NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Geefu V geld. Geef lucht QD Rodelko bv SPORT-AGENDA „Trouwen kan altijd nog" Steun het Astma fbnds. Postgiro55055. Zeeland Magazine? No. 4012 Donderdag 15 april 1982 85e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,— per jaar. Franko per post 35,— per jaar. Advertenties 38 ct. per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. VOETBAL Zaterdag 17 april: WIK 1 Colpl. Boys 1 (14.30 uur) Colpl. Boys 2 Apollo 2 (14.30 uur) Colpl. Boys Al Hansw. Boys Al (12.45 u) Colpl. Boys BI ZSC BI (12.45 uur) Veere Cl Colpl. Boys Cl (10.00 uur) Yerseke D3 Colpl. Boys D2 (10.00 uur) Colpl. Boys Dl Goes Dl (10.00 uur) Colpl. Boys El Duiveland El (11.00 uur) Robur F Colpl. Boys F (10.00 uur) Bevelanders 1 Dauwendaele 1 (14.30 uur) Bevelanders 2 Apollo 4 (12.45 uur) RCS A2 Bevelanders Al (14.30 uur) Meeuwen Cl Bevelanders Cl (11.00 uur) RCS D2 Bevelanders Dl (10.00 uur) Vlissingen E3 Bevelanders El (11.00 uur) Bevelanders F Meeuwen F (10.00 uur) Racing White 1 Wissenkerke 1 (14.30 u) Wissenkerke 2 Colpl. Boys 3 (14.30 uur) Wissenkerke 3 VCK 4 (14.30 uur) Noormannen BI Wissenkerke BI (14.30 u) Wissenkerke Dl Zierikzee D2 (10.00 uur) Wissenkerke El Jong Ambon El (11 uur) GPC E2 Wissenkerke E2 (10.00 uur) Serooskerke F Wissenkerke F (11.00 uur) Kats 1 Hoedekenskerke 1 (14.30 uur) Zondag 18 april: Cortgene 1 Middelburg 5 (14.30 uur) Vlissingen 5 Cortgene 2 (12.30 uur) VOLLEYBAL Zaterdag 17 april: Meisjes-aspiranten: Wiska 1 Dynamo '70 (10.30 uur) BADMINTON Zondag 18 april: Deelname van badmintonver. Wissenkerke aan toernooi van de Astroiden in de sport hal Baskenburg te Vlissingen. BASKETBAL Vrijdag 16 april: Dames: Delta-C. Mevo (20.00 uur te Colijnsplaat) BILJARTEN Vrijdag 16 april. B.V. „Revanche" O.T.K. Bergen op Zoom (20.00 uur te Kamperland) KONTAKTMIDDAG VOOR BORST- KANKERPATIENTEN De After Care groep voor vrouwen, die een borstoperatie/amputatie hebben onder gaan, houdt op woensdag 21 april de maan delijkse kontaktmiddag. De bijeenkomst be gint om twee uur in het gebouw van de P.M.D., Zonnebloemstraat 53, Goes. Deze keer komt mej. A. Nijssen, fysio therapeute, voorlichting geven over manuele lymfdrainage en wel in 't bijzonder voor zelfhulp bij lichte klachten over de beruchte en gevreesde „dikke arm" en voorkoming hiervan. Tevens zijn er weer verschillende merken prothesen te bekijken (ook v. Volen) Kruiswoordpuzzel no. 772 FEUILLETON „Dag lieve kind. God zegen je. Wees een zegen voor anderen, dan zul je gelukkig zijn." Ze kwam de kamer weer binnen. Ze zag de gezichten van de anderen verwachtings vol naar haar gekeerd. En ze zagen haar gezicht, niemand zei iets. Jullie lieverds, dacht ze. Jullie lieverds allemaal. Geen woorden, geen gepraat. Ze legde haar hand op de schouder van Koos en hij legde er even de zijne op. Als het om vader gaat, dacht ze, dan zijn we één gezin. Het werk slokte haar op. Degenen die met haar samenwerkten hadden haar ge condoleerd. Mr. Clinton had haar een paar sympathieke woorden gezegd. Zijn vrouw haar gevraagd, iets te vertellen over haar vader, had stil geluisterd. Zij zelf had haar vader nooit gekend. Ze kwam uit een mislukt huwelijk. En toen, 's avonds voor het weggaan, had Roosje Heerema daar gestaan. „Wat is er Roos?" vroeg ze moe. „Ik, ik wou u zeggen," hakkelde het meisje, „dat ik het zo erg vind. Voor u, van uw vader." „Ja." zei ze toonloos. „Nu weten we het allebei, hè Roos? Wat het is." Het meisje bleef aarzelend staan. „Ja," zei ze, „nu weten we het allebei en niemand kan je helpen." Els keek op. „Nee," zei ze, „niemand kan je helpen. Je moet er helemaal alleen zelf doorheen." „Maar," zei Roos verlegen, „soms word je wel geholpen. Er zijn mensen die je heel erg kunnen helpen. U hebt mij zo erg ge holpen, toen ik ziek was. Daar heb ik u nog niet eens voor kunnen bedanken." „O, Roos, dat was niet de moeite." „Ik bedoel niet de vruchten en zo, maar iemand die om je geeft." Els was niet in een stemming om te pra ten. Ze knikte. Het meisje keerde zich om. Opeens werd er iets in Els wakker. „Roos!" De grote donkere ogen waren verwach tingsvol op haar gericht. „Kom eens hier." Het meisje stond nu vlak naast haar. „Je moet niet op me letten," zei Els bijna ver ontschuldigend. „Ik ben een klein beetje dood, zelf. Wat je daarnet zei, iemand die om je geeft, dat helpt. Is dat zo?" „O ja." En de stem van het meisje kreeg een andere klank. „Die keer, dat u me in bed stopte, toen was ik bijna weer ge lukkig." „Roos, we hebben nog een afspraak, weet je wel? Je zou met mij meegaan." Ook haar stem kreeg een andere klank. Was ze zelf niet bezig geweest met wat ze eens in Pier Heerema zo had gelaakt? Zich begraven in haar verdriet, zelfmedelijden en niet letten op anderen? Bijna had ze Roosje laten gaan, zonder te letten op wat ze zei. En het kind had het aangevoeld, dat haar woorden geen weerklank vonden. Bijna had ze alles kapot gemaakt. Wees een zegen voor anderen, had vader gezegd, dan zul je gelukkig zijn. En Roosje had het met andere woorden gezegd: Iemand die om je geeft, toen was ik bijna weer ge lukkig. Vader was er niet meer. Maar an deren hadden haar nodig. „Morgenavond," zei ze. „Zeg het maar thuis. We eten bij mij en ik breng je met de auto thuis. Heb je er zin in?" Ze had geen antwoord nodig. De donkere ogen straalden. En toen ze wegging en Clinton nog even groette, glimlachte ze. Hij keek haar opmerkzaam aan. Hij knikte Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandeIijks tijdschrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 27,50 per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE haar toe. „Een goede avond, miss De Jong. Tot morgen dan maar weer, hè?" Sterke vrouw, dacht hij. Dappere vrouw. Zit niet bij de pakken neer. Gelukkig, als je dat kunt. HOOFDSTUK IX. Eén alleen. „Roos, je ziet er verdraaid leuk uit." Het meisje bloosde bij die lof. Els nam haar keurend op. „Die kleur staat je best. Ik kan met je vóór de kramen langs." Roos lachte. „Wat is dat?" „Dat zegt m'n zwager altijd. Het betekent, dat je op de kermis met je meisje kan pronken en niet stiekum met haar achter de kramen om hoeft te gaan. Kom, ga je mee?" Els was in een diep vergenoegde stem ming. Het was niet alleen om het plezier, dat ze dit meisje deed door haar eens een gezellige avond te bezorgen, maar ze vond het zelf ook leuk. Ondanks het grote ver schil in leeftijd, voelde ze in Roosje Heerema een verwante geest. Het kind had niets bekrompens, had een oorspronkelijke en onafhankelijke geest. En toch had ze niets uitdagends, niet dat hyperzelfstandige dat een overtrokken indruk maakt. En ze zag er uit „als een plaatje". Roos nestelde zich behaaglijk in de leren kuipstoel van de sportwagen. „Fijn wa gentje, niet? Als een man zo'n wagen heeft, zou je hem op de koop toe nemen," lachte Els. „Ik neem liever de auto op de koop toe," zei Roos spits. „En als-ie alleen maar een brommer heeft?" „Het gaat niet om wat-ie heeft, maar wat-ie is," vond Roos. „Punt voor jou." Els schakelde aandachtig in het drukke stadsverkeer, wachtte geduldig voor de stop lichten, maar eindelijk kon ze de' auto op de parkeerplaats aan de achterzijde van de flat neerzetten. „Alsjeblieft," zei ze, toen ze de deur voor Roosje opende. „Eerst gaan we gezellig koffiedrinken, niet?" „U woont hier enig," vond Roos en stond meteen voor het grote raam, om de stroom thuiskerenden te zien voorbijtrekken. „En zo heerlijk de ruimte. Geen huizen tegen over je, alleen het ziekenhuis, en dat staat een eind weg." „Ja, ik hou er niet van wanneer ze bij me op tafel kijken, zei Els vanuit de keu ken. Ze bracht de silex binnen. „De koffie is in de maak." Roos zat nu prinsheerlijk in een makke lijke zetel. Haar handen rustten ontspannen op de leuningen. Ze keek kritisch de kamer rond. „Kan het jé goedkeuring wegdragen?" „Mooie dingen hebt u. Daar hou ik van, ik geloof dat ik om iets moois te kunnen kopen, een week droog brood zou kunnen eten." „A thing of beauty is a joy forever," ci teerde Els. „Je kunt er je leven lang naar kijken. Alstublieft, juffrouw Heerema, uw koffie. Neem zelf maar room en suiker." Ze zaten tegenover elkaar en glimlachten tegelijk. „Net twee hofjes-juffrouwen," vond Els. „En hoe gaat het nou met uwes zoon? Heb-ie nog altijd last van z'n breuk?" „Nee," zei Roos, „dat lijkt maar niks. U op een hofje!" „Jij anders?" „Ik zou dolgraag op een hofje wonen." „Maar niet als je oud bent." „Nee, nu. In Haarlem heb ik er een ge zien, enig. Alle huisjes rondom een grote tuin, met bloeiende geraniums voor de ramen. En een koperen pomp. Midden in de stad en toch op een eilandje. Daar moesten ze een stel jonge artiesten in zet ten." „Gebeurt misschien nog wel eens," zei Els. „Als niemand meer op z'n ouwe dag naar 't hofje wil. Dit moderne, dit is eigenlijk niets voor jou, hè Roos?" „O, ik vind het soms heel mooi, maar eigenlijk hou ik het meest van zo'n ouwe kast als bij ons, met die trappen en die breeje gang en niet te vergeten de zolder." „Maar hoe onderhoud je het?" „Tja, dat is de narigheid. Daar zitten wij ook steeds mee. Het is niet best onder houden, dat hebt u wel gezien." „Maar jullie hebt er een hoop mooie dingen staan." „O ja, vader was altijd op sjouw. Op ver kopingen en zo. Hij heeft es een ouwe tafel gekocht, helemaal onder de groene verf. Hij heeft 'em helemaal afgekrabd. Het is een prachtige eiken tafel, zeker driehonderd jaar oud. Hij is nu tienmaal zoveel waard. Maar zo is vader, hij doet 'em niet weg. Hij verkoopt niet eens graag. Het is of ik een stuk van mezelf verkoop, zegt hij dan." „Daar zal hij niet mee verdienen." „Ja maar, met opdrachten is het anders. Dan weet hij, dat hij voor een ander werkt. Maar als hij zo helemaal uit zichzelf er gens aan begint, dan kan-ie er haast niet van scheiden." „Heeft hij jou wel eens geschilderd?" „O ja. Als Ruth, met een oosterse sluier." „Dat wou ik graag es zien." „U komt maar es kijken. U weet nu toch de weg." „Je vader zou denken, dat ik weer de vaat kwam doen." „Vader vond het heel erg. Hij schaamde zich, dat u zo in de rommel kwam." „Hoe is het met de juffrouw?" Roos' gezicht verstrakte. „Die wil weg. Ze heeft het er telkens over. En dan alle maal van die versluierde toespelingen. Hier moet een huisvrouw komen. De opvoeding van de kinderen schiet tekort, enzovoorts. Met andere woorden: als ik de zaak maar eens in handen had, dan kwam het allemaal wel goed. En vader moet er niet aan den ken. Weet u, ze ziet eigenlijk bar tegen vader op. Een kunstenaar, dat vindt ze iets geweldigs, op een manier..." Ze zocht naar woorden. „Ja, ja," zei Els, „net zoals sommige mensen een grenzeloze bewondering hebben, als je jan op pan weet te laten rijmen. Hij schudt het zo maar uit zijn mouw, zeggen ze dan." Roos lachte. „Ja, dat is het zo ongeveer. Ze vindt het geweldig. Ze zou heus op haar manier, alles voor hem over hebben. Maar het is zo'n bezittend mens, he?" Els haalde vragend de wenkbrauwen op. „Een man als vader heb je alleen, als je het hem niet laat merken. Moeder kon dat. Ze liet hem helemaal zichzelf zijn. En dat was wel eens lastig, want als hij in trance was, had je praktisch niets aan hem. Maar zij zou graag met hem geuren, en dan een beetje netjes er uitzien, desnoods een flam bard, dat staat wel. Maar geen trui of zo. En gepoetste schoenen, een echte nette kun stenaar" Ze lachte weer. „Net iets voor vader." „Hoe gaat het met die serie?" „O, lekker. Hij houdt van zoiets. De han del in vroeger eeuwen. Weet u, dan moet hii dat allemaal gaan opzoeken. Zit hij in musea en zo en dat geeft hem vaak weer nieuwe ideeën. Hij zegt altijd: werk zorgt zelf voor werk." Els dacht tevreden aan het gesprek dat ze met de reclameman had gehad. Hij had zo zijn vaste mensen. Dan ga je in een be paalde vorm verstarren, had Els gezegd. Ze had Clinton achter zich, had hem de serie van de scheepvaartmaatschappij laten zien. Hij had het een fris idee gevonden, had gezegd dat ze haar gang maar moest gaan. Allang blij, dat hij het aan haar kon over laten. „Roos, ik moet aan mijn keukenplichten, anders ga je met een lege maag de deur uit. Rommel maar wat, hier zijn tijdschriften, boeken genoeg of zet een plaatje op." „Ik ben liever bij u in de keuken," zei Roos. „O best, wel zo gezellig." Heel huiselijk waren ze aan het kokke rellen. Roos bezig met de sla, Els een oogje houdend op het vlees. Alleen zijn, dacht Els, was niet alles. Dat merkte ze vanavond heel goed. Ze ging veel uit, at ook vaak buitenshuis. Maar dit, in je eigen huis zo samen, was toch je ware. Ze betrapte er zichzelf op, dat ze dit gevoel de laatste tijd vaker had. Alleen is maar alleen. Dat de behoefte aan samen zijn zo veel sterker werd. Kwam dat door de Weert? En zou die behoefte worden vervuld, wanneer ze het samen zou gaan doen met Roel? Ze schudde het hoofd. Niet piekeren nu. Deze avond was goed en dat was al heel wat Na het eten rookte ze behaaglijk haar si garet, Roos scharrelde bij de grammofoon. (Wordt vervolgd) Horizontaal: 1. doelpunt - 4. luister - 7. gedroogde halmen - 11. meisjesnaam - 12. alsmede - 13. bladader - 15. de onbekende (afk.) - 16. landbouwwerktuig - 18. telwoord 19. niet vochtig - 21. neerslag - 23. elektr. geladen deeltje - 24. drank - 26. meisjes naam - 28. bliksemschicht - 31. plaats in Zuid-Holland - 32. bevel - 34. deel van een effekt - 35. bloem - 39. plaats in België 41. onbarmhartig - 44. strijdperk - 46. gewapende ruiter - 48. steen - 49. wilde haver - 51. rijgsnoer - 53. bovenaards wezen 56. telwoord - 58. duur van eb en vloed 59. bestaat - 60. deel van een kast - 62. plaats in Gelderland - 63. masker - 64. slank - 65. muziekstuk - 66. gelegenheid. Horizontaal: 1. nacht - 5. hoepel - 10. One 12. Eem - 13. on - 14. ami - 15. steels - 17. orde - 19. Oss - 21. mo - 22. jam - 24. exit - 25. enkel - 27. art - 28. ido - 30. Alida - 32. Mia - 34. reëel - 36. non 37. mm - 39. kat - 40. na - 41. dm - 43. atoom - 44. sg - 46. sa - 48. alt - 50. ap 52. Nes - 55. crepe - 57. olm - 59. rookt 61. heg - 62. nap - 64. Irene - 66. Otto 67. Ane - 68. il - 69. lei - 71. erwt - 73. boedel - 76. lsk - 78. ta - 79. Leo - 80. ore 81. straat - 82. kling. Verticaal: 1. watervogel - 2. lyrisch gedicht 3. karakter - 5. inwendig orgaan - 6. in wendig orgaan - 8. losse naad - 9. koning (Fr.) - 10. kleur - 14. jongensnaam - 15. muziekterm - 17. kleur - 18. riviermond, 20. te eniger tijd - 22. hoefdier - 25. toe stand van rust - 26. vaartuig (afk.) - 27. vervoerbedrijf (afk.) - 28. zangnoot - 29. te zijner plaatse (Lat. afk.) - 30. elektrode aan de positieve pool - 33. wenk - 36. bevestiging - 37. uitbouw - 38. kier - 39. N.V. (Fr.) - 40. uitroep - 41. weegplaats 42. klepper - 43. voegwoord - 45. hecht- nageltje - 47. wapen - 50. voorzetsel - 51. grondsoort - 52. graansoort - 53. slot - 54. uitheems zoogdier - 55. rivier in Duitsland 57. meisjesnaam - 61. Spaanse titel. Verticaal: 1. nee - 2. cel - 3. hesje - 4. tm 5. hor - 6. onder - 7. pa - 8. emotie - 9. lis 10. osmaan - 11. nto - 16. eend - 17. om 18. extra - 20. stola - 23. alm - 25. eind 26. kam - 27. Aa - 29. den - 31. lo - 33. idool - 35. ets - 38. mat - 39. kma - 42. map 45. gnoe - 46. schel - 47. are - 49. lente 51. pre - 53. ek - 54. stille - 56. egoist 57. op - 58. min - 60. onze - 63. aorta 65. rebel - 67. at - 68. Ier - 70. els - 72. wat - 74. ooi - 75. dog - 77. kr - 79. Ik. KADE 23 - VEERE - TEL. 01181-5 55 VOOR BEMIDDELING AAN- EN VERKOOP TAXATIES VAN AL UW ONROEREND GOED Oplossing kruiswoordpuzzel no. 771 door Tom Lodewijk

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1982 | | pagina 1