NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Rodelko bv U houdt nu het meest gelezen blad op hoord-Beveland in handen Alles draait om moeder Zeeland Magazine? No. 3994 Donderdag 10 december 1981 85e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs ƒ24,— per jaar. Franko per post ƒ40.— per jaar. Advertenties 35 ct. per mm., exd. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON 14 door Tom Lodewijk „Ik ben aan zingen nog niet toe," zuchtte Tine. „Ik moet eerst nog zien dat het alle maal goed gaat. Ik kan voor die tijd nog wel ziek worden." „Dan geef ik u een spuitje en brengen we u in verdoofde toestand aan boord," schert ste Bert. „Nee maar, waarom zou u ziek worden? Van de zenuwen?" „Ach dokter, u zult zien, overmorgen ben ik helemaal van de kaart." „Onzin," besliste Bert, „niemand gaat van de kaart". Het waren voor Anneke gespannen dagen, maar mevrouw Hazelaar lette er op, dat ze zich niet te druk maakte, zorgde er voor dat ze 's middags ging rusten en op tijd naar bed. Ze behoefde niets anders te doen dan zich te laten verwennen en ze kreeg tranen in de ogen, toen de laatste middag vóór haar vertrek haar moeder haar op bed thee kwam brengen. „Moes, dat is nou de omgekeerde wereld." „Ja kind," zuchtte mevrouw Treebergh, „en toch ben ik zo blij, dat ik het nu es voor jou kan doen. Lieve An, je hebt toch wel altijd erg hard voor me moeten sjou wen." „Ach, praat u er niet over," weerde ze af. „En ik heb het allemaal zo vanzelfspre kend gevonden. Pas toen je ziek werd," ze wendde even haar gezicht af, „toen ik die vreselijke angst had, dat ik jou misschien zou moeten missen." „Nou, malle, huil nou niet. Je steekt mij nog aan." „Ja, maar nu huil ik niet van verdriet." „Ik ben zo blij," bekende Anneke. „Ik zou niet rustig heengaan als ik niet wist, dat er voor u werd gezorgd." „Ga jij heus maar kind. Je hebt het wel verdiend." De volgende dag namen moeder en doch ter afscheid, alsof ze elkaar voor het leven niet zouden weerzien. „Het valt ook niet mee," vond Bert. „An neke gaat naar'Üat levensgevaarlijke Zwit serland en u naar de Rijn, waar de beren om iedere hoek loeren." „Spot u er maar mee," verdedigde Anneke zichzelf en haar moeder. „We zijn nog nooit zo lang van elkaar weggeweest." „En jullie bent nog niet eens weg," lachte hij. Toen reed het rode autootje weg, rake lings scherend langs een boom. Mevrouw Hazelaar keek het stel hoofdschuddend na. „Die auto is mijn dood nog es," voorspoelde ze tragisch. „Jouw dood?" „O, dacht je de zijne? Onkruid vergaat niet. Maar ik sta angst op angst uit om dat ding." „Hij zal het wel rooien," zei Tine Tree bergh, die nu helemaal onbegrensd vertrou wen had gekregen in de jonge dokter Ha zelaar. Anneke en Bert waren al gauw op de grote weg en het autootje reed of het van zelf de weg wel vond. „Nu wou ik es wat vragen," zei Bert. „U bent nu mijn patient niet meer, gelukkig. Moet u nu nog alsmaar dokter tegen mij zeggen en ik juffrouw Treebergh? We schelen vier jaar." „Ik heb altijd erg tegen dokters opgezien," plaagde Anneke. „Nu ja." zei Bert en er was een ondertoon van ernst in zijn scherts. „Ik heb van het begin af geweldig tegen jou opgezien, daar om hoef ik toch niet alsmaar juffrouw te blijven zeggen." „Nee," stemde Anneke toe. „Het wordt Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 25,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE ook wel een beetje lastig. Straks zegt ieder een jij en jou, mijn moeder en jouw moeder zijn ook nog ouwe kennissen, en wij zitten maar te uwen. Het wordt wat opzichtig. Zeg tegen mij maar gewoon Anneke, hoor." Maar zij zelf moest wel even wennen om Bert te zeggen. Het wende gauw, vooral tijdens deze onbezorgde rit door het zo merse landschap. In het Schiphol-restaurant aten ze samen op hun gemak en voor An neke het wist, werden de passagiers voor Zürich afgeroepen. Bij de douane was het tijd voor afscheid. „Nu," zei Bert, „nu moet ik je aan an deren overlaten. De stewardess zal extra goed op je passen." „Alsjeblieft Bert," zei Anneke, „ze be schouwen me toch niet als een invalide?" „Nee, maar een beetje extra zorg kan geen kwaad. Nii, meisje, pas vooral goed op jezelf. Denk er om, je bent nog niet van ijzer." „Ik moet jou bedanken," zei ze, „voor alle goeie zorgen. En ik zal je de mooiste kaart sturen, die ik vinden kan." „Doe dat vooral," zei hij met klem, „nu Anneke, een fijne vakantie. Doe ze allemaal de groeten, ja?" Hij reed alweer op de grote weg, toen de Caravelle zich met donderend geweld in de lucht verhief. Hij stuurde de auto in de berm, in een vage angst, je kon nooit we ten. Maar nee, de grote vogel scheerde steil omhoog en verdween weldra uit het gezicht. Anneke is in de wolken, dacht hij. Anneke was er weldra uit ook en zag buiten de zon stralen, terwijl beneden haar een dek van witte watten zich blinkend ontplooide. Meteen was de stewardess bij haar. „U bent juffrouw Treebergh? Ik zal u zo dadelijk thee brengen. En als u iets nodig hebt, u geeft mij maar een seintje." Het gaf Anneke een veilig gevoel. Ook hier was ze door goede zorgen omringd. Ze verveelde zich geen ogenblik, bladerde wat in tijdschriften. Maar liefst gaf ze zich over aan haar gedachten, die soms wonderlijke wegen gingen. Toen kwam het lichtsignaal. „Sigaretten doven, gordels vastmaken" en de stem van de piloot, die aankondigde dat ze in Zürich gingen landen. Opeens beving haar een pa niek. Stel je voor, dat er iets mis was gegaan, dat er niemand voor haar was? De stewardess stond naast haar. En ze begreep, dat in dat geval er altijd een organisatie klaarstond om haar te helpen. Ze hoefde niet bang te zijn, dat ze bij nacht en ontij alleen in de straten van een vreemde stad zou moeten ronddwalen. De douaneformaliteiten verliepen heel vlot en door een glazen deur zag ze opeens een bekende grijze kuif. Joviaal zwaaide dokter Broers. Een pak van haar hart, hij was er! Nu ging alles verder goed. Met een stralende glimlach liep ze hem tege moet, sloeg haar armen om zijn hals en zoende zijn rimpelige wang. Hij werd er verlegen van. „Lieve meid," zei hij schor, „wat fijn om jou zo doodgewoon hier te zien uitstappen. Tante Mies zit op hete kolen, maar ze kan niet weg. Er was iets niet in orde met de verwarming en daar moest ze bij blijven." „Ziezo," zei hij toen ze in de taxi zaten, „in Zürich heb ik een fijne hotelkamer voor je, daar kun je je dan een beetje opknappen en misschien wat uitrusten." „Niet nodig," zei Anneke, „ik ben zo fris als een hoentje." „Mooi. En dan gaan we samen heel lek ker eten, kun je de Zwitserse keuken leren kennen. Bijna zo goed als van je tante, maar een beetje duurder. Dan op tijd onder de wol, lekker slapen, dan gaan we morgen met de trein verder. Het is maar een uurtje. En dan nog een dik half uur met de auto en dan zijn we thuis. Zou je dat halen, denk je?" „Het lijkt me heerlijk," zei Anneke. Ze leefde als in een droom. Ze wandelde door de straten van de stad en genoot van de schitterende etalages, genoot van de ge zellige sfeer in het restaurant, van de ver halen die dokter Broers ophing van het leven in de bergen. De volgende dag voerde de trein haar door het majestueuse alpen landschap. Te kort duurde haar deze rit. „Je künt er een maand lang van genie ten," troostte de dokter. „Straks snak je weer naar Terwoerd." Anneke lachte, dan moest er heel wat gebeuren. Bij het station kwam een gebruinde chauffeur naar hen toe. „Ah Herr Doktor! Herzlich wilkommen! So, und das ist die Gnadige Jungfrau?" De genadige jonkvrouw lachte. „Hermann en ik zijn al goeie vrinden," zei de dokter. „Als ik weg moet, rijdt hij me, dat is niet zo vaak. Maar bij het ke gelen, hé Hermann?" Hermann lachte een rij bruine tanden bloot en verklaarde, dat de dokter het wel leren zou. „Ik dacht, dat u al kampioen was," plaag de Anneke. „Ze moeten nog wennen aan mijn stijl," legde hij uit. „Ik speel niet om de winst. Maar om het spel." „Jawohl," lachte Hermann die het best verstaan had. „Es gibt Pudels vor und nach" En ze lachten allebei smakelijk. Langs vele haarspeldbochten klom de be daagde grote wagen langzaam naar boven. „Nu moet je opletten," zei de dokter, „hier voorbij de bocht moet je naar boven kijken". Anneke tuurde. Ze zag groene hellingen, bezaaid met bloemen, hier en daar een huis. En dan„De vlag," riep ze, „rood-wit- blauw!" „Dat is ons huis," zei de dokter, „en die vlag wappert daar ter ere van jou." „Ach," zei ze, „jullie bent schatten, al lebei." Op het gras voor het huis stond mevrouw Broers al uit te kijken. „Kind, van harte welkom hier. Ik ben zo blij dat je er bent. Nu wordt het hier pas echt gezellig!" „Merci," bromde de dokter, „als je iets aardigs wil horen, moet je vooral naar je eigen vrouw luisteren." „Och, arme stakker, heb jij het zo slecht bij me? Zal ik je eens wat vertellen? We hebben aardbeien met slagroom, verse slag room." „Dat mag ik eigenlijk niet hebben." zei de dokter verlekkerd, „slecht voor mijn lijn" „Dan eten wij ze samen maar op," vond mevrouw Broers. „Anneke hoeft voor haar lijn nog niet bang te zijn." „Maar ik wil het offer wel brengen," besloot de dokter. „U bent een edel mens," zei Anneke. HOOFDSTUK X. Aan boord van de „Edelweiss". Als een wit sprookjespaleis, blinkend in de vroege ochtendzon, lag de grote salon boot „Edelweiss" voor de steiger van Sankt Goar. Enkele vroege gasten van de hotel pensions langs de Rijnoever wandelden zon der enige haast langs, namen de boot goed op, en een enkele vaderlandslievende Hol lander wuifde op goed geluk naar het rood- wit-blauw, dat aan de achtersteven zachtjes door het windje werd bewogen. Als gesyn copeerde muziek klonk het ritme der mo toren van de krachtige motorslepers en de rivierboten die, zodra het eerste mor genlicht aanbrak, waren ontwaakt uit hun rust en nu hun reis voortzetten, stroom-op naar het Binger Loch, stroomaf naar Rotter dam. In hun kleine vletjes waren de loodsen het water opgegaan, maakten handig vast aan één der langsvarende schepen, of lieten zich bij drie of vier tegelijk rustig voort trekken door een afgaande boot. Aan weerskanten rezen de bergen. Op de terrassen waren kelners bezig met dekken voor het ontbijt van die gasten, die prefe reerden buiten te zitten. De bedrijvigheid was gedempt, scheen zich op te lossen in de rust die uitging van de eeuwige bergen rondom, het geluid verklonk op het wijde water van de Rijn. Tine Treebergh leunde over de reeling en keek naar de raderboot uit Düsseldorf, vol geladen met kinderen die al volop zongen van de Lorelei, en vrolijk wuifden naar de „Edelweiss". Tine wuifde terug en haar ge dachten begonnen steeds vaster vorm aan te nemen. (Wordt vervolgd) KADE 23 VEERE TEL. 01181-5 55 VOOR 4 BEMIDDELING AAN- EN VERKOOP HYPOTHEKEN TAXATIE VAN AL UW ONROEREND GOED Vertegenwoordiger voor Noord-Beveland: dhr. Wattel, Tel. 01186 - 1578 Burgerlijke stand WISSENKERKE Geboren: 8 november: Carina Maria Anne, d.v. M. R. Fenning en M. J. M. van der Velde; 10 november: Andrea Corina Maria, d.v. A. M. Quakkelaar en C. Liplijn; 11 no vember: Sjoukje, d.v. J. P. Kastelein en A. D. Will. Ondertrouwd: 5 november: Cornelis van der Veer, 22 jaar en Ilse Swint, 18 jaar; 18 november: Cornelis Bertus Noordhoek, 24 jaar en Maatje Adriana Balkenende, 21 jaar. Gehuwd: Geen. Overleden: 3 november: Jacomina E. de Regt, 81 jaar, w.v. D. Verburg. AAN ONZE ADVERTEERDERS Aanstaande donderdag 17 december ver schijnt ons laatste nummer in 1982. Dan wordt het weer een huis-aan-huis bezorging. Diegenen, die in dat nummer hun adver tentie geplaatst willen hebben of een folder ingelegd willen zien, verzoeken wij zo spoe dig mogelijk hun opdracht daartoe in te zenden of telefonisch door te geven, tot uiterlijk dinsdagavond 5 uur. Het daarop volgend nummer verschijnt op donderdag 31 december. Uw advertentie of nieuwjaarswens zullen wij ook dan weer graag zo spoedig, mogelijk ontvangen. Ook voor dat nummer geldt inzenden vóór of op dinsdag 29 december a.s., 's avonds 5 uur Bij voorbaat dank voor uw medewerking. De uitgever. Kruiswoordpuzzel no. 755 Horizontaal: 1. soort bril - 7. zeegroen - 13. uitroep - 14. glazen knikker - 16. rivier (Spaans) - 17. plaats in Afrika - 19. jon gensnaam - 20. stelregel - 21. voordeel 23. Noord-Europeaan - 24. wondvuil - 25. sportterm - 27. voegwoord - 28. de jongere (afk.) - 29. duur der dingen - 31. jongens naam - 32. meisjesnaam - 33. roofdier 35. in persoon (afk.) - 37. Frans lidwoord 38. nootje - 39. immer - 41. bevestiging 42. deel van een roeiboot - 43. klaar - 45. afgesloten stand - 47. slordig - 50. als eerder (afk.) - 52. loco-burgemeester (afk.) 53. godin - 55. geheel de uwe (afk.) - 56. voorzetsel - 57. Europeaan - 59. water in Brabant - 60. onmeetbaar getal - 61. geheel van bouwlanden - 62. schil - 64. plaats in Drente - 66. water in Utrecht - 68. struik 70. handvat - 72. vuilnishoop - 74. drank 75. druk - 77. jongensnaam - 78. tussentijd 79. schatting. Verticaal: 1. ergens héén leiden - 2. grond soort - 3. vrolijk en bekoorlijk - 4. vervoer bedrijf (afk.) - 5. wandversiering - 6. boeket 7. afsluiting - 8. lidwoord - 9. leraar - 10. bestuurder - 11. nakomelingschap - 12. zwervend volk -15. geheel ontwikkeld insekt 18. bijwoord - 20. op dit moment - 22. sportartikel. - 24: aanmatiging - 26. en dergelijke (afk.) - 30. dun - 32. tandarm zoogdier - 33. familielid - 34. vertrek - 36. kledingstuk - 38. kostuum - 40. aanw. vnw. 44. schijnvrucht - 46. reeds - 48. Fr. voeg woord - 49. vogel - 51. europium (afk.) 54. geb. in Zuid-Amerika - 56. de onbe kende (afk.) - 58. grove tarwe - 61. larve 63. titel (afk.) - 64. hetzelfde - 65. droog oven - 67. getij - 69. gang - 70. van het Heilige Roomse Rijk (afk.) - 71. meisjes naam - 73. steensoort - 75. prijs (afk.) - 76. voormalig. Oplossing kruiswoordpuzzel no 754 Horizontaal: 1. das - 3. overste - 8. dog 11. wl - 13. lu - 14. si - 16. ne - 17. agenda 21. kennen - 24. ego - 25. ria - 27. via 28. iz - 30. serge - 32. bv - 33. net - 35. eli 36. igz - 38. hoe - 39. germaan - 40. oor baar - 41. semilor - 45. astarte - 49. ida 50. noe - 51. imp - 52. dan - 53. me 55. derde - 58. kt - 59. alm - 61. tea 62. zet - 64. eduard - 67. noemen - 69. lo 70. ah - 72. we - 73. ot - 74. ets - 75. smaragd - 76. ase. Verticaal 1. dwaling - 2. alg - 4. vla - 5. eu 6. ss - 7. tik - 9. ons - 10. genever - 12. enge - 15. snik - 18. ee - 19. do - 20. sir 22. eV - 23. na - 25. rein - 26. agio - 29. zee - 30. sladood - 31. egiosme - 32. boa 34. trema - 35. ea - 37. zr - 38. haard 41. simpele - 42. ede - 43. In - 44. reet 45. aida - 46. tp - 47. tak - 48. entente 54. vlak - 56. rek - 57. pees - 59. au 60. mr - 62. zo - 63. tm - 65. dot - 66. dam 67. neg - 68. eos - 71. ha - 72. wa.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1981 | | pagina 1