NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Rodelko bv U houdt nu het meest gelezen blad op Noord-Beveland in handen STIEFMOEDER door Tom Lodewijk Zeeland Magazine? Christina jarig No. 3951 Donderdag 12 februari 1981 84e Jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprij's ƒ24,— per jaar. Franko per post ƒ40,— per jaar. Advertenties 35 ct. per mm., excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON Er waren er heel wat. Derk en zijn rood harige vriendin zaten in heftige discussie met een paar studenten over geweldloos heid, waarbij uiteraard Derk het ene en Greet het andere standpunt verdedigde. Daaroverheen klonk het ritme van de mu ziek, waarop enkele paren dansten op het vrijgehouden deel van de parketvloer, Juud en Gert, Jos en Els, Kees en Hannie. Bep zat in ernstig gesprek met een gebrild zwartharig jongmens, waarvan ze de naam vergeten was. Het was, constateerde Carla, een gezellige pan, of zoals dat officieel heette, een ongedwongen samenzijn. Carla overzag het slagveld. Het koffie- tijdperk was afgelopen, overal stonden de glazen, hartige hapjes op prikkers. Ze knikte goedkeurend. Als je Boukje haar gang liet gaan en vooral niet opjoeg, dan was alles pijnlijk verzorgd. Straks bracht de banket bakker een voorraad kroketjes, in de keu ken stonden keurig gesneden sandwiches klaar en Boukje had een pot sterke koffie als afscheidsnummer op haar programma. Ze behoefde zich geen zorgen te maken, het liep allemaal „als spoor". „Carla," riep Derk, „kom me te hulp. Ik kan niet tegen dat stel op. Allemaal van die gemoedsoverwegingen, niet één principieel standpunt!" „Ik constateer, dat je met je principiële standpunt nergens blijft," stelde Greet yer- genoegd vast. „En daar zal zelfs Carla niets aan kunnen veranderen." „Waar hebben jullie het over?" „Geweldloosheid," zei Derk somber. „Met dodelijk geweld overtuigen ze me allemaal van de schoonheid der geweldloosheid." „Jakkes, is dat nou een onderwerp voor een fuif?" vroeg Carla. „Laten we het kort maken: het is één van die zaken waar alle mensen het over eens zijn en die daarom nooit waargemaakt schijnen te kunnen worden." „Keurig," prees Derk. „Nou kom je in m'n straatje." „Pardon, ik wil helemaal dat straatje niet in. Hier zit je morgenavond nog over, jon gens. Hebben jullie die mooie jade servet ring van Judith gezien? Heeft ze van haar Chinees." Bep, die Tsing ook kende zei: „Maar Tsing is niet de eerste de beste." „En hij vindt Juud ook niet de eerste de beste, blijkbaar," meende Derk. „Ze heeft stijl, die griet en dat slaat aan bij het Verre Oosten." De muziek hield op, Ted zette meteen een nieuwe plaat op. Juud en Gert kwamen terug. „Nu wij es?" vroeg Gert aan Carla. „Es zien hoe lang mijn ouwe benen me dragen kunnen," zuchtte Carla en sprong op „Niet zo vissen," vermaande Gert, toen hij met haar over het parket gleed. „Ouwe benen! Een vrouw met zulke benen hoeft daar niet zo uitdrukkelijk de aandacht op te vestigen. We zien het heus wel." „De moderne jeugd," klaagde Carla, „heeft geen ontzag meer voor de ouderdom" „Hoeveel schelen we?" „Gevaarlijk terrein, jongetje. De leeftijd van dames „Nou, ik ben zeven-en-twintig. Ik ga niet af op hoe je er uitziet, maar je moet na tuurlijk wel ouder zijn dan ik." „Tja, ik zou nu moeten zeggen lieve jon gen, ik had je moeder kunnen zijn. Maar dan had ik al in de tweede klas van de lagere school moeten trouwen." Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 25,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE „Dat zou een beetje vroeg geweest zijn." Hij rekende snel uit. Ze scheelden misschien een jaar of zeven! „Dus," zei hij, „dan was het tooh wel begrijpelijk dat ik indertijd juffrouw zei." „Je schijnt nog altijd niet over de teleur stelling heen te zijn!" lachte ze. „Teleurstelling? Zeg liever: openbaring!" „Moet je Carla zien," zei Derk goedkeu rend, „zoals die met die Gert over de vloer gaat. Wat 'n grietje nog, hè?" „Ja," zei Greet, „daar moet je nou moe der tegen zeggen." „Hebben we nooit gedaan. Tante Carla eerst, later vanzelf Carla. Nou, je hoort le lijke verhalen over stiefmoeders, maar wij hebben het met Carla best getroffen." „En ze kan nog best uit de voeten," constateerde Ted. „Ze danst veel beter dan ik," zuchtte Juud. „Gert kan 't ook zo goed. Moet je zien die twee. Ze kunnen wel meedoen aan een competitie." En inderdaad. Gert, die zijn partner ge vonden had, waagde zich aan ingewikkelde figuren en Carla volgde hem moeiteloos. Toen de muziek ophield, dansten alleen zij tweeën nog. Alle anderen keken toe en ap- plaudiseerden geestdriftig. „Schoenen voor moeilijke voeten," lachte Gert. „Nou, daar ben je nog niet aan toe, Carla!" Carla straalde. In geen jaren had ze zich zo jong gevoeld. Opeens wist ze, dat ze nog maar aan het begin van het leven stond. En dat er in dat leven nog veel te genieten viel. Ze zou het bijna vergeten zijn. De kroketjes kwamen binnen en de aan dacht richtte zich opeens op „het betere vreetwerk," zoals Derk het noemde. Juud had het gezelschap gezocht van Bep en de gebrilde jongeman, die een jaar in India had gewerkt en in Bep een belangstellend toehoorster had. Hij had maar niet opper vlakkig rondgekeken, en hij bleek, eenmaal over zijn schuchterheid heen, boeiend te kunnen vertellen. Toen de laatste kroket zijn graf had gevonden en er weer een piaat werd opgezet, zat Judith geboeid te luisteren. Gert maakte aanstalten naar haar toe te gaan, maar aarzelde. „Juud zit ver weg," zei Derk, „Joost mag weten waar." „Zullen wij?" vroeg Gert en Carla stemde meteen toe. „Een tango, dat is net wat voor mij." „We zullen even met de anderen de vloer aanvegen," beloofde Gert. „Motto: de oudjes doen het nog best." „Moet jij niet dansen?" vroeg Bep opeens. Juud keek op. „Ik vind dit interessanter. En Carla houdt Gert wel zoet." „Of omgekeerd. Nou, ze kunnen er wat van, die twee. Maar is daar nou helemaal niets aan te doen?" wendde ze zich meteen weer tot Frans, de man uit India. „Zitten die mensen nou religieus zo gebonden aan het stenen tijdperk, dat er gewoon geen kans is ze tot andere opvattingen te bren gen?" Gert en Carla maakten zich geen zorgen over de noden van India Bovenaan de trap stond Carla te luisteren naar de stemmen in de keuken, probeerde ze thuis te brengen. Boukje, ja, en die lachte met Juud. Juud nu al thuis, dat was vroeg. En die andere stem, die kende ze ook. Dat was Gert. Gert, de vriend van Juud. Die waren zo maar „achterom" binnengekomen. Ze bleef bovenaan de trap staan, tot de keukendeur openging en Juud door de hal liep om haar jas op te hangen. Gert maakte nog gekheid met Boukje. „Hallo," riep ze van boven. „O dag! Ik ben vroeg, niet? Maar Gert heeft me thuis gebracht." „De galante ridder. Blijven jullie eten?" „Als 't mag?" „Natuurlijk, dat kan altijd. Ik ben zó beneden." H.K.H. Prinses Christina wordt 18 fe bruari 34 jaar. Haastig trok ze zich terug in haar slaap kamer, monsterde zichzelf voor de spiegel. Je moogt wel iets anders aantrekken, me vrouw De Hoogh, vermaande ze zichzelf, als je gasten aan tafel hebt. Gasten Nu ja. Juud met haar vriendje. Vriendje, nou ja. Het was zo langzamerhand een man. Neu riënd koos Carla met zorg de witte jurk uit, die haar zo goed stond, nu ze zo bruin was van de zomerzon. „Een echte bakvis," had Derk nog de vorige week geplaagd. „Ik durf gewoon zo niet met je de stad in. Anders zeggen ze: daar gaat Derk de Hoogh met een nieuwe griet." „Dan zeg je bij iedere zin maar keihard: ja mama en nee mama," had Carla luchtig geadviseerd. „Zou je wel willen, om nog méér de aan dacht te trekken zeker! Blitzen maar jon gens." Ze had gelachen, toch wel gestreeld. After all was ze nog een jonge vrouw en als Derk vond dat ze er nog kon uitzien als een bakvis... Wat zou 't? Maar toen ze binnenkwam, gingen haar blikken onwillekeurig meteen naar Gert. Hij rees op uit zijn stoel. „Dag juffrouw," zei hij als de eerste keer toen hij haar ontmoette. „Ja, stop maar met die gekheid," glim lachte ze. „Je moet een verjongde editie van Carla zijn, denk ik zo." „Zag Carla er toen dan zo bejaard uit?" viste ze. „Als de lui van de Miss Holland verkie zingen je zien, hang je," voorspelde Gert. „Voor de Mevrouw Holland verkiezingen, bedoel je. Zo, nu heb je genoeg compli menten afgevuurd. Mensen, wat zitten jullie op een droogje. Juud, je verzaakt je gast vrouwplichten." „Ik wachtte op de gastvrouw," erkende Juud, „ik ben een lui beest, dat geef ik toe." Carla was er zich van bewust dat, terwijl ze haar gastvrouwplichten waarnam, de ogen van Gert haar voortdurend volgden. Het was een opwindende gewaarwording. Ze voelde zich vele jaren jonger, toen ze op de studenten-partijtjes nog „de ster van 't veld" was. Eenzelfde gevoel doortintelde haar als op de avond van Juud's verjaardag, toen ze met Gert gedanst had en geweten: Ik kan het nog, ik ben nog jong, ik ben een vrouw en ik lig nog niet in de ver geethoek. „Nou, geef es antwoord," hoorde ze Juud zeggen. En hij verstrooid: „Neem me niet kwalijk, waar hadden we het ook alweer over?" Juud's stem, met een tikkeltje scherpte. „Al is de prof vaak verstrooid, als jij ver strooid bent maakt dat je nog niet tot prof" „O nee," lachte hij vlot, „als ik naga hoe ik moet blokken voor m'n semi-arts-examen, dan zit zelfs de kans op een promotie cum laude er bij lange na niet in." (Wordt vervolgd) KADE 23 - VEERE - TEL. 01181 - 5 55 VOOR BEMIDDELING AAN-EN VERKOOP HYPOTHEKEN TAXATIE VAN AL UW ONROEREND GOED Vertegenwoordiger voor Noord-Beveland: dhr. Wattel, Tel. 01186 -1578. HENGELWEDSTRIJD TE C0LIJNSPLAAT Als eerste wedstrijd in het nieuwe jaar organiseerde de Noord-Bevelandse hengel sportvereniging een vrije wedstrijd aan de zeedijk te Colijnsplaat. De opkomst bij deze wedstrijd was verrassend groot, namelijk 101 hengelsporters namen aan deze wed strijd deel. In totaal werden er 682 vissen gevangen, waarvan 123 bovenmaatse vissen met een gewicht van 12.212 gram. De uitslag van de wedstrijd was: 1. J. P. Lepoeter 845 pnt. 2. J. Tissing 773 pnt. 3. A. Provoost 725 pnt. 4. Mevr. Lepoeter 720 pnt. 5. Ph. V. Leendertse 713 pnt. 6. P. Slabbekoorn 685 pnt. 7. Tb. de Looff 680 pnt. 8. A. G. de Waard 663 pnt. 9. J. Fierloos 660 pnt. 10. P. Nousen 640 pnt. 11. A. Goosen 617 pnt. 12. P. de Waal jr. 615 pnt. 13. D. M. Slabbekoorn 605 pnt. 14. L. Slabbekoorn - Versluis 605 pnt. 15. A. Degens 600 pnt. 16. S. Collé 17. G. C. Versluis 18. W. Noordhoek 19. M. Luyk 20. J. van Dalen 582 pnt. 570 pnt. 567 pnt. 565 pnt. 563 pnt. De volgende wedstrijd is de eerste kom petitiewedstrijd voor het kampioenschap 1981 en wordt gehouden o.p 21 februari van 15.00—17.30 uur. Inschrijven van 14.00— 14.30 uur in Café „Juliana" te Colijnsplaat. V.V.D. KOMT MET LIJST UIT OP WISSENKERKE Op de algemene ledenvergadering van de V.V.D., afdeling Noord-Beveland, is unaniem besloten om met een eigen lijst uit te ko men in de gemeente Wissenkerke. Dit bij de eerstvolgende gemeenteraadsverkiezingen die plaatsvinden in het voorjaar van 1982. Op uitdrukkelijk verzoek van die leden, behorende tot de gemeente Wissenkerke is men tot dit besluit gekomen. De goedbezochte, algemene vergadering werd gehouden op maandag 9 februari in Hotel „De Korenbeurs" te Kortgene. Kruiswoordpuzzel no. 712 Horizontaal: 2. administrateur - 8. gelijk matige - 12. gewicht (afk.) - 14. grap - 15. openbare verkoopplaats - 16. vlaktemaat 18. voor - 19. lidwoord - 20. spil - 22. vers 24. eenheid van druk (afk.) - 26. muurholte 28. soort onderwijs (afk.) - 29. per expresse (afk.) - 30. verbrandingsrest - 32. boom vrucht - 34. metaal - 35. clown - 38. dat is (afk.) - 39. fijngemalen tufsteen - 41. bouwlanden om een dorp - 42. deugdelijk 44. de somma van (afk.) - 46. dubbelklank 47. da capo (afk.) - 48. deel van een Franse ontkenning - 49. druk - 53. plaats in Gel derland - 56. soort gebak - 57. lidwoord 58. gezicht - 61. jongensnaam - 62. aard- nootje - 64. bijwoord - 65. familielid - 67. voorzetsel - 68. vogel - 69. telwoord - 71. lust - 73. bevestiging - 74. rund - 75. deel der wet (afk.) - 77. ieder - 78. hoofddeksel 80. vertegenwoordiger - 82. voorzetsel - 83. Indon. eiland - 84. vitziek. mens. Verticaal: 1. hoofdhuid met haar - 3. jon gensnaam - 4. wolpluisje - 5. tijdperk - 6. zonderling en grillig van vorm - 7. Frans voegwoord - 8. en anderen (afk.) - 9. gewas 10. grote bijl - 11. militair (afk.) - 13. ziekte 15. aanspreektitel - 17. water in Friesland 21. plaats in Zuid-Holland - 23. vallei - 25. zangnoot - 27. Frans pers. vnw. - 28. slin gerplant - 31. voertuig - 33. vogel - 34. baan voor balspel - 36. klaar - 37. meisjes naam - 39. ziekte (afk.) - 40. klerenhanger 43. muziektempel - 45. voorstelling in de slaap - 46. plaats in Brabant - 50. water in Utrecht - 51. zwakzinnig - 52. lidwoord 53. uitstalkast - 54. titel (afk.) - 55. on meetbaar getal - 59. voordeel - 60. larve 62. per expresse (afk.) - 63. lidwoord - 66. bouwland - 68. zwaar stuk hout - 70. roof diertje - 72. zangnoot - 73. jongensnaam 76. tot nader order (afk.) - ^8. vogel - 79. onder andere (afk.) - 80. aartsbisschop (afk.) 81. meisjesnaam. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 711 Horizontaal: 1. speels - 7. Madrid - 12. Deli - 13. alom - 14. av - 16. Texel - 17. br 18. Kansas - 19. subiet - 20. er - 21. ui 22. rage - 24. Gouwe - 26. ring - 28. woestijn 29. avegaar - 31. esse - 34. Seoel - 35. kamp 38. ka - 39. Ee - 40. statig - 42. asfalt 43. te - 44. epiek - 45. kt - 46. eren 48. trip - 51. reünie - 52. edelen. Verticaal: 1. staker - 2. ed - 3. eerste - 4. 11 5. sits - 6. maximum - 7. mals - 8. al 9. dobber - 10. rm - 11. dertig - 15. Vara 17. beun - 23. grens - 24. grijns - 25. euvel 27. itala - 30. portiek - 31. ekster - 32. sate 33. extern - 35. koffie - 36. melk - 37. Petten - 41. gene - 42. akte - 46. eu - 47. ei 49. rd - 50. pl.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1981 | | pagina 1