Verkiezingsprogramma's Gemeente Wissenkerke Gemeente Kortgene CHRISTEN DEMOCRATISCH APPEL (Lijst 1) Verkort verkiezingsprogramma: Te moeten leren leven met minder is niet eenvoudig, wanneer men jarenlang aan méér gewend is geraakt. Er ligt echter ook een uitdaging in om wegen te zoeken voor een groei van de kwaliteit van het bestaan. Voor het CDA betekent dit een doelbewust streven naar een verantwoordelijke maat schappij. Wij willen bevorderen dat mensen verantwoordelijk zijn voor elkaar, indivi dueel en in hun maatschappelijke verban den. Omdat het evangelie ons oproept tot het dienen van God en tot dienst aan de naaste. Voor het CDA gaat het in de komende jaren vooral om: voldoende en rechtvaardig verdeelde woonruimte. eerlijk verdeelde en mens waardige arbeid en waar deze ontbreekt: zorgen dat mensen volwaardig ingeschakeld blijven in het maatschappelijk leven. het zich richten op een samenleving waarin mensen van verschillende herkomst in har monie met elkaar kunnen leven. bescher ming van het milieu. handhaving van de rechtsstaat. Woningbouw. In de bouwrijp gemaakte bestemmings plannen is er voor een aantal jaren volop gelegenheid voor de bouw van eigen wonin gen, als die in de huursektor. Werkgelegenheid. Eerlijkheidshalve moeten we zeggen dat de mogelijkheden van het bestuur van een kleine gemeente als Wissenkerke op het gebied van de werkgelegenheid erg beperkt zijn. Zeker nu de werkloosheid ook binnen onze gemeente toeneemt moeten we waar mogelijk stimulerend optreden. Ruimtelijke ordening. Om een rechtvaardige verdeling van de ruimte te waarborgen binnen onze gemeente zijn er bestemmingsplannen vastgesteld. Als gemeentebestuur moeten we ons steeds rea liseren dat we door het vaststellen van bestemmingsplannen soms diep ingrijpen in de eigendoms- en gebruiksrechten van de betrokken burgers. Vandaar dat wij steeds weloverwogen inspraakmogelijkheden zullen stimuleren. Milieu. Ze zorg voor het milieu staat in het mid delpunt van de belangstelling. Naast de in woners zelf zijn zowel de landbouw als de recreatie sektoren die veel baat hebben bij een schoon milieu. In een agrarische ge meente met veel recreatie zal het voor een groot deel van de bevolking, de landbouw en de recreatie zelf afhangen, hoe het mi lieu zal zijn. Verkeer en vervoer. Voor het funktioneren van een moderne samenleving spelen verkeer en vervoer een vitale rol. Van de overheid mag verwacht worden dat zij ordenend optreedt en daarbij de meest kwetsbare verkeersdeelnemers be schermt. We zullen dan ook blijven aan dringen op de aanleg van fietspaden langs de provinciale weg tussen de dorpen. Welzijnsbeleid. Bij het verlenen van subsidies vinden wij als C.D.A. o.a. belangrijk: of de aktiviteit waarop de aanvraag be trekking heeft van breed maatschappelijk nut is. Er door de aanvragers een redelijke eigen bijdrage wordt verstrekt. Jeugdwelzijn. In overleg met de jongeren binnen deze gemeente is er voor elke kern een gebouw ingericht waar de jeugdigen elkaar ontmoe ten kunnen. Speciaal nu de jeugd vertegen woordigd is in de welzijnscommissie ver wachten we voor de komende tijd als ge meente op het gebied van het jeugdwerk PARTIJ VAN DE ARBEID (Lijst 1) Verkiezingsprogramma: Tenminste één goed zwembad in één van de kernen. Dat de rekreatieve voorzieningen niet louter en alleen voor niet-inwoners bestemd zijn. Tevens willen wij goede slecht-weer- voorzieningen. Eenvoudige surf-voorzieningen aan de oevers van het Veerse Meer. De overlast in het toeristenseizoen door gerichte maatregelen beperken. Een gedemokratiseerd subsidiebeleid voor het welzijn, ingepast in het huidige proef- projekt door middel van maximale inspraak van de bewoners. Meer ruimte kreëren voor jeugd- en jongerenwerk. Een speelveld, trapveld en crossveld zouden ons ook welkom zijn. Veilige en overzichtelijke verkeerssitua^ ties. Steun verlenen aan de restauratie van natuurmonumenten en andere monumenten. Er moet een meerjarenbeleid komen in plaats van eenmalige subsidies. Dat er regelmatig een gemeenteblad verschijnt, opdat de inwoners veel meer betrokken kunnen zijn bij het wel en wee van de gemeente. Algemene punten. 1. Ondanks een stagnerende ekonomie moe ten we alert zijn om kleine industrie en nijverheid aan te trekken. De werkgelegen heid op Noord-Beveland moet op z'n minst behouden blijven. Rekening houdend met na tuurlijke en milieu-technische eisen is een aktief en kreatief vestigingsbeleid van groot belang. Ondanks de misschien niet zo cen trale ligging is het mogelijk ondernemingen of ondernemers voor Noord-Beveland te in teresseren. Dit gebeurt niet vanzelf. De een goed samenspel met onze jongeren. Sport. Wij zijn voorstander van het zoveel mo gelijk in eigen beheer geven van sport accommodaties aan de gebruikers. Sociale zorg. De gemeentelijke sociale dienst, die naar het zich laat aanzien gekonfronteerd zal worden met meerdere langdurig werklozen, dient overeenkomstig de Algemene Bij standswet de hulpverlening te blijven af stemmen op de persoonlijke omstandigheden van de cliënt. Onderwijs. Met belangstelling zien we de komende integratie van kleuter- en basisonderwijs tegemoet. We vinden het belangrijk, dat er binnen onze gemeente een chr. MAVO is voor het geven van vervolgonderwijs aan de verlaters van de basisschool. Rekreatie. Met ongeveer 1 miljoen overnachtingen per seizoen op een gemeente van rond de drieduizend inwoners gaat dit niet on opgemerkt aan je voorbij. In de komen de tijd zullen we meer aandacht aan de kwaliteit, dan aan de kwantiteit van de recreatieve voorzieningen moeten besteden. Heirbij denken we o.a. aan het stimuleren van siechtweer-accommodatie als aan b.v. de totstandkoming van een gebouw voor het opbergen van de surfplanken met daar in douche- en omkleedruimten voor de be oefenaars van de surfsport. PARTIJ VAN DE ARBEID (Lijst 2) Verkiezingsprogramma: Veiliger verkeerssituaties zien te berei ken. Dit kan bijvoorbeeld door het aan brengen van verkeersdrempels. De kruising van de weg Geersdijk Wissenkerke veiliger maken door bij de "rovincie op maatregelen aan te dringen. Een verbeterd woonklimaat door reno vatie naast nieuwbouw en meer groen voorzieningen. Een gedemokratiseerd subsidiebeleid voor het welzijn, ingepast in het huidige proefprojekt door middel van maximale in spraak van de bewoners. De uitgave van een gemeenteblad per maand of kwartaal, opdat de inwoners veel meer dan voorheen betrokken kunnen wor den bij het reilen en zeilen van hun ge meente. De rekreatieve voorzieningen binnen on ze gemeente kwalitatief op peil houden en de bevolking erop wijzen, dat de voorzie ningen ook voor hen bedoeld zijn en niet alleen voor rekreanten. Slechtweer-voorzie- ningen zijn er immers voor iedereen. Geen nieuwe bungalowparken en cam pings in het buitengebied van onze gemeente De rekreatieve voorzieningen aan de Oosterscheldekust tot het uiterste zien te beperken. Algemene punten. 1. Ondanks een stagnerende ekonomie moe ten we alert zijn om kleine industrie en nijverheid aan te trekken. De werkgelegen heid op Noord-Beveland moet op z'n minst behouden blijven. Rekening houdend met natuurlijke en milieu-technische eisen is een aktief en kreatief vestigingsbeleid van groot belang. Ondanks de misschien niet zo cen trale ligging is het mogelijk ondernemingen of ondernemers voor Noord-Beveland te interesseren. Dit gebeurt niet vanzelf. De gemeentebesturen kunnen er daadwerkelijk iets aan doen door vestigingsbeleid en mo gelijkheden ruime bekendheid te geven. 2 In plaats van grondverkoop zien wij deze liever in erfpacht uitgegeven. Met dit beleid kan de kostenfaktor grond over een langere gemeentebesturen kunnen er daadwerkelijk iets aan doen door vestigingsbeleid en mo gelijkheden ruime bekendheid te geven. 2. In plaats van grondverkoop zien wij deze liever in erfpacht uitgegeven. Met dit beleid kan de kostenfaktor grond over een langere termijn worden uitgesmeerd, wat de stich- tingskosten van woningen gunstig beïnvloedt 3. Wij willen naast nieuwbouw meer het aksent leggen op renovatie, met name in de dorpskernen, opdat de oorspronkelijkheid van de dorpen niet wordt aangetast en de leefbaarheid juist bevorderd wordt. Lang durige leegstand dient aktief te worden tegengegaan, terwijl een blijvende aandacht voor volkshuisvesting en huurdersbelangen noodzakelijk is. 4. De gemeente dient over plannen vroeg tijdig voorlichting te geven, terwijl inspraak tijdens het gehele proces mogelijk moet zijn. 5. Initiatieven voor het ontwikkelen van alternatieve energie worden door de PvdA van harte toegejuicht, omdat wij hieraan grote waarde hechten. 6. Wij wensen behoud van basisonderwijs (kleuter- en lager onderwijs) in alle kernen. De PvdA spreekt duidelijk zijn voorkeur uit voor openbaar onderwijs. 7. Alle kommissievergaderingen, voor zover personen geen onderwerp van vergadering ziin, dienen openbaar te zijn. 8. Voorafgaande aan de raadsvergaderingen dient, binnen gestelde regels, de publieke tribune spreekrecht te krijgen. 9. Wij willen deelname van bewoners en ouderen in de besturen van hun eigen be jaardentehuizen aktiveren. Ook pleit de PvdA voor demokratisering van de besturen van genoemde tehuizen. 10. Er moet een aktievere voorlichting over maatschappelijke hulpverlening komen. Te termijn worden uitgesmeerd, wat de stich- tingskosten van woningen gunstig beïnvloedt 3. Wij willen naast nieuwbouw meer het aksent leggen op renovatie, met name in de dorpskernen, opdat de oorspronkelijkheid van de dorpen niet wordt aangetast en de leefbaarheid juist bevorderd wordt. Lang durige leegstand dient aktief te worden tegengegaan, terwijl een blijvende aandacht voor volkshuisvesting en huurdersbelangen noodzakelijk is. 4. De gemeente dient over plannen vroeg tijdig voorlichting te geven, terwijl inspraak tijdens het gehele proces mogelijk moet zijn. 5. Initiatieven voor het ontwikkelen van alternatieve energie worden door de PvdA van harte toegejuicht, omdat wij hieraan grote waarde hechten. 6. Wij wensen behoud van basisonderwijs (kleuter- en lager onderwijs) in alle kernen. De PvdA spreekt duidelijk zijn voorkeur uit voor openbaar onderwijs. 7. Alle kommissievergaderingen, voorzover personen geen onderwerp van vergadering zijn, dienen openbaar te zijn. 8. Voorafgaande aan de raadsvergaderingen dient, binnen gestelde regels, de publieke tribune spreekrecht te krijgen. 9. Wij willen deelname van bewoners en ouderen in de besturen van hun eigen be jaardentehuizen aktiveren. Ook pleit de PvdAvoor demokratisering van de besturen van genoemde tehuizen. 10. Er moet een aktievere voorlichting over maatschappelijke hulpverlening komen. Te vens moet versnippering van de hulpver lening worden tegengegaan. Ombudswerk is onontbeerlijk. 11. Speel- en sportvoorzieningen in de ker nen op z'n minst blijven behouden. Zeker onderhouden en waar nodig aanpassen en verbeteren. 12. Wij willen meer beleidsmatige aandacht voor jeugd- en jongerenwerk. Onderzoek naar de behoefte aan een Noord-Bevelandse jeugdraad is daartoe een eerste aanzet. 13. Een sportzaal of -hal in één van de kernen zou bijzonder welkom zijn. 14. Welvaart zonder welzijn bestaat niet. Noord-Beveland maakt deel uit van het "roefprojekt specifiek welzijn". Hierdoor verkeren wij in de mogelijkheid, meer dan ooit, een duidelijker subsidiebeleid te krij gen. De beslissingen worden nu genomen in uw eigen raadszaal. Door op de PvdA te stemmen kunt u ervan overtuigd zijn, dat de belangen van verenigingen, klubs, maatschappelijk werk, etc. eerlijk afgewogen zullen worden. Vooral nu door de matigende invloed van de overheid stukjes welzijn wel eens in de knel zouden kunnen komen. 15. Waterschapszaken zijn belangrijk, om dat we allen te maken hebben met veilig heid, waterzuivering, milieu en kleinere wegen. Demokratisering van de besturen van de waterschappen is dan ook gewenst. 16. Hoge prioriteit voor het aanleggen van fietspaden. 17. Als laatste, maar niet onbelangrijkste punt: Wij willen, dat de 2 Noord-Beve landse gemeenten gezamenlijk een projekt adopteren in de Derde Wereld en wel met name in één van de 31 armste landen. VRIJE GEMEENTE BELANGEN (Lijst 3) Verkiezingsprogramma. Vrije Gemeente Belangen is tevreden met alles wat in de afgelopen vier jaar tot stand is gekomen. De feiten liegen er niet om. Om maar een paar dingen op te noemen: alle scholen zijn vernieuwd of herbouwd, prachtige sportcomplexen zijn tot stand ge komen, evenals mooie jeugdsozen. Vrije Gemeente Belangen wil graag nu het met de economie slechter gaat deze prachtige voorzieningen in stand houden. We hebben er krachtig aan meegewerkt dat de voorzieningen er kwamen. We hebben dit gedaan op een nuchtere, eerlijke en zakelijke wijze. Het belang van onze dorpen en dc inwoners hebben hierbij centraal ge staan. Daar gaat het namelijk om. Om u vens moet versnippering van de hulpverle ning worden tegengegaan. Ombudswerk is onontbeerlijk. 11. Speel- en sportvoorzieningen in de ker nen op z'n minst blijven behouden. Zeker onderhouden en waar nodig aanpassen en verbeteren. 12. Wij willen meer beleidsmatige aandacht voor jeugd- en jongerenwerk. Onderzoek naar de behoefte aan een Noord-Bevelandse jeugdraad is daartoe een eerste aanzet. 13. Een sportzaal of -hal in één van de kernen zou bijzonder welkom zijn. 14. Welvaart zonder welzijn bestaat niet. Noord-Beveland maakt deel uit van het „proefprojekt specifiek welzijn." Hierdoor verkeren wij in de mogelijkheid, meer dan ooit, een duidelijker subsidiebeleid te krij gen. De beslissingen worden nu genomen in uw eigen raadszaal. Door op de PvdA te stemmen kunt u ervan overtuigd zijn, dat de belangen van verenigingen, klubs, maatschappelijk werk, etc. eerlijk afgewogen zullen worden, vooral nu door de matigende invloed van de overheid stukjes welzijn wel eens in de knel zouden kunnen komen. 15. Waterschapszaken zijn belangrijk omdat we allen te maken hebben met veiligheid, waterzuivering, milieu en kleinere wegen. Demokratisering van de besturen van de waterschappen is dan ook gewenst. 16. Hoge prioriteit voor het aanleggen van fietspaden. 17. Als laatste, maar niet onbelangrijkste punt: Wij willen, dat de 2 Noord-Bevelandse gemeenten gezamenlijk een projekt adop teren in de Derde Wereld en wel met name in één van cje 31 armste landen. VOLKSPARTIJ voor VRIJHEID en DEMO- KRATIE (Lijst 3) Verkiezingspraatje. Vanuit de liberale beginselen verant woordelijk zijn in de gemeentepolitiek. Dat houdt in, dat wij ieder graag de kans willen geven zijn eigen leven zoveel mogelijk naar eigen inzicht in te richten. Dat man en vrouw gelijke rechten hebben. De vrijheid, en uw kinderen. Wij trachten niet door loze kreten de aandacht op ons te vestigen of de pers te halen. De bevolking zelf, daar vechten wij voor. Niet voor publiciteit in de eerste plaats. Daarom kunnen wij ook makkelijk werken. Wij zijn namelijk onafhankelijk. Wij proberen het belang van elke inwoner te behartigen. Wij zijn niet gebonden aan hetgeen lan delijke partijbestuurders van ons willen. Wij letten enkel op hetgeen voor onze gemeente het beste is. Wij verkondigen geen dingen die misschien voor een gemeente van een paar honderdduizend inwoners nuttig kun nen zijn. Wij werken voor de inwoners van onze gemeente. Wij stellen vragen in de raad als we er van overtuigd zijn dat ze redelijk zijn. Daar kom je het verste mee. Een paar dingen waar we in de komende periode ons voor zullen inzetten: 1. Plaatselijke verenigingen moeten gesteund worden. Zij vervullen een nuttige funktie in onze samenleving. 2. Het bouwbeleid moet soepel worden toe gepast; geen betutteling. 3. Er moeten betaalbare woningen gebouwd worden. 4. De onroerend goedbelasting moet eerder verlaagd dan verhoogd worden. De gunstige financiële positie van onze gemeente laat dit toe. 5. Getracht moet worden de recreatie mogelijkheden voor de eigen bevolking te bevorderen. 7. Er moeten geen nieuwe recreatieterreinen meer bijkomen. Meer dan één miljoen over nachtingen met een eigen inwonertal van 3200 is toch wel voldoende. 8. Er moet een evenwichtige belangenaf weging komen van bewoning, landbouw, natuur en recreatie. Dit wil zeggen: niet aan het ene belang voorrang geven ten koste van het andere. Wij streven naar een nuchter, zakelijk en weldoordacht beleid waar een ieder zich wel bij voelt. Geen loze kretenI STAATKUNDIG GEREFORMEERDE PARTIJ (Lijst 4) Verkiezingsprogramma. De S.G.P. vraagt de kiezers der gemeente om op 2 juni a.s. hun stem uit te brengen op de partij, die haar beginselen gegrond heeft op Gods Woord, wil voorstaan en bevorderen. Hieronder volgen enkele punten. Bevorderen van zondagsrust en zondags heiliging. Geen uitbreiding van recreatie, zodat de bewoners van de gemeente hierdoor hun rust kunnen behouden. De zedeloosheid in de gemeente dient te worden aangepakt, zeker wat de stran den betreft. De rust in onze gemeente niet verstoord wordt door disco-avonden, e.d. Werkgelegenheid in onze gemeente trach ten te bevorderen op verantwoorde wijze. Dat het onderhoud van straten en wegen goed verzorgd wordt, mede ter bevordering van de werkgelegenheid. Daar de brandweer moet dienen voor bescherming van onze gemeente, dienen wij hieraan goede aandacht te blijven besteden. Goede beveiliging van knelpunten in het verkeer, waarbij o.a. gedacht wordt aan goede fietspaden. Besnoeiing op subsidies voor onverant woorde doeleinden. Het onderwijs op verantwoorde wijze helpen bevorderen en bescherming bieden aan het onderwijs waarin Gods Woord centraal staat. Dit zijn enkele punten die wij naar voren brengen. Hier hebben we de afgelopen pe riode sterk op gewezen en wilien dit ook in de toekomst proberen waar te maken. Kiezer, u bent mede-verantwoordelijk wat u met uw stem doet. Kies daarom de SGP die uw steun in deze tijd zo hard nodig heeft, omdat we met de hulp des Heeren het belang der gemeente trachten te be vorderen. dat iedereen zich zoveel mogelijk kan ont plooien naar eigen aard, aanleg en levens overtuiging. Met verantwoordelijkheid voor zichzelf, voor de omgeving en de gemeen schap waarin men leeft. Verdraagzaamheid, o.a. voor eikaars mening. Het leefbaar houden van de drie dorpen. a. Natuurlijk zorg dragen voor goed on derwijs. b. De bestaande voorzieningen (peuterspeel zalen, speeltuinen, sportvoorzieningen, be- jaardensozen, enz.) in stand houden en zo nodig stimuleren. Wel jaarlijks bekijken of alles nog funktioneert en in een behoefte voorziet. c. De dorpsvernieuwing - renovatie een grote prioriteit geven. Niet al te star in voor schriften. Wanneer particulieren hun be zittingen willen opknappen, die aanvragen steeds zo welwillend mogelijk behandelen. d. Welzijn, de mens zoveel mogelijk zelf laten bepalen wat welzijn is i.p.v. de over heid. e. Milieu, hinderwet waar nodig. Beperking in diverse bespuitingen en besproeiingen wat gemeente-onderhoud betreft. f. Evenwichtige winkelvoorziening is van groot belang voor de consument, dus voor de gehele burgerij. Regelmatig overleg tus sen college (of raad) en midden- en klein bedrijf is van belang. g. In kantines en dorpshuizen géén aktivi- teiten die buiten het doel staan waarvoor ze zijn gesticht. De recreanten en bezoekers van het Veerse Meer willen wij niet bevoorrechten boven het landtoerisme. Daarom blijven wij ijveren voor een 12-uurs regeling i.p.v. een 24-uurs regeling op het Veerse Meer. Ont wikkeling jachthaven bij Kats zo mogelijk stimuleren. Aktiviteiten rond vismijn en jachthaven in Colijnsplaat zo nodig bevor deren ten gunste van het dorp. Bestrijden van overlast o.a. in het toe ristenseizoen door o.a. goed overleg en toezicht van de politie. Culturele voorzie ningen willen we helpen bevorderen, mits betaalbaar. Daarom zullen we o.a. toch af VOLKSPARTIJ voor VRIJHEID en DEMO CRATIE (Lijst 5) Verkiezingspraatje. Voor het eerst doet de V.V.D. aan de raadsverkiezingen in de gemeente Wissen kerke mee. Dit, omdat steeds vaker naar voren is gekomen, dat een duidelijk liberale partij in de raad ontbreékt. Wij willen niet het tot nu toe gevoerde beleid drastisch wijzigen, want wanneer de WD de afge lopen periode wel in de raad van Wissen kerke vertegenwoordigd zou zijn geweest, hadden wij met de meeste voorstellen wel kunnen instemmen. Eén van de belangrijkste punten waar de WD zich in deze gemeente voor in wil zetten is de leefbaarheid. Wij houden van zelfstandigheid voor onze dorpen. Daar voe len veel mensen zich thuis. Óm die dorpen leefbaar te houden moeten er winkels voor de dagelijkse boodschappen zijn en blijven. Kleine scholen willen wij in stand houden en voor de inwoners en hun kinderen moe ten voldoende woningen aanwezig zijn, dan wel gebouwd kunnen worden. Het eigen woningbezit willen we stimuleren. Bij nieuw bouw zoveel mogelijk eerste de ruimte bin nen de kommen opvullen, ook renovatie willen wij aanmoedigen. In de dorpskommen geen tweede woningen toestaan, omdat dit de leefbaarheid niet bevordert. Wij vinden dat soms de bouwvoorschriften wel eens te nauwkeurig moeten worden opgevolgd, met als gevolg veel hogere bouwkosten. De werk loosheid in de bouw is in deze gemeente niet verontrustend hoog. maar de WD wil de woningbouw toch stimuleren om de werkloosheid zo laag mogelijk te krijgen. Een ander belangrijk punt is en zal in de komende jaren blijven, de financiën. Alle gemeenten, dus ook de onze, zullen krapper bij kas komen te zitten. Dat betekent voor de WD dat iedere uitgave kritischer bezien moet worden. Nog zwaardere lasten voor inwoners en midden- en kleinbedrijf wijzen wij af. Daarom zijn wij tegen extra verho ging van de onroerend goedbelasting en tarieven nutsbedrijven. De WD wil wel extra financiële ruimte maken voor bestrij ding van vooral de jeugdwerkloosheid. Nog een zaak die de aandacht van de WD heeft, is de rekreatie. Grote uitbrei dingen achten wij voorlopig niet nodig. Al leen terwille van uitdunning, kwaliteits- en/of rentabiliteitsverbetering vinden wij uitbreiding verantwoord. Ondanks dat de rekreatie voor werkgelegenheid en ekonomie van veel betekenis is, mag de draagkracht van het gebied niet overschreden worden. Er moet voldoende ruimte zijn en blijven voor onze eigen inwoners. Het „wild kam peren" willen wij tegengaan. Het is wenselijk het politie-apparaat vooral in de zomer te versterken, gezien het grote aantal mensen dat dan in onze gemeente verblijft. De nog aanwezige na tuurgebieden willen wij in stand houden, maar ook hier geen uitbreidingen meer. Mocht blijken dat er in de komende tijd rekreatieve voorzieningen bij kunnen komen, dan ge.ven wij aan het partikulier initiatief de voorkeur. Alle voorzieningen dienen mede aan de eigen inwoners ten goede te komen. De WD is voorstander van een afspie gelingscollege. Daarvoor zal er ongetwijfeld minstens één CDA-wethouder gekozen moe ten worden. Of een tweede, zoals in het verleden, nodig is voor een juiste afspie geling, zullen de kiezers op 2 juni duidelijk maken. Wij zijn bereid dit met iedere de mocratische partij in deze gemeente te bespreken. Wanneer de WD deel gaat uitmaken van de raad in Wissenkerke, willen wij met alle partijen samenwerken. Het gaat per slot van rekening om gemeenschappelijke belangen. In dat licht bezien willen wij nog eens herhalen: Samen aan 't werk. C. J. Dieleman. hankelijk zijn van de regio. Ook willen we stimuleren het ontwikkelen van kennis en vaardigheden op vele terreinen, cursussen, enz. De gemeentelijke begroting en uitgaven nauwlettend volgen, zodat geen verhoging van de onroerend goedbelasting plaatsvindt, die de lasten van de burgers en de be drijven verhoogt. I. H. van Oeveren - de Rijke. STAATKUNDIG GEREFORMEERDE PARTIJ (Lijst 4) Verkiezingsprogramma. De gemeenteraad is het bestuursorgaan dat het dichtst bij de burger staat. Terecht kan dan ook de gemeente als de hoeksteen van ons staatsbestel worden aangemerkt. Bedenk daarom dat mede door uw stem het gemeentebeleid zal worden bepaald. In welke richting? De SGP wil dat niet in het midden laten. Haar kandidaten willen hun beleid richten gegrond op het Woord van God. Door middel van de gemeente raad kan de plaatselijke gemeenschap haar eigen leefomgeving, haar eigen woon- en werkomstandigheden voor een belangrijk deel gestalte geven, waarbij voor de SGP de hoofdbehoeften van de plaatselijke be volking voorgaat. Stem voor Geloofwaardige Politiek. 1. Een beleid, dat gericht is op positieve effekten op de investeringslust van de on dernemingen en ondernemers, tegen werk loosheid. 2. Sober financieel beleid. 3. Het hoog achten van gezag, eerbaarheid, zondagrust, orde en veiligheid. 4 Krachtige bevordering van dorpsver nieuwing en de woningbouw om vergrijzing van de bevolking tegen te gaan. 5. Afronding van recreatie en bestrijding van uitwassen. Dit willen we door uw steun helpen be vorderen en is reeds tientallen jaren door de SGP in de gemeentepolitiek mede ver taald.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1982 | | pagina 2