NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD GD GeefM V geld. Geef lucht. Rodelko bv SPORTAGENDA Trouwen kan altijd nog" door Tom Lodewijk Zeeland Magazine? 8 mei: Molendag Steun het Astma fbnds. Postgiro 55055. No. 4015 Donderdag 6 mei 1982 85e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,— per jaar. Franko per post 35,— per jaar. Advertenties 38 ct. per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON „Weet je dat zeker? Nee". Ze weerde zijn antwoord af. „Een man kan van alles doen, Roel. Hij kan zijn vrouw op handen dragen. Hij kan het haar aan niets doen ontbreken, iedere wens uit haar ogen lezen, de grond kan te koud zijn waarover ze loopt en..." Ze lachte. „Nee, laat me nu even, zo'n uitslover ben je nu ook weer niet, dat weet ik. Maar waar het op aan komt, Roel, dat is eigenlijk maar moeilijk onder woorden te brengen. Dat is dat vol komen kontakt, dat volkomen begrip, om dezelfde dingen samen kunnen lachen, de zelfde dingen serieus te nemen en de dingen van elkaar te nemen, omdat je nu eenmaal van elkaar houdt. Misschien zie ik dat nu wel weer te idealistisch, maar toch geloof ik dat het daar op aankomt". „En dacht je dat dat, tussen ons tweeën, niet zo zou kunnen zijn?" „Dat weet ik niet. Nog niet, tenminste daarvoor zou ik je langer moeten kennen, zouden we meer moeten praten. Zo'n avond als deze, een stemming als deze, schept het ideale klimaat voor een impulsieve beslis sing. Ik vind het óók gezellig, een man over de vloer, ik geniet ook van de reuk van jouw sigaar, ik vind het fijn voor ie mand te kunnen zorgen, iemand te hebben die thuiskomt. Dacht je dat ik uit principe, of uit gemakzucht, alleen was gebleven? Maar ik ben geen bakvis meer, Roel. En dat maakt het moeilijker. Je wordt veel kritischer, ook ten aanzien van jezelf. Je stort je niet hals over kop in de verliefd heid." „Daar hebben we het al eens eerder over gehad en toen zei ik hetzelfde." „Dat zijn we dus eens." „Dus?" Ze haalde die adem. „Roel, je hebt zo lang gewacht. Doe geen overhaaste dingen en verwacht die van mij niet. We zijn nu goede vrienden, misschien kan het méér worden. Maar, hoe zal ik het je uitleggen, het is niet zo dat ik je persé wil hebben." „Ik jou wel." „Dank je. Lief van je. Roel, als het ooit wat worden zal, dan kan het alleen zijn doordat ik je niet meer wil missen. Snap je dat? Wanneer het zo zou zijn, dat de gedachte, dat jij niet meer zou komen, dat ik jou niet meer zou zien, m'n leven zo leeg zou laten dat ik wist, dat ik beslissen moest. Zo ben ik nu eenmaal." „Dan zal ik mezelf dus onmisbaar moeten maken." „Ja, eigenlijk komt het daarop neer. En hoe je dat wilt doen, dat is jouw zaak." „Dan moet jij me de kans geven." „Ik kan je niet meer geven. Nu nog niet." „Met de kans ben ik al tevreden. Dat wil zeggen." Opeens werd zijn toon zakelijk. „Ik hoef dus voortaan niet allemaal vijven en zessen te gebruiken als ik eens met jou wil eten. Je vindt het niet erg als ik eens met je uit wil." „Bijvoorbeeld. Als je het niet te bont maakt, niet iedere avond op mijn stoep kampeert," lachte ze. „Ik heb ook nog zoiets als werk," corri geerde hij serieus. „Gelukkig dan maar. Werken is de beste manier om de dingen in de juiste verhou dingen te zien. We hebben onze oude school vriendschap. Nou ja, vriendschap, vernieuwd niet? Ik vind dat erg fijn, heb er niet het minste bezwaar tegen. Laten we het daar voorlopig op houden." „Helemaal vrijblijvend?" „Helemaal vrijblijvend." Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 27,50 per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE „Dat kan je wel zo goed bevallen, dat je het zo wilt houden." „Misschien," zei ze en stond nu recht voor hem. „Als je soms bedoelt dat ik je aan het lijntje zou willen houden, dan kan ik je geruststellen. Maar ik kan je niets beloven, Roel. Je moet het riskeren." „Goed," zei hij na een lange pauze, „ik riskeer het. En neem me niet kwalijk, dat ik nu opstap. Ik moet dit eerst eens met me zelf verwerken. En ik kan nu niet zonder meer op een gezellig babbeltje overstappen." „Nee," zei ze, „dat snap ik best. Dat zou ik nu ook niet kunnen, net doen of je van de prins geen kwaad weet." „Weet jij dan kwaad van de prins?" pro beerde hij te schertsen, maar het ging hem moeilijk af. Ze zag dat hij diep teleurgesteld was. Ze stond voor het raam en zag de rode achterlichten van zijn wagen verdwij nen in de lichte avondnevel. Ja jongen, dacht ze. Niemand van ons krijgt ooit iets cadeau en wat je cadeau krijgt is meestal niet zoveel waard als je denkt. Ze zuchtte. Op de asbak lag nog zijn half afgebrande sigaar. Ze was weer alleen. Ze had nu zijn armen om zich heen geslagen kunnen Voe len. Maar daar, wist ze met zekerheid, was ze nog niet aan toe. Nog lange niet. Hoofdstuk XI. Verjaardag. „Roos," zei Els opgewekt, „je hebt wat op je hart. Kom er mee voor de dag." Roosje Heerema was kennelijk verlegen en dat maakte Els nieuwsgierig. „Je hebt de post- zegelkas toch niet versnoept?" „Dan lag ik nu vast wéér ziek in bed," zei Roos. „Nee, ik wou u wat vragen." „Ja, dat merk ik allang. Doe het dan ook." „Volgende week ben ik jarig." „En dan wou je een dag vrij." Roos schudde het hoofd. Els begon te lachen. „Nu, wat is er dan meid. Je doet zo ge heimzinnig." „Ik zou het zo fijn vinden, als u dan kwam." „Om jou te feliciteren? Nou, dat zou misschien wel kunnen. Dan krijg ik die hele familie van jou ook es te zien." „Ja maar, zou u dan 's avonds bij ons willen komen eten?" „Vraag je me terug, Roos?" „Ja, eigenlijk wel. Maar daarom is het niet. Ik zou het zo fijn vinden als u er was." „Ja, maar kind, wat moet ik daar? Je hebt natuurlijk een hele troep vriendinnen." Het meisje schudde het hoofd. „Ik heb geen vriendinnen. Die van school, die zie ik bijna nooit meer. En hier op kantoor heb ik ze ook niet. We kunnen wel goed met elkaar opschieten, maar dat is nog geen vriendschap." „Wanneer is het precies, Roos?" „Woensdag." Els bekeek haar agenda. „Ik heb niks woensdag. Wat dat betreft zou 't wel kun nen." „En als ik dan 's middags vrij mocht hebben, om alles in orde te maken," voegde Roosje er aarzelend aan toe. „Roos, wat ben je van plan?" lachte Els. „Als u komt eten, moet alles uit de kunst zijn." „Hm, ja. Dus het is gewoon eigen belang van me, als ik jou woensdagmiddag vrij geef." Ze dacht na. Zou het worden wat Roos ervan verwachtte? Maar ze zag de ogen van het meisje zo gespannen op zich gericht, dat ze niet meer aarzelde. „Dat moesten we dan maar doen. Roos. Jij piept er tussen uit en na kantoortijd kom ik kijken hoe jij kookt. Kook je zelf?" „Dat zal wel moeten, want we hebben weer niemand." „Is jullie juf er weer tussenuit?" „Ja, ruzie met vader. Een hele scène. Zwarte ondankbaarheid, zei ze. Nou, ze deed het ook niet voor niks. Maar gelooft u maar dat het in orde komt." „O, daar ben ik niet bang voor." De donkere ogen straalden. „Enig dat u komt." „Vindt je vader het goed?" „Hij zegt, hij zal zorgen dat de kopjes allemaal schoon zijn," lachte ze. Roos danste bijna het bureau uit. Els zag haar glimlachend na. Ze had haar blijkbaar een geweldig plezier gedaan door de uitnodiging aan te nemen. Die Roos, die wist de kleine vreugden van het leven te waarderen! Het weekend ging ze naar huis, naar haar moeder, die blij was wanneer iemand haar opzocht in haar eenzaamheid. Maar ze was blij, toen ze maandag weer achter haar bu reau kon gaan zitten. Met moeder kon je alleen nog maar praten over herinneringen en het leven voor haar was zo belangrijk. Woensdagmorgen kwam Roos met een kleur van opwinding, die haar heel goed stond, haar bureau binnen. „Kom hier," zei Els, „laat ik je eerst feliciteren." Ze greep haar beide handen. „Roos, als ik zeg dat ik hoop, dat je ge lukkig zult worden, dan betekent dat alles, nietwaar?" „En ik ben al zo gelukkig," zei het meisje. „Ze waren allemaal vroeg opgestaan. Dat zegt wat, hoor! Erica bracht me thee op bed, hoe vindt u dat? En de kamer was versierd. Enfin, u ziet het vanavond wel. U komt toch?" vroeg ze, plots weifelend. „Afspraak is afspraak. Hier, Roos, ik heb een klein cadeautje voor je. Ik hoop, dat je het mooi vindt." Roos pakte met bevende vingers een me daillon uit het doosje. Een prachtig gesneden camée met een klassiek gevormd meisjes kopje. „O!" zei ze verrukt, „o, maar dat is veel te mooi." Ze wist er genoeg van om meteen te zien, dat het niet alleen mooi, maar ook kostbaar was. „Veel te mooi en veel te veel," zei ze ademloos. „Het is fijn," zei Els, „een cadeautje te zoeken voor iemand, die van mooie dingen houdt." „O," zei Roos, nog steeds starend naar het kleinood in haar hand. Haar ogen waren vochtig, zag Els, toen ze ze opsloeg. „Ik zou... ik zou u daar graag een zoen voor geven," zei ze zacht. „Doe dat dan malle meid," glimlachte Els. En opnieuw was ze er zich van bewust, dat ze voor dit meisje een bijzondere ge negenheid voelde, dat ze van haar hield. „Ik moet u toch al voor zoveel bedanken," zei Roosje verlegen. „Ik jou soms niet? Jij doet me toch ook zo vaak een plezier?" En ze dacht aan al die kleinigheden, waarmee Roos haar stil letjes verwende. De bijzondere zorg waar mee ze een kop chocola kon maken als Els die nodig had om „op te knappen". De bijzondere zorg ook voor de bloemen op haar kamer, haar altijd opgewekte bereid willigheid om te helpen. Wat ben ik blij, dacht ze, dat ik dit Roosje Heerema in dertijd heb aangenomen, al kon ze nog nauwelijks typen. Je kunt beter een mens om je heen hebben dan een vlees-geworden schrijfmachine. Ze hoorde hoe op de typekamer de an dere meisjes Roos luidruchtig, feliciteerden. Roosje, hoewel ze wat gereserveerd was, nooit zo openhartig als de anderen, die soms met het innigste genoegen liefdesavonturen zaten uit te bazuinen, of hun voorliefde voor film- of tienersterren proclameerden, stond bij allen in de gunst, omdat ze altijd voor ieder klaar stond, nooit roddelde en dat wisten ze wel, nooit over hen praatte met juffrouw De Jong, die door allen duch tig werd gerespekteerd. Het werk eiste Els op. 's Middags was er een vergadering, waarbij de direkteur haar nodig had. Toen ze op de klok keek, was het over vijven. Ze zuchtte, nu moest ze nog naar de Heerema's. En ze was niet in de stemming. Liefst was ze 'nu naar huis gegaan, had een bad genomen en was na het eten lekker met een boek op de bank gekropen. Maar ze kon Roos niet in .de steek laten. Ze had naast haar bureau een kleine kleed- en wasgelegenheid, waar ze zich wat opknapte, keek in de spiegel of ze mooi genoeg was voor het festijn van Roos en besloot dat het best kon. Groot gala was niet nodig, ze zag er zo ook goed uit. En Roos vond deze japon, dat wist ze, bijzonder geslaagd. Twintig minuten later stopte haar auto voor het Heerema-huis. Roos moest op de uitkijk gestaan hebben, want ze was al bij de deur. „Ik was al bang, dat het zo laat zou worden met die vergadering," zei ze in de grote vestibule, „en dat u misschien te moe zou zijn." (Wordt vervolgd) KADE 23 - VEERE - TEL. 01181-5 55 VOOR BEMIDDELING AAN- EN VERKOOP 4 TAXATIES VAN AL UW ONROEREND GOED De Hollandsche Molen organiseert zater dag 8 mei a.s. de tiende Nationale Molen dag. De eerste werd georganiseerd in 1973, ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van „De Hollandsche Molen", vereniging tot behoud van molens in Nederland. De Molendag valt wederom samen met de A.N.W.B. landeljjke fietsdag. Van de vele fietstochten die zijn samengesteld lei den verscheidene langs molens. Inlichtingen over de fietsroutes worden verstrekt door de A.N.W.B.- en V.V.V.-kantoren. Molen „De Onderneming" in Wissenkerke is als enige Noord-Bevelandse molen te bezichtigen (van 10 tot 5 uur). Hopelijk is er zaterdag voldoende wind om de maalderij in bedrijf te hebben. Voor iedere belang stellende is de molen te bezoeken en in lichtingen te verkrijgen hoe alles in zijn werk gaat. Ook is er in de molen volkoren- meel en molenbrood te koop, zodat ieder in staat zal zijn zich te overtuigen van het goede van dit smakelijke bakkers- produkt. Een ideale gelegenheid dus om op 8 mei a.s. eens een kijkje te gaan nemen. VOETBAL Zaterdag 8 mei: Col. Boys 1 's-H. Arendskerke 1 (14.30 u) Colpl. Boys 2 VCK 2 (14.30 uur) Kapelle Al Colpl. Boys Al (12.45 uur) Colpl. Boys D2 Kapelle D4 (10.00 uur) Colpl. Boys El DFS El (10.00 uur) Wissenkerke F Colpl. Boys F (10.00 uur) Wissenkerke 1 Middelburg 1 (14.30 uur) WIK 3 Wissenkerke 2 (14.30 uur) Wissenkerke Dl Colpl. Boys Dl (10.00 u) Wissenkerke E2 RCS E5 (10.00 uur) Oostkapelle El Wissenkerke El (10.00 ul Bevelanders 2 Colpl. Boys 3 (12.45 uur) Bevelanders Dl Zeelandia Dl (10.00 uur) Bevelanders El Serooskerke E2 (10.00 u) Kats 1 Racing White 1 (14.30 uur) Brouwershaven El Cortgene El (10.00 u) Zondag 9 mei: Walcheren 2 Cortgene 1 (14.30 uur) Cortgene 2 Zierikzee 3 (14.30 uur) Volharding 2 Cortgene 3 (12.30 uur) VOLLEYBAL Zaterdag 8 mei: Deelname van Wiska (mini D en C) aan toernooi van Ardito, 9—12 uur in het Van Duivenvoorde in Souburg. BADMINTON Vrijdag 7 mei: Wedstrijden van badmintonvereniging Wis senkerke in sporthal De Bevelanden te Goes van 20.0023.00 uur. Dinsdag 11 mei: Damescomp.: Wissenkerke 1 Netwerk 1 (aanvang 20.30 uur) Kruiswoordpuzzel no. 775 Horizontaal: 1. jongensnaam - 3. land in Europa - 10. lidwoord - 13. plaats in Over- ijsel - 15. rivier in Frankrijk - 16. spil - 18. pers. vnw. - 19. plaats in Duitsland - 21. steensoort - 22. tegen - 24. ijle stof - 26. troefkaart - 28. broeikas - 30. militaire rang (afk.) - 31. oosterse titel - 33. uitschot 35. helder - 36. de oudere (afk.) - 37. af standsmaat (afk.) - 38. vlaktemaat - 40. windrichting (afk.) - 41. wilde haver - 43. dus (Eng.) - 44. deel van een kooi - 47. grondtoon - 48. inhoudsmaat (afk.) - 49. noodsein (afk.) - 50. welwillende lezer (Lat. afk.) - 51. zangnoot - 52. ruime - 54. water in Friesland - 55. Sociaal Econ. Raad (afk.) 56. onder-officier (afk.) - 57. voorzetsel - 58. lidwoord - 59. groot water - 60. begrip - 62. uitroep - 64. hemellichaam - 66. godin 68. snijwerktuig - 70. titel (afk.) - 71. bestaat - 72. deel van de mond - 73. meis jesnaam - 75. stofmaat - 77. in orde (afk.) 79. deel van de bijbel (afk.) - 80. nobele 82. herkauwer - 84. lang, recht stuk water 85. land in Europa - 86. de onbekende (afk.) Verticaal: 1. soort vis - 2. windrichting (afk.) 4. herkauwer - 5. opstootje - 6. telwoord 7. enig - 8. pers. vnw. - 9. wapen - 11. titel (afk.) - 12. anti - 14. nauw - 17. he mellichaam - 20. akelig - 23. meisjesnaam 25. natuurkundeterm (afk.) - 27. schoeisel 29. rivier (Spaans) - 32. krantenjongen - 34. broeder (afk.) - 36. heilige (afk.) - 39. rivier in Duitsland - 42. Eng. voorzetsel 43. los neerhangend - 44. gesloten - 45. Fr. pers. vnw. - 46. onverwachts verblijden 48. dat is (afk.) - 49. stijf - 51. hoefdier 52. ijzeroxyde - 53. snavel - 54. water in Utrecht - 55. vreemde munt - 56. lyrisch gedicht - 59. bericht - 60. kostbare stof 61. plaats in Engeland - 63. gewas - 65. tandjirm zoogdier - 67. hoekpilaster - 69. vlug - 74. op de wijze van - 76. maanstand (afk.) - 78. vogel - 80. landbouwwerktuig 81. voegwoord - 83. Frans onbep. vnw. Oplossing kruiswoordpuzzel no 774 Horizontaal: 1. bekijken - 6. maandag - 11. UNO - 12. Inn - 13. km - 15. kuip - 16. akte 17. nr - 18. oor - 20. rg - 21. ei - 22. mui 23. ui - 25. es - 27. rr - 28. oo - 29. elite 32. ski - 34. spoel - 36. nog - 37. bl - 39. eg 40. tra - 41. order - 42. aap - 45. af - 46. gij 48. oma - 51. koord - 53. bes - 55. sabel 57. no - 58. ci - 59. os - 61. de - 62. oud 64. KH - 65. am - 67. ram - 69. ok - 70. haat - 72. klam - 73. ia - 75. log - 76. Ida 78. drogist - 79. portier. Verticaal: 1. bijkomen - 2. kg - 3. kuur 4. enige - 5. nop - 6. Mia - 7. anker - 8. anti - 9. dd - 10. gorilla - 14. mo - 17. nu 19. ruig - 22. moot - 24. it - 26. ss - 27. ri 28. op - 30. lo - 31. eb - 33. kudde - 34. sg - 35. er - 38. lof - 39. erg - 42. akkoord 43. ao - 44. pond - 45. ad - 47. ijs - 48. ober - 49. me - 50. Alkmaar - 52. ro - 53. bi 54. so - 56. Ad - 58. chaos - 60. saldo 63. uk - 64. kali - 66. maar - 68. ai - 71. tgt 72. kip - 74. Po - 77. pi.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1982 | | pagina 1