NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD GEI Rodelko bv II houdt nu het meest gelezen blad op Noord-Beveland in handen STIEFMOEDER door Tom Lodewijk Zeeland Magazine? Gezins- en bejaardenverzorging No. 3953 Donderdag 26 februari 1981 84e Jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL 01107-13 08 - GIRO 206882 1 Abonnementsprijs 24,— per jaar. Franko per post 40,— per jaar. Advertenties 35 ct. per mm., excl. BTW. Voor foaten in advertenties per telefoon opgegeven, Runnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON „Ik vind het maar een rare vertoning," zei Carla aarzelend. „Ik niet hoor," lachte Gert. „Ik durf me best met jou te vertonen." „O, je gaat er niet op achteruit," zei Juud stroef. „Als jij tenminste zo zuur kijkt..." „Alleen omdat je zo blijft zeuren. Je zult er méér van genieten dan met mij. Ik kan het toch niet waarderen." „Dus jij vindt het niet erg." „Welnee... natuurlijk niet. Zeg Carla, heb jij enig idee waar die ouwe witte regenjas van mij kan uithangen?" „Je bedoelt die jas, die vroeger wit was," lachte Carla, blij met de verandering van onderwerp. „Die heb ik laten uitstomen, liefje. Vandaar dat je hem niet terugkende." „Och gunst," zei Bep, „ik had je nog ge beld, maar ik kreeg helemaal geen gehoor. Niemand thuis zeker." „Nee, ik was naar jou onderweg en Gert is met Carla naar de Russen, ballet." „Ging jij niet mee?" „Ik geef niet om ballet. En ik wou naar Quanjer." „Ja maar, lieve meid, dat gaat niet door! Quanjer is vanmorgen naar het ziekenhuis gebracht, met een zéér acute blindedarm. Ik hoorde het toevallig van de prof. D'r zullen vanavond wel een paar lui voor niks voor de deur staan." „Hè, jakkes," zei Juud hartgrondig. „Daar gaat m'n avond." „Ga alsnog naar de Russen!" „Kun je begrijpen. Uitverkocht." „Ja, dat zal wel." „Nou, hou mij een uurtje gezelschap. Voor mij is het ook een tegenvaller, mijn avond is eveneens kapot! Of zullen we die film gaan zien, je weet wel van Ingmar Bergman?" „Die griezel," zei Juud, die vanavond al les somber zag, „nee, dan blijf ik net zo lief bij jou een kopje koffie drinken en ga es vroeg onder de pannen. Het is iedere avond even Iaat geworden van de week." „Ja," zei Bep en zag haar onderzoekend aan, „misschien is het de lampekap, maar je ziet er niet florissant uit, zuster. En je weet het, een uur slaap is beter dan een ton aan schoonheidsmiddelen." „En goedkoper," zei Juud. „Nou, zal ik koffie zetten?" Ze dronken zwarte koffie en kletsten wat. Draaiden de nieuwe plaat van het Modern de kop had getikt en toen was het tien de kop had getikt en toen wat het tien uur en Juud stond op. „Ga je nou al?" „Kind, voor ik in bed lig is het half twaalf. Ik moet nog naar Bussum!" Ze zat half soezend in de trein en vergat bijna uit te stappen. Langzaam liep ze door de donkere lanen. In 't Heklicht niemand thuis, alles donker. Ze stak de sleutel in het slot. Zou ze opblijven tot Derk thuis kwam? Dat werd ook wel nachtwerk soms. Of wachten op Gert en Carla? O nee, en dan hele verhalen over dat ballet. Was nog vervelender als je 't zelf niet gezien had. Nee, ze moest maar doen wat ze van plan was geweest en onder de wol kruipen. Maar tijdens de wandeling was de slaap, die haar in de trein zowat had overmand geweken. Ze knipte haar bedlampje aan, greep één van de boeken die op haar nacht kastje lagen. Carmiggelt. Ze kende de ver- Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandel#ks tijdschrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kIeuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 25,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE halen, maar je kon ze gerust telkens wéér lezen Opeens mo^st ze haastig het boek grijpen, het gleed uit haar hand. Dit was het mo ment om goeienacht en welterusten te zeg gen, lampje uit en hoofd op kussen. Tegelijk hoorde ze een auto afremmen. Ze wist, dat was Gert. Nooit de wagen laten uitlopen, nooit geleidelijk remmen. Met volle vaart en dan poot op de rem. Goed, dat ze net het licht had uitgedaan, zouden ze haar niet meer storen. Ze hoorde ze binnenkomen, duidelijk Carla's stem. „Ik vloog zowat door de voorruit, jij weg- piraat." „Zowat is nog niet half," lachte Gert. „Je bent nog helemaal heel hoor! Wacht, mag ik je helpen? Tot uw dienst, mevrouw" „Doe jij je jas nog uit?" vroeg Carla, „of ga je meteen rechtsomkeert." „Nou, als ik mag, dan wil ik nog wel een kopje sterke koffie voor de slaap." „Ja, iets anders krijg je niet. Geen alcohol bij snelverkeer." „Glaasje op, laat je rijden," neuriede Gert. „Je bent wel in high spirits," hoorde ze Carla zeggen. „Zou ik niet? Zo'n voorstelling en zo'n gezelschap?" Carla lachte, Juud hoorde ze de kamer deur doorgaan, de stemmen klonken ge dempt. Carla ging naar de keuken, koffie klaarmaken. Ze hoorde haar rammelen met het servies, toen lachen. Gert was zeker in de keuken, zogenaamd om te helpen. Juud draaide zich om. Die twee redden het wel, ze ging slapen. Maar ze kon niet slapen. Gespannen luisterde ze naar de ge luiden van beneden. Ze kon de stemmen onderscheiden, meer niet, ze hoorde Carla lachen. Stemming prima, dat wel. Ze konden wel goed met elkaar opschie ten die twee, peinsde Juud. Maar Carla, die was... Gek. ze had het nog nooit zo dui delijk gemerkt, hoe jong Carla eigenlijk was. Ze rekende uit. Gert was zeven jaar ouder dan zij, en Carla? Nou, amper zeven jaar ouder dan Gert. Wat dat betreft... Het verschil was even groot. Maar Juud voelde zich, bij Gert vergeleken, nog vaak een kind slechts. En Gert was in haar ogen al een man. Zou Carla hem ook zo zien? Ze keek naar de lichtende wijzers van haar wekkerklokje. Allemensen, over énen! Nou, die maakten er ook een dag van. Of een nacht, liever gezegd. O wacht, er kwam leven in de brouwerij. „Nou schop ik je de deur uit," hoorde ze Carla zeggen, „of wou je soms de zon hier zien opgaan?" „Daar heb ik de hele avond al naar ge keken," zei Gert. „Schei nou es uit met die complimenten." „Dat zijn geen complimenten, dat is de waarheid!" „Nou, waarheidsvriend, smeer 'em dan maar." Opeens voelde Juud een onweerstaanbare drang even van boven neer te zien in de hal. Hoe zou Carla er uitzien? Was ze weer zo leuk als toen, op haar verjaardag? Ze gleed geruisloos uit haar bed en stond in het donker, onzichtbaar, haar handen om de leuning van de overloop. „Enne... bedankt voor de gezellige avond," zei Carla schertsend. Op de toon van een kind, dat een van buiten geleerd lesje op zegt. Ze kwam in het licht van de hallamp. Sjonge, dacht Juud, die had zich opgedoft! Die lange zwarte jurk, blanke armen, diep gedecolleteerde rug. Nou ja, 't zou wel een soort gala-voorstelling zijn geweest. Daar had je Gert, ook al op z'n best, zwart col bert, strikje... Ja, aangekleed gaat uit. Ze was opeens blij dat ze niet meegegaan was. Ze hield niet van die staatsie. Ze stonden even naast elkaar, Gert en Carla. „Nou," hoorde ze Gert zeggen, „is dat alles? Krijg ik niks?" „Je hebt koffie gehad," zei Carla plagend. „Wat wou je nog meer?" „Och," zei Gert, „hoe zeiden we dat vroe ger? Een hand en een zoen en een kwartje." „Ik wil wel even een kwartje uit m'n tas halen," zei Carla op diezelfde plagende toon. „Een een hand kun je ook wel krijgen. Hier," ze greep zijn hand, „en nogmaals bedankt voor de gezellige avond." „Kom," zei Gert, „wees niet krenterig. Alle goede dingen bestaan in drieën." „Hier," zei Carla en hief haar hand op „kiiss' die Hand, als je dan zo graag kussen wilt." Gert greep haar hand en trok haar naar zich toe. En opeens zag ze hoe hij zijn lippen drukte op die van Carla. „Tij schoffie," zei Carla fluisterend. „Waarom zoende je dan terug?" vroeg hij plagend. „Dag, lieve Carla, bedankt voor een onvergéé-telijke avond!" En weg was hij. Ze hoorde de deur achter hem dichtvallen. Juud zag hoe Carla bleef staan, haar ogen gericht op de deur waardoor hij ver dwenen was. Toen lachte ze zacht. Langzaam liep ze terug naar de kamer, toen ze opeens roerloos stond. Aan de kap stok hing de mantel van Juud. Juud, die vanavond bij Bep zou blijven in Amsterdam. Ze draaide zich resoluut om en liep zachtjes de trap op naar boven. De deur van Juud's kamer was gesloten. Voorzichtig draaide ze de knop om. „Juud," fluisterde ze, „slaap je?" Er kwam geen antwoord. Aarzelend stond ze nog even op de drempel. Dan haalde ze haar schouders op en ging de trap weer af. Hoofdstuk X. Kontakt verbroken. „U hebt niet veel gegeten," zei Tsing zacht. Juud keek op. „Nee," ze glimlachte haars ondanks. „De ware eetlust ontbreekt." „Mankeerde er iets? Was het niet goed?" „Het was prima, zoals altijd." „Mensen die niet eten, worden ziek." Ze schudde alleen haar hoofd. Hij bleef even staan. „Wilt u nog koffie?" „Nee, vandaag maar niet." Hij schudde het hoofd, ging ijverig maar geluidloos zijn gang met het afruimen van de tafel. Juud stond op. Hij was al bij de kapstok, hield haar mantel op. „Dag, Tsing, bedankt hoor." Hij glim lachte. Ondoorgrondelijk leek dat gezicht met de glimlach voor alle klanten. Maar intuïtief wist ze, dat hij bezorgd was. Om haar. Bij de deur keek ze nog eens om. Hij stond en staarde haar na. Ze lachte, knikte nog eens. Ze was naar hem toegekomen, de eerste keer dat ze, na haar verjaardag, in zijn restaurant at. Gert was er niet bij, toen en dat was ook beter. „Ik ben heel erg blij met een heel mooi geschenk," had ze gezegd. „Ik weet niet hoe ik u bedanken moet." „U bedankt met blij zijn," had hij ge antwoord. „U hebt veel cadeaus gehad, ja?" „Ja," gaf ze toe, „maar hiermee was ik bijzonder blij. Dit was maar niet een ca deautje, vond ik." „Het genoegen was voor mij." „Ik zal m'n leven lang onthouden, van wie ik het kreeg." „Daarvoor zijn geschenken." Ze stak opeens spontaan haar hand uit. „U bent altijd zo aardig en nu dit nog." „Ik hoopte, dat u er blij mee zou zijn." „Ik ben er blij mee en ik ben er blij om," antwoordde ze. Hij dacht even na. „Blij er mee, blij er om," zei hij. Dan opeens klaarde zijn ge zicht op. „Begrijp het ja. En u, u begrijpt ook." Waarom was ze zo tevreden, dat tussen Tsing en haar iets van begrip bestond, dat die Chinese muur van glimlachende onaandoenlijkheid voor haar niet langer onoverkomelijk was? Zou dat kunnen, dacht ze, als ze later es zou gaan werken tussen mensen van een heel ander ras, met heel andere opvattingen en gewoonten, dat je toch een brug sloeg? Zou dat kunnen? Vertrouwen, vriendschap misschien? Maar deze avond waren die opgewekte gedachten verre. Ze was alléén gaan eten, ze wist dat ze vanavond Gert hier beslist niet zou treffen, die was bij de diës-viering. Ze had geen behoefte aan gezelschap. Ze wilde alleen zijn. Ze ging nu meteen naar haar kamer. (Wordt vervolgd) KADE 23 VEERE TEL. 01181-5 55 VOOR BEMIDDELING AAN- EN VERKOOP HYPOTHEKEN TAXATIE VAN AL UW ONROEREND GOED Vertegenwoordiger voor Noord-Beveland: dhr. Wattel, Tel. 01186 -1578. Bij ziekte van de huisvrouw gaat het meestal zo, dat de overige gezinsleden, familie of buren kunnen helpen het gezin draaiende te houden. Duurt de ziekte wat langer, dan wordt het vaak bezwaarlijk om op deze mensen nog langer een beroep te doen. In zulke situaties kunt u hulp aan vragen bij een instelling voor gezinsver zorging, die zal proberen u zo goed mo gelijk te helpen. Het Sociaal Centrum, Zusterstraat 11, Goes, Telefoon 01100 -13930, is zo'n instel ling, die naast een afdeling voor maat schappelijk werk, ook gezinsverzorging ver leent in Noord- en Zuid-Beveland. Oudere mensen, die graag zelfstandig wil len blijven wonen, maar tegen een aantal huishoudelijke werkzaamheden gaan opzien, kunnen ook bij ons terecht voor hulp. Het komt wel voor, dat wij u niet direkt kunnen helpen, maar over 't algemeen lukt dat wel op vrij korte termijn. Wij hebben lange tijd geen personeel mo gen aannemen, waardoor we steeds minder goed konden helpen. Daar is nu weer wat verbetering in gekomen, zodat we momen teel geen wachtlijst meer hebben. Als u ons belt of een briefje stuurt, wordt u binnen enkele dagen bezocht door één van onze medewerksters. Zij bespreekt met u, wat uw verwachtingen zijn, wat u nog zelf kunt doen en waar u hulp bij nodig heeft. Kruiswoordpuzzel no. 714 Horizontaal: 1. plaats in Overijssel - 7. plaats in Noord-Holland - 13. sprookjes figuur - 14. soort krokodil - 16. meisjes naam - 17. levenslucht - 19. plaats op Su matra - 20. rivier in Duitsland - 21. mak 23. cilinder - 24. godin - 25. ongebonden 27. slede - 28. voorzetsel - 29. watering 31. voegwoord - 32. de dato (afk.) - 33. volgens (afk.) - 35. en anderen (afk.) - 37. te zijner plaatse (Lat. afk.) - 38. uitgestotene 39. planeet - 41. Frans pers. vnw. - 42. vis 43. bijwoord - 45. rivier in Beieren - 47. deel van het been - 50. laatste nieuws (afk.) 52. pers. vnw. - 53. sportartikel - 55. nv (Duits) - 56. voorzetsel - 57. liefkozing 59. voegwoord - 60. nv (Fr.) - 61. visgerei 62. metaal - 64. waagstuk - 66. keurig 68. bijbelse figuur - 70. kleur - 72. inwendig orgaan - 74. houding - 75. vernielzuchtige 77. herkauwer - 78. plaats in Zeeland - 79. plaats in Gelderland. Verticaal: 1. plaats in Noord-Holland - 2. priem - 3. onbep. vnw. - 4. landbouwwerk tuig - 5. jong dier - 6. voorzetsel - 7. groot vertrek - 8. voorzetsel - 9. reeds - 10. zuid vrucht - 11. groet - 12. plaats in Overijssel 15. afgod - 18. familielid - 20. deel van de bijbel (afk.) - 22. Spanjaard - 24. bewoner van een zeke'r werelddeel - 26. voorvoegsel 30. verlaagde toon - 32. kindergroet - 33. jonge koe - 34. vaartuig - 36. jongensnaam 38. deel van een gevel - 40. drank - 44. plaats in Noord-Holland - 46. laatstge noemde (afk.) - 48. landbouwwerktuig - 49. plaats in Gelderland - 51. bijwoord - 54. bindmiddel - 56. titel (afk.) - 58. vogel 61. harde wind - 63. titel (afk.) - 64. gindse 65. schaaldier - 67. stofmaat - 69. Duits pers. vnw. - 70. stapel - 71. bloeiwijze 73. ontkenning - 75. deel van Amerika (afk.) 76. lutecium (afk.). Oplossing kruiswoordpuzzel no. 713 Horizontaal: 1. vak - 4. parabel - 10. leb 13. aral - 15. koran - 16. zijde - 17. liniaal 19. linksaf - 21. et - 22. an - 24. ge 25. tm - 27. od - 29. tante - 32. re - 34. riool - 37. serge - 39. ier - 40. elegant 42. sen - 43. mr - 44. on - 45. low - 46. au 47. ni - 48. usa - 50. diamant - 51. neb 52. lelde - 54. elite - 56. kk - 57. trots 60. Ie - 61. lm - 62. ha - 63. ac - 65. ma 67. baaierd - 70. blamage - 73. omar - 74. roeit - 76. snit - 77. kar - 78. parasol 79. dos. Verticaal: 1. val - 2. arie - 3. kantoor - 5. akant - 6. rol - 7. ar - 8. bal - 9. enige 10. 'lijsters - 11. edam - 12. bef - 14. li 16. zk - 18. aa - 20. ne - 23. nn - 26. primula - 28. do - 30. adelaar - 31. trawant 32. re - 33. penibel - 35. ierse - 36. lende 37. state - 38. genet - 41. gom - 49. alkmaar 51. niemand - 53. ik - 55. 11 - 57. tarra 58. op - 59. salto - 61. lama - 62. he 64. ca - 66. agio - 67. bok - 68. ir - 69. dor 70. bis - 71. ms - 72. etc - 75. ea.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1981 | | pagina 1