NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD QD II houdt 00 het meest gelezen blad op Keord-fieveland in handen Rodelko bv Alles draait om moeder Zeeland Magazine? No. 3993 Donderdag 3 december 1981 85e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 24,— per jaar. Franko per post 40,— per jaar. Advertenties 35 ct. per mm., exd. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON door Tom Lodewijk „Hoe oud is die zuster?" vroeg mevrouw Hazelaar waakzaam. Mies Broers barstte in lachen uit. „Jij ziet al meteen romantiek. De zuster is goed vijftig. Echte goeie wijkverpleegster, maar niet sentimenteel. Nou, Bert en die zuster zijn het zo'n beetje eens over mevrouw Treebergh, wel te verstaan. Mijn man heeft haar altijd maar zo'n beetje haar gang laten gaan met drankjes en poedertjes, maar Bert zegt dat dat helemaal verkeerd is. Zo maak je patiënten, zegt hij. Hij wil, dat Tine Treebergh weer letterlijk en fi guurlijk op haar eigen benen gaat staan. En nu Anneke in het ziekenhuis lag, moest dat wel." „Ja, dat lijkt me heel goed voor haar, tenzij ze ernstig ziek is." „Dat is ze niet, maar ze heeft geen wils kracht, geen verweer, geen levenslust. Ze is apathisch." „Hm. Daar moet ze overheen natuurlijk." „Nu had ze uitgekeken naar Anneke's terugkeer, maar ik geloof niet dat Anneke haar oude leventje weer zal kunnen op vatten. Dat is voor Anneke fataal, maar voor haar moeder ook. Tine Treebergh moet bij wijze van spreken een injektie hebben, die moet er óók nodig eens uit. En nou dacht ik zo, toen ik jou over die Rijnreis hoorde praten, dat dit net iets voor haar zou zijn." „Ja, dat lijkt me ook wel. Heel comfor tabel, weinig inspannend. Je kunt als je dat wilt de hele vakantie op de boot blijven zitten. Mij krijgen ze zo gek niet. Maar ja, zij is patiënte natuurlijk." „Zeg Els, ik wou proberen Tine Treebergh zo ver te krijgen dat, als Anneke bij ons is, zij zo'n vakantie gaat nemen. Ze zal er niets voor voelen, ze zal er als een berg tegenop zien. En dan kent ze natuurlijk niemand, ze zit daar vreemd tussen al die mensen." „En nou -wou je mij zeker vragen of ik samen met haar wou gaan," snapte me vrouw Hazelaar. „Je bent me te gauw af. Ik vroeg me af, of ik jou zoiets zou durven vragen." „Ik zou er jou zeker een plezier mee doen?" „Ja, want ten eerste is Tine Treebergh echt heel aardig in haar gewone doen. En ik zou haar zo graag weer in haar gewone doen hebben. Maar ik denk vooral om An neke. Dat is werkelijk een schat van een meid. Daar zijn we het allemaal over eens." „Bert ook?" „Bert is erg op haar gesteld," zei me vrouw Broers voorzichtig. Zij was het hare gaan denken over de beroepsmatige belang stelling van de jonge dokter voor zijn pa tiënte. „Zo, zo," zei mevrouw Hazelaar naden kend. Had Bert daarom zo stilletjes zitten glimlachen, terwijl zij haar preek afstak over de wenselijkheid van de huwelijkse staat? De beide vrouwen zaten tegenover elkaar, elk met haar eigen gedachten. „Luister es. Mies," zei Bert's moeder, „na wat jullie allemaal voor Bert gedaan hebt, zou ik maar al te blij zijn wanneer ik iets voor jullie terug kon doen. En het valt me wel op, dat je daarbij meteen weer denkt, niet aan je zelf, maar aan een ander." „Ach, Els, wij hebben alles. Wij kunnen alleen ons geluk nog vinden in het geluk van andere mensen." „Maar je snapt wel dat ik er eerlijk ge zegd weinig voor voel, mijn vakantie door Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 25,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE te brengen als ziekenverpleegster." „Ben je mal, zó erg is het niet. Als je het mij vraagt, heeft ze helemaal geen verpleeg ster meer nodig. Zuster Bertha komt er alleen, zegt ze, om haar overeind te houden. Haar geen voorwendsel te geven weer te gaan liggen, „omdat ze er alleen niet te genop kan". Nee, wat zij nodig heeft is iemand die er haar even overheen helpt, waar ze samen mee kan gaan, kan praten. En ik kan me voorstellen dat zij terug- huivert van de gedachte, daar alleen op een boot te zitten in een'vreemd land tussen allemaal wild-vreemde mensen. Ze zal weer aan de mensen moeten wennen." „We zitten hier de huid al te verkopen, vóór de beer gevangen is. Misschien wil ze helemaal niet." „Weet je wat," zei de doktersvrouw op staande. „De mannen nemen een loopje, wij nemen ook een loopje. Mientje let wel op de telefoon en Karei is zó weer terug. Wij gaan even naar Tine. Ik bel haar op." Els Hazelaar haalde gelijkmoedig haar schouders op. Zo was Mies. Een plannetje en doen, meteen. Niet over vieren en vijven. Dóórzetten. En een half uur later zat ze tegenover Tine Treebergh. Ze schrok een beetje, toen ze haar terugzag. Tine had wel een klap gehad. En toch, ze zag er nog niet oud uit. En als ze lachte, en zowaar, ze had ge lachen toen ze opeens Els Hazelaar weer terugzag. Dan kon je je voorstellen, dat ze eens een charmante vrouw was geweest. En het nog kon zijn, wanneer ze maar wilde Tine zag niet anders dan leeuwen en be ren op de weg en zelfs op de Rijn. Zij voerde een arsenaal van bezwaren aan. „Goed," zei Mies Broers, „blijf dan alleen in je huis zitten met Aaltje. Anneke is er niet. Niemand die naar je omkijkt." „Ik ben zo lang alleen geweest," zuchtte mevrouw Treebergh. „Te lang. En wil je dat je hele leven blij ven? Kom Tine, je bent net even in de vijftig, je hebt nog een heel stuk leven voor je. En je ziet hoe het je allemaal meege vallen is, je kon veel meer dan je wist." „Maar het maakt me doodmoe." „Daarom heb je vakantie nodig." Mevrouw Broers vertelde later, dat ze blaren op haar tong had, voordat ze het eindelijk zo ver had, dat Tine Treebergh „in beginsel" toestemde. En dat was dan vooral omdat ze niet alléén zou hoeven te gaan. •„Dus je wilt wel met mij samen?" vroeg Els Hazelaar. Opeens was daar een zeldzaam glimlachje op het gezicht van de ander. „Ach," zei ze, „met jou zou het misschien toch wel erg gezellig zijn." „Afgemaakt," zei Mies Broers. „We klet sen er nou alleen nog over wanneer. Goed, Els?" „Akkoord," zei Els, haar hand op Tine's schouder. „En wij gaan samen de Rijn op. Poets je Duits maar op en dan gaan we zingen: Ich weiss nicht was soil es bedeuten dasz ich so traurig bin!" HOOFDSTUK IX. In de wolken. „En een wegligging dat ie heeft," zei Bert enthousiast de roem zingend van zijn felrode lelijke eendje. „Weet u hoe ze hem in het dorp noemen? Spuit Elf!??" Anneke glimlachte. Bert had haar uit het ziekenhuis afgehaald en was onderweg niet moede geworden de rij- en remkwaliteiten van zijn „slee" te prijzen. Anneke had niet veel gezegd. Haar gedachten vlogen vooruit, naar huis. Die gedachten waren niet on vermengd blij. De weken in het ziekenhuis waren als een droom geweest. Nu moest ze terug in het gewone leven van iedere dag. Zou het weer worden als voorheen? De hele dag op de bank en dan weer naar huis om voor moe der te zorgen? Van de ene plicht naar de andere? Hoeveel ze ook van haar moeder hield, dit vooruitzicht drukte haar neer, en Huize Clematis leek haar een gevangenis. „Tussen twee haakjes," zei Bert, „we gaan niet naar uw huis, maar naar mijn huis." „Hoe zit dat?" vroeg Anneke. „Wel," legde hij uit, „oom en tante zijn al vertrokken. Ik woon nu helemaal alleen in dat grote huis en vooral 's nachts vind ik dat eng. Ik ben bang in het donker." „Ja, daar ziet u wel naar uit," plaagde Anneke, wie het vooruitzicht van uitstel wel toelachte. „Nu woont mijn moeder zo lang bij mij," ging hij voor. „En uw moeder is ook maar alleen in zo'n groot huis. En die twee hou den mekaar nu gezelschap." „O, wat gezellig!" „Ja, het vlot nogal. En er zal niet veel anders opzitten dus, dan dat u eerst maar meegaat naar het doktershuis, want daar zit uw moeder al voor de ramen te kijken". „Zit voor de ramen te kijken? Ligt ze niet op^ bed?" „Ze zal er voor deze gelegenheid wel uit gekomen zijn," grinnikte Bert. Toen de auto voor het doktershuis stil stond, ging de deur open en zag Anneke tot haar verbazing haar moeder op de stoep staan. Een beetje bleekjes nog, maar toch onherkenbaar vergeleken bij de vrouw die als patiënte in een donkere kamer heel de dag op bed lag. Anneke kon in haar haast het portier niet gauw genoeg open krijgen. Bert moest vóór haar langs reiken om haar te helpen. Toen snelde ze de voortuin in, de stoep op. „Moeder!" „Dag lieve kindl O, wat ben ik blij dat je er weer bent." „Gaat u gauw naar binnen." „Ja, ja, kom maar." In de huiskamer rees een grijze dame op. „Dit is mevrouw Hazelaar, de moeder van onze dokter. En dit is nu mijn dochter Anneke." „Els Hazelaar nam Anneke scherp op. Ze had van dit meisje totnogtoe alleen maar goeds gehoord en zich afgevraagd, of de werkelijkheid niet zou tegenvallen. Nu, voor zover ze daarover op het eerste gezicht kon oordelen, viel het niet tegen. „Dag lieve kind," zei ze hartelijk. „Blij dat je weer gezond en wel terug bent." „O, en wat gezellig is het hier," zei An neke en keek rond naar de vele bloemen, die de kamer sierden. „Heel veel mensen wisten, dat je thuis kwam, vandaag," lachte haar moeder. „Ziezo," zei mevrouw Hazelaar, „en nu gaan we eerst eens met zijn allen gezellig koffie drinken." Bert kwam ook binnen, want hij bleek alle tijd te hebbe'n voor „moeders bakkie", zoals hij prijzend zei. Anneke zat haar moeder te bekijken. Ze zag er bepaald nog niet stralend gezond uit. Toch bemerkte ze duidelijk een verbetering, al scheen Tine Treebergh wel bevreesd, dat iemand zou vergeten dat ze tenslotte pa tiënte was! Anneke hoorde tot haar verbazing van het plan, dat haar moeder en mevrouw Ha zelaar samen een Rijnreis zouden gaan ma ken. Ze knikte verheugd, dat zou moeder bepaald goed doen. En die mevrouw Haze laar was een gezellig type, zou goed gezel schap zijn. Ze zuchtte. „Wat valt er nu nog te zuchten?" vroeg Bert. „Ik zucht van dankbaarheid, zei ze. „Al les is zo heel anders gelopen, zo veel beter gelopen dan ik dacht. Ik val van de ene verrassing in de andere." „En over een dag of wat gaan we naar Zwitserland," zei Bert, „dat wil zeggen: ik wou dat ik meekon." „Ja, daar zie ik nog wel een beetje tegen op," zei Anneke benauwd. „Niks tegenop te zien. We gaan eerst lek ker met mijn wagentje naar Schiphol, dok ter Holst van Breeveld neemt die dag voor me waar. Dan gaat u heerlijk met de Cara- velle naar Zürich. Dat is twee uurtjes lek ker zitten boven de wolken, heerlijk thee drinken en in Zürich wacht oom Karei. Die heeft het verdere transport in handen, laat het maar aan hem over. Die weet waar Abraham de mosterd haalt." „En de volgende dag," vulde mevrouw Hazelaar aan, „heeft die arme Bert het weer druk, want dan moet hij zijn en jouw moe der naar Arnhem brengen. Daar gaan we op de „Edelweiss" en dan zingen we samen de Wacht am Rhein. Wat jou. Tine?" (Wordt vervolgd) ■1 A KADE 23 - VEERE - TEL. 01181 - 5 55 VOOR BEMIDDELING AAN- EN VERKOOP HYPOTHEKEN TAXATIE VAN AL UW ONROEREND GOED Vertegenwoordiger voor Noord-Beveland: dhr. Wattel, Tel. 01186- 1578 HENGELSPORTWEDSTRIJD Zaterdag j.l. hield de Noord-Bevelandse Hengelsportvereniging haar achtste en te vens laatste competitiewedstrijd voor het clubkampioenschap 1981 aan de zeedijk te Colijnsplaat. Aan deze wedstrijd werd door 61 leden deelgenomen en ondanks de zeer harde noordwesten wind waren de vangsten be vredigend te noemen, n.l. 185 vissen, waar van 19 ondermaatse en 16 bovenmaatse, met een gewicht van 18529 gram. De uitslag was als volgt: 1. Ph. V. Leendertse, Kamperland 1429 pt. 2. J. Kastelein, Geersdijk 1260 pt. 3. S. W. Riemens, Geersdijk 1074 pt. 4. M. Janse, Oostkapelle 995 pL. 5. H. de Waard, Colijnsplaat 980 pt. 6. L. de Visser, Kamperland 906 pt. 7. S. Collé, Middelharnis 890 pt. 8. F. Boogaart, Goes 857 pt. 9. J. C. de Rijke, Colijnsplaat 815 pt. 10. G. de Neef, Colijnsplaat 790 pt. 11. J. de Looff, Kortgene 790 pt. 12. M. G. de Smit, Kamperland 780 pt. 13. F. van Dregt, Middelburg 715 pt. De kampioenschappen zullen tijdens de jaarvergadering begin 1982 bekend gemaakt worden Op zaterdag 12 december wordt de St. Nicolaaswedstrijd gehouden te Colijnsplaat. Vissen van 13.30 tot 16.00 uur. Inschr.,ven van 12.30 tot 13.00 uur in café Julana te Colijnsplaat. BURGERLIJKE STAND KORTGENE Geboren: 16 nov. Viona, d.v. I. I. Koole en G. J. de Wit. 18 nov. Nouschka, d.v. C. D. Filius en N. J. M. Vrielink. Ondertrouwd: 4 nov. G. G. de Fouw en M. A. Wisse. 20 nov. H. Versluis en H. Mostert. Getrouwd: 12 nov. J. M. Fajardo Monzon en J. M. C. de Nooy. Overleden: 14 nov. Jacob Willem Noord- hoek, 77 jaar, wedn. van H. N. Visser. Kruiswoordpuzzel no. 754 Horizontaal: 1. kledingstuk - 3. militaire rang - 8. soort hond - 11. geogr. aandui ding (afk.) - 13. lutecium (afk.) - 14. zangnoot - 16. deel van een Franse ont kenning - 17. aantekenboekje - 21. weten 24. ik - 25. meisjesnaam - 27. voorzetsel 28. in zake (afk.) - 30. soort stof - 32. bijvoorbeeld (afk.) - 33. keurig - 35. bijb. naam - 36. in geheime zitting (afk.) - 38. op welke wijze - 39. lid van een volksstam 40. gepast - 41. kunstgoud - 45. godin 49. meisjesnaam - 50. bijb. figuur - 51. imperator (afk.) - 52. in dat geval - 53. pers. vnw. - 55. rangtelwoord - 58. karaat (afk.) - 59. bergweide - 61. thee (Eng.) 62. duw - 64. jongensnaam - 67. een naam geven - 69. soort onderwijs (afk.) - 70. uitroep - 72. pers. vnw. - 73. deel van de bijbel (afk.) - 74. wandversiering - 75. edelsteen - 76. Noorse godheid. Verticaal: 1. verkeerde opvatting - 2. water plantje - 4. nagerecht - 5. europium (afk.) 6. vaartuig (afk.) - 7. klopje - 9. Eng. tel woord - 10. drank - 12. nauwe - 15. bewijs van verdriet - 18. water in Friesland - 19. zangnoot - 20. Eng. titel - 22. evenredige vertegenwoordiging (afk.) - 23. voorzetsel 25. helder - 26. handelsterm - 29. groot water - 30. mager mens - 31. zelfzucht 32. reptiel - 34. deelteken - 35. en anderen (afk.) - 37. zuster (afk.) - 38. warmtebron 41. eenvoudig - 42. plaats in Gelderland 43. laatste nieuws (afk.) - 44. smalle ope ning - 45. opera - 46. ter plaatse - 47. deel van een boom - 48. overeenkomst 54. egaal - 56. elasticiteit - 57. spieruite'nde 59. uitroep - 60. titel (afk.) - 62. op deze wijze - 63. tot en met (afk.) - 65. koos naampje - 66. waterkering - 67. zelfkant 68. godin - 71. vlaktemaat - 72. wettelijke aansprakelijkheid (afk.). Oplossing kruiswoordpuzzel no 753 Horizontaal: 1. sg - 3. abdij - 7. Rome 10. al - 12. iep - 14. Elsje - 16. etude 18. lire - 20. ja - 21. ex - 22. se - 23. Ee 24. Elbe - 26. spits - 29. tirade - 31. tt 32. curve - 34. ka - 35. senator - 37. Ie 38. Ab - 40. lat - 42. flik - 44. li - 46. pas 47. cel - 49. de - 50. kano - 53. elk - 55. gr 57. on - 58. bedacht - 61. ep - 63. oksel 65. ah - 66. artist - 69. order - 71. Sloe 72. US - 73. we - 74. el - 75. re - 76. blos 78. tapir - 80. soldij - 82. mal - 84. Ad 85. asem - 86. Arno - 87. na. Verticaal: 1. si - 2. gelei - 4. beeld - 5. dl 6. ijsje - 7. re - 8. Mexico - 9. at - 10. ade 11. Ie - 13. pi - 15. ja - 17. USSR - 19. reaal - 21. ep - 23. Etna - 25. bestand 26. sta - 27. turf - 28. leek - 30 rk - 31. tno 33. vlieg - 36. tweetal - 39. blank - 41. ap 43. ld - 45. in - 48. 11 - 50. koon - 51. ober 52. ich - 54. ketel - 56. rots - 59. elders 60. aar - 62. pi - 64. soep - 67. robijn 68. Susan - 70. el - 71. sela - 73. wad 75. ro - 77. om - 78. ta - 79. ia - 80. sm 81. dr - 83. la.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1981 | | pagina 1