. Vulpen uit Utrecht in 1957 voor de wereldtentoonstelling te Brussel. La!ter is het door de bemid deling van de toenmalige gereformeerde predikant te Geersdijk, ds. Aller, in genoemde kerk terecht gekomen. De dispositie luidt als volgt. Eén werk verdeeld over twee klavieren, omvattende 13 stemmen. Boven: Holpijp 8', Roerfluit 4', Nassard 1-3/5, Cimbel 1', Prestant 2'. Onder: Roerfluit 8', Prestant 4', Woud- fluit 2', Mixtuur 3st en Dulciaan 8'. Pedaal: Subbas 16', Gedekt 8' en Vox Humana 4'. Wordt wekelijks in de kerkdienst be speeld door W. Heuseveldt uit Wissen- kerke. Gegevens betreffende Frans van Tilburg Leeftijd: 49 jaar. Opleiding: tot orga nist gevolgd bij Jan Bonefaas en Feike Asma in genoemde volgorde. Beroep: lei-aar orgel aan de muziek school te Goririchem, organist van de Herv. Kerk te Werkendam, dirigent van de Chr. Oratoriumverenigingen te resp. Ridderkerk, Spijkenisse en Papendrecht. Gegevens betreffende An ja Bijl. Leeftijd: 17 jaar. Opleiding: Zeeuwse muziekschool door docenten: Putteman en Ghysels. Leerling Havo. Toekomst plannen: Conservatorium dwarsfluit en klavier. j Voorts voorzitters van 2 in het leven geroepen wex-kgroepen, te weten de werkgroep bouw en de werkgroep be heer. In deze werkgroepen zijn de volgende personen vertegenwoordigd. Werkgroep bouw: het nog aan te wijzen architektenbureau; een vertegenwoordi ger van het Ministerie van W.V.C.: de heer T. Lenoir; de Centrale Dienst Ge meentewerken: de heer A. Bogaardt; openbax-e lagex-e school: de heer L. C. H. van Loon; de dorpsgemeenschap Kats de heer M. Koster; de Vrouwen Advies Commissie Noord-Beveland: mevrouw E. van Zwoll. De werkgroep beheer: onderwijs: me vrouw C. Mulder; sportvereniging Kats: dé heer H. Vermeulen; jeugdsoos Kats: de heer L. de Vos; dorpsgemeenschap: de heer P. Geelhoed; gemeente Kort gene: de heer G. Noorthoek. De werkgroepen zullen zich bezig houden met de specifieke zaken rondom „bouw" en „beheer" en daarover advi seren, terwijl de Stuurgroep een over koepelende, coördinerende en beleids- voox-bereidende taak heeft. Het is de bedoeling de voorbereidin gen zodanig te laten verlopen, dat in de 2e helft van dit jaar met de feite lijke bouwaktiviteiten wordt begonnen, in aansluiting op de spoedig te starten uitbreidingswerkzaamheden aan de school. De vakantie-periodes van deze kinde ren zijn als volgt: - Nederland: van 25-07-83 tot 13-08-83 - Frankrijk: van 02-07-83 tot 27-07-83 - Frankrijk: van 27-07-83 tot 19-08-83 - Duitsland: van 04-07-83 tot 28-07-83 - Engeland: van 25-07-83 tot 15-09-83 Als u interesse heeft en er iets voor voelt om een plaatsje vrij te maken voor zo'n kind gedurende 3V2 week, dient u zo spoedig mogelijk zich aan te melden bij mevr. E. Lossie, Cort van de Linden- straat 59 te Goes, Telefoon 01100-15687. Aanmeldingen dienen zo spoedig moge lijk gedaan te worden. Gastouders, die zich opgegeven hebben zullen van te vox'en bezocht worden door één van de medewerk(st)ers van de Stichting voor een nader gesprek. De kindex-en rekenen op u. ZANDKREEKGROEP - SCOUTING NOORD-BEVELAND Voor het eerst in het nog jonge be staan van onze Zandkreekgroep zullen wij, met elkaar als groep Baden-Powell- dag vieren. Daarmee de verjaardag her denken van Baden-Powell, de oprichter van Scouting. We willen het in de eigen groep vie ren. 's Morgens om kwart voor zeven komen we bij elkaar in de oude loods van Delta Marina in Kortgene. En 's avonds wordt het feest van half zes tot acht uur voortgezet in het Drenthehuis 'te Geersdijk. We zijn een enthousiaste groep en we verwachten dan ook dat iedex-een komt. We hebben ook al behoorlijk wat leden, maar leiding, zowel bij de groep als op bestuurlijk niveau zouden we toch nog wel kunnen gebruiken. Vele handen maken licht werk en we nodigen ieder, die Scouting een warm hart toe draagt en nog wat vrije tijd over heeft, uit eens te komen kijken hoe alles gaat. Wie weet voelt u er dan voor om mee te helpen en een taak binnen de Zand kreekgroep op u te nemen. Alle hulp is welkom.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 2