NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD F1 Rodelko bv II houdt nu het meest geleien blad op Noord-Beveland in handen STIEFMOEDER door Tom Lodewijk Zeeland Magazine? No. 3955 Donderdag 12 maart 1981 84a Jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs ƒ24,— per jaar. Franko per post ƒ40,— per jaar. Advertenties 35 ct. per mm., excL BTW. Voor fouten in advertenties pes telefoon opgegeven. vrij geen t FEUILLETON Hij lachte zijns ondanks, overzag de jachtschotel met begerige blik, inspecteerde zijn rode vingertoppen en vroeg toen ter loops: „Wat moest die vrijer hier nou Gert? Z'n zoetlief zit toch in Amsterdam?" „Hij kwam mé een boek brengen, dat zei ik toch al." „Aardig van 'em." Het klonk niet bijster hartelijk. Carla plukte een paar verdorde bloemen uit de plant voor het raam en vroeg, zon der hem aan te zien: „Heb jij het niet zo op Gert?" „Waarom?" vroeg hij, onbekommerd met volle mond. ,,Nou, zo te horen." „Welnee, wat zou ik tegen hem hebben?" Daar had je het weer, dacht Carla. He lemaal niks voor Derk, zo'n nietszeggend ontwijkend antwoord. Derk stond altijd gauw klaar met z'n oordeel. De een was een moordvent, de ander een walg, de één een prachtgriet, de ander een verschrikkelijk wicht. Al of niet gegrond, maar Derk maakte van z'n hart geen moordkuil. Maar ook dat werd de laatste tijd anders. Of deed hij alleen maar anders ten opzichte van haar? Nu was Juud al een week weg, bedacht ze. Het weekeinde was ze niet thuisge komen. Ze had zoveel op haar nieuwe ka mer te redderen en ze zou bij Bep eten. Gek, geen woord over Gert. Hoe zou het kind het maken daar in Amsterdam? Juud leek opeens zo ver weg. Dat merkte ze, nu ook Derk zo in z'n schulp van een hem toch overigens vreemde reserve kroop. Ze probeerde hem tot een vertrou welijk gesprek te krijgen. „Je zei net zo," begon ze, nog steeds ijverig bezig met de plant, waar eigenlijk alles al aan gedaan was. „Zijn zoetelief zit in Amsterdam. Is het zo dik aan tussen Gert en Juud? Ik dacht eigenlijk." Dat dacht ze helemaal niet, maar ze dacht aan Gert's woorden. „Dat ze gewoon zo'n beetje vrindjes waren, zoals dat zo makke lijk gaat onder studenten. Bij mekaar in en uitlopen, samen eten, maar je hoeft er verder niks van te denken." „Zo," zei Derk, na gedane arbeid mes en vork op zijn bord leggend. „Nou, als jij dat denkt, zal het wel zo zijn. Je hebt tenslotte meer ervaring dan wij, jonkies. Nou, Carla bedankt en het was erg lekker. Ik ga boven even een overall aantrekken, want die ouwe Harley pingelt een beetje en ik ben niet tevreden, voor ie loopt als een zonnetje. We gaan een clubje vormen van lui met ouwe motoren. Ben Groene- veld heeft een vooroorlogse Eysink op de kop getikt. En Greet d'r broer zit achter een ouwe Indian heen, maar dat zegt jou natuurlijk niks. Als er iemand voor me mocht komen, ik ben in de schuur aan de gang." Carla stond een ogenblik, de handen ge vouwen, voor de tafel met de resten van het maal. Mislukt. Geen kontakt. „Als jij het zegt, zal dat wel zo wezen..." Dat was, in de mond van de altijd zo openhartige en hartelijke Derk, niets meer of minder dan „daarover wens ik met jou niet te praten." Op de bank lag het boek, dat Gert had gebracht. Ze legde het lusteloos op de boekenkast. HOOFDSTUK XI. Open kaart. Door het ruitje van de voordeur zag Beat reeds geabonneerd op ets 2-maandelijks tijdschrift met actaaUtaiten, cultnar, aten, historie en itle. Het geheel m 4-kleuren om- ilag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 25,per Jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4480 AA WISSENKERKE Carla de rose haargloed van Greet. Die kwam voor Derk. „Ha, Carla." Greet grijnsde al haar blan ke tanden bloot. Een prachtgebit had die meid, dacht Carla. Net een roofdier. Ze had soms ook iets van een panter, zo lenig en, je zo sierlijk. Rooie Greet, dacht ze met een glimlach, zo noemde Derk haar. Maar het klonk als een liefkozing, wat het dan ook was. „Derk is in het schuurtje. Met een zekere Harley, wat dat dan ook mag zijn. En die pingelt." ,,'t Is me volkomen duidelijk. Het is zijn laatste liefde. Ik lig voor een oortje thuis, wanneer Harley aan bod komt." „Ja, dat is wel iets voor jou, voor een oortje thuis te liggen." „O, ik vind het heerlijk. Hij gaat er zo echt in op. Ik heb er geen bal verstand van, weet je, maar hij zaagt me door over carburators en cylinders en kleppen en zo. Ach Carla, wat is een man zonder hobby? En hij is een automan, 't is zijn broodje. Boft ie even? Welke man is gelukkiger dan die z'n werk doet voor z'n plezier?" Carla bloeide open. Haar hart ging naar dit meisje uit, dat daar zo onbekommerd stond op haar rechte benen, in haar witte tennisjurk. Greet, dat was een meid, waar van je altijd wist wat je aan haar had. Derk mocht z'n handen dichtknijpen. Enfin, dat deed hij ook, al zou je dat niet geloven, als je die twee hoorde kibbelen. „Greet," zei ze opeens, „hij heeft nu toch geen oog voor jou en .voor je het weet zit je jurk onder de smeer. Je kunt net zo goed met mij theedrinken. Dan heb ik ten minste ook nog een beetje gezelligheid." Ze merkte zelf niet hoe verdrietig het klonk, maar Greet zag haar oplettend aan. „Ja, Juud is ook weg, hè?" „Ja, Juud is ook weg." „Ik heb best trek in thee," ontdekte Greet. „Ik drink het zelden, want meestal vind ik het alleen maar goed voor als je last van je maag hebt. Maar bij jou weet je dat je thee drinkt. Als ik nog es'trouw moet je me dat geheim leren." „Ja, jij zult niet trouwen!" lachte Carla. „Gauw water opzetten." Toen ze terugkwam, stond Greet te bla deren in het boekje dat Gert had achter gelaten. „Van der Steur," las ze op het titelblad. „Is dat van Gert?" „Ja, kwam hij brengen. Hij had het me beloofd." „O, voor jou! Ik dacht dat Juud het hier had laten liggen. Kwam hij het jou spe ciaal brengen." Ze vroeg niet, ze stelde vast. En het leek Carla of de zon uit de kamer vertrok. Daar had je het weer, die kilte. Met Juud. Met Derk. Nu ook met Greet? Maar dat mocht niet! Dat zou niet gebeuren! Opeens besefte ze, dat ze nu, hier met Greet tot openheid moest komen. „Ja," zei ze effen, „hij kwam het mij speciaal brengen. Je zegt het zo eh." „O nee," weerde Greet haastig af, „ik zeg niks. Da's toch heel gewoon." „Vind je dat?" vroeg Carla, haar strak aanziend. „Gunst Carla," zei Greet met een halve lach, „kijk niet zo. Heb ik iets miszegd, zou Boukje zeggen?" „Ach, toe Greet," opeens smeekte ze het bijna, „laten wij tenminste geen verstop pertje voor elkaar spelen. Ik houd het niet uit zo." „Verstoppertje spelen? Wat hou je niet uit?" Met haar groengrijze ogen nam ze Carla oplettend op. „Nee, dat is de bedoe ling niet. Zit je ergens mee? Wat hou je niet uit? Zit je echt dn de penarie?" „Ja," zei Carla eerlijk. „En ik moet er over praten. Met jou." Greet wierp een blik door het raam. Uit de schuur klonk opgewekt fluiten en daar tussen door een verwensing. „Hij slaat zich op z'n fikken," constateerde Greet weinig ladylike. Dan ging het fluiten weer door. „Derk is nog wel een tijdje zoet," zei ze tevreden, „en hij heeft geen idee van mijn aanwezigheid. Zeg op, wat zit je dwars?" Carla aarzelde, nu ze het onder woorden moest brengen. „De laatste tijd vroeger was het altijd zo goed met Juud en met Derk. Ik dacht, dat we zo best met elkaar konden opschieten. Dat ik hun vertrouwen had. En de laatste tijd..." „Is het niet meer zo." „Misschien verbeeld ik het me." Carla zat daar met gebogen hoofd, en toen er geen antwoord kwam, keek ze op. „Nee," zei Greet zacht, „je verbeeldt het je niet." Carla zat roerloos, in haar hart streed een gevoel van opluchting, dat ze eindelijk zekerheid had. Met de vrees, wat Greet zou gaan zeggen. Want Greet, dat wist ze, zou precies zeggen wat ze op haar hart had. Zo was ze. „Maar wat is er dan?" vroeg ze. „Heb je daar zelf geen idee van?" Een ogenblik aarzelde Carla, want als in een flits zag ze een mogelijkheid. Een mo gelijkheid die ze meteen weer verwierp. Nee, dat kon niet. Dat mocht niet! Ze schudde zwijgend het hoofd. „Misschien is het maar beter, dat we er dan niet over praten," zei Greet. „Want hierna zou je misschien voor je hele leven de pé aan me hebben." „Jij hebt dat toch niet aan mij, hè?" „Nee, anders zei ik het zeker niet." „Daarom. Wees eerlijk tegen me, Greet. Daar zal ik je heus alleen maar dankbaar, voor zijn." „Carla," begon Greet met een voor haar ongewone bedachtzaamheid. „Je bent voor ons allemaal doodgewoon Carla. Dat is eigenlijk een compliment. We zien wel tegen je op, want je hebt heus prima kwaliteiten, maar je staat toch naast ons. Zoals ik hier nu met je zit te praten, zie ik jou helemaal niet als de tweede moeder van Derk. En van Juud." Carla glimlachte flauwtjes, zei niets. „En je ziet er prima uit. Je bent een attiraktieve jonge vrouw. Dat is geen compliment, die verwacht je trouwens van mij niet en nu zeker niet. Dat is gewoon vaststelling van een feit. Dat is heel fijn voor jou, maar ook riskant." Ze inhaleerde diep de rook van haar sigaret, alsof ze daaruit inspiratie wilde putten. „Voor al onze vrienden ben jij eigenlijk een vriendin. Dat weet je wel. Het is alle- maal Carla voor en na, en ze praten met jou, zelfs over hun liefdes. Maar eh Ze aarzelde, zocht naar de juiste woorden. „Maar," herhaalde Carla. „Dat is iets anders dan een vriendinnetje" gooide Greet er uit. Carla zakte in haar stoel terug. Wat ze zoeven, als in een flits had vermoed, één ogenblik, nam nu duidelijk gestalte aan. Moest ze het Greet verder laten uitleggen, moest ze zich van de domme houden? „Gert," zei ze zacht. „Ik geloof dat wij elkaar begrijpen," glimlachte Greet. „Dat is des Pudels Kern." „Maar..." begon Carla in verweer. „Maar," herhaalde Greet, „het heeft nooit in je bedoeling gelegen. Het kwam in je hoofd niet op, je dacht er zelfs niet aan, enzovoorts. Dat wou je zeggen. En dan zijn dat nog niet eens smoesjes, want zo ben je niet. Mag ik es eerlijk zeggen, hoe ik de situatie zie?" „Jij mag alles zeggen," zei Carla. „Jij bent nog een jonge vrouw, met het grootste deel van je leven voor je, wat heb je er aan gehad tot-nog-toe? Je bent met een veel oudere man getrouwd, waar mee je misschien heel gelukkig had kunnen worden, als je hem niet zo gauw had moeten missen. Toen heb je je ingezet voor Derk en Juud. O ja, ik weet het wel, ik vind het reusachtig van je. Nu worden je kin deren groot. Ja, want je hdbt ze altijd be schouwd als jouw kinderen. Ze trekken er uit, en wat moet jij nu? Een eenzaam en eerzaam douairière-bestaan leiden? Jij, zo'n vrouw als jij? Ik heb het wel gezien, die avond op Juud's verjaardag toen je met Gert danste, je genoot mateloos. Je was weer jong, en dat ben je toch ook nog?" (Wordt vervolgd) KADE 23 - VEERE - TEL. 01181-555 VOOR BEMIDDELING AAN- EN VERKOOP HYPOTHEKEN TAXATIE VAN AL UW ONROEREND GOED Vertegenwoordiger voor Noord-Bevel and: dhr. Wattei, TeL 01186 -1578. SSMAVI-KOLLEKTE Als mensen in de Derde Wereld leven, wil dat nog niet zeggen dat ze ook op de derde plaats komen. De Derde Wereld betekent immers niet dat er drie soorten zijn. Het gaat gewoon om mensen in onze wereld. Daarom wil Simavi mede namens u deze mensen een helpende hand bieden. Uitgangspunt daarbij is, dat de hulp vooral gericht dient te zijn op hen, die leven op het platteland in de ontwikke lingslanden. Op hen dus voor wie de me dische zorg vaak nog een onbereikbaar goed is. Voor SIMAVI betekent dit: de mensen ter plaatse steunen en samen met hen een passend systeem opzetten en uitvoeren, dat aan deze onaanvaardbare situatie een eind moet maken. Dit kan op vele manieren: Steun aan projekten, die op medische preventie zijn gerichty voorlichting: drinkwatervoorziening: meer/beter/gevarieerd voedsel. Steun aan projekten, die er op gericht zijn de gezondheidszorg bereikbaar te ma ken voor iedereen: mobiele klinieken: opleiding gezondheidswerkers, verpleeg kundigen, etc.; gezondheidscentra in de dorpen: transport/vervoer. Dat is nu wat SIMAVI nu reeds 55 jaren en geheel op eigen (=uw) kracht doet. SIMAVI is aangewezen op uw steun! Zij ontvangt geen subsidies. Daarom dit drin gend beroep: Steun SIMAVI, giro 300100, Haarlem. P.S. Mogen wij op uw steun rekenen als de kollektanten in de week van 16—22 maart bij u aan de deur komen? Dank u wel Kruiswoordpuzzel no. 716 Horizontaal: 1. onderhuidse vetlaag - 4. staatsbedrijf (afk.) - 7. deel van een cirkel 13. vreemde munt - 14. vent - 16. planeet 17. voeg - 19. boom - 21. kloosterzuster 22. jongensnaam - 23. heldere - 25. jon gensnaam - 26. gesloten - 28. grote bijl 30. bijwoord - 32. vervoerbedrijf (afk.) 33. kledingstuk - 36. landbouwwerktuig 37. wapen - 39. kledingstuk - 40. gast - 42. voorzetsel - 43. en omgekeerd (afk.) - 45. hemellichaam - 46. naaigerei - 48. rond draaiend deel - 50. voegwoord - 51. kle dingstuk - 52. stad der oudheid - 54. Duits pers. vnw. - 55. visgerei - 57. dunne - 60. naschrift (afk.) - 62. deel van een gebouw 64. dun - 65. visnet - 67'. woestijn - 69. schaapkameel - 71. keurtroep - 73. duivel 74. meisjesnaam - 75. verhaal - 76. Israel (afk.) - 77. luchtig verblijf. Verticaal: 1. muziekstuk - 2. bezienswaar digheid in Madrid - 3. een en ander (afk.) 4. vogel - 5. deel van een toren - 6. breek bare - 8. stapel - 9. rondhout - 10. rivier in Italië - 11. voetbalvereniging - 12. deel van het oog - 15. Chinese maat - 18. titel (afk.) - 20. gewicht (afk.) - 24. en anderen (afk.) - 25. kleinigheid - 27. griezel - 29. schildersgerei - 30. wandversiering - 31. land in Europa - 33. per expresse (afk.) 34. kansspel - 35. dwaas - 36. strandmeer 38. grillig - 40. ik (Lat.) - 41. al - 44. vogel 47. Nederlandse Radio Unie (afk.) - 49. in orde (afk.) - 53. gezicht - 55. bontsoort 56. voorzetsel - 58. plakken - 59. putemmer 60. jong - 61. bevestiging - 62. vogel - 63. laatst leden (afk.) - 66. Spaanse uitroep 67. zee (Eng.) - 68. Heilig Schrift (afk.) 70. Friese jongensnaam - 72. zoals de akten getuigen (Lat. afk.). Oplossing kruiswoordpuzzel no. 715 Horizontaal: 1. echo - 4. zwart - 7. vlak 11. leo - 12. ora - 13. slok - 15. nu - 16. me 18. soms - 19. graad - 21. eland - 23. oma 24. ate - 26. leida - 28. anode - 31. marge 32. sri - 34. lever - 35. leger - 39. mud 41. opera - 44. staar - 46. opleg - 48. and 49. uit - 51. ander - 53. klerk - 56. stug 58. ro - 59. op - 60. alom - 62. eel - 63. ido 64. raam - 65. iduna - 66. spek. Verticaal: 1. eist - 2. cel - 3. hoog - 5. woud 6. rome - 8. lood - 9. arm - 10. kast - 14. kroeg - 15. naad - 17. elan - 18. snede 20. amie - 22. atol - 25. emelt - 26. Ir 27. as - 28. ai - 29. ev - 30. kraag - 32. reu - 36. gs - 37. etang - 38. rand - 39. mr 40. do - 41. olie - 42. petra - 43. eg - 45. ader - 47. pulp - 50. aser - 51. aula - 52. rood - 53. koon - 54. klip - 55. amok 57. tea - 61. ode.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1981 | | pagina 1