Geef..»? Gef&t. c™™- Raadsvergadering Wissenkerke Tweede blad van het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. vrijdag 21 mei 1982 no. 4017 Steun het Astma Fonds. Postgiro 55055. Leusden. Politieke INFO-MARKT te Colijnsplaat B.V. a7U4£-T?E5 Het is natuurlijk altijd leutig, beste vrienden, wanneer iemand anders ergens instrapt, wat je zelf hebt opgezet. Ik bedoel dit uiteraard met de beste bedoeling. Enige tijd geleden ging Curnelus voor de bijl. En het had te maken met de duiven van buurman Jan. De hedresseerde duuven. Jan weunt bie Curnelus in de straete, di zouw je't eihenluk bie kunne laete. Mè noe is ter wat hebeurd, di h Curnelus is van verkleurd. Oe of dat kwam? 'k Vertelle julder d'r van. A Curnelus tuus zat bie Hriete, kon um zo bie Jan achter kieke. Noe oa Curnelus olatied hoed hekeke en niks biezonders hezie-je, tot voruhe weke. Ie wist wè da Jan duuven oa, zelf oa tun der trouwens ök hehoa. Mè noe zag um wat bie Jan op de muure, di mos tun toch us hoed vo tuure. Vuuf duuven zaete di werachtug zeg en a Jan langs kwam, vlohe ze hlad nie weg. Hriete dee a bewere, da Jan ze dee dressere. Mè dat wouw d'r bie Curnelus nie in; ie oa't hlad nie nae z'n zin. Curnelus docht: dat mö'k toch us hevraehe en zo stieng um bie Jan achter d'aehe. Mööi weertje vandaehe, behon Curnelus op't helök. Jae, zei Jan, dat vin'd'ik ók. Toen hieng ut varder over d'n tuun en oe of ter bie stieng mee de juun. Mè toen kon Curnelus 't nie mi ouwe. Ie zei: ik mó joe us wat vraehe, je kan mien vertrouwe. Da's best, zei Jan, mè nie te vee en zeker nie over m'n portemenee. Ni-je, zei Curnelus, 't hae over je duuven, mó-je wete, 'k m'n bril d'r aest an verslete. Oe zit dat noe, zeg. Die béésten vliehe hlad nie weg. O. zei Jan, dat stae zó rechte, Ut bin naemeluk hin echte. Zó ei tun't an Hriete uutheleid; 't bin kunstduuven zöhezeid. Zo ver ik weet, beste vrienden, zitten die duiven nog steeds roerloos in de tuin bij Jan, dus u bent gewaarschuwd. Waarom ze daar staan, zult u zich afvragen. Nou, ik denk om de volgende reden: Beter vuuf duuven op de muure, dan hin één in't kot in de schuure. CeeBee. Een voltallige raad van de gemeente Wissenkerke kwam op maandag 17 mei j.l. in openbare vergadering bijeen. Burgemees ter P. Wisse verrichtte de opening door alle aanwezigen welkom te heten. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld en de in gekomen stukken voor kennisgeving aan genomen. De vaststelling van de Algemene Subsi die Verordening stuitte alleen op wat prin cipiële bezwaren bij dhr. Van der Maas. En hij verklaarde daarbij tegen subsidies te stemmen die strijdig waren met Gods Woord. De voorzitter respekteerde dit, doch meende dat dit bij het jaarplan wanneer er over geld werd gesproken, aan de orde zou komen. Niettemin werd een aantekening van de bezwaren gemaakt. Aan de heer M. J. Meulenberg werd een stuk grond in erfpacht gegeven C/16,m2) langs het havenkanaal te Kamperland. De canon bedroeg 1,50 per m2 en om de 5 jaar werd het herzien. Het bestemmingsplan „Rioolwaterzuive ringsinstallatie Bosdijk" werd ter vaststel ling aan de raad aangeboden. Binnen de gestelde termijn waren 3 bezwaarschriften ingediend, t.w. door de Vereniging Rekkense Inrichting: dhr. W. de Jonge en de Stichting Zeeuws Coördinatie-orgaan. De heer Sandee had geen moeite met de planning van de installatie aldaar, doch kon zich de ongerustheid van dhr. De Jonge voorstellen, voor wat betreft de route van de persleidingen. Kan men de leidingen niet reeds van te voren plannen? De voorzitter zei, dat dit kwam door de wijze van hoe men te werk ging. Eerst kijken of de installatie daar kan komen en daarna persleidingen aanleggen. Deze zou den overigens in de bermen van sloten en wegen worden aangelegd. En met deze wetenschap konden alle frakties akkoord gaan met het plan en werden de 3 bezwaarschriften ongegrond verklaard. Een wijziging in het bestemmingsplan „Schotsman Ruiterplaat" hield in, dat men bii kleine zomerwoningen een schuurtje mocht plaatsen van ten hoogste 10 m2. Dit o.a. ten behoeve van berging van de surfplanken. Na de ter visie legging had het „Comité Ruiterplaat" bezwaar gemaakt tegen de geringe oppervlakte van 10 m2. Dit bezwaar was overigens buiten de ge stelde termijn ontvangen en moest dus wel „niet-ontvankelijk" verklaard worden. Toch vond de heer Sandee het maar klein zielig van G.S. om van 12 m2 terug te gaan naar 10 m2. Maar de voorzitter stelde dat dit een algemene stelregel is voor alles in het buitengebied. En volgens dhr. Ha melink kon men ongeveer 15 surfplanken kwijt in 10 m2, dat moest toch wel vol doende zijn. En daar was men het over eens. Er werd een voorbereidingsbesluit ge vraagd om te komen tot de bouw van een loods van 950 m3 en 3,50 m hoog, terwijl maar 100 m3 bij 2,50 m hoog is toegestaan, aan het Veerse Meer in een perceel „bos". Dit ten behoeve van een berging voor trak- toren en materiaal van de Inspektie der Domeinen. De heer Sandee sprak van een goede zaak om hier een nieuwe schuur te maken. Doch de heer Uijl vroeg of men niet bang was voor bezwaren, omdat hier zo'n ruime over schrijding plaatsvond. De voorzitter meende dat dit later aan de orde kwam als het ter inzage werd gelegd. Als ambtenaar van de burgerlijke stand werd benoemd de heer H. Buwalda. Voor de rondvraag had de voorzitter nog enkele mededelingen te doen. Er was van de provincie een definitieve bevestiging ontvangen, dat men zou bij dragen 25% van alle kosten ten behoeve van de restauratie van de molen in het dorp Wissenkerke. Er was van het rijk bericht ontvangen, dat men vanaf 1979 nog tegoed had de lokaalvergoeding voor de gemeenschaps ruimte in de openbare school. Totaal rond de ƒ90.000,—. De opstellers van het rioleringsplan (Wit- teveen en Bos) betreuren het niet-betalen door de gemeente van extra kosten, doch men ziet van verdere akties af. De burgemeester was erg verwonderd ge weest over een perspublikatie van Wester- schouwen, waarin deze stelt dat het werk- eiland tot zijn gebied behoort te komen en niet zoals de provincie wil bij Wissen kerke. De burgemeester vond de aanpassing juist en had ook als argument, dat men in Wissenkerke ervaring had met recreatie. De heer Sandee reageerde hierop door te stellen dat er niets aan de hand is, omdat het bij Wissenkerke gevoegd wordt en waarschuwde er voor dat het geen tweede Ealkland-eiland moest worden. Bij de rondvraag werd als eerste behan deld een schriftelijke vraag van de heer Remijnse. En deze luidde als volgt: Kamperland, 13 mei 1982. Geacht College, Het is uw college bekend, dat het be ruchte verkeerskruispunt „Hoveyn" reeds een groot aantal slachtoffers heeft geëist. Hoewel de eerste verantwoordelijkheid bij het Provinciaal Bestuur ligt, zijn wij van mening, dat het bestuur van deze gemeente onophoudelijk op verbetering van deze on houdbare situatie dient aan te dringen. De bevolking van onze gemeente moet op dit punt op de hoogte worden gebracht van de gang van zaken. Vrije Gemeente Be langen verzoekt u dan ook uiteen te zetten welke kontakten ten aanzien van boven staande u met het Provinciaal Bestuur heeft gelegd en wat precies is bepleit. Tenslotte: welke initiatieven denkt uw college op korte termijn nog te realiseren c.q. te nemen? Hoogachtend, Vrije Gemeente Belangen. De voorzitter herhaalde nog eens allerlei zaken die in het verleden over deze kruising hebben gespeeld. Planologisch is er geen bezwaar tegen een ongelijkvloerse kruising. Er is vele malen mondeling en schriftelijk in Middelburg gereageerd door het college. In juli 1981 reeds gqvraagd om verkeers lichten en er kwam toen een stopverbod. Ook dit blijkt niet voldoende, want bij een politiecontrole bleken onlangs 11 over tredingen daarvan geconstateerd te worden in een half uur tijd. Ons college blijft aandringen en er zullen wellicht verkeers lichten worden geplaatst op dit kruispunt. De heer Noordhoek sprak over de slechte toestand waarin de klok op de toren van de Herv. Kerk verkeerde. De voorzitter be loofde dat deskundigen dè toestand zouden gaan bekijken. De heer Van der Maas vroeg hoe het kwam dat bij zijn kennisgeving in de vorige vergadering de reden genoemd en geschre ven was. Dit kwam bij hem slecht over. De voorzitter beaamde de reden genoemd te hebben, maar niet de bedoeling had daarmee een bepaald raadslid te kwetsen. De heer Hamelink had op de laatste hoorzitting van het welzijn gevraagd of het jaarprogramma in mei behandeld kon wor den in de raad. Dit is toen min of meer toegezegd. Het is slecht voor de vereni gingen als alles zo lang duurt. Hoe zit dat? De voorzitter sprak van een grote papier stapel die het college nog maar vorige week had bestudeerd. Er konden wel voorschotten verstrekt worden aan verenigingen. De heer Blok vroeg hoe dat nu zat met die financiële meevallers in het onderwijs. Doch de voorzitter zei, dat het geld van voorgaande jaren geboekt moest worden op de saldi-reserve. Verder vroeg de heer Blok nog naar het krediet welke voor de verkeersdrempels in de Julianastraat was uitgetrokken. Was dit weer van de post onderhoud wegen afge haald en is het niet raar dat na een half jaar reeds onderhoud nodig is in een straat? Hij vond het niet juist het geld daarvan te halen. De voorzitter vond het wel een normale zaak, dat verbeteringen, e.d. ook van de post onderhoud werden betaald. De heer Uijl ging in een nogal heftig debat met de voorzitter over een oude affaire, nl. het niet doorgaan van een chi nees restaurant in een winkelpand. Het was volgens hem niet juist dat dit door de middenstand werd geregeld. Het is op een stiekeme manier gebeurd en een be stemmingsplan kan men altijd wijzigen. Spreker is graag op de hoogte van wat er in de gemeente gebeurt. En hij vroeg of er al iets bekend was over een brief die zou komen betreffende een winkel in de Noordstraat. De voorzitter herhaalde nog eens dat het college bereid was om de bestemming van die winkel te veranderen, maar dat die Chi nees daarop niet wilde wachten, omdat hij persé in mei moest beginnen. Maar men had hem gezegd dat er bezwaren zouden komen en toen heeft hij het helemaal laten afweten. En er is hem iets mondeling mee gedeeld over een schuur, maar daar komt geen winkel meer in. Na nog enig heen en weer gepraat, be sloot de voorzitter de discussie door te stellen dat het college zich aan afspraken hield. Terwijl wethouder Wisse al die praat jes over stiekum gedoe betreurde, omdat men beter moest weten. De heer Leendertse wees nog eens op de gevaren die kunnen ontstaan, als men op de kruising Hoveyn stoplichten plaatst. Hij zag meer nut in aanplant bij dit punt. Hij vroeg ook nog wie de aanleg van de persleiding van de campings naar de zuiveringsinstallatie moest betalen. De voor zitter stelde, dat dit de eigenaren van de recreatieterreinen zelf moeten betalen. De heer Meulenberg vroeg naar de mo gelijkheid van het om en om parkeren in de Julianastraat, omdat men nu steeds aan één kant voor de ramen stond. De voor zitter zegde toe een en ander te bezien. En zo werd dan omstreeks 9 uur tot sluiting van de vergadering overgegaan. BRANDWEER-EXAMEN Eén dezer dagen is na een 2-jarige cursus de heer J. G. Duerink (Kamperland) ge slaagd voor onder-brandmeester. ANWB HOUDT CARAVAN RIJ- INSTRUKTIE IN KAPELLE De ANWB is dit voorjaar gestart met de caravan rij-instruktie in het Wegen wachtstation te Kapelle, Vierwegen 1. Ma noeuvreren met een caravan-combinatie lijkt moeilijker dan het is. Toch zijn er een aantal praktische zaken, die men ge woon moet weten en liefst onder leiding van een ervaren caravanner moet oefenen. De ANWB heeft daarin voorzien door het organiseren van caravan-instrukties. Deze instrukties worden meestal vanuit één van de Wegenwachtstations gegeven en duren drie uur. Onder leiding van een deskundige instrukteur leert men omgaan met z'n caravan-combinatie. Hoewel er een theore tisch gedeelte in zo'n instruktie-ochtend of -middag is opgenomen, wordt vooral de nadruk gelegd op de praktijk van het ca ravanrijden. De cursisten leren o.m. met de caravan-combinatie recht achteruitrijden, achteruitrijden in bochten, parkeren, keren en er wordt aandacht besteed aan het aan- en afkoppelen van de aanhangwagen. De cursus wordt gegeven in de eigen auto met de eigen caravan erachter. Vooraf ontvangen de deelnemers het ANWB-boekje „Caravan-instruktie", waarin hetgeen wordt geïnstrueerd uitgebreid wordt toegelicht. Deelname aan zo'n caravancursus kost 99,— per persoon. Inlichtingen bij de ANWB-Verkeersafde- lilng, sektie Rijvaardigheid, Telefoon 070- 264426, toestel 2468. Café-Restaurant 7 iP „Zeelandia" heropend Met een formidabel Open Huis werd dinsdag 18 mei j.l. het geheel vernieuwde „oude" Zeelandia te Colijnsplaat weer aan de horeca-sektor toegevoegd. Familie, vrien den, collega's en belangstellenden kwamen mevr. Westerweel feliciteren met dit voor haar heugelijke gebeuren. Ook de plaatse lijke middenstand gaf acte de présence. Het geheel ademt een rustige, open sfeer. Gezellige zitjes in de café-afdeling noden voor een genoegelijk consumeren van het bestelde. In het restaurant kan men ge nieten van wat de menu-kaart aan goeds te bieden heeft, terwijl de wijnkaart daar geheel op is aangepast. Redelijke prijzen maken het geheel nog aantrekkelijker. Na een korte speech van burgemeester Van der Linde, waarin hij namens de ge meente felicitaties aanbood, maar ook de moed en durf prees in deze moeilijke eco nomische tijd zoiets te beginnen, onthulde hij achter de bar een kleurrijk tegeltableau, waarin de naam „Zeelandia" en het wapen van Zeeland centraal staan. Het geheel is omgeven met dieren en planten uit de zee. Op de bovenverdieping zijn enige goed ingerichte kleine en grotere ruimten aan wezig voor vergaderingen en/of partijen, waar tevens ook de gelegenheid bestaat voor een intiem dineetje. Een moderne keukeninstallatie en wijn kelder completeren het geheel. VOORLICHTINGSMIDDAGEN VOOR OUDEREN TE KORTGENE EN TE COLIJNSPLAAT Kortgene. Op vrijdag 28 mei a.s. zal er weer een voorlichtingsmiddag voor ouderen gegeven worden. Het onderwerp is dit keer: „Hoe vraag ik bejaardenhulp aan; wat doet een bejaardenhelpster: welke kosten zijn aan bejaardenhulp verbonden". De voorlichtings middag wordt verzorgd door mevr. T. Roose, leidster bejaardenhulp bij het Sociaal Cen trum. De middag wordt georganiseerd door de Stichting Welzijn voor Ouderen in samen werking met de ouderenbond van Kortgene. De toegang is voor iedereen gratis. Men hoeft geen lid te zijn van de ouderenbond. Plaats: gebouwtje aan de Kerkgang. Tijd: om half drie 's middags. Colijnsplaat. Dinsdag 1 juni wordt een voorlichtings middag te Colijnsplaat gehouden. Het on derwerp wat hier behandeld wordt is: „Voeding als we ouder worden." Plaats: zaaltje van de Ned. Herv. Kerk. Tijd: half drie 's middags. (Verdere gege vens als boven). MODESHOW IN 'DE KORENBEURS' TE KORTGENE In het bijna gereedgekomen en geheel gerestaureerde hotel „De Korenbeurs" te Kortgene werd vrijdagavond een modeshow gehouden. Deze was georganiseerd door Modehuis Slabbekoorn, met medewerking van praktisch de gehele Kortgeense mid denstand. Enkele uren heeft de stampvolle zaal, er waren ca 270 belangstellenden, kunnen ge nieten van een vlotte show, waarin spor tieve, bad en klassieke kleding werd ge toond. Kortgeense manequins showden, als of het hun dagelijks werk was, de talrijke creaties op dit gebied. Ook bijpassende attributen zoals juwelen, kettingen, haar banden, tassen, schoenen, paraplu's, kap sels, enz. waren verzorgd door de betref fende zaken uit de middenstand. De vele aanwezige dames kwamen ogen en oren tekort om alle indrukken te ver werken. Op voortreffelijke wijze praatte gastvrouwe Carin Wigmans het programma aan elkaar, verzorgde een deskundig com mentaar en maakte en passant op prettige wijze reclame voor de deelnemende midden standers. Alle aanwezigen kregen koffie met gebak, een glas wijn en diverse smakelijke hapjes aangeboden. Eveneens verzorgt door de spe ciaalzaken. Commentaren achteraf van enige bezoek sters: dit is voor herhaling vatbaar. De Kortgeense middenstand heeft zich eens gezind en bijzonder positief gepresenteerd. En het zou inderdaad jammer zijn, dat dit initiatief niet door anderen zou worden gevolgd. Op initiatief van het C.D.A. afdeling Kortgene wordt op dinsdag 25 mei een zgn. Info-markt gehouden. Deze Info-markt zal worden gehouden in het Dorpshuis „De Brug" te Colijnsplaat en begint om 8 uur. Alle politieke partijen, vertegenwoordigd in de gemeente Kortgene, hebben hieraan hun medewerking toegezegd. Zoals ver meld begint de avond om 8 uur en burge meester Van der Linde uit Kortgene zal deze Info-markt met een korte toespraak openen. Na de opening krijgen alle lijsttrekkers van de verschillende partijen de gelegen heid voor een korte toespraak van maximaal 10 minuten. Dit zullen achtereenvolgens zijn: 1. P.v.d.A. door dhr. Dobbelaar; 2 C.D.A. door dhr. v/d Weele; 3. V.V.D. door mevr. Van Oeveren; 4. S.G.P. door dhr. Blankenstijn. Hierna is er voor de aanwezigen de mogelijkheid om met de verschillende ver tegenwoordigers van de partijen van ge dachten te wisselen of een persoonlijk ge sprek te voeren. Tijdens de bijeenkomst zal er aan de aanwezigen een consumptie worden aangeboden namens de gezamenlijke partijen. Tot slot wordt nog vermeld, dat degenen die met vervoersproblemen zitten, dit kun nen melden bij één der raadsleden, zodat voor vervoer kan worden gezorgd. AANNEMERSB Kant: Viuarijjtraat 31 V||B|H| 4491 GG Wiuenkwlct Tal. 01107-1419 AANNEMERSBEDRIJF BEMIDDELINGS- EN AANNEMERSBEDRIJF KOOP EN VERKOOP - NIEUWBOUW EN VERBOUW Gaarne tot uw dienst Visserijstraat 31, 4491 GG Wissenkerke, Telefoon 01107 - 14 89. BRILJANT - GOUD ZILVER - UURWERKEN St. Adriaanstraat 11 4461 JC Goes telefoon 01100-16924

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1982 | | pagina 3