Stempels KRONIEK VAN NOORD-BEVELAND Raadsvergadering Wissenkerke bij MARKUSSE Wissenkerke fis4- Ji De laatste raadsvergadering op Wissenkerke, beste vrienden, trok nogal wat publiek. Waarom, dat laten we hier in het midden, want politiek is een andere zaak. De burgemeester echter dacht, dat allen gekomen waren voor agendapunt 8 van de vergadering. Dit vermeldde een begrotingswijziging, wat natuurlijk niks voor stelt. Maar de burgervader wist natuurlijk wel beter, wat ook aan het publiek was te horen. Dit wilde ik even kwijt, omdat deze burgervader wel meer vergissingen maakt, wat later bleek in de rondvraag, toen hij iemand vroeg of deze nog wat voor de rondvraag had, terwijl deze persoon geen zitting heeft in de raad. Een enigszins ver strooide man dus. Het onderstaande heeft niets met het bovenstaande van doen, hoewel het een waar verhaal is uit vroeger jaren. De hestolen keu. Krepele Nelus was nie zo'n besten; bie eerlukheid was um de lesten. Ie was a vee akkefietjes verwete, dirom oa'ten ök een paer keer hezete. Noe liep um tuus, ie dee nie werke en ie oa zin in een verke. Dat zou um wè stele, want dat kon Nelus nie schele. Ie wist ök a bie wie um dat verke zou aele, dan most um over een ekken, mee de keu in een baele. Toen ut dan zö vaere was hekomme, is ten over't ekken heklomme. 't Kerwei was vlug heklaerd; de keu z'n kop in de baele en in z'n and de staert. Bie 't ekken hekomme haf dat toch erhernis en di hieng a vlug wat mis. Want ie zat a ras vast in't ekken mee z'n jas. De baele viel van z'n nikke en de keu dee ut vaerder vertikke. Die liep d'r mee hrööte brullen van deur; Nelus ieng an't ekken, mee in z'n jas een scheur. Zö wier um in z'n leurven hehrepe en dat ei ten ök hewete. Ie most komme vo't herecht en die rechter von um éél slecht. Ie zei, vin jie dat noe nie heméén, zö mè stele van iederéén. Mè, dat kwam vo Nelus nie te pas. Ie zei: ik von da dat ekken erher was. Zo werd Nelijs er bij gelapt, beste vrienden. Vandaar deze spreuk: Bie een keu stele is je lot: De keu d'r uut en jie in't kot. CeeBee. Op maandag 2 maart j.l. kwam de raad van Wissenkerke in openbare vergadering bijeen. Burgemeester P. Wisse kon een voltallige raad welkom heten, alsook een overvolle publieke tribune. Bij de behandeling van de notulen vroeg de heer Hamelink of de knelpunten in de Julianastraat al bekeken waren. De voorzit ter wou de situatie even laten zo hij nu was en in augustus van dit jaar wordt de zaak nader bekeken. De ingekomen stukken gaven de heer Ha melink de gelegenheid om eens te wijzen op het veelvuldig voorkomen van het loos brandalarm vanuit Vredestein. Hij vond dit een ergerlijke situatie en verzocht om een grondig onderzoek. De burgemeester was het volledig met hem eens, maar aangezien dit een technische zaak betrof, kon hij weinig anders meedelen, dan dat dit vol ledig technisch wordt uitgezocht. Om de grondprijzen in de kernen van de gemeente wat te egaliseren, stelde het college voor tot vaststelling van de vol gende gemiddelde grondprijzen. Geersdijk- Oost II ƒ59,11; Wissenkerke Zuid-West ƒ65,49 en Kamperland II ƒ73,21. De heer Van der Maas vond de verhoging van de prijzen voor Geersdijk toch wel wat bezwaarlijk, omdat er nu geen aan trekkingskracht meer is van goedkope bouwgrond in Geersdijk. Hij verwachtte dan ook minder gegadigden voor deze kleinste kern. De heer Sandee was daarentegen ge lukkig met dit voorstel en hoopte dat dit zou leiden tot bevordering van de bouw- aktiviteiten in de gemeente. De voorzitter betoogde, dat men toch in zijn totaliteit de prijzen in de gemeente moet bekijken. Ondanks de verhoging voor Geersdijk blijven de prijzen in dit plan toch nog aan de lage kant. De exploitatievergoeding voor de bijzon dere lagere scholen in de gemeente werd vastgesteld over het jaar 1980. Bij de behandeling van diverse subsidie verzoeken voor 1981 hield de heer Hame link een pleidooi voor de Toeristenbiblio theek, welke naar het oordeel van subsidie commissie en college moest worden afge wezen vanwege de hoge kosten. Ook vorig jaar had hij reeds een pleidooi daarvoor gehouden, naar aanleiding van de toen slechte zomer. De indruk was toen min of meer, dat men er dit jaar wel aan mee zou doen. Hij somde de hele geschiedenis van deze Toeristenbibliotheek nog eens op. Tenslotte constateerde hij dat én de biblio bus én de plaatselijke bibliotheken geen alternatieven voor de toeristenbibliotheek waren. Als we ons er op beroemen cén van de grootste toeristengemeenten te zijn, dan is plm. 150,— per uur niet duur voor deze voorziening. En daar stond de hele PvdA-fraktie achter. De voorzitter benaderde de zaak van een andere kant. Men moet niet vergeten dat het om een heel beperkte periode gaat, terwijl in die periode de bibliobus er ook staat. De toeristen nemen zelf ook vaak boeken mee. Het is daarnaast een verve lende zaak dat de provincie dit opzet en het later afschuift naar de gemeenten. Men vindt in andere landen ook weinig Neder landse boeken. De heer Sandee wou geen keihard neen hier tegeryzeggen, maar vond gezien vanuit het oogpunt van kostenbewaking 10.000,— voor die korte periode nogal veel. De heer Van der Maas vond dat de toeristen dit zelf maar moeten betalen. En de heer Re- mijnse stelde, dat als er behoefte is de campings zelf een bibliotheek opzetten. In tweede instantie sprak de heer Hame link van een medewerking door de cam pings en dat door deze voorziening wel licht enig overlast beperkt kan worden. De kosten kan men verlagen door b.v. één cent meer toeristenbelasting te vragen, de staan- uren te verlagen en de bibliobus in de zomer niet bij de scholen te laten staan. Ondanks dit betoog moest de voorzitter toch konkluderen dat alleen de PvdA-fraktie voor de toeristenbibliotheek was, hetgeen inhield dat het voorstel van de subsidie commissie en college een meerderheid had. Men zag geen reden om subsidie te ver lenen aan het projekt „stoepconcerten" door Jeugd en Muziek Zeeland. De Peuterspeelzaal „Peuterleut" uit Wis senkerke kreeg voor 1981 een subsidie van 6.610,—, zijnde het tekort over dat jaar. Met de stem van de heer Van der Maas tegen werd besloten de kontaktgroep „Vrou wen uit de NCVB" een verhoging van de eerder toegekende subsidie te verlenen. Het j bedrag ging van 600,— naar 685,—, vanwege een gehouden cursus. Aan de Werkgroep Vrouwenaktiviteiten te Kapelle werd geen subsidie verleend. De Streek VVV Noord-Beveland kreeg voor 1981 een subsidie van 7.750,—. De Molenvrienden uit Kamperland kregen geen subsidie voor aktiviteiten op camping De Molenhoek. De jeugdsoos „Orisant" uit Wissenkerke vroeg een éénmalige bijdrage van 3.500,— voor aktiviteiten ter gelegenheid van hun 10-jarig bestaan. Geadviseerd werd om een bedrag van 1.000,— te verlenen, omdat dit bedrag werd gebruikt voor het op knappen van het gebouw. De overige ak tiviteiten moest men niet subsidiëren. De heer Hamelink vond het toch wel een uniek feit: het 10-jarig bestaan van zo'n soos. En in het kader van het welzijn paste het toch wel om die extra aktivi teiten ook te honoreren met een bijdrage. De heer Sandee voelde toch enkel maar voor dat bedrag voor opknappen en evt. representatiekosten. De voorzitter kwam met een voorstel om dan toch nog een bedrag van 1.000,— te verlenen voor de overige aktiviteiten. Met de stem van de heer Van der Maas tegen werd alsnog besloten. Tot slot werd nog een éénmalige bijdrage van 1.750,— verleend aan de jeugdvereni ging Geersdijk voor het opknappen van het voormalige kleuterschoolgebouw. Een volgend subsidieverzoek werd als apart agendapunt behandeld. Het betrof het verzoek van de muziekvereniging „Apollo" om een éénmalige bijdrage van 58.550,—. Het waren de aankoopkosten van het kerk gebouw ten bedrage van 32.500,en de materiaalkosten van 23.500,— voor het noodzakelijk onderhoud. Het college stelde voor dit te verlenen onder een aantal voorwaarden. De heer Van der Maas had begrip voor de aanvraag, maar vond het bedrag veel te hoog wat gevraagd werd. Men moet overal bezuinigen en voorzichtig handelen, dus hier ook. Verder voorzag hij in de toekomst moeilijkheden ten aanzien van de andere verenigingen. De heer Blok vertelde dat zijn fraktie niet tot een eensluidend standpunt was gekomen en hij wou er daarom persoonlijk iets over zeggen. Hij betreurde het feit dat de gemeente niet zelf tot aankoop van dit gebouw kon overgaan. Wellicht was het in het verleden met een slagvaardiger beleid wel gelukt. De praktijk was dus nu, dat er een andere gegadigde voor was. Hij kon akkoord gaan met het voorstel en de daarbij gevoegde voorwaarden. Niet omdat er twee gemeentelijke commissie's ook akkoord mee gingen, maar vanwege het feit dat het hier een aktieve vereniging betrof en de praktijk een ander handelen uitsloot. De heer Hamelink stond zeer zeker achter deze vereniging, maar het principe wat hier gehanteerd werd, was onjuist. Daarbij waren de argumenten te zwak, want waarom kon men ook eens geen les geven in kantine's, scholen, soos, enz. Men moest dit gebouw niet in eigendom van Apollo geven, maar de gemeente moest dit zelf kopen en dan verhuren aan Apollo voor b.v. 1,— per jaar. Daarnaast kon men dan die vereniging het gebouw nog zelf laten opknappen: Ook was hij bezorgd over het feit, dat dit gebouw wel eens later in een saneringsgebied kwam te liggen en men het dan moest gaan onteigenen. Dus tegen het voorstel op de wijze zoals het nu werd voorgesteld. De heer Meulenberg vond het een mooie plaats voor de muziek en hoopte dat men dit voorstel zou waarderen. De heer Uijl vond het nogal een fors bedrag en vroeg zich af, wanneer er anderen ook kwamen dit allemaal nog betaalbaar werd. De heer Remijnse was het met het voorstel eens. De voorzitter vond het ook een aanzien lijk bedrag en de bezuinigingen zullen in de toekomst ook de gemeenten gaan tref fen. Wanneer de gemeente het gebouw ge kocht en opgeknapt had, waren de kosten plm. 132.000,— geweest, terwijl men nu maar 58.000,— kwijt was. Alles is heel zakelijk bekeken. De vraag van de heer Uijl is terecht, maar de financiële mogelijkheden zijn nu nog aanwezig. En wanneer de vere niging meer eigen inkomsten krijgt, wordt de subsidie verlaagd. Toch bleef de heer Hamelink met de voorzatter van mening verschillen. De vere niging koopt het gebouw en de gemeente betaalt. Dit is principieel een onjuiste gang van zaken. We hebben het niet in eigendom stelde de voorzitter. Hij concludeerde verder, dat het voorstel is aangenomen met de stem men tegen van de heren Van der Maas en Hamelink. Er werden enkele wijzigingen in de bouwverordening van de gemeente aange bracht. Met enkele kleine opmerkingen passeer den een 15-tal begrotingswijzigingen de raad De rondvraag begon met de behandeling van enkele schriftelijke vragen van de heer Hamelink en zij luidden als volgt: Geacht College. Op 15 oktober 1979 heeft de gemeente raad van Wissenkerke het schoolgebouw JORDACHE JEANS VEROVERDEN IN Bedrijf uit Goes introduceert ze nu ook in de Benelux. De jeansmarkt is de laatste jaren in een wat rustiger vaarwater gekomen. Maar het is de stilte vóór de storm. In aantocht is een nieuwe variant, de Jordache die nau welijks drie jaar geleden in de Verenigde Staten is geïntroduceerd en waarvan de verkoop nu al de 150 miljoen dollargrens heeft overschreden. Belco International uit Goes heeft, in wedijver met twintig andere gegadigden, de alleenrechten verworven voor de Benelux en begint hier nu met de verkoop, ondersteund door een intensieve reclame- en promotiecampagne. Deskundigen in de textielwereld zijn stomverbaasd dat een praktisch onbekende onderneming in zo'n korte tijd aan de top is gekomen in een branche die zich ken merkt door een ruim aanbod en stevige concurrentie. Toch hebben drie broers in Amerika met de wat ongewone naam Nakash het tot stand gebracht. Het zijn Joseph, Ralph en Avi (intussen door de pers in de V.S. tot „wonderboys" uitgeroepen) die zich afvroe gen of er in de jeans eigenlijk nog wel een mogelijkheid zou zijn voor een nieuwe aan pak. Zij waren van mening dat er vooral in de betere kwaliteit vraag zou moeten zijn. Zij begonnen met hoge eisen te stellen aan het weefsel en kozen daarvoor een uitstekende kwaliteit (143/4 en 16 oz) op de stof voorgewassen denim waardoor de stiksels in het eindprodukt duidelijk uit komen. Verder wensten zij een uitgekiende pasvorm, waarvoor zij beroemde coupeurs aantrokken. Daardoor ontstond al een zgkere chic die nog werd gestimuleerd door de afwerking tot in de kleinste finesses te perfectioneren. Er werd een fraai paardekopembleem ge kozen op de rits. Op één der achterzakken bevindt zich een sierlijk koperen plaatje en een stoffen naamyignet. Dat staat ook op de knopen en de spijkers. Daarmee was een kwalitatief eerste klas produkt tot stand gebracht. Hoe nu ver der? Eerst moest een naam worden uit gezocht. Televisieserie. Dat werd de Jordache Look, uiteraard ontleend aan het boek „Rich man, poor man" van Harold Robins. Daarvan werd de opzienbarende televisieserie gemaakt, die ook in Nederland miljoenen kijkers trok. Sluitstuk was het marketingconcept op het thema: de Jordache Look is niet zo maar „De Dubbele Punt" in bruikleen gegeven aan de Ver. Chr. Kleuterschool te Geersdijk. Is het bij het college bekend dat deze verenigingen inmiddels zijn opgeheven? Zo ja, blijkt dat uit correspondentie en had deze opheffing geen onderwerp van gesprek in onze raad moeten uitmaken? Zo neen, bent u dan met ons van mening dat de gebruikers van de school in feite illegaal gemeentelijke gebouwen gebruiken? Is het bij uw college bekend, dat er nu een nieuwe vereniging is opgericht, nl. de ver. voor prot. chr. onderwijs te Geersdijk en dat deze vereniging in haar statuten een aantal discriminerende bepalingen heeft op genomen, o.a. het onderscheiden van twee soorten leden n.l. A- en B-leden. Omdat ten aanzien van de kleuterschool de gemeentelijke overheid deze school voor 100% financieel steunt (en iedere inwoner daardoor 23,— jaarlijks laat bijdragen aan deze kleuterschool) zouden we in financieel opzicht kunnen spreken van een gemeen telijke kleuterschool. Zodat wij u willen verzoeken zo spoedig mogelijk te willen nagaan of er voor gemeentelijke scholen (in financieel opzicht) statuten kunnen worden goedgekeurd met dergelijke bepa lingen. Is het college bereid om t.a.v. de kleuter school van Geersdijk het bestuur in deze terecht te wijzen en te bevorderen dat alle groeperingen van de bevolking in deze kleine kern betrokken kunnen worden bij een in financieel opzicht zo specifiek ge meentelijk gebeuren. Namens de fraktie van de P.v.d.A.: P. A. Hamelink. De voorzitter gaf daarop als reaktie het volgende betoog: Naar aanleiding van de namens de fraktie van de Partij van de Arbeid d.d. 9 febr. 1981 schriftelijk ingediende vragen, welke heden mondeling worden herhaald, deelt het college van burgemeester en wethouders als haar zienswijze dienaangaande, het vol gende mede. Gevraagd wordt of het bij het college bekend is, dat deze verenigingen inmiddels zijn opgeheven. Aangenomen wordt dat on der „deze verenigingen" worden verstaan: a. de vereniging Christelijke Kleuterschool Geersdijk en b. de vereniging voor Gere formeerd Sthoolonderwijs te Geersdijk. Dit aannemende moet, voorzover dezer zijds kan worden nagegaan, worden gecon cludeerd, dat niet beide verenigingen zijn opgeheven, doch dat dit alleen met de vereniging voor Gereformeerd Schoolonder wijs het geval is. De statuten van de vere niging Christelijke Kleuterschool te Geers dijk zijn gewijzigd, waaronder de naam. Deve vereniging heet thans: Vereniging Protestants Christelijk Basisonderwijs Geers dijk. De vereniging voor Gereformeerd Schoolonderwijs heeft de van deze vereni ging uitgaande lagere school bij notariële akte overgedragen met toepassing van ar tikel 83, lid 7 van de lageronderwijswet '20. Met betrekking tot deze aangelegenheid is geen correspondentie met het gemeente bestuur gevoerd. Toestemming tot het vol gen van de omschreven gedragslijn is in ieder geval ten aanzien van de vereni ging voor Gereformeerd Schoolonderwijs niet vereist. Terzijde zij verwezen naar het bepaalde in artikel 83, lid 7 van de lageronderwijs wet 1920. Dit artikel houdt onder andere in, dat de verkrijgende rechtspersoon (Vere niging Protestants Christelijk Basisonderwijs Geersdijk) tegen het Rijk en de Gemeente in alle uit de wet voortvloeiende rechten en verplichtingen van de overdragende rechtspersoon treedt. Ten aanzien van de vereniging voor Pro- KORTE TIJD AMERIKA een jeans, het is geen werkkleding maar de Rolls Royce in zijn branche. Bovendien werd een uitgebreide reclamecampagne ge start met daarbij een aantal gedurfde af fiches die intussen prijzen hebben gewonnen als voorbeeld van voortreffelijke reclame- aanpak. En het wonder voltrok zich. Al binnen een paar weken kwam de vloedgolf op zetten, die sindsdien nog steeds aanzwelt. Van groot belang is natuurlijk de blijvende hoge kwaliteit. Daarvoor is bij de fabricage een vergaande automatisering toegepast. Volgende vraag was: slaat de Jordache ook elders aan? De Nakashbroers hadden wat dat betreft geen twijfels. En zij kregen weer gelijk. Het succes herhaalde zich in Japan, Zuid-Afrika, Zweden, Canada, Grie kenland, Israël, Groot-Brittannië. En nu is dus de Benelux aan de beurt. Het assorti ment beperkt zich voorlopig tot een zeven tal jeans-modellen in een groot aantal ma ten, maar in een snelle uitbreiding, is voorzien. De Jordache Look zal in ieder geval in de komende maanden het gezicht van de mode ook hier gaan bepalen. Hoop voor confectie. Is er nog hoop voor de confectiehandel en de -industrie in Nederland? Dat is de vraag die velen zich stellen na de niet aflatende stroom van somber nieuws die over ons is uitgestort. Het antwoord is: Ja, er is wel degelijk een goede toekomst. Mits de zaken met inzicht en voortvarendheid worden aange pakt. Dat bewijst" Belco International, een paar jaar geleden nog een eenmanszaak van J. Hament. Hij is als het ware de Europese evenknie van de Nakashbroers, want hij toonde eveneens aan dat je in betrekkelijk korte tijd kunt groeien tot één van de bekendste ondernemingen in de branche met nu een miljoenenomzet. Al een paar keer moest er verhuisd wor den naar een groter pand, er is nu ook een vestiging in Amsterdam, andere volgen en het aantal personeelsleden breidt zich gestadig uit. Economen noemen dat: anti cyclische ontwikkeling maar Belco heeft geen tijd zich daarover het hoofd te breken. Clark Jeans werden al eerder verkocht, daarbij komen nu beroemde merken als Jordache en straks Campus en het jongste produkt is het eigen merk Fly Away. Volgens J. Hament is er nog ruimte in de markt. Hij is bezig dat aan te tonen. testants Christelijk Basisonderwijs in Geers dijk, waarvan thans zowel de kleuterschool als de lagere school uitgaan, moet worden geconcludeerd dat niet illegaal van gemeen telijke gebouwen wordt gebruik gemaakt. Ten aanzien van de kortelings plaats gevonden hebbende wijziging van de sta tuten van de verkrijgende vereniging mer ken wij op, dat het de algemene vergade ring vrij staat verschillende categorieën van leden te introduceren. Dit is een zaak van de algemene vergadering, niet van de ge meente. Ten aanzien van de kleuterschool zij het volgende opgemerkt. Er bestaat tussen het bestuur van de school en de gemeente geen band, welke stoelt op de kleuter onderwijswet. Op 15 oktober 1979 heeft de raad met algemene stemmen een deel van wat genoemd wordt „De Dubbele Punt" in bruikleen gegeven aan de vereniging Christelijke Kleuterschool te Geersdijk. In de toen geldende statuten van deze school was bepaald, dat leden van de vereniging konden zijn zij, die instemming betuigden met de grondslag, te weten de Heilige schrift als Gods Woord. Aan een vereniging met die grondslag, die als leden genoemde personen toeliet, heeft de raad een deel van het gebouw beschikbaar gesteld. (Lan delijk is bedoelde norm ovërigens algemeen gebruikelijk). Wanneer dan later door statutenwijziging zoals in Geersdijk is gebeurd, de mogelijk heid om als lid toe te treden wordt uit gebreid, zodat meerdere personen, behoren de tot meer groeperingen, lid kunnen wor den, kan dat voor burgemeester en wet houders uiteraard geen aanleiding zijn tot het ondernemen van welke aktie dan ook. Tenslotte zij vermeld, dat het salaris van de kleuterleidster telkenjare in de ontwerp begroting als niet-verplichte uitgaaf wordt opgenomen. Het staat de raad telkenjare vrij welk standpunt zij terzake wenst in te nemen. Ik hoop u hiermede voldoende te hebben ingelicht. Na een schorsing," aangevraagd door de heer Hamelink, zei deze teleurgesteld te zijn over het formele en zakelijke antwoord van het college. Op deze wijze gaan zaken scheef groeien en moet men besluiten tot buitenparlementaire akties. Hij vond dit jammer, maar wenste verder geen discussie. Toch was de heer Van der Maas ver wonderd over deze zaak. De overgrote meerderheid staat achter het schoolbestuur. Men moet geen aktiegroep steunen en de politieke inmenging keurde hij af. De heer Sandee betreurde het feit, dat hier tegen de vrijheid van onderwijs wordt gestreden. Hij vond het van een raadslid onwaardig om zoiets te ondernemen. Een mondelinge vraag van de heer Blok betrof het volgende: Onlangs is een sociaal onderzoek door de Stichting Zeeland ge daan in o.a. Geersdijk. De kon'klusies en aanbevelingen zijn neergelegd in een rap port. Graag zou ik de reaktie van uw college vernemen en daaraan volgend een discussie in de raad daarover. Is dit mo gelijk binnen een redelijke termijn? De voorzitter zegde toe, dit in de raad te brengen. De heer Uijl vroeg naar de mogelijkheid van een biljart voor de bejaarden. De yoor- zitter zegde toe dit in positieve zin te behandelen. De heer Remijnse vroeg naar de mo gelijkheid om een deur achterin het De Casembroothuis te plaatsen, als nooduit gang en tevens toneelingang. De voorzitter zou daarop later terug komen. Zo kwam toen een einde aan een ver gadering met een korte inhoud, maar met langdurige en soms heftige discussies. Burgerlijke stand KORTGENE Geboren: 16 febr.: Marcel, z.v. L. J. Kra mer en J. M. Slabbekoorn; 26 febr.: Rudy J. B., z.v. J. Vos en J. M. de Looff. Ondertrouwd: 6 febr.: H. T. Leendertse en F. A. Lems; 13 febr.: C. L. van der Weele en I. C. Flipse Gehuwd: 27 febr.: C. W. de Vos en M. T. Karman. Overleden: 5 febr.: Marinus Flipse, oud S9 jaar, w.v. W. C. Verburg; 6 febr.: Sophia de Pree, oud 70 jaar, w.v. J. P. Janse; 18 febr.: Pieter G. Geelhoed, oud 37 jaar. WISSENKERKE Geboren: 9 febr. Steven Frederi'k, z.v. B. J. H. Hasken en J. L. E. M. W. Duyser; 19 febr.: Bas, z.v. A. H. Kooij en F. C; J. Ouwendijk; 24 febr.: Adriaan Cornelis, z.v. L. E. van der Maas en P. E. Koole. Ondertrouwd: Geen. Getrouwd: 27 febr. Frans J. van der Maas, 57 jaar en Josina D. Karstanje, 49 jaar. Overleden: Geen.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1981 | | pagina 2