markusse KRONIEK VAN NOORD-BEVELAND Aktie Veilig Verkeer Nederland QHl Alles voor de Wat is mijn gezondheid en vitaliteit waard? Nieuwe bezorger te Kortgene B.V. De natuur is weer veranderd, beste vrienden. We zitten middenin de herfst. De herfstkleuren om ons heen weergeven een prachtig kleurig geheel, die bij dit jaargetijde horen. Ook regen, storm en de kachel horen daarbij. Daarom deze week geen joane, Trui of Jewannus, maar iets over de herfst. Een nieuwe droom. Blaeren valle van de böomen, oalus rust wee in de natuur. Weg bin oal je dröömen, 't wor koud, nat en huur. 't Is herfst Wolkemassas vliehe langs de locht, sturm hiert langs de raemen. De wermte wor hezocht bie de kachel saemen. 't Is herfst. Anden vrieve, jassen dicht, de wind recht van voren. Rehen in je hezicht, op't land waeter in de voren. 't Is herfst. Een lichtflits an de lucht, bóömen stae te beven. De natuur slaekt een zucht, wachtend op ut nieuwe leven. 't Is herfst. De veuhels maeke hin heluud, weg hedoke, stilletjes bie mekoare. Ze komme d'r nie uut, 't is een lot beschore. 't Is herfst. Fiene hlinsterende draeden hesponne van bööm tot boom Dat bin de herftse daeden, een nieuwe drööm. .üSaettïMk» Een leger van vrijwillige medewerksters en medewerkers presenteert zich in de week van 9 tot 16 november a.s. met de kollekte- bus, intekenlijsten of zakjeskollekte, waar mee zij zich inzetten voor verbetering van sportaccommodaties ten behoeve van de ge handicapten. In de provincie Zeeland zullen ongeveer 1500 leden, hoofdzakelijk van sportvereni gingen, zich aandienen en een financiële bijdrage van u vragen. Het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten houdt in de week van 9—16 november a.s. een grootscheepse lan delijke aktie voor onze medemens, die door één of andere omstandigheid gehandicapt is. De gehandicaptensport heeft nog steeds een grote achterstand ten opzichte van de validensport. In 1980 werd van de kollekte, met inbegrip van de Telebingo-aktie, dona ties en andere akties, ruim 10 miljoen gul den uitgekeerd aan subsidies voor gehan- dicaptensport-projekten. Ook in de provincie Zeeland werden wederom belangrijke bedragen uitgekeerd. Zo werd onlangs een kegelbaan in gebruik genomen in Hotel „Vredebest" te Wemel- dinge, waarvan behalve door gehandicapten, ook de valide sportmensen gebruik kunnen maken. Juist dit bevordert de integratie, dus de samenwerking met validen en gehandicap ten, in zeer positieve zin. Vele gehandicapten hebben vaak een zgn. „drempelvrees". Een 16-jarige jongen, die bij de voetbalsport gehandicapt geraakte, zei in een interview: „De drempelvrees om aan sport deel te nemen is bij gehandicapten nog erg groot. In het begin heb ik er ook moeite mee gehad; vooral om mijn gehandicapt-zijn te aanvaarden." Thans is deze gehandicapte jongeling een suksesvol zwemmer en reeds benaderd voor de selektie voor de Olym pische Spelen. Zoals bekend, is de Stichting Nationaal Fonds Sport Gehandicapten een overkoepe lend orgaan voor subsidieverlening aan de aangesloten verenigingen, t.w. Nederlandse Invaliden Sportbond, Nederlandse Sportbond voor Geestelijk Gehandicapten; Federatie Paardrijden Gehandicapten; Nederlandse Schaakvereniging voor Visueel Gehandicap ten; Koninklijke Nederlandse Doven Sport bond; Stichting Zeilen met Gehandicapten; Stichting Sport Instuif Gehandicapten en Stichting Viscentra Gehandicapten. In dit jaar, het jaar dat uitgeroepen is als Internationaal jaar voor Gehandicapten, verwacht men wederom goede resultaten. Daarom, mede-inwoners van onze goede provincie, geef met gulle hand, vanuit de gedachte: „Wat is mijn gezondheid en vitaliteit waard?" Sporten helpt helpt sporten. Met ingang van heden treedt de familie W. Verburg, Kaaistraat 8, op< als onze agent voor Kortgene. Aldaar kunnen ook adver tenties voor ons blad opgegeven worden, ais ook bestellingen geplaatst worden op alle soorten drukwerk. De scheidende familie Amperse danken wij voor de jarenlange behartiging van onze zaken op Kortgene. Met grote nauwgezet heid hebben zij zich altijd van hun taak gekweten. HEROPENING HOBBYHAL DE GRAAF Vrijdag j.l. werd de hobbyhal annex bloe misterij De Graaf aan de Bernhardstraat te Kortgene na een interne verbouwing heropend door het houden van open-huis. De wijziging omvat een uitbreiding van de hoeveelheid doe-het-zelf artikelen en een andere opstelling van de artikelen. Door het aanbrengen van een aantrekkelijke winkelbetimmering is de zeer ruime sor tering overzichtelijker geworden. De aan de hobbyhal grenzende bloemen- en planten- hal is gehandhaafd. Bij de opening waren namens het ge meentebestuur aanwezig wethouder J. J. van Noort en secretaris M. Meesen. De wet houder Het zijn felicitatie vergezeld gaan van een paar flessen wijn. „Omdat het aanbieden van een bloemetje in deze zaak niet zo voor de hand ligt." Velen maakten in het weekend gebruik van de mogelijkheid om een bezoek aan de hal te brengen. KOLLEKTE De buskollekte voor de blinden heeft te Wissenkerke opgebracht het bedrag van 501,05. Hartelijk dank. De Zeeuwse kollekte heeft in Kamperland opgebracht het bedrag van ƒ1.401,55. PALL MALL CUP 1981 STRIJD OM VERBREKING WERELD SNELHEIDSRECORDS IN ZEELAND Van 10—15 november organiseert Pali Mall Export Service to Sailing voor de tweede maal in Nederland speedtrials om de Pall Mall Cup. Tijdens deze trials zullen top-surfers en top-catamaranzeilers uit di verse landen gaan proberen de wereld snelheidsrecords te verbreken. De laatste jaren zijn er diverse speedtrials georganiseerd in o.a. Engeland, Duitsland en Hawaï. Dit jaar zijn er speedtrials ge weest in Frankrijk, Zweden en Engeland waar het wereldrecord van Jaap van de Rest, gevestigd op Hawaï in 1980 en door hem geëvenaard tijdens de Pall Mall Cup 1980, van 45,6 km per uur werd geëvenaard door Jürgen Honscheid. Deze is er nu hele maal op gebrand om dit record tijdens de Pall Mall Cup 1981 te verbreken. Als lokatie voor de Pall Mali Cup 1981 is wederom het Veerse Meer gekozen, aan gezien daar in november, volgens het KNMI, de grootste kans is op windkracht 6 of meer. De wedstrijdleiding is wederom in handen van Wim Thijs, internationaal jury lid en gerenommeerd wedstrijdleider. De baan zal minimaal 500 meter lang zijn. Royal Yachting Association (RYA) regels. RYA-waarnemers zijn aanwezig, zo dat een nieuw record officieel erkend wordt. De tijdwaarneming zal op een unieke wijze, via video-apparatuur geschieden, zo dat elke poging tot óp honderdsten van seconden nauwkeurig gemeten kan worden. Door de videoapparatuur kan bijna continue gestart worden, waarbij 1200 starts per dag tot de mogelijkheden behoren. Het publiek kan elke poging volgen via videoschermen. Gesurfd wordt met de nieuwe prototypen zeilplanken, speciaal gebouwd voor hoge snelheden. Ook is bekend, dat er met spe ciaal hiervoor verbouwde catamarans ge varen zal worden. Bij de catamarans zullen o.a. de inmiddels befaamde „Jacobladder", een catamaran die wordt voortbewogen door vliegers, evenaarde in Engeland bijna het wereldrecord, alsmede een trimaran op hydrofoils deelnemen. Er zullen aan deze trials meer dan 100 vaartuigen deelnemen. Gestreden zal worden om de Pall Mall Cup 1981 met als extra prijs 1.000,— aan reischeques voor de snelste deelnemer. Wij geloven dat de strijd om de Pall Mall Cup 1981 voor zowel deelnemers als toeschou wers een boeiend evenement zal worden. Lokatie: Camping „De Schotsman" te Kamperland. Voor verdere informatie: t/m 6 nov. en na 15 nov.: 020-5406373; vanaf 7 nov. t/m 15 nov.: 01107 - 1765. De volgende inschrijvingen zijn inmiddels binnen: Windsurfklasse: Derk Thijs (oud wereldrecordhouder); Jaap van de Rest (de huidige wereldrecordhouder en Jürgen Hon scheid (winnaar van de Weymouth speed trials). Catamaran-klasse: Jacob Ladder (0,5 knoop gevaren onder het huidige we reldrecord). Vaart op een catamaran, die wordt voortbewogen door 15 vliegers. Tri maran met Hydrofoils. Taal II een vreemdsoortig geconstrueerde catamaran speciaal gemaakt voor extreem hoge snel heden. Surfplank met 5 masten. Speciaal omgebouwde Prindles 18. Hobie Cats en Nacra's met zeilers op wereldniveau. De meeste deelnemers beschikken over een keur van speciaal geconstrueerde vaar tuigen in de meest vreemdsoortige vormen en afmetingen. Meer dan 100 inschrijvers zijn inmiddels binnen, waarvan van de meeste verwacht mag worden, dat deze in staat zijn om het huidige wereldrecord te benaderen of te verbeteren. Veilig Verkeer Nederland houdt dinsdag 10 en woensdag 11 november een fiets- keuringsaktie op Noord-Beveland. Alle scho len zijn hier enthousiast op ingegaan. In samenwerking met de Rijkspolitie worden de fietsen van alle kinderen grondig bekeken of er zich gebreken aan voordoen. Een nuttige aktie, omdat gebleken is, bij reeds gehouden keuringen, dat er zo hier en daar nogal wat aan mankeert, volgens de heer Hage van de Rijkspolitie. Ook houden wij de week hierna een con- trole-aktie bij fietsers of alles inderdaad in orde is, aldus de heer Hage. Alle goed gekeurde fietsen worden voorzien van een sticker, waaruit blijkt dat de fiets is ge keurd en goed bevonden. Dinsdag 10 november zijn Wissenkerke en Kamperland aan de beurt, terwijl het- ze.lfde woensdag 11 november plaatsvindt op Kortgene en Colijnsplaat. Tijdens de keuringen zal steeds een in- struktie- en voorlichtingswagen van Veilig Verkeer Nederland aanwezig zijn. Iedereen die hier belangstelling voor heeft, kan hier in een kijkje komen nemen. De voorzitter van de afdeling V.V.N. Noord-Beveland, de heer C. van Damme uit Kortgene, laat weten, dat de aktie nu reeds een succes genoemd mag worden. Ten eerste de volle medewerking van alle lagere scho len op Noord-Beveland en ten tweede de enorme deelname in de rest van de pro vincie, waar de aktie al is gehouden. Diaserie voor de scholen. Niet alleen de fietsenkeuring maakt deel uit van de aktie. De V.V.N. heeft een dia serie samengesteld over en om Noord-Be veland. De gemaakte dia's weergeven de gevaarlijkste en moeilijke kruisingen en verkeerssituaties, waar de Noord-Bevelandse fietsers (en ook andere weggebruikers) mee te maken hebben. Voor elke school is er zo'n voorlichtings-diaserie beschikbaar. Op een bijeenkomst in het gemeentehuis van Kortgene op woensdagmiddag 11 no vember zullen deze worden overhandigd aan alle scholen, door de Zeeuwse consulent van het V.V.N., de heer J. Bal. Gezellige instruktie-avond. Een gezellige, instruktieve en leerzame avond, noemt voorzitter Van Damme het, die als afsluiting van de aktie wordt ge houden in het Dorpshuis van Wissenkerke. Wat er zo al gaat gebeuren? De heer Van Damme legt uit, dat bij deze avond de gezelligheid voorop staat. Zo zal er een professionele kwis worden gehouden, gelijk aan een televisie-programma. Aan deze kwis nemen vier ploegen deel, elk bestaande uit vier personen. Te weten: een Noord- Bevelandse artiestenploeg, een sportploeg, een ploeg van 18-jarigen die bezig zijn het rijbewijs te halen en een ploeg die zal worden samengesteld uit de zaal. Verder zal de verkeersveiligheid uiter aard ook aan de orde komen d.m.v. films en instruktie-materiaal. Het geheel staat deze avond onder leiding van professionele stafmedewerkers van het V.V.N. Een ander doel van deze avond is tevens om te komen tot een afdeling Noord-Be veland van het V.V.N. We hebben al 65 leden, volgens de heer Van Damme, maar gezien het algemeen belang van ons allen in het verkeer, zouden dat er veel meer moeten zijn. Voor 14,50 bent u al een heel jaar lid van deze vereniging, die de verkeersveiligheid hoog in het vaandel heeft staan. De avond in Wissenkerke op woensdag 11 november begint om 20.00 uur. De toegang is gratis en iedereen is van harte welkom. Eventueel nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij de heer C. van Damme, Telefoon 01108-14 24. Tekst: Kees van Boven. ^^^^AANNEMERSB mm «91 GG Wissenkerke Tal. 01107-14S3 AANNEMERSBEDRIJF BEMIDDELINGS- EN AANNEMERSBEDRIJF KOOP EN VERKOOP - NIEUWBOUW EN VERBOUW Gaarne tot uw dienst. Visserijstraat 31, 4491 GG Wissenkerke, Telefoon 01107 -14 89. HOFLEVERANCIER /sinds: 1 1834

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1981 | | pagina 2