NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Rodelko bv H „Trouwen kan altijd nog" SPORTAGENDA Zeeland Magazine? No. 4009 Donderdag 25 maart 1982 85e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,— per jaar. Franko per post 35,— per jaar. Advertenties 38 ct. per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON door Tom Lodewijk „Het is net zoals je zegt, een eenzijdig huwelijk," antwoordde ze. „Ik ben geen vrijgezel uit principe. Alleen heb ik wel gemerkt, hoe ouder je wordt, hoe moeilijker het wordt. Je moet eigenlijk als je nog piepjong bent hals over kop verliefd wor den. Er in springen en het er op wagen. Het loopt soms héél goed af." „En heel vaak ook niet," meende hij. „Nee, ik vind dat je eerst je plaats moet hebben in de maatschappij, dan kun je een vrouw zoeken die je ook inderdaad iets bieden kunt. Zou jij trouwen met een on derwijzer of een kantoorbediende met een mager salaris, om zijn knappe gezicht?" Hij stelde de vraag alsof hij het antwoord al wist, maar Els tuurde ernstig naar buiten. Nee, niet om het mooie gezicht. Maar ook niet om de positie, de „plaats in de maat schappij". De man waarbij ze zich thuis voelde, bij wie ze helemaal zichzelf kon zijn, die haar begreep, die haar bond en vrijliet tegelijk. Ach, wat kon haar dan de rest eigenlijk schelen? Ze keek op haar horloge. „Zeg, we moeten eens opstappen." Hij was duidelijk teleurgesteld. Maar Els vond het voor deze keer mooi genoeg. Ze wist waar hij heen wilde, al had ze hem geen kans gegeven het haar te zeggen. Zou ze hem die kans geven? Later, eerst naden ken, eerst hem beter leren kennen. Eerst goed weten wat je deed. Geen besluit nu, want al was het niet onherroepelijk, nog. Wat had je aan de narigheid? „Volgende week heb ik vergadering van het Porduktschap in Den Haag," zei hij in de auto. „Zouden we dan niet samen in de stad kunnen eten?" „Waarom in de stad?" vroeg ze. „Kom bij mij eten, dan zul je eens zien, wat ik al zo geieerd heb." Hij klaarde zichtbaar op. „Dat zou ik reusachtig gezellig vinden." „Nergens eet je zo gezellig als thuis." „Vind ik ook." Jaja, dacht ze, maar mijn huis of jouw huis, dat scheelt wel zo het een en ander! Toen ze weer voor haar flat stonden, vroeg ze hem niet mee naar binnen. Ze wilde nu rustig kunnen zitten en nadenken, niet wéér praten, niet wéér op haar hoede zijn. Vanuit de liftkoker zag ze hem wegrijden. Grijze Mercedes, dacht ze. Dat is hem nou precies. HOOFDSTUK VII. Huishouden van Jan Steen. Els de Jong verkeerde in deze dagen in wisselende stemmingen. Soms betrapte ze er zich op, dat haar gedachten tijdens haar werk afdwaalden. Ze had steeds meer ze kerheid gekregen, dat Roel de Weert haar niet alleen maar als een oude school vriendin (en was ze dat wel ooit geweest) beschouwde. Hoe vaak was ze niet met hem geplaagd. De hele familie wist, dat Roel achter haar aan liep. Het heette zelfs dat hij om haar vrijgezel was gebleven, al nam ze dat met een korreltje zout. Met haar vrouwelijke intuïtie begreep ze echter wel, dat wanneer Roel zijn vrijge- zellenstaat zou opgeven, zij daartoe de aan leiding zou kunnen zijn. Zou ze dit alles er voor kunnen opgeven? Haar werk, haar vrijheid te gaan en te staan en te doen wat ze wilde? Anderzijds: wat had het leven nog voor haar in petto, dat ze al niet reeds genoten had? Een gans andere vraag: Was Roel inder- Ben* u JC£?ds geabonneerd op een 2-maandeIijks tijdschrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 27,50 per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE daad de man, waarvoor ze dit alles met een blij hart zou opgeven? Zou het leven door een huwelijk met hem nieuwe inhoud krijgen, nieuwe mogelijkheden bieden? Al die onzekerheden irriteerden haar, die in zaken nooit onzekerheden aanvaardde, precies wilde weten waar ze aan toe was en niet rustte voor ze dat ook wist. En nu „on top if it" zat ze nog zonder Roos. Die was ziek, een licht griepje. Ze zou misschien volgende week er weer zijn, maar ze miste haar. Niet alleen om het werk, dat ze nu niet deed. Daarvoor kon wel een ander invallen. Zó belangrijk was dat niet. Al bleef Roos voor altijd weg, de zaak zou wel draaien. Maar Roos was méér voor haar dan een hulpje. Meer dan eens liet ze zich verleiden tot een praatje met het meisje, dat haar meteen zo sympathiek geweest was. „O kijk es," had Roos gezegd, toen ze eens in een tijdschrift bladerde dat ze moest opbergen. „Dat heeft mijn vader getekend." Els had kunnen zeggen: Je bent hier niet om plaatjes te kijken, maar om de boel op te bergen. Ze zei het niet. Ze boog zich belangstellend over de pagina. Het was een advertentie van een scheepvaartmaatschap pij, die in tekening een oude koopvaarder deed zien, in kontrast tot de snelheid, de luxe en het comfort, dat de schepen van de maatschappij verschaften. „Hij heeft zo een hele serie getekend," vertelde Roosje. „Dat was leuk. Vader heeft er allerlei voor moeten opzoeken, scheeps modellen en zo." Els békeek de advertentie. Ze kende dit soort tekeningen, ze kwamen er weer „in". Gemaakt met grote zin voor détail. Echt een plaatje voor de liefhebber om lang naar te kijken. Soms deed een tekening meer dan een foto. „Hij kan wel wat," zei ze goedkeurend. „Ja, maar de laatste tijd niet meer," zei Roos. „Heeft hij er geen zin meer in?" „Vader kan niet werken zo," zei het meisje mismoedig. „Hoe zo?" „Nou, zoals het thuis is." „Je bedoelt," zei Els voorzichtig, „zonder je moeder." „Dat vooral," knikte Roosje. „Moeder nam altijd alles uit de weg. Ze viel hem nooit lastig. Weet u, als vader met iets bezig is, dan weet hij van geen hemel of aarde meer. Dan moet je hem nergens mee aan zijn hoofd komen, anders is hij er uit." Ze glimlachte.. „Hij werkt soms 's nachts door, als het hem te pakken heeft. Of hij komt niet eens eten. Dan keek moeder om de hoek en dan wist ze het wel. Ze was er nooit boos om. Ze had altijd plezier, want als het dan klaar was, dan was ie een ander mens." Els knikte. „En nu hebben we een huishoudster," zei Roos en haar ogen werden hard. „Het is al de derde. Ze houden het niet uit bij ons. Ze vinden het een huishouden van Jan Steen. Ze kunnen het niet hebben als Erica met verf zit te knoeien,zoals ze zeggen, of Sjoerd met klei." „Tja," zei Els, „een artistieke huishoud ster, die moet je met een lantaarntje zoe ken." „Deze," ging Roos verder, blij dat ze eens kon praten, „is van het hervormende soort. Ik geloof, dat ze met vader wil trouwen." Ze zweeg even, maakte een minachtend ge luid. „Ze vindt het wel interessant, een kunstenaar. Zo'n mens is het. Ze heeft wat geld ook. Ze zou de zaak wel laten lopen, dan kon vader werken. Maar dan zou-ie er een beetje gekleder moeten uitzien en met haar uitgaan. En haar meenemen in kunstenaarskringen, waar ze heel wat van denkt. Vader komt nooit in kunstenaars kringen. Hij heeft een paar vrienden. Hij is een gewone vakman, zegt hij. En op allerlei manieren weet ze hem het moeilijk te maken." „Hoe zo?" vroeg Els, desondanks geïn teresseerd. Ze zou wel eens willen weten, hoe die dame dat aanlegde. „Nou, dan moet ze opeens weer weg. Ze schijnt een reuze uitgebreide familie te heb ben. Dan zitten we zonder, moeten wij het met elkaar opknappen. Nou, u snapt wel, wat daarvan terecht komt. Het meeste komt op mij neer. En vader wordt zo somber. Hij zit soms uren te zwijgen, er komt geen werk uit z'n handen. U begrijpt, daar kan de molen ook niet van draaien. We gaan steeds dieper de put in zo." Het meisje zweeg en Els schrok van de troosteloze uitdrukking op dat bleke ge zichtje. Dit kind, zo jong, had nu al haar deel van de zorgen. Maar in ieder geval was ze hier in veilige haven. Bij mooi weer liet Els haar dikwijls boodschappen doen. „Ga maar lopen," zei ze. „Buitenlucht is goed voor je." Maar de baas had de situatie al wel door. Hij schreef het als een echte Amerikaan, die liefhebbert in spychologie, toe aan een verdrongen moedercomplex. Maar het was hem best. Het was een lief kind trouwens, dat had zijn vrouw tegen hem gezegd, die eens het kantoor was komen binnenlopen, toen Roosje daar was. „Een darling," zei ze. Nee, Roos zat hier goed. Zolang Els er was. En Els betrapte er zich op, dat ze in haar toekomst-overpeinzingen zich opeens af vroeg, wat er van Roosje moest worden, als zij er eens niet meer was om een oogje op haar te houden? En nu was Roos ziek. Met haar impul sieve besluitvaardigheid stelde ze vast, dat ze morgen, zaterdag. Roosje eens ging op zoeken. Eens kijken hoe het met haar was. Grote zak fruit meenemen. En wat choco lade voor de rest van de bloemenwinkel. Ze wou dat stel wel es zien. Die zaterdagmorgen stopte haar sportwa gen voor een groot, enigszins vervallen he renhuis in een oude stadswijk. Zo'n huis, waar allang een kantoor van gemaakt moest zijn. De kozijnen en de deur mochten wel een verfje hebben, maar de gordijnen voor de ramen waren schoon, zag ze met een huishoudelijke blik. Tegen de muur leunde een vervallen kinderfietsje. De deur stond op een kier en er hing een touwtje uit de brievenbus. „Kom maar binnen met je knecht," dacht ze. Maar ze greep toch maar de knop van de bel en luidde. Het weer klonk in een brede, lege gang, die ze zich kon voorstellen zonder dat ze hem zag. Ze wachtte geduldig en keek de straat af, tot ze zich opeens bewust werd dat er iemand in de deuropening stond. Hij be hoefde zich niet voor te stellen. Ze wist meteen wie hij was. Een lange man, met een gezicht dat veel mensen lelijk zouden genoemd hebben. Met diepe rimpels in het voorhoofd, een warrige haardos en een be gin van een baard dat alleen ontstaan kon zijn doordat hij zich enkele dagen niet ge schoren had. Hij droeg een trui met verf- vlekken, een al evenzeer gevlekte linnen broek en een paar afgetrapte pantoffels. En hij zag haar aan als wilde hij zeggen: „Wat zullen we nu weer hebben... er kan nog meer bij." „Dag meneer," zei Els kordaat, „ik ben juffrouw De Jong. Ik kwam eens zien hoe Roosje het maakt." De sombere grijze ogen schenen van kleur te veranderen. Zijn gezicht kwam tot leven en het leek een andere man, die voor haar stond. „Zo," zei hij, „bent u dat. Kom d'r in. Dat zal ze leuk vinden. Tuiten uw oren nooit eens?" „Van wat?" „Zo vaak als ze over u praat." „Tuiten uw oren nooit eens?" vroeg ze terug. „Waarvan?" „Zo vaak als ze over u praat." Hij lachte weer. Grappig zoals dat gezicht dan veranderde. Het ene ogenblik was het loodgrijs meer onder een zwarte hemel, som ber en naargeestig. En dan opeens brak de zon door, tintelde het licht op het water. Poeh, dacht ze, wat ben je poëtisch. „U moet maar niet naar de rommel kijken," zei hij verontschuldigend. „De eh... dame, die onze huishouding verzorgt, moest nodig naar een zuster of zo." Het was weer zo, dacht Els. „En ik ben niet erg huishoudelijk en Roos is ziek." Ze stonden in de witmarmeren gang, beeld van vergane glorie. Aan een kapstok hingen door elkaar jassen en mantels en spaals. Op een antieke eiken bank lag een lappenpop. „Is Roos een goeie hulp?" De zon kroop weer weg. „Ze probeert het, die lieverd. Maar het is niks voor zo'n kind. Komt ze van kantoor, kan ze weer beginnen. En ze is niet zo sterk." „Nee, maar dat kan nog best in orde komen," zei ze optimistisch. (Wordt vervolgd) VOOR BEMIDDELING KADE 23 - VEERE - TEL. 01181-555 AAN- EN VERKOOP TAXATIES VAN AL UW ONROEREND GOED VOETBAL Zaterdag 27 maart: VCK 1 Colpl. Boys 1 (14.30 uur) Tem. Boys 3 Colpl. Boys 2 (14.30 uur) Colpl. Boys 3 WIK 3 (14.30 uur) Colpl. Boys Al Mevo Al (12.45 uur) Colpl. Boys BI Kapelle B2 (12.45 uur) Colpl. Boys Cl Domburg Cl (11.00 uur) Rillandia D2 Colpl. Boys D2 (10.00 uur) Colpl. Boys Dl SSV Dl (10.00 uur) Zierikzee El Colpl. Boys El (11.00 uur) Heinkenszand F Colpl. Boys F (10.00 uur) Brouwershaven 1 Wissenkerke 1 (14.30 u) Wissenkerke 2 SKNWK 3 (14.30 uur) Meeuwen 6 Wissenkerke 3 (12.45 uur) VCK BI Wissenkerke BI (12.45 uur) Robur Dl Wissenkerke Dl (10.00 uur) Wissenkerke El VCK El (11.00 uur) VCK E2 Wissenkerke E2 (10.00 uur) Domburg F Wissenkerke F (10.00 uur) SSV 1 Bevelanders 1 (14.30 uur) Wolfaartsdijk 2 Bevelanders 2 (14.30 uur) Bevelanders 3 VCK 4 (14.30 uur) Dames: Bevelanders SVD (11.00 uur) Bevelanders Al RCS A3 (12.45 uur) Bevelanders Cl VCK Cl (11.00 uur) Serooskerke Dl Bevelanders Dl (10.00 u) RCS E5 Bevelanders El (10.00 uur) Bevelanders F Noormannen F (10.00 uur) Middelburg 1 Kats 1 (14.30 uur) Cortgene Cl Zierikzee C3 (11.00 uur) Cortgene El Duiveland El (11.00 uur) Zondag 28 maart: Cortgene 1 Kwadendamme 1 (14.30 uur) Kwadendamme 2 Cortgene 2 (14.30 uur) Cortgene 3 Zierikzee 5 (14.30 uur) VOLLEYBAL Zaterdag 27 maart: Heren le klas: EVVC 3 Wiska 1 (14.00 uur) Dames 2e klas: Dynamo '70 2 Wiska (19.00 uur) Heren 2e klas: Sgravo Wiska 2 (18.00 u) Meisjes-aspiranten: Mytilus Wiska 1 (9.30 uur) BILJARTEN Vrijdag 26 maart. B.V. „Ons Genoegen" B.V. „Iris". (20.00 uur in „De Kroon") BADMINTON Zaterdag 27 maart. Jeugdtoernooi en Noord-Bevelandse kam pioenschappen in sporthal „De Stenge" te Heinkgnszand. Aanvang 13.00 uur. NOORD-BEVELANDS KAMPIOEN SCHAP BADMINTON Op zaterdag 27 maart wordt door de Badmintonvereniging Wissenkerke het jaar lijkse Noord-Bevelands Kampioenschap ge organiseerd. Hieraan doen mee Kamperland, Kortgene en Wissenkerke. Gestreden wordt om de „Rabobank"-wisselbeker. Daar voor uitzending de NOS ook dit jaar wel weer verstek zal laten gaan, moet je om deze wedstrijden te willen zien, komen kijken in de sporthal „De Stenge" te Hejn- kenszand. De aanvang is om 13.00 uur en de toegang is gratis. EERSTE OUDERAVOND VAN SCOUTING NOORD-BEVELAND Het groepsbestuur van Scouting Noord- Beveland i.o. te Kortgene houdt de eerste ouderavond op woensdag 31 maart a.s. om 20.00 uur in C.N.S. De Pijler, Julianastraat 32 te Wissenkerke. De ouderavond is ten eerste bedoeld om leidsters en leiders en het groepsbestuut aan iedereen voor te stellen. Ten tweede om u op de hoogte te brengen van de stand van zaken betreffende de: huisvesting, kontri- butie, e.d. Er zijn echter nog meer punten waarover men van gedachten kan wisselen. Kruiswoordpuzzel no. 769 Horizontaal: 1. meisjesnaam - 4. ronken 9. kloostervoogd - 11. oude maat - 13. geogr. aanduiding (afk.) - 14. voormalig 15. Europeaan - 16. de oudere (afk.) - 17. tegenkomen - 21. of dergelijke (afk.) - 23. militair signaal - 25. woedend - 27. militair (afk.) - 28. vreemde munt (afk.) - 30. rond hout - 31. voegwoord - 32. slecht van me morie - 37. huid - 38. voegwoord - 39. voorzetsel - 40. meisjesnaam - 42. bestaat 43. voorzetsel - 44. tot nader order (afk.) 45. lidwoord - 46. reeds - 47. eenheid van druk (afk.) - 49. godsdienst (afk.) - 51. uitroep - 52. open plek - 53. telwoord 59. en omgekeerd (afk.) - 60. bijwoord 61. titel (afk.) - 62. stofmaat - 64. drempel 68. deel van een huis - 71. reeds - 72. akelige - 75. bijwoord - 76. zijrivier van de Donau - 78. voegwoord - 79. als eerder (afk.) - 80. verenwisseling - 82. lidwoord 83. ontvangdraad - 84. in geval van. Verticaal: 2. omroepvereniging - 3. water in Brabant - 5. aantekenen - 6. boom 7. herkauwer - 8. sterk aftreksel - 9. als eerder (afk.) - 10. wel - 12. deel van een voertuig - 15. pot - 16. bevel - 18. wind richting (afk.) - 19. voegwoord - 20. en anderen (afk.) - 22. verdelgingsmiddel - 24. plas - 26. uniek - 29. pers. vnw. - 30. rond hout - 32. bolwerk - 33. soort - 34. familie lid - 35. nu - 36. gaarne - 37. voorzetsel 41. ieder - 48. groot water - 50. knijpen 51. verbeteren - 52. ongebreideld - 54. dwingen - 55. nummer - 56. lengtemaat (afk.) - 57. kweker - 58. berg op Kreta 63. bar - 65. vette vloeistof - 66. stofmaat 67. Frans onb. vnw. - 69. ondergetekende 70. uniek - 73. loot - 74. in dat geval - 77. deel van de bijbel (afk.) - 81. bolgewas. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 768 Horizontaal: 1. dobber - 7. vulpen - 12. iele - 13. Arum - 14. ep - 16. idool - 17. ap 18. kieren - 19. Selene - 20. ja - 21. nl 22. Esla - 24. sisal - 26. klas - 28. methode 29. spreeuw - 31. warm - 34. spook - 35. twee - 38. it - 39. le - 40. nandoe - 42. Soedan - 43. tp - 44. vaart - 45. nd - 46. mede - 48. oude - 51. rollen - 52. Pieter. Verticaal: 1. doekje - 2. bi - 3. Beerta - 4. el - 5. rein - 6. protest - 7. vals - 8. Ur 9. luilak - 10. pm - 11. Napels - 15. pias 17. Anna - 23. later - 24. sedes - 25. Lopik 27. leeuw - 30. mondain - 31. winter - 32. atap - 33. middel - 35. tweede - 36. elan 37. eender - 41. even - 42. stop - 46. ml 47. de - 49. ui - 50. et.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1982 | | pagina 1