NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD EU Een vreemde Eend" Rodelko bv U houdt nu het meest geleien blad ep Noord-Bevelend in handen Zeeland Magazine? Prins Claus 55 jaar No. 3970 Donderdag 25 juni 1981 84e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 24,— per jaar. Franko per post 40,— per jaar. Advertenties 35 ct. per mm., excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON 19 „Natuurlijk begrijp ik het. Ik begrijp trouwens alles wel, dat hele gedoe van gis teren. Wat niet wegneemt. Iris, dat ik d'r helemaal, maar dan ook helemaal niet mee akkoord ging. Dat snap je zeker wel." „Ja, dat begrijp ik," antwoordde ze zacht. Hij had de wagen nog steeds niet gestart. „Het kan nu eenmaal niet," ging Karei Kerkman voort, „dat ieder doet waar hij zin in heeft. Als je later misschien aan het toneel gaat, of wie weet welke loopbaan kiest, dan kun je ook je eigen publiek en de regisseur enzovoort niet laten wachten. Ik ben wel niet zo'n barre artiest, maar ik meen toch dat om iets in de kunst te bereiken, allereerste voorwaarde is dat je jezelf weet te regeren. Of heb ik dat mis?" „Nee," gaf ze grif toe, „dat hebt u niet mis. Dat weet ik óók wel. Maar weten en doen, dat is bij mij niet altijd hetzelfde." „Ach kind," zijn voet drukte op de star ter, „bij wie van ons wel? Dacht je, dat ik altijd baas over mezelf was? En dacht je dat als ik alles rustig en beheerst be keken had, ik me door jou zo van de wijs had laten brengen? Ik was ook een beetje geschokt, niet?" „Ja maar," gaf ze eerlijk toe, daar heb ik het ook naar gemaakt. Ik had niet... eh... zoveel gedronken, oom Karei. Eén glaasje maar, omdat ik zo nerveus was." „Heb je tante Lies al gesproken?" „Tante Lies is een schat." Het kwam er zo warm uit, dat Karei Kerkman verrast het hoofd wendde naar het meisje naast hem. „Maar het allerergste vond ik het van... van Els." „Dat was ook toeval." „Ja maar... die arme Els en zo dapper was ze. Niemand wakker gemaakt." „Iris," en nu bracht Karei Kerkman de wagen op gang, „het is heel verstandig van je geweest, om eerst even met mij te praten. We hebben allebei elkaar beter leren kennen. Mijn vrouw en ik zullen je wel helpen en proberen je te begrijpen, als je anders bent dan ons eigen stel. Maar voor de rest zul je zelf de weg terug moeten gaan." „Hoe bedoelt u?" „Je bent verkeerd gestart. Je hebt een verkeerde indruk van jezelf gegeven. Som migen vinden je een moordgriet, omdat je alles durft en haantje de voorste speelt, ook bij minder fraaie gelegenheden." Hij zag niet hoe diep ze kleurde. „En anderen hebben een hekel aan je gekregen omdat ze je een opschepper en een praatjesmaak ster vinden. Die reputatie zul je moeten overwinnen. Hier thuis, en op school en overal." Diep in gedachten zat ze naast hem. Ze begreep de moeilijkheden. Ze had zichzelf in een bepaalde lijst gezet en daar zou ze uit moeten stappen. Ze stonden voor het huis in de Acacialaan. De fietsen van Bert en Loes stonden al in het voortuintje. „Zo," zei Karei Kerkman binnenstappend, „daar zijn we. Wat is 't vandaag, moeder?" „Bloemkool met saucijzen," lachte moeder Lies, kennend haar mans lievelingsgerecht. „Mooi," snoof hij vergenoegd. „Ha Bert, Loes!" „Vader... Iris!" antwoordden de twee. Een beetje verwonderd over dit gelijk thuis komen, maar meteen begrijpend, na de uit leg van moeder, dat over het gebeurde niet meer diende te worden gepraat. Het waren natuurlijk Els en Miep, die zorgden voor de ongedwongen stemming aan tafel, want Els, in het volle besef van haar ge wichtig ziek-zijn, moest haar bordje rijst Bent a reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. 0 Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 25,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE op bed. Kon beslist niet aan tafel komen, maar nam zo intensief en levendig deel aan het gesprek, dat de plagerijen niet ophielden. Miep vertelde van „Moe Maas", juffrouw Maas, haar onderwijzeres, die ze gisteren met haar verloofde had zien lopen. „En ze deden zo gek," verklaarde Miep, „ze gaven mekaar een arm en ze liepen te lachen Nou, echt sloom." Want „sloom" was alles, wat door de dames Miep en Els met af keurend oog bekeken werd. Iris schoot in de lach en opnieuw wist ze hoeveel ze van de tweeling hield, die met hun vrolijke opgeruimdheid en naïeve kritiek op alles en nog wat, steeds zorgden voor de prettige toon in huis. Ze werden trouwens door allen min of meer verwend en ze wisten daar soms heel handig gebruik van te maken 's Middags moest Iris weer naar school en ze bedacht met opluchting, dat daar niemand van haar escapades wist. Want Loes, daarvan was ze overtuigd, was te sportief om uit de school te klappen. Toen ze op het schoolplein arriveerde, werd ze meteen bestormd door een hele schare vrienden en vriendinnen, die haar feliciteerden met haar succes en vóór ze het wist was alles normaal. Leo Verburg pakte haar bij de arm. „Het tweede uur hebben we Poppesnor," zei hij al lachend bij het vooruitzicht. „Dan zullen we de fuif nog maar even voortzetten. Zeg Iris... heb jij niet een ideetje?" Iris werd al weer meteen geconfronteerd met haar verleden, maar handig zocht ze een uitvlucht. „Hoor es!" zei ze, „ik ben^nog half gaar van gisteren en ik wil proberen bij Kruyt een uurtje te pitten. Hij zal me m'n gang wel laten gaan, want hij is al büj als ik zoet ben." „Natuurlijk," lachten de anderen. „Nou ja, er zal zich wel iets opdoen." Maar er deed zich niets op, want bij de aanvang van het tweede lesuur kwam de direkteur zelf. „Meneer Kruyt," zo zei hij, „kan vanmid dag niet komen, jongelui. Nu kan ik jullie een uur vrijaf geven, maar we kunnen óók dit uurtje besteden door met elkaar eens te praten over wat er zo gisteravond op het toneel gebracht is en daarover onze kritiek eens te laten horen. We maken er dan een soort forum van." „Hè ja!" riep Iris, „énig!" Sommigen keken wat bedenkelijk... Een uur vrij was niet te versmaden, maar de Dirk was een leuke vent, door al zijn leer lingen op de handen gedragen en hij zou er wel iets van weten te maken. Iris was in haar hart dankbaar voor het toeval, dat haar een lesuur met Kruyt, al meteen na haar stormachtige ervaringen, bespaarde. Het werd een gezellig uur. Op algemeen verzoek droeg Iris nog eenmaal haar meest beapplaudiseerde gedicht voor en er werd zelfs in beginsel besloten, uit de leerlingen van de vierde en de vijfde klas een vaste kern te vormen, die voor een volgende schoolavond een revue in elkaar zou zetten. Dit onderwerp vormde, ook bij de gang naar huis, het onderwerp van heftige dis cussies op straathoeken en andere verkeers- gevaarlijke punten. En toen Iris thuiskwam moest ze zichzelf bekennen, dat deze schoolmiddag het haar bijzonder gemak kelijk had gemaakt. 's Avonds aan tafel was meneer Kerkman zwijgzaam. „Moeilijkheden?? informeerde zijn vrouw. „Nou... ik zelf niet," antwoordde hij, „maar andere mensen kunnen het wel eens bar te kwaad hebben. Ik had vanmiddag die Kruyt bij me... A propos, is dat niet een leraar van jou, Loes?" „Poppesnor," antwoordde Loes prompt en Iris lachte. (Wordt vervolgd) Op 6 september wordt Z.K.H. prins Claus 55 jaar. NOORD-BEVELANDS VOETBALTOERNOOI Zaterdag j.l. werd te Kortgene het Noord- Bevelands voetbaltoernooi afgesloten. Er was een voorwedstrijd tussen de dames teams van Colijnsplaat en Kamperland. De uitslag hiervan was 11. Na deze wedstrijd kwam de Noord-Bevelandse selektie in het veld tegen het Oud Zeeuws elftal. Bij de rust was de stand 1—1, tenslotte zegevierde de Noord-Bevelandse selektie met 4—1. De opbrengst was bestemd voor Sport Steunt Zonneveld. Na deze wedstrijd volgde de prijsuitrei king van dit toernooi. De wisselbekers wer den als volgt gewonnen. Bij de eerste elf tallen was dit Colijnsplaatse Boys I; bij de tweede elftallen Wissenkerke II en bij de derde elftallen Bevelanders III. De overige standen waren als volgt: Eerste elftallen: Colijnsplaat, Kats, Beve landers, Wissenkerke en Cortgene. Tweede elftallen: Wissenkerke, Cortgene, Colijns plaat en Bevelanders. Derde elftallen: Be-' velanders, Wissenkerke, Colijnsplaat en Cortgene. BESTUURSWISSELING BIJ DE S.V. WISSENKERKE Bij de dinsdag j.l. gehouden jaarverga dering van de s.v. Wissenkerke is tot nieuwe voorzitter van deze vereniging ge kozen de heer S. Meulenberg jz. Hij neemt de plaats in van de heer L. L. van Halst, welke 14 jaar voorzitter van deze vereniging is geweest. Tevens werd de heer P. J. Kas telein als bestuurslid gekozen, dit in de plaats van de aftredende heer J. Cevaal. Beide aftredende bestuursleden werden aan het eind van de vergadering toegespro ken door de heer J. Krijgsman. Hij be dankte hen voor het vele werk dat zij voor de vereniging hebben gedaan. En hij bood beiden een presentje aan in de vorm van een pen met inscriptie. P.V. "DE BLAUWE DOFFER" KORTGENE Uitslag wedvlucht Melun op 20 juni. Deelname 311 duiven. 1 M. van Belzen 15.11.14 346.775 268.9 18.41 352.302 265.5 27.35 2 262.1 24.25 347.291 258.7 5 H. J. van der Moere 25.06 346.872 255.3 6 J. J. Verwei 38.40 349.191 251.9 7 W. J. Noordhoek 38.14 346.564 248.5 2 Comb. Geelhoed 3 idem 4 S. Branderhorst KADE 23 - VEERE - TEL. 01181-555 VOOR BEMIDDELING AAN-EN VERKOOP HYPOTHEKEN TAXATIE VAN AL UW ONROEREND GOED V er togen woordleer voor Noord-Be velsnddhr. Wattel, Tel. 01186 - 1578. NIEUWE "SLECHTWEER- ACCOMMODATIE" BIJ RECREATIE CENTRUM "DE ROOMPOT" In de raadsvergadering van maandag 29 juni a.s. zal een verzoek behandeld worden van het Recreatiecentrum „De Roompot", tot het oprichten van een „slechtweer- accommodatie". Dit óbject wil men situeren tegenover de huidige ingang van het ter rein, waarvan de gronden reeds in eigen dom zijn verkregen. Het terrein beslaat een oppervlakte van ongeveer 4 hectare, waarop gedacht wordt een gebouw ter grootte van ongeveer 4000 m2, waarin zullen worden opgenomen een golfslagbad, een sauna, een solarium, een kinderbad en een bar. De overige op pervlakte van het terrein zal worden inge richt als speelterrein. Het ligt niet in het voornemen van „De Roompot" de verblijfsaccommodatie uit te breiden. Aangezien naar de mening van b. en w. aan een z.g. „slechtweer-accommodatie" op Noord-Beveland dringend behoefte bestaat, stelt zij de raad voor in principe mede werking te verlenen aan de totstandkoming van een bestemmingsplan, waarin één en ander zal worden geregeld. BURGERLIJKE STAND WISSENKERKE Geboren: - 16 mei: Anthony Marinus, z.v. P. A. de Haze en van A. M. Olivier. 18 mei: Paulina Maria, d.v. P. W. M. Maas en van M. J. A. C. C. van Dongen. 21 mei: Janna Leuntje, d.v. L. Sandee en A. L. Kramer. 29 mei: Remco, z.v. A. T. Hermus en van C. A. C. Kouwyzer. Ondertrouw: 15 mei: Goede, Dirk, 30 jaar en Janse, Anna Cornelia, 25 jaar. 26 mei: Blok, Adriaan, 24 jaar en Breure, Pieternella Jacomina Jacoba, 20 jaar. Gehuwd: Geen. Overleden: Geen. EXAMENS Aan de M.S.P.O. te Dordrecht slaagden Helma Bouterse, gezinsverzorgster en Linda Versluis voor bejaardenverzorgster. Kruiswoordpuzzel no. 731 Horizontaal: 1. wondvocht - 4. Eng. lid woord - 7. lijst - 10. eisen - 13. soort mest stof - 14. vlinderlarve - 16. insekt - 18. verdelgingsmiddel - 20. kern - 22. meisjes naam - 23. zenuwachtig - 25. plaats in Overijssel - 26. titel (afk.) - 27. vis - 28. rijksgrens (afk.) - 29. bijwoord - 30. plaats in Duitsland - 32. soort - 34. en anderen (afk.) - 36. hemellichaam - 37. trilling - 38. en anderen - 39. te geleneger tijd (afk.) - 41. familielid - 42. dubbelklank - 43. de on bekende (afk.) - 45. deel van het hoofd 47. dubbelklank - 48. edelgrootachtbaar (afk.) - 49. gewoon - 50. bijwoord - 52. Europeaan - 53. Kon. Pakketvaartmij. (afk.) 54. stuk grond - 55. vruchtbare plaats - 59. strak - 62, vindingrijk - 65. terstond - 66. deel van Amerika (afk.) - 67. na enige tijd. Verticaal: 1. keurtroep - 2. schortje - 3. op stootje - 4. ten laatste (afk.) - 5. steel - 6. voegwoord - 7. biljartstok - 8. persbureau 9. interest - 11. het Romeinse rijk (Lat. afk) 12. gewicht (afk.) - 13. bevestigingsmiddel 15. boom - 17. in de lengte - 18. spoedig 19. seconde - 21. beroep - 23. plaats in Gelderland - 24. operatiemesje - 29. plaats in Gelderland - 30. loot - 31. sportterm 32. rivier (Spaans) - 33. groente - 35. leef tijd (Fr.) - 40. hoogdravend - 44. verdedi gingsorganisatie (afk.) - 45. zwaardwalvis 46. mannelijk dier - 47. rivier in Duitsland 48. rangtelwoord - 51. stemmig - 56. groet 57. sportterm - 58. bijwoord - 59. heilige (afk.) - 60. duivenwoning - 61. oosterse titel - 63. bijwoord - 64. zangnoot. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 730 Verticaal: 1. alles Horizontaal: 1. Ado - 4. bat - 7. plooi - 9. koord - 11. val - 12, inept - 13. ook - 15. gesel - 17. folio - 19. et - 20. sik - 23. vin 24. eu - 25. keg - 27. daveren - 28. mud 29. rak - 30. duw - 31. Ate - 32. ork - 33. den - 35. kat - 37. non - 38. geestig - 40. tijd - 42. ao - 43. aal - 44. oom - 46. gr 47. prins - 51. Korea - 53. nog - 54. Banka 56. oir - 57. nevel - 59. smart - 61. las 62. pad. 2. do - 3. ooi - 4. bot 5. ao - 6. troon - 7. pas - 8. Inn - 9. K.P.M. 10, dol - 11. veter - 14. kiew - 15. gek 16. lid - 17. Fin - 18. oud - 21. kasteel 22. cel - 23. veertig - 26. garen - 28. mulat 33. Doorn - 34. U.S.A. - 36. tijger - 37. nap 38. gas - 39. gok - 41. dra - 43. angel 45. moord - 48. ion - 49. dal - 50. aks 52. rit - 54. bes - 55. amp - 58. va - 60. Aa.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1981 | | pagina 1