NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Rodelko bv II houdt nu het meest geleien blad op Noord-Beveland in handen STIEFMOEDER door Tom Lodewijk Zeeland Magazine? No. 3952 Donderdag 19 februari 1981 84e Jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-1308 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 24,— per jaar. Franko per post 40,— per jaar. Advertenties 35 ct. per mm., excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON „Je hoorde nu ook op je kamer te zitten," bestrafte Carla van bij het dressoir. „Wijs heid indrinken inplaats van cassis." „De wijsheid wordt geschonken door zulke duffe lieden, en de cassis krijg ik van een charmante vrouw," zei Gert zonder enig schuldbesef. „Heerlijk!" zei Juud en dronk, met ge sloten ogen. „Gewoon nectar. Ik was zo droog als een snoek op zolder." .,En ik als een stokvis op een plattebuis- kachel," dikte Gert aan. ,,'t Blijft wel allemaal in de visserijsector" constateerde Carla. „Maar jij ziet er uit of je je voelt als een vis in 't water," zei Gert in stijl. „Pas maar op! Stekelbaars," kaatste Carla terug. „Je morst, stokvis!" „Ik ben helemaal van m'n/Stukken." klaagde Gert, ijverig met z'n zakdoek ve gend langs z'n broek. „Smeerpoets," bestrafte Juud. „Zo wrijf je de viezigheid er in, ezel. Ga naar Boukje in de keuken, die maakt het in orde met warm water." „Kan altijd nog, zit hier veel te lekker," vond Gert tevreden. ..Boukje heeft een hart van goud, ongetwijfeld, maar jullie aanblik is me liever." „Van mij zul je anders het moois niet afkijken," kwam Juud, scherper dan ze be doelde. Ze had een oude jurk aan, die ze bijzonder graag droeg. Een jurk, waarmee je kon „lezen en schrijven", zoals ze zelf zei. Haar haar zat in de war van de auto rit. Ze had nog geen moeite gedaan om zichzelf een beetje op te knappen. Ze voelde dat ze er slordig uitzag, vergeleken bij Carla's verzorgd uiterlijk. „Je dorst is nu gelest." antwoordde Carla, „ga jij nu even naar boven en knap je op voor 't eten. Ik zal wel op Gert passen, dat ie nergens aan komt." „En ik zal heel zoet zijn," beloofde Gert, terwijl Juud opstond. „Vertelt tante Carla dan een mooi verhaaltje?" „Van Roodkapje en de wolf?" plaagde Carla. ,.Wie is Roodkapje en wie' is de wolf?" informeerde Gert. Jüud ging langzaam de trap op. „Juud zorgt vaak het laatst voor zichzelf," zei hij nadenkend, toen het meisje de kamer uit was. „De geest wint het bij Juud altijd van de stof," knikte Carla. „Als haar gedachten op stap zijn, en dat is nogal es, dan zou ze vergeten te eten." „Als jij haar niet met je moederlijke zorg omringde." plaagde Gert. „Zit nou niet te emmeren over dat moe derschap," zei ze en hij merkte verbaasd, dat ze geïrriteerd was. „Ik ben Juud's moe der niet en ik wens ook geen moedertje te spelen." Ze graaide in de doos naar een sigaret en hij haastte zich met zijn aan steker. „Och," zei hij toen, „ik bedoel het zo niet, Carla. Maar eh... het is eigenlijk een vorm van zelfverdediging." ,.Hoe bedoel je," vroeg ze hem aanziend door een sluier van sigarettenrook. „Nou, het helpt me een beetje de juiste verhoudingen te bewaren. Zoals je hier zit, ben je meer een iets oudere zus van Juud. Voor mij tenminste. Daarom moet ik me zelf er aan herinneren, dat de zaken anders liggen. Dat je tenslotte toch mevr. De Hoogh bent, al mag ik dan Carla tegen je zeggen." Bent reeds geabonneerd op een 2-maandelqks tijdschrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts /25,per jaar. Vraag gratis proefnummer: DflQTRHQ 4490 AA WISSENKERKE „Houd daar dan maar rekening mee, ook zonder grapjes te maken over m'n moeder lijke zorgen." Haar stem klonk scherp, haar handen speelden nerveus met de gouden hanger aan de ketting om haar hals. „Goed, als je niet boos op me bent. Je bent niet boos hè. Carla," vroeg hij, zo nederig dat ze in een lach schoot. „Idioot." „Zo, nou zijn we weer op peil. Maar je moet niet vergeten, ik zit precies tussen jullie in. De afstand naar Juud is net zo ver als de afstand naar jou, in omgekeerde richting. En je ziet hoe klein dat verschil eigenlijk is, gezien de verhouding tussen Juud en mij." „Goed," zei ze, „laat dan de verhouding tussen Juud en jou bepalend zijn voor de verhouding tussen jou en mij. En nu zul je heus een ogenblikje zoet alleen moeten spelen, want ik moet Boukje even instruk- ties geven. Hou je van tuinbonen?" „Mijn koninkrijk voor een tuinboon," be leed hij. „Trouwens, ik heb een vuilnisbak- kenmaag." Carla haastte zich naar de keuken. Terwijl ze Boukje haar instructies gaf, bleven haar gedachten hangen bij het gesprek van zo even. Een vorm van zelfverdediging had hij gezegd, om de verhoudingen niet uit het oog te verliezen. Wat hield dat in? Dat zij, als die verhoudingen anders lagen, voor hem minstens zo aantrekkelijk zou zijn als Juud? Zelf hadden die verhoudingen haar altijd zo duidelijk voor ogen gestaan. Juud had ze zien opgroeien van kind tot meisje. Juud het kind, zij de volwassene. Maar nu Juud geen kind meer was, leek de afstand kleiner geworden. En deze middag had ze dat duidelijk gemerkt. „Zouden we er dan maar niet een paar kroppies sla tegenan gooien?" vroeg Boukje. .,Ik weet niet hoeveel die meneer eet, maar beter mee verlegen als om verlegen. En Derk maakt de sla wel op." „Die wel," lachte ze. „Maar ze hebben al lebei een vuilnisbakkenmaag, heb ik ge merkt." „Des te beter," knikte Boukje en Carla kwam weer op de aarde terug, waar tuin bonen groeien, mitsgaders sla. Ze kwam net uit de keuken, toen Juud de trap afdaalde, in de jurk die ze op haar verjaardag gedragen had. .,Je bent wéér de koningin van het schil derij," lachte Carla. Ze zag hoe Juud's wat betrokken gezicht opklaarde. „Kom, ga mee, gearmd naar de brand." En samen kwamen ze de kamer in. „Ha," riep Gert, „dat ding staat je goed, zeg." Carla zag het meisje kleuren. Ze wist hoe juist Juud er zo'n behoefte aan had. eens opgetild te worden. Ze onderschatte zichzelf te veel. „Ga jullie nou maar es tafel dekken en gun een oud mens een ogenblik rust," vroeg ze en liet zich in haar stoel neervallen. „Ik weet een best bejaardentehuis," spotte Gert. „Alsjeblieft," riep Juud hem tot de orde, „vouw jij dat kleedje es netjes op. In de plooi. Dan doe je tenminste wat voor de kost." HOOFDSTUK IX. Na het feest. .,Ik heb twee kaarten voor morgenavond. Russisch ballet," kondigde Gert aan. Nu het ijs eenmaal gebroken was, en hij min of meer was erkend als Judith's vaste vriend, kwam hij regelmatig in „Het Hek- licht". De vrienden zeiden onder elkaar, dat Van der Steur voor de bijl was, dat dat lange donkere grietje hem definitief had vastgelegd. Gert was altijd één der gang makers, ging zelden langer dan twee weken met een en hetzelfde meisje op stap, stond bekend als ladykiller van de bovenste plank, maar de laatste tijd liet hij het afweten. „Zo'n uitgezochte schoonheid is het nou niet," meende Max Winter, ..aardig kind, met stijl, toegegeven, maar dat had Luus de Koninck ook..." „En Betty, zeg! Vergeet Betty nietl" Ze lachten allemaal. Hoe hard had Gert niet achter de knappe Betty aangesjouwd. Een meisje, dat een levende reclame vormde voor de vermenging van oost en west. „De beste propaganda tegen Hitiers rassenleer," zoals Ted eens had verklaard. „Ik vraag me af," kwam Gijs Jonkman, „of hier het oude spreekwoord geen opgeld doet: de een houdt van de moeder, de ander van de dochter. Heb je die mevrouw De Hoogh, die tweede moeder van Juud, wel es gezien? Nou zeg..." „Dat zal geen meisje meer zijn." „Nee man, da's een vrouw. Met allemaal hoofdletters." ,.Zal toch ook wel zo zachies-an naar de AOW lopen," veronderstelde Ted. „Laat me niet lachen, vent. Ze zal in de dertig zijn. Maar een figuur als een bakvis, alles d'r op en d'r an..." „We zitten weer in het schuitje," merkte Herman van Voorst verveeld op. „De ter minologie van de veemarkt. Knap van oren en poten. Julie hebben een echte slagers- mentaliteit." „Nou ja," verdedigde zich Gijs. „je ziet ze toch alleen maar van de buitenkant. M'n goeie moeder zei altijd: jongen, op het hart komt het an. Maar wat zie je van het hart, als ze zo langs je lopen?" „En trouwens," vond Ted, „het een sluit het ander niet uit. Ruwe bolster, blanke pit, dat hoeft niet per sé." ,.Toch wel een hoogstaande veronderstel ling," kwam Herman, „alsof Van der Steur met Juud aan zou pappen om haar stief moeder aan de haak te slaan. Jullie laten van iemands reputatie niet veel heel!" „Hoor es, Herman," zei Ted, „we weten wel dat je een hardstikke sportieve vent bent, maar je bent toch een beetje te edel voor dit ondermaanse. Te idealistisch. Trou wens, wat Gert's reputatie betreft..." .,Goed, hij heeft wat afgeboemeld, maar dat worden je braafste huisvaders. En ik vind Juud je een veel te fijn kind om haar in zo'n gesprek te betrekken." „We hebben het niet over Juud, maar over haar stiefma en over Gert." Zich volkomen onbewust van het gesprek, waarvan hij het onderwerp vormde, keek Gert vanuit de fauteuil op naar Juud, die hem koffie bracht. „Je gaat toch mee, Juud?" „Nee, jammer, maar dat wist je toch! Ik had allang afgesproken, ik zou met Bep naar die lezing van professor Quanjer gaan." ..Gunst, wat kan jou die prof schelen?" ,,'t Gaat over de medische hulp aan ont wikkelingslanden." „Goeie genade. En daar laat je het Rus sisch ballet voor schieten?" „Ik geef helemaal niet om ballet. Het doet me niks. Wel de muziek. Maar ik heb daar nou eenmaal geen knobbel voor." ,,'t Is anders de moeite wel," kwam Carla, „en dan de Russen. Dat zie je niet alle dagen. Wat zeg ik? Dat komt praktisch niet voor." „Nou. als je niet wilt," zei Gert veronge lijkt, en toen verwachtingsvol, „waarom ga jij dan niet mee, Carla? Aan jou is het blijkbaar niet besteed. Laat Juud dan ge nieten in de onderontwikkelde gebieden, dan kunnen wij genieten van hoog-ontwik- kelde balletkunst." „Ben je mal, Juud gaat wel. Bel Bep maar af." „Ik zei al," herhaalde Juud fronsend, „ik geef niet om ballet. En ik bel ook Bep niet af. Afspraak is afspraak." „Nou ja," stelde Gert onwillig vast, „Bep heeft natuurlijk de pré. Maar ik heb ook geen zin om alleen te gaan of die kaarten te laten verlopen." „Daar vind je wel een ander voor." „Ja, ik ga er mee lopen leuren. Toe Carla. wees es lief en zeg ja. Dan hebben we al lebei vast een leuke avond." Carla keek naar Juud. Maar die zei niets. Ze zuchtte. Juud was in één van haar kop pige buien, dan was er geen land met haar te bezeilen. „Ik zag liever dat Juud ging." „Maar Juud gaat niet," zei het meisje koppig. „Mensen, maak toch niet zoveel drukte. Ga jij dan met Gert, Carla. Jij geeft er wel om." (Wordt vervolgd) KADE 23 - VEERE - TEL. 01181-555 VOOR BEMIDDELING AAN-EN VERKOOP HYPOTHEKEN TAXATIE VAN AL UW ONROEREND GOED Vertegenwoordiger voor Noord-Beveland: dhr. Wattel, Tel. 01186 -1378. WINTERWANDELTOCHT TE KAMPERLAND De Zeeuwse Wandelsport Bond organi seert op zaterdag 21 februari haar 4de en tevens laatste wintertocht over afstanden van 10 en 15 kilometer te Kamperland. De start is om 13.45 uur vanaf Hotel- Restaurant „Kamperduin" in De Banjaard. Inschrijven kan geschieden tot aan de start. Er is voor elke deelnemer een herinnering. De parcoursen gaan langs de Jacoba- haven met een uitzicht op de Oosterschelde- afsluiting en voor de 15 kilometer over de Schotsmanplaat. KOOKCURSUS V.0.0. Een 15-tal dames heeft een kookcursus gevolgd in het kader van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs. In een 4-tal avonden werden diverse koude gerechten klaarge maakt, onder leiding van mevr. Van Mal- degem - de Vos. Op de binnenkort te houden ouderavond van de openbare school „De Vliete" kunnen de dames het diverse geleerde in de praktijk brengen. Kruiswoordpuzzel no. 713 Horizontaal: 1. beroep - 4. gelijkenis - 10. koeienmaag - 13. meer in Azië - 15. heilig Moh. boek - 16. kant - 17. tekenlat - 19. naar links afslaan - 21. Frans voegwoord 22. meisjesnaam - 24. pers. vnw. - 25. tot en met (afk.) - 27. of dergelijke (afk.) - 29. familielid - 32. zangnoot - 34. afvoerbuis 37. soort stof - 39. Europeaan - 40. bevallig 42. vreemde munt - 43. titel (afk.) - 44. Frans onbep. vnw. - 45. laag (Eng.) - 46. uitroep van pijn - 47. nikkel (afk.) - 48. deel van Amerika - 50. edelsteen - 51. snavel 52. bloem - 54. keur - 56. kosten koper (afk.) - 57. fier - 60. Frans lidwoord - 61. lumen (afk.) - 62. vlaktemaat (afk.) - 63. van het lopende jaar (Lat. afk.) - 65. fa milielid - 67. chaos, warboel - 70. teschande- making - 73. oosterse jongensnaam - 74. vorm van roeien - 76. model - 77. transport middel - 78. zonnescherm - 79. feestkleding. Verticaal: 1. smak - 2. jongensnaam - 3. deel van een bedrijf - 5. plant - 6. cilinder 7. slede - 8. speelgoed - 9. unieke - 10. zangvogels -. 11. plaats in Noord-Holland 12. kledingstuk - 14. Chinese maat - 16. zonder kinderen (afk.) - 18. water in Bra bant - 20. deel van een Franse ontkenning 23. de onbekende (afk.) - 26. plant - 28. zangnoot - 30. vogel - 31. makker in het kwaad - 32. zangnoot - 33. moeilijk - 35. uit Ierland afkomstig - 36. deel van het lichaam - 37. landgoed - 38. Spaans rijpaard 41. plakmiddel - 49. plaats in Noord-Hol land - 51. onb. vnw. - 53. pers. vnw. - 55. laatstleden (afk.) - 57. handelsterm - 58. voorzetsel - 59. sprong - 61. schaapkameel 62. uitroep - 64. ongeveer (afk.) - 66. han delsterm - 67. mannelijk dier - 68. titel (afk.) - 69. droog - 70. nogmaals - 71. vaartuig (afk.) - 72. wandversiering - 75. en anderen (afk.). Oplossing kruiswoordpuzzel no. 712 Horizontaal: 2. manager - 8. egale - 12. eg 14. boert - 15. markt - 16. are - 18. pro 19. de - 20. as - 22. lied - 24. atm - 26. nis 28. lo - 29. pe - 30. as - 32. eikel - 34. tin 35. paljas - 38. ie - 39. tras - 41. enk 42. probaat - 44. ad - 46. oe - 47. dc - 48. ne 49. pressie - 53. Ede - 56. soes - 57. de 58. tronie - 61. Tom - 62. pinda - 64. nu 65. ma - 67. om - 68. beo - 69. elf - 71. trek 73. ja - 74. os - 75. art - 77. elk - 78. kalot 80. agent - 82. te - 83. Banka - 84. neetoor. Verticaal: 1. scalp - 3. Ab - 4. nop - 5. aera 6. grotesk - 7. et - 8. ea - 9. gras - 10. aks 11. It - 13. griep - 15. meneer - 17. Ee 21. Monster - 23. dal - 25. mi - 27. il 28. liaan - 31. sjees - 33. kip - 34. tra 36. af - 37. An - 39. tbc - 40. kapstok 43. odeon - 45. droom - 46. Oss - 50. Eem 51. idioot - 52. een - 53. etalage - 54. dr 55. pi - 59. nut - 60. emelt - 62. pe - 63. de 66. akker - 68. balk - 70. fret - 72. re 73. Jan - 76. tno - 79. oa - 80. ae - 81. To.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1981 | | pagina 1