NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD G3 SPORTAGENDA Rodelko bv „Trouwen kan altijd nog" Zeeland Magazine? door Tom Lodewijk Prins Willem- Alexander 15 jaar No. 4013 Donderdag 22 april 1982 85e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,— per jaar. Franko per post 35,— per jaar. Advertenties 38 ct. per mm. excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON „Wou je een plaatje opzetten?" „Als u 't prettig vindt." „Benieuwd wat je kiest." „O, er is zo veel leuks. Ik hou zo van chansons. Jacques Brei zie ik hier en Bras- sens. Houdt u daarvan?" „Dacht je dat ik ze anders had?" Alleen de lichten van buiten schenen thans in de flat. Buiten zoefden af en toe auto's voorbij, een enkele bestuurder toe terde. „Voor z'n vrouw in 't ziekenhuis," wist Els. „Soms hebben ze een heel eigen signaal. Straks komt er een: toet-toët- toeoeoet-toet-toet. Dat is nu al drie weken zo." „Het zijn toch stakkers," zei Roos. En ze dacht aan de weken, dat haar moeder in het ziekenhuis lag. En ze 's avonds met vader wel eens langs het gebouw liep, troosteloos, verdrietig. „Mon plat pays," zong de donkere stem van de chansonnier. „Ne me quitte pas... laat me niet alleen." Ze zaten en luisterden. „Weet u," zei Roos, een beetje schor, „zo stil met je tweeën zitten luisteren naar iets moois, dat is soms nog fijner dan praten." Els glimlachte. Jou zou ik es mee willen hebben, dacht ze. naar Rome, of Parijs, of Wenen. Die wijd-open belangstelling vol begrip, die combinatie van praten en luis teren. Ze had het toch meteen goed gezien, met die Roosje Heerema. Ze dacht aan Josje, haar zus. Net zoiets. „Ik heb een zus," zei ze, „die lijkt op jou. In veel dingen. Haar man was eerst onder wijzer, maar hij wou iets maken met z'n handen. Nu is hij meubelmaker, handwerk, weet je. Het kan haar niets schelen dat hij niet zo veel verdient. Hij is gelukkig in z'n werk en zij is daarom gelukkig. Het is een goed stel." „U houdt van haar zeker het meest." „Ja. Wij begrijpen elkaar, al zeggen we niets." „Ik dacht," zei Roos aarzelend, „u be grijpt mij ook, al zeg ik niets." „Ja, soms heel goed." „Fijn is dat, als iemand je begrijpt." „Doet niemand anders het dan?" „Ja, vader. Maar hij is soms zo ver weg. Moeder! Twee zielen één gedachte, zei ze dan. Soms lachten we om hetzelfde en nie mand had iets gezegd." Els aarzelde. Je moest om de verhoudin gen denken. Dan haalde ze de schouders op. Ze zou zich de luxe maar eens permitteren, maling te hebben aan de verhoudingen. „Zeg Roos." En ze zag de ogen van het meisje groot op zich gericht door de toon van haar stem. „Je moet maar zó denken, je kunt altijd bij mij terecht. Als er eens wat is. Roos, vergeet dan dat ik de adjunkt- direktrice ben. Zie me maar als een soort oudste zuster. Ik zou graag een zusje als jij er bij hebben." „Dat zou ik heel fijn vinden," zei Roos zacht, „maar kan dat?" Weer, in een flits, zag ze Roel de Weert in zjjn grijze Mercedes. Als ze wegging, als ze samen mét RoelOnzin, dacht ze meteen. „Natuurlijk kan dat," zei ze en haar stem was bijna wrevelig. „En ik ben een erge egoïst, hoor Roos. Ik zou graag voor iemand iets willen zijn." „Dat is toch niet egoïstisch." „Ja, toch wel. Het is helemaal geen offer voor me. Integendeel, zo'n avond als deze, dat doet me intens goed." „Mij ook." „Ja, dat treft nu zo toevallig samen." Ze Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 27,50 per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE lachte. „Maar Roos, dan doe ik toch eigen lijk alleen mezelf een plezier?" „Als je jezelf een plezier doet door voor een ander iets te zijn, dan noem ik dat geen egoïsme," vond Roos. „Juist het tegen deel. Het hoeft toch niet persé een offer te zijn? U vond het ook geen offer bij ons de keuken op te ruimen, toen u koffie zette. Daar had u plezier in." „Jij schoffie," zei Els. „Je moet psycholoog worden jij. Als je maar onthoudt: je doet me er een plezier mee. En nu breng ik je thuis, want anders belt je vader op." „Verbeeld je," lachte Roos. Door de donkere, stille stad reden ze naar het oude herenhuis. Ze zwegen, elk verdiept in eigen gedachten. Voor de deur stopte Els de wagen. Ze zaten in het donker, alleen het dashboard-lampje verlichtte vaag hun ge zichten. „Dank u wel voor een heerlijke avond," zei Roos. En opeens sloeg ze een arm om haar hals en gaf haar, bijna schichtig, een zoen. „Van mijn zusje," zei Els. „Dag lieve meid slaap lekker." Ze stuurde de ^vagen in de richting van huis, maar onderweg bedacht ze zich. Ze reed de Van Alkemadelaan langs, kwam op de boulevard, nu stil en verlaten. Ze zette de wagen aan de kant, zat stil uit te kijken over de zee. Ze had het gevoel, dat ze een nieuwe fase van haar bestaan was in getreden. Maar de toekomst was voor haar duisterder dan ooit. HOOFDSTUK X. De vraag. Els zette nog gauw haar paraaf onder een brief, voor ze de telefoon opnam. „Och, Roel!" Ze realiseerde zich, dat ze in alle drukte zijn bestaan haast vergeten was. Hij condoleerde haar nog met het verlies van haar vader. Had het reeds schriftelijk gedaan. Zocht kennelijk naar de juiste be woordingen om van dit droevig onderwerp afstappend te komen tot de dingen des dagelijks leven. „Weet je, ik ben morgen in Den Haag. Heb ik dan nog kans dat ik je te een of andere tijd kan treffen? Kunnen we soms weer samen lunchen?" Opeens herinnerde ze zich de afspraak. Zij had hem uitgenodigd bij haar te komen eten. Net iets voor Roel om net te doen of zijn neus bloedde. Voor geen goud zou hij haar aan die afspraak herinnerd hebben. „Zeg," zei ze, „je weet toch wel, dat de beurt aan mij is? Ik kon die afspraak van toen natuurlijk niet nakomen, maar de uit nodiging blijft gestand. Kom dan morgen avond." Ze had pal in de roos geschoten. Ze hoorde het aan zijn stem. Hij had natuurlijk gehoopt dat ze zich de invitatie zou her inneren. En de vlotheid waarmee hij toe zegde morgenavond aanwezig te zullen zijn, overtuigde haar ervan, dat hij die avond reeds bij voorbaat had vrij gehouden. „Verwacht je me in 't zwart?" vroeg hij. „Alsjeblieft niet. Het wordt geen staatsie diner. Trouwens, dan zou je de hele dag in het zwart moeten lopen." Haha, dacht ze, hij moet niet eens in Den Haag zijn. Hij zou speciaal voor mij gekomen zijn. Je hebt je versproken mannetje. „Och," zei hij vaag, „daar had ik wel iets op gevonden. Maar ik heb het ook liever huiselijk." „Zolang je niet op je pantoffels komt, is het mij wel," zei Els. „Ik zal moeder vragen of ik mijn zon dagse das om mag," antwoordde hij en ze grinnikte. Roel was zuinig met grapjes. Hij moest wel in een beste stemming zijn. „Neem je slabbetje mee voor als je morst," adviseerde ze. „Heb je dan geen servet?" „Ja, één voor mezelf. Ik ben niet gewend heren te dineren te vragen." „Moest er nog bijkomen," zei hij ge schokt, maar met iets triomferends in zijn stem. „En jij dan?" „Tja, dat is héél iets anders, hè?" „Dacht u dat, meneer De Weert? Nu, zie het maar als een soort zorg voor onder ontwikkelde gebieden." „Ben ik dat, een onderontwikkeld gebied?' „Zullen we morgenavond zien." Ze glim lachte na dat gesprek, maar haar ogen stonden nadenkend. Tja, dat is héél iets anders. Er had iets van intimiteit, iets van bezit in zijn stem doorgeklonken. Voor hem was dit etentje beslist méér dan een visite aan een ouwe schoolkennis, dat stond vast. Met een ruk wendde ze zich weer naar haar werk. Daar niet over piekeren nu. De volgende avond keek ze met welge vallen de kamer rond. Die bloemen deden het daar best. Een paar flessen met goede inhoud, glazen, een syfon spuitwater, wat lekkere hapjes en in de keuken was alles klaar. De tafel stond al smaakvol gedekt met haar mooie Zweedse servies, een tin nen kandelaar met drie slanke kaarsen er in. Sigaren, sigaretten, alles was er. En daar was Roel. Hij zag er opvallend goed uit in dat donkerblauwe kostuum. Geen zwart, maar dan toch een klein tikje formeel. Ze beschouwde het als een compliment. En had ze zelf niet de japon aangetrokken, die ze zichzelf het best vond staan? Hij stond een ogenblik stil, nam haar keurend op. „Els, je ziet er wondervol uit." „Nu, jij bent ook netjes, hoor." Hij zakte behaaglijk onderuit in de grote club, bekeek met kennersblik de sigaren. „Goed merk." „Zal wel, jij rookte ze tenminste altijd." „Hoe weet je dat?" „Combineren en deduceren, a la Sherlock Holmes." Met welgevallen snoof ze de geur op. Er i ging toch niets boven het parfum van een pas aangestoken sigaar, dacht ze. Vader kon er ook zo van genieten. En ze zag ver tederd hoe Roel hetzelfde gebaar maakte. Even de sigaar onder de neus heen en weer bewegen, snuiven, en dan met een tevreden gezicht opnieuw inhaleren. Wat is het toch gezellig, dacht ze, een man over de vloer. Ze hebben zo allemaal hun kleine hebbe- lijkheidjes. De stemming was er meteen in, alle vor melijkheid en zoeken naar een opening was overbodig. Roel volgde haar met zijn blik, zoals ze door de kamer liep. Bezig zonder bedrijvigheid, de gebaren van haar slanke handen. Els kon nu ook rustig praten over het heengaan van haar vader. Vanzelf kwamen de jeugdherinneringen op, de tijd op school. „Toen was je veel kattiger," zei 'hij, ge dachtig aan de vele malen dat ze hem, geduldige aanbidder, had afgesnauwd. „Ben ik nog, maar ik heb geleerd me te beheersen. Ik heb Amy Groskamp ten Have „Hoe hoort het eigenlijk", uit m'n hoofd geleerd." „En daar veel van opgestoken." „Een ander en beter mens geworden," lachte ze. „Anders is goed," zei hij iets ernstiger, „beter hoeft niet." „Vind je dat er aan mij niets meer te verbeteren valt?" vroeg ze ironisch. „Je bent mij goed genoeg zoals je bent." „Je kent me nog niet." „Ik ken je al zo lang." „Op die kennis zou ik maar niet afgaan." „Het zou me heel hard tegenvallen als ik me vergiste," zei hij. „Ik zal je nog maar es inschenken," vond Els, „voor je al te diep in m'n ziel gaat boren. En dan spijt het me erg, maar ik zal je even alleen moeten laten. Want als je wat te eten wilt hebben, moet ik nu naar m'n keukentje. Je ziet, boeken, tijd schriften, desnoods zet je een plaatje op." Ze dacht even aan Roos, verleden week. Die was meegegaan naar de keuken, had geholpen en gebabbeld. Maar zoiets kon je van een man niet verwachten. Hij zat, met een tijdschrift op de grond gegleden, diep in gedachten naar buiten te staren, toen ze binnenkwam. Onder alle grappen door, dacht ze, was hij in een ernstige bui vanavond. En dat maakte haar een beetje nerveus. Ze stak de kaarsen aan en nodigde hem aan tafel. Hij deed de maaltijd eer aan. En hij stak zijn bewondering voor haar culi naire kwaliteiten niet onder zijn stoel. „Ik heb je al gezegd, een paar jaar au pair is voor een meisje als ik de beste leer school." „Ja," stemde hij toe, „ik heb een vriend, die is getrouwd met een meisje dat hij op de universiteit heeft leren kennen. Dat ze getrouwd gebleven zijn mag een wonder heten. Haar jus leek op water, haar vlees brandde aan, de piepers werden pap, koffie zetten kon ze niet." (Wordt vervolgd) Z.K.H. Prins Willem-Alexander wordt dinsdag 27 april 15 jaar. VOETBAL Zaterdag 24 april: Colpl. Boys 1 ZSC 1 (14.30 uur) Heinkenszand 2 Colpl. Boys 2 (14.30 uur) ZSC Al Colpl. Boys Al (11.00 uur) Kruiswoordpuzzel no. 773 Horizontaal: 1. familielid - 4. vriend (Frans) 7. watervogel - 10. schamen - 14. zangnoot 15. oever -16. godin - 18. per expresse (afk.) 19. insekt - 20. Europeaan - 22. met betaald antwoord (afk.) - 24. eerste vrouw - 26. zijn 30. lofdicht - 32. maanstflnd (afk.) - 33. verlaagde toon - 34. rondhout - 35. rege ringsreglement (afk.) - 36. titel (afk.) - 37. jongensnaam - 38. voorvoegsel - 40. water in Brabant - 42 landbouwwerktuig - 44. ook 45. grondig - 46. onmeetbaar getal - 47. te zijner plaatse (Lat. afk.) - 48. Rijkspost spaarbank (afk.) - 50. lidwoord - 51. ge wicht (afk.) - 52. water in Friesland - 54. voegwoord - 56. deel van een Franse ont kenning - 57. pers. vnw. - 58. plaats in Brabant - 59. windrichting - 62. meisjes naam - 64. rivier in Italië - 66. meisjes naam - 67. pers. vnw. - 68. godsdienst (afk.) 69. bevel - 72. speelgoed - 74. Chinese maat 76. gedag zeggen - 80. dierenverblijf - 81. Utrechts Stedelijk Orkest (afk.) - 82. klein mens. Horizontaal: 1. goal - 4. glans - 7. stro 11. Ada - 12. ook - 13. nerf - 15. nn 16. eg - 18. drie - 19. droog - 21. regen 23. ion - 24. eel - 26. Stien - 28. flits 31. Lisse - 32. sta - 34. talon - 35. anjer 39. Spa - 41. wreed - 44. arena - 46. ulaan 48. kei - 49. aat - 51. veter - 53. engel 56. vier - 58. tij - 59. is - 60. lade - 62. Ede 63. mom - 64. rank - 65. etude - 66. kans. Kruiningen D2 Colpl. Boys D2 (10.00 uur) Colpl. Boys Dl Heinkenszand Dl (10 u) Colpl. Boys El Mevo El (11.00 uur) Apollo F Colpl. Boys F (10.00 uur) Wissenkerke 1 SSV 1 (14.30 uur) ZSC 2 Wissenkerke 2 (14.30 uur) Meeuwen 6 Wissenkerke 3 (12.45 uur) Kloetinge Dl Wissenkerke Dl (10.00 uur) Serooskerke E2 Wissenkerke E2 (11 uur) Wissenkerke El Veere El (11.00 uur) Noormannen F Wissenkerke F (10.00 uur) DFS 1 Bevelanders 1 (14.30 uur) DFS 3 Bevelanders 2 (14.30 uur) Bevelanders Al Middelburg A3 (12.45 uur) Veere Dl Bevelanders Dl (10.00 uur) Walcheren E2 Bevelanders El (11.00 uur) Bevelanders F Veere F (10.00 uur) Dauwendaele 1 Kats 1 (14.30 uur) Kloetinge C2 Cortgene Cl (11.00 uur) Cortgene El Ouwerkerk El (11.00 uur) Zondag 25 april: Ouwerkerk 1 Cortgene 1 (14.30 uur) Cortgene 2 Jong Ambon 4 (14.30 uur) Goes 5 Cortgene 3 (10.30 uur) VOLLEYBAL Zaterdag 24 april: Meisjes-aspiranten: Wiska 1 - B.O.K. (10.30 uur) Zaterdag 24 april. Volleyball-toernooi in De Veerhoek in Oost burg voor mini D- en C-meisjes. Georgani seerd door de Nevobo, district Zeeland, van 912 uur. BADMINTON Vrijdag 23 april: Dames-competitie: Wissenkerke Terneuzen (19.30 uur). Dinsdag 27 april: Heren-competitie: Wissenkerke Netwerk (20.30 uur). Verticaal: 2. spil - 3. oosterse titel - 4. meisjesnaam - 5. onderwijzer (volks) - 6. titel (afk.) - 7. klein takje - 8. namelijk (afk.) - 9. deel van een trap - 11. stofmaat 12. en andere (afk.) - 13. breekbare - 15. pers. vnw. - 17. bijwoord - 19. kom - 20. verlaagde toon - 21. zoals de akten getuigen (Lat. afk.) - 23. duw - 25. schade - 26. om aalmoezen vragen - 27. verlaagde toon - 28. wintervoertuig - 29. plaats in het Gooi 31. met een dreg werken - 36. omslag 37. Duitse badplaats - 38. voorzetsel - 39. wandversiering - 41. groet - 43. meisjes naam - 49. plotseling - 53. boom - 55. Engelse ontkenning - 56. deel van een Franse ontkenning - 57. verpakkingsmateriaal - 58. plaats - 60. onder andere (afk.) - 61. kinder- groet - 63. teken van verdriet - 65. her kauwer - 67. Frans pers. vnw. - 70. te gelegener tijd (afk.) - 71. slee - 72. dieren geluid - 73. meisjesnaam - 75. Frans lid woord - 77. dubbelklank - 78. meisjesnaam 79. de onbekende (afk.). Verticaal: 1. gans - 2. ode - 3. aard - 5. long - 6. nier - 8. torn - 9. roi - 10. oker 14. Frits - 15. none - 17. geel - 18. delta 20. ooit - 22. geit - 25. slaap - 26. ss 27. ns - 28. fa - 29. sl - 30. anode - 33. tip 36. ja - 37. erker - 38. reet - 39. sa - 40. au - 41. waag - 42. ratel - 43. en - 45. niet - 47. lans - 50. over - 51. veen - 52. rijst - 53. eind - 54. lama - 55. Eems 57. Ida - 61. don. VOOR BEMIDDELING KADE 23 - VEERE - TEL. 01181-555 AAN- EN VERKOOP TAXATIES VAN AL UW ONROEREND GOED Oplossing kruiswoordpuzzel no 772

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1982 | | pagina 1