Geef.V §cjd. Geef lucht. KRONIEK VAN NOORD BEVELAND Raadsvergadering Kortgene Een oud-eilandbewoner weet te vertellen(Oeel 1) Steun het Astma Fonds. Posfciro 55055. $sg -v Het is me het weekje wel geweest, beste vrienden. Ik bedoel dan de verkiezingen en de naweeën daarvan. Wat kunnen we met ons allen toch lekker keuvelen over uitslagen en over hoe het wel en niet moet. Ook de venijnige steekjes die zo links en rechts worden uitgedeeld, horen daar nu eenmaal bij. Een roerige week dus, wat de politiek betreft. Toch wil ik het in de Kroniek niet over politiek hebben. En wanneer het toch een ietsje op politiek zou trekken, dan zo discreet mogelijk. Vandaar: Anonimus Politiekus. Den heer S. te Kamperland is bie de heméénte hoei-je klant. Mè dat kan hlad hin kwaed, want ie zit in de raed. Naemen doe'k nie noeme, mè op Kamperland doe z'n roeme. Nie zo zeer vanwehe de poletiek, di m'n trouwens toch nie over in de Kroniek. Ni-je, die meneer S. te K. is éél bekend, da's vanwehe z'n vitemine-tent. Appels en peren en zo meer, dirom is S. zó'n bekende meneer. En oe hoed bekend is wee hebleke mee de verkieziengen voruhe weke. Want toen s'aevens de stemmen wiere heteld, stienge ze di toch wat versteld. Di stieng op ut stempepier z'n naem voluut heschreve, je za tut toch mè beleve. S. z'n naem voluut mee een röö-je stip, van ontroerieng kwam d'r een snik. As nieuwe kandidaat vo't parlement, di was'tun toch zó mè nie an hewent. Burhemééster W. te W. was ök hlad van streek, toen die nae dat pepiertje keek. Wat most di noe mee hebeure, dat kó-je toch zó mè nie verscheure. Toen bin ze nie langer bluuve kliere; ze zouwe't 6k mee nae Den Aag opstiere. Die stemmer ei netuurluk hedocht: ze bin toch oal ziek; dan kriehe m'n meschien hezonde vitemine-poletiek. Mè zó a'k a zei: hin poletiek en naemen dus, da kan noe éénmael nie; mè kom'tun éénmael in Den Aag, dan zie-je wè wie. Zo ver ik weet, beste vrienden, heeft de heer S. te K. helemaal geen aspiraties om in Den Haag te komen. Maar er zijn blijkbaar mensen die daar anders over denken. Een oude Peelandse spreuk is hier daarom zeker op zijn plaats: Ze kun beter over je praete, dan da ze't laete. Want a ter niks mi te praeten is, dan is ter mee joe wat mis. CeeBee. De installatie van de gemeenteraad van Kortgene in de nieuwe samenstelling vond plaats op dinsdag 7 september j.l. Nadat de burgemeester van Kortgene de 3 nieuwe raadsleden: mevr. E. M. R. Heyers- Bakker, dhr. W. Huibregtse en dhr. P. Geelhoed, extra had verwelkomd, wees hij er op dat we nog steeds met een econo mische teruggang te maken hebben. We zijn met een groeiende economie opge groeid en daarom is het niet eenvoudig om zich bij een teruggang aan te passen, aldus de burgemeester. Hij wees er verder op, dat er in een gemeente 3 bestuursorganen zijn, t.w. de gemeenteraad, het college van b. en w. en de burgemeester. Het college van b. en w. moet niet gezien worden als de tegenpartij van de raad. Het is het dagelijks bestuur dat door de raad is gekozen. Momenteel zijn er 2 raadsleden uit Kats, 3 uit Co- lijnsplaat en 6 uit Kortgene. Ze zijn echter niet alleen lid van de raad om alleen hun eigen plaats te behartigen. Het jongste lid is mevr. Heyers van het CDA. Ze is niet alleen de jongste, maar ze is nog maar 7 maanden op Kortgene woonachtig. Hierna werden de raadsleden beëdigd, waarbij dhr. Blankenstijn, dhr. De Smit, mevr. De Looff, mevr. Heyers, dhr. Van der Weele en dhr. Van Noort, de eed aflegden. En dhr. Van Damme, mevr. Van Oeveren, dhr. W. Huibregtse, dhr. J. Dobbelaar en dhr. P. Geelhoed de belofte. Het nieuwe raadslid, dhr. W. Huibregtse, zei hierna het volgende: Voorzitter, als kersvers raadslid hoop ik van ganser harte, dat ik in de komende raadsperiode met u en met mijn kollega- volksvertegenwoordigers, in het bijzonder die van mijn fraktie, op een uitermate prettige, konstruktieve en vooral kreatieve wijze mag samenwerken. Juist door het samenwerken, door het bevorderen van nieuwe samenwerkingsvor men, kan wellicht een bijdrage geleverd worden aan het oplossen van met name de steeds verslechterende economische si tuatie, die zo langzamerhand dwars door alle geledingen van onze maatschappij voel baar wordt. Vanzelfsprekend kan dit alleen slagen, wanneer wij niet alleen de mening van anderen respekteren, maar er ook terdege rekening mee houden. Voorzitter, staat u mij toe dat ik vanaf deze plaats van de gelegenheid gebruik maak, de kiezers die op de 2de juni in een zo'n grote getale op de P.v.d.A. hebben gestemd, te danken. Zij hebben er voor gezorgd, dat de P.v.d.A.-fraktie wederom in dezelfde sterkte in de nieuwe raad kan terugkeren. Hierin klinkt tevens de waar dering door, voor de wijze waarop de P.v.d.A.-fraktie de afgelopen 4 jaar haar taak heeft verricht. Kiezers, dank hiervoor. Het brengt mij in de verleiding u te vragen dit stemsucces morgen te herhajen. Ik dank u. Na felicitaties van de burgemeester, waarbij hij opmerkte er tevreden mee te zijn, dat geen enkele partij de meerderheid heeft, werden de heren J. van Noort en L. M. van der Weele met algemene stemmen tot wethouder gekozen. Dhr. Blankenstijn was blij met zo'n grote vertrouwensbasis en mevr. Van Oeveren hoopt, dat de WD, hoewel geen lid in het college hebbend, van alles op de hoogte zal worden gehouden. Na een korte schorsing werd door de burgemeester bekend gemaakt, hoe de ver schillende funkties in het college zijn ver deeld. De burgemeester heeft: personeels zaken, voorlichting, openbare orde en vei ligheid (w.o. brandweer en politie), ruim telijke ordening (w.o. volkshuisvesting, dorpsvernieuwing en recreatie), onderwijs (na 2 jaar wethouder Van Noort) en voor zitter bestuurdersoverleg. Wethouder Van der Weele: loco-burgemeester, openbare werken (w.o. sportakkommodaties), econo mische zaken (w.o. vismijn en middenstand) en milieuzaken. Wethouder Van Noort: alle welzijnszaken (w.o. sociale zaken), welzijns beleid, volksgezondheid, cultuur, jeugd en jongerenwerk, dorpshuizen en onderwijs (na 2 jaar over te nemen van burgemeester). Hierna volgde de benoeming van leden van de raadscommissie en vertegenwoordi gers in diverse instellingen. Bij de behandeling van de commissie „handel, ambacht en diensten" maakte dhr. De Smit bezwaar tegen de gevolgde proce dure. Ook sprak hij er zijn verwondering over uit, dat dhr. Van Damme was voor gesteld in de plaats van dhr. Boot in de gemeenschappelijke regeling „Het Veerse Meer". De burgemeester zei, dat de poli tieke afkomst geen rol heeft gespeeld bij het voorstel. Mevr. Van Oeveren vroeg hoe lang de vertegenwoordiger van Wissenkerke nog aan bod is in de schoolartsendienst. Ze vond het geen bezwaar, dat Wissenkerke nog blijft zitten, maar in het vervolg moet Kortgene aan bod komen. Na de rondvraag, die niets opleverde, sloot de burgemeester de vergadering met de hoop uit te spreken, dat de komende periode voor de gemeente een gunstige periode zal zijn. BEURS POSTZEGELS EN MUNTEN De Commissie Ruildag 1982 organiseert op 25 september a.s. een grote beurs voor postzegels en munten, uitgaande van de samenwerkende verenigingen I.V. Philate- lica afd. Middelburg, P.V. Delta-West en de Numismatische Kring Zeeland. Deze beurs zal worden gehouden in het gebouw „De Schakel", Bachtensteene 14 te Middelburg en voor het publiek toe gankelijk zijn van 10.00 tot 17.00 uur. Er is volop handel aanwezig en een grote verloting. P.V. "DE BLAUWE DOFFER" KORTGENE Uitslag wedvlucht Maastricht op 11 sept. Deelname 310 duiven. 1 H. Verburg en zn. 11.47.32 159. 2 H. J. v/d Moere 3 M. van Belzen 4 idem 5 W. C. Leenpoel 6 P. J. Kesteloo 7 idem 8 J. L. F. Minneboo 9 L. de Fouw en zn. 10 W. M. Bouwense 50.07 161. 50.43 160. 51.19 2 53.38 161. 47.46 154. 47.54 2 47.46 153. 48.12 154. 48.22 153. .201 171.6 .012 169.4 .960 167.2 165 185 162.8 .473 160.6 158.4 .866 156.2 112 154 .883 151.8 GROEP VAN EN VOOR ÉÉN-OUDER GEZINNEN TE VLISSINGEN Enkele alleenstaande ouders, in samen werking met het Algemeen Maatschappelijk Werk Vlissingen en Fiom-Zeeland, willen in Vlissingen een groep van en voor één oudergezinnen oprichten. Het doel is om over specifieke problemen te praten, thema-avonden te houden, maar ook gezamenlijk, al dan niet met de kin deren, een avond of middag door te brengen in ontspannen sfeer. Door ervaringen uit te wisselen merkt men dat men niet alleen staat en dat ook anderen in een soortgelijke situatie ver keren, wat ertoe kan leiden, dat men zich gesteund voelt en elkaar onderling hulp en advies kan geven. De bijeenkomsten worden gehouden ie dere woensdagavond om 20.30 uur in de „Breehof', Breestraat 8 te Vlissingen. De kennismakingsavond is op 29 september a.s. om 20.30 uur. Inlichtingen en aanmeldingen bij Fiom- Zeeland, Loskade 17, Middelburg, Telef. 01180 - 27311. OUDERAVOND VAN SCOUTING NOORD-BEVELAND Het Groepsbestuur van Scouting Noord- Beveland, Zandkreekgroep, organiseert op woensdag 22 september a.s. een ouderavond. Het adres is: C.N.S. „De Pijler", Juliana- straat 32 te Wissenkerke en het begint om 20.00 uur. Het programma vermeldt de volgende onderdelen: ontmoetingsspel; mededelingen: winterprogramma; dia's; bingo; rondvraag. Heeft u nog SRV- of winkeliersvereni gingszegels, die niet opgeplakt zijn? Wilt u die dan aan ons geven? Wij plakken ze met plezier op en leveren ze in voor Scou ting. En... oh ja, heeft u nog iets staan, hangen of liggen, dat u toch nooit ge bruikt, brengt u dat dan even mee alstu blieft. Wij zitten dringend om prijsjes ver legen. Bij verhindering op deze avond gaarne een berichtje sturen aan de secretaresse van de Zandkreekgroep, M. J. Loendersloot- Fiegel, Voorstraat 12, Wissenkerke, Tel. 01107 -1219. ÉÉN-OUDERGROEP - MIDDELBURG De één-oudergroep Middelburg, een zelf hulpgroep waaraan een ieder die gescheiden is of in scheiding ligt kan deelnemen, begint vanaf oktober a.s. iedere woensdag om 20.00 uur. Het adres is voortaan: Londense- kaai 37 te Middelburg. Het principe van de zelfhulpgroep is, dat mensen die een gezamenlijke problematiek hebben, hierover met elkaar kunnen praten, elkaar kunnen steunen en elkaar onderling hulp en kontakt kunnen bieden. In dit groepsproces ziet men het zelf vertrouwen weer terugkomen, wat ertoe leidt dat men zelf weer initiatieven gaat ontplooien. Voor nadere telefonische inlichtingen kan men zich wenden tot Fiom-Zeeland, Tel. 01180 - 27311. THEMABIJEENKOMSTEN VOOR ALLEENSTAANDE OUDERS Fiom-Zeeland (instelling voor hulpver lening bij zwangerschap en alleenstaand ouderschap) organiseert drie themabijeen komsten voor alleenstaande ouders. Aan de hand van een inleiding zal gesproken wor den over de specifieke vragen waarmee deze ouders worden gekonfronteèrd. De bijeenkomsten vinden plaats in het gebouw van Jeugd Gezin, Londensekaai 37 te Middelburg. Het eerste thema is „Opvoeden in je eentje" en zal worden ingeleid door Constan Jansen, psycholoog. Deze avond wordt ge houden op maandag 4 oktober, aanvang 20.00 uur. Het tweede thema is „Voel je je wel lekker?" en zal worden ingeleid door Anne- tien Heering, fysiotherapeute. Deze avond wordt gehouden op maandag 1 november, aanvang 20.00 uur. Het derde thema is „Een nieuwe relatie?" en zal worden ingeleid door Wim Goedman, maatschappelijk werker. Deze avond wordt gehouden op maandag 15 november, aan vang 20.00 uur. Opgave voor deelname aan deze bijeen komsten bij Fiom-Zeeland, Loskade 17 te Middelburg, Telefoon 01180-273111. Ook is hier een folder met nadere inlichtingen te verkrijgen. Een kleine bijdrage ad. 1,50 voor de koffie zal per avond worden gevraagd. Het is weer al lang geleden, dat ik op een zaterdagavond, beroepshalve vertoevend in een toeristen-bergstadje aan de Rijn in Duitsland, onder het genot van een goed glas wijn, bekomend van de drukke achter mij liggende week, aan een tafeltje zat in een gezellig wijnhuis. Tevens luisterde ik naar de eigenaar van deze zaak, die gitaar spelend en zingend daarbij, zijn gasten trachtte te amuseren. Wat hem wonderwel gelukte. Deze man, mij bekend, was naast wijnboer en zakenman, ook een waar artiest. Het kunstfluiten beheerste hij ook tot in de perfektie. In een te correct Duits werd mij op een zeker ogenblik gevraagd of de stoel naast mij soms bezet was? Dit was zicht baar n'iet het geval. Hoewel het te waar deren valt en blijk geeft van welvoeglijk heid, dat in een dergelijke situatie de stoel dan niet zonder meer wordt weggenomen. Toen werd verzocht of bedoelde stoel dan meegenomen mocht worden naar een zo juist gearriveerd gezelschap, waarbij de vragensteller ook behoorde, bestaande uit evenveel dames als heren. Echtparen zo te zien. De gitarist had juist zijn optreden on derbroken en dit gaf mij, na het applaus, gelegenheid en moed aan de vragensteller 'te verzoeken of wij het gesprek in het Nederlands voort konden zetten Dit was in de roos gemikt, want wij waren landgenoten. Viruly, de oud KLM- gezagvoerder en schrijver, zou dit bij „Ver rassende ontmoetingen" onderbrengen. Mijn tweede veronderstelling was minder zeker. „Of," zei ik, „u komt uit het wes telijk gedeelte van Noord-Brabant of uit Zeeland?" Het was Zeeland en wel Goes. Of de wereld nog steeds klein was! Maar hij woonde al jaren in de stad Utrecht en werkte in de provincie met dezelfde naam. Zijn vrouw kwam uit Bergen op Zoom, was in het verleden verpleegster in het zieken huis te Goes. En zo was hun huwelijk gekomen. „Maar," zei hij, „altijd ben ik Zeeland trouw gebleven. Zit in het bestuur van de Zeeuwse vereniging in de Domstad; maakte als amateur voor deze vereniging onlangs nog een film te Walcheren en Schouwen-Duiveland." „Prachtig," zei ik, „en hoe maakt jullie erelid, mej. C. J. Swenne, afkomstig van Wissenkerke en gepensioneerd onderwijzeres te Utrecht, het?" „Zij is pas nog geridderd door jullie burgemeester, Jhr. De Ranitz, die ik eens met het oude opleidingsschip „Prins Hen drik", met het voltallig gemeentebestuur uit Utrecht, vervoerde wegens het openen, door hem, van een scheepvaartafdeling aan de Jaarbeurs!" Verbazing, verbazing. Hoe ik dat van mej. Swenne zo precies wist? „Ja," antwoordde ik, „ik kom van Noord- Beveland en jullie erelid is toevallig een •tante van mijn vrouw!" Door al deze verrassingen beging de Domstad-bewoner toen een vergissing. Pein zend kijkend naar de zich weer installerende gitarist, ontviel hem: „Jammer, dat jullie op Noord-Beveland geen humor bezitten!" Muziek en zang noodde tot stilte en mijn nieuwe kennis begaf zich met een handgroet weerom naar zijn gezelschap. Die hem met enige verwondering ontving. Bij de volgende muziekpauze kwam de uitnodiging aan mijn adres om aan de landgenotentafel te komen aanzitten. Bij het aan elkander voorstellen bleek, op een uitzondering na, dat wij provincialen onder elkander waren. Ergens in mijn achterhoofd 'kriebelde een komische gedachte. Hier, in de bergen, zijnde in het buitenland, voelde ik mij verplicht ons goede Noord-Bevelandje te moeten verdedigen. In onze dreven zou geen humor zijn? Hier was zeker de beste verdediging de aanval. Ik vroeg dus mijn gastheer waarom de Utrechtenaren altijd weer denken de wijsheid in pacht te hebben? Daar hij nu zeker een addertje onder het gras zag wiebelen, zweeg hij wijselijk, met een afwachtend lachje. „Dan zal ik het u zeggen," zei ik, „om dat er maar één Dom is!" Hilariteit, wat het ijs ineens brak. Toen vroeg ik hem zijn stelling over ons te bewijzen. Ja, nu moest i'k zijn uitlating niet al te serieus opvatten. Hij had de „peelan- ders" altijd wel fijne mensen gevonden, doch nogal zwaar op de hand; een beetje zwarte-kousen-achtig. Vandaar zijn verspre king, althans in mijn ogen. Al voorzichtig geworden, verzocht hij mij erg diplomatiek het tegendeel te bewijzen. Dat wij dus op Noord-Beveland, die vruchtbare kleiklont, wel humor bezaten. Zijn gezelschap viel hem bij en daar zit je dan. Hoe moest ik nu, zo ver van honk, hier op reageren? Ik besloot dan de handschoen maar op te rapen. Nadat aan onze tafel wijn was geserveerd, de muziek werd nu verzorgd, zachtjes, door apparatuur, de eigenaar hielp nu achter de tapkast, stak ik van wal. Zeker had het gezelschap wel eens ge hoord van de bekende Nederlander Eduard Flipse, geboren te Wissenkerke, dirigent van het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Zijn broer, Marinus Flipse, pianist, eveneens aan hetzelfde orkest in vaste dienst ver bonden, -was ook voldoende bekend! Deze was op tournee door Amerika. Een even goede zoon van Wissenkerke, Jaap Back, was in die tijd gezagvoerder bij de KLM en met zijn machine vervoerde hij van de ene naar de andere Amerikaanse stad ook pianist Flipse. Tijdens de vlucht hadden gezagvoerder en passagier geen kon- takt met elkander gehad, wat Flipse speet. Hij zou na de landing trachten hieraan iets te doen. Na zijn debarkatie zag en hoorde hij, dat gezagvoerder Back aan zijn bemanning, in het Engels uiteraard, verdere orders stond te geven bij het vliegtuig. Flipse naderde hem „op de rug", klopte hem op de schouder en zei: „Dat mot je noe's op z'n Nöörd-Bevelans zégge!" Kijk, dames en heren. Dit is nu een staaltje van onze humor en die nemen wij desnoods mee naar Amerika. Nu een ander bewijs, als dit mag? Op een morgen arriveerde bij ons te Kortgene een weer nieuwe straatmuzikant. Hij kwam van verre, met een fiets zonder kettingkast. Die fiets was een „doorloper". Via de opzij aan de as van het achferwiel aangebrachte „opstap", besteeg die man zijn ros. Met een klem werd de broekspijp aan het rechterbeen vanonder in een zijde linkse vouw vastgehouden, zodat de broek niet in de fietsketting zou geraken en zou stuk gaan. Hij droeg een Belgische schip perspet en een zwart pak met vest, waarop een zilveren horlogeketting prijkte. Met een koord hing een bugel (blaastrompet) op zijn rug, die zelden meer gepoetst werd. Daar deze muzikant ons dorp niet kende, dacht hij, voor de vergunningaanvrage dit ten gemeentehuize, beter eerst zijn licht eens op te moeten steken bij de plaatselijke bevolking. Over de muzikale interesse hier en de geaardheid. Het was een milde lentemorgen in een wereld van nieuwe beloften. Aan het begin van de Kaaistraat bevond zich een timmer manswerkplaats en de werkenden daar, in familieverband, hadden wegens het goede weer de deur van de werkplaats opengezet. Deze uitnodiging werd door de vreemdeling benut. Hij zette zijn fiets tegen de muur en kwam naar binnen. In afwachting werd het timmerwerk even onderbroken. De tim merlieden waren toevallig ook werkende leden van de plaatselijke muziekvereniging E.M.M. Eigenlijk kwam dus die muzikant bij collega's binnen. Beter kon het niet treffen. Nu, Kortgene heeft dit geweten! Want na het beleefde goede morgen verzocht de vreemdeling of men hem wilde vertellen hoe het hier met de dorpsgeest gesteld was? Was deze aan de luchtige kant of zwaar op de hand? Dit naar aanleiding van zijn te kiezen repertoire. Zonder een spier te verrekken keken de timmerlieden elkander heel even aan. Eén hunner antwoordde: „Ja, het is hier een zéér christelijk dorp, daar zijn zelfs twee kerken. U doet er goed aan uw liederen hierop aan te passen. Het vrolijkste lied mag enkel het „Wilhelmus" zijn1" Met deze wetenschap ging de muzikant zijn vergunning aanvragen om op het dorp, in het openbaar, te mogen spelen. Wat zel den werd geweigerd. Uw verteller moest als jongeman in de loop van die morgen ook ten gemeente huize zijn. Wij hadden toen mr. J. D. Koster als burgemeester en de latere burgemeester, de heer A. A. Schuit, was toen sekretaris. Deze zat aan zijn bureau, met geopende ramen, toen ik bij hem kwam. Daar rolden nu de klanken van „Daar ruist langs de wolken" naar binnen. De voor zijn boter ham blazende vreemdeling deed uitstekend zijn best! Toen zuchtte de sekretaris eens en liet zich ontvallen: „Dat op deze mooie vrolijke morgen nu juist een muzikant moest komen met deze zwaar op het gemoed vallende muziekI" Dit is, dames en heren, ook een staaltje van onze humor. Hoewel van ander gehalte. Vertel nog eens iets, werd door de dames voorgesteld. Goed, moet ik gezegd hebben, nu komt er een kort verhaal uit de tijd van de bovengrondse telefoonverbinding. U weet wel, met die landelijk dominerende groen- verweerde palen langs dreef en weg. Boven aan zaten die wit-porseleinen draadhouders. Vaak legden wij als kind het oor tegen zo'n paal en dan hoorde je het heelal zingen. Een groep „opgeschoten" dorpsjongens besloten op een herfstavond een grap uit te halen. Eén hunner zou zich als „vreem deling" verkleden. Toen dit gerealiseerd was, zag hij er ook erg buitennissig uit. Een breedgerande hoed van bruine pluche sierde zijn schedel en daaronder keken zijn ogen door een zonnebril de duisternis in. Een lange donkere jas hing scheef om zijn schouders, de lege mouwen fladderend op de wind. Een kinderloos echtpaar, beiden al jaren getogen in de veldarbeid, gingen altijd al vroeg ter bedstede. Deze mensen waren als „slachtoffer" uitverkoren, want de rijpere jeugd was in die dingen niet altijd even mild. Goed, het huisje waar de grap uitgehaald zou worden, was in de buurt, ook al in ruste. De gordijnen, achter de hor, waren alvast geopend met ter bedde gaan, wegens de altijd weer komende dag van morgen. Het was nog de tijd van de petroleumlamp, die eenmaal 's avonds gedoofd, niet weer gauw werd ontstoken. De „vreemdeling" timmerde nu met zijn vuist op een raam van de huiskamer met bedsteden. Na een tijdje kwam er gerucht uit één van zo'n slaapplaats. Toen de herrie daarbuiten zich bleef herhalen, verliet de vrouw, getooid met slaapmuts, de koets en stak op „de blaeker", een altijd gereed staande kaars aan. Niet bang uitgevallen kwam zij naar het bewuste raam en na wat gemanipuleer met het flakkerende kaarslicht zag zij daarbuiten die vreemdeling. „Bèl, bèl, wat gae me noe beleve?" zei ze duidelijk hoorbaar. De vreemdeling vroeg in een koeterwaals van woorden de weg van Kortgene naar Wissenkerke. Want daar moest hij bij de burgemeester zijn. En wat antwoordde die pientere vrouw daar, terwijl haar man ook aanstalten maakte om zijn bed te verlaten? „Menêêr," riep zij naar buiten, „je volgt de tillefon- draed mè, dan kom je d'r vanzèlf!" Kijk, dit was de humor, praktisch en wel van een veldarbeidersvrouw van Noord- Beveland. Zo voor de vuist weg, na een korte gestoorde slaap. (Wordt vervolgd) P. C. Noordhoek.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1982 | | pagina 2