NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD HUWELIJK pro forma SPORT-AGENDA FEUILLETON Zeeland Magazine? No. 4054 Donderdag 10 februari 1983 86e jaargang W I DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,per jaar. Franko per post ƒ35,per jaar. Advertenties 38 ct. per mm, excL BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Een verhaal uit de Haagse onderwereld door LENA SCHAGEN. De vrouw keek niet om naar het grote gebouw, dat ze enkele ogenblikken te voren had verlaten. Ze huiverde in haar regenmantel, maar haar blikken lichtten op, toen ze de auto zag staan; met Appie achter het stuur, de eeuwige peuk zelf gedraaide shag in zijn mondhoek. Toen ze vlak bij de wagen was gekomen, boog de man zich opzij en opende het portier, zodat ze kon instappen. Daarna trok hij meteen op, legde even zijn zware hand op haar knie en zei: „Hai, snoepie! Kon je je pensiongeld niet meer betalen, dat ze je er uit gegooid hebben?" De aangesprokene haalde haar schou ders op, haar hand uitstekend: „Geef me een sigaret." Hij haalde een pakje shag uit zijn zak en gooide dat op haar schoot. „Heb ik niet; rol er maar een. Ik dacht, dat je daar het roken onderhand wel afgeleerd had." Ze pakte een vloeitje, wat tabak uit het zakje en begon te draaien. Onder wijl antwoordde ze: „Als jij soms denkt, dat het daar een rusthuis is of een sa natorium, vergis je je wel." De man antwoordde niet dadelijk, want hij had al zijn aandacht nodig voor het verkeer. Het spitsuur begon zo ongeveer en in feite reed hij tegen de stroom in, tot hij een zijstraat kon in slaan, waar hij beter uit de voeten kon. Pas toen keek hij de vrouw onderzoe kend aan. „Je ziet er anders maar pa tent uit," zei hij. „Geloof ook maar niet, dat ik me uit gesloofd heb, zoals andere vrouwen dat doen in de hoop een wit voetje te krij gen bij de bewaaksters." „Dee je voor werk?" „Verstellen, sokken stoppen, alle mo gelijke soorten bajeskleren verstellen., de zenuwen kreeg je ervan." Hij knikte begrijpend. „Tja, dat is nu eenmaal het risico van de business, niet waar? Tenslotte heb ik ook bij elkaar anderhalf jaar opgeknapt en jij maar vier maanden." „Kan best zijn, dat dit het risico is van het werk, maar ik kap ermee. Zoek voor mij voortaan maar een ander, want mij krijg je zo gek niet meer." De man achter het stuur zette grote ogen op en draaide zijn gezicht even naar de vrouw naast hem. „Wel, wel, daar hoor ik van op! Hebben ze je ginds bewerkt? Het mankeert er nog maar aan, dat de reclassering een dienst je voor je op het oog heeft." „De reclassering kan me ook gestolen worden. De zaak is: ik heb er geen zin in een tweede keer voor schut te gaan, als je dat maar weet." „Nu ja, daar praten we nog wel eens een keer over. Je houdt in ieder geval wel een paar vaste klanten, want ze hebben meermalen naar je gevraagd. Vanavond komt die bink uit Loosduinen al, die groentekweker." De vrouw heeft intussen de gerolde sigaret aangestoken en inhaleert enkele malen met welbehagen de rook. Dan Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 27,50 per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE kijkt ze de man naast haar aan, wenk brauwen fronsend, als ze antwoordt: „Je hebt gehoord, wat ik gezegd heb? Ik kap ermee. Zie maar ergens anders emplooi \te krijgen. De voorstelling gaat van avond niet door en morgenavond niet en nooit meer." „O nee?" Hij schatert het uit. „Hoor haar es. Misschien wil je me vertellen, waar we dan van moeten leven? Van je uitgaanskas soms? La-me niet la chen!" „Ik heb je al gezegd, dat je een an dere griet mag nemen en anders ga je maar werken. Krijg je ook niks van." Hij lacht nog luider. „Meid, hou' als jeblieft op! Als ik aan werken denk, begint m'n jasje al te zweten." Hij laat even het stuur los en toont zijn handen: de een met de rug naar boven, de an dere naar beneden. „Staan m'n handen helemaal verkeerd vpor. Nee, meid, jij gaat weer lekker voor ons beiden aan de slag en ik zorg ervoor, dat jou niets overkomt. Nou? Dat is toch een goeie combinatie, of niet soms?" „Die bescherming van jou ken ik al. Voor de bajes kon je me anders niet beschermen. Je hebt me al die weken niet eens één keer bezocht." „Mocht niet, schat. Bovendien bloed link, want ze vertrouwden me toch al niet erg. Ik heb me al die tijd gedeisd gehouden." „En zeker bij het Leger des Heils ge geten en getankt voor je wagen? Je denkt toch zeker niet, dat ik intussen seniel ben geworden?" Hij lacht opnieuw. „Je ziet er nog altijd uit om te stelen, meid. De bak heeft je gelukkig geen schade gedaan." Terwijl ze rookt, vraagt ze: „Waarom is Sjors niet meegekomen om me te halen?" „Daarginds las je zeker geen kranten, he? Vorige maand een bank geplunderd in Gouda. Verdenken ze hem van, al hebben ze volgens mij geen enkel be wijs. Rooie Gerrit hebben ze enkele dagen na de voorstelling te pakken ge nomen; de idioot gaf teveel geld uit. Slome grieten van die bank hebben hem herkend. Sjors is er een poosje tussen uit, omdat-ie bang is, dat rooie Gerrit zal doorslaan." Het meisje is verrast. Ze heeft inder daad bij geruchte vernomen, dat er bij na een halve ton aan baar geld buit gemaakt is bij die roofoverval. Anders helemaal niets voor Sjors, die was nooit zo'n held in die dingen. Maar als hij er werkelijk bij betrokken was, zal het wel een noodsprong geweest zijn. Ze vraagt enkel: „En waar is Ilse?" „Is er vandoor. Met een of andere goser met poen. Sjors is nog achter haar aan geweest, maar raakte haar spoor kwijt. Hij denkt, dat ze in de buurt van Arnhem terechtgekomen is." Ze begrijpt het. Ilse verdiende voor haarzelf en hem de kost en zal er wel genoeg van gekregen hebben, hoewel Sjors in menig opzicht de tegenvoeter is van Appie. Sjors was een fidele vent en ze snapt nu nog niet, dat hij en Appie samen zo lang al vrienden zijn. Appie is in feite een in-gemeen ventje, dat heeft ze in de maanden, dat ze in de gevangenis zat, 'wel begrepen. Vroe ger thuis als kind al kneep hij in het geniep zijn zusjes. En dieren martelen was zijn hobby. Op dertienjarige leeftijd zat hij daarvoor al een keer op het politiebureau. Omdat-ie in de Hofvijver een zwaan had doodgeknuppeld. Ilse heeft intussen handig gebruik gemaakt van de gelegenheid, dat Sjors ergens onderdook. En denkt: als ik die kans ook krijg, weet ik nog niet, wat ik dan doe. De auto heeft intussen de stad verla ten en de autoweg bereikt tussen Rot terdam en Den Haag. De jongen achter het stuur trapt het gaspedaal dieper in. Ze vraagt nu: „Wat heb jij al die tijd uitgevoerd?" „Niks natuurlijk. Wat begin ik zonder jou? Ik zat natuurlijk thuis." „Waar thuis?" „Stel niet zo'n gekke vraag: ons huis vanzelfsprekend." „Jij hebt geen huis; ik heb 't indertijd gehuurd, dus het staat op mijn naam." De man lacht weer. „Was," verbetert hij. „Ik heb 't intussen laten overschrij ven op mijn naam, dat is beter." Hij kijkt haar grinnikend aan. „Maar je mag bij me blijven, hoor. Ik ben niet zo gemeen als die lui van de Vrouwen gevangenis in Rotterdam, je zo maar 's morgens vroeg op straat te zetten. Als jij maar zorgt voor de pegulanten, mag je bij me blijven wonen." „Je kunt me wat, meneer Mostert. Ik ga er wonen en als jij zorgt voor de pingping, zal ik genadig toestaan, dat je bij me mag blijven. Zolang je geld in het laad je brengt tenminste. Want ik ben vastbesloten het van nu af aan ra- dikaal om te draaien: jij gaat es fijn aan de.slag; goed voor je figuur en zal ik voor je natje en droogje zorgen. Nou? Is dat geen grandioos voorstel?" De man raakt een beetje uit zijn hu meur. „Zeg heb jij daar aan de Noord singel een hersenspoeling gekregen? Ga je zondag soms ook naar de kerk?" „Die mogelijkheid is niet eens uit gesloten, meneer Mostert. Dit alles neemt niet weg, dat mijn ogen in die weken daar wel open zijn gegaan. Wijd open. Je kunt mijn voorstel aannemen en anders mag je vandaag nog je kle ren, je biezen en de rest pakken." De man legde zijn brede hand op haar dij, net boven de knie en kneep er in. De vrouw probeerde niets te laten mer ken, maar kon het twéé sekonden wel uitschreeuwen van de pijn. De man zei: „Als er orders zijn te geven, komen die van mij, is dat dui delijk? En als er een voorstel gedaan Tnoet worden, eveneens. Je hebt maar te doen, wat ik zeg, begrepen? En an ders zal ik je dat eens goed laten mer ken." „Je maakt mij niet bang meer, me neer. Die tijd is voorbij. Finaal. En wil je voortaan je handen thuis houden? Tenminste op deze manier?" Ze wreef haar pijnlijk geworden dij. „Anders mag je hier stoppen en mij er uit zetten, dan ga ik de rest wel liften. Als jij denkt, dat ik jou in mijn verdere leven nodig heb, vergis je je." De man vond het blijkbaar verstan diger niets meer te zeggen. Gedurende de rest van de rit werd dit onderwerp niet meer aangeroerd. Pas toen ze in Den Haag de Scheepersstraat indraaiden en halverwege stopten, maakte de man het portier open en liep naar de voor deur. Hij keek de vrouw, die nu ook uitgestapt was, met een sluwe blik aan en zei: „Nou, welkom thuis. Ga er maar in; 't is immers jouw huis?" Ze haalde uit haar tas een bosje sleu tels en nam de grootste, die ze in hét slot van de voordeur stak. Maar tot haar verbazing en schrik paste die niet meer. Ze haalde hem er uit, bekeek het voor werp en probeerde het nog eens. Maar ze kreeg de deur niet open. De man grijnsde en haalde op zijn beurt een sleutel tevoorschijn, waarmee hij vlot de deur opende en een uitno digende beweging maakte. „Ik zei je immers, dat ik het op mijn naam heb laten zetten? Natuurlijk heb ik meteen de sloten veranderd." „Laten doen, bedoel je," verbeterde de vrouw. „Want zelf ben je daar veel te stom voor." Op haar beurt maakte ze een uitno digende beweging. „Na u, meneer, u bent immers de huurder geworden?" De man knikt en klemt even zijn lip pen als gebaar van voldoening opeen. „Als je vanaf nu dit maar goed voor ogen houdt, kunnen we goede vrienden blijven." Rosie Faas is zes maanden weg ge weest. Ruim een half jaar geleden is ze met haar vriend gearresteerd wegens het beroven van een klant: een viskoper uit Schiedam, die waarschijnlijk enkele uren tevoren goede zaken had gedaan, want zijn portefeuille puilde uit van rooien en gelen. Rosie had haar klant zo afgleid, dat Appie de portefeuille kon wegnemen. Toen het op betalen aan kwam, miste de bink zijn geld en maakte amok. Politie erbij en samen naar het bureau. De man kon bewijzen, dat hij zijn portefeuille met bijna twintigdui zend gulden nog bij zich had, toen hij het huis aan de Scheepersstraat binnen stapte, omdat iemand, die hem van de haven af hierheen gebracht had, nog een fooi had gekregen. De betrokken taxichauffeur werd opgespoord en be vestigde dit. Dus kon het niet anders of het geld was in de woning van Rosie vei-dwenen. Een uitgebreid onderzoek door de recherche leverde niets op; de portefeuille was en bleef verdwenen. Iedereen was er vast van overtuigd, dat Appie Mostert, haar vriend en be schermer wel kans gezien zou hebben op de een of andere manier de porte feuille met geld weg te nemen, maar de man had een keihard alibi. Hoewel iedereen bij de politie en later bij de rechtbank voelde, dat het een doorge stoken kaart was. Drie man hadden ver klaard, dat op het tijdstip, dat Rosie haar klant in huis had, omstreeks mid dernacht, Appie Mostert met hen zat te kaarten in een kroeg aan het Schelde- plein. Al van half elf af tot sluitingstijd. (Wordt vervolgd) Te koop gevraagd: of in bemiddeling ALLERHANDE OBJEKTEN (huizen, bouwland, enz.). Inl.: Vastgoedbureau C. WATTEL, De Bellink 13, 4374 EH Zoutelande, Telefoon 01186 - 1578. TAFELTENNIS MZ15 SLAGVAST2-8 Opnieuw is Slagvast er in geslaagd de overwinning naar zich toe te trek ken. Ditmaal was het Middelburg-Zuid die de kracht van Slagvast moest er varen. Pas nadat Slagvast via Jaap Jongh Visscher (2x), Leen Sandee (lx), Hans v/d Kraan (lx) en de dubbel een 05 voorsprong had genomen, wisten de Middelburgers tegen te scoren. Leen Sandee moest, in drie games, zijn eerste nederlaag incasseren sinds hij voor Slag vast aan de kompetitie deelneemt. Ook Hans v/d Kraan kon het tegen dezelfde speler niet redden. Met 2 x 19 bleek deze speler net iets te sterk. De overige partijen werden met ruim verschil ge wonnen, zodat met 2 8 de tweede overwinning binnen was. Het tweede team is de kompetitie, tegen Yerseke 4, begonnen met een ge lijkspel 5 5. Deze wedstrijd gaf met liefst 7 x een drie games partij dui delijk aan, dat een gelijk spel de enige juiste uitslag was. Het waren Jan Leen- dertse (2x), Phillip Leendertse (2x) en Rene de Looff (lx) die voor Slagvast het 1ste kompetitiepunt binnenhaalden. Ook het eerste jeugd team wist de eerste punten binnen te halen. Met liefst 9 1 bleven zij hun tegenstanders uit Yerseke ruim de baas. Hier waren het Monique v/d Heyde (3x), Stefan Nagel hout (3x) en Joke Bardolf (2x), die de overwinning veilig stelden. Het tweede jeugdteam, dat een gelijk spel verdiende, moest met 46 de eer aan 't Zand uit Middelburg laten. Jam mer was, dat de dubbel in de derde game met 19 werd verloren. Tonny Ver loop (2x) en Stefan Nagelhout (2x) wa ren het, die voor Slagvast wisten te winnen. Al met al toch een goede week voor Slagvast, dat zowel bij de jeugd als bij de senioren een aardig woordje in de Zeeuwse kompetitie meespeelt. Zij, die ook eens een balletje willen slaan of een wedstrijd willen bezoeken, zijn bij ons van harte welkom. Speel lokaal: gymlokaal aan de Nieuwstraat te Kamperland. Programma: Donderdag 10 februari: Scaldina 1 Slagvast 1 (20.00 uur). Slagvast 2 Oudelande 4 (20.00 uur). Zaterdag 12 februari: Wilno 7 Slagvast 2 (jeugd). VOETBAL Zaterdag 12 februari: ZSC 1 Bevelanders 1 (2.30 uur) Dames:/Bevelanders SVD (11.00 uur) Bevelanders Al GPC Al (2.30 uur) Kapelle Al Colpl. Boys Al (12.45 uur) DFS C2 Wissenkerke Cl (11.00 uur) BASKETBAL Zaterdag 12 februari: Dames: Mevo 2 Delta-C. 1 (17.30 uur te Zierikzee) Kruiswoordpuzzel no. 814 Horizontaal: 1. teken van verdriet - 4. plaats in Drente - 7. inwendig orgaan 11. jong dier - 12. mannelijk dier - 13. rijstbrandewijn - 15. dierengeluid - 16. hetzelfde (afk.) - 18. jongensnaam - 19. soort kers - 21. meisjesnaam - 23. niets 24. kledingstuk - 26. afslaande weg - 28. meubel - 31. rivier in Frankrijk - 32. soort - 34. houding - 35. telwoord - 39. grap - 41. spelleiding - 44. meisjesnaam 46. kleine steentjes - 48. meisjesnaam 49. gemeenschappelijke grond - 51. sier lijke knoop - 53. wiskundige figuur - 56. inkerving - 58. familielid - 59. water stand (afk.) - 60. metaal - 62. plezier 63. plaats in Gelderland - 64. plaats in Noord-Afrika - 65. slagader - 66. voedsel Verticaal: 1. klap - 2. dwaas - 3. Mo hammedaans geestelijke - 5. dierenver blijf - 6. rustplaats - 8. jongensnaam 9. herkauwer - 10. hoofddeksel - 14. knaagdier - 15. dunne - 17. werppijltje 18. grondpaaltje - 20. onbewerkte - 22. bloem - 25. vloeistof om te drinken 26. op deze wijze - 27. gewicht (afk.) 28. stoomschip (afk.) - 29. Frans lid woord - 30. gevat - 33. krantenjongen 36. bevel - 37. nauwte - 38. inwendig orgaan - 39. familielid - 40. godsdienst (afk.) - 41. vingersieraad - 42. deel van het been - 43. gouden tientje (afk.) 45. tocht - 47. smalle strook - 50. Euro pese hoofdstad - 51. muziekteken - 52. vaartuig - 53. zijde - 54. ovenkrabber 55. paradijs - 57. gevangenis - 61. lof dicht. Oplossing kruiswoordpuzzel no 813 Horizontaal: 1. bont - 4. por - 7. asla 10. olifant - 14. nu - 15. gei - 16. bed 18. nl - 19. km - 20. hel - 22. md - 24. ego - 26. veertig - 30. oke - 32. au 33. ag - 34. de - 35. na - 36. om - 37. ha 38. pet - 40. ne - 42. Is - 44. pedante 45. amerika - 46. al - 47. pd - 48. esp 50. ra - 51. os - 52. av - 54. el - 56 se 57. he - 58. one - 59. leguaan - 62. ons 64. ed - 66. rib - 67. pp - 68. sr - 69. les 72. tui - 74. ja - 76. strelen - 80. reet 81. ina - 82. olst. Verticaal: 2. ob - 3. toe - 4. pi - 5. offerte 6. ra - 7. ate - 8. lo - 9. snee - 11. li 12. nb - 13. sloe - 15. gm - 17. dm 19. kou - 20. he - 21. It - 23. don - 25. gamelan - 26. vaandel - 27. eg - 28. id 29. generen - 31. kalkoen - 36. opa 37/. hap - 38. pee - 39. tap - 41. era 43. sas - 49. sluipen - 53. vee - 55. Ie 56. sa - 57. hop - 58. oost - 60. gr 61. ab - 63. slak - 65. dl - 67. pi - 70. est - 71. st - 72. te - 73. uno - 75. ne 77. ri - 78. la - 79. is.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 1