Vrouwen Advies Commissie biedt rapport aan KRONIEK VAN NOORD-BEVELAND Raadsvergadering Kortgene regenpakken W. Verburg ,i ',U sis:* i Op het weer na, staan de zomergebeurtenissen voor de deur, beste vrienden. Toeristenweek Colijnsplaat, zomerfeesten op Kortgene, fancy-fair, rommelmarkt en braderie op Wissenkerke, zo ook de zomerse gebeurtenissen op Kamperland. Voor iedereen hoop ik dan ook, dat het weer zal meewerken. Want of je nu krabben zit te vissen of een bezoek brengt aan een braderie, liefst allemaal zonder paraplu. Het verhaal van deze week stamt weer al van vele jaren geleden en gaat over een voorval, wat we misschien ook wel eens hebben meegemaakt, zij het waarschijnlijk op een andere manier. Die titel zegt wel iets, maar de laatste regels alles. Vee hebrul, weinug lol. Jan, een mannetje klein van stuk, hlom oaltied van heJuk. Ie ieuw ök van een pleziertje en ie oa hraeg een biertje. 's Aeterdags dan zag j'um ök vee oo d'n oek in't kaffee. Di zaete ök van die vriehezelle basten, die precies bie Jantje pasten. Ze oa oaltied vrééd vee leut nae zö'n pinte ofwat, of een neut. Soms hienge ze ök wè us nae de stad, mee een taxi hieng dat. Zö waere ze in Hoes éél vlug en in de kleine uurtjes kwaeme ze dan trug. Dat hieng oaltied reuzachtug, ök ons Jantje von dat prachtug. Eén dieng stdeng z'n moats toch nie an, want Jan haf van die hrööte brullen, di kon um wat van. Elke keer tun uut de taxi was, dan behon dat pas. Zö ök op een keer, di hieng Jan wee vrééd te keer. Ie stieng amper buuten de deure of di hieng ut h hebeure. De buuren doohte da's de slachter mee een keu. Mè z'n moats vonde, dat kan d'r nie mee deu. Ze droaiden 't raempje nae benee, doch toen zeiden ze nie mi vee. Want ze zaehe Jan z'n kleure, die zat mee z'n viengers tussen de deure. Vandaer dat arde hebrul, 't was van de keer hin flauwekul. Jan heeft naderhand wel uitgekeken voor deuren, beste vrienden. Maar toch wil ik het volgende mee geven voor wie nog deuren dicht gaat doen: Een deure dioht doe-e ei bin zin, a-je nie weet wi of je viengers bin. CeeBee. Bekroond door het Ministerie van Verkeer en Waterstaat Het meest verkochte regenpak van Nederland Het pak met de vele extra's In vijf modische kleuren Kortgene, SPORT SCHOENEN TEXTIEL Telefoon 01108-1418 Bij de aanvang van de gemeenteraads vergadering op donderdag 24 juni te Kort gene, waarin dhr. Boot met kennisgeving afwezig was, werden de geloofsbrieven van de nieuw-gekozen raadsleden onderzocht door een commissie uit de raad. Bij monde van dhr. Blankenstijn werden ze in orde bevonden. Zij het, dat het gekozen raads lid dhr. W. Huibregtse nog niet alle stuk ken had ondertekend i.v.m. zijn vakantie. Bij het bespreken van de ingekomen stuk ken, voor wat betreft de raambegroting 1983 van de stichting R.P.C.Z., pleitte mevr. De Looff - de Wild voor een regeling dat een bedrag per inwoner moet worden be taald en niet per leerling. Het bestuur van die stichting was echter met 28 tegen 10 stemmen van mening dat per leerling moet worden betaald. In een volgend punt werd meegedeeld, dat G.S. hadden goed gevonden, dat geen goedkeuring meer is geëist voor gemeente- garantiebesluiten voor bestaande woningen. Hierom had het college van Kortgene ver zocht. Op een vraag van dhr. De Looff deelde de voorzitter mee, dat dit niet alleen geldt voor bestaande woningen. Omdat er geen bezwaren bestaan tegen het deelplan 19851986—1987 voor het gemeentelijk voortgezet onderwijs en omdat er geen belangen van het voortgezet on derwijs ter plaatse worden geschaad, wordt voorgesteld de regionale commissie te be richten dat er bij de raad evenmin opmer kingen of bezwaren zijn. Aldus wordt be sloten. Een voorstel om de wethouderssalarissen te verhogen van 12.012,— tot 12.372, per jaar, is voor dhr. Blankenstijn aanleiding om op te merken, dat het aan de magere kant is. Met algemene stemmen wordt besloten een perceeltje grond ter grootte van 3 a 4 m2, te kopen van dhr. Fleurbaay te Kort gene voor de som van 175,kosten ko per. Dit was noodzakelijk voor het aan leggen van een trottoir in de Wilhelmina- straat te Kortgene. Dit zal dan aansluiten op de Hoofdstraat. Dhr. De Looff was hiermee bijzonder te vreden. Het doortrekken van dit trottoir betekent een grote verbetering en zal de verkeersveiligheid verhogen. Ook dhr. Blan kenstijn sprak zijn vreugde hierover uit. Een voorstel tot wijziging van de vesti gingsplaats van de Bestuursschool Zeeland van Goes naar Kapelle, was voor dhr. Van Damme aanleiding om te zeggen dat de toelichting uiterst summier is en dat we het uit de kranten moesten vernemen. Hier op interrumpeerde de voorzitter door te zeggen, dat de stukken altijd ter inzage liggen van de raadsleden. Dhr. Van Damme was verder van mening, dat in Goes betere faciliteiten zijn en dat het voorstel lijnrecht ingaat tegen het college van Goes. Hij voelt ook niet voor de kostenverhoging van 125.000,—. Ook dhr. Filius was van mening, dat de school in Goes moet blijven. In het voorstel wordt gesproken van onbehoorlijk bestuur. Hij kan dat niet volgen. Ook de kosten verhoging speek bij zijn fraktie een rol. Het gaat een dubbeltje per inwoner meer kosten. We zitten voor de belangen van de gemeente en kunnen niet met het voor stel meegaan. Ook dhr. Blankenstijn heeft ernstig be zwaar. Hij kan niet alle achtergronden be oordelen, maar vindt Goes financieel aan trekkelijker. Ook goede faciliteiten en be tere verbindingen voor de leerlingen hebben hem doen besluiten tegen het voorstel te zullen stemmen. Mevr. De Looff vindt de betere bereik baarheid in Goes een pluspunt, maar ze vindt het niet fraai om een bestuursbesluit te veranderen. Ze steunt dan ook namens het CDA het voorstel van b. en w. De burgemeester ziet duidelijk verschillen van inzicht. Het college kiest niet voor Kapelle als er een blanko situatie is. Er is echter geen blanko situatie. Het is een una nieme beslissing van het algemeen bestuur, inclusief Goes. De overeenkomst is getekend en dan komit er plotseling een aanbod van Goes. Het is niet konsekwent om bij nader inzien een besluit ongedaan te maken. Hij betreurt overigens dat er niet eerder een gelegenheid in Goes was. Was dit eerder bekend geweest, dan zou Goes de voorkeur hebben. Financiële voordelen zijn overigens niet bewezen. In tweede termijn blijft dhr. Van Damme van mening dat het niet netjes is om te vertrekken uit Goes nu gebleken is dat er mogelijkheden zijn om daar te blijven. Ook dhr. Filius blijft het voorstel afwijzen en dhr. Blankenstijn wil niet weer beginnen met het wel-of-niet spelletje. Laat Goes en Kapelle over de manier van handelen praten. Mevr. De Looff blijft het voorstel steunen. Het voorstel werd hierna verworpen met 6 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de PvdA, behalve wethouder Van Noort, de VVD en de SGP. Het CDA stemde met beide wethouders voor. Bjj een voorstel aangaande detail'handels- aktiviteiten op de jachthaven te Colijnsplaat vond dhr. De Smit dat een sterke midden stand die mede de ziel vormt van de leef gemeenschap, een zodanige omzet moet hebben dat een inkomen kan worden be haald waaruit leeftocht en dekking van ge- investeerde gelden zijn gewaarborgd. Voort durend wordt op de dtaillist, die plaatselijk gebonden is voor zijn verkoop, aanvallen gedaan door de grote supermarkten uit de naaste omgeving. Uit rapporten o.a. van de Kamer van Koophandel blijkt, dat de detaillist niet bij machte is voor elke zet een tegenzet te doen. Het positieve wat alle rapporten aangeven, is dat de totale achter uitgang in onze provincie minder snel gaat, dan landelijk het geval is. Het college heeft de bevoegdheid tot uitgifte van standplaat sen op grond van de politieverordening. Het CDA zal deze handelingen kritisch vol gen. Het verlenen van een sociëteitsver gunning aan de watersportvereniging te Co lijnsplaat is een afronding van het op de haven geprojekteerde objekt. De inhoud van de brief aan de vereniging geeft ons vertrouwen op strikte naleving van de toe gestane exploitatie. Ook is hét CDA, met het college, van mening dat er plaats moet zijn voor een standplaats waar vis en vis- produkten verkrijgbaar zijn. De standplaats houders moeten echter wel verplichtingen hebben, zoals openingstijden en verscheiden heid van produkten. Dhr. De Looff zegt zich in het voorstel een eind te kunnen vinden en de fraktie van de PvdA stelt zich positief op n.a.v. de brief, gericht aan de watersportvereni ging, waarin vergunning wordt verleend. Wat ons betreft had er ook in kunnen staan, wat men doet bij grove overtreding, bw. tijdelijke intrekking van de vergunning. In punt 2 staat dat na realistische infor matie kan worden overgegaan tot inperking van de thans in de kantine van het club gebouw verkregen mogelijkheden. Hij ziet toch wel enkele problemen verrijzen, maar hij hoopt dat het college de informaties in hun waarde zullen schatten. De fraktie gaat verder akkoord met de beleidsafspraak dat het maximale aantal visstandplaatsen op het haventerrein drie zal zijn. Ook mevr. Van Oeveren staat achter het voorstel. Ze vindt echter wel, dat het een goede zaak is om na het seizoen de zaak nog eens te bekijken. Dhr. Blankenstijn is blij met de brief aan de watersportvereniging. Hij hoopt op een goede naleving. Het is een goede zaak tot nut van de middenstand. De burgemeester constateert in de be sprekingen lichte bezwaren, maar hij hoopt dat de voordelen van een en ander groter zijn dan de nadelen. Wat het onderzoek na het seizoen betreft. We wachten eerst op bezwaren vanuit de middenstand. Zijn die er, dan zal het college op onderzoek uitgaan. Tenslotte wil dhr. Filius weten of er in de brief letterlijk wordt bedoeld dat geen maatlijden worden verstrekt, of de leden onbeperkt alcoholische dranken kunnen krijgen en introducé's in beperkte mate. De burgemeester zei, dat de ontvanger van de brief weet waar hij aan toe is. Bij een volgend voorstel betreffende het niet verlenen van ontheffing van de ge- bruiksverordening voor het pand Havelaar- straat 37 te Colijnsplaat, werd ingestemd met het voeren van een rechtsgeding. Men was van mening, dat de verordening goed gehanteerd moet worden. Het is wel zaak om alle gevallen gelijk te behandelen. Om dat het voor en t£gen nogal uitvoerig werd besproken, was de burgemeester van me ning, dat dit thuis hoort bij de algemene beschouwingen. Bij het behandelen van de begrotingswij zigingen werd gesuggereerd om niet te veel afkortingen te gebruiken. Overigens bleek uit de slotwjjziging 1981 dat de post voor onvoorziene uitgaven sluit met een post voor onvoorzien van ruim 458.000,—. Het overgrote deel, ruim 382.000,—, wordt aan de algemene reserve toegevoegd. Het res terende bedrag wordt nog achter de hand gehouden om eventuele rekeningen over '81 te kunnen betalen. Tijdens de rondvraag wil dhr. De Smit adhesie betuigen aan eventuele maatregelen die genomen worden op het gevaarlijke kruispunt bij Wissenkerke. De burgemeester wil zonodig adhesie verlenen, maar het ligt op het grondgebied van Wissenkerke. Mevr. De Looff vraagt naar de resultaten van een gesprek met de horecabedrijven en de politie op 11 maart j.l. Worden de slui tingstijden in acht genomen en wordt daar op geoontroleerd. Ze meende dat de be richten hierover niet hoopgevend zijn. De burgemeester zei, dat er gecontroleerd wordt en dat de voorschriften worden na geleefd. Het is echter voor de politie niet altijd mogelijk om op élk gewenst tijdstip aanwezig te zijn. Controle op onregelmatig heden vindt geregeld plaats en daardoor zijn verbeteringen geconstateerd. Verder is met de politie afspraken gemaakt dat niet geschroomd zal worden om harde maatre gelen te nemen bij onregelmatigheden. Dhr. Dobbelaar zegt dat op enkele plaat sen op Colijnsplaat veel overlast is onder vonden van verstopte afvoerleidingen bij regenweer. Wethouder Van der Weele zal dit met de opzichter opnemen. Dhr. Blankenstijn vraagt naar een moge lijkheid om maatregelen te nemen bij de Oost-bermweg. Dit naar aanleiding van het dodelijk ongeval 2 weken geleden. De bur gemeester zegt, dat het niet ondenkbaar is dat maatregelen worden genomen. Toch zal het niet altijd te voorkomen zijn, dat der gelijke ongelukken gebeuren. Ook vindt dhr. Blankenstijn dat er bij het handhaven van de orde in de straten tijdens weekends verbetering is te consta teren. Ook was de politie zeer snel ter plaatse toen schade was aangebracht aan zijn pand. De vergadering werd hierna gesloten. De Noord-Bevelandse Vrouwen Advies Commissie voor de woningbouw, kortweg VAC, heeft een rapport samengesteld be treffende woningwetwoningen te Geersdijk. Een 6 man sterke commissie vormt de VAC, met als voorzitter mevr. Van der Maas uit Kats en mevr. Geelhoed uit Wissenkerke is secretaris. Verder zijn er nog 4 leden die dit bestuur completeren. Wat is nu de VAC? Deze vraag wil mevr. Van der Maas graag beantwoorden: In de na-oorlogse wederopbouwperiode ontstonden vrij kort na elkaar de eerste VAC's. De achtergrond van dit ontstaan was de onvrede bij vrouwen over de wo ningen waarin zij moesten wonen en werken. Soms werden deze VAC's spontaan opge richt door een aantal „geïnteresseerde" vrouwen, soms door het initiatief van een vrouwelijk gemeenteraadslid en vaak kwa men ze voort uit de vrouwenorganisaties. Deze VAC's zochten kontakt met elkaar en hebben hun krachten gebundeld in een overkoepelend orgaan, nu geheten het „Lan delijk Contact". Doel van het LC. a. Coördineren van het beleid, b. Stimuleren van het werk op pro vinciaal en plaatselijk niveau, c. Voorlich ting geven door middel van publikaties en scholing door cursussen, d. Onderhouden van kontakten met overheden, stichtingen en organisaties. - n Doel van ride VAC's. Met name in de so ciale woningbouw, namens de woonconsu ment gesprekspartner te zijn van opdracht gevers, ontwerpers en uitvoerders, zowel tijdens de voobereiding als gedurende'de bouw van de woning- en de realisatie- van de woonomgeving, en bij projekten als bejaardenhuizen, verenigingsgebouwen, e.d. De leden van de aangesloten VAC's moe ten vrouwen zijn, die achter het VAC-werk -staan en er tijd voor beschikbaar willen en kunnen stellen. Ze kunnen lid zijn van een vrouwenorganisatie, maar dit is geen vereiste. Ook leden van woningbouwvere nigingen en gemotiveerde niet-georgani- seerde vrouwen zijn van harte welkom. In Zeeland waren, voordat wij begonnen zijn, reeds 5 VAC's aan het werk, t.w. Vlis- singen, Middelburg, Goes, Terneuzen en een regionale VAC, nl. Schouwen-Duiveland. In september 1976 werd de Vrouwen Advies Commissie Noord-eveland geïnstalleerd en naderhand zijn er nog 4 VAC's bij gekomen, t.w. Tholen, Axel, Hulst en Borssele en de VAC Reimerswaal is in oprichting. Dat wil zeggen, opgeteld: 11 VAC's in Zeeland. Elf plaatsen of streken, waar vrouwen zich bezighouden met bouwen. Om op de juiste manier bezig te zijn is kennis nodig. Die kennis kunnen we opdoen, zoals ik al zei, door cursussen te volgen die jaarlijks provinciaal worden georgani seerd. Het begin is de Basiscursus met als onderwerp „Tekening lezen". Je krijgt ook een aantal informatiemappen met richtlij nen waar een VAC-vrouw zich aan moet houden tijdens het beoordelen van teke ningen, de z.g. „Basisgegevens tekening le zen" en de „Wenken en voorschriften" uit gegeven door het ministerie van volkshuis vesting. Op de Basiscursus leer je alles over schets- of ontwerptekeningen, bestekwerk en intetieurtekeningen. Tenminste als het goed is en je leert ook waar je speciaal op moet letten, b.v.: Welke ramen staan er inge tekend, draairaam, uitzetraam, tuimelraam, enz. Welke trap zit er in dat huis, een rechte steektrap of één met een kwart of een spïltrap. En wat is voor dat bepaalde geval het beste. Is er in de keuken genoeg plaatsingsruimte, gebruiksruimte en circula tieruimte. Je leert te beoordelen of het huis goed is ingedeeld, hoe de ligging is van de vertrekken ten opzichte van elkaar, hoe de verkeersstroom is binnenshuis, enz. Bij één van de mappen is een toetslijst gevoegd, die we steeds opnieuw gebruiken als we een plan beoordelen en advies uitbrengen. Na de basiscursus hebben we Projekt- cursussen gevolgd met onderwerpen als: isolatie van een woning; renovatie: hout- skeletbouw en binnenhuisarchitectuur. Dit wat onze studie betreft. Jaarlijks worden 2 provinciale algemene vergaderingen georganiseerd en een aantal werkvergaderingen, waar afgevaardigden van alle VAC's hun zegje doen en erva ringen uitwisselen, discussiëren over zaken, die natuurlijk alleen met woningbouw te maken hebben. Wat hebben we in de 5 jaar van ons VAC-bestaan gedaan en wat hebben we bereikt? Om te beginnen mocht iemand van ons als proef zitting nemen in de bouwcom missie renovatie w.w.-woningen gemeente Kortgene. De plannen waren reeds ver ge vorderd, we mochten meedraaien, maar al leen als toehoorder. Dat was nou wel aardig om te beginnen, maar daar waren we niet voor gekomen. Hiervan geleerd hebbende, stelden We ons bij de volgende kans die men ons bood, wat zakelijker op. Niet meer zo heel voor zichtig. Die kans was een prachtig objekt nieuwbouw kleuterschool, verbouw lagere school, een multifunktioneel dorpshuis en aanpassing van de MAVO. Men ging akkoord en we werden volwaardig lid van de bouw commissie. Dit projekt werd voor ons (erg) succesvol, want een aantal van onze wensen werd wel degelijk gehonoreerd. Echter, een aantal wensen ging volledig de mist in. In ieder geval kwamen er redelijk goede voor zieningen voor invaliden in het dorpshuis, maar geen telefooncel of -koepel, wel ver duisteringsmogelijkheid in de lagere school en een aanrecht in natuurkunde- en hand- vaardigheidslokaal. Doordat we ons regelmatig op de hoogte stelden tijdens de bouw, kwamen er be paalde zaken aan de orde, die niet volgens tekening waren. Dan moet je proberen om dat in de bouwcommissie zo diplo matiek mogelijk aan de orde te stellen. Want in de bouwwereld worden mannen niet graag en zeker niet door vrouwen ge corrigeerd. Het viel ons ook op, dat tijdens de vergaderingen er zo gemakkelijk over een aantal zaken heen gelopen wordt. Wei nig mensen vragen zich af of b.v. voor zieningen als radiatoren, lichtpunten en schakelaars, wandkontaktdozen wel op de goede plaats zitten. Dat regelt de installa teur wel en dan zal het wel goed zijn. Over die dingen is weinig overleg. In ieder geval hebben we toen kunnen bewijzen, dat we onze plaats waard waren. We mochten als gevolg daarvan mee praten in de bouwcommissie van de nieuw bouw bassisschool Geersdijk. We hielden een enquête bij de bewoners van de ge renoveerde woningwet-woningen in Kort gene, Colijnsplaat en Kats. We bundelden de uitslagen en stelden dit, samen met onze eigen mening in briefvorm, ter hand aan het college van b. en w. en aan de be woners. We hadden zitting in de bouw commissie woningwetwoningen Geersdijk en Kats. Daarvoor moesten we regelmatig naar Grijpskerke, vergaderen bij de Walcherse Bouw Unie. Tussen deze aktiviteiten door kregen we tekeningen toegestuurd van de Woning- bouwstichting te Goes, van de beide ge meenten en van architekten, om te be oordelen en onze mening te geven. Enige tijd geleden is het laatste projekt waar we bij betrokken waren klaar gekomen, n.I. de verbouw van de lagere school in Wis senkerke. Op dit ogenblik maken we- deel uit van de voorbereidingscommissie nieuw bouw basisschool te Colijnsplaato Dit iSs dus nog in een geheel oriënterend stadium. Dit is zo ongeveer een opsomming van onze bezigheden. In vergelijking met andere VAC's kunnen we constateren, dat we veel succes hebben gehad. We zijn geaccepteerd ■•in een yrij korte periode. Jammer genoeg was dat in het verleden met oudere VAC's niet vaak het geval. Zij hebben het veel zwaarder gehad toen, om in die mannen maatschappij aanvaard te worden. Als bijzonderheid wil ik wel stellen, dat we vooral de mogelijkheid kregen om ons waar te maken door de medewerking van burgemeester Van der Linde van Kortgene. Hij heeft ons echt die kans gegeven. Als erkentelijkheid is hem in 1979 de bouw helm uitgereikt door mevr. Asma, voorzitter van het provinciaal bestuur. Bij uitzonde ring wordt deze helm uitgereikt aan per sonen die zich in het VAC-werk hebben verdiept en dit werk hebben gestimuleerd. Deze uitreiking gebeurde in een door de Noord-Bevelandse VAC georganiseerde alge mene jaarvergadering in ons multifunktio- nele dorpshuis te Kortgene. Deze werd door vele VAC-vrouwen uit de provincie en een aantal genodigden bijgewoond. Om verder inzicht te krijgen in ons werk, wil ik nog vermelden, dat we zo'n 8 a 10 keer per jaar bij elkaar komen om alle werkzaamheden te bespreken. Want zonder onderlinge uitwisseling van gedachten kun je niet samen een VAC laten draaien. Steeds moet je weten, vooral om mee te kunnen praten in een bouwcommissie, wat het standpunt is van de volledige VAC. Je mag niet op je eentje wat gaan rondscharrelen. Het is soms erg moeilijk, want vaak wordt er direkt een standpunt gevraagd, waar je vooraf geen overleg over hebt kunnen voe ren. Dan is de kans op een verkeerde be slissing vrij groot. Daar word je dan als vrouw meer op aangekeken dan als man en dat is jammer. Tot zover mevr. Van der Maas. Wat het aanbieden van het onderzoekrapport betreft, krijgt mevr. Geelhoed het woord. In 1980 zijn in opdracht van de woning bouwvereniging „Stichting Samenwerking Goes" (S.S.G.) en onder arohitectuur van bureau Jobse uit Vlissingen, 10 woningwet woningen gebouwd aan de Barkey Wolff- straat te Geersdijk (gemeente Wissenkerke). Omdat men zich na een jaar van gebruik een duidelijk beeld kan vormen van de woning heeft de Vrouwen Advies Commissie voor de woningbouw, regio Noord-Beveland, het plan opgevat een woongeriefonderzoek in te stellen. Met goedkeuring van de gemeente Wis senkerke en de „Stichting Samenwerking Goes" heeft de VAC de gebruikelijke be oordelingsformulieren aangevuld met enkele relevante vragen. Deze formulieren zijn door de bewoners ingevuld en later met leden van de VAC doorgesproken. Van de tien woningen waren er negen bewoond. Acht gezinnen, waaronder twee Vietnamese families verleenden aan dit on derzoek hun medewerking. Eén gezin kon door langdurige afwezigheid niet benaderd worden en één woning was onbewoond. Wat de uitkomst van het onderzoek naar voren brengt, is dat de bewoners zeer po sitief zijn over de ruimte. Een negatief punt uit het rapport is dat de bewoners de isolatie, met name bij de keuken niet goed vinden (Achterdeur van keuken komt di rekt buiten uit: energie-verlies). Een tocht- portaal zou hier op zijn plaats zijn. Op donderdag 1 juli wordt dit rapport aangeboden aan de Stichting Samenwerking Goes (S.S.G.) en gemeente Wissenkerke. Tot slot wil de commissie nog kwijt, dat er nog naar dames wordt gezocht, die voor versterking van de commissie kunnen zor gen. Zij, die belangstelling hebben, kunnen kontakt opnemen met het sekretariaat. N00RDERH00FDL00P TE DOMBURG Dynamo '70 organiseert op vrijdag 2 juli a.s. de 1ste Noorderhoofdloop te Domburg. Een prestatieloop over plm. 5 en 10 km. Start om 19.30 uur bij de toko van A. van der Hage op het badstrand in Domburg. Het keerpunt van de 10 km ligt rond het IJzeren Torentje bij Westkapelle. Dit is één van de zwaardere prestatie lopen op Walcheren. Voor uw juiste tijd is de grote digitaal klok aanwezig. Inschrij ven vanaf 18.30 uur bij de toko. Iedereen ontvangt een herinneringsvaantje. Nadere inlichtingen bij: C. Peute, Telef. 01180 - 2084.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1982 | | pagina 2