mi Vervolg raad Wissenkerke Pall Mall Cup '81 Algemene beschouwingen SGP. Mijnheer de voorzitter, mijne heren. Nu wij de begroting 1982 met de daar bij gevoegde begeleidingsbrief hebben ont vangen en wij in de gelegenheid gesteld worden hierover onze beschouwingen naar voren te brengen, willen wij in het kort ingaan op enkele punten. Al moeten wij hier wel bij opmerken, dat er ook hier mee een jaar is verstreken, waarin wij door des Heeren goedheid ons werk weer hebben mogen verrichten in het belang der gemeente, daar dit "zo spoedig anders kan zijn. Ook de samenstellers van de begroting met al degenen, die hier op welke wijze dan ook aan hebben meegewerkt, willen we dank zeggen voor de keurige wijze waarop dit is verzorgd. Wat betreft de post „onvoorzien" moe ten we konstateren, dat deze aanmerke lijk lager uitvalt dan voorgaande jaren, al verwondert ons dat niet. We hebben in de vorige beschouwingen al naar voren ge- bracht, dat wij met tegenvallers te maken zouden krijgen en moeten nu inzien dat dit werkelijkheid geworden is. Maar dit zal nog maar een begin zijn van hetgeen waar we in de toekomst mee te maken zullen krijgen als we zien op de steeds meer toenemende werkloosheid, mindere bijdragen van de Rijksoverheid en de hoge rentestand. Dan is voor 1982 alle voor zichtigheid geboden willen we niet in fi nanciële problemen komen. Subsidies. Daar de subsidies voor 1982 overgaan in het kader van de welzijnsplanning en hier in dus grote veranderingen zullen komen, is hiervoor alle voorzichtigheid nodig wil dit niet als een zware post op onze ge meente gaan drukken. Wij zullen er vanuit moeten gaan, dat de subsidies niet aan alle verenigingen en instellingen kunnen worden gegeven, maar alleen wanneer dit noodzakelijk is en op een verantwoorde wijze. Hierbij willen wij duidelijk maken dat we ons standpunt niet mogen wijzigen als het gaat om aanvra gen, die in strijd zijn met Gods Woord en onze Christelijke beginselen. Belastingen, retributies en tarieven. Met de verhoging van diverse belastin gen en tarieven kunnen wij grotendeels instemmen, met uitzondering van de on- roerend-goedbelastingen. Wij vinden hier op een verhoging van 2% voldoende, om dat de post voor onvoorziene uitgaven niet teveel moet worden verhoogd door deze belasting. Er dient rekening mee te worden gehou den dat het onroerend goed wat beter wordt beschermd, omdat dit dan straks niet wordt aangeboden op de nu toch al reeds overzadigde markt. Nieuwe investeringen. Wij kunnen hier grotendeels mee in stemmen, wanneer dit is voor uitbreidin gen of verbeteringen die noodzakelijk en verantwoord zijn. Brandweer. Hierbij zien we dat deze redelijk goed is uitgerust, zeker met de uitbreiding van het stil alarm. Wat betreft de plannen voor de hoge/lage-drukspuit voor Kamper land die dan tevens als hulpverlenings wagen dient te worden ingericht mogen we konstateren dat dit kan bijdragen tot hulp bij ongevallen in de toekomst. Maar gezien de hoge uitgaven hiervoor is een goede overweging -noodzakelijk. Straten en wegen. Evenals voorgaande jaren willen wij op het onderhoud van straten en wegen wij zen. Wij zijn voorstander van een goede verzorging hiervan. In de eerste plaats voor de veiligheid van het verkeer, maar ook ter bevordering van de werkgelegen heid. Hierbij willen wij nogmaals uw aandacht vestigen op het gevaarlijke kruispunt bij Hoveijn. Fietspaden. Hierbij gaat ook onze voorkeur uit naar fietspaden tussen de dorpskernen. Dit ter bescherming van de schoolgaande kinde ren. Maar ook voor de ouderen, die hier van gebruik zullen maken zal dit een goede verbetering zijn. Bevolkingsonderzoeken. Bij de bevolkingsonderzoeken zouden we ook het onderzoek naar tuberculose weer graag opgenomen zien. Daar dit onder zoek zowel landelijk als gemeentelijk van zeer groot belang is, achten wij het juist dat hiervoor de nodige stappen worden ondernomen. Onderwijs. Ook hierin moeten we konstateren, dat de accommodaties aan de gestelde eisen voldoen. Al zullen hierin ook door de in tegratie van kleuter- en lager onderwijs misschien veranderingen moeten worden aangebracht. Toch willen we hieraan onze medewerking op verantwoorde wijze ver lenen, Woningbouw. Hierbij moeten wij opmerken dat deze de laatste twee jaar zeer snel is terug gelopen, wat ook weer zijn invloed op de bouwgronden heeft die hiervoor gereser veerd zijn. Toch zal ondanks de teruglo pende vraag hier extra aandacht aan be steed moeten worden, wil onze gemeente nog door nieuwbouw uitgebreid worden. Sport en recreatie. Hierbij blijven we op ons eerder ingeno men standpunt staan, dat hier meer op ingesnoeid had moeten worden, daar er in het verleden te grote bedragen voor zijn uitgetrokken. Wat de plannen voor de tweede jachthaven betreft, willen wij in het kort opmerken, dat we tegen uit breiding hiervan zijn. Maar ook dat geen plannen dienen te worden gemaakt, omdat dit de financiële positie van onze gemeen te niet toelaat. Schoonhouden stranden. Wij vinden het een goede zaak dat het onderhoud van de stranden op een juiste wijze wordt uitgevoerd. Maar meer nog dat wij als gemeentebestuur maatregelen moeten nemen tegen de naaktloperij op de stranden, zodat de zedeloosheid wordt bestreden. En dan is de opdracht vanuit Gods Woord, dat de overheid ook de plaatselijke zulke dingen moet weren en strafbaar stellen. Gelukkig is dit tot op heden nog mogelijk. Werkloosheid. Als we de cijfers zien van eind juni 1981 met 45 werklozen in vergelijking met eind juni 1980 met 14, dan moeten wij toch wel konstateren dat dit aantal schrikba rend is toegenomen. Als gemeentebestuur zullen we toch al het mogelijke in het werk moeten stellen om de werkloosheid binnen onze gemeente trachten te beper ken. Daarbij is van groot belang, dat we de ondernemers in onze gemeente een goede kans moeten geven voor het uitvoe ren van werken die de gemeente aangaan. Wij willen onze beschouwingen beslui ten en spreken hierbij onze wens uit dat de ITeere ons in het komende jaar kracht en wijsheid wil schenken om onze arbeid te mogen verrichten overeenkomstig Zijn Woord, voor het belang der gemeente en hopen hierbij dat we weer in goede ver standhouding met uw college en raads leden kunnen samenwerken. Dank u. In het kort laten wij hier het antwoord van het college op volgen. Bij monde van de voorzitter kwam eerst een antwoord aan de P.v.d.A.-fraktie. Inderdaad is de financiële ruimte voor 1982 kleiner dan in voorgaande jaren en dat noopt tot een voorzichtig financieel beleid. Toch is dit naar onze mening niet het gevolg van te grote of ondoordachte uitgaven in het verleden. Bijzondere lasten verzwaringen voor eigen inwoners zijn er in het verleden nauwelijks geweest. Wij stellen ook voor om ingaande 1982 de subsidie commissie op te heffen. Een gering deel van de zaken die de sport- en cultuurcommissie behandelt lopen via het welzijn. Wij achten die commissie dus nog steeds nuttig. Wellicht komen wij hier later nog op terug als het welzijn beter ingeburgerd is en goed verloopt. Met de PvdA zijn wij ook van mening, dat men alle belastingen en tarieven moet verhogen, omdat men anders een willekeur krijgt. Toch willen wij de verhoging van de gebruikstarieven nog in de sport- en cultuurcommissie ter discussie stellen. Reeds in 1975 zijn er herstelwerkzaam- heden verricht aan de Veersteiger te Kam perland, kosten voor de gemeente toen 10%. Uiteraard zullen wij trachten opnieuw bij dragen te krijgen in de kosten, die op korte termijn bedragen ƒ23.000,— en later nog eens 123.000,—. Het verwerven van grond aan de Noord straat te Kamperland is inderdaad een lang slepende zaak. We hebben te maken met diverse eigenaren. Nu hebben we weer een voorstel gekregen tot aankoop van de land- bouwschuur met de gronden daarbij. Hier over zal het college zich nog nader beraden. Beide wethouders hebben hun mening her zien en later gekozen voor een grotere par keerplaats in de Nieuwstraat. Doch het was beter geweest, wanneer zij dit voordien kenbaar hadden gemaakt. De nodige voorzichtigheid ten aanzien van het personeelsbeleid is er bij het college. Er is aan uitbreiding met één personeels lid ter secretarie niet te ontkomen. Het werk neemt steeds toe en vergelijkbare ge meenten hebben meer personeel dan op onze secretarie. Wij zijn van mening dat de SOAG moet worden opgeheven en wij hebben dit ken baar gemaakt bij deze regeling. De kosten van een hulpverleningswagen liegen er niet om, investering ƒ200.000,—, jaarlijkse lasten ruim ƒ45.000,—. Ook de huidige brandweergarage is er niet op be rekend en ook daar hoge verbouwkosten. Wij zullen toch nog even de nodige tijd gebruiken om alles te overwegen. Wij zijn in principe bereid de hulpverlening optimaal te laten geschieden; het moet echter wél betaalbaar blijven. Daarbij is de huidige auto nog niet zo oud, maar bij vervanging moet men toch ook aan de hulpverlenende taken van de brandweer denken. Wij hebben terecht wel eens wijzigingen aangebracht in straten, omdat er klachten waren over geparkeerde auto's bij percelen. Uit het overleg omtrent de verkeers situatie in de Julianastraat bleek dat de wijziging de verkeersveiligheid ten goede kwam. Toch hebben we nog te maken met enkele „hard"-rijders. In principe hebben wij dan ook besloten tot het aanleggen van drie verkeersdrempels in deze straat. Toch wachten wij nog op een uitspraak van de Hoge Raad omtrent de rechts geldigheid en financiële aansprakelijkheid dat zich heeft voorgedaan in de gemeente Tilburg. Begrijp de eerdere aarzelingen van het college, omdat alle inlichtingen wezen op: geen drempels. Het rioleringsplan kent twee zaken. De aanpassingswerken in de kernen belopen een bedrag van 1.355.000,Ten tweede de persleidingen van de recreatieprojekten naar de nieuwe installatie, kosten ongeveer 1.676.000,—. Mogelijk een kostenbereke ning van de campings. De persleidingen van de kernen komen voor rekening van het Waterschap. Als urgentie achten wij aan sluiten van dorpskernen en recreatieprojek ten belangrijker, dan verbeteringen aan de bestaande rioleringen in de dorpskernen. Zodra het rioleringsstructuurplan voor de kernen definitief gereed is, krijgt u dit. De nieuwe situering van de nieuwe zui veringsinstallatie is thans voorgelegd aan de subcommissie gemeentelijke bestem mingsplannen. Na goedkeuring kan het ter inzage worden gelegd en daarna door uw raad worden vastgesteld. Het sociaal rapport kleine kernenonder- zoek zal met commentaar aan uw raad worden aangeboden. En eveneens wordt uw raad uitgenodigd voor de onderwijsbijeen- komst op 26 november a.s. In de toekomst zal ons college eventuele overschotten toevoegen aan de algemene bestemmingsreserve. Men kan dan later be kijken waar dit geld voor bestemd moet worden. Men hoeft niet bepaald aan de sport te denken, maar men kan ook denken aan de rioleringsplannen. Het beheer van de dorpshuizen willen wij houden zoals nu gebeurd. De controle is goed op de financiën en het werkt alles veel gemakkelijker dan via een commissie of iets dergelijks. Over de beschouwingen van het CDA zei de voorzitter het volgende. Het doet ons genoegen dat onze uitleg over de financiële positie begrip bij u heeft gewekt. Er zal dan ook getemporiseerd moeten worden met het doen van nieuwe investeringen. Meer dan 90 subsidieverzoeken hebben ons bereikt in het kader van de welzijns planning. Het lijkt onmogelijk daaraan te voldoen, maar dat komt uitgebreid aan de orde bij het jaarplan 1982. De materie van het welzijn roept vele vragen op, gezien ook dat er meer dan ƒ85.000,— meer gevraagd wordt aan subsidies voor 1982. De voorgestelde tariefsverhogingen 1982 van 4% zijn duidelijk beneden de verwach tingen van de prijsstijgingen die zullen op treden. Uw suggestie om de reinigingsrech ten niet te verhogen kunnen wij niet volgen. Wij menen dat het een te willekeurige zaak wordt om dit uit te voeren. Met u zijn wij van oordeel dat de uit breiding van de begraafplaats te Kamper land een urgente zaak is. Deze heeft voor rang boven de aanschaf van een nieuwe brandweerauto. De uitbreiding van het secretarieperso- neel staat los van het secretarisschap. De werkzaamheden op het gemeentehuis zullen niet door provincie of gemeentewerken kun nen worden overgenomen (denk aan de procedures, aanvragen, vergunningen, e.d.). Bij de aanschaf van de brandweerauto te Kamperland zal er overleg zijn met de cmomandant en de leden van dit korps. Het bevreemdt ons dat wij geen klachten kennen over de trottoirs in de Veerweg. En ons college zal nogmaals de kruising Hoveijn bij de provincie onder de aandacht brengen. Erg hoopvol daarover zijn wij niet. De urgentie voor aanleg van fietspaden wordt door de provincie bepaald. Financieel zien wij geen mogelijkheid om een deel of geheel van de kosten voor eigen rekening te nemen. Een fietspad kost per kilometer plm. ƒ200.000.—. Wij staan kritisch tegenover de invoering van een proefprojekt Zeeland voor de uit voering van milieuwetgeving. Maar naar aanleiding van een onderzoek zullen wij later een standpunt innemen. Wij zouden het ook betreuren dat een groot aantal scholen zou afzien van het gebruik maken van de diensten van het R.P.C.Z. Wellicht dat de verdeelsleutel van de kosten aan deze regeling zal veranderen. Ook zijn we verheugd over de zelfwerk zaamheid van de leden van de Kamper- landse sportverenigingen bij het bouwen van hun akkommodaties. In de eerstvolgende vergadering zullen wij u voorstellen af te zien van de reali sering van de tweede jachthaven. Dit van wege te hoge kosten en de afgenomen vraag naar ligplaatsen. Wel zullen wij nog een particuliere onderneming in de gelegenheid stellen deze jachthaven te realiseren.. Daar na kunnen wij overwegen om de nog be schikbare ruimte in jachthaven of land- bouwhaven te benutten voor extra lig plaatsen. Wij hebben ons verzet tegen een groot plan voor de surfsport. Toch wordt er de laatste tijd druk uitgeoefend op het college om tot een eenvoudige accommodatie over te gaan en toestemming te geven. Wij wachten op dit moment de ontwikkelingen af. In de Algemene Politieverordening staat, dat het verboden is honden binnen de bebouwde kommen los te laten lopen. Bui ten de kommen mag dat niet zonder ge leide of toezicht. Voor uw voorstel dient eerst de APV gewijzigd te worden. Moet dat en zo ja, alleen in de zomermaanden? De werkloosheid vinden wij ook groot in onze gemeente. Toch is dit een zaak van vooral landelijk niveau. Over het welzijn nog dit. Helaas moet erkend worden, dat de betrokkenheid van de bevolking zeer gering is. Het heeft geen zin om met het welzijn te gaan „leuren". Naar aanleiding van Vrije Gemeente Be langen kwam het volgende naar voren. De noodzakelijke parkeerrruimte zou evt. aangelegd kunnen worden als wij het terrein van De Putter zouden aankopen. Toch is er in Kamperland totaal geen behoefte meer aan bouwgrond de eerstkomende jaren. Het lag in de bedoeling het toilet-douche gebouw bij de jachthaven te koppelen aan de realisering van de tweede jachthaven. Een probleem zijn nog de kosten, omdat wij van mening zijn dat de jachthaven kos tendekkend dient te zijn. Wij zijn dan ook van plan om extra tariefsverhoging aan te vragen. Ons streven is gericht om voor het zomerseizoen 1983 een nieuw gebouw gereed te hebben. De wateroverlast in het park Schotsman- Ruiterplaat is bijna geheel opgelost. Toch blijven de ondergrondse bouwsels water overlast behouden als de bewoners daar zelf geen maatregelen tegen nemen. Ook is het moeilijk te voorkomen in de zomer, omdat het grondwater dan hoog staat, waardoor de grond langzaam water opneemt Het beplantingsplan voor Geersdijk is voorgelegd aan het Belangencomité Geers dijk. Na dit overleg zal het aan uw raad worden aangeboden. Er schort nogal wat aan de brandpre ventie in het De Casembroothuis. Er wor den thans diverse prijsopgaven gevraagd voor eventueel te treffen voorzieningen. Later komen wij wel met voorstellen hier over. De pólitiegroep Noord-Beveland is thans weer op volledige sterkte. Helaas is dit in het zomerseizoen onvoldoende door de grote bevolkings-,.uitbreiding". In 1981 zijn er bezuinigingen doorge voerd bij de jachthaven en ook in 1982 hopen wij hiermee door te gaan. Het bevreemdt ons dat er ongelukken gebeuren op de Spuidijk. Meestal zijn dit eigen inwoners, die te hard rijden. Er zijn in die bocht reeds bermpaaltjes geplaatst. Naar aanleiding van de beschouwingen van de S.G.P. deed de voorzitter de vol gende mededelingen. Voorzichtigheid zal steeds meer geboden zijn bij het doen van nieuwe uitgaven. Uiter aard respecteren wij uw standpunt ten aan zien van aanvragen voor subsidie die in strijd zijn met uw levensovertuiging. Wij delen uw mening niet, dat de on roerend goedbelasting maar met 2% ver hoogd moet worden. Ook dit is weer een willekeur en overigens is deze belasting in onze gemeente niet hoog. Ten aanzien van de nieuwe investeringen menen wij geen onverantwoorde wensen te hebben. Dit is wel afhankelijk van vol doende financieringsmiddelen. Wij menen dat de onderhoudstoestand van straten en wegen over het algemeen zeer redelijk is. Op onderhoud van wegen is dan ook niet bezuinigd voor 1982. Uit in het verleden gehouden t.b.c.- onderzoeken bleek, dat er nog nauwe lijks gevallen ontdekt werden. Op landelijk niveau is dan ook beslist om hiermee te stoppen. Ondanks de hoge tot zeer hoge kosten, die het onderwijs in deze gemeente vergt, heeft het onderwijs bij ons een hoge prio riteit. Toch moeten uitgaven zorgvuldig bekeken worden op hun noodzaak. De belangstelling voor nieuw te bouwen woningen door particulieren is stil komen te liggen. Dat is niet de schuld van de gemeente, omdat er ruim voldoende en niet te dure bouwgrond aanwezig is. We wachten op betere tijden. Toch vond de meerderheid van de raad dat de gedane investeringen in de sport een goede zaak waren. Wij hopen dat u ook daarvoor begrip kunt opbrengen En ten aanzien van de tweede jachthaven zul len geen verdere kosten meer gemaakt worden. In de Algemene Politie Verordening staat: Het is verboden op zichtbare plaatsen ongekleed te lopen. Meer kunnen wij als gemeente daar niet aan veranderen. Een lagere overheid als gemeente heeft geen instrumenten ter bestrijding van de werkloosheid. En ook de plaatselijke onder nemers komen goed aan hun trekken voor het verrichten van werkzaamheden voor de gemeente. Na dit antwoord door de voorzitter kwa men nog enkele frakties met een tweede termijn. De heer Blok vond nu juist al die kleine sportzaken, zoals uren van de gym zalen, e.d., juist thuishoren in het welzijn. Hij dacht dat de gemeente reeds al het mogelijke gedaan had om een stukje grond van De Putter te krijgen en bleef voor de onteigeningsprocedure. Wijzigingen in stra ten en wegen waren er geweest, wat niet betekende dat hij het daar niet mee eens was. Nu er zoveel meer geld gevraagd wordt aan subsidies, daaraan is men in het verleden zelf schuldig geweest door ook alles maar te geven wat men vroeg. Zijn fraktie ging niet mee met het CDA om de reinigingsrechten buiten de verhoging te NIEUW WERELDSNELHEIDS RECORD VOOR JAAP V/D REST De Nederlandse surfer Jaap van de Rest heeft op het Veerse Meer tijdens de Pall Mali Cup 1981 het wereldsnelheidsrecord voor zeilplanken gebroken. Dit record, dat al in het bezit was van de 24-jarige uit Sleeuwijk afkomstige surfer, werd in het bijzijn van officiële waarnemers met 0,9 km/ uur scherper gesteld op 46,5 km/uur. Van de Rest gebruikte voor zijn geslaagde aanval op het wereldrecord een door hem zelf ontworpen snelheidsplank, slechts 2,85 me ter lang, zo'n 30 cm breed en 4 kg „licht". Dit geringe gewicht en de speciale vorm (een gewone zeilplank weegt om en nabij de 20 kg en is ongeveer 3,90 meter lang) is noodzakelijk om op het water hoge snel heden te kunnen ontwikkelen. Niet alleen door het nieuwe wereldrecord waren de door Pall Mali Export Service to Sailing georganiseerde snelheidswedstrijden een groot succes, maar ook door de uit stekende prestaties van een groot deel van de ruim 125 deelnemers. Ten opzichte van het vorige jaar, toen de Pall Mali Cup voor het eerst werd verzeild, zijn de tijden flink verbeterd. Zo wisten maar liefst 14 surfers sneller dan 40 km/uur te zeilen. Het gaat hier om een gemiddelde snelheid die over een afstand van 500 meter op juiste wijze gemeten werd met behulp van videocamera's De wind was dit jaar wat minder sterk dan vorig jaar, maar dat er toch hogere snelheden gerealiseerd konden worden, kwam door het sterk verbeterde materiaal waar veel deelnemers mee aan de start kwamen. Het record werd door Jaap van de Rest gebroken tijdens een windkracht van 5 tot 6 Beaufort. Vorig jaar werden snelheden van boven de 40 km/uur onder dergelijke omstandigheden nauwelijks mogelijk geacht. De zwaarste concurrentie voor Van de Rest, die uiteraard de Pall Mali Cup 1981 won, kwam uit het buitenland. De Westduitsers bleken bijzonder sterk, hoewel de prestatie van Jürgen Hönscheid, die in Engeland on langs het oude record van Van de Rest nog wist te evenaren, enigszins tegenviel. Stephan van den Berg, meervoudig Ne derlands, Europees en wereldkampioen, toonde zich een uitstekend all-round surfer- door bij deze specialistische wedstrijden als vijfde te eindigen. De Pali Mall Cup was dit jaar ook open gesteld voor deelname van catamarans. Twee bijzondere constructies, een Franse trimaran (met 3 rompen en voorzien van hydrofoils) en een jacobsladder (een cata maran voortbewogen door vliegers) moesten het afleggen tegen een standaard zeil- catamaran van de Nederlandse Robert Heil bron, die een snelheid van 36,8 km/uur behaalde. De snelste vrouw in het gezelschap was de Nederlandse surfster Erika Keiler met 38,1 km/uur. Beste resultaten. Class 10 sq.m: 1. Jaap van der Rest (Ten Cate Speed Prototype) 46,5 km/uur(nieuw wereld record). Class A (10 13,94 m2): 1. Cock Pruim (Dart Special) 33,3 km/uur. Class B (13,94 21,84 m2): 1. Robert Heilbron (ITobie Cat 16) 36,8 km/uur. Class C (21.84 27,88 m2): 1. Willem Woestenburg (Supercat 20) 35,0 km/uur. Totaal aantal deelnemende surfers: 110. Totaal aantal deelnemende catamarans: 25. (klasse A, B en C). houden. Evenmin met de SGP om de on roerend goed belasting maar met 2% te verhogen. Hij betreurde het late onderzoek naar de grondwaterstand van de uitbreiding begraafplaats Kamperland. Tenslotte moest ook volgens hem maar de mogelijkheid onderzocht worden om de Politie Veror dening te wijzigen naar „Honden aan de lijn" op de stranden. De heer Sandee hield vast aan het niet verhogen van de reinigingsrechten om de goede wil te tonen. Verder moest men de surfplank-accommodatie positiever benade ren. Ook die wijziging van de APV over de honden moest er komen. De meerder heid in het CDA bleek tegen het aan leggen van drempels in de Julianastraat. En verder wilde hij de sport- en cultuur commissie nog even behouden. De heer Van der Maas tenslotte hand haafde zijn voorstel om de onroerend goed belasting maar met 2% te verhogen. De voorzitter dacht ook niet dat men de sport- en cultuurcommissie nog vele jaren moest laten bestaan. Voor de uitbreiding van de begraafplaats is geen plaats aan wezig dus dat onderzoek is later gebeurd. Er komt een wijziging van de Algemene Politie Verordening. Het is reëler om bij de belastingverhogingen ook de reinigings rechten mee te nemen. Een eenvoudige accommodatie voor de surfsport wil men wel positief benaderen. Hij besloot met te stellen dat het op heffen van de subsidiecommissie een feit was en dat men akkoord ging met het aanstellen van een nieuw personeelslid op de secretarie. En bij de vaststelling van de reinigingsrechten stemden de 4 CDA- raadsleden tegen de verhoging. Terwijl bij de legesverordening de heer Van der Maas bezwaar maakte tegen het trouwen op zondag. Bij de nu volgende rondvraag vroeg de heer Hamelink naar het standpunt van het college over de Stichting Cultuur Sprei ding Zeeland. De voorzitter stelde dat de gezamenlijke colleges van Tholen en de Be- velanden hadden besloten dat de bijdrage in 3 jaar mocht oplopen van 1,08 naar 1,50. De heer Blok maakte nog bezwaar tegen het verschuiven van datums voor de raads vergaderingen, maar de voorzitter zei, dat dit door procedures wel eens nodig was. En "zo kwam dan een eind aan deze raadsvergadering van de gemeente Wissen kerke, waarin men probeerde het beleid voor 1982 vast te leggen. Burgerlijke stand WISSENKERKE Geboren: 21 oktober: Sander, z.v. M. G. van de Kreeke en P. M. Bustraan. Ondertrouwd: Geen. Gehuwd: 23 oktober: Pieter Cornelis Bouterse, 31 jaar en Jacoba Maria Tramper, 22 jaar. Overleden: 12 oktober: Petrus J. M. Dees, 67 jaar; 28 oktober: Hubertus M. C. de Pan, 40 jaar, e.v. J. Geelhoed. NRD.-BEVELANDSE HENGELSPORT- VERENIGING HIELD WEDSTRIJD Zaterdag 14 november j.l. hield de Hen gelsportvereniging Noord-Beveland haar ze vende wedstrijd voor het kampioenschap 1981 aan de zeedijk te Colijnsplaat. Aan deze wedstrijd namen 69 leden deel, die ge zamenlijk 100 vissen vingen, waarvan 38 ondermaatse en 62 bovenmaatse, met een gezamenlijk gewicht van 10561 gram. De uitslag van de wedstrijd was: 1. F. van Dregt, Middelburg 960 pt 2. J. Janse, Oostkapelle 950 pt 3. G. Keizer, Middelburg 780 pt 4. M. Zuidweg, Kamperland 769 pt 5. S. Riemens, Geersdijk 746 pt 6. J. Tazelaar, Kamperland 562 pt 7. A. J. de Waard, Goes 538 pt 8. B. Stage, Middelburg 425 pt 9. J. Huige, Colijnsplaat 410 pt 10. G. Noordhoek, Oostkapelle 390 pt 11. S.Collé, Middelharnis 385 pt 12. W. Noordhoek, Oostkapelle 372 pt 13. A. v.d. Kreeke, Kamperland 370 pt 14. H. de Looff, Wissenkerke 360 pt De laatste wedstrijd voor het kampioen schap 1981 wordt gestreden op 28 novem ber 1981 te Colijnsplaat, van 14.00 tot 16.30 uur. Inschrijven van 13.00 tot 13.30 uur in café Julana te Colijnsplaat. ONDERLING SOLISTEN-CONCOURS VAN "APOLLO" UIT WISSENKERKE Een jaarlijks terugkerende gebeurtenis bij harmonie „Apollo" is het onderlinge solis tenconcours. Vrijdag 27 november is het weer zo ver voor de muzikanten van „A- pollo". Dat dit zeer zeker een jaarlijkse traditie is geworden, bewijst wel het aantal jaren dat dit gebeurt. Want dit wordt de dertiende keer, laat voorzitter C. Hoogstrate weten. Wij beogen hiermee het stimuleren om tot steeds be tere resultaten te komen op muzikaal ge bied. Ook in het muziekleven geldt: oefe ning baart kunst. En vooral, maar niet al leen, voor onze jeugdige muzikanten is dit een goede aanzet om meer te studeren. De solisten zullen worden gejureerd door de heer F. Smit uit Kortgene, terwijl de muzikanten op de piano beggleid zullen worden door de heer J. Boon, dirigent van de muziekvereniging in Wissenkerke. Het wedstrijdelement is ook aanwezig in de vorm van een wisselbeker, die jaarlijks valt te verdienen, voor die muzikant die het hoogst aantal punten weet te behalen. Deze beker is nu in het bezit van Sjaak Versluis, die de trofee dit jaar zeer zeker weer zal verdedigen. Wilt u dit muzikaal gebeuren bijwonen, dan kan dat. Het geheel is te beluisteren in het Dorpshuis te Wissenkerke. De aan vang is 7 uur en de toegang is gratis.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1981 | | pagina 4