Tweka Raadsvergadering Wissenkerke A MP B. J. van GILST drukwerk KRUISWERK W. Verburg W. Verburg Op maandag 28 juni j.l. opende burge meester P. Wisse als voorzitter de raads vergadering in Wissenkerke. Het was het gebruikelijke welkom aan leden, publiek (waaronder de twee nieuw-gekozen raads leden, mevr. A. van Arkel en dhr. C. Diele- man) en de pers. Naar aanleiding van de notulen van de vorige raad had de voorzitter twee op merkingen. Het mankement aan het uur werk van de toren te Kamperland is op gelost. Het was een klein technisch pro bleempje. wat weinig geld kostte. En er komt een voorstel in het college ter sprake over een parkeerverbod in de Wilhelmina- straat (vraag van dhr. Meulenberg in de vorige raad). Alle ingekomen stukken werden dit keer zonder op- of aanmerkingen voor kennis geving aangenomen. Er werd een bedrag gevraagd van 1625,voor de aanschaf van 5 gemeente- vlaggen. De heer Noordhoek vond het een goede zaak, maar vond het ontwerp wel wat te somber en had enkele kreatieve verande ringen van kleuren en opdrukken op zijn lever. Voorts stelde hij voor om 20 stuks te bestellen en de verkoop via de VW te laten geschieden. Ook de heer Remijnse liet zich wat somber over het eenvoudige ontwerp uit. Terwijl de heer Blok weinig voelde voor verkoop van deze vlaggen. Na nog enige discussie over kleuren, wa pens, opdrukken en aantal stelde de voor zitter toch voor om dit ontwerp (wat de goedkeuring had van de Hoge Raad van Adel) ongewijzigd te aanvaarden, maar er dan 10 stuks van te laten maken. En daar bleek iedereen dan tevreden mee te zijn. Er werd voogesteld een nieuwe verorde ning ingevolge de Winkelsluitingswet/1976 vast te stellen. Deze hield o.m. een langere openingsduur van campingwinkels op de zondagen in het seizoen. De heer Sandee kwam toch met wat pro blemen tegen de uitbreiding. Waarom is dit ontwerp niet besproken in de commissie midden- en kleinbedrijf. Vooral ook de wa tersportzaken waren hem een doorn in het oog met die uitbreiding, Hij verzocht het voorstel terug te nemen. De heer Van der Maas betreurde natuur lijk de opening op zondag. Men moest niet naar de wil van de mensen kijken, maar naar God luisteren. Verder vond hij dat de winkels er wellicht niet om zitten te sprin gen, omdat men ze meer belast. De voorzitter betoogde dat het ontwerp het principe niet raakte, omdat ze toch al opengesteld waren, alleen nu iets langer. Hij had begrip voor het standpunt van Van der Maas, maar daarnaast moest hij niet vergeten dat het juist de winkels wa ren die om deze uitbreiding hadden ge vraagd. Dus de belasting wilden ze zelf. En het is daarnaast ook geen verplichting om open te zijn. Het komt ook raar over, d'at op een camping alles open is, behalve de winkel. Overleg in de middenstands commissie is niet nodig, omdat het advies van de Kamer van Koophandel tot stand is gekomen in overleg met de beide onder nemersverenigingen. Andere gemeenten in de regio hebben een soortgelijke verordening De watersportzaken kon hij nog wel blijven beperken via het oude ontwerp en ook niet in de kernen toestaan. De heer Van der Maas kon er ondanks de uitleg nog niet mee akkoord gaan. En hoewel er tegemoet gekomen werd aan dhr. Sandee, over de watersportbedrijven, bleef hij aandringen op terugnemen van de ver ordening. De voorzitter en wethouder De Nooijer voelen daar weinig voor en zo werd het ontwerp met de kleine verandering toch aangenomen, zij het dat 5 stemmen tegen waren (CDA- en SGP-fraktie). Twee gemeentewoningen werden per 1 juli a.s. verhoogd met 6%. Voor een bedrag van 13.500,stelde men voor om 3.000 plattegronden van de gemeente Wissenkerke te laten vervaardigen Zij konden dan verkocht worden via het VVV-kantoor voor 5,per stuk en de verwachting was dat men over 5 jaar uit verkocht zou zijn. De heer Noordhoek vond de prijs veel te hoog en de verkoop zou zwaar tegen vallen op deze wijze. Hij stelde voor om de aanmaakkosten voor rekening van de gemeente te nemen en er 4000 stuks aan te schaffen. Dan kon men ze volgens hem verkopen voor 2,50 per stuk. De heer Blok vond het voorstel van dhr. Noordhoek een bedenkelijke zaak. Als ge meente moest men geen uitgeverij gaan spelen en hier geen commerciële zaak van maken. Hij had liever deze opdracht via het VVV Noord-Beveiaitd gezien. De heer Remijnse vond het een mooie kaart' en stond achter het voorstel van b. en w. De voorzitter stelde dat het voorstel van Noordhoek inhield, dat de gemeente dan 9.000,— moest opbrengen. Een wijziging hield in dat men niet meer op dezelfde lijn zat als de gemeente Kortgene. Zoals het voorstel er nu lag, kwamen de aanmaak kosten voor rekening van de gemeente, maar de verkoop zou dit weer teniet doen en er was geen btw meer verschuldigd. Toch bleef de heer Noordhoek een streek- kaart van 5,— te duur. vinden. En de voorzitter stelde dan voor om het krediet beschikbaar te stellen en de verkoopprijs later te bepalen. Daar kon iedereen toen mee instemmen. Er kwam een wijziging in de situatie bij de verkeerslichten te Kamperland. Voor een bedrag van 7.000,— kwam er een uitleggermast met lichten en een nieuwe bestrating aan de zijde Molenweg. De heer Blok vroeg wanneer er nu ein delijk eens een eind zou komen aan allerlei aanpassingen, verbeteringen, veranderingen, e.d. bij die lichten. Sinds de aanleg zijn daar altijd nog problemen geweest. Is er nu niet zoiets als een definitief advies van de rijkspolitie te krijgen? De voorzitter gaf toe dat er al heel wat veranderd is. Toch rechtvaardigt de praktijk dit soort aanpassingen en ook de politie gaat hiermee akkoord. De heer Leendertse sprak tenslotte zijn waardering uit voor de vlugge en goede verbetering aldaar. Met de stem van dhr. Van der Maas tegen werd het ontwerp „dagrecreatieterrein De Roompot" goedgekeurd. Er volgde een wijziging in de planpro- cedureiverordening welzijn. Dit hield in dat het jaarprogramma niet gelijk met de be groting van de gemeente behandeld hoefde te worden, maar wel voor 1 januari. Hierna kwam de vaststelling van het jaarprogramma 1982 voor het welzijn. Zo'n 120 verenigingen, instellingen, e.d. staan in een boekwerk genoteerd op hoeveel geld ze voor het jaar 1982 kunnen rekenen. De heer Blok stelde dat zijn fraktie waardering had voor het overzichtelijk en duidelijk rangschikken van alle subsidies. Daarnaast vond hij het positief dat men als welzijnscommissie het toch ook aange durfd had om aan de groeiende geldstroom een einde te maken en dit omgebogen had in minder uitgaven. Hij had de volgende berekeningen gemaakt: in 1981 was uitge geven 187.865,—; er werd gevraagd om totaal 214.000,en er was voorgesteld om maar te geven 158.366,—. Duidelijk een verschil tot voorgaande jaren. Hij mistte bij de adviezen of deze rot stand via een meerderheid van de welzijnscommissie. Zijn fraktie had verder liever gezin dat aan de Stichting ONS Zeeland een bedrag per inwoner was betaald, dan een vast bedrag. Want, op deze wijze betalen de grote ge meenten in verhouding maar een schijntje. Zijn fraktie was verder van mening dat de Scouting Noord-Beveland een startsub sidie moest krijgen van 565,— en niet zoals voorgesteld van maar 250,—. Ook de meerderheid van de welzijnscommissie was voor een bedrag van 565,—. Verder bleek zijn fraktie toch niet akkoord te gaan met een bedrag van 233,— per deelnemer aan een cursus van het Zeeuws Instituut Kunstzinnige Vorming. Als laatste bleek dat een ander fraktielid nog een persoonlijke mening had over een aantal zaken. De heer Hamelink stelde daarop dat hij persoonlijk van mening was, dat een ge meentelijke overheid alleen die verenigingen c.q. groepen moest subsidiëren, welke een breed maatschappelijk draagvlak hebben. En niet in naam- of doelstelling uiting ge ven van een beperkte maatschappelijke groep. In dit geval bleken dat alle groe peringen en verenigingen te zijn die een kerkelijk vertrekpunt hadden. Hij stemde dan ook tegen de nrs. 64, 75, 82, 84, 92, 93, 94. 95, 97 en 113, De heer Van der Maas bleek tegen de subsidies te zijn welke hij had genoemd in een vergadering van de welzijnscommissie En de heer Sandee vroeg hoe het nu zat met het Regionaal Educatief Centrum? Hij had uit de krant vernomen dat Goes niet meer meedeed. En hoe zat het verder met het bedrag voor culturele aktiviteiten van Cultuurspreiding Zeeland, nu deze ook was opgeheven. Hij voelde niet veel voor een reserve zonder controle, van de raad. De voorzitter antwoordde de heer Blok dat het hem ook opgevallen was dat men bezuinigingen had aangebracht. Het ver melden van meerderheidsvoorstellen leek hem overbodig, omdat men dit in de no tulen kon lezen. Het vaste bedrag was al leen voor 1982 en men zou proberen dat te veranderen. De Scouting Noord-Beveland en de Kunstzinnige Vorming kwam hij straks op terug. Over de persoonlijke mening van de heer Hamelink en het standpunt van de heer Van der Maas wou de voorzitter niet in discussie treden. Hij stelde toch voor, in antwoord op dhr. Sandee, om toch het Regionaal Edu catief Centrum voor 1982 subsidie te geven. In 1983 kan men dit nader bezien. Het geld van de Cultuurspreiding Zeeland komt ten goede aan het NUT Noord-Beveland, die deze winter nog evenementen heeft. Er is dus geen sprake van een reservepot. Hierna ontwikkelde zich een discussie over de Scouting Noord-Beveland. Na lang aandringen van de heer Blok gingen Sandee en Remijnse ook overstag om 565,— als zijnde het deel van Wissenkerke in het tekort te geven. Maar dhr. Van der Maas bleef tegen. En als laatste uit dit boekwerk bleven de heren Blok, Hamelink eri Van der Maas tegen een bedrag van 233,— per deelnemer aan een cursus van Kunstzinnige Vorming. Bij de nu komende begrotingswijzigingen over 1981 stelde de voorzitter dat de ge meente goed is rondgekomen in 1981 en nog een onvoorzien bedrag over heeft van plm. ƒ400.000,—. De heer Blok had in deze wijzigingen .ook gezien, dat er'/ 21.000,-^ minder uit gaven waren aan het zwembad en ook nog aanzienlijk meer inkomsten dan geraamd. Hij stelde dan ook voor om de gebruikers daarvan te laten profiteren door het zwem bad twee weken langer open te houden dit seizoen. De voorzitter zegde toe dit in het college te bespreken. Door een commissie bestaande uit de heren Blok, Noordhoek en Van der Maas werden de geloofsbrieven onderzocht van de nieuw-gekozen raadsleden. En volgens de heer Noordhoek was alles in orde. In de algemene politieverordening kwam het verbod op loslopen van honden te staan. Dit luidde: aanlijnverplichting voor honden voor Noordzee- en Oosterscheldestranden gedurende de periode van 1 mei tot en met 30 september van 8.00 18.00 uur; en een aanlijnverplichting voor honden voor alle openbare recreatieterreinen langs het Veerse Meer gedurende het gehele jaar van zonsopgang tot zonsondergang. Men stelde voor een krediet besGhikbaar te stellen van ƒ80.500,—; zijnde de aankoop van pand Voorstraat 27 voor ƒ77.500,—, notariskosten 1.000,— en een doorgang van gemeentehuis naar woning ƒ2.000,—. De heer Noordhoek was verbaasd over de lage notariskosten. Maar dat kwam vol gens de voorzitter omdat de gemeente vrij gesteld is van overdrachtskosten. De heer Blok zei er nogal huiverig tegen over te staan en ook de noodzaak nog niet geheel te zien. Het aankoopbedrag was volgens hem ook te hoog en hij ver wonderde zich daarbij over het feit, dat twee taxaties een verschil aangaven van ƒ22.000,—. En welke grote bedragen zou later de verbouw en aanpassing weer niet gaan kosten. Hij wist uit ervaring dat dan begrote bedragen altijd overschreden wor den. Daarnaast vond hij het toch ook wel onjuist dat hier weer een woning werd aangekocht en ingericht als pakhuis. De voorzitter stelde dat de gemeente in het midden van de geschatte bedragen zat. Er was nu nog geen gedachte over een eventuele verbouw, omdat men op korte termijn dit aangeboden is. Dat komt later aan de orde. Hij wees toch ook op het grote ruimtegebrek door de toename van personeel en werkzaamheden op het ge meentehuis. En deze ene woning verloren voor het woonbestand was toch niet zo'n groot verlies. En nadat de heer Sandee verzekerd had dat elke andere oplossing van uitbreiding veel duurder zou zijn, bleken er geen be zwaren meer tegen de aankoop. Bij de rondvraag vroeg de heer Noord hoek naar de mogelijkheid van plaatsing van plattegronden op de invalswegen. De voorzitter zou dit eens bezien. De eerste vraag van dhr. Remijnse was of er een clubgebouw van Scouting Noord- Béveland gebouwd kon wordeh aan het ha venkanaal te Kamperland. De voorzitter was van mening dat daar niet gebouwd mocht worden, maar zou dit onderzoeken. Het parkeerterrein op de jachthaven was in Slechte staat, vooral na hevige regen. Ook dë voorzitter was dit" bekend. Volgens de heer Remijnse zou een spiegel bij het viadukt van Campensnieuwland de verkeersveiligheid ten goede komen. De voorzitter zou daarover advies inwinnen. De heer Blok vroeg hoe het gesteld was met de mening van college en raad over de vestigingsplaats van de Bestuursschool. Volgens de voorziter komt dit ter sprake in de raadsvergadering van 16 augustus. Tenslotte vroeg de heer Uijl nog naar de huur van de pjeuwe woningwetwoningen te Kamperland. Ongeveer 470,— per mnd. volgens de voorzitter. Als mededelingen had de voorzitter nog twee zaken. Wegens vakantie zal de ver gadering van 16 augustus worden voor gezeten door wethouder Wisse. En de heer Blok had ontslag gevraagd als raadslid per 1 juli a.s. Hij bracht hem dank voor de 8 jaren dat hij zich voor de gemeente ingezet heeft. Op een informeel diner in november zou daar nader op worden in gegaan. En zo kwam tegen 10 uur een einde aan deze vergadering. Stichting Telefonische Hulpdienst Zeeland Dag en nacht bereikbaar! (Ook in de weekends) TELEF. 01180-1 5551. Bereikbaar in de weekends: Stichting voor Jeugd en Gezin in Zeeland Adviesburo voor jongeren en ouders, Londensekaai 39, Midi delburg. Telef. 01180-2 85 55, ook in het weekend. STORINGEN GAS EN ELEKTRICITEIT Centraal storingsnummer NV PZEM: 01184-7 9191, buiten kantooruren doorlopend be reikbaar. Tjjdens kantooruren) Goes: 01100-210 55. GESLACHTSZIEKTEN Anonieme hulp. Ptov. Vereniging Het Zeeuws» Kruk, maandag, woensdag ea vrffdag. 9jOO 1100 uur: TeL 01100 - 1 58 92. toestel 3* "FIOM-ZEELAND" j tot hulpverlening bij «schap en alleenstaand ouderschap, i 17, 4331 HW Middelt Spreekuur volgens af* TaLtOZ. 01180-27311. bereikbaar tussen 9.00-12.30 u. maatschappe- ttfb werk an informatie an advies op dit terrein, gwdn*- an bejaardeü- versorging. Protectants Interkerkelijke atfcrhring voor Maatschappo- igke Dienstverlening in Zuid* ea Noord-B ev elano, Zonne» bloetastraat S3, Goes, Telefoon 01100-2127(1 Spreekuur van a-3^9-30 uur. Buiten kantoor* tfcd ea In de weekends bereik* baar dm.v. antwoordapparaat waardoor telefoonnummer van werker die u kunt bellen, genoemd wordt KONTAKT BORST- KANKERPATIENTEN Elke dinsdag telef. spreekuur van 11.00—12.00 uur, onder nummer 01100 - 2 12 70. Elke 3e woensdag v/d maand kontaktmiddag van 14.00-15.30 uur, gebouw P.M.D., Zonne bloemstraat 53, Goes. WEEKEND-DIENSTEN DOKTOREN NOORD-BEVELAND Spreekuur van 11.00-1130 uur Dokter J. A. van Arkel, Telefoon 01107-13 18. Dokter J. A. Kersseboom Telefoon 01108-1319. KRUISVERENIGING NOORD-BE VELAND EN ZUID BEVELAND-WEST WIJKVERPLEGING Weekenddienst en avond- en nachtdienst 3 4 juli Zr. C. Jungerius, Telefoon 01100-13666. Ieder heeft de week voor de weekenddienst 's avonds en 's nachts bereikbaarheidsdienst M. G. Slabbekoorn vakantie van 28-6 t/m 16-7, waarne ming zr. Jungerius, Tel. 01100- 13666, te bereiken van 12.30— 13.30 uur op werkdagen. WATERSTANDEN geldig voor de noordkust van Noord-Beveland JULI hoogwater 2 vrijdag 0.26 13.00 3 zaterdag 1.23 13.49 4 zondag 2.11 14.30 5 maandag 2.47 15.05 6 dinsdag 3.20 15.37 7 woensdag 3.54 16.11 8 donderdag 4.32 16.49 PREDIKBEURTEN voor zondag 4 juli 1982 Ned. Herv. Kerk Colijnsplaal 9.30 uur reoreatiedienst ds. Zoethout (m.m.v. Brassband Wilhelmina) en 2.30 uur gec. dienst in Geref. Kerk. ds. Zoethout. Herv./Geref. Geersdijk 10 uur ds. I. Wlisse uit Zeist (recreatiedienst, m.m.v. jonge renkoor uit Heinkenszand) en 2.30 uur ds. H. F. Meijer uit Scharendijke. Ned. Herv. Kerk Kamperland 9.30 uur ds. J. H. Smeets (extra koll. diakonie) en 7 uur ds. I. J. Wisse uit Zeist (in de Herv. Kerk). Ned. Herv. Kerk Kats 9.30 uur ds. A. M. Attema. Ned. Herv. Kerk Kortgene 10.30 uur ds. A. M. Attema, H. Doop en extra koll. kerk. Herv./Geref. Wissenkerke 10 uur ds. B. Baks uit Seroos- kerke (Sch.) en 7 uur ds. J. Noordhof uit 's-Gravenpolder. Geref. Kerk Colijnsplaat 9.30 uur ds. Zoethout (recrea tiedienst) en 2.30 uur ds. Zoet hout. Geref. Kerk Kamperland 9.30 uur drs. E. de Vries uit Kampen en 7 uur ds. I. Wisse uit Zeist. Geref. Kerk Vrije. Kamperland De Casembroothuis 10 en 2.30 uur leesdienst. Geref. Gemeente Kamperland 10 uur leesddenst en 2.30 uur ds. A. R. Homkoop, Rotterdam Geref. Gemeente Colijnsplaat 10 en 4 uur leesdienst. Geref. Gemeente Kortgene 10 en 6.30 uur ds. A. F. Hon koop en 2.30 uur leesdienst. Voor de vele bloemen, be zoeken, kaarten, e.d. ont vangen tijdens mijn ver blijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst, zeg ik allen daarvoor harte lijk dank. S. Huiszoon - Schilperoord. Kamperland, juli 1982. Veerweg 88. Voor de vele hartelijke bewijzen van medeleven en attenties, die ik tijdens mijn verblijf in het zie kenhuis en bij mijn thuis komst mocht ontvangen, betuig ik mijn hartelijke dank. Ook namens mijn vrouw en kinderen. P. I. Bouterse. Baas Huis weg 5, Kamperland. 1 ZOEKERTJES TE KOOP: HOUTEN SCHOMMELWIEG Beatrixstraat 32, Telefoon 01107 - 1886. TE KOOP DROOGKAST (z.a.a.n.) Tel. 01107 - 1772 of 1279. INDUS» QUARTZ HEEL APART! Wijzers van vloeibare kristallen. Met alarm. Edelstaal f 125,— Double' f 135,— HOrt^VTOANCTg» badpakken bikini's shorts shirts zwemshorts zwemslips badlakens enz. SPORT-SCHOENEN TEXTIEL Kortgene, Tel. 01108-1418 Wij hebben in voorraad een grote kollektie o.a.: Adidas Inter Phoenix Romika Dunlop, enz. SPORT-SCHOENEN TEXTIEL Kortgene, Tel. 01108-1418 Mllicy Ferguson HONDA tuin- en p^fkmachines Automobiel- en landbouwmechanisatiebedrijf Havelaarstraat 1 COLIJNSPLAAT Telefoon 01199 - 287 - Privé 01199 - 232. Mitsubishi Galant Sigma 1600 GL wit 1977 Mitsubishi Galant Sigma 1600 GL met gas '79 Mitsubishi Colt 1400 GLX groen1979 Mitsubishi Lancer 1400 aut. rood1977 Mitsubishi Galant 1600 TL beige1980 Mitsibushi Colt 1400 GLX rood 1979 Citroën CX 2400 bruin 1977 Citroën GS beige 1976 KOOPJES Fiat 124, geel1972 Simca 1100 1972 Simca 1000 1972 Verder nieuwe Honda frees- en maaimachines en 2e hands maaimachines. WIJ LEVEREN U OOK ALLE ANDERE MERKEN AUTOMOBIELEN. ADMINISTRATIEKANTOOR Voor al uw DRUKKERIJ MARKUSSE WISSENKERKE Telefoon 01108-14 13. Kantoor: Hoofdstraat 23, Kortgene. BOEKHOUDINGEN BELASTINGZAKEN HYPOTHEKEN FINANCIERINGEN Aeent: Nederlandse Middenstands Spaarbank.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1982 | | pagina 3