NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD De moeilijke keuze SPORT-AGENDA FEUILLETON Oorspronkelijke novelle door E. van Egmond Zeeland Magazine? Mo. 4043 Donderdag 18 november 1982 i 86e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,— per jaar. Franko per post 35,— per jaar. Advertenties 38 ct per mm. excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. 22 Terwijl Ineke de door Bertus afgegeven bestelling klaarmaakt, gaat de man even zitten en steekt een sigaret op. Na een paar trekjes 'begint de man te grinneken, eerst kort, dan ineens lang achter elkaar. Zijn vrouw staat voor de 'hete patatoven en kijkt hem enigszins gepikeerd aan. „Zeg 's wat, dan kan ik misschien ook meelachen. Wat is de mop?" De man schudt, nog altijd lachend, het hoofd. „Eerst moeder, toen Piet, nu Willem. Als dat zo doorgaat, heeft vader binnen een half jaar geen zoon meer, die voor hem wil werken. Kan-ie personeel gaan nemen. Wim had 't er gisteravond immers over, dat er een paar keer herrie is geweest tussen vader en Jacob? Jacob heeft gedreigd weg te gaan, omdat hij bij zijn schoonvader wel meteen de leiding kan gaan overnemen na zijn huwelijk met Grada." De bestelling is klaar. Bertus komt over eind eri neemt die van zijn vrouw over. Vlug buigt hij zich over Ineke en kust haar vluchtig. „Weet je. wat ik nu zo jofel vind? Dat Zaandam meer dan honderd ki lometer van Arnhem verwijderd is." Als het even kalmer in de zaak is, belt Ineke haar schoonzus in Oosterbeek. Ze krijgt zwager Vincent aan de lijn. Ineke zegt: „Wim is bij zijn moeder. Die vriend van moeder heeft ons gebeld?" „Zo? Daar zal Nelia van ophoren. Ogen blik, dan geef ik haarNelia! Telefoon! Wim is terecht Ineke hoort door de telefoon in de verte de stem van haar schoonzuster. „Wat? Waar heeft hij al die tijd gezeten? Wie belt er, vader?" Even later is Nelia er zelf en dan vertelt Ineke, wat Bertus door de telefoon heeft gehoord. En dat later de vriend van moeder belde. Als Ineke uitgesproken is, zegt Nelia: „Achteraf verwondert het me niks. Ik had de laatste paar uren eigenlijk al zo'n ver moeden." En als ze dan hoort, dat moeder misschien nog deze avond belt, vraagt Nelia: „Zeg, laat haar mij ook bellen? Vraag je 't? Ik ben zo onderhand razend nieuwsgierig geworden. Hoe ze het maakt en waar ze is en zo." In Nijmegen is er weer familieraad. Na sluitingstijd. Dus met de kinderen van Gra- dus erbij. Wat doen we? Vertellen, waar me vrouw Sahreidel zich momenteel bevindt? Naar wat Martje ons verteld heeft over haar man, is hij in staat hierheen te komen en wat dan? Krijgen we misschien de groot ste trammelant. Maar de kinderen zien het niet meer zo zwaar in. Ze mogen allen de stille vrouw, aan wie je duidelijk kunt zien, dat ze hun vader als het ware aanbidt. Weten tevens, dat hun vader gelukkig is sinds mevrouw Schreidel in huis is. Best te begrijpen, dat ze naar haar andere kin deren gaat verlangen. Laten we het voor lopig houden op telefonisch kontakt. Het is half acht, als in Zaandam de telefoon gaat. Het is net even rustig in de zaak. Piet bedient in de winkel; Ineke rust een uurtje uit, want het is nog lang geen één uur. In de keuken zwaait Bertus nu de scepter. Is intussen helemaal vergeten, wat beloofd is aan Ineke. Een mannenstem zegt: „Spreek i'k met meneer Wildschut? Bertus of Piet?" „Met Bertus. Wie bent u?" „U spreekt met Verheijen. Uw moeder is. Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien vdn nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 27,50 per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE sinds haar vertrek uit Arnhem, bij ons in huis. Bij mij en mijn kinderen. Zoals ik uw vrouw al beloofde, meneer, komt nu uw moeder adn de 'lijn." Opeens dringt het weer tot hem door: moeder komt aan de telefoon! Met zijn hand voor de microfoon, roept 'hij naar boven: „Ineke! Kom-es gauw! Moeder belt!" In de grote benedenikeuken is er bij het telefoontoestel een tweede mogelijkheid mee te luisteren. Ineke komt met een vaart omlaag en als Bertus al spreekt, pakt zij de andere hoorn en luistert mee. Naar de stem van haar schoonmoeder. „Hallo, Bertus, hoe gaat het bij jullie? Allemaal nog gezond, heb ik van Wim ge hoord." „Gelukkig wel. Blij uw stem weer te horen. Hoe is het met u?" „Uitstekend. Alleenik krijg steeds meer verlangen naar jullie. Ben jij nog boos, omdat ik zonder meer weggegaan ben?" „Nounee, dat niet. Als we alles bij elkaar nemenuw leven met vader en de jongens, dan zeg ik en zo denkt Ineke er ook over het is eigenlijk niet te verwonderen, dat u ging. We begrijpen het. En het u kwalijk nemendaartoe hebben wij niet het recht. We zijn veel te blij uw stem weer te horen. Hebt u het echt goed? Ik bedoel: bent u vrij om te doen en te laten, wat u zelf wilt?" „Natuurlijk, jongen; meneer Verheijen is geweldig voor me. We zijn heerlijk met va kantie geweest in Spanje. Heb je de kaarten ontvangen?" „Jazeker. Zeg, ik geef Ineke even en dan roep ik Piet. Die wilt u zeker ook wel aan de lijn?" Na Ineke komt Piet. Ineke ziet, dat de jongen nauwelijks in staat is zich goed te houden, nu hij na zo lange tijd de stem van zijn moeder weer hoort. Een kwartier later herhaalt zich 't een en ander, als er verbinding met Oosterbeek tot stand is ge komen. Nelia wil weten, waar haar moe der zioh bevindt. „Dan zoek ik je een mid dag of zo op. Dat kan toch? Nee? Waarom niet? Zit je dan zo ver weg?" Op kalme toon legt moeder Martje uit, dat men met het oog op vader 't voorlopig beter vindt het verblijfadres geheim te hou den. „We kunnen elkaar toch bellen?" Nelia houdt aan. „Geef dan tenminste het telefoonnummer." Maar dit is net zo gevaarlijk, want via de telefoongids kan iemand met geduld uit eindelijk naam en adres te weten komen. Martje besluit: „Ik bel jullie voortaan re gelmatig op. Zodra we van mening zijn, dat er geen moeilijkheden met vader door kunnen ontstaan, zien we wél verder. Maken jullie zich alsjeblieft nergens ongerust over: ik ben gezond en nu ik jullie stemmen heb gehoord, ben i'k dankbaar en tevreden. Voor Willem zorgen wij nu, daar kunnen jullie van op aan. Meneer Verheijen zal proberen ergens een baan voor hem te vinden. Hoe heeft vader op zijm verdwijning gereageerd?" Nelia vertelt het in een paar zinnen. „Zoals te doen gebruikelijk, als hij uit zijn humeur is. U weet dat misschien nog beter dan wij: ongenietbaar." Ja, Martje weet het maar al te goed. Maar dat is nu allemaal voorbij. Laten we hopen: voorgoed. De volgende morgen is vader Wildschut vrij vroeg in Oosterbeek. „Ik moet naar de Doorwerth, even naar een blok huizen in aanbouw kijken, want daar gaan we met enkele dagen heen voor het instaliatiewerk. Dacht: wip even aan in Oosterbeek. Al iets gehoord van Willem?" Nelia is een beetje gepikeerd over dit vroege uur. Ze loopt nog in oohtendge- waad en heeft er een hekel aan, als iemand haar zo ziet. Al is het haar eigen vader. Zonder zich te bedenken, antwoordt ze: „Ja. Willem is bij zijn moeder en blijft daar Piet en Wim zijn beiden minderjarig en het is gebruikelijk, dat bij een scheiding minderjarige kinderen de moeder worden toegewezen." Ze zegt dit op besliste toon, hoewel ze geen enkele zekerheid heeft met deze bewering. Vader Wildschut kijkt zijn dochter on gelovig aan. „Hoe ter wereld is dat mo gelijk? Hoe is hij aan haar adres gekomen?" „Datdat weten wij ook niet. Moeder heeft gisteren gebeld. Naar mij en ook naar Bertus. Wim blijft daar." „Waar?" „Bij zijn moeder, dat zei ik toch," ant woordt Nelia op ongeduldige toon. „Ik bedoel: waar is dat?" „Dat weten wij evenmin; moeder wil geen adres noemen. En als u nu denkt, dat wij iets voor u verborgen houden, ver gist u zioh. Voor wat moeders verblijfplaats betreft, weten wij net zo veel of weinig als u." Jaap Wildschut begint met nijdige bewe gingen zijn pijp te stoppen. „Dat jong komt natuurlijk terug, daar zal onze advokaat wel voor zorgen. Jullie hebben het telkens maar over een scheiding, alsof dit al een uit gemaakte zaak is, maar ik verzeker je, dat er geen scheiding komt, omdat ik het niet wil. Omdat er geen enkele steekhoudende reden is om te scheiden. Dat heb ik je al eerder gezegd. Moeder is dn overspannen toestand weggegaan. Daar zal ik onze ad vokaat ten overvloede nog eens op atten deren, zodat Willem zo snel mogelijk terug komt in Arnhem." Beiden zijn uit hun humeur, als de man een kwartier later weer in zijn grote wagen wegrijdt. Nelia kijkt hem na. Zeker gedacht, dat hij hier al kon 'koffiedrinken, maar dan heeft hij zioh vergist. Mij nog te vroeg. Bovendien wi'l ik eerst een bad nemen en me kleden. In Zaandam zegt Bertus enkele dagen la ter 's avonds, als ze gedrieën zelf zitten te eten: „VerheijenDie man, -waar moeder is, noemde zich Verheijen. Die naam komt me ergens bekend voor. Maar hoe ken ik die?" (Wordt vervolgd) HENGELWEDSTRIJD TE C0LIJNSPLAAT Zaterdag 13 november hield de Noord- Bevelandse hengelsportvereniging haar 7-de competitiewedstrijd voor het kampioenschap 1982 in de Oosterschelde te Colijnsplaat. Ondanks de dalende temperatuur van het zeewater vielen de vangsten ook nu weer erg tegen. De 59 deelnemers aan deze wed strijd vingen in totaal slechts 71 vissen, waarvan 32 ondermaatse en 39 bovenmaat se, met een gewicht van 5622 gram. Na afloop van de wedstrijd werden de prijzen uitgereikt door voorzitter Biondina in café „Juliana" te Colijnsplaat. De uitslag was: 1. C. J. de Rijke, Colijnsplaat 1058 pt. 2. A. Schoe, Oostkapelle 659 pt. 3. S. v.d. Guohte, Colijnsplaat 610 pt 4. A. J. de Waard, Goes 590 pt 5. P. de Waal Sr., Colijnsplaat 575 pt 6. J. de Looff, Kortgene 418 pt 7. A. Zwemer, Kamperland 390 pt 8. G. de Haan, Middelburg 355 pt 9. M. G. de Smit, Kamperland 298 pt 10. H. de Waard, Colijnsplaat 292 pt 11. C. v.d. Moere, Colijnsplaat 260 pt 12. J. Moerland, Colijnsplaat 259 pt De laatste wedstrijd voor het kampioen schap wordt gehouden op 27 november a.s. van 10.30 tot 13.00 uur te Colijnsplaat. In schrijven van 9.30 tot 10.00 uur in café „Ju liana" te Colijnsplaat. JEUGDTOERNOOI BADMINTON VERENIGING WISSENKERKE Het jaarlijks door de badmintonvereni ging Wissenkerke terugkerend jeugdtoernooi (voor de derde maal in successie door Wis senkerke georganiseerd) werd zaterdag 13 november door 11 Zeeuwse verenigingen in de sporthal „De Stenge" opgeluisterd. Er werd gespeeld in twee categorieën, n.l. van 8 t/m 12 jaar en van 13 t/m 16 jaar. Voor de jeugd van 13 t/m 16 jaar is door de gemeente Wissenkerke een wissel- beker beschikbaar gesteld. Deze wisselbeker blijft voorlopig één jaar in onze gemeente door het behalen van de 1ste plaats. De overige uitslagen waren: Poule A (8 t/m 12 jaar): 1. De Stenge; 2. Den Ossaert; 3. Wissen kerke I; 4. Backhand; 5. Wissenkerke II; 6. Kolibrie; 7. Stenge II; 8. Kombuis. Poule B (13 t/m 16 jaar): 1. Wissenkerke I; 2. Batavo; 3. Nieuwdorp; 4. Rillandia Smasherd; 5. De Stenge; 6. Wissenkerke II; 7. 't Leeuwtje; 8. Kolibrie KOLLEKTEVAN NATIONAAL JEUGD- FONDS WAS EEN SUCCES De onlangs in de gemeente Wissenkerke en de dorpskernen Kortgene en Kats gehou den collecte van het Nationaal Jeugd Fonds het fonds van Jantje Beton heeft het bedrag van in totaal 1032.15 opgeleverd. Van dit bedrag zal plm. de helft ten goe de komen aan de plaatselijke jeugdgroepe- ring die aan de collecte 'heeft meegedaan, te weten Scouting Noord-Beveland, de Zand- kreekgroep. De opbrengst zal o.a. worden besteed aan: handenarbeidmateriaal en aan de aan kleding van een eventueel troephuis. Het overige deel van de opbrengst zal door het Nationaal Jeugd Fonds worden be steed aan de financiering van tientallen projecten ten behoeve van het jeugdwerk in ons land. Het gaat hierbij om speelplaat sen, kinderboerderijen, clubhuizen, speelo- theken, peuterspeelzalen e.d. Concrete hulp voor nieuwe mogelijkheden en nieuwe voor zieningen. Een ieder wordt heel hartelijk bedankt voor zijn bijdrage. VOORLICHTINGSMIDDAG OUDEREN TE COLIJNSPLAAT Op woensdag 24 november a.s. is er weer een voorlichtingsmiddag voor de ouderen van Colijnsplaat. Ditmaal is het onderwerp: 'het Kruiswerk oftewel de wijkverpleging. Hiervoor zijn functionarissen uitgenodigd van de Kruisvereniging Noord-Zuid-Beve land-West. Zuster Gré Slabbekoorn, zus ter Ine Zandberg en zuster Goby van de Kreeke zullen uitleg geven over wat het Kruiswerk voor de ouderen doet, wanneer je voor hulp in aanmerking komt enz. Verder zal er een stand zijn met diverse materialen, hulpmiddelen en folders. De middag is voor ieder gratis toegankelijk. De aanvang is half drie in het zaaltje van de Ned. Herv. Kerk. BIJEENKOMST IN VLISSINGEN VAN GROEP ALLEENSTAANDE OUDERS De groep van alleenstaande ouders in Vlissingen houdt op woensdagavond 24 no vember en op woensdag 1 december weder om een kennismakingsavond voor nieuwe leden. De opzet van de groep is door onderlinge ervaringen uit te wisselen en onderwerpen te bespreken elkaar te helpen en te steunen. De positie van alleenstaande ouders in onze samenleving is niet altijd even gemak kelijk, maar door er samen over te kunnen praten met lotgenoten, kan het toch wat opluchting betekenen en misschien tot ver andering leiden. Ook het helpen van elkaar bij allerlei kar weitjes, zoals behangen, kinderopvang, ver voer e.d. is belangrijk om daadwerkelijk steun te mogen ervaren, advies te krijgen en raad te geven. De kennismakingsavonden worden gehou den in het" gebouw van „De Breehof" aan de Breestraat 8 in Vlissingen en beginnen om half negen 's avonds. Meer inlichtingen en een folder zijn te verkrijgen bij FIOM- Zeeland, telefoon 01180-27311. VOETBAL Zaterdag 20 november: GPC 1 Colpl. Boys 1 (2.30 uur) Duiveland 2 Colpl. Boys 2 (2.30 uur) Cölpl. Boys 3 Borssele 2 (2.30 uur) Colpl. Boys Al Mevo Al (12.45 uur) Colpl. Boys Cl Renesse Cl (11.00 uur) SKNWK C2 Colpl. Boys C2 (11.00 uur) Brouwershaven 1 Bevelanders 1 (2.30 uur) Bevelanders 2 Apollo 4 (2.30 uur) Bevelanders 3 VCK 5 (2.30 uur) Dames: Bevelanders Serooskerke (11 uur) Middelburg A2 Bevelanders Al (2.30 uur) Serooskerke Cl Bevelanders Cl (11 uur) Wissenkerke 1 Dauwendaele 1 (2.30 uur) SKNWK 2 Wissenkerke 2 (2.30 uur) GPC 5 Wissenkerke 3 (12.45 uur) Wissenkerke BI Mevo BI (12.45 uur) Zierikzee C3 Wissenkerke Cl (11.00 uur) Kats 1 SVD 2 (2.30 uur) Cortgene Cl Röbur C2 (11.00 uur) Zondag 21 november: Cortgene 1 RCS 3 (2.30 uur) Cortgene 2 Ouwerkerk 1 (2.30 uur) Volharding 4 Cortgene 3 (12.30 uur) BADMINTON Zaterdag 20 november: Toernooi van 't Leeuwtje in „De Stenge" •te Heinkenszand voor senioren en junioren. VOLLEYBAL Zaterdag 20 november: Beker: Heren: Wiska Ardito (16.00 uur) Recreatie: Wiska Vollust (08.00 uur sporthal te Goes) OLIEBOLLEN-AKTIE Op zaterdag 20 november a.s. organiseert de voetbalvereniging Wissenkerke haar jaar lijkse oliebollen-dag. De opbrengst is be stemd voor de jeuegd van de s.v. Wissen kerke. Vanaf 9.00 uur komen ze langs. Kruiswoordpuzzel no. 803 Horizontaal: 1. familielid - 2. indien - 5. jongensnaam - 8. landbouwwerktuig - 10. kindergroet - 11. plaats in Overijssel - 14. Frans voegwoord - 16. zoogdier - 18. maand 19. windrichting - 21. hinder - 23. tot nader order (afk.) - 24. luizeëi - 25. deel van Amerika (afk.) - 26. pijn - 27. voordeel 28. deel van het kippenhok - 30. Ameri kaanse filmmaatschappij (afk.) - 32. bijbelse naam - 34. familielid - 36. vaartuig - 40. geestdrift - 42. plaats in Noord-Holland 43. muziekinstrument - 45. uniek - 48. voor zetsel - 50. vlaktemaat - 52. ongedierte 53. bijbelse naam - 55. Engels voegwoord 56. weide dieren - 57. familielid - 59. af meting - 61. plaats in Gelderland - 63. vaar tuig - 65. betaalmiddel - 66. vogël - 68. bijbelse naam - 70. dun - 71. plaats in Overijssel - 74. kledingstuk - 75. kindergroet 76. lidwoord - 77. gewicht - 78. Romeinse imperium (afk.). Verticaal: 1. plaats in Limburg - 2. Engels voorzetsel - 3. jong dier - 4. zallfspaan - 5. lichtkrans om de zon - 6. deel der wet (afk.) 7. vaartuig - 9. gebaar - 10. inhoudsmaat (afk.) - H. sluis - 12. jongensnaam - 13. gesloten - 15. geheel de uwe (Fr.) - 17. plaats in Utrecht - 20. gebergte in Rusland 22. Engels telwoord - 24. netto (afk.) - 25. voormalig Nederlands eiland - 29. klooster zuster - 31. leesteken - 33. draagvat - 35. zout water - 37. bloeiwijze - 38. nieuwe wereldtaal - 39. luchtvaartmaatschappij 41. aanhaling - 43. speelgoe4 - 44. lang werpig rond,- 46. windrichting - 47. kleef- middel - 49. vochtig - 50. bloedhuizen - 51. hetzelfde - 52. huid - 54. 'larve - 58. 'zoog dier - 60. voormalige voetbalvereniging 62. schrijfgerei - 64. vis - 65. persoonlijk voornaamwoord - 66. groet - 67. in dat geval - 69. persoonlijk voornaamwoord 72. Frans lidwoord - 73. spil. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 802 Horizontaal: 1. Wodan - 5. zus - 7. zeelt 11. imago - 13. arend - 15. Est - 17. arm slag - 19. aga - 21. stoom - 23. end - 24. Emmen - 26. pa - 27. troon - 29. et - 30. av 32. do - 33. or - 34. VS - 35. slop - 37. To 39. nr - 40. bits - 42. roken - 43. ampul 44. nest - 46. bs - 47. pa - 48. slok - 50. tt 51. lfe - 53. as - 54. An - 55. ja - 57. libel 61. ds - 63. ogief - 66. EEG - 67. appel 69. oer - 70. Ierland - 73. ere - 74. moede 76. laars - 78. traan - 79. nee - 80. matte. Verticaal: 1. Wee9p - 2. dito - 3. am - 4. naam - 5. zomer - 6. saldo - 7. zege - 8. en 9. Edam - 10. trant - 12. gr - 14. ra - 16. staal - 18. snor - 20. geest - 22. of - 25. mi 27. totebel - 28. normaal - 31. vorst - 34. villa - 35. Son - 36. pot - 38. ons - 39. nap 40. bus - 41. sok - 45. etage - 49. onder 52. Abel - 55. Joost - 56. re - 58. Ieren 59. egale - 60. op - 62. slede - 64. Irma 65. Fien - 67. Adam - 68. pest - 71. ed 72. na - 75. oa - 77. Ra.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1982 | | pagina 1