KRONIEK VAN NOORD-BEVELAND Raadsvergadering Wissenkerke mi sd 5d Kodde Bouw B.V. Aanmelden van nieuwe leerlingen W. Verburg Sturm en Dekker speciale deuren-aanbieding 150,00 FNV belastingservice Staatkundig Geref. Partij 5d Sturm Dekker ÜT-i Het is weer al enige tijd geleden, beste vrienden, dat er zo links en rechts karnaval werd gevierd. Op Noord-Beveland werd er ook zo hier en daar op gepaste wijze wat aan gedaan. Nu is het de gewoonte, heb ik me laten vertellen, dat zo'n vereniging allerlei funkties uitdeelt. Een zeer fraaie funktie was nog voorhanden en die had men Wullum toebedacht. Wullum, de opperpostbesteller. Wullum most karneval hae ouwe, dus dat wier behoorluk sjouwe. Mee z'n fééstneuze op en een pette op z'n kop. Zö hieng tun op stap om te zwieren, een aevendje om te bieren. Di anhekomme was't vlug bekeke; ze waere zö vo Wullum bezweke. Ie most komme bie 't bestuur van de verénuhieng, die um heliek een medalje om ieng. Wullum was hlad verbluft, je oorde alléén mè een diepe zucht. Een officieele funktie kreeg tun ök toebedocht; ie was percies de man die wier hezocht. Toen kreeg 'tun ök nog een sjerp, dat was dus flienk scherp. Want di stieng opheschreve: ier bie deze funktie heheve. En wel: opperpostbesteller van prins en kornuiten, vo't hoei-je doel en zonder duiten. Wullum mocht ök nog wat zehhe op't lest; ze riepe: Wullum, doe je best. En Wullum dee dat éél braaf; ie riep uut volle borst: Alaaf. Zeer trots en vol overgave vervult Wullum deze nieuwe baan, beste vrienden. Een gemakkelijk baantje is het toch niet, want er is elke week wel post, heb ik uit zeer betrouwbare bron vernomen. Misschien zou de volgende advertentie daarom wel nuttig kunnen zijn: Een postbesteller is ök mè een mens, dirom m'n nog een wens: We vraehe om een hullupje vo opperpostbesteller Wullumpje. CeeBee. Op maandag 1 maart j.l. kwam de raad van de gemeente Wissenkerke in openbare vergadering bijeen. Zij stond op deze avond onder voorzitterschap van burgemeester P. Wisse, die meedeelde dat de heer Noord- hoek met kennisgeving afwezig was. En na een kleine opmerking van de heer Blok werden de notulen van de vorige vergade ring onveranderd goedgekeurd. De ingekomen stukken gaven nogal wat stof tot discussie. Zo begon de heer Hame link zijn verwondering uit te spreken over een klacht van de heer Geertse betreffende overlast van bomen bij de begraafplaats te Wissenkerke. Terwijl er juist in de vorige raad was gesteld, dat er geen klachten bekend waren. Hij vond het ook een rare vorm van bestuur, dat er reeds een brief was verstuurd, waarin stond dat er gerooid en gesnoeid zou worden. Hoe zat dat nu? Wethouder De Nooijer betreurde het, dat hij er vorige keer niets over gezegd had. Vaak worden klachten intern afgehandeld. Toch is er een wezenlijk verschil in overlast en de oplossing voor Geertse komt er aan. Er wordt een boom gesnoeid en enkele populieren gerooid, maar dit is in de stuk ken wellicht wat onduidelijk overgekomen. De heer Uijl meende tegen de begroting van de Dienst Gemeentewerken te moeten stemmen, omdat daar een verschil in km- vergoeding was opgenomen. Hoe komt het dat de brief van het VAC zo laat behandeld wordt. En hij vroeg voorts of het bestuur van de ijsclub al geweest was. Zo niet, dan bood hij zijn verontschuldigingen aan voor hetgeen hij daarover onlangs gezegd heeft. De voorzitter stelde dat men formeel niet tegen de begroting van de Dienst Gemeente werken kan stemmen, doch zijn bezwaar werd genoteerd. De brief van het VAC heeft eerst de welzijnsinstanties gepasseerd, van daar het tijdsverschil. En er was bij hem geen vertegenwoordiger van de ijsclub ge weest. Zonder opmerking werd goedgekeurd de exploitatievergoeding van het bijzonder la ger onderwijs over het jaar 1981. Een voorbereidingskrediet van 10.000,— werd gevraagd voor de nieuwbouw van een douche- en toiletgebouw bij de jachthaven te Kamperland. Daarin zat ook het onder zoek naar verhoging van de liggelden en een ruimte voor de watersportvereniging. De heer Sandee had weinig bezwaar over dit geld, maar vroeg nogmaals naar een uitbreiding van het aantal ligplaatsen in de jachthaven (plm. een 40-tal). Dit moest gelijk bij dit onderzoek betrokken worden. De voorzitter kon hem meedelen dat dit door Gemeentewerken reeds was geschied en de resultaten kwamen later wel naar voren, met de kosten. De heer Van der Maas was bang voor toenemende financiële problemen en stemde dan ook tegen dit krediet en ook tegen elke uitbreiding van de ligplaatsen. De heer Blok vroeg tenslotte naar de mogelijkheid om nu reeds tariefsverhoging op de liggelden toe te passen, omdat de uitgaaf dit jaar gebeurt. En wat zou de huur van de watersportvereniging zijn. De voorzitter stelde dat geen verhoging kon worden doorgevoerd dit jaar, omdat men geen tekort op de begroting had geraamd. En het onderzoek was er op gericht om ook de huur aan de watersportvereniging te bepalen. Een volgende uitgaaf betrof het krediet van 10.000,— voor de aanschaf en aan brengen van een nieuwe takel op de jacht haven, omdat de oude lier na inspektie versleten bleek. De heer Blok vond een takel in 6 jaar versleten wel wat vlug. Was daar een reden van bekend. Het was ook raar dat er reeds een bestelling had plaatsgehad. En kon het vergoedingenstelsel voor gebruik van de lier verhoogd worden? Het was de voorzitter niet bekend waar om de vorige zo vlug versleten was. En wederom kon geen verhoging worden toe gepast, vanwege geen tekort op de begroting En nadat wethouder De Nooijer (op een vraag van de heer Uijl) nog had geant woord, dat de controle bij gebruik werd verzorgd door de havenmeester, werd het geld beschikbaar gesteld. Uit het fonds domsontwikkeling werd een bedrag vap ƒ20.000,— gehaald voor uit te voeren herstelwerkzaamheden aan de molen „De Onderneming" te Wissenkerke. De voorzitter stelde, dat men geen sub sidie van CRM moest verwachten. De res tauratie vond wel plaats onder toezicht van Monumentenzorg. Daarnaast was hem gebleken, dat de Provincie bereid was ook 25% voor zijn rekening te nemen. De heer Meulenberg vond wel dat men die andere post van ƒ30.000,— vlug had opgemaakt. Hij voorzag verder nog geen einde aan de kosten. Was er verder goede controle op de gelden? De voorzitter kon meedelen, dat er rekeningen overgelegd moesten worden. De heer Hamelink kwam terug op eerder gemaakte opmerkingen. Men moest niet elke keer zo plotseling gelden beschikbaar stellen, maar men moest dit doen via het maken van een plan of schema. Voor de komende 5 jaar had hij graag een visie. Op deze wijze, zoals in dit voorstel, wordt telkens het fonds dorpsontwikkeling uit gekleed. Men moest gaan reserveren in de begroting van komende jaren. De voorzitter was het volledig met hem eens, dat een plan de voorkeur verdient. In april zou Monumentenzorg komen en dan zal men een plan gaan opstellen. De heer Van der Maas stelde het met Hamelink eens te zijn, vooral om te weten waar we aan toe zijn. Kunnen we mis schien even wachten op de definitieve toe zegging van de provincie? Doch dit werd door de voorzitter ontraden. Wethouder De Nooijer had het laatste woord hierin en sprak van een overval door zo vlug weer een nieuw bedrag aan te vragen.. Toch was het positief dat de werkzaamheden door vrijwilligers geschiedde De rioolpompinstallatie in de Beatrix- straat te Wissenkerke werd vervangen door een nieuwe, kosten ƒ31.000,—. Werkzaamheden aan de voormalige veer- steiger te Kamperland zouden een bedrag gaan vergen van ƒ23.000,—. De heer Uijl vroeg om subsidie vanuit het Recreatieschap en het was hem verder een raadsel hoe men kon stellen dat men hiermee jaren vooruit kon komen. Hij had gelezen dat een groot onderhoud 121.000,- zou kosten. De voorzitter stelde dat het Recreatie schap geen subsidie geeft aan gemeenten. Er is een commissie die onderzoekt of het Recreatieschap wellicht alle steigers kan overnemen. Men zou hem nu in redelijke staat brengen voor vele jaren, maar het is waar dat groot onderhoud erg duur is. De Stichting Zeeuws Studiefonds kreeg een verhoging van 93,93. Op voorstel van de heer Sandee zal over dit Fonds nog enige voorlichting worden gegeven. Toen kwamen een aantal gebruikelijke begrotingswijzigingen aan de orde. Hierbij bleek nog een addertje onder het gras te zitten. Door het architectenbureau Witte- veen en Bos was een rioleringsplan opge steld, met een raming van 45.000,—. Achteraf bleken de kosten 17.110,— hoger te liggen. De voorzitter ging dieper op deze materie in. Er waren verscheidene stukken bijge voegd over het verloop van alles. De pro vincie heeft zo'n plan als eis gesteld. Het is waar, dat er veel meer werk verzet is. Wellicht is men toch verplicht om de uren te betalen en het college stelt dan ook maar voor om te betalen. Het is in elke gemeente voorgekomen dat er overschrij dingen plaatsvonden. Men is wel wat laat met de aanvullendè rekening, maar hij betwijfelde of dat een reden kon zijn om het niet te betalen. Hij vroeg naar een reaktie van de raad. De heer Sandee kende nu iets van de achtergrond, maar zijn fraktie had er erg veel moeite mee. En een onderzoek naar wat men verplicht was, moest er komen. De heer Hamelink onderschreef de op merkingen van Sandee, maar had het beter gevonden als dit een agendapunt was ge weest. Hij stelde verder èen 20-tal vragen over een bijlage bij het schrijven. Maar als laatste bleek dat zijn fraktie geen mede werking op voorhand kon verlenen. Nadat de heer Blok nog voorgesteld had om het voorstel terug te nemen, meende de voorzitter toch te moeten besluiten om de meerkostën niet te betalen. Hier bleek een ieder mee overweg te kunnen en de heer Uijl vertolkte de gevoelens van de raad door te stellen, dat men in drie keer zou betalen: nu niet, dan niet en nooit niet. Met ingang van 1 juni a.s. werd eervol ontslag verleend aan de gemeentesekretaris G. van Hekken, wegens het in aanmerking komen van een invaliditeitspensioen. Na een schriftelijke stemming werd met algemene stemmen gekozen als sekretaris de heer H. van Strien. Hij werd gefelici teerd door de voorzitter, die dacht dat er aan de werkzaamheden niet veel zou ver anderen, omdat hij reeds een jaar vervanger was. Ook de heer Meulenberg feliciteerde betrokkene namens de raad en hoopte op een prettige samenwerking. De nieuwe sekretaris dankte voor het vertrouwen, ook aan college en personeel. Voor de rondvraag had de voorzitter nog één mededeling. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland was in Den Haag een wetsvoorstel ingediend over wijziging van de gemeentegrenzen in de Oosterschelde. In het nieuwe plan kwamen de werkeilan- den in de Oosterschelde binnen het gebied van de gemeente Wissenkerke. Bij de rondvraag vroeg de heer Uijl naar de verbetering van de gehele Veerweg. Ook de heer Leendertse vroeg naar plannen met de verbetering van de wegen. Wethouder De Nooijer sprak van een achterstand in het onderhoud. Een schema daarvoor is moeilijk op te stellen, omdat men wel eens. met noodgevallen zit. Maar de Veerweg en A. van Heestraat staan bovenaan de lijst van verbeteringen. Zo kon na enkele uren vergaderen bur gemeester P. Wisse op de gebruikelijke wijze sluiten. Burgerlijke stand Geboren: 11 febr.: Laurens, z.v. R. Kor- nelisse en B. T. Warnaar. Overleden: 1 febr.: Jacob Blok, oud 92 jr., w.v. M. de Korte; 18 febr.: Izaak Marinus Minheere, oud 82 jaar, e.v. C. Koolaard; 22 febr.: Adriaan Filius, oud 75 jaar, w.v. M. Wolse; 22 febr.: Dirk Leendertse, oud 61 jaar, e.v. C. C. de Buck; 28 febr.: Jannetje van Liere, oud 56 jaar, e.v. M. C. Bouwense. VIJFTIENDE MASSALE PRESTATIE LOOP VAN DYNAM0'70 TE OOSTKAPELLE Op zaterdag 6 maart a.s. organiseert de atletiekafdeling van het Middelburgse Dy namo '70 weer haar jaarlijkse prestatieloop in het prachtige duingebied van Oranjezon. De start en finish zijn op de Duinweg te Oostkapelle. Van hieruit was het mogelijk om met medewerking van de gemeente Middelburg en Staatsbosbeheer een uniek parcours uit te zetten in één van de mooiste natuurgebieden van Zeeland. Burgemeester Diepenhorst van Domburg zal het startschot lossen. Het programma van deze grootste pres tatieloop in Zeeland bestaat uit: a. Een jeugdprestatieloop over 4 km (start 2 uur). b. De grote prestatieloop over 5, 10 of 15 km (start 3 uur). Ieder kiest onderweg de afstand die haar/hem op dat moment het best ligt. c. De jeugdspeurtocht (start vijf over 3). Voor de kleinsten. Iedereen die de speurtocht volbrengt of een loop binnen de ruim gestelde tijd aflegt, ontvangt een speciaal voor deze loop ver vaardigde herinneringsmedaille. Inschrijven: jeugdprestatieloop, speurtocht of grote prestatieloop: voorinschrijven 2,50 na-inschrijven 3,00. Voorinschrijven is mo gelijk via de heer J. A. Vermeuie, 01. Cor- baulstraat 1, Middelburg (Zuid) of bij de andere op de folder vermelde adressen. Vanaf half één is aan het eind van de Duinweg te Oostkapelle het wedstrijdsecre tariaat geopend. Ruime parkeergelegenheid is daar aanwezig. VOOR KLEINE OF GROTE VERBOUWINGEN KODDE BOUW B.V. TELEFOON 01181 -5 55. 's Avonds dhr. Dees. 01107-1882 BOUWMATERIALEN Noordvveg 38 Oostkapelle Telefoon 01189 - 1340. Wij hebben een Vuren balkondeuren, alle maten nu 35,00 Meranti en Merbau balkondeuren, diverse maten, vanaf Diverse voordeuren, vanaf 100,00 Grenen deurkozijnen, alle maten 78,00 Kom maar eens kijken, het verplicht u tot niets. F.N.V.-leden, die hulp willen bij het invullen van hun belastingformulier, kunnen daarvoor kontakt opnemen met: Voor de afd. Noord-Beveland: G. Kramer, le Deltaweg 7, Kats, Telefoon 01109 - 3 34. VOOR TIMMER-, METSEL-, STUKADOOR-, TEGEL- EN SCHILDERWERK Telefoon 01181 - 5 55. 's Avonds de heer Dees, Tel. 01107 - 18 82. OPENBARE VERGADERING 8 MAART A.S. 19.30 UUR In het verenigingsgebouw van de Ger. Gem. Kortgene, ingang Julianastraat. Voor ons zal spreken: de heer R. VAN OMMEREN LID GEDEPUTEERDE STATEN VAN ZEELAND Leef daadwerkelijk mee; met de S.G.P. Namens het bestuur. CHRISTELIJKE MAVO - WISSENKERKE kan plaatsvinden via het hoofd van de basis school of bij de direktrice mevr. M. G. van der Velden, Julianastraat 28, 4491 GB Wis senkerke, Telefoon 01107 - 1702 (school) of 1530 (huis). In verband met doorstroming bestaat er nauwe samenwerking met het Chr. Lyceum te Goes. Noordweg 38, Oostkapelle Wij leveren en verwerken voor GEBROKEN STEENPUIN Dit materiaal is zeer geschikt voor erfverharding of als weg- fundatie. Voor informatie of advies: Telefoon 01189 -13 40, 's avonds 01189 -14 49. Wij hebben een zeer grote kollektie in sportschoenen, ADIDAS - ROBEY SPORT - ROMIKA PHOENIX - DUNLOP - INTER - ENZ. Sport Schoenen Textiel Kortgene Telefoon 01108 - 1418

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1982 | | pagina 2