NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD R Rodelko bv U houdt nu het meest gelezen blad op Noord-Beveland in handen SPORT-AGENDA Alles draait om moeder Zeeland Magazine? No. 3996 Nieuwjaarsnummer 1982 85e Jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs ƒ24,— per jaar. Franko per post ƒ40,— per jaar. Advertenties 35 ct. per mm., excL BTW. Voor fouten m advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON door Tom Lodewijk „Wenn ich die Leine trek, denke ich niet an meine Leine," zei Meindertsma. „Erd- beerentorte mit Sahnen voor mij. Mevrouw Treebergh, wat denkt u er van?" En Tine zat aan de aardbeientaart met slagroom, voor ze er bij nadacht. En toen ze met de hele club bovenop de Lorelei zaten en probeerden te raden wat die rode en witte vlaggen uit het seinhuisje bij het Binger Loch betekenden, toen beneden hen lange treinen met witte rookpluimen als speelgoed een tunnel indoken. En toen Meindertsma dan eindelijk zijn toegezegde solo ten beste gaf, merkte Tine Treebergh dat ze al die tijd nog niet had gedacht aan het toch onbetwistbare feit, dat ze een patiënte was. „Nou?" vroeg Els, „bevalt het beter dan gisteren?" „Ik geloof," zei ze, „dat ik het beste herstellingsoord wel gevonden heb!" Voor Tine begon een ander leven. Wel ging ze 's avonds op tijd naar bed, wanneer het grootste deel van het gezelschap nog „de stad inging". Ze moest de kaars maar niet meteen aan beide kanten aansteken. Maar ze was er bij, toen ze allen opzagen naar dat monsterlijke standbeeld dat „Die Wacht am Rhein" houdt. Ze zat er bij toen ze in de Rüdesheimer Drosselgasse de frisse Rijnwijn dronken. En ze betrapte er zich op dat ze meezong, toen een stel muzi kanten de vrolijke liederen van de Rijn speelde. „Ben ik dat?" vroeg ze zichzelf af. En toen schoot de gedachte door haar heen: Zó moest Anneke me nu eens zien." „Wat zit je in gedachten. Tine," zei Els. „Ik denk aan Anneke," zei ze zacht, „als die me nou zo es zag." „Ze zou opspringen, denk ik," antwoordde Els. „Als het zo es blijven kon." „En waarom zou het niet? Je zult es zien. je wordt weer helemaal de oude. Je wilt toch niet zeggen, dat je hier zit als pa tient?" lachte ze. „Nee, dat lijkt er niet erg op." „Vind je niet dat we een reuze gezellige club getroffen hebben?" „Ik ben blij, dat ik er bij ben," zei ze tevreden. En op dat moment moest natuurlijk de heer Meindertsma oprijzen van zijn stoel, het glas geheven in de hand. „Dames en heren," zei hij, „ik moet op iemand drin ken. Dat voel ik in m'n botten. En op wie? Dat wou ik nou es doen op onze nieuwste aanwinst. Nee, dames, ik weet wel dat jullie jaloers bent, jullie wilt natuurlijk allemaal de uitverkorene zijn. Ik heb jullie allemaal in m'n hart gesloten, kan me niet schelen wat jullie mannen ervan zeggen. Wie duelleren wil met me, kan vanavond om acht uur terecht bij het pontje. Kopje en bordje meenemen alstublieft. Ik wil drinken op mevrouw Treebergh. Ik vind dat ze het maar dapper volhoudt met dat mooie stelletje van ons. En ik vind ook, dat ze er ieder uur beter gaat uitzien!" „Ja, ja!" riepen allen en keken naar Tine, die daar zat met een hoge kleur en inder daad plotseling tien jaar jonger leek. Hoe lang was het geleden dat zij het middelpunt van een gezelschap was geweest? „Mevrouw Treebergh, we zijn blij dat u het dek van de boot verlaten hebt en ons gelid bent komen versterken. Het doet u goed en het doet ons goed. We zijn maar kort bij mekaar, straks verstrooien we ons weer naar alle windstreken. Maar laat de Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 27,50 per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE herinnering aan deze vakantie ons allemaal bijblijven, mensen! Een prosit in de gemoe delijkheid! Daar ga je!" En toen stonden ze allemaal en hieven hun glas en klonken met Tine. En Els Ha zelaar zag verbaasd hoe haar ogen straalden en hoe leuk ze er weer uitzag. En een plan, dat bij haar was gaan rijpen, kreeg opeens vaste vorm. Toen Tine die avond weer op de boot terugkwam zei ze: „Els, ik ben doodmoe, maar ik ben voor het eerst sinds lange tijd echt gelukkig geweest." Voor ze naar bed ging, schreef ze een brief naar Anneke. Die had nu zo lang haar moeders geweeklaag gehoord. Het werd tijd, dat ze eens een ander geluid vernam. Ze ging van de boot af, hoorde vanuit de salon nog het lachen en praten van de anderen. Uit de hotels langs de oever klonk gedempte muziek. Langzaam liep ze langs de Rijn, genietend van de rust, van de ont spanning. Daar schemerde al de gele brie venbus. Met een voldaan gevoel liet ze de brief er in glijden en liep de weg terug. Aan de nachtelijke hemel straalden de ster ren. Op de rivier pinkelden de lichten van voor anker liggende schepen. Ergens sloeg een torenklok. Dankbaar verwonderd zuchtte ze: „Toch .is het leven goed." HOOFDSTUK XI. Aankomst van Spuit Elf. „Heb jij zin in een loopje?" vroeg me vrouw Broers aan Anneke. „Altijd," zei die vrolijk. „Naar het dorp? Hebt u nog wat vergeten?" „Ja, kind, we krijgen vandaag een gast." „Wie?" vroeg Anneke gretig. „Nou, zul je wel zien." „Jakkes, wat bent u geheimzinnig." „Niks geheimzinnig. Maar je weet, ik houd van verrassingen. Je zult wel zien." „Wat is het? Een man, een vrouw, een kind?" „Sinterklaas," lachte Mies Broers. „Tjakkes, tante Mies, wat doet u myste rieus." „En wat ben jij nieuwsgierig. Wel nee, kind, het is niks bijzonders. Maar nou ja, je zult wel zien. Misschien wordt het ge zellig, misschien niet. En als ik het je op voorhand vertel, zeg je misschien hoera! En het wordt niks, of je zegt: bah! en het wordt leuk." „Ik merk het wel, u bent weer in één van uw politieke buien. Nou goed, ik zal niet zeuren hoor, als u het me niet vertelt ga ik wel naar oom Karei. Die vertelt me alles." „Dat dacht je maar. Trouwens, hij weet er nog niks van." „Was er nog post?" „Nee, vandaag niets." Gisteren was er een brief gekomen van de jonge dokter en daarin had hij aan Anneke de hartelijke groeten gedaan. Het deed haar goed, dat hij nog aan haar dacht. Terwoerd leek een eeuwigheid weg, maar ze kon het niet vergeten. Anneke ging deze dagen als feestdagen door. Het scheen dat haar krachten met het uur terugkwamen. De heerlijke, gezonde berglucht, het prachtige weer, de verruk kelijke omgeving, de rust, de gezelligheid in het doktershuis, de gemoedelijkheid in het kleine bergdorpje waar ze al zoveel mensen kende, die haar altijd vriendelijk groetten en te vinden waren voor een praatje, deed haar deze vakantie onder vinden als de mooiste tijd, die ze in haar leven nog had gekend. En met stralende ogen had ze tante Mies een gedeelte voorgelezen van de brief, die haar moeder haar had geschreven. Een brief met een Duitse postzegel. „Lieve kind, ik moet in deze dagen heel veel nadenken. Ik kom steeds meer tot de conclusie dat ik het verkeerd heb aangepakt, door helemaal niets aari te pakken toen je lieve vader van ons heenging, door me helemaal te wikkelen in mijn verdriet. Daar heb ik mezelf mee te kort gedaan, dat voel ik nu. Maar daar heb ik vooral jou heel erg mee te kort gedaan. Nu pas begin ik te begrijpen, hoe jij je altijd voor mij hebt opgeofferd en ik zou wel willen, dat je op dit ogenblik bij me was, dat ik het je allemaal zou kunnen zeggen. Maar ik ga het van nu af anders doen. Allerlei mensen hier hebben me, zonder het zelf te weten, daarbij geholpen. En als ik er iets aan kan doen om jou gelukkig te maken, dan zal ik het doen. Ik verlang er verschrikkelijk naar je weer te zien. Maar blijf daar nog maar, want het is zo goed voor je. Je hebt het zo nodig en je hebt het zo dubbel en dwars aan mij verdiend." „Moeder overdrijft verschrikkelijk," had ze gezegd. Maar ze moest toch even slikken. „Je moeder heeft een prachtige kuur on dergaan," zei Mies Broers. „Ik had wel ge hoopt dat het haar goed zou doen. Maar ik had niet verwacht, dat ze er zó door zou veranderen." „Ze heeft aan Bert's moeder ook een reuze-vriendin," meende Anneke. „O ja. Els is hartelijk en doortastend, allebei. Net wat je moeder nodig heeft. Ik ben blij, dat die twee elkaar juist op dit moment weer hebben gevonden." En zo waren alle dagen voor Anneke da gen vol licht en blijdschap. „Als u dan toch niks vertellen wilt, vertel me dan wat ik halen moet." „Een blikje schelvislever en een blikje zalm, meer niet." „Dan ga ik nu meteen naar Frau Wilden- dorf." „Dan ben je vooreerst nog niet terug." Frau Wildendorf, de eigenaresse van de grootste winkel in het dorpje, had Anneke in haar hart gesloten en probeerde haar steeds mee te lokken voor een „Tasse Kaffee." „Die zalm zal er niet van bederven," lachte Anneke. En "ing neuriënd de deur uit, het slingerend pad af naar het dorp. Frau Wildendorf was er zelf niet, dus ze was gauw klaar. Nu ging ze nog even naar de „Drei-eck". Een punt vanwaar je heel het dal kon overzien en waar een bank stond voor hen, die van het uitzicht wilden ge nieten. Het was Anneke's lievelingsplek. In de ochtendzon zat ze daar op de bank in haar Dirndl-jurk, die haar een meisje van negentien deed lijken in plaats van een jonge vrouw van vier en twintig. Haar anders zo bleek gezicht was gebruind, haar blonde haar bijna zilverwit. Met haar elle bogen op haar knieën geleund, keek ze naar beneden in het dal. Ze zag op de bergweiden de koeien, hoorde het zachte klingelen van de koeienklokken. In het dorp beneden was een bruiloft, ze hoorde de kerkklokken. Op de witte, slingerende weg met de vele haarspeldbochten reed heel in de diepte een autootje, als een kleine rode kever. Ze dacht glimlachend aan „Spuit Elf" van Bert Hazelaar en die gedachte warmde haar hart. Ze mocht hem erg graag. Ze had zich in vol vertrouwen aan hem overgegeven. Er ging een rust van hem uit, zo jong als hij was, een grote zekerheid. Ze verlangde er naar weer eens met hem te praten. Ze begon eigenlijk al weer een beetje te verlangen naar Terwoerd en naar allen die ze daar kende. Maar, met een week was ze weer thuis! Leuk gezicht was dat, zo'n wagentje tegen de berg te zien opkoersen. Als Herman de familie soms met de wagen kwam halen, zat ze ook meestal op de Drei-eck uit te kijken. Eerst een klein zwart torretje, dat wegkroop achter de berg, bij de volgende bocht was hij al weer groter. Dit was geen grote wagen en ze had er plezier in, zo dapper als het karretje de ene haarspeld bocht na de andere nam. Misschien, dacht ze, was dat wel de visite, waar tante Mies over gesproken had. Ze was gaan staan, haar belangstelling gewekt. De auto was nu aan haar oog ont trokken, maar ze hoorde de motor ronken. Hij had er een toer aan, dat was duidelijk. En opeens, op het laatste gedeelte zag ze hem recht op zich afkomen. Met een schok zag ze: een kleine rode wagen, een lelijk eendje. Een blauw nummerbord met witte cijfers, een Hollander! Maar dat was... Nee, dat kon niet, die zat in Terwoerdt En toen stopte het autootje, een hoofd stak naar buiten. „Fraulein, bitte, das Haus von Herr Doktor „Gerade aus, Herr doktor..." zei ze. (Wordt vervolgd) KADE 23 - VEERE - TEL. 01181 - 5 55 VOOR BEMIDDELING AAN- EN VERKOOP HYPOTHEKEN TAXATIE VAN AL UW ONROEREND GOED Vertegenwoordiger voor Noord-Beveland: dhr. Wattel, Tel. 01186 -1578. Met ingang van het volgend nummer willen we in dit blad een sport-agenda opnemen. U vindt daarin wedstrijden, toer nooien, e.d. waar Noord-Bevelandse sport verenigingen bij betrokken zijn. Voor de voetbal-rubriek zijn we geïnfor meerd via een blaadje van de KNVB-afde- ling Zeeland. Wel verzoeken wij de voet balclubs ons nog opgave te doen van hun vriendschappelijke wedstrijden, toernooien, e.d. Voor de overige rubrieken (volleybal, badminton, tennis, e.d.) vragen wij de medewerking van deze sportverenigingen op Noord-Beveland. Voor iedere sport geldt: a Betrokkenheid van een Noord-Bevelandse sportvereniging. b. Opgave vóór woensdag in de uitgave van de donderdag. c. Geen commerciële aktiviteiten (daar is een advertentie het geschikste middel voor). d. De redaktie beslist uiteindelijk over deze gratis plaatsing in de agenda. Als voorbeeld geven wij u het volgende: VOETBAL Zaterdag 9 januari: Colpl. Boys 1 SVD 1 (14.30 uur). Bevelanders 1 Wissenkerke 1 (14.30 uur). Kats 1 DFS 1 (14.30 uur). Enz. enz. Zondag 10 januari: Lew. Boys 2 Cortgene 1 (12.30 uur). Enz. enz. ENZ. ENZ. Graag daarom de welwillende medewer king van alle sportverenigingen op Noord- Beveland voor deze gratis publiciteit van uw sport. Het adres is: Drukkerij Markusse, Postbus 1, 4490 AA Wissenkerke. Verder hopen wij dat onze lezers deze extra informatie op prijs zullen stellen. De redaktie. Kruiswoordpuzzel no. 757 Horizontaal: 2. wapen - 8. bedrijvigheid 12. briefaanhef (Lat. afk.) - 14. uitstekend 15. onbeschreven - 16. Spaanse uitroep 18. Eng. bier - 19. bevestiging - 20. wind richting (afk.) - 22. soort onderwijs (afk. oude benaming) - 24. spoedig - 26. muur holte - 28. vogel - 29. onmeetbaar getal 30. het Romeinse Rijk (Lat. afk.) - 32. godsdienst - 34. vod - 35. plaats in Noord- Holland - 38. water in Brabant - 39. wrede keizer - 41. deel van Amerika (afk.) - 42. boom - 44. en anderen (afk.) - 46. meisjes naam - 47. militair (afk.) - 48. de onbe kende (afk.) - 49. ruim genomen - 53. deel van het hoofd - 56. plaats in de Betuwe 57. uitroep - 58. dadelijk - 61. zaak - 62. vrucht - 64. anno (afk.) - 65. in persoon (afk.) - 67. verlaagde toon - 68. smalle weg - 69. noodsein (afk.) - 71. vleesgerecht 73. zangnoot - 74. in casu (afk.) - 75. om slag - 77. lidwoord - 78. soepel - 80. troep jachthonden - 82. Frans lidwoord - 83. mu ziekterm - 84. draak. Verticaal: 1. houten schoeisel - 3. langspeel plaat (afk.) - 4. tijdperk - 5. ongetemd - 6. werelddeel - 7. voorzetsel - 8. reeds - 9. gelegenheid - 10. tot nader order (afk.) 11. pers. vnw. - 13. glad neerliggend (van haar) - 15. plat - 17. stofmaat - 21. rivier in Frankrijk - 23. bid (Lat.) - 25. spil - 27. ter herinnering (afk.) - 28. heilig boek - 31. godin - 33. Europeaan - 34. Bijbelse figuur 36. geografische aanduiding (afk.) - 37. lek kernij - 39. netto (afk.) - 40. besturen 43. hoofdslagader - 45. niets uitgezonderd '46. kloostervoogd - 50. plaats in Brabant 51. lief - 52. vadsig - 53. het leven verliezen 54. dubbelklank - 55. lidwoord - 59. godin 60. plant - 62. vogel - 63. vlagzalm - 66. jongensnaam - 68. vochtmaat - 70. gerecht 72. uitroep - 73. vreemde munt - 76. staatsbedrijf (afk.) - 78. Frans lidwoord 79. in opdracht (afk.) - 80. soort onderwijs (afk.) - 81. water in Friesland. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 756 Horizontaal: 1. zes - 4. asperen - 10. pop 13. ijzer - 15. tonia - 16. navo - 17. lekkers 19. agnaten - 21. lo - 22. mo - 24. li 25. rr - 27. nu - 29. elite - 32. ai - 34. nodig - 37. stoer - 39. vee - 40. liniaal 42. tui - 43. ar - 44. do - 45. ddr - 46. of 47. vm - 48. sla - 50. opmeten - 51. bea 52. ieder - 54. stola - 56. ot - 57. sneek 60. ur - 61. ap - 62. Ie - 63. od - 65. sr 67. ontaard - 70. drietal - 73. enig - 74. genie - 76. recu - 77. roe - 78. mentaal 79. les. Verticaal: 1. zijl - 2. ezel - 3. sekonde 5. stroe - 6. pos - 7. en - 8. ria - 9. eagle 10. patriot - 11. over - 12. pon - 14. rk 16. na - 18. em - 20. ni - 23. ei - 26. invasie 28. ui - 30. landmijn - 31. taartje - 32. at 33. primaat - 35. oerle - 36. gloor - 37. slons - 38. euvel - 41. ide - 49. adoptie 51. borstel - 53. et - 55. tu - 57. serge 58. el - 59. korea - 61. anno - 62. la - 64. di 66. race - 67. oer - 68. ag - 69. den - 70. dia - 71. er - 72. lus - 75. nt.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1982 | | pagina 1