NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Rodelko bv GD „Trouwen kan altijd nog SPORTAGENDA door Tom Lodewijk Zeeland Magazine? Leo Blok vraagt u: No. 4018 Donderdag 27 mei 1982 85e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,per jaar. Franko per post 35,per jaar. Advertenties 38 ct. per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON 99 En onder dit alles wist ze, waar ze ook waren en waarover ze ook praatten, wat op de achtergrond van zijn denken lag. Steeds duidelijker merkte ze, dat voor hem dit alles diende om haar nader te komen. En na een drukke dag op kantoor, met veel zorgen, als ze moe in haar stoel zat op haar stille flat, kon ze soms zo verlangen naar geborgenheid, gezelligheid, rust. Ze wist: naarmate ze ouder werd, zou dit ver langen gaan toenemen. En nu raakte ze Roos ook nog kwijt. Haar eigen schuld, maar ze verheugde zich al bij voorbaat op Roosje's gezicht, wanneer ze zou horen dat haar liefste wens zou worden vervuld. Andere mensen gelukkig maken, maakt je gelukkig. Vader zou het begrepen en geglimlacht hebben. Zou ze ooit met Roel de verstandhouding kennen, die ze met haar vader had gehad? Ze zuchtte en nam een boek. „Blijft u eten?" vroeg Roosje Heerema om de hoek van de deur van haar vader's atelier. „Ik zou het maar doen," zei Pier Heerema terloops, al z'n aandacht bij zijn werk. Els de Jong durfde haar hoofd niet de kant van Roosje opdraaien. Ze zat te po seren en ze zag Pier juist bezig aan haar neus. Stilzitten geblazen dus. Ze verkeerde in twijfel. Ze vond het best gezellig bij de Heerema's te blijven eten. Vooral wanneer het niet zo'n volgens hun opvattingen „plechtige gelegenheid" betrof ais Roosje's verjaardag en het „hoog be zoek" van Roosjes chef. Waarom aarzelde ze dan? Maar ze kon Roos daar niet eeuwig in die deur laten staan. En ze had ook geen houtsnijdend motief om nee te zeggen. Het was zaterdag, de hele dag was haar. „Graag Roos," zei ze en had verder schijn baar alleen belangstelling voor het werk dat Pier Heerema onder handen had. Hij schilderde zwijgend, een beetje driftig door. Ze kon zien dat het hem niet helemaal naar de zin ging. Waarom had ze geaarzeld? Ze had Roel de Weert verteld, dat ze deze morgen bezet was en niet wist wanneer ze thuis kwam. „Ik zal je in ieder geval opbellen," had hij gezegd, „dan merk ik het wel." Ze kon na het eten meteen weg, als Roel dan opbelde, was ze thuis. Roel, dat wsit ze, wou met haar naar Amsterdam. Daar naar de bios, gezellig eten, en zo. Echt een avondje uit. Ze voelde niet veel voor de bioscoop. Was liever naar de schouwburg gegaan of naar één van die kleine zaaltjes waar jonge artiesten hun programma brachten, vaak gelardeerd met politieke toespelingen en kritiek op de maatschappij. Maar dat was niets voor Roel. Wanneer ze nu eerlijk was zou ze zichzelf toegeven dat ze veel liever gezellig en on gedwongen bij de Heerema's bleef eten. Straks al kletsend met Roos in de keuken, samen afwassen. Sjoerd en Jacintha, Erica en Iris aan de gang zien en daar gezellig wat mee praten. Met Pier bomen over kunst De middag zo genoeglijk, programmaloos laten voortdrijven naar het einde. In de besloten gezelligheid van een huiselijke kring, die zeker niet alledaags was en steeds allerlei verrassingen bood. Liever dan een avond uit in Amsterdam, duur eten in een sjiek restaurant. Dat had ze al genoeg ge daan van haar leven. En bomen-met-Pier vond ze een interessanter tijdspassering, dan praten-met-Roel. Ze werd er zich op dit moment pijnlijk Bent a reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift oxet actualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 27,50 per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE van bewust, dat praten, zoals ze dat altijd met haar vader gedaan had, iets anders was, dan praten met Roel. Hij kon er zich glimlachend over verwonderen, dat ze „zich druk maakte" over dingen die hij zo weinig belangrijk vond. En ze wist dat ze er zich juist druk om maakte, omdat hij ze on belangrijk vond, daarmee de tegenstelling nog verscherpend. Hij had het een goed idee gevonden, dat ze bij Pier Heerema haar portret zou laten maken. Vooral toen ze hem de verzekering gaf, dat hij het niet zou verwarren met een ingestorte wolkenkrabber. „Ik laat mijn portret niet maken. Hij wil mijn portrert maken," had ze gezegd. „Wat maakt dat voor verschil?" „Alle verschil, zou ik zo zeggen." Hij schudde het hoofd. „Krijg ik het te zien?" „Misschien." „Nou, wat doe je er dan mee? Je hangt het toch zeker op, niet?" „Het is niet van mij. Het is van Pier Heerema." „Dus je poseert zuiver voor zijn plezier?" „Min of meer, ja. En voor mijn eigen ple zier. Ik ben er ook wel in geïnteresseerd." Hij bergreep er niet veel van. Voor hem betekende je portret te laten maken, een op dracht geven, net als aan de fotograaf. Aan het eind kreeg je het thuis. Je vond dat goed of niet goed en je deed er mee wat je wilde. „Dus hij verdient er niks mee." „Nee. Hij doet het zó maar." „Geen wonder, dat hij financieel omhoog zit." „Dat betert al. Hij werkt weer. Hij is helemaal uit zijn depressie omhoog. Ze hebben nu gewoon een meisje dat in de huishouding helpt. Hoe hij er aan heeft kunnen komen, mag Joost weten, en die zo'n beetje lid van het gezin is. Geen huis houdsters met trouwplannen en een hoop familie, waar ze ieder weekend heen moe ten." Ze merkte, dat Roel niet zo bar geïnteres seerd was in het wel en wee van de familie Heerema. Ze voelde wat hij dacht: dat kwam ervan als je zoiets aanhaalde, als je die dingen niet zakelijk bekeek. Het was met dat kind, die Roos, begonnen. Nu zat Els tot over haar oren in de wellen en de weeën van de familie, en wie weet. Hij ver dacht haar er zelfs van dat ze op de één of andere manier zich financieel met die zaak bemoeide. Die Roosje zou met het eind van de maand weggaan, ging naar de Aca demie. Waar kwam dat geld zo opeens vandaan? Hij had Els gezien als de zaken vrouw, het moderne Amerikaanse type, maar verder oer-Hollands, gelukkig. Die haar man in zijn carrière kon helpen, waar mee je over de zaken kon praten. En die verder in zijn huis een representatieve gast vrouw zou zijn. En dat huis gezellig maken voor de man, als hij moe thuiskwam van zijn werk. Maar ze had, merkte hij, kanten aan haar karakter, die hem nog onbekend waren. In bepaalde gevallen was ze niet zakelijk, eerder, ja, sentimenteel, zou je zo zeggen. Die artistieke bevüegingen van haar kregen natuurlijk in huize Heerema nieuw voedsel. Maar enfin, dat portret kwam wel ééns af. Als Roosje straks weg was, zou ook de band met de Heerema's losser worden, dan kon ze haar volle aan dacht richten naar hem. Els dacht aan dit gesprek, terwijl Pier Heerema verwoed zat te borstelen. Roel zou haar nog een stuk beter moeten kennen, dacht ze. Maar goed dat ze de boot afge houden had. Hij zou moeten beseffen, dat als er van geven en nemen sprake was, dit van beide kanten moest geschieden. Maar... kon je geven, wat je niet had? „Ik stop er mee," zei Pier, „het lukt me niet vanmorgen." „Ligt dat aan mij?" „Ook. U kijkt te ernstig, uw gedachten zijn, denk ik, bij heel serieuze zaken." „Dat komt, omdat we allebei zitten te zwijgen." „Ja, dat is ook zo. Als u praat is uw (Advertentie) Heeft u het aktieve beleid van de fraktie in de afgelopen vier jaren kunnen waarderen? jj]0 Laat dat woensdag, 2 juni blijken, door te stemmen... WISSENKERKE: LIJST 2 (Partij v/d Arbeid) gezicht heel anders. Zoals het moet zijn, levend." „Praat dan," zei ze lachend. „Ja," zei hij, „maar eh... mijn gedachten zijn ook wel eens bij ernstige zaken. En dat is niet goed als je werkt. Dan moet je alleen maar denken aan je werk. We zullen es zien of Roos nog koffie heeft." „Schei jullie er al uit?" vroeg Roos, die inderdaad koffie had. „Het gaat niet zoals ik wil," zei haar vader. „Juffrouw De Jong keek te serieus." „Dat doet ze zo vaak," zei Roos, „vooral op kantoor. Is dat erg?" „Voor mijn schilderij wel." „Dus ik word niet-serieus geschilderd," constateerde Els. „Hardstikke serieus," verzekerde Pier. „Let maar es op, het komt dik in orde. Maar dat is altijd zo met dit werk. Op sommige dagen weet je dat je alles lukt, je gaat er voor zitten, je krijgt er steeds meer plezier in, je vergeet alles..." „Ook het eten," wierp Roos ertussen. „Ook het eten en de tijd. En andere da gen pak je dit aan en dat aan. En soms smijt je de boel er bij neer en loopt de straat op en gelooft niet dat het ooit nog iets worden kan. En soms krab je-je hele doek weer schoon en begint van armoe opnieuw. Heel vaak komt dat, doordat andere din gen telkens door je gedachten spoken en je concentratie vernielen." Groot gedruis kondigde aan, dat „de ben de" zoals Roos het noemde, thuisgekomen was. Els werd met gejuich begroet. Ze con stateerde met innig genoegen, dat het „netjes-zijn voor de visite" maar éénmalig was geweest. Nu ze er een paar keer was geweest, was dat over. „Ik noem u tante Els," had Iris gezegd, „mag dat?" „Natuurlijk mag jij dat," had Els geant woord, die het kleine meisje al meteen in haar hart gesloten had, „dan heb ik er een lieve nicht bij." „Ja maar," zei jacintha bazig, „ze is niet van jou alleen." „En ik vind het woord „juffrouw" zo'n rot... zo'n naar woord," zei Erica. „Zo iets pinnigs. Net of je op school zit." Pier had haar bedenkelijk aangekeken. „Weet wel wat u aanhaalt. Zo'n aanwinst is het niet." „Maar voor ons is het wel een aanwinst," kwam opeens Erica. Het raakte Els recht in haar hart. Zij... een aanwinst. Niet voor het bedrijf dit maal, maar voor kinderen. Kinderen, die geen complimenten maken, maar precies zeggen wat ze denken. Zeker de Heere maatjes. „Nu," zei Els, „ik vind het ook veel ge zelliger klinken." „Maar het legt wel verplichtingen op," zei Pier Heerema vermanend. „Wat dan?" vroeg Sjoerd. „Dat je tante zich niet voor haar neven en nichten hoeft te generen," zei de vader. „En dan bedoel ik minder de nichten." „Ik ben weer de bok," zei Sjoerd somber. „En wij dan zeker de geiten," vinnigde Jacintha. „Ik dacht, dat ik in een bloementuin was en nu is het een veestalling," beklaagde Els zich lachend. „Ik heet gelukkig niet naar een bloem," stelde Sjoerd tevreden vast. „Dan zou je brandnetel moeten heten," zei Iris uit haar hoekje. Er was daverend applaus. Iris had het weer eens gezegd. „Brandnetelsoep maken ze in Ierland heel lekker klaar," troostte Els. En dacht dat die Sjoerd ook wel iets had van een Ier. Altijd strijdbaar, gauw op zijn tenen getrapt en toch één en al hart. Ze streek hem over zijn borstelige kuif. „Je hebt het niet ge makkelijk. Jij, tussen al die grieten," zei ze. Hij zag haar dankbaar aan. „Als eindelijk iemand het maar eens door heeft," zei hij. Luidruchtig schikte het gezelschap zich langs de grote tafel, die Roos inmiddels had gedekt. „Ha, stokkebrood!" riep Sjoerd, „dat lust ik graag." (Wordt vervolgd) KADE 23 - VEERE - TEL. 01181-555 VOOR 4 BEMIDDELING AAN- EN VERKOOP TAXATIES VAN AL UW ONROEREND GOED VOETBAL Zaterdag 29 mei: „Onder de Molen"-toernooi te Wissenkerke. Deelnemende elftallen: Dauwendaele 1 (Middelburg); Dia 1 (Teteringen); Excelsior 1 (Zetten, Gld.); Flamingo's 1 (Rijswijk); Lewedorpse Boys 1 (Lewedorp); Rillandia 1 (Rilland); ZSC 1 (Scharendijke) en Wissen kerke 1 (Wissenkerke). Aanvang 10.30 uur. Toernooi F-pupillen van v.v. Bevelanders, deelnemende elftallen: Colijnsplaatse Boys, Domburg en Bevelanders. Aanvang 9.30 uur, prijsuitreiking 12 uur. Toernooi 1ste elftallen van v.v. Bevelanders, deelnemende elftallen: Kats 1, Kloetinge 2 en Bevelanders 1. Aanvang 13.00 uur en einde plm. 17.00 uur. BADMINTON Zaterdag 29 mei: Deelname van Wissenkerke aan finalewed strijden van B.S.I. (Goes) in Sporthal Schelde Internationaal te Goes, aanvang 11.00 uur. TENNIS Zaterdag 29 mei: Pinkstertoernooi van s.v. Slagvast voor dames en heren. Maandag 31 mei: Uitwisselingstoernooi (mix-dubbel) van s.v. Slagvast met Kortgene. Woensdag 2 juni: Uitwisselingstoernooi (jeugd) van s.v. Slag vast met Kortgene. POLITIEKE INFOMARKT Onder grote publieke belangstelling open de burgemeester Van der Linde uit Kortgene dinsdagavond de politieke Infomarkt, die in het Dorpshuis „De Brug" te Colijnsplaat werd gehouden. In zijn openingstoespraak ging dhr. Van der Linde nog eens terug naar het Burgelijk Recht, wat stamt uit de Grondwet van 1851. Hierin staan de taken omschreven van alle gemeentelijke colleges. De gemeentelijke bestuurders vormen geen regering met een oppositie, maar een be stuursvorm voor alle burgers, betoogde dhr. Van der Linde. U heeft er dagelijks mee te maken. Denk maar aan een paspoort, uw huisvuil en het maken van bestemmings plannen. Daarom roep ik u op: wordt hd van een politieke partij, welke dan ook. Door lid te zijn van een politieke partij komt u niet alieen één keer in de vier jaar in kontakt met het gemeenteijlk apparaat om alleen maar te stemmen. Maar dan bent u ook betrokken bij het werk wat de gemeenteraad doet. Om tot een afspiegeling te komen wat in de gemeente leeft, roep ik u daarom op: ga zeker stemmen op 2 juni, aldus burge meester Van der Linde. Hierna kwamen alle lijsttrekkers van de gemeente aan de beurt om hun zegje te doen. Achtereenvolgens waren dat dhr. Dob belaar voor de P.v.d.A., dhr. Van der Weele voor het C.D.A., mevr. Van Oeveren voor de V.V.D. en dhr. Blankenstijn voor de S.G.P. Na deze korte toespraken kon het publiek zich informeren bij de diverse stands van de partijen, waar dan ook druk gebruik van werd gemaakt. P.V. "DE BLAUWE DOFFER" KORTGENE Uitslag wedvlucht Compiegne op 22 mei. Deelname 371 duiven. 1 M. C. Clement 15.15.55 247.506 211 2 P. J. Kesteloo 16.12 247.514 208.8 3 J. Brouwer en zn. 18.20 250.512 206.6 4 L. de Fouw en zn. 16.28 247.540 204.4 5 J. Brouwer en zn. 19.37 2 202.2 6 W. C. Leenpoel 18.28 247.677 200 7 L. de Fouw en zn. 18.36 2 197.8 8 A. Bouterse en zn. 22.34 253.123 195.6 9 S. Branderhorst 19.23 247.600 193.4 10 P. J. Wilderom 20.56 249.540 191.2 Kruiswoordpuzzel no. 778 Horizontaal: 1. droog van wijnen - 4. Eur. hoofdplaats - 10. keg - 13. verdichte zuur stof - 15. gewapende ruiter - 16. plaats in Zeeland - 17. plaats in Utrecht - 19. schouwburgplaats - 21. Eng. voorzetsel 22. Frans onbep. vnw. - 24. getij - 25. lengtemaat (afk.) - 27. Chinese maat - 29. uitbouw - 32. voorzetsel - 34. muziekdrama 37. deel van een muziekinstrument - 39. koning (Lat.) - 40. vervuld van droefheid 42. waterkering - 43. ter plaatse (afk.) 44. namelijk (afk.) - 45. gebogen been - 46. maanstand (afk.) - 47. ambtshalve (Lat. afk.) - 48. boom - 50. roofvogel - 51. lyrisch gedicht - 52. eens - 54. soort stof - 56. laatstleden (afk.) - 57. plaats in Groningen 60. de lezer heil (Lat. afk.) - 61. gewicht (afk.) - 62. natuurkundeterm (afk.) - 63. trekdier - 65. ten laatste (afk.) - 67. reden 70. georg. geweldpleging - 73. steek - 74. meerstemmige compositie - 76. zangstuk 77 oude vochtmaat - 78. in de hoogste mate - 79. sportterm. Verticaal: 1. kledingstuk - 2. zoon van Isaak 3. samengesteld geheel - 5. bouwval - 6. bunzing - 7. N.V. (Frans) - 8. sluis - 9. éénjarig dier -10. goede daad - 11. hetzelfde 12. verlaagde toon - 14. deel van een Fr. ontkenning - 16. stofmaat - 18. radio om roep (afk.) - 20. jongensnaam - 23. pers. vnw. - 26. ruimte voor een straatdeur - 28. titel (afk.) - 30. aandoenlijk - 31. zedig 32. de onbekende (afk.) - 33. behoeftige omstandigheid - 35. specerij - 36. kaarten- boek - 37. winterkost - 38. planeet - 41. nachtvogel - 49. bedevaartganger - 51. schaaldieren - 53. Frans pers. vnw. - 55. geogr. aanduiding (afk.) - 57. trompetvogel 58. voegwoord - 59. streek - 61. meisjes naam - 62. Salvation Army (afk.) - 64. de oudere (afk.) - 66. vadsige - 67. familie lid - 68. zonder kinderen (afk.) - 69. var kenshok - 70. voorzetsel - 71. rondhout 72. knaagdier - 75. voorzetsel. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 777 Horizontaal: 1. verslag - 7. integer - 13. ene - 14. klamboe - 16. ala - 17. Etna 19. email - 20. klip - 21. tam - 23. Els 24. ulo - 25. toe - 27. eb - 28. ui - 29. pro 31. ik - 32. id - 33. enk - 35. ts - 37. ar 38. vrede - 39. roest - 41. bij - 42. Ria 43. hl - 45. grijns - 47. agave - 50. on 52. dd - 53. tin - 55. as - 56. li - 57. lus 59. ea - 60. jr - 61. alg - 62. ten - 64. tok 66. dor - 68. noen - 70. boord - 72. rose 74. ere - 75. terreur - 77. men - 78. leguaan 79. kordaat. Verticaal: 1. veertig - 2. ent - 3. rente 4. Ik - 5. ale - 6. game - 7. ibis - 8. nol 9. te - 10. galop - 11. Eli - 12. rapport 15. malen - 18. Aa - 20. kl - 22. medelijden 24. uiteraard - 26. ok - 30. ra - 32. ir 33. eerst - 34. kraan - 36. ss - 38. vijg 40. the - 44. kolonel - 46. rd - 48. vs 49. pigment - 51. nu - 54. ivoor - 56. 11 58. steeg - 61. aroma - 63. en - 64. torn 65. krek - 67. or - 69. ore - 70. Bea 71. duo - 73. sea - 75. ta - 76. rr.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1982 | | pagina 1