KRONIEK VAN NOORO-BEVELAND j Raadsvergadering Wissenkerke i; M'n bin oal jonk hewist, beste vrienden, dus dan wete m'n ok oal wat vo fratsen d'r op de fiets wiere uuthehaele. Zeker die mensen, die errehens anders op schole hienge, dat waere lange stikken van Hoes nae Kertjeen en omhekeerd. Die fratsen di ak ut net over oa, wiere dan ök nog a us uut hehaele onderweg en 't za nog wè zó weze, dienk uk. Doortje hieng ök in Hoes nae schole en dee ök fratsen on derweg op d'r fiets. Wedstrijd op de fiets. Doortje hieng nae schole op de fiets," hlad nae Hoes, dat was toch iets. Eiken ochend, drööhe of nat, hieng Dooi-tje op pad. Netuurluk hieng dat op d'n duur vervele en onderweg dee-je ze dan ök wè us spele. Wie of 't artste kon rie-je, mè dan was Doortje nie blie-je. Want art rie-je kon ze nie; iederéén vloog d'r verbie. Noe oa ze onderweg wee un spelletje hedae en hierend van 't lachen zag moeder d'r op de stoepe stae. Hlad van top tot téén onder de mödder; op de stoepe lag ök a een flienke klodder. Wat ei jie noe hedae,' riepmoeder hlad-nie blie-je. Nou, m'n dee-je wie of 't langste mee z'n oöhèn dicht kon rie-je. Ik ree in een modderdulve op 't leste, mè, 'k was wè !t. oalerbegte. 7 Af fijn, zó a-je kunne lezen eit, beste vrienden, was moeder nie blie-je. Mè d'r voader ei heliek hekrehe, want die zei oaltied: Ze za nie in zeven duiven helieke rie-je. Mè d'r moeder zei, toenk'ut vroeg: één dulve is henoeg. CeeBee. De eerste raadsvergadering in het jaar 1983 van de gemeente Wissenkerke viel op dinsdag 18 januari j.l. Burgemeester P. Wisse opende de vergadering door een ieder een goed 1983 toe te wensen. De raad was voltallig en er was een overvolle publieke tribune (mede door de brandweer van Kamperland). In zijn voorwoord sprak de voorzitter over een stijging van het aantal toe ristische overnachtingen met 35.000. De cijfers waren: in 1981: 1.113.563 en voor 1982: 1.148.541 overnachtingen. De notulen van de vorige vergadering gaven geen reden tot opmerkingen. Bij de ingekomen stukken kwam de heer Sandee terug op de aktie van de Zeeuwse Avondscholengemeenschap. Hij vond bezuinigingen daar ook wel een noodzaak, maar was tegen het plan om dit te doen door middel van centralisatie in Vlissingen. Graag ook nog dit onder wijs in Goes voor de bereikbaarheid vanuit deze regio. De voorzitter sprak van akties aan de lopende band tegen letterlijk alles. Toch zou het een goede zaak zijn te protesteren tegen het vervallen van dit onderwijs in Goes. En met instemming van de gehele raad werd daar protest tegen aangetekend. Een wijziging in de bezoldigingsver ordening 1981 behelsde enige begrips omschrijvingen en werd aangenomen. Bij de vaststelling van de lozingsver ordening riolering vroeg mevr. Van Ar- kel waarom er iets stond over geheim houding. Was dit bedoeld bij rampen? De voorzitter kon haar geruststellen, door op te merken dat er fabricage- procedures zijn, welke niet bij concur renten terecht mogen komen, maar waarvan het college wel het nodige moet weten. Een wijziging in de Algemene Politie verordening betrof enkele geluidhinder- bepalingen, speciaal over de recreatie. Aan de heer Goudswaard, Westhaven- dijk 31 te Kamperland, werd een strook grond verkocht van 3' meter breed. Dit voor zijn verbouwing aan de woning. De grondprijs was 16,per m2. De heer Sandee vroeg nog wat er met dat andere stukje grond van de ge meente werd gedaan. Volgens de voor zitter was dit wel makkelijk om daar in de toekomst over te kunnen be schikken, b.v. voor rioleringen, e.d. De tarieven van de gemeentelijke sport voorzieningen werden met 4°/o ver hoogd. Een wijziging in het bestemmingsplan van recreatiecentrum „De Schotsman" behelsde volgens de voorzitter enkele interne verschuivingen op het terrein zelf. Er kwamen geen kafnpeerplaatsen bij. Er was enkel de bouw van een nieuwe receptie bij de ingang. De heer Hamelink vroeg of dit direkt verband hield, met de toekomstige uit breiding. Maar volgens de secretaris is deze wijziging toch noodzaak en gaat ook door zonder uitbreiding. Medewerking voor een bedrag van 3.256,80 werd gevraagd door de kleu terschool van Wissenkerke. Dit ter ver vanging van de oliegestookte c.v. door een op gas gestookte c.v. De heer Dieleman vond het bedrag wel wat hoog voor alleen een c.v.ketel. De secretaris betoogde dat het hier ook ging om aanleg van leidingen en enkele kleine verbouwingen. Een volgend punt betrof een motie van de gemeentë Veere over de aanleg van een weg over de pijlerdam. Hierin werd gepleit voor aanleg van een goede weg met een fietspad daarnaast. De voorzitter vond het ten volle waard om aan deze motie adhesie te betuigen, vandaar dat het een apart agendapunt was. De heer Sandee vond het een trieste zaak, dat men op de aanleg van een weg ging bezuinigen. Wat maakten nu immers die enkele miljoenen guldens meer uit op dit milj arden-projekt. Hij bleek daarmee de gevoelens van de hele raad te vertolken. Er werd een kleine wijziging in de heffing van onroerend goedbelasting in gevoerd. Na een korte uitleg aan de heer Sandee bleek niemand nog bezwaar te hebben. Een krediet van 150.000,werd ge vraagd voor de bouw van een nieuw doudhe/toiletgebouw op de jachthaven te Kamperland. De heer Hamelink zei in het verleden altijd tegen onderhandse aanbestedingen te zijn geweest. Dergelijke bedragen be horen in de raad beslist te worden. Dus waarom is er niet een vast bedrag aan een aannemer gevraagd. Er moest toch zeker niet boven die 150.000,uit gegaan worden. Hij pleitte verder voor muntheffingen via de gebruikers er van. De heer Van der Maas bleek om fi nanciële redenen tegen het plan. De heer Dieleman was blij met de eenvoudige opzet van het gebouw en hoopte op een aannemer binnen deze gemeente die dit zou bouwen. De voorzitter zei een aantal aanne mers uit te nodigen om in te schrijven. Bij een openbare aanbesteding kon een ieder inschrijven. Met dit globale be drag wou men eerst de begroting in dienen en later het definitieve bedrag opvoeren. Bij een forse overschrijding van die 150.000,zou de raad zeker ingelicht worden en de opmerking over een aannemer binnen de gemeente werd meegenomen. De heer Hamelink was toch niet te vreden met dit antwoord. Volgens hem had de raad geen greep op het precieze bedrag, men kon er boven, maar ook beneden zitten. Zijn fraktie ging niet akkoord als het er boven zou zijn. De heer Sandee stelde dan voor om eerst een juist bedrag aan te vragen en daarna de raad te informeren. De voorzitter ontraadde dit laatste, omdat het dan zeker niet meer voor het seizoen klaar komt. Hij verzekerde dat het definitieve bedrag niet veel hoger zal liggen dan die 150.000, En na die verzekering kon men (behalve Van der Maas) er mee akkoord gaan. Het college vroeg wederom machti ging tot het doen van een onderhandse aanbesteding voor de uitbreiding van de steigers in de jachthaven. De heer Hamelink had geen bezwaar als men binnen het krediet bleef. Maar de voorzitter sprak van een kleine mar ge in de cijfers. Mevr. Van Arkel en de heer Sandee gaan de gemeenterekening over het jaar 1981 nazien. De aankoop van een verplaatsbare muziektent (tweedehands) vroeg een be drag van 17.582, De heer Wisse zei dat zijn fraktie achter het voorstel stond,maar men zag graag de verplichting van 3 con certen per jaar (buiten de gebruikelijke evenementen). De heer Hamelink vertelde, dat zijn fraktie vroeger er al eens meer voor zo'n tent gepleit had. Hij voelde toch ook wel wat voor voorwaarden, omdat er nogal wat gèlü in de muziek gestoken werd. Zo zou men o.a. zelf deze tent kunnen opbouwen en afbreken. De heer Remijnse was benieuwd waar deze tent werd opgeborgen. De heer Van der. Maas vroeg of dit enkel een tent was voor de muziek verenigingen. En vroeg verder geen ge bruik daarvan te maken op zondag. De voorzitter stelde voor om bij het verlenen van subsidie in het welzijns- plan enkele voorwaarden aan de vere nigingen op te nemen. Toch is de zelf werkzaamheid van de muziekverenigin gen erg groot, b.v. rommelmarkt, e.d. De berging kan plaatsvinden in de be staande gemeentegebouwen. Er is een mogelijkheid voor anderen om gebruik te maken van die tent, omdat deze ei gendom blijft van de gemeente. Er zal dan wel toezicht komen op een goed gebruik van de tent. Hij had wel moeite met de uitspraak: nooit op zondag. Toch bleef de heer Hamelink pleiten voor de werkcommissie, omdat bouwen en afbreken een tijdrovende zaak was. Hem was ook gebleken dat de bestaande muziektent eigendom was van de mu ziekvereniging en het! onderhoud werd ook door de gemeente uitgevoerd. De voorzitter beloofde zijn opmerkingen hierover mee te nemen in het overleg. Een buitengewoon aandachtig gehoor van de publieke tribune kreeg het vol gende voorstel. Dit was namelijk de aanschaf van een nieuwe bluseenheid voor Kamperland. Het bedrag wat hier mee gemoeid was, bedroeg 250.000,—. De heer Sandee sprak van een vrij scherpe inschrijving en toch een groot bedrajg. Men moest zich later eens gaan bezinnen op de hulpverleningstaak. Zijn ongerustheid behelsde de bereikbaarheid op de kampeerterreinen met deze grote wagen. Hij vroeg verder naar dé bezet ting van het korps tijdens de zomer maanden en is daar b.v. een .vakantie- rooster voor opgesteld. De heer Dieleman vond de nieuwe wagen op zijn plaats, maar ook in de toekomst moest men toch aan bezuini gingen gaan denken op dit terrein. De heer Hamelink prees de inzet, scholing en zelfwerkzaamheid van het brandweerpersoneel. Toch mag ook hier best een stukje reorganisatie plaats vinden. Op Noord-Beveland zijn op dit moment 5 brandweerwagens- op een totaal van 6.000 inwoners. Als elke wa gen een kwart miljoen gulden kost, is dit een bedrag per inwoner dat enorm hoog is. Het is dus zinvol om daar eens naar te kijken. De hulpverlening naar de brandweer wordt al lang over ge praat, maar nog steeds bestaat er de BB. Zoals men de brandweerwagens goed wil uitrusten, zo kan men ook van een ambulance een operatiezaal maken. Zijn filosofie was deze: 2 zeer goed uitgeruste wagens op Noord-Beveland en enkele eerste hulp-wagens. De heer Remijnse durfde er weinig opmerkingen over te maken. Volgens zijn zeggen: gezien het aantal brand weermannen op de tribune. De heer Van der Maas stemde er vol ledig mee in, omdat de veiligheid bij hem voorop stond. De voorzitter dacht dat de reorgani satie heus wel op termijn gerealiseerd werd. De brandweerinspektie vond nu eenmaal twee wagens voor Wissenkerke noodzakelijk. Door de goede samenwer king tussen beide korpsen is het be mannen van de wagens in de zomer maanden geen probleem. Met deze wa gen is de bereikbaarheid op de cam pings aanwezig. En er zit alleen het allernodigste hulpverleningsmateriaal in Bij mevr. Van Arkel was er nog enig ongeloof over het feit, dat de brandweer beknelde personen uit autowrakken haalt. Maar volgens de voorzitter ge beurt dit al. De hiermee gepaard gaande verbou wing aan de brandweerkazerne te Kam perland ging een bedrag vergen van ƒ35.000,en het onderhoud kwam daar door 6.500,hoger te liggen. De raad had hier geen enkele moeite mee. De aanleg van een fietscrossbaan te Kamperland gaf nogal de nodige moei lijkheden. Het' voorstel was om dit in het nieuwe bestemmingsplan aan te leg gen (kosten 5.000,maar daartegen was een bezwaarschrift ingediend. Vol gens de voorzitter had men hierop niet gerekend en hij stelde als andere plaats voor: onderaan de Westhavendijk, naast het postkantoor. Want men wou het toch wel zo dicht mogelijk bij de kern hebben. De heer Wisse was nu weer bang voor moeilijkheden door andere mensen. Hij had als plaatsen: een speeltuin, terrein De Putter of bij begraafplaats. Hij was verder van mening dat er een vereni ging moest worden opgericht in verband met verzekering, e.d. De heer Dieleman wou persé geen overlast voor de bewoners en vroeg om een goede plaats voor deze baan. De heer Hamelink infoimeerde naai de veiligheid en aansprakelijkheid en wees op het gevaar dat anderè gebrui kers (brommers) op deze baan gaan rijden. De plaats liet hij graag aan het college over om daar over te beslissen. Op aanvraag van bewoners uit de an dere kernen moest men het daar dan ook positief gaan benaderen. De heer Van der Maas vond 5.000, toch teveel, zeker ook als andere kernen om zo'n bedrag kwamen vragen. De voorzitter dacht die plaats weinig moeilijkheden met de bewoners zou ge ven., Ook bij de speeltuin en De Putter •tfvonen mensen rondom. De aansprake lijkheid voorkomt men door het plaat sen van borden met duidelijke tekst. Maar men zou toch eerst de bewoners gaan benaderen die in de buurt van die baan wonen. De heer Sandee vroeg of dat terrein later nog voor woningbouw gebruikt kon worden. Volgens de voorzitter was 'dit altijd mogelijk, omdat men niet voor nemens was om dit te verhuren. Na dit bleef de heer Van der Maas toch zijn bezwaren houden tegen de aanleg van een fietscrossbaan. Wegens het niet voldoen aan de ge stelde financiële eisen werd aan het Zeeuws Biologisch Museum geen een malige subsidie verleend. Voor het organiseren van een concert door de zangvereniging Soli Deo Gloria werd door deze vereniging een subsidie gevraagd met een max. van 1325, De heer Van der Maas was tegen de subsidie voor dit concert, want dan komen ook de andere verenigingen. Daarentegen sprak de heer Hamelink van een culturele aktiviteit die gesteund moest worden. Voor een bedrag van 6.262,per jaar stelde het college voor om deel te nemen aan het Intergemeentelijk Theaterburo Zeeland. De heer Dieleman vroeg of dit bedrag 10 jaar lang betaald moest worden en naar de reaktie van het NUT. De heer Hamelink was van mening dat het NUT achter deze zaak staat. Het is op dit moment de enige mogelijk heid om een stukje professionele cultuur in de gemeente te krijgen. En daarbij manifesteert men zich a^n de gehele bevolking. Om principiële en financiële redenen bleek de heer Van der Maas tegen de deelname aan dit buro. Mevr. Van Arkel sprak nog over het profijt voor de schooljeugd, waar men zich ook aan wil gaan manifesteren. Volgens de voorzitter kan men jaar lijks bezien of men meedoet en het bedrag daarvoor beschikbaar wil stellen Toen hadden de andere 10 leden geen bezwaar meer en werd tot deelname besloten (Van der Maas tegen). De afrekening van de kosten aan het Bestuurlijk Experiment Welzijn bedroeg over 1981 2216,50., De deelname aén het projekt „Mensen zonder baan" ging volgens de voorzitter schoorvoetend. De kosten over 1983 be liepen een bedrag van 1294, De heer Dieleman bleek grote bezwa ren aan het projekt te zien. Er waren op het gebied van bij- en omscholing al genoeg aktiviteiten. Men kon ëen werkloze niet tevreden stellen met al dat onnuttige werk en er was ook nog sprake van een oneerlijke concurrentie. Het projekt was veel te klein voor de werkelijke bestrijding van de werkloos heid en was het nu wel nodig om de mentaliteit van de werkloze te veran deren. Men moest eerst maar eens met projekten op tafel komen. Er was vol gens hem ook in andere gemeenten wei nig of geen belangstelling. Hij kon dan ook niet instemmen met dit voorstel. De heer Sandee wou de zaak nuchter bekijken. Er was toch een grote stijging van de werkloosheid in deze gemeente. Was er overleg gevoerd met werklozen in deze gemeente? Hij zag dit projekt juist om werkprojekten voor de werk lozen te zoeken. En hij wou het zeker voor één jaar positief benaderen. De heer Hamelink stond bijzonder po sitief tegenover dit projekt. Er was be langstelling vanuit deze gemeente en het vroeg ook beperkte financiële mid delen. De heren Remijnse en Van der Maas vonden ook dat men het voor één j aan moest proberen. De voorzitter stelde dat men als werk loze niet wordt gedwongen om deel te nemen. We zijn de laatste gemeente in de regio die deelneemt. Er is geen over leg met de werklozen uit de gemeente geweest. Daarbij is het belangrijk dat dit projekt voor één jaar opgezet is. Wethouder De Nooijer gaf als aan vulling, dat de projekten die uitgevoerd worden deskundig wordeVi beoordeeld. De cursussen zijn sociaal-cultureel ge richt en de gemeente betaalt enkel de organisatiekosten. Ondanks dit alles bleef de heer Dieleman tegen. Een achttal begrotingswijzigingen pas seerden zonder opmerkingen de raad. Bij de rijksvoorschottenaanvraag voor woningwetwoningen op Kamperland, vroeg de heer Hamelink of dat in over eenstemming was met de aanvragen. De voorzitter beaamde dat de grootste aan vragen uit Kamperland komen. De bezwaarschriften van het Sociaal Centrum en de Goese Operettevereni ging werden verdaagd naar de volgende vergadering van 28 februari a.s. In de rondvraag vroeg de heer Ha melink waarom alle leden niet zijn uit genodigd voor een arob-vergadering. De voorzitter zei, dat een verkeerde lijst was gepakt. i Dan vroeg de heer Hamelink naar de konsekwenties van de tuingrond nu de bomen bij de begraafplaats zijn gerooid. Dat bleken er geen te zijn, aangezien de overhangende bomen waren blijven staan. Tenslotte zei de heer Meulenberg, dat het parkeerterreintje bij de Langeviele niet te gebruiken was wegens water overlast. De voorzitter zou het aanbren gen van een verharding bespreken. Zo kwam toen na enkele uren ver gaderen een eind aan deze eerste raads vergadering van 1983 en begaf het tal rijke publiek zich naar de uitgang. EXAMEN Aan de Erasmus Universiteit te Rot terdam slaagde voor het doctoraal exa men medicijnen: Betty Gillesse uit Wis senkerke. VOORLICHTINGSMIDDAG VOOR OUDEREN TE COLIJNSPLAAT Op vrijdag 28 januari a.s. wordt een voorlichtingsmiddag voor ouderen ge houden over het onderwerp bibliotheek voorzieningen. Mevr. Harsvelt (van de bibliobus) komt hier hét een en ander over ver tellen. Zij neemt ook enkele hulpmid delen mee zoals de leesloupe, grote- letter-boeken, en dergelijke. Verder ver toont zij een diaserie over de bibliobus. De middag begint om half drie in het zaaltje van de Ned. Herv. Kerk. Alle ouderen zijn welkom. De toegang is gratis. KRUISWERK-NIEUWS Meer Bewegen voor Ouderen in Geersdük. Uit de reakties van een aantal men sen is gebleken, dat er in Geersdijk belangstelling is voor een gymnastiek- groep voor ouderen. De Kruisvereniging Noord-Beveland en Zuid-Beveland-West heeft daarom het plan opgevat om een dergelijke groep op te gaan richten, zo dat er ook voor ouderen uit Geersdijk de gelegenheid komt om aan gymnastiek voor ouderen te doen. Voorlichtingsbijeenkomst. Om u de gelegenheid te geven geheel vrijblijvend kennis te maken met het „Meer Bewegen voor Ouderen", met name de gymnastiek voor ouderen, zal er een voorlichtingsbijeenkomst wor den gehouden. Deze zal plaatsvinden op vrijdag 4 februari 1983 in het Drenthe- huis. We beginnen om 13.30 uur. De konsulent MBvO van de Prov. Ver. Het Zeeuwse Kruis zal dan een praatje houden over de gymnastiek voor ouderen. Hij zal zijn praatje toe lichten met een videofilm en een korte demonstratie. Alle dames en heren die eens wat meer willen weten over de gymnastiek voor ouderen zijn van harte welkom op deze bijeenkomst. Natuurlijk mag u ook komen kijken op de lessen die vanaf 11 februari a.s. plaats vinden op vrijdag van 13.30 14.15 uur in het Drenthehuis. De leiding zal in handen zijn van mevr. E. Koster uit Kats. Gymnastiek. Geen handstanden of zwaantjes in de ringen, maarga ook eens een bal letje opgooien bij één van de gymnas- tiekgroepen. In zo'n groep worden al lerlei leuke en goede lichaamsbewe gingen gedaan. Erg vaak wordt daarbij gebruik gemaakt van, oefenmateriaal zoals ballen, stokken, werpringen, e.d. Vaak worden de oefeningen ook afge wisseld met leuke spelvormen. Door deze oefeningen worden de spieren ook eens op een andere manier dan de ge wone dagelijkse manier gebruikt. Hoofdzaak is echter plezier en ont spanning. Speciale kleding hoeft niet, maar een lange broek en gymschoentjes zijn wel erg fijn. De lessen vinden plaats van septem ber t/m juni. Deelname aan de lessen van de Kruisvereniging is gratis, ervan uitgaande dat deelnemers lid zijn van de Kruisvereniging. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de konsulent MBvO, tel. 01100-15892 of uw wijkverpleegkundige, mevr. C. van de Kreeke. FIOM - NIEUWS Fiom-Zeeland organiseert twee the ma-avonden in Vlissingen voor alleen staande ouders onder het motto „Er alleen voor staan en dan?" Het alleen opvoeden van je kinderen is een hele klus. Het is dan heel be langrijk om samen met gelijkgezinden te kunnen, praten, ervaringen te kunnen uitwisselen en elkaar te helpen wat weerbaarder te worden en ideeën op te doen over praktische zaken. Vragen als: hoe vind je een goed evenwicht tussen de zorg voor kinderen aan de ene kant en aan de andere kant de behoefte om je eigen leven te leiden? Wat verandert er aan je maatschappe lijke positie wanneer je alleenstaande ouder bent? Hoe bepaal je zelf steeds een goede houding in het opvoedings proces van je kinderen? Constan Jansen, psycholoog, is op deze avonden aanwezig om de verschillende vragen bespreekbaar te maken en ver der uit te diepen. Deze thema-avonden worden gehou den op woensdag 2 en 9 februari 's avonds om 20.00 uur in het gebouw „Breehof" aan de Breestraat 8 te Vlis singen (tegenover politie-buro). Opgave en een folder te verkrijgen bij: Fiom-Zeeland, Tel. 01180-27311. VOORTGANGSRAPPORT VAN HET PROJEKT IN RWANDA De Commissaris der Koningin, dr. C. Boertien, heeft van Unicef een voort gangsrapport gekregen over het water- voorzieningsprojekt in Rwanda, Afrika. Zeeland heeft voor een miljoen mee gedaan aan deze vorm van ontwikke lingssamenwerking. Het projekt voor ziet in het maken van drinkwaterbron nen en in het opnieuw in gebruik ne men van in het ongerede geraakte bron nen. Een deel van het bedrag is besteed aan de opleiding van fontainiers jongens en mannen die voor het on derhoud moeten zorgen opdat de bronnen niet opnieuw verontreinigd worden, waardoor het water niet meer voor consumptie geschikt zou zijn. Rwanda is verdeeld in 143 distrikten; het is de bedoeling, dat ieder distrikt een eigen fontainier krijgt. Tot nu toe zijn 105 mensen opgeleid, aan de re- crutering en opleiding van het reste rende aantal mensen wordt gewerkt. De opleiding is technisch met daarnaast een deel hygiëne, dat de wereld-gezond heidsorganisatie voor haar rekening neemt. Van de bronnen 4.090 in to taal is 74 procent gereed. Er is niet onderzcoht welke invloed het projekt op de bevolking heeft. Be kend is wel, dat vooral de boerderijen en veehouderijen er profijt van hebben. Weekers in de gezondheidszorg hebben waargenomen, dat ziekten die veroor- zaakt worden door het water, in de van bronnen voorziene gebieden minder vaak voorkomen. Mede aan de hand van het Unicef- projekt is nationaal een commissie in gesteld, die zich met de drinkwater voorziening bezighoudt.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 2