NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD LU Rodelko bv U houdt nu het meest gelezen hlad op Noord-Beveland in handen SPORTAGENDA Alles draait om moeder Zeeland Magazine? No. 3999 Donderdag 14 januari 1982 85e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,— per jaar. Franko per post 35,— per jaar. Advertenties 38 ct. per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON door Tom Lode wijk Ze wist toen nog niet of Anneke ooit zou trouwen, maar ze was vastbesloten niet van haar te verlangen dat ze altijd bij moeder zou blijven. En de gedachte, samen met Els Hazelaar iets te beginnen, met Els die zo doortastend en zo zakelijk was, niet meer alleen te zijn, een doel in het leven te hebben, leek haar een ideale oplossing. Maar Anneke's thuiskomst en de mede deling, dat haar dochter al trouwplannen had, veegden voorlopig die plannen van de baan. Nu was al haar belangstelling alleen op Anneke gericht. Moeder en dochter over legden over alles en allerlei. Tine draafde naar het doktershuis om te passen en te meten. En daartussen door was er de her nieuwde kennismaking met zo velen die zo langzamerhand de gang naar huize Clematis waren verleerd en nu met vreugde zagen, dat Tine Treebergh weer „geheel de oude" was. Ze werd meteen gevraagd om de plaats van haar dochter in het bestuur van het Rode Kruis in te nemen. Ze kreeg weer deel in alle aktiviteiten en aktiviteitjes in Ter woerd. En ze wist, dat ze leefde en dat haar leven doel had. Ze zat in de grote voorkamer voor het raam en keek op de weg. Anneke en Bert waren naar de stad met moeder Els om gordijnen te kopen. Zij, Tine, was thuisge bleven, ze kon toch nog niet alles. „Rustig aan," had Bert gezegd. „Nou niet meteen in de vierde versnelling!" Een grote blauwe Mercedes reed langzaam door de laan, als zocht de bestuurder naar een adres. Toen zag ze de wagen naar rechts schuiven en stoppen voor haar voordeur. „Wie zou dat nu weer zijn?" Ze zag de grijze kuif van de bestuurder en wist met een schok: Meindertsma. Ze stond op. Hij zag haar al voor hij het hek binnen was, wuifde vrolijk. „Wel, meneer Meindertsma," zei ze, „dat is leuk? Hoe wist u me zo te vinden?" „Dat is nogal makkelijk," zei hij, „uw adres stond op de lijst van de medereizigers. Dag, mevrouw Treebergh, ik hoef niet te vragen hoe het u gaat. Patent, zo te zien." „O ja, ik voel me stukken beter. U bent net op tijd voor eh... Ja, wat wilt u, koffie of thee?" „Wat wilt u?" „Ik drink liever koffie. Maar ik neem net zo lief thee." „O nee, voor mij niet. Al die thee. Thee is voor zwakke magen. Geef mij maar een bak koffie. U zet ze vast goed." „Dat moet u nog maar afwachten." Ze ging hem voor naar de kamer, instal leerde hem in de leren fauteuil waar vroeger haar man altijd zat en was blij dat ze, dankzij Bert, sigaren in huis had. „Ik zit hier best," zei hij en keek te vreden naar buiten. Neuriënd was ze in de keuken met de koffie bezig. Dit onverwachte bezoek van de vrolijkste onder haar reisgenoten, die zoveel gedaan had om haar uit haar lethargie en haar zelfbeklag te halen, fleurde haar hele maal op. Er kwam zó maar iemand voor haar! Hij was nog geheel de oude Meindertsma, de vrolijke en gezellige grappenmaker. Hij informeerde naar haar plannen en ze ver telde van het voornemen, samen met Els Hazelaar van dit huis een pension te maken. „We zitten alleen nog met de financiering," zei ze. „Maar ik heb er vertrouwen in, dat dat wel in orde komt." „Daar zou ik me maar geen zorgen over maken," zei hij. „U redt dat wel." Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 27,50 per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE „En hoe gaat het met u?" vroeg ze toen opeens. „U ziet er wel altijd uit als een goudhaantje..." „Waarom vraagt u dat?" „Ja, waarom vraag ik dat? Uit belang stelling. Een vrolijk mens heeft het daarom nog niet altijd makkelijk." „Nee," zei hij en zette zijn kopje neer. „Dat hebt u goed gezien, mevrouw Tree bergh. Maar ik was bang dat er iets aan mij te zien was." „Nee en toch ja. Zo onder het praten leek het me soms of uw gedachten ver weg waren." „Dat is niet beleefd van me." „Och, beleefdheid. Wees, die u bent. Daarmee komt een mens het verst." „Och ja," zei hij, „nu, ik wil open kaart met u spelen. Het is ook niet zo best als het allemaal lijkt. Om het maar meteen te zeggen: de dokter heeft me verteld dat als ik nog een beetje van het leven wil ge nieten, ik moet stoppen met hard werken. Mijn hart laat het anders afweten." Het was even stil. Tine hoorde de klok tikken. Ze begreep dat wat haar bezoeker in die weinige, zakelijke woorden, zo schijn baar neutraal, had verteld, voor hem een vonnis betekende. „Ach." zei ze. „Dat is erg. Dat moet heel erg voor u zijn." „Ja, dat is het. En nu heet u me heel hartelijk welkom en hebt misschien gedacht: daar is een vrolijke, gezellige bezoeker. En nu zit ik u na een kwartier al te vervelen met zelfbeklag." „U verveelt me niet en ik hoor geen zelf beklag. Ik vind het fijn, dat u gekomen bent." „Mevrouw Treebergh, laat ik eerlijk zijn. Ik kom maar niet zo toevallig langs. Ik kom expres naar u toe. Ik moet er met iemand over praten. En toen dacht ik aan u" „Waarom aan mij?" „U hebt óók een klap gehad en u ging er bijna onderdoor. En ik heb met verwon dering gezien, hoe flink u er zich overheen hebt gezet." Tine kreeg een kleur. „O, meneer Mein dertsma, wat verkijkt u zich op mij! U moest eens weten, hoe lang ik mezeif en anderen tot last ben geweest. Hoe ik me begraven heb in mijn ziekte, in zelfbeklag. Dat mijn dochter zo ziek werd, kwam door mij." „Dat geloof ik niet. Misschien droeg het er een beetje toe bij. Maar uw narigheid bezorgde haar geen longontsteking." Tine lachte. „Nee, zó gezien... maar ik ben helemaal geen heldin." „Nee juist daarom. U zult het begrijpen. Voor mij staat het bord nu ineens op stop. Ik kom er wel overheen, ik wil er overheen komen. Maar je zou es met iemand willen praten, het samen met iemand bekijken." „Dan ben ik blij dat u hier gekomen bent" zei Tine eenvoudig. „Ja, en nu hoef ik eigenlijk niet meer te praten. Het is van me af. Je hebt soms alleen maar een mens nodig die luistert. Ik ben altijd zo druk en ik doe altijd zo vrolijk" „Ieder hart kent zijn eigen bittere droef heid," zei Tine zacht. „Ach ja, je moet je er niet mee opsluiten. Ik dacht: ik ga naar mevrouw Treebergh. Dan zakt het wel." „En is het gezakt?" lachte Tine. „Een heel eind. Ik wil nog verder leven, maar ik moet het veel kalmer aan gaan doen." „Dan zou ik daar maar es mee beginnen en niet meteen weer opstappen. Ze zijn al lemaal weg en blijven in de stad eten. Ik zit hier in m'n eentje, blijft u hier gezellig eten, ja?" „En u al die moeite geven?" „Het is niet leuk alleen voor jezelf eten klaar te maken en ook niet gezellig om al leen te eten. Dan maak je een paar boter hammetjes klaar en een glas melk. Nu kan ik eens tonen dat ik wat kan." „Als u het zo ziet, dan graag. Restaurant eten is ook niet alles." Hij keek een half uurtje later met kenne lijk plezier naar de keurig gedekte tafel en de smakelijke hapjes, die Tine had klaar getoverd. „Het zal hier een goed pension zijn," zei hij tevreden. „Eri dat brengt me op een gedachte, mevrouw Treebergh." „Laat es horen, meneer Meindertsma." „U zit nog met die financiering." „Jawel." „Ik heb een plan. Maar ik weet niet of u het goed vindt." „Vertelt u maar." „Als ik hier nu es in sprong?" „Financieel?" „Ja. Zakelijk lijkt het me volkomen ver antwoord. U hoeft heus niet dankbaar te doen of zoiets, want ik ben zakenman ge noeg om te weten hoe ik mijn geld beleg. Ik ken u en ik ken mevrouw Hazelaar, die is er geknipt voor, zakelijke vrouw. En u bent het type gastvrouw. Goeie kombinatie. Mooi huis, moet natuurlijk worden gemo derniseerd. De gemeente hier komt steeds meer in trek. Het is een gezonde onder neming." „Blij dat te horen." „Maar dan zou ik u ook een gunst willen vragen." En dat is?" „Wilt u mij als pensiongast hebben?" „U?" „Ja. Ik mo„et weg uit de stad, zegt de dokter. Naar buiten. Wandelen. Ik mag nog wel wat zaken doen, maar meer voor ple zier dan omdat het moet. Dan kan ik nog vele jaren mee, gelooft hij. En dat geloof ik zelf ook wel." „U wilde hier komen wonen?" vroeg ze verbaasd. „Als het mag," zei hij bescheiden. „Ja maar," Tine aarzelde. Ze stond nu opeens voor zoveel belangrijke beslissingen. „Mevrouw Hazelaar heeft ook nog een stem in het kapittel," glimlachte Mein dertsma. „Inderdaad. Maar zou die zoveel bezwaren maken? Anders moet je toch maar afwach ten, welke mensen je krijgt?" „Weet u, het is mij niet onverschillig waar ik kom. Ik ken u allebei. Enne, ik mag u allebei erg graag." „Tja," zei Tine, nog niet alles meteen overziend. „Ik moet zeggen, ik zie niet in, waarom niet." „Hebt u er geen bezwaar tegen?" „Bezwaar? Tegen u? Ik zou haast zeggen: het is een goed voorteken. Onze eerste gast hebben we al en die gast is iemand die we graag zien." „Blij dat u er zo over denkt. Nu moet u es horen. Ik ben een man die houdt van afmaken. Vanavond ga ik niet weg, ik neem een kamer in het hotel hier en morgen ochtend kom ik weer op de koffie. Ja, ik ben een brutale vent om mezelf zo maar uit te nodigen. Dan is mevrouw Hazelaar er ook en slaan we spijkers met koppen. Wat dacht u daarvan?" „Dat moesten we dan maar doen, hè?" lachte Tine. Ze voelde zich opeens wonder lijk bevrijd van haar toekomstzorgen. Het plan kon doorgaan, het geld was er, de eerste gast was er. En dan: een man in huis. Een man die niet alleen maar een pensiongast was, maar een belanghebbende, liever: een belangstellende. Een opgewekte, gezellige man, die toch ook zorg nodig had. Waar je een beetje over kon moederen, opletten dat hij niet te veel van zichzelf vergde. „Het is vandaag mijn geluksdag," zei hij innig tevreden. „Daar ziet opeens de hele toekomst er anders uit." Meindertsma was al vertrokken, toen de stadgangers terugkeerden. Tine had veel te vertellen. Els Hazelaar klapte in de handen. „Meindertsma! Maar dat is gezellig!" „Dus jij bent er mee akkoord!" „Natuurlijk, Tine. Kon het mooier? En alle zorgen aan de kant!" Die avond wipte Tine nog even de kamer van Anneke binnen om haar goedenacht te zeggen. „Moes," zei Anneke en streelde haar ge zicht, „je ziet er gelukkig uit." „Wij allebei," fluisterde Tine. „Jij en ik. En we beginnen allebei opnieuw." EINDE. KADE 23 - VEERE - TEL. 01181 - 5 55 VOOR BEMIDDELING AAN- EN VERKOOP HYPOTHEKEN TAXATIE VAN AL UW ONROEREND GOED Vertegenwoordiger voor Noord-Beveland: dhr. Wat tel. Tel. 01186 -1578. VOETBAL Zaterdag 16 januari: VCK 1 Colpl. Boys 1 (14.30 uur). Brouwershaven 1 Wissenkerke 1 (14.30 u) Middelburg 1 Kats 1 (14.30 uur). SSV 1 Bevelanders 1 (14.30 uur). Tem. Boys 3 Colpl. Boys 2 (14.30 uur). Colpl. Boys 3 WIK 3 (14.30 uur). Wissenkerke 2 SKNWK 3 (14.30 uur) Wolfaartsdijk 2 Bevelanders 2 (14.30 uur) Colpl. Boys Al Mevo Al (12.45 uur). Bevelanders Al RCS A3 (12.45 uur). Wissenkerke El Bevelanders El (9.30 uur, gymzaal) Wissenkerke E2 Colpl. Boys El (10.30 uur, gymzaal) Bevelanders F1 Colpl. Boys F1 (9.30 uur, gymzaal) Zondag 17 januari: Cortgene 1 Kwadendamme 1 (14.30 uur) Kwadendamme 2 Cortgene 2 (14.30 uur) VOLLEYBAL Zaterdag 16 januari: Meisjes adspiranten: Wiska 1 Mytilus (10.30 uur gymzaal te Wissenkerke) Heren le klas: Savok Wiska 1 (16.15 u) Dames 2e klas: Wiska Marathon 4 (14.30 uur, gymzaal te Wissenkerke) Heren 2e klas: Wiska 2 Ardito 1 (16.00 uur, gymzaal te Wissenkerke) BASKETBAL Vrijdag 15 januari: Dames: Delta-C Mevo 2 (19.00 uur te Colijnsplaat) Heren: Delta-C Operatie (20.00 uur te Goes) Kruiswoordpuzzel no. 759 Horizontaal: 1. gewas - 5. deel van een klok 10. biljartstok - 12. tot nader order (afk.) 13. persoonlijk voornaamwoord - 14. meis jesnaam - 15. eenzaam - 17. meisjesnaam 19. vorm van nemen - 21. eenheid van kracht (afk.) - 22. Europeaan - 24. deel van het gebit - 25. reptiel - 27. snavel 28. vorm van eten - 30. draagvat - 32. mode gek - 34. rangtelwoord - 36. jongensnaam 37. Engels voorzetsel - 39. Oosterse jongens naam - 40. rivier in Italië - 41. meisjesnaam 43. jaargetijde - 44. natuurkundeterm - 46. anno (afk.) - 48. kern - 50. gewicht (afk.) 52. meisjesnaam - 55. vruchtje - 57. hoofd deksel - 59. vogel - 61. lidwoord - 62. maand - 64. holte onder de arm - 66. twee strijd - 67. omroepvereniging - 68. zangnoot 69. watering - 71. lang dun stuk leer - 73. meisjesnaam - 76. bar - 78. voorzetsel 79. herkauwer - 80. lokspijs - 81. Russisch heerser (meervoud) - 82. ruzie. Verticaal: 1. vrijgevig - 2. godin - 3. meisjes naam - 4. windrichting (afk.) - 5. militaire opleidings school (afk.) - 6. jaargetijde - 7. per maand (afk.) - 8. horizon - 9. bijbelse naam - 10. beroep - 11. ieder - 16. slot 17. de jongere (afk.) - 18. wapen - 20. kenspreuk - 23. stuk grond - 25. betrekking 26. spoedig - 27. deel van de bijbel (afk.) 29. boom - 31. soort onderwijs (afk.) - 33. leger - 35. verlangen - 38. te zijner tijd (afk.) 39. woonschuit - 42. familielid - 45. kleur 46. boom - 47. vreemde munt - 49. altijd 51. ijle stof - 53. Verenigde Naties - 54. raad 56. niet hetzelfde - 57. onmeetbaar getal 58. insekt - 60. jongensnaam - 63. keurtroep 65. gewas - 67. afstandsmaat (afk.) - 68. bevel - 70. vorm van eten - 72. telwoord 74. water in Utrecht - 75. voorzetsel - 77. bevel - 79. ambtshalve (Lat. fak.). Oplossing kruiswoordpuzzel no. 758 Horizontaal: 1. gans - 4. ad rem - 7. etna 11. RAI - 12. eel - 13. Orel - 15. pw - 16. si 18. Sloe - 19. talon - 21. traag - 23. tor 24. art - 26. verte - 28. skaat - 31. waard 32. por - 34. knoop - 35. aleer - 39. min 41. Idaho - 44. geest - 46. samen - 48. rep 49. var - 51. aster - 53. nemen - 56. laat 58. Ko - 59. Ur - 60. noga - 62. aal - 63. eis 64. Nita - 65. reeks - 66. anti. Verticaal: 1. grot - 2. aar - 3. niet - 5. down - 6. eist - 8. telg - 9. neo - 10. Alex j.4. later - 15. port - 17. Irak - 18. satan 20. lord - 22. arak - 25. kwaad - 26. va 27. ep - 28. sr -29. To - 30. spoor - 33. ooi 36. eg - 37. eerst - 38. reet - 39. mt - 40. NS 41. iman - 42. deren - 43. An - 45. spek 47. aver - 50. plan - 51. aalt - 52. robe 53. nurk - 54. noen - 55. nasi - 57. aai 61. git.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1982 | | pagina 1