KRONIEK mN NOORQ-aEVELANO Raadsvergadering Kortgene Vorige week stond het met grote koppen in de krant, beste vrienden: Gasbel gevonden bij Kortgene. Natuurlijk is het nog even wachten, voordat we een privé-leidinkje kunnen aansluiten, maar wie weet. Ook worden de gekste verhalen rondom deze gasvondst gedaan. De droom van een landbouwer, die het al helemaal zag zitten, is deze week het verhaal. Kertjeense has-dróömen. De Peelanders worre nie werm of koud, Ök wier d'r nog nie één benauwd. D'r sprong d'r ök nog nie één in de welle vanwehe de Kertjeense has-belle. Toch wor'ter vee over hepraet, je kan behriepe oe of dat haet. De hesprekken over dat has onder de hrond hae netuurluk flienk in't rond. Wat of di over wor hezeid op de Kertjeense beus is oaltied nie serieus. Di was ter één voruhe weke, die was mee't ploehen bluuve steke. Toen um hieng kieke wat oft was, rook tun inééns has. Ie docht zó diepe ek toch nie mee m'n ploeg hezete, mè ie mos'ter toch't ziene van wete. Nog us mee z'n neuze in de wind hae stae en toen ei'tun een paer lilleke woorden hedae. Ie was zöhezeid nie blieë, want ie röök de kloaver-dróherieë. Z'n droom hieng in één keer plat, toen a tun wist dat ter hin has in z'n land zat. Want has of suuker-peeën in je land, dan bi-je heliek van een andere stand. Hin ahrarieër of landbouwer wat of je was, mè een soort^olië-arabier, mè dan in't has. Die dróóm was dus vlug verbie, a heef dat vo um toch nie. Want tun soms de kloaver-dróherieë ruukt of tuus ut aerd-has hebruukt. Dan dienk'tun mee een hlimlach wee vrom an dien korten tied as has-baron. Hoe een droom werkelijk kan vervliegen, beste vrienden, is hier letterlijk en figuurlijk bewezen. Vandaar nog een oude Peelandse spreuk, die alles met dromen te maken heeft. Dróömen bin oaltied bedrog en ze bin ók vlug vervlohe. Di bin d'r die helóve ut toch, mè die bin dan bedrohe. CeeBee. .'■m Bij de aanvang van de gemeenteraads vergadering op donderdag 27 augustus j.l. te Kortgene pleitte dhr. Van Damme voor het geven van een subsidie van 25,— aan de werkgroep landelijke belangengroe pering „De kleine en kleiner wordende scholen". De burgemeester was het hier niet mee eens. Hij vond, dat men voor zichtigheid moet betrachten om subsidie te geven aan nieuwe aanvragen. Kritiek had dhr. Van Noort op de wijze waarop de gemeente Wissenkerke verbou wingswerkzaamheden aanbesteedt. Terwijl Kortgene de kans geeft aan aannemers uit Noord-Beveland houdt Wissenkerke het al leen op de eigen gemeente. De burgemeester zei, dat er ook werk nemers uit Kortgene werkzaam zijn bij een aannemer op Wissenkerke. Toch was hij het met dhr. Van Noort eens, dat het nuttig is hierover met Wissenkerke een gesprek te hebben. De liefde kan niet van één kant komen. Verder vond dhr. Boot het spijtig, dat de districtsopzichter, dhr. F. Wisse, Kort gene gaat verlaten i.v.m. zijn benoeming in Veere. Een verzoek om in te stemmen met de algemene voorwaarden waaronder het be stuurlijk experiment specifiek welzijn voort gang kan vinden, bracht mevr. Van Oeveren er toe om te constateren, dat het moeilijk is om uit de stukken een duidelijk overzicht te krijgen. Ze heeft haar ongenoegen hier over kenbaar gemaakt. Ze was echter van mening dat we, eenmaal „ja" te hebben gezegd, er mee door moeten gaan. Ook dhr. Van Noort had twijfels of de doelstelling, de burgers meer bij hun eigen welzijnsbeleid te betrekken, op deze wijze gerealiseerd kan worden. In ieder geval ver schaft dit beleid aan velen een salaris en werk, gezien de dikke nota's, verslagen, voortgangsrapporten, stencils, adviezen, ver gaderingen, etc. etc. Toch zal de P.v.d.A. voor stemmen in de hoop, dat het voor de gewone burger toch begrijpelijk wordt en daadwerkelijk een bijdrage voor het welzijn zal betekenen. Dhr. Van Damme vindt het bezwaarlijk om ja te zeggen, zonder te weten waar het geld blijft. De burgemeester zette uiteen dat de lan delijke overheid het beleid wil delegeren naar de lagere overheden. Hij vond dat een goede zaak. Altijd wordt er geklaagd dat alles maar van bovenaf wordt geregeld. Nu er meer wordt gedelegeerd komen de moeilijkheden voor de lagere overheden, omdat die dat nooit bij de hand hebben gehad. Misschien is het wat ingewikkeld, maar het is onze zaak om het eenvoudiger te maken. De gemeenten uit de proefge bieden krijgen er geld voor. Andere ge meenten moeten het ook doen, maar die krijgen die faciliteiten niet. Het wordt voor de gemeenten een autonoom beleid en het zou fataal zijn om dat uit handen te geven. We moeten oppassen ons achter de kosten te verschuilen. Het is voor onze gemeente een gemakkelijk te dragen last en de burger krijgt meer inspraak. Mevr. Van Oeveren zegt dat er na deze toelichting veel zorgen zijn weggenomen. Het voorstel wordt dan ook aangenomen. Een volgend voorstel betreft de verorde ning winkelsluitingswet 1976. Deze veror dening regelt de openingstijden van winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak water- soortartikelen worden verkocht. Dhr. Dobbelaar begrijpt het nog niet. Gaat het om de winkels of om de artikelen die daarin worden verkocht. De burgemees ter zegt, dat het uitsluitend gaat om wa tersportartikelen. De staatssecretaris wil geprecisieerd zien wat verkocht mag wor den in relatie met het recreatieve gebeuren. Een winkel die wat anders verkoopt, mag geen gebruik maken van de verbreding van het aantal uren. Ze mogen wel open zijn op normale toegestane uren. Bij het voorstel tot wijziging havenre glement voor de haven te Colijnsplaat vraagt dhr. Van Noort zich af wat er gaat gebeuren als de regels toch niet worden opgevolgd. De burgemeester zegt dat met aanne ming van deze wijziging de havenmeester het recht geeft om de rijkspolitie te water er bij te halen om proces-verbaal op te maken. Dit voorstel is om duidelijkheid te verschaffen op grond van het door de raad genomen besluit. Het voorstel om de afvalstoffenverorde- ning vast te stellen overeenkomstig het toegezonden ontwerp, is voor dhr. Van Dam me aanleiding om de omschrijving van art. 39 anders te doen. We zijn een land bouwgebied en dan gaat het niet op om een eeuwenoude regeling met één penne- streek te veranderen. Dhr. De Smit vindt de formulering erg onduidelijk en vraagt om een soepel beleid. Dhr. Blankenstijn infor meert of er vergunning moet worden ge vraagd door anderen die het huisvuil op willen halen. Terwijl dhr. De Looff vindt dat huisvuil en open containers niet dagen tevoren langs de weg moeten worden gezet. Tevens vraagt hij, wie gaat controleren of men zich aan de voorschriften houdt. De voorzitter zegt dat regelingen hard nodig zijn en wijst daarbij op de ongeloof lijke knoeierijen bij Uniser. Het geven van ontheffingen is mogelijk, maar er kan niet worden toegestaan dat iedereen maar doet wat hij zelf goed vindt. We kunnen de economische belangen niet zwaarder laten wegen dan de gemeenschappelijke belangen. De afschuwelijke uitglijdingen bewijzen dat. Toezicht houden op het te vroeg langs de weg zetten, is niet eenvoudig. Veelal is niet te achterhalen wie het heeft neer gezet. De politie is alert, maar het is niet eenvoudig om een waterdichte regeling te maken. Erkende bedrijven zullen niet in de problemen komen. Het gaat om niet- bonafide bedrijven. We hebben een wapen nodig om in te kunnen grijpen als het nodig is. Eeuwenoude regelingen kunnen worden aangepast, maar zijn geen vrijbrief om ongewenste toestanden te handhaven. De verordening geldt voor de gehele ge meente, ook voor de buitengebieden. Nadat pievrouw Van Oeveren had ge vraagd om voldoende papierbakken te zet ten (wat al is gebeurd, volgens wethouder Van der Weele) wordt het voorstel onge wijzigd aangenomen. Bij een voorstel om een vragenlijst met daarin een prognose van te verwachten bouwaktiviteiten vast te stellen, vraagt mevr. De Looff hoever het staat met de aanpak in de Tonnenbuurt en de vorde ringen op Kats. Dhr. Blankenstijn vindt het een uitstekende zaak. Als een en ander wordt gerealiseerd is dat positief voor de werkgelegenheid. De burgemeester zegt dat het schetsplan voor de Tonnenbuurt de welzijnscommissie is gepasseerd. Ook voor Kats is de woning bouwvereniging op gang om een en ander te realiseren. Zonder discussie gaat de raad akkoord met een voorstel om een bedrag van 1,50 te betalen aan het Regionaal Educatief Cen trum te Goes voor Open School-aktiviteiten en onderwijs aan culturele minderheden. Na een cursus welzijnsplanning is een cursus voor oudercommissieleden van kleuter- en lagere scholen afgerond. Men verzocht hier voor om een subsidie van 45,— per deelnemer. Een voorstel om ƒ400,te geven als bijdrage in de kosten voor godsdienst onderwijs aan de lagere school te Colijns plaat, is voor dhr. Van Damme aanleiding om hier tegen te stemmen. Hij vraagt zich af waarom hiervoor een onderwijzeres uit Kapelle moet komen. Kan de plaatselijke predikant dat niet doen? Ook dhr. Dobbe laar is het met Van Damme eens, voor wat dit laatste betreft. Toch wil hij niet tegen stemmen. Zodat het voorstel wordt aangenomen met de stem van dhr. Van Damme tegen. Op een vraag van dhr. De Looff, bij de behandeling van een voorstel tot vervan ging van 4 lichtmasten te Colijnsplaat en 8 te Kats, of er op Kortgene ook een aanvullende regeling komt, zegt wethouder Van der Weele dat dit op advies van de PZEM gebeurt. Voor Kortgene is er geen advies. Bij een voorstel om een grondexploitatie berekening vast te stellen voor het be stemmingsplan „Al te Klein I en II" zegt dhr. De Looff geen bezwaar tegen de prijzen te hebben, maar zijn het nieuwe of bij gestelde prijzen? Dat staat er niet bij ver meld. De burgemeester zegt, dat het voor het nieuwe gebied nieuwe prijzen zijn. Bij het vaststellen van de gemeentereke ning over het jaar 1979 en de daarbij behorende rekeningen van het woningbedrijf en het vismijnbedrijf, zegt dhr. Blankenstijn erkentelijk te zijn voor de korrekte wijze van de samenstelling. Een voorstel tot aankoop van de loods „Delta Star" aan de Torendijk te Kortgene van het verkoopkantoor Boot zijn alle leden van oordeel, dat dit een goede zaak is. Dhr. Boot vindt het een goede gelegenheid om de verspreid liggende werkplaatsen te centraliseren. Dhr. De Looff is er van overtuigd, dat er van dit gebouw op ver? schillende wijze gebruik kan worden ge maakt. Hij vraagt zich wel af wat er met de leegkomende gebouwtjes gaat gebeuren. De burgemeester vindt de aankoop een enorme verbetering voor openbare werken. Op een vraag van dhr. Boot over de lage notariskosten, antwoordde hij, dat de ge meente geen overdrachtsbelasting moet be talen. Wat de vrijkomende panden betreft, is er nog geen beslissing genomen. Gedacht wordt aan een wens van de raad om open plaatsen door woningbouw op te vullen. Deze plaatsen openhouden voor kleine in dustrie is niet aantrekkelijk, omdat die terecht kunnen in het bestemmingsplan voor industrie. Tot aankoop wordt hierna besloten voor een bedrag van ƒ280.000,— en een krediet tot dat bedrag, te verhogen met de notaris- kosten ad plm. ƒ1.500,— te openen. Bij een meerderheidsvoorstel tot aankoop van het sportterrein te Colijnsplaat zegt dhr. Van Noort: Mijnheer de voorzitter. Wij kunnen dit voorstel tot koop van deze grond niet steunen. U zegt in uw toelichting, dat het college van mening was, dat de prijs van 6,50 per m2 aan zienlijk is. Wij zijn het helemaal met u eens. Ook 6,per m2 vinden we veel te veel. Het is jammer, dat onderhande lingen met de eigenaressen niet tot een lager bedrag geleid hebben. Dat u desondanks adviseert tot koop over te gaan, omdat het initiatief tot koop en taxatie van de gemeente is uitgegaan, verbaast ons. Ons inziens is het een hele normale gang van zaken dat een koop niet doorgaat, omdat men het niet over de vraagprijs eens kan worden. Ongeacht hoe deze tot stand is gekomen. De eigenaressen kunnen toch niet gedacht hebben dat de koop bij voorbaat vaststond, ongeacht de uitkomst van de taxatie? Het is hun toch bekend, dat b. en w. niet kunnen kopen, maar afhankelijk zijn van goedkeuring door de raad en deze weer van G.S.? Het lijkt ons onwaarschijnlijk dat zelfs, als de raad in zou stemmen met dit voorstel, G.S. hun fiat zouden geven. Dit temeer, omdat het huurkontrakt pas in 1985 afloopt en de huursom alleszins redelijk is. Aankoop nu betekent een onnodige, maar vrij grote verhoging van de kosten voor de sport en speeltuin. Hoewel wij niet afwijzend tegenover deze aktiviteiten staan, vinden we dat onnodige kosten vermeden moeten worden en daarom stemmen wij tegen uw voorstel. Dhr. Boot vindt het bijzonder zinvol om deze grond te verwerven. We hebben ver trouwen in het Bureau Gropatax en gaan er vanuit, d^t een juiste taxatie heeft plaats gehad. Uitstel tot 1985 is geen oplossing. We kunnen nu veel beter kopen, dan afwachten hoe het over 4,5 jaar zal zijn. Ook mevr. Van Oeveren wil het meer derheidsvoorstel steunen. Dhr. Blankenstijn vindt het een moeilijke zaak. Hij heeft problemen met de financiering. Toch wil hij voor stemmen. Als we het afwijzen en de eigenaars verkopen de grond aan een ander, dan zijn we het kwijt. De burgemeester zegt dat het een dui delijke zaak is dat het meer kost, dan wanneer we het bleven huren. Hij vindt, dat we het moeten doen, zoals de meerder heid van het college voorstelt. Wethouder Filius, als de minderheid in het college, is een andere mening toege daan. Een prijs van 60.000,-r- per ha, waar: nog 4 jaar huur, met mogelijkheid van' verlenging, is te hoog. Ook heeft hij be zwaar tegen de manier van onderhandelen. Alles overziende kan hij niet met het meerderheidsvoorstel meegaan. Dat de VVD en het CDA geen bezwaar hebben tegen hoge grondprijzen is bekend. Ze hebben er indertijd een kabinet over laten vallen. In tweede instantie is dhr. Boot het niet eens met de berekening van wethouder Filius. Dhr. Van Noort constateert n.a.v. uitlatingen van wethouder Van der Weele, dat ook de meerderheid in het college er vanuit is gegaan dat de m2-prijs lager zou zijn. De burgemeester is het hier mee eens, maar de meerderheid is van mening dat de knoop nu toch moet worden door gehakt. Dhr. De Looff vindt het toch vreemd, dat het verschil van ƒ20.000,— zo gemak kelijk wordt overbrugd. In derde termijn wil Boot weten of het gehele college aan Gropatax om advies heeft gevraagd. Dat is het geval, maar wet houder Filius vindt dat dit geen rol speelt. Hij vond het taxatierapport te hoog en daar gaat het om. Overigens zijn de bere keningen van dhr. Blankenstijn beter dan die van dhr. Boot, aldus Filius. Het meerderheidsvoorstel wordt tenslotte aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. Wet houder Filius, de heren Dobbelaar, De Looff en Van Noort waren de tegenstemmers De begrotingswijzigingen, die nodig wa ren na besluiten in deze vergadering, wor den vastgesteld. Met dien verstande, dat dhr. Van Damme tegen de post voor gods dienstonderwijs en de P.v.d.A. tegen de post, die te maken heeft met de aankoop1 van grond op Colijnsplaat, zijn. Bij de rondvraag vroeg dhr. Dobbelaar aandacht voor het dichtslibben van de ha ven te Colijnsplaat. Hij wees op de ver plichtingen, die de watersportvereniging heeft om de haven op voldoende diepte te houden. Herhaaldelijk klagen de vissers over te geringe diepgang, met alle gevolgen van dien. De burgemeester was van mening dat de watersportvereniging momenteel onmogelijk afdoende maatregelen kan treffen. Binnen kort zal met uitbaggeren van de haven worden begonnen en zullen aan de uitgang van de haven blokken komen te liggen, die het dichtslibben moeten tegengaan. Op eén vraag van dhr. Dobbelaar naar geruchten als zou er voor camping „De Paardekreek" omzetting van het onder erfpacht in een andersoortig kontrakt moe ten plaatsvinden, antwoordde de burge meester, dat alles gaat zoals is overeen gekomen en dat eventuele veranderingen door de raad moeten geschieden. Dhr. De Looff vraagt naar de vorderingen van de plannen voor de school te Colijns plaat en vraagt aandacht voor beter onder houd van voet- en fietspaden. Wat de school betreft, de opzet is dat men verwacht zeer binnenkort met de plannen te kunnen komen. En wat de voet en fietspaden betreft, vroeg wethouder Van der Weele nog wat geduld te hebben. Niet alles kan op stel en sprong. Naar aanleiding van enkele schermutse lingen bij de bespreking over de aankoop van grond te Colijnsplaat, vraagt dhr. Boot aan wethouder Filius om bij meningsver schillen te proberen eikaars mening te respecteren. Daar is Filius het mee eens, maar hij vindt het onaanvaardbaar dat in een moeilijk economisch tijdsbestek zo ge makkelijk met overheidsgeld wordt gehan deld. Dhr. Van Damme vraagt naar de slechte bezetting overdag van de brandweer i.v.m. werkzaamheden van het personeel buiten de gemeente. Zijn we wel genoeg beveiligd overdag? Hij vroeg ook of we dan aan gewezen waren op Vlissingen. De burgemeester zei, dat het aangewezen zijn op Vlissingen nergens op slaat. We hebben op Kortgene een goed systeem en de wagen kan met weinig personeel uit rukken. Hij heeft voorts grote waardering- voor de wijze waarop is opgetreden bij de brand op 8 augustus. Daarna sloot hij de vergadering met de wens, dat ondanks meningsverschillen, de goede verstandhouding behouden zal blijven. Tijdens Week van het Landschap: WANDELEN FIETSEN EN VAREN LANGS NEERLANDS MOOISTE PLEKJES In alle provincies van Nederland wordt van zaterdag 5 september tot en met za terdag 12 september de nationale Week van het Landschap gehouden. Een initiatief van de gezamenlijke provinciale Landschap pen om het publiek gratis te leiden langs de fraaiste plekjes met natuurschoon die elk Landschap maar te bieden heeft. En het blijft niet alleen bij wandelen of fietsen. In Noord-Holland kun je per polder bootje door ongerepte natuurgebieden, in Zuid-Holland kun je met een boot-excursie over de Oude Maas naar de grienden van Klein Profijt of kleine concerten belpisteren voor het Huys te Warmont, in Utrecht kun je spelevaren op de Kromme Rijn bij Bunnik en het Zeeuwse Landschap maakt een unieke varende expeditie naar anders ontoegankelijke buitendijkse natuurreser vaten. Natuur naast de deur. Veel Nederlanders beseffen niet hoe in hun eigen provincie soms naast de deur prachtige natuurgebieden worden beheerd door hun provinciale Landschap. Die Land schappen, we hebben er elf in ons land, kopen landgoederen, bossen, weidegebieden en waters aan om ze in hun oorspronkelijke staat voor de toekomst te behouden en waar mogelijk zelfs open te stellen voor het publiek. In de Week van het Landschap mogen alle Nederlanders bij de provinciale Land schappen op bezoek komen om te wan delen, te fietsen, exposities te bewonderen, promenadeconcerten te beluisteren, schapen en schaapshonden te bekijken, zoals in Gel derland. Of gewoon gratis een leuk sticker tje met programmaboekje aan te vragen. Verzamelpunten. Negen van de elf Landschappen hebben speciale verzamelpunten in negen provincies gekozen, van waaruit u wandelend 5f fietsend een route kunt kiezen. Tussen 5 en 12 september kunt u dagelijks op de provinciale verzamelpunten terecht tussen 9.00 en 17.00 uur, waarbij de meeste Landschappen op de zaterdagen 5 en 12 september rond het verzamelpunt feestelijke attrakties hebben ingericht. Verzamelen in Middelburg en Vlissingen. In onze provincie Zeeland is de Stichting Het Zeeuwse Landschap het organiserende Landschap, dat als centraal verzamelpunt het Kasteel Ter Hooge, 1 kilometer ten westen van Middelburg heeft gekozen voor de wandelaars en fietsers. En op zaterdag 12 september een werkelijk unieke boot tocht uit Vlissingen over de Westerschelde laat varen. Wie per openbaar vervoer naar Kasteel Ter Hooge wil, kan vanaf het NS- station Middelburg ZWNrbuslijn 58 nemen. In Zeeland bevinden zich prachtige na tuurgebieden van de Stichting Het Zeeuwse Landschap, De Vereniging tot behoud van Natuurmonumenten, Staatsbosbeheer en het Ministerie van CRM. De wandeling en fiets tocht over Walcheren starten op het nog niet eerder opengestelde landgoed Ter Hooge, waarvan het kasteel aan het einde van de Tweede Wereldoorlog tot aan de dakgoten onder water stond en het bos door het zoute water totaal werd verwoest. Al les is nu weer in volle glorie hersteld. De fietsers maken een tocht rond Walcheren van 45 km lengte, door bossen en duinen en langs het Veerse Meer, inclusief een bezoek aan het Zeeuws Biologisch Museum in Domburg. Boottocht en excursies. Zaterdag 12 september vertrekt om 12.00 uur vanuit de buitenhaven van Vlissingen de catemaran-salonboot „Madeleine" voor een unieke boottocht op de Westerschelde onder auspiciën van het Zeeuwse Landschap langs een aantal buitendijkse natuurreser vaten. Kosten 17,50, reserveren t/m 1 september bij het Zeeuwse Landschap. Wie meer wil weten over de Week van het Landschap kan gratis inlichtingen krijgen bij de Stichting Het Zeeuwse Landschap, Dorpsstraat 100A, Heinkenszand, Telefoon 01106 - 26 40. Het Zeeuwse Landschap organiseert bo vendien op 5 september een internationale Zwin-excursie, op 7 september een avond excursie door de Verdronken Zwarte Polder, op 8 september een middagexcursie door het Verdronken Land van Saeftinghe, op 10 september een avondexcursie door de Ver dronken Zwarte Polder en op 11 september een avondexcursie door het Verdronken Land van Saeftinghe. Andere provincies. Wie behalve het eigen landschap ook het landschap van andere provincies wil ont dekken, kan naar de volgende verzamel plaatsen gaan: Noordlaren in Groningen, Rijs in Friesland, Ballo in Drente, Ede in Gelderland, Bunnik in Utrecht, Driehuizen in- Noord-Holland, Noordwijkerhout in Zuid-Holland, Oisterwijk in Noord-Brabant. RUILMIDDAG VAN POSTZEGELS TE KORTGENE Op zaterdag 12 september a.s. wordt een ruilmiddag georganiseerd van postzegels in het Dorpshuis „De Pompweie", Wilhel- ministraat te Kortgene. De aanvang is 13.30 uur en de toegang is gratis. De filatelisten-vereniging „Delta West" heeft ruim 600 leden en is werkzaam in de regio Zeeland en Goeree en Overflakkee. Het doel van deze middag is het samen bundelen van filatelisten, het aankweken voor de liefde voor de filatelie. En het geven van een goede voorlichting om tot een verantwoorde filatelistische verzame- ling(en) te geraken, alsmede een nuttige vrijetijdsbesteding. NIEUWE POSTCOMMANDANT RIJKSPOLITIE TE WISSENKERKE Met ingang van 1 september j.l. is wacht meester W. M. Slootmaker uit Ouddorp benoemd tot opperwachtmeester en tevens tot postcommandant Wissenkerke. Per 1 oktober a.s zal hij zich metterwoon in Wissenkerke vestigen. P.V. "DE BLAUWE DOFFER" KORTGENE Uitslag wedvlucht Orleans op 23 augustus. Deelname 305 jonge duiven. 1 P. J. Verburg 19.30.50 426.413 2 P. J. Wilderom 20.03.06 428.304 3 A. J. Bouterse en zn. 14.36 432.141 4 K. Filius 08.14 427.931 5 W. C. Leenpoel 06.21 426.308 Maandag 24 augustus 1981. 6 idem 7.19.43 2 7 Comb. Geelhoed 52.32 432.021 8 K. Filius 49.35 2 9 W. M. Bouwense 8.02.30 432.082 10 W. C. Leenpoel 7.52.52 3 Uitslag wedvlucht Roermond op 29 augustus Deelname 484 duiven. 1 P. J. Verburg 11.08.47 156.944 257.9 2 C. Bouterse 07.11 154.984 255.8 3 M. van Belzen 15.54 163.969 253.7 4 P. J. Kesteloo 10.12 157.152 251.6 5 W. C. Leenpoel 16.48 164.034 249.5 6 S. M. Branderhorst 17.03 164.263 247.4 7 M. de Fouw 10.48 157.152 245.3 8 W. C. Leenpoel 17.34 2 243.2 9 J. J. Verwei 15.46 161.622 241.1 10 P. van Belzen 10.19 155.324 239 Het seriespel is gewonnen door: Klasse A S. M. Branderhorst 447 pnt. Klasse B P. J. Wilderom 407 pnt. Klasse C H. C. Verburg 769 pnt. Klasse D J. C. de Fouw 593 pnt.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1981 | | pagina 2