NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD ED Rodelko bv U houdt nu het meest gelezen blad op Noord-Beveland in handen n Q C 71 1 r c C U I u n II n r LJ 85 H u Z n n d u z u n n L d Fm j 11 SPORTAGENDA Alles draait om moeder druk en uitgave: drukkerij markusse te wissenkerke - tel. 01107-13 08 - giro 206882 Zeeland Magazine? postbus i - 4490 aa wissenkerke kade 23 - veere - tel. 01181 - 5 55 voor bemiddeling aan- en verkoop hypotheken taxatie van al uw onroerend goed nieuwjaarsreceptie te k0rtgene voetbal basketbal volleybal tennis No. 3997 Donderdag 7 januari 1982 85e jaargang Abonnementsprijs 20,— per jaar. Franko per post 35,— per jaar. Advertenties 38 ct. per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON door Tom Lode wijk „Wel potstausend... Anneke!" Het portier vloog open en de lange benen van Bert Hazelaar staken uit het portier. „Jij! Ik herkende je niet eens!" „Bert!" En opeens stond hij voor haar, zijn han den omklemden haar armen. „Anneke!" Ze kon niets zeggen, haar ogen staarden hem aan. Haar hart bonkte. En toen waren zijn armen om haar heen en ze wist niets meer dan dat hij hier was, Bert. En dat ze veel meer naar hem verlangd had, dan dat ze zichzelf durfde bekennen. En dat het zijn armen waren die ze om zich voelde. Verschrikt liet hij haar los. „O," zei hij verlegen, „ik „Ja," zei ze zacht, „zeg het maar." „O, Anneke, nu ik je weer zie, nu weet ik het opeens zo heel zeker. Ik hou van jou. Anneke, toe zeg het: geef je ook een heel klein beetje om mij?" „Een heel klein beetje?" zei ze. „Dacht je dat ik me door een man liet omhelzen, waar ik maar een heel klein beetje om gaf?" „Denk om je wagen," zei ze vijf minuten later. „Hij staat daar zo gevaarlijk, straks tolt hij achteruit de berg af." „Geen nood," zei Bert technisch, „hij staat in z'n één. Spuit Elf laat me niet in de steek. Zeg, ik herkende je niet eens. Je ziet er uit, nee maar." En hij hield haar op armlengte afstand. „Je bent een schat om te zien!" „Misschien om te zien," lachte ze, „maar ik kon je wel eens tegenvallen." „Dat risico neem ik." „Zeg Bertus, alles goed en wel, maar tanté Mies zit op haar zalm te wachten. Zo, dus jij was de visite. Ze wou het me niet zeggen." „Nee, net iets voor haar. Altijd vol ver rassingen." „Hoe kun je zo hier komen?" „Ik heb zolang een waarnemer. Ik was ook wel hard aan een week vakantie toe en toen ben ik hier naar toe gekard." „Allemaal in die eend?" „Jawel, allemaal in die eend. Hij heeft me over bergen en dalen gevoerd en hij wist dat hij me niet in de steek mocht laten, want ik moest naar jou toe, zonder stoppen" „Zullen we dan eerst maar es huis-toe gaan?" „Dat doen we. Stap in mijn limousine." Ze zat naast Bert. Zoals ze eens had ge zeten naast de jonge dokter Hazelaar, die nu voor haar „Bert" was, haar Bert. Ze kon het niet bevatten. Ze rilde. „Wat is het, heb je het koud?" vroeg hij bezorgd. „Ik ril van geluk," zei ze. „Bert, het is gewoon te veel. Ik ben toch al zo gelukkig deze laatste dagen, ik weet niet waarom." „Misschien had je een voorgevoel." „Ik durfde geen voorgevoelens hebben. Ik was niet meer gewend, ergens op te hopen en ergens naar te verlangen." „Klets! Je leven begint nu pas." „Ja," zei ze en het leek of ze zong, „mijn leven begint nu pas. Ons leven!" Tante Mies stond al op de uitkijk. „Dat dacht ik wel," zei ze bestraffend, „jij hebt natuurlijk uit zitten kijken om toch eerst te weten wie we op visite kregen." „Mag ze," vroeg Bert gestreng, „alsjeblieft uit zitten kijken of haar verloofde er al aankomt?" „Haar verTante Mies was niet gauw om woorden verlegen, maar nu stotterde ze. „Wat zeg je jongen? Hoor ik goed? An neke, is dat zo?" Bent Q reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 27,50 per jaar. Vraag gratis proefnummer: „Ja, tante Mies," zei Anneke stralend. „Hoe lang is dat dan „Noü," berekende Bert, sinds een kwartier zowat." „Kinderen," zei tante Mies, „kinderen, wat ben ik daar verschrikkelijk blij om. Voor jou, lieve meid," en ze omhelsde Anneke hartelijk, „en voor jou ook, Bert. Je krijgt een vrouw uit duizend." „Dat wist ik," zei Bert, „ik heb er na tuurlijk alleen veel te lang over gedaan om het te merken." Dokter Broers kwam op de herrie naar buiten. „Wat is hier aan de hand! Ha, neef! Zo, heb je het gered? Anneke, wat sta jij te kijken als verwezen lowietje? Ben je wa- genziek geworden van zijn slee?" „Houd je mond, Karei," bestrafte tante Mies, „en feliciteer het jonge paar." „Het jonge paar? Kerel, Bert, heb je ein delijk je verstand gekregen? Dus je hebt toch wel ogen in je hoofd? Ik was al bang dat je zo blind was als een mol." „Nou, oom, gaat u er mee akkoord?" „Of ik er mee akkoord ga of niet, daar zullen jullie je wat van aantrekken. Of ik er blij om ben? Reuze blij. Voor jou en voor Anneke. Ik heb jou altijd beschouwd als de zoon, die ik zelf moest missen en Anneke is voor ons een dochter geworden. Wij zijn dus min of meer jullie schoon-ouwelui." „Honoris causa," lachte Bert. „Ja, en het is me de eer wel. Anneke, lieverd, hier, geef je ouwe oom Karei een zoen. Bert, kerel, je weet wat ik zeggen wil. Hèhè, wat is die wind scherp." En hij veegde langs zijn ogen. Anneke glimlachte. De vlag hing slap aan de vlaggemast. Het werd een feestelijk maal. En er was zo veel te vertellen en te vragen. Bert had Tine Treebergh terug zien komen in Ter woerd. „Nou, Anneke, ik moest twee keer kijken, toen zag ik dat zij het was. Tien jaar jon ger, lekker bruin, en net zo vrolijk als ze vroeger saggerijnig was, pardon! Maar zo was het toch maar. Ze was bepaald geen opgewekte zieke. Ik kan dat rustig zeggen, omdat ze zo helemaal veranderd is. En ik kan geen kwaad bij haar doen. Ik heb haar zo serieus genomen en juist daardoor ont dekt wat ze nodig had! Ja, oom Karei, je ligt er uit als arts. De jonge dokter Haze laar is het één en het al." „Zo zijn de vrouwen," zei Karei Broers berustend, grillig. „Nu ja, als dokter heeft ze me niet meer nodig en als huisvriend heeft ze niet veel meer aan me, nu ik zo ver weg zit. Maar dat komt wel weer bij, wanneer ze hier komt logeren. Want je weet het misschien nog niet Anneke, maar als jij weg bent, komen je moeder en tante Els voor een veertien dagen hierheen." „O enig," riep Anneke, „wat heerlijk voor moeder. Maar eerst moet ik haar weer zien." „Natuurlijk. Nou, jongelui, nou moeten jullie maar es een eindje aan de tippel gaan, dan kan Bert je alles vertellen over zijn wonderauto. Dan hebben je tante en ik ook eens even rust, want jullie praat me blad ders aan m'n oren." Anneke en Bert wandelden door het dorp. Bert vermaakte zich met de commentaren van de dorpelingen, merkte hoe Anneke bij allen bekend en geliefd was. Hoorde de goedmoedige grappen over de Hollandse juffrouw die nu toch werd weggehaald, de gelukwensen. Hij merkte hoe Anneke er hier, net als in het ziekenhuis, in korte tijd in geslaagd was zich geliefd te maken en hij drukte stevig haar arm. „Iedereen vindt jou een schat, zie je wel?" En toen moesten ze natuurlijk alles van elkaar weten. „Och," zei Bert, „de eerste keer dat ik je zag, toen je me open deed, had ik het ei genlijk al van je te pakken. En toen je ziek werd heb ik me vreselijk veel zorgen over je gemaakt. Ik wist zelf niet waarom eigen lijk, maar dat was het natuurlijk. Maar ik wou dat je eerst helemaal beter werd. En toen je weg was, was het in Terwoerd vol komen leeg. Ik durfde je niet te schrijven, i:k was té bang voor een teleurstelling. Tenslotte ben ik toch „Een waardeloze vent," plaagde ze. „Ja, ja, dat zeggen alle mannen. Ik ben je niet waard Nou, ik zal niet zeggen dat ik jou niet waard ben, maar dat jij mij de moeite waard vond, daar durfde ik niet aan den ken". „Heb je er wel eens aan gedacht?" „Ja, maar ik duwde het meteen weer weg. Het kon niet, dacht ik. Jij vindt wel ande ren. Misschien kende je al iemand, één van je medestudenten. Ik ben maar een dom kind." „O zo dom!" lachte hij. „Dom genoeg om met mij te willen trouwen." „Maar toen ik je opeens voor me zag staan, toen wist ik het zó zéker. Het deed pijn. En toen liet je me geen tijd. Maar dat hoefde ook niet. Er was niet één ogenblik van twijfel. O, heerlijk was dat. Zó dat ik wist: hij is hetToen was je van mij." Ze zaten samen op de bank bij de Dreieck en keken in het dal. De mensen van het land gingen op huis aan. Verre stemmen en koeienbellen klonken, het geknars van een wagen. „Ja," zei Anneke stil, „nu begint het geluk." HOOFDSTUK XII. Nieuw leven. Er bleef bijna geen besje bij het spinne wiel, toen de jonge dokter Hazelaar en An neke Treebergh trouwden. „We moeten er niet te lang mee wachten" vond Bert, „een dokter zonder vrouw is niks. En hoe langer ik wacht, hoe meer ik weet hoeveel ik van je hou, dus wat mij betreft, hoe eer hoe liever." Anneke wist hem duidelijk te maken, dat een huwelijk toch wel enige voorbereidings tijd eist. En plaagde hem met de hardlopers- die-doodlopers-zijn, maar het was haar best. Zij wilde toch haar oude leventje niet meer opvatten. Ze zou toch iets geheel nieuws willen beginnen en waarom zou ze dan maar niet meteen beginnen aan het aller nieuwste en het allermooiste: haar nieuwe leven als jonge doktersvrouw? En ze had haar tijd hard nodig. Het oude doktershuis was gezellig, maar ouderwets. De spreekkamer en de wachtkamer moesten worden gemoderniseerd, maar ook verder moest er veel aan gebeuren. Dokter Broers vond alles be^L „Het kan er alleen maar van opknappen." Meermalen moest ze samen met Bert in het lelijke eendje naar de stad voor stoffen, meubels, verlichting. Daar tussen door nam ze autorijles, want Bert vond het nodig dat zijn vrouw ook zelf met Spuit Elf overweg kon. Haar leven was op eens boordevol. En, bekende ze zichzelf, het waren allemaal even prettige dingen. De rustkuur in Zwitserland had haar haar krachten geheel teruggegeven, de vreugde van elke nieuwe dag met nieuwe plannen en taken maakte haar al het werk licht. Blij om het hart werd het haar, als ze dacht aan haar moeder. Ze hadden elkaar staan aankijken, toen ze elkaar weer ontmoetten. Tine Treebergh had haar dochter het laatst gezien, toen ze teer en bleek, een broos poppetje, uit het ziekenhuis kwam. En Anneke had aan haar moeder de herin nering van de vrouw in de duistere slaap kamer, bleek, kringen om de ogen, klagend en ziekelijk. Nu stonden ze tegenover el kaar, gebruind allebei. En ze zeiden allebei tegelijk: „Ben je het heus?" Ook voor Tine Treebergh had het leven een nieuwe taak. Want tijdens een lang ge sprek op de achtersteven van de boot, die weer op Holland aanvoer, had Els Hazelaar haar plannetje geopperd. Zouden zij beiden in Huize Clematis niet een pension kunnen beginnen? Het grote huis met zijn vele kamers was er uitstekend voor geschikt. Het zou wel gemoderniseerd moeten wor den, met centrale verwarming én stromend warm en koud water. Enfin, er moest van alles aan gebeuren. En dat zou geld kosten. Beiden hadden wel wat kapitaal, maar ze wisten nog niet of dat toereikend was. Tot grote verwondering- van Els was Tine er meteen enthousiast voor. Ze had gemeend heel wat bezwaren te moeten overwinnen. Ze wist niet, dat Tine bij al het geluk dat ze in deze dagen terugvond, steeds was gekweld door de vraag wat ze van haar leven zou moeten maken, wanneer straks Anneke eens weg zou gaan. (Wordt vervolgd) Vertegenwoordiger voor Noord-Beveland: dhr. Wattel, TeL 01186 -1578. De nieuwjaarsreceptie van het gemeente bestuur van Kortgene op maandag 4 ja nuari in het Dorpshuis „De Brug" te Co- lijnsplaat, is bijzonder druk bezocht. Bijna alle raadsleden met hun echtgenoten, ver tegenwoordigers van gemeentelijke en rijks instellingen, van kerken, bedrijven, vereni gingen en een groot aantal particulieren kwamen hun goede wensen aanbieden. In een genoeglijke sfeer, waar oude bekenden elkaar opnieuw ontmoetten, bleek duidelijk dat het op prijs wordt gesteld, dat de nieuwjaarsreceptie van het gemeentebestuur traditie is geworden. Zaterdag 9 januari: Colpl. Boys 1 SVD 1 (14.30 uur). Bevelanders 1 Wissenkerke 1 (14.30 uur). Kats 1 DFS 1 (14.30 uur). Colpl. Boys 2 Kapelle 3 (14.30 uur). Bevelanders 2 SSV 2 (12.45 uur). Apollo 4 Colpl. Boys 3 (14.30 uur). Wolfaartsdijk 2 Wissenkerke 2 (14.30 uur) Wolfaartsdijk Al Col. Boys Al (12.45 u) Zondag 10 januari: Lew. Boys 2 Cortgene 1 (12.30 uur). Cortgene 2.— RCS 5 (14.30 uur). Vrijdag 8 januari: Dames: B.V. Hulst Delta-C (Colijnsplaat) (20.00 uur te Hulst). Heren: Delta-C (Colijnsplaat) Dynamo 3 (20.00 uur te Goes). Zaterdag 9 januari: Dames 2e klas: Wiska SVA (14.00 uur) (Gymzaal te Wissenkerke). Zaterdag 9 januari: L.T.C. Noord-Beveland. Nieuwjaars Indoor- toernooi in T.S.I.-hal te Goes, aanvang 19.00 uur. Kruiswoordpuzzel no. 758 1 2 3 8 9 10 lï~ 12 Ï3~ u 15 16 17 18 Ï9~~ 20 21 22 23 24~ 25™ 26 27 28 30™ 31 32 33 34~ 35 36 37 38 39 40 jrfsS.'- 41 42 43 rr 45 46 47 48 49 50*™ 51 52 t' 53 54 55™ 56 57 58~ 59 6Ö- 61 62 X 'Sr 63 64 3 |66^ Horizontaal: 1. vogel - 4. snedig - 7. vulkaan 11. tentoonstellingsgebouw in Amsterdam 12. drank - 13. plaats in Oost-Europa - 15. per week (afk.) - 16. zangnoot - 18. water in Zeeland - 19. deel van een effekt - 21. langzaam - 23. insekt - 24. deel der wet (afk.) - 26. verwijderdheid - 28. soort kaart spel - 31. herbergier - 32. stoot - 34. sluit middel - 35. alvorens - 39. laag - 41. deel van de Verenigde Staten - 44. spook - 46. bij elkander - 48. opschudding - 49. jong dier - 51. bloem - 53. pakken - 56. ver in de tijd - 58. jongensnaam - 59. stad der oudheid - 60. lekkernij - 62. vis - 63. ver langen - 64. meisjesnaam - 65. serie - 66. tegen. Verticaal: i. onderaardse ruimte - 2. bloei- wijze - 3. hechtnageltje - 5. neerslachtig - 6. plaats in Gelderland - 8. nakomeling - 9. nieuw (in samenstelling) - 10. jongensnaam 14. na enige tijd - 15. drank - 17. land in Azië - 18. duivel - 20. Engelse titel - 22. drank - 25. boos - 26. familielid - 27. in persoon (afk.) - 28. de oudere (afk.) - 29. meisjesnaam - 30. doornige uitwas bij hoen ders - 33. schaap - 36. landbouwwerktuig 37. rangtelwoord - 38. smalle opening - 39. meterton (afk.) - 40. vervoerbedrijf (afk.) 41. hoofd van een moskee - 42. kwaad doen 43. meisjesnaam - 45. onderhuidse vetlaag 47. nakomeling - 50. voornemen - 51. mest vocht - 52. kledingstuk - 53. onvriendelijk mens - 54. middag - 55. rijstgerecht - 57. aanhaling - 61. mooie zwarte delfstof. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 757 Verticaal: 1. klomp - 3. lp - 4. era - 5. wild 6. amerika - 7. na - 8. al - 9. kans - 10. tno 11. ik - 13. sluik - 15. banaal - 17. el - 21. garonne - 23. ora - 25. as - 27. im - 28. koran - 31. iduna - 33. lap - 34. lea - 36. wl 37. ijs - 39. nto - 40. regeren - 43. aorta 45. alles - 46. abt - 50. oss - 51. aardig 52. lui - 53. omkomen - 54. oe - 55. de 59. eos - 60. netel - 62. ka - 63. es - 66. peter - 68. pint - 70. saus - 72. ah - 73. sen 76. ptt - 78. Ie - 79. io - 80. mo - 81. ee. Horizontaal: 2. klewang - 8. aktie - 12. Is 14. prima - 15. blank - 16. ole - 18. ale 19. ja - 20. no - 22. mulo - 24. dra - 26. nis 28. ka - 29. pi - 30. ri - 32. islam - 34. lor 42. plantaan - 44. ea - 46. an - 47. oo - 48. nn - 49. globaal - 53. oor - 56. eist - 57. au 49. globaal - 53. oor - 56. eist - 57. au 58. meteen - 61. res - 62. kriek - 64. ao 65. ep - 67. es - 68. pad - 69. sos - 71. sate 73. si - 74. ic - 75. map - 77. het - 78. lenig 80. meute - 82. Ie - 83. lento - 84. monster.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1982 | | pagina 1