NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD 9999 M i m wn mn E R Rodelko bv het U houdt nu meest gelezen Noord-Bevelend in E E r L n r n n r E L E r j STIEFMOEDER J j j J u L 1 F litM J L r j r n r 1 door Tom Lodewijk Zeeland Magazine? Burgerlijke stand Nó. 3959 Donderdag 9 april 1981 84a Jaargang DRW EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107 -13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 24,— per jaar. Franko per post ƒ40,— per jaar. Advertenties 35 ct. per mm., excL BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven» kannen wg geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON „Nu moesten jullie maar eens een kwar tiertje pauzeren," onderbrak ze de gesprek ken, „en een glas sherry drinken. Want in de andere kamer heb ik een paar broodjes klaargemaakt en dan zullen we eerst maar eens op ons gemak eten." „Eigenlijk zijn we al uitgepraat," zei Pier, „wat we straks nog te doen hebben, is het zaakje organiseren." Carla, aan het hoofd van de tafel, over zag de gastenschaar en straalde van vol doening. Daar zat ze toch maar weer, tus sen zo vele jongeren, die allemaal te gast waren in haar huis. Ze knikte naar Juud en die lachte terug... De goede verstand houding was weer hersteld. Tijdens de koffie-na zette ze zich naast Pier. „Wat een manier om de kennismaking te hernieuwen," lachte hij. „In ieder geval," zei Carla stellig, „zie jij er beroerd uit, ventje. Wie zorgt er voor jou?" „Ik heb altijd voor mezelf moeten zorgen" „Het ontbreekt er nog maar aan, dat je zegt: En je ziet, het ging best. Je bent gewoon een vogelverschrikker." „Die koortsen, Carla. Daarom mag ik niet meer terug." „Maar zo hou je het hier ook niet vol! En het staat natuurlijk wel gekleed, m'n waarde, om in het harnas te sneven. Maar het lijkt me nuttiger, dat jij voor de goede zaak nog wat in leven blijft." „Je bent nog altijd even praktisch en nuchter." „Als jij onpraktisch en niet nuchter? Nee, dat wil ik niet zeggen, maar luister es Pier, als jij je inspant voor het bereiken van een groot doel, dan is het helemaal niet wenselijk dat je daarbij jezelf verteert. Je moet zorgen dat je in goede conditie blijft, dan heeft de mensheid meer aan je. Nog maals: wie zorgt er voor je?" „Ik heb een hele goeie hospita." „En je komt nooit eten zeker." Hij glimlachte schuldig. „Om je de waar heid te zeggen, ik drijf het goeie mens tot het uiterste. Gisteren zei ze nog tegen me: maar zo gaat u dood, professor... Zo noemt ze me altijd. Ik was hoogleraar in Amerika, voor ik naar India vertrok, weet je." „Ben je nooit getrouwd geweest?" Ze stelde het meer vast dan dat ze het vroeg. „Nee," zei hij. En dan, zo onverwacht dat ze tot haar ergernis merkte, dat ze bloosde. „Er was er maar één, Carla, en toen ik die niet kon krijgen, ben ik er mee gestopt." „Onzin," zei ze korzelig en voelde zich een beetje schuldig. „Nou ja, laat ik het zó zeggen. Ik was niet op zoek naar een meisje. Ik ontmoette jou en wist meteen, jij was het. Jij was het niet, liever gezegd, ik was het niet voor jou. Toen wist ik dat ik alleen trou wen zou wanneer ik een vrouw zou ont moeten, waarvan ik meteen zou weten: zij is het. Nu, die ben ik toevallig niet meer tegengekomen. En verder heb ik het te druk gehad met mijn werk. Maar... jij bent nu mevrouw De Hoogh. Ben je niet met Martin getrouwd?" „Nee. Dat was niks. Had ik vooruit kun nen weten. Ik was dwaas en egoïstisch en ijdel. Ik heb het uitgemaakt, ben met de studie opgehouden, kwam in de verpleging en ontmoette dokter De Hoogh. Prima chi rurg, bijzonder fijne vent en weduwnaar. Heb voor hem, zijn huishouding, zijn kin- Bent «eedg geabonneerd op •en ï-maand^pa tijdschrift met actnaütefteo, cultuur, evenementen, historie en r« creatie. Het geheel in 4-kIeuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 25,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE deren gezorgd, toen zijn we getrouwd en een paar maanden later was ik weduwe." „Dan heb jij bepaald ook niet alleen maar de zonkant van het leven gezien." „Nee, maar op mijn manier ben ik toch gelukkig geweest. Er waren altijd mensen die me nodig hadden. Mensen waarvoor ik kon zorgen. Mensen om van te houden en die lief voor mij waren. Zoals Juud, een schat van een meid. Dan haar broer Derk en die heeft een meisje Greet, een fijne griet. En die Bep, die vriendin van Juud." „Dat is een pittig kind." „Ja, die weet van aanpakken. Leiders- bloed. Daar zul je veel aan hebben." „Er is ook nog zo veel te doen." En op eens klonk het als de verzuchting van een doodmoe mens. „Pier, de kunst van leiding geven is de mensen voor je te laten werken. Je moet niet alles alleen doen. En je moet beter voor jezelf zorgen. Dat overhemd van je is schoon, maar dat is ook alles wat er van gezegd kan worden. Heb je het onder een stoomwals gelegd om te strijken?" „Nee, ik heb het in de wasserette ge stopt." Hij lachte. „Dus daarmee verdoe jij je kostbare tijd, met je eigen was te doen? Zie je nou dat je een doorgewinterde onpraktische vent bent?" „Tja, maar wat moet ik dan?" „We vinden er wel wat op," zei Carla beslist. „En nu afwerk maken, jongens, anders moet ik jullie allemaal nog te lo geren vragen ook!" HOOFDSTUK XIV. Oude liefde roest niet. Het duurde nog geen maand toen ge beurde, wat Carla met haar door ervaring gescherpte blik al had zien aankomen. Juud kwam op een avond verwilderd bin nenstuiven en gaf de indruk, dat de onder gang der wereld nog heden, of althans bin nen zeer afzienbare termijn, op handen was. Eerst een kop van Carla's onvolprezen soep en de gedwongen rustpoos van blazen en slurpen stelde haar in staat een samen hangend verslag te geven. Dokjter Groen was ingestort. Het zou ze ker een paar maanden duren voor hij weer enigszins de oude was (als hij dat ooit weer werd, zei Juud zwartgallig). En het werk dat ze nog maar net begonnen waren, lag met hem stil. „We mogen hem niet eens opzoeken," weeklaagde Juud. „En hij ligt daar maar op die kamer waar geen mens voor hem zorgt." Carla begreep Juud's pessimisme. Al deze jongeren waren van goede wil, er zaten zelfs enkele bijzonder scherpzinnige lieden, tussen, maar de drijvende kracht achter alles was Pier. Hem was de tijd niet ge gund ze zover in te lichten en in te werken, dat ze het schema zelfs van een organisatie op poten konden zetten. „Wacht nu eerst maar eventjes af," troostte Carla, „de eerste dagen ziet het er allemaal even beroerd uit, maar misschien valt het nog mee." Juud weigerde getroost te worden. Voor zien van al het goede, dat Carla's keuken bood (zo ging dat, bedacht ze, met kinderen op kamers) met troostrijke redenen en ver maningen, toog ze maar weer naar Mokum. Ze wist niet, dat Carla de volgende mor gen al achter het stuur van haar wagen zat en ook de weg naar de hoofdstad in sloeg. Ze parkeerde vlak bij het grote, ouderwetse huis, waar Pier Groen zijn ka mers had. Een bejaarde dame deed haar open. „Tja," zei ze bedenkelijk, „dat kan niet, mevrouw. De dokter heeft alle bezoek verboden. Me neer is er niet best aan toe. Hij is 's mor gens zo maar in elkaar gezakt. Hard wer ken, haast niet eten en veel te weinig sla pen. Het was te voorzien," vervolgde ze wijsgierig knikkend. „Het valt voor u zeker ook niet mee," viste Carla. „Je doet wat je kunt," zei de oude dame. „Hij is een beste man, de professor, en hij heeft hier niemand. Maar ik ben ook niet zo vlug meer als vroeger en telkens die trap op en af..." Carla keek omhoog. De trap vergde in derdaad alpinistische bekwaamheden. „Laat me toch maar even bij hem," zei ze, „wij kennen elkaar al zo veel jaren." Het was een halve waarheid, maar toch geen leugen. „Ik ben in de verpleging geweest en mijn man was zelf dokter." Ze moest het er wel dik opleggen om het wantrouwen van de bejaarde dame te .overwinnen. „Ik zal wel zorgen, dat hij zich niet te veel vermoeit." Met een gebaar van: „u moet het zelf weten, 't is van mij af", berustte de hospita. En Carla beklom de trappen. Ze wist haar inspanning beloond, toen ze zag hoe blij hij haar toelachte. Maar ze schrok van dat in-witte gezicht. „Carla! Hoe kwam je er in?" „Zeg dat wel. Ik heb m'n hele verpleeg sterservaring plus m'n doktershuwelijk in de weegschaal moeten gooien. Maar je moet niet veel praten, Pier. Ik kom maar es kijken hoe het land ligt." „Kijk maar," zei hij met een moede glimlach. Ze had het al gezien. Een grote, hoge kamer. Licht en luchtig, tenminste als er iets openstond en alle ramen waren pot dicht. Overal lagen boeken. Een werkkamer, zonder enige gezelligheid. In de hoek van de kamer stond zijn bed. Een glas sinaas appelsap er naast. Een boek lag er onder. „Je hebt liggen lezen." „Wat moet ik anders?" „Rusten." „Dat ligt niet in m'n aard." „Als je zo doorgaat, lig je straks onder de aarde. Vergeef me de woordspeling. Maar hier komt niets van terecht." „M'n collega Haarman wil me naar het ziekenhuis hebben. Maar ik ben niet ziek. Er mankeert me niets." „Je bent alleen doodmoe, uitgeput." Hij knikte. Dat moedeloze knikken zei meer dan woorden. Carla dacht na. „Pier, ik heb een plan. Je gaat met mij mee. In 't Gooi is 't beter dan hier. Ik heb een fijne, gezellige kamer, beneden, waar je iets meer ziet dan de toppen van de bomen. Je wordt verzorgd door een gediplomeerd verpleegster, onder getekende. En er zal op worden gelet dat je inderdaad rust." Hij schudde het hoofd. „Dat kan toch niet." „Zul jij es zien. En als je dan weer een beetje opknapt, en je zult zien hoe gauw dat is. Dan weet ik een prima secretaresse, de het werk doet, waar jij niet aan toe komt." ,',Soms ook... ondergetekende?" „Inderdaad. Je slaat je hoofdkwartier maar in Bussum op. Van doceren komt de eerste maanden toch niets. Je moet weer volledig in orde zijn. Maar het werk kan niet wachten. De jongelui geven de moed op, dat er nog iets van terecht komt. Daar zullen we een stokje voor steken." „Carla, dat kan toch niet." „Wat zit je nu te strijden? Beste jongen, hier zit ik. Praktisch zonder kind of kraai. Met een groot huis. Met diploma's en er varing, en ik doe niks. Je moet niet denken dat ik er alleen jou een plezier mee doe, het kan gewoon niet mooier. Ik krijg ook weer iets te doen, ik heb weer een doel. Jou weer opfokken en zorgen dat je werk voortgang vindt. Ik heb er alles over ge hoord en het speet me dat ik niet langer student was, dan had ik meegedaan. Nu wring ik mezelf er toch in, door een ach terdeurtje." Hij schudde weer zijn hoofd, maar niet langer mismoedig. „Je hebt het allemaal al uitgekiend. Weet je, Carla, dat je nog niets veranderd bent bij vroeger?" „O ja, toch wel," zei ze luchtig. „Maar daar zullen we het nu niet over hebben. Ik heb nog een heleboel te doen. En nu ben jij zoet en leest niet." Ze raapte het boek op en legde het buiten zijn bereik. „Probeer maar wat te slapen. Je hebt geen zorg in de wereld, man!" „Dat zou paradijselijk zijn," zei hij zacht. (Wordt vervolgd) KADE 23 - VEERE - TEL. 01181 - 5 55 VOOR BEMIDDELING AAN-EN VERKOOP HYPOTHEKEN TAXATIE VAN AL ÜW ONROEREND GOED Var tegenwoordige» voor Moord-Baveland: dhr. Wattel, Tel. 01186 -1578. 21ste PEELANDMARS OP ZATERDAG 25 APRIL A.S. Op zaterdag 25 april a.s. organiseert de wandelsportvereniging „De Patrijzen" uit Colijnsplaat de 21ste „Peelandmars". Deze wandeltocht van 54 km, die open staat voor personen van 16 jaar en ouder, voert u via een schitterende route langs de kust van Noord-Beveland. Gestart wordt om 8.30 uur vanuit het dorpshuis „De Brug" aan de vissershaven. Het startlokaal is open vanaf 7.30 uur. Onderweg krijgen de wandelaars soep, limonade, een appel, koffie en een bolus aangeboden. De afd. E.H.B.O. Colijnsplaat zorgt voor de eventuele blaren, e.d. Ieder die de tocht volbrengt, ontvangt een prach tig vaantje. Nadere inlichtingen kunt u krijgen bij het sekretariaat van de W.S.V. „De Pa trijzen", mevr. P. G. M. Janse - Minneboo, Rozenstraat 30, 4486 CH Colijnsplaat, Telefoon 01199-4 87. Geboren: 25 maart: Paul John, z.v. L. van Adrichem en A. D. Aversteeg; 28 maart: Nelleke, d.v. L. A. Verburg en J. Siereveld. Ondertrouwd: Geen. Gehuwd: 25 maart: J. C. L. Dekker en N. A. M. van den Berge: 27 maart: C. L. van der Weele en I. C. Flipse. Overleden: 21 maart: Willemina de Looff, w.v. A. G. M. Markusse, oud 82 jaar; 23 maart: Adriana Rottier, e.v. F. J. van der Peijl, oud 80 jaar. Kruiswoordpuzzel no. 720 2 3 7 5 6 7 8 S 10 11 12 13 TT" 15 23 16 17 19 91 21 22 23 r_ 26 27 BjH28 29 30 31 32 33 34 35 j 36 37 38 I _J 40 H 43 44 45~~ 46 47 48 49 50 51 52 53 54 n 55 56 58 Horizontaal: 1. af - 4. zuidvrucht - 6. smalle plank - 8. boos - 9. deel van een drukpers 11. Europeaan - 13. goud (Fr.) - 14. eens gezindheid - 16. of dergelijke (afk.) - 18. deel van een tafel - 20. uurwerk - 21. kleur 23. familielid - 25. overal - 26. zangvogel 28. halswervel - 30. bijbelse naam - 31. kostbare stof - 32. nobele - 34. soort stof 36. soort brandstof - 37. sportterm - 39. plaats in Zeeland. - 41. gevierde zangeres 44. tocht - 45. per expresse (afk.) - 46. juist - 50. de lezer heil (Lat. afk.) - 51. baby-doek - 53. aanstonds - 55. trechter van netwerk - 56. treiter - 57. voortbrengsel 58. mannelijk dier. Verticaal: 2. Engels bier - 3. woede - 4. telwoord - 5. leeftijd (Fr.) - 7. luchtig ver blijf - 8. geneesheer - 9. voorstelling in de slaap - 10. militair (afk.) - 11. gelukkig nieuwjaar (afk.) - 12. gevaarte - 13. deel van het hoofd - 15. kostbare stof - 17. onverstandig - 19. mossteppe - 20. vrucht van de kokospalm - 22. verdrietig - 23. geogr. aanduiding (afk.) - 24. water in Brabant - 25. wandeldreef - 27. drank - 29. voorzetsel - 32. gebrek - 33. verlaagde toon 34. munt (afk.) - 35. nobele - 36. raad 38. etcetera (afk.) - 40. verlangen - 42. precies - 43. ouderloos kind - 46. oude vochtmaat - 47. bijwoord - 48. hetzelfde (afk.) - 49. harde val - 52. nachtvogel 54. tijdperk. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 719 Verticaal: 1. pastoor - 2. ado - 3. roede 4. dat - 5. in - 6. etalage - 7. snaak - 8. on 9. eeg - 10. essen - 11. lot - 12. element 15. era - 18. si - 21. ep - 23. ben - 24. graan - 27. drinken - 28. bis - 30. oor 32. evenals - 34. lever - 36. wodan - 39. bat 41. not - 43. gesel - 45. adelaar - 46. rug 47. scherts - 48. nijl - 49. laveren - 53. hor 56. terts - 58. koord - 60. pleet - 62. dd 64. via - 65. nt - 67. ala - 68. ego - 70. sla 71. une - 74. en - 75. ep. Horizontaal: 1. parodie - 7. soepele - 13. ado - 14. antenne - 16. sol - 17. soest 19. ara - 20. geste - 22. d.i. - 23. blaag 25. pe - 26. ode - 28. bea - 29. kro - 31. nee 33. or - 34. linge - 35. aow - 37. vn - 38. ribes - 40. baronet - 42. nav - 44. don 45. akteren - 48. natal - 50. de - 51. rus 52. schijn - 54. la - 55. ent - 57. gek 59. hol - 60. psv - 61. ed - 63. lover - 65. nl 66. aarde - 69. oir - 70. steur - 72. alt 73. geratel - 76. ene - 77. rashond - 78. spatten.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1981 | | pagina 1