NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD m HUWELIJK pro forma SPORT-AGENDA FEUILLETON Zeeland Magazine? allerhande objekten Na. 4065 Donderdag 17 februari 1983 86e Jaargang V DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107 -13 08 - GIRO 206882 20,— per faxt. Franko per poet ƒ35.— per Jaar. Advertenties 38 et. per mm. exd. BTW. Voor (oetta in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Een verhaal uit de Haagse onderwereld door LENA SCHAGEN. De kastelein bevestigde het eveneens. Ze stonden nog buiten te praten, toen de politiewagen arriveerde en en pas sant Appie meenam. Maar op hem wer den maar enkele tientjes gevonden en helemaal geen portefeuille. Rosie werd ondanks haar hardnekkig ontkennen in verzekerde bewaring gesteld, want men vermoedde al lang, dat. het illustere tweetal vaker een ldant van de vrouw had beroofd. Tot nog toe zonder enig bewijs. Nu ging in elk geval de vrouw hangen, dat stond wel vast. Alleen moest haar vriend, Albert Mostert we gens gebrek aan bewijs na twee maal vier en twintig uur in vrijheid gesteld worden. Trots het feit, dat hij een straf lijst had, waarop ook een beroving prijk te. De wet vraagt nu eenmaal bewijzen. Toch werd hij enkele weken latèr ge dagvaard als mede-verdachte, maar Ro sie verklaarde bij hoog en bij laag, dat ze die avond ruzie had gehad met Appie en hij al om een uur of negen balorig de deur was uitgegaan. Tja, en bewijs dan maar eens het tegendeel! Barbertje moest natuurlijk hangen. In casu ging Rosie Faas de kastanjes voor haar vriend en zichzelf uit het vuur ha len. Omdat haar strafregister nog blanco was, werd het vier maanden, maar zon der aftrek, omdat ze nog, altijd hard nekkig ontkende ook maar iets te maken te hebben met dat geld. Intussen bleek dat Appie Mostert wel een nieuwe auto had gekocht, waarin hij heel brutaal die ochtend van de rechtszitting naar het gerechtsgebouw reed. En na zijn vrij spraak wegens gebrek aan bewijs triom fantelijk rondkijkend in zijn wagen stapte en glunderend naar iedereen, die maar wilde kijken, wegscheurde. Ter wijl Rosie in de cel zat, in afwachting van haar transport naar de Casuaris- straat. Welk verblijf ze drie dagen na de uitspraak verwisselde voor de Vrou wengevangenis in Rotterdam. In de voorkamer, die heel wat veran derd was Rosie zag het in één oog opslag ontdeed ze zich van haar re genmantel en ging zitten. Naar de man kijkend, zei ze: „Haal sigaretten voor me aan de overkant. Die rot-shag van jou smaakt me niet." Hij keek haar spotlachend aan, mid den in de kamer staande. „Wel, wel, mevrouw is nog geen minuut binnen of ze begint al te commanderen. Je hebt toch zeker een uitgaanskas? Ga ze zelf maar halen; ik ben je loopjongen niet." „Oké, meneer Mostert, dan gaan we maar zonder sigaret spijkers met koppen slaan. Morgenochtend sta ik om kwart over acht in het stadhuis, om deze wo ning weer over te laten schrijven op mijn naam. Dat is één. Want daar stond het op voor ik voor schut ging en ik ben niet van plan jouw eigenmachtig optreden zonder meer te accepteren. Verder kun je hier blijven als je ervoor zorgt, dat ik alsnog de helft van de poen krijg. Dat is al het minste, wat je kunt geven, want tenslotte heb ik er Bent n reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktoaliteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Sléchts ƒ27,50 per jaar. ▼raag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE zes maanden en drie dagen voor opge knapt, terwijl jij prinsheerlijk op vrije voeten bleef." Ze steekt haar hand uit. „Poen. Op de rechtszitting heb ik ge hoord, dat er op acht tientjes na twin tigduizend in zat. Negen en een half dus voor mij." De man knikt. „Jawel, mevrouw Faas. Ogenblik." Hij haalt zijn portemonnee tevoorschijn, kijkt er in en schudt dan zijn hoofd. Bergt die weer op, voelt in zijn binnenzak, zet grote ogen op en zegt: „Gossie, Rosielaat ik nou be stolen zijn! M'n portefeuille is ineens verdwenen, dat is. ook wat. Wat doen we daar nou aan?" De vrouw is er niet van onderste boven. „Ik had niet anders verwacht, jou kennende," zegt ze. „Jij hebt van die poen een nieuwe wagen gekocht, dat kan ik aan het kenteken zien. En de rest zul je ook wel opgemaakt heb ben. Het mankeert er nog maar aan, dat je huurschuld hebt." Hij gaat zitten en begint een shagje te draaien. „Da's waar ookdeze maand helemaal vergeten. Zo zie je maar weer, dat ik helemaal niet buiten je kan, he?" Hij buigt zich naar haar toe en zijn ogen zijn ineens staalhard. „Vanavond meteen weer aan het werk, schat, want we hebben poen nodig." De vrouw komt met een ruk overeind. „Ze hebben me heel wat keren voor je gewaarschuwd, de meiden.Ilse, Gees je Trineke en anderen. Dat je een grote schooier bent, omdat ik je zoveelste i vriendin werd. Goed, ik was gek op je en wilde alles voor je doen, als jij maar lief voor me was. Daarom ging ik het leven in en daarom heb ik je niet ver raden, toen ik voorkwam voor die bero ving. Inplaats van me er dankbaar voor te zijn als ik had doorgeslagen zou je zeker een jaar of anderhalf de bak in gegaan zijn, gezien je strafregister koop je meteen een nieuwe auto, laat al die weken niets van je horen en als het putje bij 't paaltje komt, heb je ook geen cent te makke meer." Ze wijst naar de deur: „Er uit. En als je niet gaat, laat ik je er uitzetten, be grepen?" De man grinnikt enkel, likt aan het vloeitje, rolt het produkt rond en steekt het dan in de mond. Terwijl hij zijn aansteker aanknipt en de vlam bij het uiteind houdt, antwoordt hij, zonder de vrouw aan te kijken: „Hoe wil jij dat versieren, schat? Dat er uit zetten? Uit het huis, dat ik huur? Dat op mijn naam staat? Laat me niet lachen! Jij doet weer braaf wat ik zeg en wil en dan blijven we net zulke goeie vrienden als voor je voor schut ging, gesnopen?" Rosie Faas is vastbesloten en schudt haar hoofd. „Het antwoord is: nee. En wat ga je nu doen? Slaan zeker? Ik zou het maar niet proberen, meneer Mos tert. De eerste de beste keer, dat je het waagt me te mishandelen, ga ik meteen naar het Monchyplein en zal ik daar eens een boekje over jou opendoen. Ga je alsnog voor de bijl voor die twintig groenen Nog altijd is de man niet het minst onder de indruk van de dreigementen van de vrouw. Zonder haar aan te kij ken, antwoordt hij: „Ik zou het maar niet doen, schat, want dan blijf je ner gens en leef je ook niet. lang meer. Loenenaars en loenenaarsters ruimen ze hier op. Geruisloos. Op een echte, fijne manier. Een uitvaart, zoals maar weinig mensen meemaken. Want die zijn alle maal al dood, maar jij leeft dan nog een beetje en dat wordt steeds minder, steeds een beetje minder, begrijp je, schat? Er is onder ons een erecode dat iemand, die verraden wordt, vroeg .of laat wordt gewroken. Pas jij maar een beetje op je woorden, zuS. Een mens zegt tegenwoordig zo gauw teveel, he? Tast je geheugen maar eens af over wie hier in Den Haag de laatste drie jaar verdwenen zijn. Daar zitten een paar bekenden van je bij. Iedereen denkt, dat ze naar Marokko zijn ge gaan." Hij lacht. „We laten iedereen in die waan. Klinkt vriendelijker dan de werkelijkheid* want heus, schat., ik heb zelf een paar keer meegedaan aan een dergelijke liquidatie De vrouw rilt, maar weet: nu moet ik doorgaan. Het is een kwestie van er op of er onder. Als ze niet meteen stevig voet bij stuk houdt.morgen of over morgen is ze misschien niet zo resoluut meer. Nu moet ik persé doorzetten. Ik ga mijn eigen leven leiden. Ik hoef zo nodig geen beschermer meer, die me voor tien groenen in de boot neemt en me bovendien nog de kastanjes uit het vuur laat halen. Alsof dit nota bene de gewoonste zaak van de wereld is! Wil ik wel eens zien, of ik hier geen vrien den heb. Hoewel Rosie Faas toch wel bang ge worden is, laat ze niets merken. „Je weet het nu, dus beschouw het als een ultimatum. Elke minuut, dat je hier nog langer blijft, zit je hier wederrechtelijk Wel eens van die term gehoord, ja? Knoop 'm dan goed in je oren." Ze komt overeind en loopt naar de keuken, waar ze kijkt in de koelkast en andere kasten. Veel is er niet meer in huis, konstateert ze. Zelfs geen aard appelen. Ze zal boodschappen moeten doen en van haar uitgaanskas moeten betalen, want Appie zal niet afschuiven, dat heeft ze al begrepen. Het mankeert er nog maar aan, dat hij haar uitgaans kas opeist. Ze kijkt nog eens rond in de keuken. In ieder geval is er voor haarzelf wel wat. te eten: een half brood heeft ze gezien, margarine en wat beleg. Er is koffie, melk en suiker. Rosie denkt na en knikt dan met een zekere voldoe ning. Ze zet koffie en snijdt onderhand wat brood. Besmeert en belegt het en verbergt wat overblijft van het brood achter het pannerek. Zo, brood is er in ieder geval niet meer voor meneer, iets anders evenmin. Als de koffie klaar is, schenkt ze zich een kop in en bergt de koffiepot, melk en suiker eveneens op: onderin de keukenkast, in een grote, lege pan. Het deksel er op. Niks krijgt-ie meer van me, als-ie dat maar weet! Nog een keer rondkijkend weet ze, dat zelfs een muis hier niets meer te eten zal vinden. Maar dan bedenkt ze, dat in de kamer haar koffertje staat en daarin zit het geld, dat ze nog bezit: vijf-en-veertig gulden van de uitgaans kas en een nagenoeg even groot bedrag, dat ze nog van haar eigen geld over had. Samen een dikke negentig piek. 't Is te hopen, dat hij het tijdens het kwartiertje, dat ze in de keuken bezig was, niet heeft gevonden, want in dat geval bezit ze geen cent meer. De vrouw loopt met de kop koffie en de dubbele boterham naar de kamer en gaat zitten. Ondertussen begint ze te eten, want het ontbijt kreeg ze die mor gen al vroeg in haar cel. Er zijn daarna nog zoveel formaliteiten te vervullen, voor je eindelijk op straat staat. Appie Mostert kijkt haar aan. „Waar is mijn koffie?" Ze kijkt hem kwasi-verwonderd aan. „O, moet jij ook koffie? Nooit geweten, dat je er zo verzot op was. Doorgaans is het bier en jonge, niet?" Ze wijst door het raam naar de overkant. Schuin tegenover de woning is een cafetaria. „Daar kun je terecht", zegt ze. „Vroeger was de koffie er tamelijk goed." De vrouw heeft nu een triomfantelijk gevoel. Net doende, of ze alleen in de kamer is, eet ze het brood en drinkt behaaglijk haar koffie. Al voelt ze de blikken van de man op zich. Hoewel ze tot het uiterste gespannen is, doet ze net of het haar niet in 't minste inte resseert. Ze eet en drinkt, kijkt wat door het raam naar buiten. En als ze alles op heeft, pakt ze de krant van tafel, die hij voor zich heeft liggen en loopt ermee naar een gemakkelijke stoel bij het raam. En gaat lezen. Tenminste, zo lijkt het. Hoewel ze in wendig trilt van de zenuwen, ziet ze kans zich zo te beheersen, dat de man niets bizonders aan haar bemerkt. Ui terlijk is ze binnen een paar minuten verdiept in de lektuur, maar in werke lijkheid dansen de letters over het pa pier. Haar keel is zo ongeveer dicht- gesnoerd. Maar één ding wordt ze zich steeds meer bevist: de man is kennelijk met de feitelijke situatie verlegen, want zoiets heeft hij vanzelfsprekend nog nooit meegemaakt. Tegenspreken was er bij Appie Mostert nooit bij. Als hij'zei: en nou houd je je bek mond kwam vrijwel nooit in hem op dan zweeg ze. Als hij zei: „Haal es als de weer licht een kratje bier," dan ging ze: als de weerlicht. Vroeger, dat is nog maar een half jaar geleden en toch was ik toen bang voor hem. Idioot die ik was, want ondanks dat hij me meermalen heeft geslagen, geknepen en op andere wijze gepijnigd, hield ik van deze lef- goser. God beter 't. Hoe ben ik zo me sjokke geweest. Wat zijn mijn ogen in de bajes opengegaan; ik was gewoon een automaat, waaruit hij naar believen het nodige geld haalde voor zijn liefheb berijen: gokken, autorijden, kaarten, drinken en af en toe heel voorzichtig een karweitje. Met zo weinig mogelijk risico, omdat hij al twee keer de ge vangenis van binnen had bekeken. „Mij krijgen ze niet meer," zei hij dikwijls; „zo stom zal ik niet meer zijn." (Wordt vervolgd) VOORLICHTINGSAVOND TE KATS Op vrijdagavond 25 februari a.s. or ganiseert Stichting Welzijn voor Oude ren een voorlichtingsavond over de „Dorpsgeschiedenis van Kats". Dit on derwerp wordt verzorgd door dhr. Mee- sen (werkzaam bij gemeente Kortgene). De aanvang van deze avond is om half acht in het Nieuw-Zeelandhuis. De toegang is gratis, voor de koffie wordt een bijdrage gevraagd. Iedereen is welkom. In bemiddeling gevraagd: (huizen, bungalows, boerderijen, enz.) Inl.: Vastgoedburo, dhr. Wattel, De Bellink 13, 4374 EH Zoutelande, Telefoon 01186-1578. VOETBAL Zaterdag 19 februari: Colpl. Boys 1 WIK 1 (2.30 uur) Colpl. Boys 2 SKNWK 3 (2.30 uur) Colpl. Boys Al Hansw. Boys Al (12.45 uur) Colpl. Boys Cl Zierikzee C2 (11.00 u) Zierikzee C3 Colpl. Boys C2 (11.00 u) Wissenkerke Dl Colpl. Boys Dl (10 u) Colpl. Boys F Wolfaartsdijk F (10 u) Wissenkerke 1 Waarde 1 (2.30 uur) Mevo 2 Wissenkerke 2 (2.30 uur) Oostkapelle 4 Wissenkerke 3 (12.45 u) Wissenkerke BI Wolfaartsdijk BI (12.45 uur) Goes C2 Wissenkerke Cl (11.00 uur) Wissenkerke El Meeuwen El (10 uur) Kloetinge F Wissenkerke F (10.00 uur) Borssele 1 Bevelanders 1 (2.30 uur) Bevelanders 2 Colpl. Boys 3 (2.30 uur) Bevelanders 3 Middelburg 4 (2.30 uur) Dames: Bevelanders Nieuwland (11.00 uur) Patrijzen Al Bevelanders Al (2.30 u) Veere Cl Bevelanders Cl (11.00 uur) Patrijzen Dl Bevelanders Dl (10 uur) Bevelanders El Veere El (11.00 uur) Heinkenszand F Bevelanders F (10 u) Apollo 3 Kats 1 (2.30 uur) Cortgene Cl Kloetinge C4 (11.00 uur) Cortgene Dl Hoedekenskerke Dl (10.00 uur) Cortgene F Robur F (10.00 uur) Zondag 20 februari: Cortgene 1 Lewed. Boys 2 (2.30 uur) Cortgene 2 Goes 3 (12.30 uur) Ouwerkerk 2 Cortgene 3 (12.30 uur) VOLLEYBAL Zaterdag 19 februari: Heren le klas: CVC Wiska (16.00 u) Dames 2e klas A: Wiska Ardito 2 (14.00 uur) Recreatie: Wiska WR (08.45 uur in sporthal te Goes) BASKETBAL Vrijdag 18 februari: Heren: Valkenisse Delta-C. (19.00 uur te Vlissingen) Dames: Delta-C. 2 Delta-C. 1 (21.00 uur te Kapelle) BADMINTON Zaterdag 19 februari: Deelname van b.v. Wissenkerke aan een jeugdtoernooi te Breskens. Deelname van b.v. Wissenkerke aan een toernooi van Netwerk en Rillandia Smashers te Reimerswaal. BILJARTEN Vrijdag 18 februari: B.V. Revanche B.V. Concordia (20.00 uur te Kamperland) Kruiswoordpuzzel no. 815 Horizontaal: 1. por - 5. zoogdier - 10. vogel - 12. vlug - 13. reeds - 14. in orde 15. roddel - 17. vloeistof - 19. vreemde munt - 21. gode zij lof (Lat. afk.) - 22. boom - 24. oude munt - 25. meisjesnaam 27. naar aanleiding van (afk.) - 28. vorm van eten - 30. zoogdier - 32. bevel - 34. rangtelwoord - 36. kloosterzuster - 37. en omgekeerd (afk.) - 39. waterplant 40. rivier in Italië -'41. N.V. (Frans) 43. kleurling - 44. Frans onbep. vnw. 46. dus (Engels) - 48. plant - 50. inhouds maat (afk.) - 52. gewicht - 55. richting 57. voormalig soort -onderwijs - 59. ge bergte in Rusland - 61. tijdperk - 62. vernis - 64. riviermond - 66. bezinksel 67. beetje - 68. gewicht (afk.) - 69. dans- koor - 71. vogel - 73. land ijn Azië 76. voorzetsel - 78. vogelprodukt - 79. oosterse titel - 80. aanzien - 81. vreemde taal - 82. kwajongen. Verticaal: 1. sluis - 2. vreemde munt 3. meisjesnaam - 4. muziekterm (afk.) 5. smak - 6. meisjesnaam - 7. jongens naam - 8. vogel - 9. ontkenning - 10. zonder gezelschap - 11. wiel - 16. losse naad - 17. voorzetsel - 18. mankement 20. juiste gewicht - 23. wandversiering 25. vogel - 26. plaats in Gelderland - 27. voorzetsel - 29. boom - 31. soort onder wijs (afk.) - 33. platte steen - 35. ik (Latijns) - 38. gewicht - 39. lichaamsdeel 42. vogel - 45. meisjesnaam - 46. een tonigheid ,- 47. nakomelingschap - 49. mohammedaanse godsdienst - 51. pret 53. voorzetsel - 54. beroep - 56. later 57. klein persoon - 58. gedicht - 60. Europese vulkaan - 63. boom - 65. ver dieping - 67. bestaat - 68. aanwijzend voornaamwoord - 70. plaats in Gelder land - 72. verlangen - 74. recht water 75. schel - 77. rijksgrens (afk.) - 79. slede. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 814 Horizontaal: 1. snik - 4. Assen - 7. darm 11. lam - 12. reu - 13. arak - 15. ia 16. id - 18. piet - 19. morel - 21. marie 23. nul - 24. rok - 26. zijweg - 28. stoel 31. rhone - 32. ras - 34. stand - 35. negen 39. mop - 41. regie - 44. anita - 46. grint 48. ger - 49. enk - 51. strik - 53. kegel- 56. snee - 58. pa - 59. ap - 60. lood 62. lol - 63. ede - 64. oran - 65. aorta 66. eten. Verticaal: 1. slag - 2. nar - 3. imam 5. stal - 6. elim - 8. arie - 9. ree - 10. muts - 14. konijn - 15. iele - 17. dart 18. piket - 20. ruwe - 22. roos - 25. drank - 26. zo - 27. gr - 28. ss - 29. la 30. adrem - 33. ako - 36. ga - 37. engte 38. nier - 39. ma - 40. pg - 41. ring 42. enkel - 43. gt - 45. trip - 47. reep 50. oslo - 51. sela - 52. kano - 53. kant 54. loet - 55. eden - 57. nor - 61. ode.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 1